Lean Westerveld verricht krachttoer voor reünie Ingenhofschool 1973 Opgavebon KLEINTJES Bauers ruóhocK 26,25 Cursus Nederlands/computer bij ROC De Amerlanden SSOESTERBERG Verlichting monument Vleugel in Soesterberg Bauers Kwintet WOENSDAG 15 JANUARI 2003 SOESTER COURANT •oEtestaurant R.WESTRA Zonnehemel te huur Klassiek Literair 319, 349,- 5 fai fan*. 035 - 601 41 52 ;1 CD Soest adoo.nl akelaarmee. lakeiaar zorgen. 'Hable con ella' (Praat met haar) Zaterdagavond 1 februari in De Schoof PAGINA 15 SCHRAVEMADE B.V. Ondanks verbod toch autorijden Informatieavond schizofrenie Art Nouveau/ Jugendstil in de bouwkunst Landenthema Wist u dat... Cantatedienst in Baarn GEVRAAGD VASTE BEZORGERS SOESTERiCOURANT dinerbonnen niitiste Aanvang: 6,00; k Patty Scholten. Rundercarpaccio Bouillon met kruiden Spoom Wildzwijnsbiefstuk Kersenbavaroise BURG. GROTHESTRAAT 55 - SOEST - TELEFOON 035 - 601 25 16 E-mail: restaurant@bauersnl website: www.bauers.nl Dorresteinweg 60 Soest Telefoon 601 32 88 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdag na 1Z00 uw GESLOTEN. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 I met gezichtsbruiner 3 Weken 90 6 weken 150 (ook voor de koop) TROPICAL (035) 542 23 92 Zondag 19 januari Öp 19 januari organiseert Artis- ftock-Klassiek samen met -Literair een middag met gedichten van Patty Scholten en het duo Robert Memmen, piano, en Mirjam van der Maas, fluit. Patty Scholten fterkte eerst twintig jaar als strips chrijver, o.a. voor Toonder Stu dio's en voor bladen als Donald iwuck en Okki, voor ze begon te dichten. Haar eerste bundel, 'Het Pagjesdicr', verscheen in 1995 bij 'mlgeverij Atlas en werd meteen /genomineerd voor de VSB-poëzie- pjs. Haar tweede bundel (1997) tvatte gedichten over mensen en [eren: Ongekuste kikkers. In •00- verscheen over de VOC- ^opman Rumphius haar derde ^indel, die wederom genomineerd werd voor de VSB-poëzieprijs. Begin 2002 kreeg Patty Scholten een beurs om als Writer in Resi- J dence poëzieles te geven aan de universiteit in Michigan. In juni 2002 verscheen haar vierde bundel bij uitgeverij Atlas'Slapen zonder Weerga', een mix van dierenge dichten en gedichten over ouder Kirden. In februari zal Patty met een reisbeurs van het Fonds voor de Letteren naar Tanzania reizen, om ter plekke over de dieren daar ;>aan dichten. bert Hemmen, piano, volgde opleiding aan het Hilversums nservatorium, later deed hij ook koordirectie. Samen met de Mirjam van der Maas, die ollega van hem is bij het een- voor Kunst en Cultuur in vormt hij sinds enkele De voordracht van Scholten wordt afgewisseld romantische en muziek. Na af- is er gelegenheid tot vragen en zal Patty toelichting ge- over haar dichtwijze. 15:00 uur. Toegang 2.50. Perzische tapijten sinds 1965 Inkoop, verkoop, reparatie, reinigen Mahmoud Harzandi (vakman uit Perzië) Nieuwstr. 26, Baarn Tel. 035-5415577 Elektrisch verstelbare latten- bodem, 90 x 200, hoofd- en voeteneinde apart verstelbaar. Past in vrijwel elk bed.JSSr actieprijs nu Pocketvering matras 3 zone, latex afdekking, afrits- bare hoes. Leverbaar in soepel of stevig. 