College wil heel veel in Soesterberg Ondernemers tevreden over gemeente Soesterbergs Belang bestaat 25 jaar CDA vindt uitbreiding van Soesterberg noodzakelijk VOS: Voorzichtig met vrijwilligers omgaan oest. KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Internetcafé, cursussen en communicatie in Dorpshuis Vertrouwen tussen politici en kiezers herstellen Beveiliging Kamp van Zeist voldoet aan eisen Wethouder Bert Krijger (economische zaken): In Soesterberg is nog veel te ondernemen Stemkaarten voor Cultuurprijs 3AGINA iel ER! RGENS EDKOPER L KORTING KORTING ■-R! SOESTERBERGSEftCOURANT WOENSDAG 15 JANUARI 2003 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 iNIDEEËN ijdag koopavond. KORTING ER.' vRANDEERD RGENS ïDKOPER KORTING lag 8.00-20.00 ag 8.00-18.00 [jswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden Het gemeentebestuur wil sa men met de ondernemers zor gen voor een goed werkklimaat in Soesterberg. Daarom wil wethouder Bert Krijger (eco nomische zaken) de opmer king van Wico Bunskoek, voor zitter van de Verenigde Onder nemers Soesterberg (VOS) dat de gemeente niet altijd beslis singen neemt die bijdragen aan het behoud van werkgelegen heid, graag toegelicht zien. 'Nigt voor een welles-nietes spel, maar om goed te weten wat beter kan.' Wethouder Krijger reageerde hier mee op de toespraak van Buns koek tijdens de jaarlijkse nieuw jaarsreceptie van de VOS. 'Wij vinden het hebben van werk, door uw initiatief, van belang voor de ontplooiing van iedereen. Wij ge loven niet in belastinggeld omzet ten in gesubsidieerde banen. Dat mag niet meer zijn dan een tussen stap, om de afstand tot de arbeids markt voor een aantal mensen te verkleinen. U bent de banenmotor. Wij willen u daartoe in staat stel len. Dat kunnen wij alleen maar doen op onze Soester schaal, in goed overleg. Waarbij wij de taak heb ben meerdere belangen tegen el kaar af te wegen. Van ons mag u echter ook verwachten dat wij in staat en bereid zijn elke beslissing te motiveren, toe te lichten en eventueel te heroverwegen. Het is onze inzet vertrouwen waard te zijn. Een man een man, een woord een woord! Als je "ja" zegt, dus "ja" doen, als je "nee" zegt uitleg gen waarom,' aldus de wethouder. Maatschappelijk ondernemen, zo als in Soesterberg, begint met durf, moeilijke situaties omzetten in kansen, aldus Krijger. 'Dat doet u niet alleen, maar samen. Hoewel u ook concurrenten van elkaar kunt zijn. Maar samen werkt u aan be houd van goede zaken en het ne men van kansen. Dat "samen" zal de komende jaren, omdat het eco nomisch tij toch wel wat minder is, van groot belang zijn.' Inhakend op de woorden van VOS-vóorzitter Bunskoek over participatie, zei Krijger dat daar een medeverantwoordelijkheid bij hoort. 'Eén voorbeeld daarvan kan de samenwerking zijn zoals die vorm krijgt bij de revitalisering van Soesterberg-Noord. Daarvoor is een bedrag beschikbaar van ander half miljoen euro. In eerste instan tie. Want wij zijn er nog niet! De gemeente moet daar op zijn minst ook anderhalf miljoen euro bij doen, anders werkt het niet. Wennen Het gemeentebestuur moet daarbij leren, zeg maar wennen aan, een terughoudendheid ten aanzien van het aloude gezegde, "wie betaalt bepaalt". Wij zullen moeten wen nen aan een rol van gedeelde be slissingsbevoegdheid en daarmee gedeelde verantwoordelijkheid. U ook! Als het niet helemaal (goed) gaat kunt u geen schuld bij de overheid leggen. Maar, ik ben er niet bang voor. Het werkt ook in Soest, bij de Grachten en Soest- dijk. Deze werkwijze, gekoppeld aan de plannen voor Soesterberg, zou