B \PCOB SPARE RIBS Interview... SWOS Werkgroep Seniorenvoorlichters Broem ^Dogterom Sociale Verzekeringsbank (SVB) en de A.O.W. Toch een succes, ook al is het bescheiden! Bridgekampioenschap Soest voor 'samen 100-jarigen' Samenwerkende Bonden van Ouderen ANBO Bedankt Henk Boeiend boek van Soesterberger Maarten Schaafsma Oe Klarinet ipullen gevraagd oor rommelmarkt f. Goulash-maaltijd voor 55-plussers Informatiemappen 'Ken uw Recht' herzien Huisartsenpost Eemland (Herhaalde oproep) De TPGPOST-perikelen van een weduwe met AOW Het nieuwe erfrecht Op 9 februari in De Klarinet Stichting Welzijn Ouderen Soest Dalplein 6 - 3762 BP Soest - tel. 035-6023681 SENIORE SOEST EN SOESTERBERG NIEUWS Voor 50-plussers UNIE KBO 13e JAARGANG, NUMMER 9 Een rustige, gemoedelijke man, van zo achter in de zeventig. Woont met zijn vrouw al jaren tot volle tevredenheid in "De Drie Eiken" in Soesterberg. Hij is [geboren en getogen in Zeist en later verhuisd naar Soesterberg. Van beroep jour nalist. Kwam in 1992 bij de "Seniorenpagina" (zoals die toen nog heette) en heeft per 1 januari j.1. zijn vrijwilligers- werkzaamheden om leeftijds- en gezondheidsredenen beëindigd. HenkjlCoster kwam in 1992 als afgevaardigde van de PCOB afdeling Soesterberg het team van de "Seniorenpagina" ver sterken. De werkgroep - een onderdeel van de Stichting Wel- zijnBDuderen Soest - bestaat n.1. uit afgevaardigden van de driejouderenbonden. Heiwerken bij een krant was heilniet vreemd. Jarenlang was hij^werkzaam als journalist o.a. bij [een huis-aan-huiskrant en enkpe dagbladen in Zeist en Utrecht. Met zijn vakkennis korf hij ons, gelegenheidsschrij vers, zo nodig bijsturen wat be treft stijl en opmaak van artike- leo. interesse voor de ouderen- pagina werd gewekt door een vereoek van de PCOB, afdeling SBesterberg, om zitting te ne- [en in de redactie van de "Se- Irenpagina". ïjdragen n bijdragen aan de Senioren- gina kenmerkten zich o.a. tor (serie) artikelen uit heden verleden, zoals "Het is nog let zo lang geleden", "Toen :t einde van de oorlog nabij -am" en "Vroeger was het be- list niet beter dan het tegen- oordig is", waarin bij ons tuderen veel herinneringen :wamen boven drijven uit onze roegere jaren en "Dwaaltocht oor de Kleine Wereld", waar din de schrijver terugblikt op .inderleven in zijn eigen gezin et zes kinderen. Deze artike len werden meermalen voorzien an ludieke cartoons van de ta lentvolle tekenaar Ton Beek. De heer Koster vindt het nu tijd om het estafettestokje door te geven aan de jongere generatie. "Ik heb dit werk ruim 10 jaar met genoegen mogen en kun nen doen. Ook met vrijwilligers werk moet men op tijd stoppen en niet wachten tot het niet meer gaat". Helaas staat de jongere genera- Je ouderen (vanaf 50 jaar) niet te trappelen om vrijwilligers werk te gaan doen, waardoor ;ommige werkgroepen met de lersoneelsbezetting in de pro- ilemen komen. Vchter de geraniums? Dver de tijd die nu vrij komt naakt hij zich geen zorgen. Hij noopt nog jarenlang met zijn Irouw te kunnen genieten van Iet leven en hun caravan in limburg en hij houdt van lezen. |enk, als teamlid wil ik je be- pnken voor de ruim 10-jarige nenwerking aan "Senioren- Beuws", zoals de pagina nu let, mede namens de andere pactieleden Jan, Louk, Anna, ïsbeth en Stans. wensen je nog vele jaren, hen met je vrouw, in gezond- _etd toe. Mocht je toch nog ïens de behoefte krijgen