80 x 200,385;- actieprijs nu '0x200 actieprijs nu icn.nl E-mail: info@middelmanwonen.nl ^edeste. moettideuy aandag 20 januari Regisseur Almodóvar maakte eer- icr 'Todo sobre mi madre' ('Alles Sver mijn moeder'), waaruit zijn onmiskenbare talent bleek en die een Oscar won. In 'Hable con ella' lat Almodóvar zien hoe de le venspaden van vier verschillende pensen elkaar kruisen. Op ingeto gen wijze, maar toch met veel ge lei voor humor vertelt hij de aan doenlijke geschiedenis van twee jerschillende liefdesrelaties: Ver- jleegkundige Benigno verzorgt llicia, een danseresje, slachtoffer an een auto-ongeluk. Hij was al ppeloos verliefd op haar en nu j>t ze in zijn ziekenhuis. In coma. In hij praat met haar. Vrouwelij- p toreador Lydia is slachtoffer van en bedrijfsongeval in de arena. Zij Sgt in datzelfde ziekenhuis. Ook in pna. Lydia is de vriendin van Jarco, een Argentijnse reisjourna list die regelmatig op ziekenbezoek pmt en dan dat andere stel ziet, Bn kamer verderop. Marco wordt Itroffen door de vertederende swijding van Benigno voor zijn itiënte. Dat schept een band. Ér tttstaat een intense vriendschap fcsen die twee mannen. Met jshbacks, met film-in-film, laat jodóvar zien dat het zo heeft Reten zijn. (Spanje 2002, 112 |n.) ianvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, 8B6019577. Meer infor matie op internet: film.artishock- söest.nl of artishock-soest.nl. Op ongeveer een dozijn na heeft ze inmiddels alle namen kunnen achterhalen. Mis schien melden die zich nog, na lezing van dit artikel, voordat de reünie op zaterdag 1 februa ri, 's avonds om 19:00 uur, los barst. Dat hoopt Lean Wester veld in elk geval vurig, want ze heeft zich de afgelopen weken de sloffen uit het vuur gelopen voor de reünie van de Ingen hofschool. Ze is al een poos bezig om aan de hand van een schoolfoto uit 1973 te achterhalen wie er in dat jaar - in totaal 150 leerlingen en leer krachten - allemaal op de 'oudste school' van Soest zaten. De Ingen hofschool was immers de voortzet ting van de oude school in de kerkebuurt, later de Gouden Ploeg, en bij de meeste Soesters nu bekend onder de naam Desmond Tütuschool. Die laatste naam is inmiddels ook al bijna verdwenen, nu de school binnenkort opgaat in het toekomstige 'Breed Educatie ve Centrum'. Lean heeft een hele krachttoer ge had aan de zoektocht. Ze begon met kaartjes bij de supermarkt, maar zocht ten slotte toch de pu bliciteit via de krant. 'Ik kende nog een hoop ouders, dat scheelde al vast een heel stuk, maar van een heleboel wist ik niets. Ik heb nu zo'n kleine' honderd namen van mensen die beloofd hebben dat ze zullen komen, al hebben ze nog niet allemaal de 12 euro betaald- Van twintig mensen weet ik dat ze zeker niet komen, omdat ze andere verplichtingen hebben die zwaar wegen. Sommigen zijn ook overle den.' Lean zat destijds zelf in de derde klas. Ze heette toen nog Koele- wijn, 'Leanneke Koelewijn', ver duidelijkt ze. Ze is tijdens haar naspeuringen al op allerlei anekdo- Klachten bezorging Soester Courant Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Cou rant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kantoor bellen (88 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog na bezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordap paraat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de vol gende dag in de namiddag bezorgd. Scene (T*"T*1 tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 tes gestuit en is er vast van over tuigd dat het reuze gezellig gaat worden. Ze heeft veel hulp gehad bij het achterhalen van namen en adressen, o.a.'van meester Van Calck van de PWA-school en van VVD-raadslid Karei van Geet, die zijn contacten bij Defensie inscha kelde. Ook Ad van Wijngaarden (Radio Soest) verleende hulp, evenals Joop Piekema (gemeente archief), die nog een foto van de oude villa Ingenhof (waarnaar de school is genoemd) opdiepte. Ad komt tijdens de reünie passende muziek draaien en burgemeester Janssen - die in de buurt woont - komt de bijeenkomst openen. Lijstje Lean heeft nog een lijstje van na men die ze nog niet 'thuis' heeft kunnen brengen: behalve meester W. Bijl - 'zou hij nog