tot de conclusie kunnen leiden dat je beter in Soesterberg kunt zitten (en werken) dan in Soest. Want het college (en de raad zal dat ze ker onderschrijven), wil heel veel in Soesterberg. Voor Soesterberg wordt onder meer concreet ge werkt aan de mogelijkheid om een groot aantal woningen te bouwen. Er wordt gesproken over 800 wo ningen, dat is een fors aantal. Dat zal leiden tot Keuzes tussen rood en groen. Maar dat niet alleen. Het zal ook betekenen dat wij zeer in dringend moeten onderhandelen met defensie. Een moeilijke opga ve, want wij respecteren defensie en de identiteit die defensie ook geeft aan Soesterberg. Maar wij willen ook dat defensie de belan gen van de woon- en werkgemeen schap wil zien en er naar handelt! Door mee te gaan met een goed toepassen van de wet- en regelge ving. De actuele stand van zaken belemmert een heel groot deel van Soesterberg om tot woningbouw te komen. Zelfs in de bestaande kern, zonder een keuze te moeten ma ken tussen groen of rood, worden mogelijkheden belemmerd. Het is zelfs al moeilijk om tot plannen voor de Rademakerstraat te ko men. Het college zal er alles aan doen om de geldende grenzen waarbinnen niet gebouwd mag worden, tot reële proporties terug te brengen.' Dat VOS-voorzitter Bunskoek eni ge ongerustheid uitsprak ten aan zien van de bouwplannen van de Wethouder Bert Krijger hield tij dens de nieuwjaarsbijeenkomst van de Verenigde Ondernemers Soester berg een toespraak. Foto: Eemland Pers gemeente Zeist, vond Krijger te recht. 'Want wij willen zelf, met de Soesterbergers en hun instellingen en verenigingen, een passende uit breiding. Een uitbreiding die ook direct bijdraagt aan een vitaal Soesterberg. Het is heel complex. Er is grond van Soest bij betrok ken, die binnen de gemeente Zeist ligt. In een gebied waar wij eigen voorzieningen hebben en plannen voor hebben. U mag er echter van uit gaan dat een uitbreiding binnen onze eigen grenzen voorrang dient te hebben.' De wethouder bood de onderne mers in Soesterberg ten slotte op nieuw ruimte voor overleg en be sloot met een afspraak: 'Volgend jaar evalueren wij wat van onze intenties en bedoelingen is waar gemaakt.' Hoewel het gemeentebestuur niet altijd beslissingen neemt die bijdragen aan het behoud van die werkgelegenheid, denkt voorzitter Wico Buns koek van de Verenigde Onder nemers Soesterberg (VOS) 'dat we grosso modo kunnen stellen dat de contacten tussen het ge meentebestuur en de onderne mersverenigingen goed zijn'. Het gemeentebestuur stimuleert nieuwe ontwikkelingen, zoals is gebleken uit de daadwerkelijke (ambtelijke en financiële) onder steuning van de in juli 2002 opge richte werkgroep toekomstvisie Soesterberg. Deze werkgroep houdt zich bezig met het realiseren van die toekomstvisie, waarin on der meer wordt gepleit voor het uitbreiden van Soesterberg met maar liefst 800 woningen in de komende vijftien jaar. 'Een mooi voorbeeld van samenwerking tus sen overheid en particulier initia tief, waar wij als werkgroep erg blij mee zijn,' aldus Bunskoek. Ook indirect ondersteunt Soest de ontwikkelingsmogelijkheden van Soesterberg, door daarvoor ener- zijds te pleiten bij de provincie in de ontwikkeling van het nieuwe streekplan; anderzijds door actief trachten te bewerkstelligen dat de Igeluidsgrenzen (waarbinnen niet mag worden gebouwd) rond de vliegbasis Soesterberg worden in- gekrompen, teneinde deze belem meringen voor woningbouw op te |heffen. 