Luxe levensmiddelen en geschenkartikelen VOOR HALVE PRIJZEN OP=OP Wegens suces geprolongeerd! 'astor José Kodden kiest oor het dovenpastoraat Prijsuitreiking 'fabels' op gedichtendag Concert PVO en Valleizangers vol afwisseling 'CULTUUR! DE TROMSLAGER Lekker Leven Hypotheken Bel gratis 0800 - 023 33 63 Concert Daniël Kwartet in Cenakel Soesterberg DataDidact comb|3^ De Kwekerij omgetoverd tot 'bos vol geheimen' Soester Mannenkoor Apollo Wie krijgt de Cultuurprijs Soest? U beslist mee. Breng ook uw stem uit! pagina -"WOENSDAG 15 JANUARI 2003 SOESTER COURANT kelaardij o.g. EEN STER IN GESCHENKPAKKETTEN 035-601 61 51 Berkum .500,- k.k. /ertrek op zondag 2 maart Wilt u ook tot 30% lagere maandelijkse hypotheeklasten? "■DB SPRCW^ Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Communicatiekracht Elf bekeuringen Tai Chi Quan Jan Boerstoel in Brede Bieb PROFIL Genomineerd voor Cultuurprijs 2002 j Br* Lezing van beeldhouwster Peuter/ouderochtend Informatie over verkiezingen Stichting Balans Stemkaart Cultuurprijs 2002 tratermakelaardij.nl Steenhoffstraat 58, SOEST, tel.: 035 - 602 28 71 Openingstijden van 09.00 - 17.30 uur www.tromslager.nl TADHOUDERS- AAN128 arakteristieke voor- orlogse HALFVRIJ. TAANDE VILLA op jim perceel van 51 m2. VRAAGPRIJS- 389.000,- k.k TATIONSWEG 12 ooroorlogse HALF- RIJSTAANDE VILLA iet bijgebouw, diepe chtertuin (ca. 27 m.) VRAAGPRIJS: 412.500,- k.k. ilegen, verrassend ingedeeld kamerappartement s de bovenste verdieping, net zolderkamer en i de onderbouw. voon-/eetkamer,vergrote met openslaande deuren ikamer, ruime badkamer toilet en aansluiting wasma- 2n balkon, gedeeltelijk n v.v. inbouwapparatuur. "houden appartement is bezichtiging waard, i: 70,34 per maand 'ding in overleg. irnstraat 93 3743 BP Baarn 84 45 fax (035) 542 34 45 Vond er lijk wat er sinds het Jreekend waarop mijn brief is Voorgelezen is gebeurd en nog fteeds gebeurt.... Het heeft me blij verrast hoeveel mensen me jaten merken via een telefoon tje, kaartje, briefje, mailtje, of Bn een handvol woorden bij de peur na een viering, dat ze 't heel jammer vinden, maar wel kunnen snappen,1 kldus pastor José Kodden in een fcadere toelichting op haar besluit Bm haar taak in Soest op te geven jen een andere uitdaging te zoeken. T)ie heeft ze inmiddels gevonden, |o blijkt. 'Vaak klinkt de vraag of c in Soest blijf wonen en of ik al [vect waar ik zal gaan werken. Wonderlijk zoals ook dit is gegaan. Ök ben al 'gevonden', zo voelt 't. Ik peb zelf niet eens hoeven zoeken... Tïadat ze de knoop had doorge hakt zag ze een advertentie uit St. vlichielsgestel, het Nederlands In stituut voor Doven. 'Of was het ndersom, zag die advertentie mij? -lijn hart begon sneller te kloppen. Ze vroegen een geestelijk verzorg(st)er met verbeeldings kracht. De taakomschrijving sprak me zo aan dat ik een brief heb ge schreven. Ik werd op gesprek uit genodigd en die ontmoeting 'klik te' zo, dat ik dacht: volgens mij ga ik daar werken.' José Kodden ziet daar 'kansen' om als pastor haar voeten óp een to taal andere bodem neer te kunnen zetten en haar hoofd te vullen met nieuwe indrukken. 'Grenzen van wege ambtscriteria spelen daar geen rol, dat gunde ik mezelf ook, niet langer van binnen zo ver scheurd worden door die kloof tussen verlangen en niet mogen. In St. Michielsgestel gaan werken, lijkt voor mijn gevoel een beetje op verhuizen naar Japan. Want in de wereld van horenden ben ik opge groeid en gebarentaal ken ik (nog) niet.' 'Geheel nieuw' Het Nederlands Instituut voor Doven (pas geleden is de naam veranderd in 'Viataal') telt meer dan 2100 leerlingen en bewoners - - 7^1 iet nationaal en internatio- Jiaal welbekende Daniël Kwar tet zal op vrijdag 31 januari een itoncert verzorgen in de kapel [van het voormalig klooster Ce nakel in Soesterberg. Het kwartet bestaat uit Misha Fur- nan, Benzion Shamir, Itamar Shimon en Zvi Maschkowski. De vier musici ontmoetten elkaar aan de Rubin Academy of Music [in Tel Aviv. In 1976 verhuisden zij ^aar Nederland, van waaruit zij al rsnel een internationale reputatie opbouwden. Zo treedt het kwartet fregelmatig op in de Verenigde Sta tten waar ze tevens masterclasses [verzorgen aan deUniversity of Washington en aan de