R.0UD Verhuur AD o DEZE WEEK OP RADIO SOEST rtips van ;r Profile Colenso Consort geeft concert in Oude Kerk «CÏSSrdp adem komen in stilte' 'Is er leven na de dood?' MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN ,onden meteen heuse klas*&j|ntUele Kring SOeStï Dierenlief Dierenleed Zinvol leven HeugajFelt >nie en humor Medium Paul Jacobs bij Paso 'Burgerlijke stand' Ij Muziek in Utrecht Helpt U mee? DONOR RODE KRUIS Alphacursus De loper van de week iactietelefoon Oppeppertje Klassiek Kees van Schalm Senioren vragen Maarten Schaafsma IOENSDAG 15 JANUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 21 tij fwel, het trapauto-paradijs, -eel gevallen zelf de auto var' n kunnen rijden. epaste auto's VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers. Parketschuurmachines. Behang-afstomers. Hogedrukreinigers. Betonboormachines. Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -17.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 lanisatie Auto Aanpassers (A.A.N.) zal ingaan op het AutoRAI 2003. In elk geval zu e uitvoeringen van de (nieu- It Espace, Suzuki Grand Vitara •ie, Hyundai Getz,Opel Zafira, Ford Fusion,Toyota Corollaerj oyager worden getoond. aansluiting bij het thema Te mystiek van de eerste christenen )r Cars'wordt op de stand van ~W2r' igerveenAustinHealeySprite JR ?n koppeling dichter bij de >p zondag 26 januari is ds. r brengt. De eigenaar van deze'ieter van Winden te gast in de aat met de auto deelnemen aanQ het Circuitpark Zandvoort. et :t complete en vanzelfsprekend| toongestelde nieuws, volgt 2003 volledig de wensen van Hek in het digitale tijdperk, e leuke en interessante wetens- iheden zijn ook op de eigen uele Kring Soest. Hij is kant in de Emmakerk. dat: een predikant in de Suele Kring? Men moet liaar komen om te ontdek- hoe dat zit. el van Winden is een predikant een open kerk voorstaat. Ge- H en spiritualiteit zijn voor ^■niet potdicht. Spiritualiteit eftier voor hem mee te maken :site van de beurs te vinden.Op open staat voor meer dan jtorai.nl/beurs staat het nieuws «n het 8ewone én dat ie dat =riode voorafgaand aan de V ,daa het 8ew0"e ook *erk" ■MU n laat zjjn in je leven. Vanuit .sopening; onder andere ook me^chtergrond verdiept hij- zich ;ante nieuwsitems vanaf de pers verse hyperlinks zorgen dat de •tbezoeker zich thuis al perfect orbereiden op een bezoek aan 2003. lange tijd in de mystiek, bij hij vooral put uit de mys- lan de eerste christenen. Zij, pestijnvaders, zochten de om- iet dat 'meer dan gewone' in jilte van de woestijn. Door Uitgebreide ervaring met me- werden zij mensen die de kenden in omgang met God, de omgang met wat er leeft zelf. In stilte vonden deze een nieuwe openheid voor of het goddelijke. Want stil leer dan afwezigheid van ge- Stilte is ruimte. Stilte kan de zijn waar je God ontmoet. soms is stilte ook een te gro- ïte: angst voor de leegte en abekende. Van wat die mys- itdekt hebben, wil Pieter van pen iets overbrengen. Er wor- icorte teksten gelezen en een- ige meditatieoefeningen rond ,tè gedaan, nuchter gebruik ma- >ciaal voor hen is er de Junior AutolhÜ van wat de monniken uit de jege kerk aanreiken. Belangstellenden zijn op zondag 26 januari vanaf 15:00 uur van harte welkom in 'De Deel', (Kerk straat 11B, achter de Oude Kerk). Er wordt gezorgd voor een kopje koffie óf thee. Om 15:30 uur start de inleiding, waarna er gelegen heid is tot het stellen van vragen. Rond 17:00 uur volgt er een infor meel samenzijn, waarbij nog een glaasje kan worden gedronken. De bijdrage in de onkosten bedraagt 7,00 (incl. consumpties). De Spirituele Kring Soest is een ontmoetingsplaats voor ieder die zich met zingeving, spiritualiteit en levensvraagstukken bezighoudt in een besef van wederzijdse gelijk waardigheid en respect voor ieders eigen beleving. Voor deelname is geen lidmaatschap vereist. Ieder een is van harte welkom en kan gewoon als belangstellende bin nenlopen. Voor nadere informatie kan men bellen met de