leven?' - gaat het om de leerlingen Huibert Scholten, Jelle Zijlstra, Peter Wil deman (of Stuivenberg), René Lubberding, Gerard-Jan Kramer, de zusjes Shelly en Jane Jones, Robert-Jan Smits, Anneke Roos, broer en zus Wilma en Mike Lub- bers, Irene van Gent, Carolina Smulders en Onno Zijdeveld. Wie iets over hen kan vertellen is uiter aard welkom. Het kan zijn dat Lean nog een naam Vergeten is. Wie zichzelf her kent op de grote klassenfoto is na tuurlijk welkom, mits hij/zij 12,00 voor de onkosten over maakt op rekening 359941915 on der vermelding van 'reünie 1973'. De reünie vindt plaats op zaterdag 1 februari, van 19:00 tot 23:00 uur, in De Schoof, Molenstraat 142. Hoewel zijn rijbewijs was ingevor derd, reed een 27-jarige Soester maandag toch in een auto door Soest. Op de Soesterbergsestraat werd hij herkend door agenten die wisten dat de man een rijverbod heeft. Hij werd aangehouden en kreeg een proces-verbaal. Op maandag 20 januari organise ren de afdeling Preventie van het RIAGG Amersfoort Omstreken en de familieledenvereniging Ypsi lon een informatieavond met als onderwerp 'Klachten over de hulp verlening'. Deze informatieavond is in eerste instantie bedoeld voor familieleden en andere directbe- trokkenen van mensen met schizo frenie maar is daarnaast ook toe gankelijk voor andere geïnteres seerden. Tijdens deze bijeenkomst wordt een inleiding gehouden door een jurist die tevens vader is van een zoon met schizofrenie. Er wordt aandacht besteed aan hoe men de communicatie met de hulpverleners kan verbeteren. En wat zijn eigenlijk uw rechten als familielid? Ook wordt ingegaan op wat men kan doen als men daad werkelijk een klacht heeft. Na de inleiding is volop gelegenheid tot het stellen van vragen aan de spre ker. Vervolgens vindt op 17 februari een gespreksavond plaats over dit onderwerp. Deze is alleen toegan kelijk voor familieleden en direct- betrokkenen. Tijdens deze ge spreksavond ligt de nadruk op het uitwisselen van de eigen ervarin gen met de hulpverlening aan het zieke familielid. Beide avonden vinden plaats in het RIAGG-gebouw aan de Westsin gel 41 te Amersfoort, van 19:30 tot 21:30 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden en men hoeft zich niet van tevoren aan te melden. Meer informatie: afdeling Preven tie RIAGG Amersfoort Om streken, 88033-4603500. Telefonisch aanmelden kan ook: Lean Westerveld-Koelewijn, Rei gerpad 1, 3766 XA Soest, 886018728 (liefst overdag), of per e-mail: reuniel973@hotmail.com. 'En neem een fototoestel mee!' voegt Lean er nog aan toe. De schoolfoto uit 1973. Foto Soester Courant. Lean Westerveld heeft een hele uitzoekerij achter de rug. Stichting De Soester Kring I Secretariaat: I Kromme weg 5 Tel. 035-6014403 Op woensdag 22 januari houdt Jaap de Vos, architect te Soest, een lezing met dia's voor de Soester Kring over Art Nouveau/Jugend stil in de bouwkunst. Deze stijlpe riode is omstreeks 1880 ontstaan en heeft geduurd tot het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog. In een streven naar vernieuwing vond deze stijl toepassing in zowel de bouwkunst als in andere kunstvor men. Er ontstond een samengaan van decoratieve kunst en indus triële productie waardoor de bele ving van deze nieuwe kunstvorm in een breed sociaal verband toe gankelijk werd. Mede door het moeilijke even wicht van stromingen in het tijds beeld waarin de Jugendstil ont stond en de korte duur, ca. 30 jaar, waarin deze stijl zich ontwikkelde, is de Jugendstil een complex ver schijnsel. In de verschillende lan den kreeg deze stijl een andere naam, zoals o.a. 