Eastman [School of Music. Ieder jaar orga niseert het kwartet de Daniël Mu ziekdagen in Zeist, waar concerten en masterclasses worden geven. Van het Daniël Kwartet versche nen succesvolle cd's met strijk kwartetten van Brahms en Dvorak. Het programma voor vrijdag 31 januari ziet er als volgt uit. Beet hoven: strijkkwartet opus 18 nr. 6; Sjostakovitsj: strijkkwartet nr. 11; Brahms: strijkkwartet opus 51 nr. 1 c kl. Het concert komt tot stand in sa menwerking met de Stichting Strijkkwartetten Nederland. Aanvang: 20:15 uur. Cenakel, Amersfoortsestraat 18, Soester berg. Kaartverkoop.' telefonisch (werkdagen 09:00-14:00 uur 820346-332518; aan de zaal op de avond van het concert (indien voorradig prijs: 16,00, inclu sief koffie/thee in de pauze, pro grammaboekje, parkeren op eigen terrein, vestiaire. eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij en er werken ruim 1400 perso neelsleden. 'Ouders, leerkrachten, begeleiders en medewerkers van en voor kinderen en volwassenen die beperkt zijn in zien, horen en communicatie, doen daar een be roep op het team Geestelijke Ver zorgers. Ook de kinderen en be woners zelf. Er werken daar drie pastorale werkers, twee mannen en een vrouw. De vrouw gaat in no vember met pensioen. Gelukkig is er ruim een half jaar inwerktijd, want zoals gezegd, die wereld is voor mij geheel nieuw.' Op zondag 2 maart is het officiële afscheid van pastor José Kodden, tegelijk met het vertrek van colle ga pastor Hans van de Schepop, in de Petrus en Pauluskerk. Wie haar eerder wil spreken is welkom op het verjaarsfeestje op woensdag 22 januari in de Mariakerk, van 14:00 tot 17:00 uur staat de deur open. Lange Brinkweg 66 - Soest - 035 - 601 30 42 Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Omdat er na vele cursussen Com municatiekracht - NLP nog steeds vraag naar is, staat bij Volksuni versiteit Soest weer zo'n cursus op het programma, onder leidding van mevrouw Ellen de Valk, NLP- therapeute en trainer. Neuro Lin guïstisch Programmeren is een methode van verandering van ge drag, gebaseerd op vaardigheden. NLP gaat over met elkaar omgaan, het herkennen van gedrag bij jezelf en bij anderen en over hoe je dat gedrag kunt beïnvloeden. De cur sus start op donderdag 23 januari om 19:00 uur. Cursusduur: 6 les sen van 3 uur. Cursusprijs: 68,00; prijs syllabus: 7,50. computeropleidingen Kleine groepen. Direct starten. Flexibele lestijden. Ruim cursusaanbod voor kinderen en volwassenen (ook senioren). tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl Bij twee snelheidscontroles heeft de politie donderdagmorgen in to taal elf bekeuringen uitgeschreven. Tussen 9:15 en 10:15 uur contro leerde ze met de lasergun op de Middelwijkstraat, daarna een half uur op de Birkstraat. De bestuur ders, tien automobilisten en een snorfietser, werden ter plekke aan gehouden en op de bon geslingerd. 1 uur fotoservice óók voor APS en digitaal FOTO - VIDEO/"» Zuidpromenade 15 3768 EM Soest Ook de cursus Tai Chi Quan mag zich verheugen in een constante belangstelling, vandaar dat ook deze cursus nogmaals wordt aan geboden. Tai Chi Quan is een eeu wenoude Chinese bewegingsleer, met als voornaamste doel een goe de gezondheid. De cursus bestaat uit enkele basisoefeningen om de principes te leren. De toepassingen zijn legio: men kan zich bijvoor beeld in het dagelijks leven trainen door goed te bewegen bij het op tillen van spullen of bij het openen van een deur, maar ook door in een verloren moment kleine ba lansoefeningen te doen. De cursus start op woensdag 29 januari om 20:35 uur. Cursusduur: 10 lessen van anderhalf uur. Cursusprijs: 70,-. Informatie en aanmelding: Volks universiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, 88 6 0 22195, e-mail: vu-soesl@csnet.nl. Ope ningstijden: maandag 13:00-16:00 uur, dinsdag, woensdag en donder dag 10:00-13:00 uur. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/soest Tot vanavond 24:00 uur kunt u nog inzenden voor de SLAS- schrijfwedstrijd over fabels en andere diergedichten. Dat is het centrale thema van de vier de Gedichtendag op 30 janua ri 2003. Voor nadere inlichtin gen: 6014283. De Tweede Kamer opent die dag haar vergadering met een gedicht, op de radio lezen dichters voor en overal, op straat en in de trein, op school en in de dierentuin, kom je gedichten tegen. Zie over alle ac tiviteiten: www.gedichtendag.nl. Alle deelnemers aan de schrijf wedstrijd van de Stichting Literai re Activiteiten Soest (SLAS) krij gen in de loop van komende week twee gratis toegangskaarten toege stuurd voor het optreden van de befaamde tekstschrijver van verzen en liedjes Jan Boerstoel (1944) in het theater van de Brede Biblio theek aan de Willaertstraat. De beste teksten van Jan Boerstoel zijn in 1999 verschenen in boek vorm: 'Veel werk'. Het is voor hem aanleiding geweest om weer het podium op te gaan. 'Wat ik wel aardig kan is voorlezen uit eigen werk. Daar heef ik per slot van rekening niet bij te dansen of te zingen.' De satire is een belangrijk element in zijn werk. Vaak dieptra gisch, maar toch geestig met een onverwachte plotwending. Zijn voordracht is onderhoudend. Re gelmatig geeft hij commentaar op zijn eigen werk. Als geen ander weet hij op een humoristische ma nier het schrijven van liedteksten te relativeren. Zie over hem ook: www.google.com. De voorstelling van deze Amster damse humorist in Soest begint om 20:00 uur. Toegang: 5,00; Vrienden van de SLAS: 4,00. Reserveren is mogelijk bij de Bre de Bibliotheek of bij boekhandel Van de Ven (Zuidpromenade). Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden vrijdag dinsdag Van 16 januari tot en met 27 maart is het milieucentrum de Kwekerij aan de Molenstraat omgetoverd in een spannend 'bos vol geheimen'. De ten toonstelling is ontworpen voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar. Men kan het bos bezoeken op dinsdag, woensdag en donderdag van 13:00 tot 16:30 uur. Extra openingsdagen zijn de zondagen 23 februari en 23 maart van 13:00 tot 16:30 uur. Ook in de voorjaars vakantie is de Kwekerij geopend (maandag 24 tot en met donder dag 27 februari). In het bos vol geheimen valt veel te ontdekken en te doen. De jon ge bezoekers worden uitgenodigd om de oude boswachter te helpen en spelletjes te doen met de bewo ners van het bos. Iedereen wordt uitgenodigd de geheimen in het bos te komen ontrafelen. Om in het bos te komen, moet men eerst door een deur in een stokoude boom gaan, en dan Voor meer informatie: Henriëtte Steijn (88 6093454) of Johan Si- mon (88 6093202). In ons vorige nummer kre gen de lezers al een over zicht van de zes genomi neerden voor de Cultuur prijs 2002. Vandaag alsnog de zevende: het mannen koor Apollo, tachtig jaar jong. Het uit ruim 100 leden bestaan de Soester mannenkoor Apollo is opgericht in 1922. Het koor nam tot 1974 vooral deel aan concoursen en sleepte regelma tig de hoofdprijs in de wacht. Sinds 1974 verzorgt het regelma tig concerten, vaak in samenwer king met internationaal bekende solisten en orkesten. Ook in 2002 trokken de concer ten volle zalen. Een bijzondere traditie is het jaarlijkse kerstcon cert. Al 24 jaar verzorgt Apollo op Eerste Kerstdag 's morgens om 7 uur een concert in de gan gen van Molenschot en nu ook in Daelhoven. Concerten werden gegeven in het Duitse Wiides- heim en de Duitse zusterge- meente Soest. Een uitgesproken hoogtepunt was de concertreis naar Middlesborough, Engeland, waarbij als afsluiting enkele lie deren ten gehore werden ge bracht in de wereldberoemde kathedraal van York. En dan zijn er de concerten in de verschil lende ouderencentra in Soest en omgeving. Het Mannenkoor Apollo neemt een prominente plaats in binnen het culturele le ven van Soest en Soesterberg. Op vrijdag 10 januari gaf mu ziekvereniging P.V.O. haar tra ditionele nieuwjaarsconcert, deze keer in samenwerking met het Leusdens mannenkoor de Valleizangers o.l.v. Bert MoII. Om beurten zorgden het harmonieorkest en het man nenkoor voor een mooi afwis selend programma. Voor de pauze het wat serieuzere werk, na de pauze een wat lichter programma. Veel indruk maakte het 'Lascia ch'io pianga' uit de opera 'Rinal- do' van Handel. Mooi gezongen en begeleid door een blazersensemble van P.V.O. en de dirigent op pia no. In het prachtige stuk 'Treble Concerto'van Ted Huggens speel de Erica Hamming de solo-partij. Een knap stukje werk! Een aantal klarinettisten van het orkest kon zijn