initiatiefnemers: Marijke en Bert Smit, 886019815. Amivedi, ©035-6012697; j.ruijssenaars@worldonline.nl I VERMIST Grijze poes met witte vlekken, 5 maanden oud en draagt een rood bandje met bel, Meent. Zwarte kater heeft witte sokken, bef, bles en heeft zwarte stip op zijn neus draagt een halsband met bel en kokertje, Obrechtstraat. Lichtbruin cypers poesje, is krols, Abel Tasmanlaan Baarn. GEVONDEN Rood/witte poes met rood cypers en cyperse kant, Lange Brinkweg. Informatie: José Ruijssenaars, AMIVEDI Soest Baarn, tel./fax: 6012697. Wat betekent het voor mensen dat ze geschapen zijn en niet, zoals ook geloofd wordt, ontstaan in de weg van evolutie? Welke bestem ming heeft je leven? En hoe ga je daar mee om? Ds. Ophoff vertelt dat een mensenleven één groot antwoord kan zijn aan God. Hoe dat kan laat hij zien in de middag- dienst op zondag 19 januari in de gereformeerde kerk vrijgemaakt. Aanvang: 17:00 uur. Adres: Paral lelweg 1. Belangstellenden zijn van harte welkom. Meer informatie: 885826448 of 6027898. da ZACHTE KELA SHAGGY TAPIJTTEGELS MET 7 JAAR GARANTIE zijn de waardige opvolgers de ruige alombekende TAPIJTTEGELS Aldus Piet van Heugten. UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS GEEN GEUJM EN GEEN GESPIJKER Ook bij niet aanschaf van<t(ela tapijttegels in onze 1000 m2 topijttegelshowroom worden uw benzinekoslen vergoed. Altijd 200.000 tapijttegels voorradig. Reeds vanaf €1,80 p.t. 50x50cm Géén bezorgloon, leggen door gehele land mogelijk. FABRIEKSWINKEL PIET VAN HEUGTEN verkoop uitsluitend bij zijn tapijtfabriek te RENSWOUDE, Utrechtseweg 4 Bel 0318-574225 voor gratis kleureninfo anning en profieldiepte van tot vier millimeter is in de turn. n levensbelang. Controleer ruitenwissers en vervang ze eek regelmatig of u nog vol- aeg een antivriesmiddel toe. Een kapotte lamp of zeke- voor de ruitenwissers, maar zen te voorkomen, smeert u ader. et een slotontdooier. Denk rt. Zorg bovendien voor een ruitenontdooier. antivriesmiddel te zijn voor ensproeier beveiligen tegen graden Celsius. in een versnelling. De hand- lat is. Laat dit altijd door een de poetsbeurt en werk even- qaast voor regelmatig onder- rhoud aan uw auto door een Is een droge weg glad als een natte weg id als een besneeuwde weg en op www.profile.nl s die meedoen aan de onder- ia. 400,-. Bovendien krijgen t van hun banden met stikstof ngen het nieuwe Dokter Profile juzzeltjes. e prijzen, is het beantwoorden r ze beter functioneren onder Ie slagzin: (maximaal 20 woorden) Winterhanden', met uw naam, vIDAAL i niet worden gecorrespondeerd.) insdag 21 januari houdt Ge- loek in de NPB-kerk, Rem- Itlaan 20, een lezing over het 'erp: 'Ironie en humor van- filosofisch perspectief. In deze ng wordt de stelling verdedigd ïr zonder ironie en humor relijks echt te leven valt. Het [delijk dat in deze stelling een «onlijke kijk op het leven uil gaat, waarin intensiteit en Mang een belangrijke rol spe- |Dit hoge ideaal van leven is en: levensvatbaar als het ge- rd gaat met ironie en humor. E elementen brengen een sheid en betrekkelijkheid 'aardoor men zelfs met dit levensideaal kan spotten en Nadere informatie vindt [n het boek 'Wat is wijs? - ileidooi voor een wijsge- 'ijze van leven' (ISBN i|32699). 15:00 uur. Er wordt :n thee geschonken. Er is ide parkeergelegenheid aan mgterzijdc van de kerk op de le Hooghlaan. Iedereen is Medium Paul Jacobs, uit Enge land, geeft maandagavond een demonstratieavond bij Paso Soest. Hij wordt bijgestaan door een Nederlandse bege leidster die de vertaling voor haar rekening neemt. Is er ook echt leven na de dood? Een vraag die ons allemaal wel eens bezig houdt. Tegenwoordig verdiepen steeds meer mensen zich in dit onderwerp en zelfs via de televisie kun je getuige zijn van uit spraken gedaan vanuit het hierna maals. De verbazing is dan ook van veel mensen af te lezen als dit medium details doorgeeft die ze echt niet van zichzelf kan hebben. Bezoekers van PASO (paranorma le sociale ontwikkeling) kijken hier niet meer van op. Zij hebben in middels voldoende bewijs gekre gen dat er wel degelijk meer is tus sen hemel en aarde, en dat contact met overledenen bestaat. Het Engelse medium Paul Jacobs reist de hele wereld over om men sen hiermee bekend te maken. In zijn geboorteland bestaan er scho len waar mensen hun medium schap kunnen uitdiepen om te le ren er op een zuivere manier mee aan het werk te gaan. Paul is op geleid en geeft nu zelf les aan men sen die mediamiek zijn. Paul Jacobs roept de doden niet op, dat is namelijk niet de bedoe ling. 