'liberty style' en 'modern style' in Engeland, 'Art Nouveau' in Frankrijk, 'Jugendstil' in Duitsland, 'stile floreale' in Ita lië en 'modernismo' in Spanje. De bijeenkomst wordt gehouden in de zaal van de NPB, ingang op het parkeerterrein aan de Pieter de Hooghlaan. Aanvang 10:00 uur. zaal open 9:30 uur met koffie of thee. Bijdrage in de kosten: 3,00 p.p. Ieder is zonder verplichting welkom. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 De inloopmiddag op De 'Vrije Teugel heeft woensdag 22 januari een 'landenthema'. De kinderen maken allemaal opdrachten en rei zen op die manier door de hele wereld. Ze krijgen vragen gesteld, maar ook actieve opdrachten moe ten ze vervullen. De inloopmiddag bij het kinderparadijs aan het Ve delaarpad is er voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar en duurt van 14:00 tot 16:00 uur. Deelname kost 2,50. Donderdag 6 februari begint er >veer een nieuwe cursus in Soest! Wat houdt een dergelij ke cursus nu eigenlijk in? We vroegen het aan een cursiste die deze cursus heeft gevolgd (Mieke Pauwels, op de foto bo venste rij links.) Waarom heb je gekozen voor de cursus Nederlands/computer? Ik wist onvoldoende van het Ne derlands, ik had vroeger op school last met het omdraaien van letters, een soort dyslexie. Het Nederlands is heel goed voor de computerles, anders zou ik nog niet op de com puter durven werken. Wat leer je in deze cursus? Het eerste wat je ervaart is de her kenning bij de andere cursisten met dezelfde problemen met de nieuwe spelling bijvoorbeeld. Het is ook heel fijn dat je in je eigen tempo kunt werken op de compu ter, als je lessen mist kan je toch verder. Je bent nu bijna aan het einde van de cursus. Kun je thuis nü met de computer aan het werk? Ja, nu durf ik, zelfs als er niemand thuis is! Ook om vragen te stellen als er iets niet goed zou gaan. Ik ben niet meer bang dat er iets ka pot gaat of iets dergelijks. Wat staat er op het programma in die Nederlandse lessen Spelling, grammatica, de regels van de nieuwe spelling en datgene wat je toepast op de computer, bijvoor beeld: brieven, sollicitatiebrieven, een c.v. en een stukje eigen tekst. Hoeveel lessen zijn het? Vijftien. Ik wil graag een herhaling, dat willen meer cursisten. Je kan ook in het Open Leer Centrum oefenen met begeleiding. Dat is zeker in het begin heel prettig, als je nog niet alleen thuis je huiswerk op de computer durft te doen. Met hoeveel personen zit je in de groep? Tien. Vind je dit een dure cursus? Absoluut niet. Heb je al eerder een cursus gedaan bij ROC De Amerlanden? Ja, ik heb driejaar Engelse les ge had. Aanvang cursus: donderdag 6 fe bruari (15 weken). Lestijd: 9:00- 11:45 uur. Kosten: 44,00 (incl. materiaal). Nieuwe cursisten beta len 20,00 inschrijfgeld. De voor opleiding mag niet hoger zijn dan enkele jaren voortgezet onderwijs (maximaal mavo-niveau) ROC De Amerlanden gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Infor matie tijdens kantooruren: 88 6038090. Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 de Stichting Wereldwinkel Soest op maandag 20-01-2001 de nieu we winkel officieus opende; dat op die dag heel veel belangstel lenden de winkel bezochten; dat nu, twee jaar na deze opening, nog steeds moeite gedaan moet worden om steeds weer aan nieu we handnijverheidsartikelen te ko men; dat het vaak vóór een aantal arti kelen niet mogelijk is om na te be stellen; dat dit niet als een probleem ge zien wordt, omdat dit de exclusi viteit van de artikelen aangeeft: dat er, als men in zeldzame geval len er niet in slaagt een geschikt cadeau te vinden, ook Wereldwin kel-cadeaubonnen te koop zijn; dat deze bonnen in meer dan 400 Wereldwinkels in