Verbouwings-leegverkoop. 20-80% f (H m w 20-80% De gehele wintercollectie 2003 Ski- vt-kleding, ski's, snowboots, skischoenen en vt-schoenen. Van Dam SOEST Van Weedestraat 62 (035)6030004 III VERBOUWINGS-LEEGVERKOOP. Kortingen van 20 tot 80%. Profiteer nu mee bij Van Dam Sports want 0P=0P. PROFITEER NU WANT OPOP. Restanten tenniskleding Het Rode Kruis Soest(erberg) zoekt nieuwe bestuursleden Grote namen in De Open Hof Griftlam en doelti 'Langs oe dijken9 in Tr fc v Restanten 1 Trunningkledingl Eind februari starten wij een ingrijpende verbouwing, die tot eind maart zal duren. O.a. onze sportschoenen en runningafdeling worden fors uitgebreid. Voordat de verbouwing begint, zetten wij het mes in de winkelvoorraad. Dit betekent duizenden merkartikelen met KORTINGEN VAN 20 TOT 80%. Restanten aerobicskleding ROC Amerlanden start cursus Nederlands op de computer WOENSDAG 22 JANUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 1Q WOENSDAG 22 J - 'Van JDam fSports I VINTERSPORT Informatie over KBO-reizen op 28 januari Voor al uw Verzekeringen, A Financiële Diensten, {(Ubtk Hypotheken en Pensioenen Zondag eerste concert in nieuwe serie Open dag voor tc Open dag: zaterdag 8 februa 9:30-13:00 uur Over de vreugde 20 tot 60% KORTING Artikelen winter 2003, u betaalt alleen het hoogst geprijsde artikel. Iedereen kent het Rode Kruis. Het Nederlandse Rode Kruis is een zelfstandig onderdeel van een wereldorganisatie die in praktisch alle landen van de wereld hulp biedt, zowel struc tureel (bijv. langdurige projec ten) als incidenteel (bijv. hulp bij rampen). Dat in de gemeente Soest ook een afdeling van het NRK actief is, weet waarschijnlijk ook elke Soester(berger) wel, maar vaak weet men nauwelijks wat het Rode Kruis nou eigenlijk doet voor de inwoners van de gemeente. Daar om een bondig overzicht van de belangrijkste activiteiten. Telefooncirkel Elke dag tussen 9:30 en 10:00 uur gaat de telefoon bij een aantal klanten met de vraag of alles nog goed gaat. Voornamelijk bejaarde, vaak alleenstaande dorpsgenoten. Ze worden gebeld, maken een praatje en bellen de volgende. Zo wel zelfstandig wonende als men sen uit bejaardentehuizen maken dankbaar gebruik van deze sympa thieke service. Is er een probleem - geen gehoor of iets anders - dan gaat er een telefoontje naar de alarmcentrale en - indien nodig - naar de politie. Ieder die dat wil kan deel uitmaken van die tele fooncirkel. Eenmaal per maand vindt een bespreking plaats van de medewerkers en driemaal per jaar is er een gezellige bijeenkomst van medewerkers en klanten. Hulpdienst In het Rode Kruisgebouw (Valeri aanstraat 26) is ook gevestigd het Centraal Meldpunt, waar hulpvra gen binnenkomen van allerlei aard, van hulp bij boodschappen doen en een lamp ophangen, met ie mand naar een ziekenhuis gaan, tot een vakantie op de Henri Du- nant. Een deel van die vragen gaat naar de hulpdienst van het Rode Kruis, en een deel naar andere hulporganisaties. De Hulpdienst van het Rode Kruis bestaat uit een coördinator en 35 vrijwilligers. Eenmaal per twee maanden is er een bespreking met de vrijwilli gers, eenmaal per jaar een geza menlijk 'uitje'. Zotgen Welzijn (vroeger Weffikre) Het oudste en meest bekende on derdeel van de Rode Kruis-activi- teiten. In zes bejaardentehuizen in Soest/Soesterberg zijn 20 vrijwil ligers actief op allerlei manieren. Gewoon een praatje maken met wie dat wil, een spelletje doen, een knutselactiviteit in een groep, een eindje wandelen - iedereen kan wel dingen bedenken die het leven in een bejaardentehuis veraange namen. Een coördinator begeleidt de vrijwilligers (bespreking 1 x per maand), bezoekt de tehuizen en doet de PR. Aangepaste vakanties Het Henri Dunantschip en de Mappa