'De vliegbasis hoort bij Soester- >erg, daar zijn de meeste mensen iet wel over eens; maar laat het 'el zo blijven als het nu is: een heli lainport, en niet meer dan dat. [et zal ons toch niet overkomen dat hier bijvoorbeeld de Joint Stri ke Fighter wordt gestationeerd, joals sommige geruchten zeggen, 'ant dan komen alle plannen weer op losse schroeven te staan. Inmiddels ondervinden we met jetrekking tot die plannen overi- ;ens ook enige concurrentie van le gemeente Zeist, die in samen- 'erking met Abrona eveneens ;rootschalige woningbouw wil jlannen pal aan de rand van loesterberg. Het is maar te hopen lat deze ontwikkeling geen beper- ingen zal opleveren voor de Soes- terbergse plannen. Het is op grond laarvan zaak een en ander nauw lettend te volgen. We vertrouwen ér op dat het gemeentebestuur zich in deze zaken niet onbetuigd zal laten; dat geldt evenzeer voor het jehoud van het Militaire Lucht vaartmuseum, en de ontwikkeling van bedrijfsterreinen, zoals aan de Richelleweg: een zaak van lange (defensie)adem.' Subsidie I Een ander voorbeeld van goede samenwerking noemde Bunskoek het project Soesterberg Noord Vi taal!, de slogan waarmee 2003 wordt ingezet. Daarin werken be- I woners, bedrijven en gemeente sa men. In 2001 kwam de ontwikke lingsvisie tot stand; 2002 is be steed aan het uitwerken van idee ën en het verkrijgen van financie ring. En die\liegt er niet om: mede dankzij dfe inzet van een VOS- werkgroep bèstaande uit Wim Put man, Stan Uijland, Gert Nijhof, Jan Tammer én Frank de Ridder is 1,5 miljoen euro aan subsidie in de wacht gesleept. Inmiddels is een projectorganisatie opgetuigd, die in de komende vier intensieve verbeteringsjaren de projecten zal voorbereiden en uit werken. Stuurgroep en werkgroe pen werken daarin samen. Voor beelden van projecten zijn het ver groten van de verkeersveiligheid en het verbeteren van parkeervoor zieningen (te beginnen met de Montgomeryweg en de Baten- burgweg); gezamenlijke inkoop met betrekking tot afvalinzame ling, energieleverantie en beveili ging, en verbetering van het aan zicht vanaf de Amersfoortsestraat. In 2003 zal ook concreet worden gewerkt aan beveiliging, bewegwij zering en een representatieve ge- velwand aan de Amersfoort sestraat; voorts aan een goed ge dragsreglement voor de gebrui kers, alsmede een internetsite met wetenswaardigheden. Aansluiting De werkgroep vraagt de onderne mers zich aan te sluiten bij de ter reinvereniging OSSN (Onderne mersstichting Soesterberg Noord): nodigt hen uit op 10 februari naar de bijeenkomst in de de Cecilia- zaal van het Cenakel te komen en kennis te maken met het project en de projectleider, Pieter Dellcman, en in te spréken: vertrouwen te geven aan de initiatiefnemers en mee te doen met de collectieve projecten! Bij al die mooie plannen is natuur lijk de wijdere omgeving evenzeer van belang: met name de bereik baarheid van Soesterberg. Het is dan ook verheugend dat de door trekking van de spitsstrook op de A28 dichterbij komt. Wat we na tuurlijk, met een knipoog naar Soesterbergs Belang, hopen is dat er dan ook iets kan worden gedaan aan de geluidhinder van de A28: het wordt nu echt tijd om het deel tussen Amersfoort en Zeist te voorzien van geruisarm asfalt zo als het ZOAB, het Zeer Open Asfalt Beton. Waarom ligt dat wel bij Zeist en Amersfoort, en niet bij Soesterberg, dat immers al lawaai genoeg aan zijn hoofd heeft. VOS-voorzitter Wico Bunskoek (rechts) bood de scheidend bedrij- vencontactfunctionaris Wim Huls bergen een cadeautje aan. Foto: Eemland Pers Zaterdag 18 januari zondag 19 januari Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:00 oecumenische viering; zie Vredekerk Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 