Nederland te ge bruiken zijn; dat dit een unieke gelegenheid is ook vrienden en kennissen met de Wereldwinkel in contact te laten komen; dat de winkel op maandag van 13:00 tot 17:00 uur en op dinsdag t/m zaterdag van 09:30 tot 17:00 uur geopend is? Als u daarbij ook nog weet met welk doel de Wereldwinkel dit al les doet, zullen wij u vaak in onze winkel aan de Steenhoffstraat 7a ontmoeten. Zoals altijd bent u dan van harte welkom. Op zondag 19 januari wordt tij dens de Cantatedienst in de Pau- luskerk aan de Brink te Baarn uit gevoerd de cantate BWV 3, 'Ach Gott, wie manches Herzeleid', door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Bas Ramselaar. De dienst wordt geleid door ds. M. Janssens en begint om 10:30 uur. ELKE WEEK EEN SOESTEIÊCOURflIBTy IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per halfjaar! tel.(035)6014152 Het is inmiddels alweer een tijd geleden dat het CDA- raadslid Annet Oostroni schriftelijk het college van Bur gemeester en Wethouders ver zocht heeft als gemeente het initiatief te nemen om samen met de kunstenaar J. de Baat en de Koninklijke Luchtmacht rond de tafel te gaan zitten om tot een voor alle partijen accep tabele oplossing te komen om verlichting te realiseren bij het monument 'De Vleugel' op de hoek van de Kampweg en de Banningstraat. De heer K. van Beeck, verlich tingstechnicus van de Luchtmacht kapel, heeft hiervoor schetsen ge maakt. Het voorstel is om het kunstwerk vanaf één punt van on deraf te verlichten. Dit geeft het meest fraaie resultaat qua licht- en schaduwwerking. Ook komt dit het meest in de buurt van het oor spronkelijke idee om het kunst werk vanuit de sokkel te verlichten (dit kon destijds om technische re denen niet uitgevoerd worden). Op een nog nader te bepalen da tum in januari wordt's avonds een proefopstelling gemaakt, zodat verschillende mogelijkheden kun nen worden bekeken en er keuzes kunnen worden gemaakt. Jan de Baat, de kunstenaar, zal hierbij vanzelfsprekend ook betrokken worden. Er is een 'deadline' gesteld qua uitvoering, te weten begin april 2003, zodat de verlichting als alles doorgaat in ieder geval met Konin ginnedag en 4/5 mei kan branden. Annet Oostrom, en met haar vele Soesterbergers, hoopt dat het alle maal gaat lukken en dat er ook 's avonds genoten kan worden van het monument! in Soest voor de Aanmelden: fel. 601 4152 U wilde toch meer gaan bewegen? Wist u dat collecteren een heel gezonde bezigheid Is? Het is goed voor de been- en armspieren, vooral als de collectebus gaande weg voller taakt. Komt u in de week van 9 t/m 15 maart graag in beweging als collectant voor het Reumafonds, meldt u zich dan aan bij mevrouw Geertje van den 8erg. 020 - 5896471. {.Reumafonds Sl«rft In Kleintjes (rubrieksadvertenties) worden iedere woensdag geplaatst in de Soester Courant en wel onder de volgende rubrieken: 1. Personeel gevraagd 4. Te koop gevraagd 7. Woningruil 2. Personeel aangeboden 5. Te huur aangeboden 8. Diversen 3.Te koop aangeboden 6.Te huur gevraagd 9. Handel 6,84 8,45 10,06 11,66 13,27 14,88 16,48 18,09 19,69 21,30 22,91 24,51 26,12 Zo vult u het beste de bovenstaande bon in: in elk hokje steeds een letter of leesteken; tussen de woorden een hokje vrijhouden aan het eind van elke regel correct afbreken de ingevulde bon kunt u brengen naar het kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 227, Soest. Het verschuldigde bedrag dient contant te worden betaald. Bovenstaande rubrieksadvertentie dient geplaatst te worden op woensdag onder de rubriek Totale bedrag te voldoen incl. BTW Naam: Adres: Postcode: Woonplaats:

Soester Courant | 2003 | | pagina 15