iets ram je af te schrijven, dan weet e ae weg. Teun Duhen Redactielid Seniorennieuws Wie vergelijkt t de Soester Courant leeft u nog spullen voor de rom- ^yiarkt? Op zaterdag 25 janua- Drdt er in het ontmoetingscen- i De Klarinet voor de eerste een rommelmarkt gehouden, 10:00 tot 13:00 uur. De op- fengst van deze markt zal worden Bteed aan de activiteiten voor J-plussers in het ontmoetingsccn- fim. Wie spullen ter beschikking vnII stellen voor deze rommelmarkt kan ze van maandag t/m vrijdag van 9:00 tot 12:00 en van 13:30 tot 17:00 uur afgeven bij de bar van het centrum. Te denken valt »n kleine huisraad, boeken, pla- cd's, spelletjes, speelgoed, kle- ng, schaatsen, snuisterijen en rgelijke spullen. Meubels en wit- ed zoals koelkasten zijn te groot, ij voorbaat dank. Ontmoetings- entrum De Klarinet, Klarinet 39, 6023139. Hij is een aimabel man, Maar ten Schaafsma, die aan de Prof. Lorentzlaan 80 te Soesterberg woont. Hij is de jongste in een gezin van negen kinderen. Kort voor het einde van de Tweede Wereldoorlog werden zijn broers Arie en Klaas, die in het verzet zaten, gearresteerd en kort daarop gefusilleerd. Deze verschrikkelijke ervaring heeft er toe geleid dat Maarten op 17-jarige leeftijd tekende als oorlogsvrijwilliger om Neder- lands-Indië te bevrijden van de Japanse overheersing. Eenmaal in Indië schreef hij trouw aan zijn ouders en nade re familie. Die brieven werden bewaard en vormden veel later stof voor zijn boek. Na de moeizame arbeid kwam zijn manuscript in handen van Jeannet van de Kamp. Zij be sloot de redactie te voeren en wist Uitgeverij J.H. Kok uit Kampen tot uitgave te brengen. In briefvorm ontstond een boeiend verhaal. Aanvankelijk kon men slechts tussen de re gels door ontdekken dat het verblijf in Indië bepaald niet zonder gevaar was. Zijn ouders mochten niet ongerust worden. Om dezelfde reden verzweeg hij ook zijn verliefdheid voor zijn baboe Santani. In overleg met de redactrice werd besloten enige intermezzi toe te voegen, welke op een donker fond in het boek tussen de hoofdstukken werden opge nomen. Daarin werd duidelijker gemaakt hoe hard de strijd dik wijls was en hoe veel moest worden opgetreden tegen de Peloppers. Het moge duidelijk zijn dat bij de gevechten niet al leen vijanden omkwamen. Het zou te ver voeren om de opleiding in Breda en Huiten te volgen. Evenals de training daarna in Engeland. Maar het leven in Nederlands-Indië is in drukwekkend geschreven en geeft een knap beeld van de mensen, de cultuur en de na tuur. Hij typeert Maarten Schaaf-sma als hij zich ergens in de verha len afvraagt of hij er goed aan heeft gedaan het avontuur aan te gaan. Henk Koster, redactie Seniorennieuws De opbrengst van het boek: "Geliefde ouders en verdere familie" zal geheel worden geschonken aan de organisatie: "Vrouwen voor Vrede". Deze organisatie verleent hulp aan projecten in Indonesië wel ke zich vooral richten op de verbroedering tussen Moslims en Christenen. Bij de uitkering van de AOW bepaalt een wettelijk voorschrift dat gehuwde mensen, die duur zaam van elkaar gescheiden le ven, recht hebben op een alleen staande AOW-uitkering. Deze wettelijke regeling is dan ook op beiden van toepassing. Als het echter op betalen aan kwam wilden uitkeringsinstan ties nogal eens lastig worden en dan werden wettelijke voor schriften gauw vergeten. Een voorbeeld. Van een samen wonend