prs. Peter Denneman en Ben Verberne; tv-viering; schola Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn; oecumenische viering Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. J. Schut-Klunder World Outreach Church (info locatie: ©0346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, ©030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, ©352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. De Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid van deze mijl paal bereidt de VSB een bro chure voor, evenals een aantal feestelijke activiteiten. De le den krijgen hierover nadere in formatie in de jaarlijkse nieuwsbrief. De vereniging houdt zich sinds 1978 bezig met het behartigen van de belangen van het dorp en zijn inwoners. De vereniging is onaf hankelijk en politiek niet gebon den. Leden en bestuur zijn afkom stig uit allerlei levensbeschouwelij ke en politieke richtingen. De ver eniging werd destijds, na het op heffen van de wijkraad, opgericht omdat Soesterberg binnen de ge meente Soest een -eigen karakter heeft. Daarom vonden de inwo ners het nodig dat Soesterberg een eigen stem laat horen. De vereniging is in de loop der ja ren een volwaardige gesprekspart ner geworden' van gemeentelijke-, provinciale-, rijks- en militaire overheden. Naast bestuurlijke za ken houdt de VSB zich ook bezig met allerlei aspecten die van in vloed zijn op het leefklimaat in het dorp. Gedurende de afgelopen 25 jaar is de vereniging op tal van terreinen actief geweest en heeft daarmee veel succes geboekt. Ze dankt haar bestaansrecht evenwel niet uitslui tend aan 'actievoeren'. Er is ook ruimte voor het organiseren van 'leuke dingen', zoals cursussen, markten, spelen en feesten. In 1988 werd het tienjarig bestaan gevierd met helikoptervluchten boven Soesterberg. Ter gelegen heid van het twaalfeneenhalfjarig bestaan verscheen een jubileumuit gave onder de titel 'Vereniging Soesterbergs Belang, twaalfeneen- half jaar zin of onzin'. Onder het kopje 'Toekomst' staat onder meer: 'Het ziet er naar uit dat de Vereniging Soesterbergs Belang nog jarenlang actief zal blijven. Im mers, hoewel de uitbreidingsmoge lijkheden van Soesterberg gering zijn, de ontwikkelingen staan niet stil en wensen zullen er altijd zijn.' Een constatering die ook nu nog en in niet mindere mate actueel is! AUTOBEDRI de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 40,- (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 In zijn toespraak tijdens de tra ditionele nieuwjaarsreceptie van het CDA heeft fractievoor zitter Henk Koning er namens zijn partij met kiem op gewe zen dat een uitbreiding van Soesterberg noodzakelijk is om de leefbaarheid en vitaliteit te bevorderen. Dit onderwerp is actueel omdat momenteel een nieuw streekplan in ont wikkeling is. In het nieuwe streekplan kan tege lijk een nieuw bedrijventerrein op genomen worden. Verder hecht het CDA eraan dat bij toekomsti ge bouwlocaties de nadruk komt te liggen op woningbouw ten behoe ve van jonge gezinnen en starters. Het motto van het CDA voor 2003 is 'Soest in de steigers'. Dit geldt uiteraard ook voor Soester berg, zoals fractievoorzitter Henk Koning duidelijk maakte in zijn toespraak. Hij blikte hierin niet al leen terug op het voor het CDA positieve jaar 2002, maar keek ook vooruit naar wat de gemeente in 2003 staat te wachten en welke uitdagingen staan te wachten. Geluidsoverlast Met betrekking tot de geluidsover last door verkeer op de A28 ten zuiden van Soesterberg heeft de CDA-fractie in de Tweede Kamer vragen gesteld. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft hier op geantwoord: 'Mocht besloten worden de A28 uit te breiden, dan zal daarbij worden voldaan aan de regels van de Wet Geluidshinder. In dat kader zullen ook de nodige geluidsmaatregelen worden aange bracht.' Nu de regering besloten heeft de A28 uit te breiden door middel van spitsstroken, vindt het CDA dat het moment is aangebro ken de minister van Verkeer en Waterstaat te herinneren aan de toezeggingen van zijn voorgang ster. Voor Soesterberg staan verder on der meer op het programma: her inrichting van het centrum van Soesterberg; oplossen van een al jaren spelend verkeersprobleem in Soesterberg; het kruispunt Mercu- ry-Kampweg en de Kampweg zelf worden komend voorjaar aange past; realiseren verlichting bij het monument De Vleugel op de hoek Kampweg-Banningstraat. Op dinsdag 21 januari staan van 19:00 tot 21:00 uur de deuren van Dorpshuis Burgste de wijd open voor iedereen uit de regio rond Soesterberg en Soest. Burgemeester Koos Janssen komt om 20:00 uur het Internetcafé openen. Na de opening is de hele wereld van uit het Dorpshuis binnen handbereik. Het gebruik van internet is die avond en daarna de eerste periode gratis. Daarnaast presenteren de docen ten de nieuwe cursussen voor 2003, zoals Moving Stars. Van Disney dance voor de jongsten tot step-aerobic-BBB-trainingen voor dames en alles wat daar tussenin zit. Ook Matthijs Verbruggcn is aanwezig. Hij laat zien hoe men mooie bioemdecoraties kan ma ken. Voor informatie over Tai-Chi is Edwin Dorf aanwezig. Wié het nieuwe jaar echt ontspannen wil beginnen, kan zien hoe lichaams houding, ontspanning en ademha ling gebruikt kunnen worden om tot ontspanning te komen. Ooit nagedacht over de Wolken en weer en Sterren waarnemen? In formatie over cursussen met deze titel is te verkrijgen tijdens de pre sentatie op 21 januari. Het thema communicatie komt terug in de kunst die op 21 januari te zien is. Grote schilderijen tonen van ab stract tot surrealistisch hoe com municatie tot stand kan komen. Daarnaast aandacht voor wat men sen bezig houdt in de maatschap pij. Daarover willen dc mensen van het Dorpshuis .graag met be- langstellendén communiceren op die dag. Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg Het jaar 2002 was een hectisch jaar. Zowel nationaal als mon diaal, en zowel in politiek-be- stuurlijk, maatschappelijk als economisch opzicht. Gevreesd wordt dat 2003 evenmin veel maatschappelijke stabiliteit of economische opbloei te zien zal geven. Kortom: algehele malaise, zo constateerde Wico Bunskoek, voorzitter van de Verenigde Ondernemers Soesterberg (VOS) tijdens de traditionele nieuwjaarsbijeen komst, ditmaal in de Ceciliaka- pel van het voormalige kloos ter Cenakel. Door de implosie van de LPF is het onbehagen van zijn stem be roofd, maar toch zal de turbulen tie van 2002 onderhuids wel door blijven werken. In ieder geval zorgt het voor levendige debatten en grote belangstelling, en dat kan nooit kwaad. Het afgelopen jaar werd immers duidelijk dat er veel schort in de verhouding tussen politiek en overheid enerzijds, en de burgers anderzijds. Niet alleen op nationaal, maar ook op lokaal niveau. Het nieuwe kabinet, maar evenzeer gemeentelijke overheden zullen dus weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe invulling van het begrip burgerschap, die het vertrouwen tussen politici en kie zers herstelt. Maar het probleem zit aan beide kanten: politiek en overheid hebben zich ontwikkeld tot een bureaucratische moloch die te weinig rekening houdt