vingervlugheid to nen in 'Clarinet Jubilee' van Kees Vlak. Dirigent Peter Rieken had zichtbaar schik tijdens het dirige ren van dit swingende stuk, dat niet gemakkelijk is door de ver schillende tempo's. De drie slag werkers vertolkten hun belangrijke rol prima. De Valleizangers zongen eerst het 'Zigeunerchor Einzugsmarsch' uit de operette 'Der Zigeunerba ron' van Johann Strauss Jr. en daarna het Zigeunerkoor uit de opera 'II Travatore' van Guiseppe Verdi. Bekende klanken die het publiek graag mag horen! Veel bij val kreeg P.V.O. voor 'Selections from Grease' en 'The Count Basie Salute'. In dit laatste stuk heeft de harmonie veel weg van een Big band. De mannen brachten nog een medley van negro-spirituals. Voor al het 'Down by the riverside' werd met veel elan gezongen. Het wel bekende 'Soldatenkoor' uit de opera 'Faust' van Charles Franfois Gounod vormde een prachtig slot, waarbij het koor begeleid werd door het hele orkest. Na de uitreiking van de bloemen speelde de harmonie nog de tradi tionele Nieuwjaars-uitsmijter: 'De Radetzky-mars' van Johann Strauss Sr. onder handgeklap van een dankbaar en tevreden publiek. Marijke Verlaan Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 Voor de lokale afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen vertelt beeldhouwster Hanneke Zwart op dinsdag 21 ja nuari over haar werk, de geschie denis van marmer, materiaalkeuze en de symboliek van het beeld. Het verhaal wordt ondersteund door een diapresentatie. Hanneke Zwart is docente bij de Stichting 'Veenendaal maakt Veenendaal wijzer' en is bekend geworden als uitvindster van het ritsbeeld. De lezing vindt plaats in ontmoe tingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beckmanstraat en begint om 14:00 uur. De toegang is gra tis. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Op Kinderparadijs De Vrije Teu gel wordt iedere dinsdag en woensdag een peuter/ouderoch- tend gehouden. Tijdens deze spe ciale ochtend voor ouder en kind wordt er gezamenlijk gespeeld, gezongen en geknutseld. Tussen door is er tijd voor koffie, thee en limonade. Verder gaan we met goed weer draaien in de draaimo len en lopen we meteen langs alle dieren van de kinderboerderij. Ook rijden we af en toe een rond je met de huifkar door de wijk Overhees. De peuter/ouderoch tend start om 9:30 uur en duurt tot 11:00. De kosten zijn 3,00 per keer. Opgeven: 886018136. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS inSoest voor de SOECTHiloOURANT Aanmelden: tel. 6014152 Voor allochtonen en autochtonen wordt zondag 19 januari bij Stich ting Balans een bijeenkomst ge houden over de Tweede Kamer verkiezingen (22 januari). De voer taal is Nederlands, maar er zijn Turkse en Marokkaanse tolken aanwezig. De informatiemiddag is van 14:00 tot 16:00 uur in het Internationaal Vrouwencentrum (Molenstraat 8a) en wordt verzorgd door het Mul ticultureel Instituut Utrecht en het Instituut voor Publiek en Politiek. Na een korte inleiding over de staatsinrichting worden aan de hand van thema's verschillende partijprogramma's besproken. Doel van de bijeenkomst is de be zoekers te helpen bij het maken van een bewuste keuze. De entree is gratis. Mannenkoor AdoIIo LI Soester koor bestaat al 80 jaar. j-, IVN - Eemland LJ Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie. Maarten Koov LJ Organist, componist, dirigent, oprichter Muziekkring De Nederlandse Cantorij. De Soester Kring LJ Vereniging organiseert culturele activiteiten. Muziekvereniging Odeon LJ Symfonisch blaasorkest. Veel aandacht voor jeugd. Radio Soest LI Lokale zender. Zeven dagen per week uitzending, verzorgd door vrijwilligers. Stichting Literaire Activiteiten Soest LJ SLAS, organisator van literaire activiteiten. Maak één hokje zwart! Inleveren vóór 29 januari! Uitsluitend stemmen met deze bon of haal een stemkaart. Uitnodiging om de feestelijke uitreiking van de Soester Cultuurprijs bij te wonen op vrijdagavond 31 januari 2003 in het gemeentehuis. Ja, ik kom alleen/metpersonen.*) Naam Adres Woonplaats doorhalen Zonder postzegel in een enveloppe sturen naar: Gemeente Soest, afdeling SOW, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest.

Soester Courant | 2003 | | pagina 13