echtpaar werd de vrouw opgenomen in een ver pleeghuis, terwijl de man dus gewoon thuis bleef wonen. De man verzocht de SVB toepas sing van het eerder omschreven wetsartikel hetgeen inhield dat zowel zijn vrouw als hijzelf een alleenstaande AOW-uitkering zouden ontvangen. De SVB wees dit verzoek af, omdat hij als man zijn vrouw regelmatig kon bezoeken en daarnaast omdat hij toch ook de financiën van zijn vrouw ver zorgde. Volgens de SVB was-er geen sprake van een 'duurzaam van elkaar gescheiden zijn', ook al was het zeker, dat zijn vrouw de rest van haar leven in het verzorgingshuis zou moeten blijven wonen. Na vergeefse po gingen de SVB op andere ge dachten te brengen, wende de man zich tot de Haagse Recht bank. Deze maakte in haar uit spraak op het geschil in novem ber 2001 korte metten met de redenering van de SVB en be paalde dat bij de overgang van de vrouw naar het verzorgings huis er wel degelijk sprake was van een 'gescheiden' leven. En in dit specifieke geval zelf van een gedwongen gescheiden le ven. De rechtbank gelastte dan ook, dat er een uitkering diende te worden verstrekt dat recht deed aan de ontstane situatie. In dit geval dus een alleenstaan de AOW-uitkering voor beide èchtlieden. De SVB heeft geen hoger be roep aangetekend en zich bij het vonnis neergelegd. Het komt mij voor dat de SVB niet te koop gaat lopen met deze uitspraak. Mochten er senioren zijn, die in dezelfde omstandigheden verke ren, dan worden zij geadviseerd contact op te nemen met de SVB met het verzoek hun AOW-uitkering voor gehuwden om te zetten in een uitkering voor alleenstaanden. Let wel! U dient zelf het initiatief daar toe te nemen. Natuurlijk dient men er rekening mee te hou den, dat men bij een hogere AOW-uitkering ook wat hogere inhoudingen heeft en mogelijk iets lagere voorzieningen. Aan de andere kant heeft men weer hogere aftrek voor bijzondere lasten. De seniorenvoorlichters van de SWOS kunnen hierbij van groot nut zijn en u behulp zaam zijn bij het invullen van de aanvraagformulieren en u weg wijs maken hoe het een en an der het voordeligst voor u uit pakt. Adres: Senioren Voorlichters, Dalplein 6 van maandag tot en met vrijdag 09.00 - 12.00 uur. Telefoon (035) 6027997 Louk Nachbahr, redactie Seniorennieuws r'\ V. i v HSSSK; WêMSp^S}u£-" V: :0-;' De voorlichters van deze werk groep zijn negen dames en he ren die de taak op zich geno men hebben alle 55-pIussers van Soest te helpen met datge ne waar de meeste mensen, jong zowel oud, een gruwelijke hekel aan hebben, namelijk: belastin gen, heffingen, verzekeringen en verstrekkingen, kortom, formu lieren en nog eens formulieren. Seniorenvoorlichters zijn dus voornamelijk "papieren bege leiders" Henk Limburg is één van deze voorlichters en met hem maak te ik dit interview. Hij is sinds 1997 bij de SWOS als voorlich ter. Het was zijn vrouw Ati, zelf een vrijwilligster bij het Centraal Meldpunt Vrijwilligers, die hem na zijn pensionering als administrateur, deze toch wel logische richting wees. Sinds 2001, toen belastingamb tenaren zich niet meer bezig hielden hulp te bieden aan 65- plussers bij het invullen van hun jaarlijkse opgave, hebben de voorlichters, geïnitieerd door Gerard ten Hulscher als coördi nator van de groep, deze taak op zich genomen. Sindsdien zijn zij daar uitermate druk mee in de desbetreffende periode. Zélf krijgen zij óók voorlichting en