'Als iemand een boodschap wil doorgeven meldt hij/zij zich vanzelf wel'. Paul vindt het vooral belangrijk om de boodschappen die hij op een avond doorkrijgt ook te kunnen doorgeven aan die gene waarvoor het bedoeld is. 'Het is toch geweldig dat mensen ge rustgesteld kunnen worden of ant woord krijgen op hun vragen die vaak blijven bestaan'. Een onderwerp om eens over na te denken dus. De demonstratie is bij te wonen op maandagavond 20 ja nuari om 20:00 uur, Nachtegaal- weg 8A ('De Vriendschap'). En tree: leden 2,00; niet-leden 4,50. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 19 december 2002 t/m 9 januari 2003. GEBOREN: Rosalie Isabella, dochter van A.E. Mutgeert en J.L. Niekerk. - Joël Maarten, zoon van A.C. Uitslag en F. Wisgerhof. - Samuel Johannes, zoon van A.J. Strengholt en D.M.E. Sneep. - Anne-Fleur Naomi, dochter van J.A. Bril en A.D. Huitema. - Isis EUe, dochter van P.D. Bos en E.M. Bos. - Lars Jurgen Thijmen, zoon van G.A. van Groenestijn en R.J.B. Kannen- berg. - Senne, dochter van R.H.D. Westerhof en J.H.C. Lensink. - Janny Maria, dochter van P.M.P. Tijssen en C.D. Tromp. - Mats, zoon van E.F. Prinsen en L. Calis. - Maurits Reinier, zoon van C.W.R. Weenink en J.I. Siebbeles. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Eddy Elberts en Chantal Coby Aleida Donath. - Freddy Ossel en Charlotte Georgette Corine van den Broek. - Mario van Rou wendaal en Patricia Jessica Har mans. - Jeroen van Garderen en Aline Cornelia van der Plas. VOLTREKKING HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Maurits Duncan de Jong en Bar- bara Johanna Jaarsveld. - Francis- cus Antonius Jozef Stouten en Wijntje Bruins. OVERLEDEN: Maria Louise Margaretha Gooijer, wed. v. W.M. de Wolff. - Namme- le Siardus Bouwhuis, echtg. v. D.A. Hilhorst. - Helene Vreug- denhil. - Rutger Kattenwinkel, echtg. v. M.G. Prins. - Pieter Jan van Leeuwen, echtg. v. L.J. van Munster. - Cornelia Johanna Seu- re, wed. v. W. van de Mast. - Theodora Adolphina Anna Wes terweel, wed. v. K. Boekelo. - Adriaan Mijndert Rebel, echtg. v. M.J. Schuit. - Henriètte Cecilia Bollee, wed. v. A.R.O. van Lierop. - Lammerdina Nanninga, wed. v. A. Nijman. - Johanna Verburg, wed. v. F. Crull. - Cornelis Nieu- wenhuis, echtg. v. A.G. Mulder. - Engelina Vroegop, echtg. v. L. van der Meer. Zaterdag 18 januari, Domkerk: orgelconcert door Domorganist Jan Jansen op het grote Batzorgel, met 'Sonate IV' van Felix Men- delssohn Bartholdy en 'Wie schön leuchtet der Morgenstern' van Max Reger. Het concert begint om 15:30 uur en de toegang is gratis. Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Zaterdag 18 januari zondag 19 januari Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: ©0900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baam, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, ©033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.G. Hoogteijling, Heideweg 9, ©6016666. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, ©5415632. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. damesmode steenhoffs+raat 13 soest kooikersgracht 4 leusden Op zondagmiddag 19 januari geeft het Colenso Consort om 15:00 uur een bijzonder con cert in de Oude Kerk. Het pro gramma bestaat bij dit eerste optreden in het nieuwe jaar uit sluitend uit werken van de gro te barokcomponisten Johann Sebastian Bach en George Fri- derick Handel, met als hoogte punt de uitvoering van de solo cantate Nr. 51 van Bach 'Jauchzet Gott in alle Landen', door de bekende sopraan Li- sette Emmink. Lisette Emmink studeerde 'cum laude' af aan het Koninklijk Con servatorium in Den Haag en is re gelmatig te horen in alle grote con certzalen in Nederland. Zo zong Lisette Emmink de Matthaus Pas sion in het Concertgebouw in Amsterdam en de Messiah in de Grote Kerk te Naarden. De bril jante trompetsolo's in deze canta te zullen gespeeld worden door de Baarnse trompettisten Frans de Vries en Johan Laseur. Aan hét concert zal tevens mede werking worden verleend door Klaas Vellinga, cantor-organist van de Oude Kerk, die solist zal zijn in het orgelconcert Op. 4, Nr.1 van Handel en in de Sinfonia BWV 29 van Bach. Karei Brester en Sacha Hubert, beide leden van het or- Lisette Emmink. kest, zijn de solisten in het dubbel concert voor viool, hobo en orkest BWV 1060 van Bach. Het concert zal worden besloten met een uit voering van het Concerto grosso Op. 3, Nr. 2 van Handel. De diri gent is Gregory Hubert. Het concert vindt plaats onder auspiciën van de Stichting 'Kerk en Cultuur' van de Oude Kerk. Toe gangsprijs 8,00; CJP 7,00. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de muziekhandel De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15, en aan de kerk. Telefonisch reserveren: 6017698. Zaterdag 18 januari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering Zondag 19 januari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 geen viering Rooms-katholiek, Mariakèrk, Burg. Grothestraat 82 10:00 prs. J. Kodden en H. Goddijn; eucharistieviering Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pr. W. Veldhuis en ds. R. Bartlema; oecumenische viering Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 communieviering (werkgroep) Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 zie H. Familiekerk Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 zie H. Familiekerk Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuypiaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 ds. D. v.d. Zwaag, Veenendaal; 16:30 student F.W. v.d. Rhee, Katwijk Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. D. Ophoff, Bunschoten Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 15:00 ds. L. Blok Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 drs. A.C. van Blooijs, Bilthoven Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 H. Dijkhuizen Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B oecumenische dienst in Paaskerk Nederlands-gereformeerd, Waldheini Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. M. Janssens, Utrecht Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. L. v.d. Berg Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraaf 61 10:30 dienst in Johanneskerk Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Vanuit de Christengemeente Soest wordt een alphacursus gehouden die op 30 januari begint. De loca tie wordt nog bekendgemaakt. Voor talloze mensen betekent zo'n cursus een verrassende, vernieuw de kennismaking met het christe lijk geloof. De cursus is speciaal bedoeld voor degenen die echt geïnteresseerd zijn; niet voor de reguliere kerkganger. Zij omvat 10 donderdagavonden en één zater dag; waarbij om 19:00 uur geza menlijk gegeten wordt en geluis terd naar een inleiding, waarna in kleine groepen doorgepraat wordt. De serie Alpha-avonden is van begin tot eind gebaseerd op prin cipes van gastvrijheid en vrijblij vendheid. Men kan wat meer te weten komen over de inhoud van het christelijk geloof en hoe het in de praktijk functioneert. De deel nemers zijn in verschillende stadia van hun zoektocht en de cursus biedt enerzijds duidelijke informa tie, die structuur geeft aan het zoekproces, en anderzijds ruimte om vragen te stellen. Wereldwijd hebben al duizenden mensen ont dekt dat het christendom niet saai is en deze vorm van bij elkaar ko men biedt een ongedwongenheid die voor veel mensen een uitda ging blijkt te zijn, die ze niet had den willen missen. Informatie: Jan Dirk Brouwer, ©0346-211386, of Sonja Toor- man-Klaver, ©035-6013218. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week is het: Judith Verhoeks FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Tekst TV :m uw televisietoestel ook eens op kanaal 29 en u komt waar- tijnlijk tot uw verrassing oog in g met de Tekst TV die Radio est en Omroep Amersfoort in inwerking met elkaar 24 uur dag presenteren. Van 's mid- :5 uur tot 's nachts 1 uur en 's ps van 8 tot 10 uur wordt de uitgebreid met een echt aal, waarin elke dag het lo- R regionale nieuws in beeld Ingebracht. De Tekst TV en ^Jjournaal, elk ongeveer een r, worden continue her- Ickst TV wordt dagelijks |St en waar nodig aangevuld fuecl nieuws. Wilt u meer Mie vinden over Radio __|jkt u dan op teletekstpagi- 540 voor de uitgebreide pro- j@pa-in formatie van onze eigen afifomroep. Deze telctekstpagi- s Kinnen door de kijker op elk ment worden geraadpleegd. eahet motto 'de reactietele- die bel je gewoon' kunt u bij o® Soest terecht voor een ït, een wens, een blijde bood- o of een compliment. Bel ons irtel wat u op uw hart heeft, temen uw bericht op en zen dat volledig uit elke laatste Ria Hilhorst. zondag van de maand in het pro gramma Op Soest vanaf 16:00 uur. Reactietelefoon ©6093853. Elke woensdag wordt in het programma 'Lunchroom het oppeppertje van de week be kend gemaakt. Ria Hilhorst - brengt de be- tr°kkene daarna persoonlijk een bloemetje. Het gaat om mensen die iets bijzonders doen in of voor hun omgeving. Kent u personen die daarvoor in aanmerking ko men, dan kunt u bellen met de re dactie van Radio Soest, 6093851. Deze week is de bekend making in het programma 'Lunchroom'op woensdag 22 ja nuari om 12:00 uur. De befaamde jazzpianist Rob van den Broeck treedt op, samen met de roemruchte jazzbasSist Wiro Mahieu, in het huiskamerconcert bij onze producent Jacques van de Griendt. Rob van den Broeck be hoort al jaren bij de crème de la crème van de jazzpianisten. Hij maakte opnamen met verschillen de groepen en orkesten. Als com ponist maakt hij aan de lopende band eigen scheppingen en voert deze ter plekke uit. In zijn fijne handschrift maakt hij aantekenin gen over de lijnvoeringen, de over gangen en de harmonieën. Alleen een gelijkwaardig pianist kan mo gelijk zijn composities naspelen. Daarvoor moet je dan wel de im provisatietechniek van Rob heb ben. Bassist Wiro Mahieu heeft op zijn eigen wijze een geheel afwij kende stijl. Toch spelen zij al jaren samen en hebben ze diverse con coursen gewonnen. De combinatie van piano en bas komt niet veel voor. De bassist vervangt het drumspel en treedt tegelijkertijd op als solospeler. U kunt getuige zijn van een concert van deze bij zondere musici, hoe ze in elkaar opgaan en de vrijheid nemen om beurtelings solopartijen voor hun rekening te nemen. Klassiek begint zondag 19 januari om 14:00 uur. Presentatie Rosamint Faas. Voor het tweede uur klassiek blijft Jacques van de Griendt in dezelf de stijl met muziek van Bill Evans. Deze Amerikaanse componist en pianist wordt door vele jazzmusici beschouwd als de vader van de jazzmuziek. Rob van den Broeck kiest voor zijn evergreens veelal de composities van Bill Evans. Hij is geboren in Plainfield New Jersey in 1929. Na een gedegen klassie ke pianostudie maakte hij een op name met bassist Teddy Kotic en slagwerker Paul Moltian. Op de lp van dit trio, New Jazz Concep- tions, overschreed Evans de gren zen van de harmonische Bebop- stijl, waardoor de rechterhand van de vleugel meer mogelijkheden kreeg voor melodische improvisa ties. Hiermee zette hij een nieuw tijdperk in voor jazzmuziek en heeft hij grote invloed gehad op pianisten als George Shearing, Bil- ly Tayler en Errol Garner. U kunt luisteren naar de cd 'Time Re- membered' van de befaamde gita rist John McLaughin. Met zijn Aighetta Quartet (vier gitaren), versterkt met een akoestische bas gitaar, speelt hij muziek van Bill