Mondo-huizen zijn langza merhand bekende begrippen in Nederland. Zo'n 6000 lichamelijk of geestelijk gehandicapten brach ten in 2002 een onbezorgde va kantie door in één van de NRK- vakantiebestemmingen, begeleid door talloze vrijwilligers. Uit Soest en Soesterberg maakten ca. 40 mensen hiervan gebruik, naar ver houding veel! Het selecteren van de aanvragen, bezoeken van de cliënten en de administratie wordt verzorgd door de coördinator. Vrijwillige Terminale Zorg Na een kwakkelende periode aan het einde van het vorige millen nium heeft een paar weken gele den een herstart plaatsgevonden van de VTZ-sectie van het Rode Kruis in de gemeente Soest. Vijf tien vrijwilligers staan klaar om, waar gewenst, in overleg met en samen met de familie bijstand te verlenen in het stervensproces. Het geheel wordt gecoördineerd door de coördinator. Het bestuur Het bestuur bestaat uit: de coördi nator Telefooncirkel, Hulpdienst, Zorg en Welzijn; de coördinator Aangepaste Vakanties; de coördi nator VTZ; de penningmeester; de secretaris; de voorzitter. Vacatures Waar het Rode Kruis Soest/ Soesterberg dringend behoefte aan heeft is een nieuwe coördinator Telefooncirkel Hulpdienst. Of voor elk van de activiteiten één coördinator. Het verdient de voor keur dat de nieuwe coördina toren) ook deel uitmaakt van het bestuur. Mocht u zich aangesproken voelen door het bovenstaande en heeft u een paar uur in de week (maxi maal) over, neem dan contact op met de voorzitter, dhr. J. Fransen, SU6021946. Voor inlichtingen over de werkzaamheden kunt u con tact opnemen met de betreffende coördinator, mevr. N. Pelzer, S86020538. Van harte welkom! Mensen die dit jaar een reisje wil len maken met de KBO, kunnen dinsdag 28 januari terecht in ont moetingscentrum De Klarinet voor informatie. Vanaf 10:00 uur liggen de inschrijfformulieren klaar voor acht dagreizen, een achtdaagse boottrip en zevendaagse reizen naar Beieren, Thiiringen en het Odenwald. De reizen naar Beieren en Thiiringen hebben dit jaar een ander programma dan bij de eer ste keer. De informatiebijeenkomst in De Klarinet aan de Klarinet is gratis. Aangezien er veel belangstelling wordt verwacht, is het raadzaam op tijd aanwezig te zijn, aldus de KBO. De zaal gaat om 9:30 uur al open en de koffie en thee staan klaar. Mevrouw R. Korte-Tieland verstrekt inlichtingen over de uit stapjes en vakanties en beant woordt eventuele vragen van de bezoekers. Bij haar kan men ook telefonisch terecht voor informatie, ffi 6013960. 3m JB r «I f ff f 1 Op donderdag 6 februari start bij ROC de Amerlanden in Soest een cursus Nederlands en kennismaken met de com puter! Deze cursus is bedoeld voor mensen die teksten willen maken op de computer met het programma Word onder Win dows. Tijdens de Nederlandse les wordt aandacht besteed aan veel voorko mende spelling- en grammatica problemen. De cursist leert brieven schrijven én creatief schrijven op de computer, ook maakt hijzij kennis met Internet! Voor deze cursus is kennis van de computer niet vereist. Een computer thuis is niet noodzakelijk. Lestijd: 15 lessen op donderdag 9:00-11:30 uur. Kosten: 24,00. Lesmateriaal: 20,00. Startda tum: 6 februari. Voor alle nieuw ingeschreven cursisten geldt dat ze 20,00 inschrijfgeld moeten beta len en dat ze een geldig legitima tiebewijs moeten kunnen laten zien. Het is mogelijk tegen een ge ringe vergoeding gebruik te maken van de kinderopvang voor kinde ren van 0-4 jaar. De vooropleiding mag niet hoger zijn dan enkele jaren voortgezet onderwijs (max. mavo-niveau). Deze cursus is ook bedoeld voor mensen uit de gemeente Baarn. Informatie, aanmelden en inschrij ven: maandag t/m donderdag in gebouw Orlando, Di Lassostraat 65, S16038090 (tijdens kantoor