ondersteuning van een belasting consulent. De voorlichter kan mensen hel pen dfe drempel te overwinnen die men móét overwinnen, wil men hulp krijgen. Hulpvragen gaan over huursub sidie, een verhuizing, het zorg- loket. Een voorlichter kan ie mand ergens heen begeleiden of Wie vergelijkt leest de Soester Courant Op dinsdag 11 februari is er in het ontmoetingscentrum De Klarinet (Klarinet 39) een goulash-maaltijd voor 55-plussers. De maaltijd vangt aan om 12:30 uur. De zaal is open vanaf 12:00 uur zodat de bezoekers de gelegenheid hebben vooraf een glaasje te drinken. Het menu bestaat uit heldere groente soep vooraf; als hoofdgerecht gou lash met rijst en groenten, en als nagerecht chocoladcvia met slag room. De kosten bedragen 4,00 per persoon. Opgeven bij de bar van het ontmoetingscentrum vóór 7 februari, 886023139. Rijvaardigheidstest voor 50- plussers Veel oudere automobilisten hebben een langdurige rijerva ring. Zij hebben 30 of 40 jaar geleden hun rijbewijs gehaald en een verkeerstheorietest afge legd. Het verkeersbeeld is echter niet hetzelfde gebleven. Er was veel minder verkeer, er waren prak tisch geen rotondes en de ver keersborden en -regels zijn in tussen ook aangepast aan het huidige drukke verkeer. Om de rijervaring en de kennis van de verkeersregels te testen, nemen steeds meer automobi listen deel aan een BROEM- test. (Breed Overleg Ouderen En Mobiliteit). De test omvat twee delen. Bij het eerste deel wordt de kennis van de verkeersregels getest. Vanaf 1 november 1991 is een nieuw Reglement Verkeerste kens en -regels van kracht. Het verdient aanbeveling vooraf de huidige verkeersregels nog eens goed door te nemen. Ook wordt de invloed op het reac tievermogen door alcohol en geneesmiddelen aan de orde ge steld. Let daarom goed op de eventuele sticker op de verpak king van uw medicijnen, of een medicijn de rijvaardigheid kan beïnvloeden. Het tweede deel omvat de rij vaardigheid, waarbij men met de eigen auto met een ervaren instructeur op pad gaat. Bij deze test wordt naast het totale rijgedrag o.a. ook gelet op de afstelling van de spiegels, zit- houding, gebruik richtingaanwij zers en de reactie op de vele verkeersborden. Na deze twee delen ontvangt men een certificaat met aanwij zingen. Bij deze test komt uw rijbewijs niet in het geding. On geacht de uitslag van de test blijft uw rijbewijs geldig. Informatie De BROEM-test is landelijk en kan in heel Nederland worden afgenomen. Het BROEM-pro- ject is een samenwerkingsver band van de ANWB, de BO- VAG en WN. De test wordt o.a. georganiseerd door plaatse lijke afdelingen van 3VO al of niet in samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen. In Soest is echter geen afdeling van 3VO, zodat de rijvaardig heidstest hier niet kan worden afgenomen. Over het algemeen worden de rijvaardigheidstesten afgenomen in de periode april tot en met september. Er is echter ruime vraag naar deze rijvaardigheids test, zodat tijdige aanmelding nuttig kan zijn. Voor Soest(erberg) kan men nadere informatie verkrijgen en zich aanmelden bij 3VO afde ling Amersfoort, secretaris, dhr. E.H. Duim, Amersfoort, tel. 033 4756162. De kosten kunnen per gemeen te verschillen, maar liggen ge middeld tussen de 12 en 16 Euro. Teun Duhen, redactie Seniorennieuws Valt u over deze tegel, dan weet u wat u te doen staat. overlijden, de weduwe dan vaak geheel onwetend is over haar