Evans. Dit tweede uur klassiek wordt gepresenteerd door Berna Kousemaker. Uitzending zondag 19 januari 15:00 uur. Opnieuw een bijzondere gast in 'Soesters en hun muziek'. Lonne- ke Meijer ontvangt namelijk in haar programma Kees van Schalm, eigenaar van de edelsteenslijperij De Sprong in Soest. Vorig jaar is zijn bedrijf, dat gevestigd is in een oude boerderij aan de Lange Brinkweg, van binnen grondig ver bouwd. In de vernieuwde winkel annex werkplaats zijn kleine glazen vitrines gekomen voor de presen tatie van de sieraden en de edelste nen. Het gehele interieur is mooier geworden en de slijpmachines staan nu centraal opgesteld. Het is een uniek plekje geworden tussen de Lange Brinkweg en het Kerk- pad. Kees van Schalm vertelt meer over zijn bijzondere steenslijperij en laat u tevens genieten van zijn muziekkeuze. De uitzending is donderdag 16 januari om 17:00 uur. Herhaling maandag 20 januari om 10:00 uur. Atie Derksen praat wekelijks aan de koffieta fel met de oude re inwoners van Soest. Uit die gesprekken haalt zij de muziek nummers voor haar programma 'Senioren vra gen'. Een unieke uitzending waar in alles gedraaid wordt, van klas siek, populair, feest en geloof. U kunt hiervan genieten op dinsdag 21 januari om 11:00 uur. De Soesterbergse oorlogsveteraan Maarten Schaafsma (75) praat met Jan Visser in het programma 'Ont moeting met'. Hij heeft een brie venboek geschreven over zijn sol datenleven in, wat toen nog heet te, Nederlands Indië van 1947 tot 1950. Het boek 'Geliefde ouders en verdere familie' is uitgegeven door Kok in Kampen. Jan Visser geeft meer achtergrond over dit onderwerp in zijn column in deze krant. Het programma wordt uit gezonden op vrijdag 17 januari om 13:30 uur. Herhaling dinsdag 21 januari om 10:00 uur. Techniek Henk Enserink. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 16 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Even uitblazen 12:00 Lunchroom 14:00 Opereffeland Best of Disney I 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soesters en hun muziek 18:00 Radio M VRIJDAG 17 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Rondje om de kerk 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... gast: Maarten Schaafsma 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (li) 17:00 Sporfcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 18 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 19 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van't Raadhuisplein (h) 12:00 De vrijwilliger 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 Brassbandmuziek (h) 17:00 Musica Aeterna 18:00 Kerkdienst Caroluskerk Soesterberg (r.k.) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Het Boek open 21:00 Radio M MAANDAG 20 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 Het praattheater 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 De jaren '50 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 21 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Rondje om de kerk (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg niet hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M WOENSDAG 22 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemcentevoorlichting; met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M In dit programma-overzicht van Radio Soest vindt men elke weck de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woens dag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enke le uitzondering na) worden uitge zonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzendingen wordt overgeschakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (inge zonden brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk donderdagmorgen in de studio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, £8 035-6093851; fax: 035-6093860; e-mail: radio@soest.nl. Ook voor pro gramma-ideeën, persberichten, aankondigingen, vcrenigings- nieuws, clubbladen, etc.

Soester Courant | 2003 | | pagina 21