Het is tijd voor een hypotheekrente van 3,8%? urn Heien bij 10 graden onder nul Begin 2003 met een interessante cursus! Prachtprijs bij Probin Hooijer Green Health heet voortaan: Vita Nova gezondheidswinkel es vers bij 'Wa Yin Kok' itie.nl Soourant Juf Truus Gemke neemt afscheid op Driesprong Rabobank ;menu VASTE ZORGERS [HANDELWANDEL PAGINA 7 J2L n Soest voor de tel. 601 41 52 Bouwstart voor Van de Hoef Renes aan Oostergracht Hypotheekrente 1 jaar vast, effectieve rente 3,9%, vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. Voor al uw Verzekeringen, A Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen SOESTER COURANT In Sterrenwacht Sonnenborgh Tien machines win je niet elk dag... PAGINA6 WOENSDAG 15 JANUARI 2003 IERIE- 3rasserie [STGEBIT goed, 'ebroken? Iel JDTECHNIEK lothen Gevraagd hinees-Indisch afhaalcentrum Nieuweweg l11 Jmcrc Onze ongeëvenaarde spare-ribs? Onze beroemde spies van een meter? Al onze andere vlees- en visspecialiteiten? Het blijft genieten! NT-RECLAMEKRANT Op woensdag 29 januari neemt juffrouw Truus Gemke af scheid van het basisonderwijs. £ij gaat na bijna 44 jaar onder vijs te hebben gegeven met ver vroegd pensioen. In oktober 1959 is ze begonnen in het ba- isonderwijs en vanaf 1 sep tember 1964 geeft ze al les aan le kinderen van r.k. Dalton- chool De Driesprong, voor- ïeen de St. Theresiaschool en ia de fusie met de Ma- iaschool, de r.k. basisschool ioestdijk. De wijze waarop ze ieder jaar weer pnieuw een groep kinderen ver- Ier helpt bij de ontwikkeling naar rolwassen mensen is indrukwek- :end te noemen, zeker gezien het gegeven dat ze dit nu nog met ;venveel toewijding doet als in laar eerste jaren. Naast haar gede- ;en manier van lesgeven staan be- ;rippen als 'eerlijkheid', 'rechtvaar- ligheid' en 'respect voor elkaar' in lagelijkse wijze van omgang met kinderen en volwassenen hoog in het vaandel. Ze vervult een voor beeldfunctie. Niet alleen voor de kinderen, die nu De Driesprong bezoeken. Ook voor al die kinde ren, die in de afgelopen 44 jaar van haar les hebben gehad. Voor al die collega's, die vroeger met haar hebben mogen samenwerken of nog steeds met haar samenwerken. Voor al die ouders, die vroeger bij haar in de klas zaten en zeer trots zijn, dat hun kind nu les krijgt van hun 'oude' juf. Op dinsdag 28 januari zal er een groot afscheidsfeest voor de kinde ren van De Driesprong plaatsvin den, in samenwerking met theater groep Linquenda uit Amersfoort, 's Middags vindt de grote uitvoe ring plaats in de Petrus en Paulus- kerk in Soest. Op woensdag 29 januari wordt er echt afscheid genomen van juf frouw Truus. Eerst wordt ze thuis opgehaald en feestelijk verwel komt op het schoolplein, vervol gens staat de gehele ochtend in het Truus Gemke. teken van een kinderreceptie. Van 16:00 uur tot 18:00 uur vindt de receptie plaats voor ouders, oud- leerlingen, (oud-) collega's en ge nodigden. Deze receptie zal ge houden worden in het speellokaal van De Driesprong, St. There- siastraat 16 te Soest. Iedereen die graag afscheid komt nemen van Truus Gemke kan dit artikel be schouwen als een uitnodiging. ?AM ALLEEN EEN DAKVENSTER 1 .o. VEIUX raamdecoratie Chinees - Indisch afhaalcentrum Nieuweweg 64a, Soest Tel./fax 035 - 602 68 57 www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl SO©St©F Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 OlidcHillJJ© s vindt j natuurlijk bij: Hubo Soest Torenstraat 8 3764 CM Soest 03560236 36 Donderdag is de eerste paal geslagen van bedrijfsge bouw Van de Hoef Renes. Het heien ging ondanks een temperatuur van 10 graden onder nul volgens plan ning van start. Van de Hoef Renes is een groothan del in tandtechnische artikelen. In het nieuwe bedrijfs gebouw aan de Oostergracht 42, op industrieterrein De Grachten, kan het Soester bedrijf haar activiteiten ver der ontplooien. Kenmerkend aan het pand worden de gevels. De twee gemetselde uitbouwen zullen het be drijfspand een ruimtelijk geheel geven. Heembouw Higler Soest is de aannemer van het bouwproject. Het ontwerp is van Peters Bouwvoorbereiding