nieuwe financiële situatie: "en dan is het allemaal natuurlijk dubbel moeilijk." Behalve dat de voorlichters dan helpen bij de papieren afhandeling wordt ook tijd gemaakt voor een per soonlijk gesprek om over het verlies te praten. "Dat kan ei genlijk niet anders" vindt Henk. Als ik naar testamenten en erf recht vraag dan blijkt dat "nee, er is geen begeleiding voor de voorlichters van een notaris maar Gerard ten Hulscher krijgt wel gegevens hierover via postbus 51 en dat werkt goed". Alle voorlichters overleggen met elkaar maar hebben ook zo hun voorkeur voor bepaalde klusjes natuurlijk. "Mevrouw Hekspoor bijvoorbeeld vindt het heerlijk om mensen te helpen bij hun achterstallige admini stratie en deze op orde te bren gen en dat," lacht Henk, "doet ze met verve.". Tot slot vertelt hij nog, en dat vind ik het vermelden zeer wel waard, dat iedere Gemeente verzekerd is tegen schadeclaims van haar burgers en hij vindt dat de burger daarvan gebruik moet maken mocht het geval zich onverhoopt voordoen. Dus, als u over een opstaande tegel struikelt, uw schoen ka pot is en uw enkel er lelijk uit ziet, op naar de Gemeente. En bent u 55-plus, dan gaat de voorlichter met u mee! Anna Wagemakers, redactie Seniorennieuws. een formulier ophalen en dit bij de persoon thuis invullen. Ver der kunnen zij assisteren bij het schrijven van een moeilijke brief, geldzaken op orde bren gen en bijvoorbeeld, helpen een saneringsregeling tot stand te brengen. Een voorlichter kan ook een vervelende of ingewikkelde kwestie regelen bij een woning corporatie, energiebedrijf of ge meentelijke instelling. "Oudere mensen voelen zich nog wel eens geïntimideerd door offi ciële brieven. Zo kan bijvoorbeeld een claim van een woningcorporatie aan gaande een naar hun opvatting - niet in juiste staat achtergela ten woning - de aanleiding zijn, eens juridisch advies hierover in te winnen. Je zult dan merken hoeveel er voor een huurder nog te winnen valt." Voorlichters kijken, indien er een hulpvraag komt, ook met een of iemand recht heeft op bijzondere bijstand, zij verwij zen door en al doende ontdek ken zij nog wel eens een grote achterstallige administratie "met alle gevolgen van dien natuur lijk". Als discretie ter sprake komt zegt Henk: "als ik bij iemand de deur uitga ben ik alle cijfer tjes op dat moment ook verge ten. Bij de één moet ik dat be nadrukken, bij de ander mag ik gewoon, zeg maar, in de schoe nendoos graaien." Wat hem nog wel eens verbaasd en ook als schrijnend onder vindt is dat, als de man komt te Dit is geen nieuws meer. Maar toch is het een bericht, dat dui delijk maakt hoe belangrijk de ouderenbonden zijn. Daarom wilde ik het misschien ten over vloeden, onder uw aandacht brengen. Want enige dagen geleden maakte de Postbank via de kranten bekend dat er de ko mende drie jaar ongeveer 400 loketten in dorpen worden ge opend. Zij zullen worden gesi tueerd in supermarkten, tabaks en kruidenierszaken waar klan ten hun geld kunnen opnemen. Het moet een aanvulling zijn op de resterende 800 postkantoren met de mogelijkheid er geld op te nemen. Echter, men kan er geen rekening openen. Het wordt ook geen postkantoor zoals die er vroeger waren, de Postbank is een Bank. Dus voor de andere postzaken moet men naar het postkantoor. Dit zal alleen voorkomen als men pak- ketpost heeft. De brieven kun nen overal in de bekende rode brievenbussen