met de wensen van de burger; maar op hun beurt stellen burgers zich sim pelweg op als consument van de overheid. De overheid is echter geen bedrijf dat op bestelling kan leveren; som mige problemen zijn zo complex dat ze niet zo maar kunnen wor den opgelost. Belangrijker is dat de overheid tegenstrijdige belan gen tegen elkaar af moet wegen, en daardoor kan zij het per defini tie nooit iedereen naar de zin ma ken. In Nederland is de kritiek op de politiek gegroeid, maar tegelijker tijd daalde de politieke participa tie. Dat is deels de schuld van de politiek die veel te veel een geslo ten bolwerk is, maar ook de bur ger treft blaam: die staat aan de zijlijn, heeft veel gemakkelijke kri tiek maar wil zelf niet meedoen. Als mondige burgers meer invloed willen op bestuurlijke zaken, zul len ze ook meer verantwoordelijk heid moeten nemen: bij rechten horen plichten, bij vrijheid hoort verantwoordelijkheid. De oplossing zal bij voorkeur ge zocht dienen te worden bij een kleinschaliger openbaar bestuur, waarin burgers niet alleen mee mogen praten, maar ook medever antwoordelijk worden voor de ge nomen beslissingen. Vooral op lo kaal niveau -in het onderwijs, de zorg, of in de buurt - is zo'n con stellatie goed denkbaar. Waarbij dat alles niet alleen geldt voor bur gers, maar evenzeer voor onderne mers, bedrijven: zij kunnen hun mogelijkheden en invloed gebrui ken voor verbetering: van werkge legenheid, en daarmee van partici patie. Samenwerking is het tover woord: maar samenwerking heeft twee kanten. Voor de Soester Cultuurprijs die jaarlijks wordt uitgereikt aan een persoon, vereniging of instelling die zich heeft onderscheiden in het promoten van de cultuur in de ge meente, komen uiteraard ook Soesterbergers in aanmerking. Dit jaar behoort de muziekvereniging Odeon tot de genomineerden. De inwoners van Soesterberg kunnen op een van de genomineerden voor de Cultuurprijs 2002 hun stem uitbrengen via stemkaarten. Deze zijn verkrijgbaar bij de VW Soesterberg (drogisterij Sukking); de dependance van de gemeente in het dorpshuis Burgstede en bij de bibliotheek, eveneens in het dorpshuis. Er zijn in Nederland zo'n 3 miljoen vrijwilligers, die met zijn allen buitengewoon be langrijk werk doen: een maat schappelijke pijler van de eer ste orde. Een belangrijke basis voor het door alle partijen zo gewenste burgerschap, aldus Wico Bunskoek, voorzitter van de Verenigde Ondernemers Soesterberg (VOS) in zijn nieuwjaarstoespraak. Zonder vrijwilligers zouden heel veel zaken niet gebeuren. Om maar iets te noemen: onderne mersverenigingen. Maar ook: de organisatie van feesten zoals op Hemelvaartsdag en Koninginne dag, met in Soesterberg bijvoor beeld de befaamde jaarmarkt. In 2002 was dat een enorm succes. Mede dankzij de opluistering door de Luchtmacht en de Landmacht: de laatste met een demonstratie met tanks. Bunskoek daarover: 'Die tanks hebben een beetje scha de aangericht aan het fietspad op de Banningstraat. Dat zie je niet met het blote oog, maar opletten de ambtenaren van de gemeente Soest wel. Het gevolg was dat de VOS een rekening kreeg van 4.500 euro voor herstel van de schade, en op voorhand geen vergunning voor de organisatie van de jaarmarkt 2003, althans zeker niet voor acti viteiten met defensievoertuigen. Zoiets moet je natuurlijk niet tegen Soesterbergerszeggen: in Soester berg hoort defensie er nu eenmaal bij. Je moet ook een beetje voorzich tig zijn met vrijwilligers: die men sen doen hun best, steken er een hoop vrije tijd in, leveren een (ook in de ogen van het gemeentebe stuur) fantastisch