Soest. J. C. Wabeke is de constructeur. Volgens planning zal het project in juni opgeleverd worden. Het jaar 2003 start Museum Sterrenwacht Sonnenborgh met drie nieuwe cursussen en de kijkavonden op vrijdag avond! Een kijkavond biedt ie dereen de kans het heelal van dichterbij te bekijken. Wie na een kijkavond nog meer wil weten over het heelal kan zich aanmelden voor een van de sterrenkunde cursussen die in februari van start gaan. De kijkavonden vinden plaats t/m 11 april op iedere vrijdagavond van 20.00 tot 21.30 uur. Naast een diavoorstelling met spectaculaire opnamen van objecten uit het ons omringende heelal krijgt u een rondleiding door de oudste koe pelsterrenwacht van Nederland. En als het weer het toe laat kunt u met de telescopen van Museum Sterrenwacht Sonnenborgh de rin gen van Saturnus, de manen van Jupiter en de kraters en zeeën op de maan bekijken. Voor wie meer wil weten over ster renkunde of het weer starten er bij Museum Sterrenwacht Sonnen borgh maar liefst drie cursussen in februari. De cursus 'Inleiding in de sterrenkunde', de 'Jeugdcursus sterrenkunde' en de cursus 'Het Weer'. Ook het weer heeft altijd een gro te rol gespeeld op Sonnenborgh. Het KNMI en Sterrenwacht Son nenborgh werden in 1853 op de zelfde plek opgericht. Zo is het mogelijk dat de drie cursussen in hetzelfde collegezaaltje gehouden worden waar studenten in de 19° eeuw college kregen van de weer kundige Buysballot en de sterren kundige Minnaert. 'Het Weer' Het weer is fascinerend en com plex! De cursus 'Het Weer' is be doeld voor iedereen die geïnteres seerd is in het klimaat, het ont staan van alle verschillende weer types, en het herkennen van bijbe horende kenmerken. De cursus start op maandag 3 februari en bestaat uit 8 lessen. De lessen zijn op elke maandagavond van 19:30 tot 21:15 uur. Deelnemers moeten 15 jaar of ouder zijn. Inleiding sterrenkunde Onze aarde wordt omgeven door het heelal en toch weten we er be trekkelijk weinig van! In de cursus 'Inleiding in de sterrenkunde' wor den de geheimen van het heelal voor u ontsluierd. Waarnemen met de telescoop van Museum Sterren wacht Sonnenborgh is een onder deel van deze cursus. De cursus start op woensdag 19 februari en bestaat uit 10 lessen. De lessen zijn elke woensdagavond van 19:30 - 21:30 uur. De cursus is geschikt voor iedereen met een degelijke middelbare school opleiding. Jeugdcursus Sterrenkunde kan ook boeiend zijn voor kinderen! Museum Sterren wacht Sonnenborgh heeft speciaal voor de jeugd een leuke cursus ontwikkeld. In deze cursus worden onderwerpen zoals bijvoorbeeld de beweging van de zon, de maan en de planeten in ons zonnestelsel op een begrijpelijke manier uitgelegd. Deze cursus start op dinsdag 4 fe bruari en bestaat uit 6 lessen. De lessen zijn op elke dinsdagavond van 19:00 tot 20:15 uur. De cursus is geschikt voor kinderen van 9-14 jaar. Voor informatie of aanmeldingen: Museum Sterrenwacht Sonnen borgh, 88 030-2302818 of info@sonnenborgh.nl. Drie jaar geleden opende Ma- rianne Hagelaar-Groot de deu ren van Reformhuis Green Health aan het Plein van Zuid 30. Na 1 januari heeft de zaak een complete metamorfose on dergaan. Wat veranderd is, is het groene interieur. De zaak gaat ver der met een geheel vernieuwde winkel in natuurlijke kleuren en een nieuwe naam: Vita Nova gezondheidswinkel. Wat hetzelfde blijft, is vooral de manier van adviseren, de gezellig heid en altijd ruimte voor een fijn gesprek en/of schouderklopje. En extra leuk: een speciaal hoekje om even te zitten en eventueel iets te drinken. 