en een postzegel kan men veelal daar kopen waar een kaart wordt gekocht en bij de meeste supermarkten. Dit alles is door de ouderen bonden in beweging gesteld. Zowel plaatselijk, regionaal als landelijk is er veel actie geweest de banken te bewegen tot deze maatregel. En met deze belofte als resul taat. Het blijkt dus van groot belang lid te zijn of te worden van een van de ouderenbonden, want samen kunnen we heel wat be reiken. E.A. Drijver-Pina redactielid Seniorennieuws De informatiemappen van de PCOB uit de serie "Ken uw Recht" zijn geactualiseerd. De twaalf oorspronkelijke map pen zijn gebundeld tot vijf uitga ven met de volgende onderwer pen. - Medezeggenschap; - Wet Geneeskundige Behande lingsovereenkomst deel 1; - Wet Geneeskundige Behande lingsovereenkomst deel 2; - Vertegenwoordiging in de zorg; - Het Persoonsgebonden Bud get (PGB) De informatiemappen kosten 4,50 per stuk voor leden van de PCOB en 5,50 voor niet leden, exclusief portokos ten. U kunt de mappen bestel len bij het bondskantoor van de PCOB, telefoon (038) 422 55 88 of per e-mail bestellingen@pcob.nl Voor in houdelijke informatie kunt u te recht bij Inge Schut, project medewerker zorg, e-mail i.schut@pcob.nl Per 2 juli 2002 is in de regio Eemland de huisartsenpost van start gegaan waarin alle huisartsen van de regio sa menwerken. De huisartsen post Eemland staat open voor inwoners uit de ge meenten Amersfoort, Soest, Leusden, Woudenberg, Scherpenzeel, Barneveld, Nijkerk en Bunschoten. Voor dringende hulp buiten praktijkuren, dat wil zeggen 's avonds 's nachts, in het weekend en op feestdagen kunt u contact opnemen met de huisartsenpost voor dringende hulp. Ook kunt u persoonlijk naar de Centrale Huisartsenpost Eemland toe gaan. Heeft u al ervaring opgedaan met deze nieuwe vorm van hulpverlening? De redactie vindt het belang rijk uw ervaring te vernemen. U kunt uw reactie zen den naar de redactie van de Seniorenpagina, p/a Dalweg 7, 3762 SP Soest of e-niailen naar: j.schreuders@12move.nl. Teun Duhen, redactie Seniorennieuws Kom in de Primera-winkel in O verhees om een velletje kerst postzegels te kopen. Vroeger was daar het postagentschap en kon je er veel postzaken afhan delen. In de winkel staan vier oudere dames waarvan er twee een rol- lator hebben. U kent ze wel zo'n blauw ding op wieletjes. Een van de dames is aan de beurt en vraagt om een velletje kerstzegels en wat dat kost. "Mevrouw, dat zijn twintig post zegels en dat kost 5 Euro 80." Poeh, dat is bijna dertien gulden en dat van mijn AOW. Oh, ja maar ik moet ook nog een kaart sturen naar m'n nichtje in Amerika, kan dat ook met zo'n kerstzegel? "Helaas niet daar moet de gewone porto op, namelijk 75 Eurocent. Nou geeft u mij dan ook maar een postzegel van 75 Eurocent erbij. "Nee mevrouw dat gaat niet, die kunt u alleen krijgen in een mapje van vijf stuks en dat kost u dan 3 Euro 75. Ja, maar ik heb maar één postzegel nodig. Daar is wel een oplossing voor, dan gaat u met de ouderenbus en de kaart voor uw nicht naar het postkantoor in de Van Weedestraat, die plakken er een postzegel op van 75 Eurocent en doen de kaart dan ook met een op de bus. Ja, dat is voor senioren eigenlijk wel de makkelijkste weg en het kostje tenminste twee uur (met de wachttijd voor je aan de beurt bent) van je tijd en min stens 1,50 Euro voor de bus kwijt. Och uiteindelijk ben je met pensioen. De