uren). www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl SO©St©T Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Ond©Tlïnfl© Komende zondag (26 januari) start het 6e seizoen van de serie zondagmiddagconcerten in De Open Hof. Uitvoerenden zijn Jean Telder (orgel) en Astrid Vrolijk en Saskia Barkema (blokfluit). Zij spelen werken van Frescobaldi, Froberger, Buxtehude, Böhm, Telemann en Bach. Jean Telder (1937) studeerde orgel aan het voormalige Hilversums conservatorium bij Johan Spelde en behaalde de Bevoegdheidsver klaring Kerkmuziek I. Vanaf 1953 was hij organist in diverse Utrecht se kerken en van 1965 tot 1996 was hij cantororganist van de Goe de Herderkerk in Hilversum. Sinds 1996 is hij werkzaam in dezelfde functie bij de Maria Christinakerk in Den Dolder. Vanaf 1967 was hij bijna 25 jaar freelance medewerker van de NCRV-muziek-afdeling, waar hij mede de productie van orgelconcerten voor de radio bege leidde. Ook was hij binnen de Ge reformeerde Organisten Vereni ging (GOV) actief als bestuurslid en als redactielid van het vereni gingsblad. Voorts is hij orgelbouw- kundige en bouwt hij kistorgels en orgelpositieven. Astrid Vrolijk behaalde in 1991 haar diploma's blokfluit en school muziek aan het Utrechts Conser vatorium. Daarna studeerde ze Muziekwetenschappen met als specialisatie kunstbeleid en -ma nagement aan de Universiteit van Utrecht. Na haar studies werd zij docent en coördinator bij de mu ziekschool in Utrecht. Momenteel is zij directeur van Muziekschool Waterland in Purmerend. Sinds haar afstuderen heeft zij regelma tig concerten gegeven als lid van het blokfluitkwartet 'I Quattro Dolci'. Saskia Barkema behaalde in 1991 haar diploma blokfluit aan het Utrechts Conservatorium, waar zij studeerde o.a. bij Marion Verbruggen. Sindsdien treedt zij regelmatig op als soliste en als lid van het blokfluitkwartet 'I Quattro Dolci'. Astrid Vrolijk. Saskia Barkema. De serie zondagmiddagconcerten bestaat sinds 1998, het jaar nadat het orgel in de toen pas verbouw de Open Hof in gebruik werd ge nomen. De kerkenraad benoemde destijds een commissie rondom cantor-organist Tjalling Roosjen, die zich erop toelegde het nieuwe instrument te promoten én de Open Hof als concertzaal onder de aandacht van het publiek te bren gen. Die opzet is zeker geslaagd, meent Jean Telder, die de ontwik kelingen op korte afstand heeft gevolgd en gesteund en van de nieuwe serie het openingsconcert voor zijn rekening neemt. Hij wijst erop dat de serie geheel 'selfsupporting' is. Er wordt geen entree geheven, maar de opbrengst van de zak-aan-de-uitgang biedt gelukkig de nodige financiële armslag.'We begonnen destijds met een budget van nul, maar ge lukkig is de belangstelling intussen zó groot dat we het ons nu kunnen veroorloven om bekende namen naar Soest te halen. Het zijn toch meestal musici die je niet met een flesje wijn naar huis kunt sturen...' 'Grote namen' Hij is ervan overtuigd dat sommi ge Open Hof-concerten, gezien de hoge kwaliteit, 'zó op cd gezet zouden kunnen worden'. Tot de 'grote namen' die dit seizoen in het kerkgebouw aan de Veenbesstraat te horen zullen zijn behoren zeker die van de organist Vincent van Laar (specialist in oude muziek) en de bas Bas Ramselaar (o.a. be- trokken bij het Kruidvat Bach-pro- ject), die op 23 februari optreden. Hetzelfde geldt voor organist Ko Zwanenburg uit Utrecht (vooral een vertegenwoordiger van de ei gentijdse muziek) en fluitiste Karin Basting, die op 30 maart acte de présence zullen geven, en voor Leo van Doeselaar (organist van het Concertgebouw 'en van dc Leidse Pieterskerk), die op 25 mei een concert verzorgt. Op 29 juni is de beurt aan Chris- ta Hijink, cantor-organist van de Bergkerk