'We hebben met onze vaste klanten en relaties een fan tastische en overweldigende hero pening gevierd. We hopen dat we de bezoekers na deze drie fantas tische jaren de komende jaren op dezelfde manier mogen blijven ontvangen en van dienst zijn met onze (therapeutische) adviezen en kwalitatief hoogwaardige produc ten,' aldus Marianne. Sinds een aantal maanden is er een hydromassagebed geplaatst in de Marianne Hagelaar en Marja Boshuyzen. Foto: Herman van Dam. ruimte achter de winkel, waarop de klant een fysiotherapeutische massage kan ondergaan. Mensen die hiermee nog geen kennis heb ben gemaakt mogen vrijblijvend ca. 10 minuten gratis de weldadi ge werking hiervan ondergaan. Marianne en haar collega's Maija Boshuyzen en Sabine Rademaker heten iedereen van harte welkom in hun vernieuwde gezondheids winkel. De technische groothandel in machines en gereed schappen Probin Hooijer Soest hield vorig jaar in sa menwerking met Dewalt (elektrisch gereedschap) een interessante actie. Klanten konden een compleet ma chinepark van het merk Dewalt winnen. Op de foto de gelukkige winnaar: de firma Aan Boord uit Baarn - gespecialiseerd in het repareren en bouwen van polyes ter en houten schepen - met de eigenaar de heer J. ten Wolde en zijn vrouw, die de 10 machines uit handen van de heer E. Hooijer in ontvangst mochten nemen. Foto: Herman van Dam. e maken uit een Dofdgerecht en recht ),15 spekjes, croutons, camembertdressing van tonijn ico dressing ep met kerrie ode poon ntapenade met portsaus en stoelen ossenhaas adossaus met perzikensaus n veenbessen e met bonbon ulag menu i wijn en koffie eest dagen) 03 60 10 g t/m zaterdag tcrduinen.nl Wij geven u vooraf duidelijke prijsopgave en een tijdsbestek waarin dat gemaakt kan worden. eningstijden: Ma. t/m Do 08.00-16.30 u. Vrij. 08.00-14.30 u. rs Bel even voor een afspraak! BAR, GRILL. RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 www.luykje.nl hinees-Indisch afhaalcen- um dat gevestigd is aan de ieuweweg 64A een nieuwe aam én nieuwe eigenaars. Wa Kok' - de naam betekent oiets als: kleine plaats waar je ten kunt halen - wordt geleid de heer en mevrouw Sin. e streken kort geleden vanuit in Soest neer en het bevalt ze hier prima, zoals dochter Hiu- Chee Sin bevestigt. Zij werkt ook (mee in de zaak, evenals haar zus je Hiu-Ling Sin (in de weekein den). De achternaam Sin van va ler Chung Hin Sin en moeder Miu-Ying Sin is trouwens ook ver- verkt in het logo van de zaak: een jekroonde S. )at kroontje staat er niets voor liets op, want bij Wa Yin Kok gaat iet vooral om de smaak van de ge- echten, die voornamelijk afkom- .tig zijn uit de Kantonese keuken. Voor de Nederlandse gast is er ook ie oude vertrouwde Nasi en Bami lames, evenals een Indische rijst- afel, maar het grootste deel van de :aart bevat toch authentieke Chi nese heerlijkheden en specialitei- Jiteraard is er een keur aan soe- ?en, voor- en bijgerechten, nasi-, bami- en mihoen-schotel in diver se variaties, maar ook Chinese Tjap Tjoi-, babi-, ossenhaas-, kip- en gamalengerechten, evenals vegeta rische gerechten. Alles wordt bo vendien elke dag vers gemaakt. Specialiteit nummer één bij Wa Yin Kok is de Chung Hing Kai (kip) of Chung Hing Ngau (ossen haas) - de nummers 100 en 101 op de prijslijst - beide met een zeer smakelijke zoetzure saus uit eigen keuken, ontwikkeld door - zoals aan de naam al te zien is - Chung Hing Sin zelf. Het gerecht heeft veel succes. 'We krijgen er heel positieve reacties op,' aldus Hiu Chee. Uiteraard smaken de talrijke andere gerechten op de meeneemprijslijst van Wa Yin Kok ook voortreffelijk. 'Het is toch net weer een tikkeltje anders dan bij andere Chinese restaurants.' Vader Sin heeft destijds in Hong Kong een speciale koksopleiding gevolgd, later ook op Taiwan. De familie kwam al geruime tijd gele- De heer en mevrouw Sin en hun dochter Hiu-Chee Sin van afhaal centrum Wa Yin Kok. Foto: Herman van Dam. den naar Nederland en voelt zich hier prima thuis, en zeker ook in Soest. De zaak is pas nog opge knapt en ziet er 'spie en span' uit. Voorlopig is het alleen een afhaal centrum, maar de familie Sin droomt soms wel van een eigen restaurant. Wa Yin Kok is alle dagen van de week (behalve maandag) geopend van 15:00 tot 21:00 uur. Men kan ook telefonisch een afhaal-bestel- ling doorgeven (8256026857). Op zondag is er gratis koffie en (Chi nese) thee voor degenen die mis schien even moeten wachten door de drukte. Wie eens lekker 'Chi nees' smullen wil moet beslist eens wat gaan halen bij Wa Yin Kok aan de Nieuweweg 64A.

Soester Courant | 2003 | | pagina 7