oudere dame mompelt wat binnensmonds over stelen van je AOW en de vlotte service van een machtig bedrijf zoals de TPGPOST. Zegt een van de dames, die op haar beurt staat te wachten: "Maar Corry wacht eens even, ik moet naar mijn neef in To- Afhaal-/bezorgcentrum ronto in Canada ook een kaart sturen, dan neem ik toch een postzegel van 75 Eurocent van je over", waarop een van de andere wachtende dames mee deelt, dat zij ook wel twee post zegels wil overnemen. Er ko men drie portemonnaies te voorschijn er wordt druk met 1, 2, 5 eurocenten en met 10, 20, 50,1 en 2 euromunten heen en weer geschoven. De winkeljuf frouw van Primera helpt ook nog met een Euro wisselen en na een minuut of tien schijnt al les rond te zijn. De dame met het 5-postzegelmapje moppert nog dat ze nu met een postze gel blijft zitten, volgend jaar als ik dat ding pas weer eens kan gebruiken ben ik er misschien niet eens meer. Uiteindelijk gaan ze allemaal te vreden de winkel uit. Mij be kruipt echter een ellendig ge voel, zover zijn we in Nederland gekomen, dat men geen begrip meer kan opbrengen voor hulp aan oudere mensen en om de kassa te laten rinkelen men zelfs met postzegels al aan koppelver koop doet. Louk Nachbahr redactielid Seniorennieuws Openingstijden: Woensdag t/m zondag van 16.30 - 21.00 uur. Tel. 035-602 92 43 Burg. Grothestraat34, Soest. De volgende editie verschijnt op 19 februari 2003 Kopij graag vóór 5 februari 2003 inzenden bij de SWOS-werkgroep Seniorennieuws p/a SWOS-kantoor Dalweg 6, 3762 SP Soest of per e-mail aan j.schreuders@ 12move.nl Per 1 januari 2003 is de nieu we Erfrechtwet in werking getreden. De meest belang rijke wijziging in de nieuwe wet is de betere financiële bescherming van de langstle vende. Het is zo'n vijftig jaar gele den dat men de discussie over wijziging van het erf recht begon. Eindelijk is nu de nieuwe Wet op het Erf recht een feit. Het nieuwe erfrecht zal het thema zijn voor een informa tieve middag die door de ge zamenlijke ouderenbonden in Soest wordt georganiseerd in het Ontmoetingscentrum 'De Klarinet' op vrijdagmid dag 16 mei 2003. Notaris Mr. R.E. Schippers zal dan de effecten van de Erfrecht wet toelichten. Natuurlijk is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Voor de vijfde achtereenvol gende keer organiseert de KBO een bridgedrive met als inzet het Soester Seniorenkam pioenschap. Deze inmiddels in de regio zeer bekende drive wordt gehouden op zondag 9 februari in de zaal van De Kla rinet, Klarinet 39. Om deel te kunnen nemen moet een paar samen 100 jaar oud zijn. De kosten bedragen slechts 6,00 per paar, te voldoen aan de zaal. Naast een fraaie wisselbeker is er een aantal aantrekkelijke prijzen beschikbaar. De aanvang is om 13:00 uur, maar de deelnemers dienen om 12:40 uur aanwezig te zijn. Er zal een topintegraal wor den gespeeld over zes ronden van vier speilen. De uitslag zal rond de klok van 17:00 uur bekend zijn. Aanmeidcn kan tot uiterlijk vrij dag 5 februari via de bij de diver se bridgeclubs aanwezige inschrijf lijsten. Men hoeft echter geen lid van een club te zijn. Ook thuis- bridgers zijn van harte welkom. (Telefonische) aanmelding is mo gelijk bij M.J.H. Elissen, Eikenlaan 3, 3768 ES Soest, ©6025755. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander feef't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050

Soester Courant | 2003 | | pagina 19