in Amersfoort, en Renée Harp (sopraan), die op 27 juli worden gevolgd door Wouter Koe- lewijn, organist van de Bunschoter Zuiderkerk, die - opmerkelijk! - te horen zal zijn in combinatie met saxofonist Philpi Davidse. Op 31 augustus wordt de serie afgesloten met een optreden van Open Hof- cantor-organist Tjalling Roosjen zelf en Mirjam van de Maas (tra- verso en dwarsfluit), die al eerder in de Open Hof optrad. Volgens Telder kennen de Open Hof-concerten hun weerga niet, en zeker niet in Soest. De Open Hof lijkt door zijn superieure akoestiek en de aanwezigheid van het fraaie Nijsse-orgel een waar lustoord voor de talrijke liefhebbers van 'or gelconcerten mét...', zoals Telder ze omschrijft. Wie zich daarvan wil laten overtuigen moet komende zondag maar eens gaan luisteren in het kerkgebouw aan de Veenbes straat 2. Het concert begint om 16:00 uur en duurt een uur (zon der pauze). Beste a.s. brugklasser, Nog een half jaar en dan is zover. Dan ben je geen bas schoolleerling meer, maar bru klasser. Een spannend idee, n meer op je eigen school! Voort het zover is, zul je eerst moei weten naar welke school straks gaat. Ben je geïnteresset in het Griftland? Je bent v harte welkom op de Open Dc De overstap Dat er grote verschillen besl tussen de basisschool en het vo gezet onderwijs, weet je. Je zi in de hoogste groep, maar over half jaar blijkt dat je medescht ren ineens veel groter zijn. plaats van één of twee lera krijg je te maken met wel tvs docenten. Natuurlijk heb je nu al huiswerk, maar dat zal wel r worden. Best spannend dus. snappen goed dat je aan al nieuwe moet wennen en daa helpen wij daarbij. In juni ma; kennis met je mentor en je kk De eerste schooldagen in het n we jaar zijn voor de kennismal Samen met je mentor leer j< school en je klasgenoten ken maar ook heel praktische din zoals het invullen van je agend het maken van huiswerk, ko aan de orde. Als je het lastig om je schoolwerk goed aan te ken of als je cijfers tegen va kun je met de mentor hierover ten en samen oplossingen zoe Verschillende brugklass Je weet dat er grote verschillen tussen jongeren: zo kan de goed voetballen, terwijl de ai gemakkelijk kan leren. Op scl geldt dit natuurlijk ook: de leerling weet direct zelf hoe hij som aan moet pakken, de aj heeft de uitleg van de leraar nc Wij weten hoe vervelend het i je het gevoel hebt dat een le veel te snel gaat, of als hij dir staat uit te leggen die je al sn Daarom hebben wij verschilk soorten brugklassen. Als jij in een klas komt die fc past, is de kans op een schooljaar groot. Je meester o op de basisschool kent de vers< len tussen onze brugklassen weet ook hoe jij bezig bent m schoolwerk. Zij kunnen je goed advies geven, zodat jij geschikt plekje op het Grift krijgt. Geen leerfabriek Natuurlijk is het Griftland in gelijking met de basisschool gi Maar het grootste deel van de zit je in je eigen klas. samen 1 je les, organiseer je je feestjej je op kamp. Klas en mentor Van 8 februari t/m 31 augu is in Kasteel Groeneveh Baarn de tentoonstel 'Langs oevers en over dijke zien. Deze expositie is g< seerd op de wandelingen beeldend kunstenaar en la afstandswandelaar Lie Wynia maakte langs de oe van het IJsselmeer en de ri ren die daarin uitmonden. Wandelen is voor Lieuwe niet alleen een recreatieve b heid, maar meer een intense nier om het landschap te erv Hij volgt niet de uitgezette r< en genummerde paden. Vo gaand aan een wandeling Wynia research naar een gebii met behulp van topograf kaarten zoekt hij de route uit. routes volgen lang niet altij paden en wegen, maar ook v kanten, bosranden of dijken. Wynia legt de wandelingen aan de hand van foto's, aanti kartonnetjes en een dicta

Soester Courant | 2003 | | pagina 10