resultaat af, en worden dan vervolgens geconfron teerd met een koel briefje met een rekening. Geacht gemeentebestuur, dat werkt niet, en dat heeft u gemerkt. Bijna was de jaarmarkt voor 2003 niet doorgegaan omdat men het bijltje erbij neergooide. Na heel veel heen en weer gepraat en ge schrijf, de bereidheid van defensie om de schade te herstellen en een goed gesprek met de gemeente, is alles opgelost, de rust is inmiddels weergekeerd. Er worden alweer voorbereidingen getroffen voor de jaarmarkt 2003 en gelukkig maar!' Bunskoek bedankte de betreffen de vrijwilligersnog eens extra voor hun inspanningen: Ankie van San ten, Joke Tammer, Frank de Rid der, Astrid Geerdink en Piet Taai. Na veel heen en weer gepraat en geschrijf, en de bereidheid van Defensie om de schade te herstel len, is de rust inmiddels weerge keerd en worden alweer voorberei dingen getroffen voor de jaarmarkt 2003, en gelukkig maar.' Buns koek bedankte de betreffende vrij willigers nog eens extra \oor hun inspanningen: Ankie van Santen, Joke Tamer, Frank de Ridder, As trid Geerdink en Piet Taai. Gaan en komen Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst werd afscheid genomen' van de ambtelijk secretaris van de VOS, Piet Taai. Bunskoek noemde hem een organisator in hart en nieren, een gemeenschapsmens, een dorpsfiguur, die Soesterberg letter lijk en figuurlijk op de kaart zet. En: een voortreffelijk secretaris. Hij bood Taai een cadeau aan en stelde zijn opvolgers voor: Ria van Eyden als bestuurlijk secretaris en Ellis van Tilburg als notulist. Ook de bedrijvencontactfunctio- Piet Taai (links) kreeg bijzijn af scheid als ambtelijk secretaris van de VOS van voorzitter Bunskoek een cadeaubon. Foto: Eemland Pers naris van de gemeenteSpest ver-, trok, Wim Hulsbergen. Hij is in middels ambtelijk secretaris van de Soester Zakenkring. Bunskoek bood ook hem een cadeau aan en verwelkomde zijn opvolger, me vrouw Minkcma. Namens de VOS, de werkgroep Soesterberg Noord en de werkgroep Toekomstvisie Soesterberg besloot Bunskoek met de wens voor 'een buitengewoon goed 2003, in alle opzichten'. De veiligheidssituatie op Kamp van Zeist voldoet inmid dels aan de eisen die de ge meenten Zeist en Soest eraan hebben gesteld. Dit blijkt uit de controles door de brandweer van Zeist en Soest in het deten tiecentrum op 18 en 24 decem ber vorig jaar. Naar aanleiding hiervan is vorige week tijdens het regulier overleg tussen de gemeenten Zeist, Soest en het Ministerie van Justitie een ge bruiksvergunning afgegeven voor de gebouwen 6 en 7. Een dezer dagen zullen tevens controles plaatsvinden in het nieu we gebouw 4, waarna wordt bezien of ook hiervoor een definitief ge bruiksvergunning kan worden ver leend. Uit controles van de brand weer begin december bleek dat de eerder geconstateerde technische gebreken inmiddels waren verhol pen, maar ook dat meer tijd nodig was om de organisatorische maat regelen, in geval van brand, goed ingevoerd te krijgen. Uit de controles op 18 en 24 de cember is - aan de hand van de eerder geformuleerde checklist - gebleken dat de beveiligingsorga nisatie in de gebouwen 6 en 7 in middels voldoet aan de eisen. Ver wacht wordt dat na controle door de brandweer van gebouw 4 ook hiervoor een gebruiksvergunning kan worden afgegeven. De burgemeester drs. J.J.L.M. Janssen van Soest en burgemeester R.G. Boekhoven van Zeist zijn zeer te spreken over de snelle maatregelen die het ministerie van Justitie heeft getroffen om de vei ligheid op het detentiecentrum te garanderen.

Soester Courant | 2003 | | pagina 17