0 Harry v.d. Wee exposeert in galerie 'De Steenlinde' Wie wordt de winnaar van de Cultuurprijs 2002 van Soest? Lezing over Evangelie van Thomas UITVERKOOP Jasper aruóhocK I Spoordal-monoloog over passies in Artishock 'Asociale' familie bij scouts 'CULTUUR t Veertien fabelschrijvers te gast bij Jan Boerstoel iemakelaars irdij! Volksuniversiteit Soest/Soesterberg IJsberenweekeinde 21e keer bij HMG Proeven doen Theaterprogramma De Speeldoos Baarn L-/ SCHRAVEMADE B.V. Muziek in Utrecht PAGINA 13 'Het lied als stiefkind van de poëzie' Steeds vaker Zondagmorgen in NPB-kerk Computercursus bij ROC Amerlanden Brede Bibliotheek Soest m/f f Experimenteel tekenen om te beginnen Workshop 'De kracht van kleur' Bluesnight: 'The Nervous Fellas' Film: 'Getting My Brother Laid' Cursus omgaan met diabetes start in maart Zomaar wat vragen PAGINAjj? WOENSDAG 22 JANUARI 2003 SOESTER COURANT ek gelegen en heeft te weten: parallel ver Pijnenburg, tte), ruime wnkmr, originele badkamer weede woonlaag, inescherm, eigen jkheden op u jrenbrochure die iwerpers zet, biedt igrediënten voor I Bel voor een )tie 035-6016251. st gelegen 3- 3t balkon op het zuid encomplex Beversstein :s en een liftinstallatie. woonlaag en heeft een al, entree, ruime woon- oegang tot het balkon nte eenvoudige keuken Ikon. Ruime badkamer ;eparaat toilet, 2 slaap- vicekosten bedragen: 3 bijdrage voor de stook- rt dient plaats te vinden Visser te Soest. :<èTS] ïg gelegen op Ie wijk Overhees biedt u |de vrij uitzicht. De gehele Ie beglazing en kunststof n veldje waardoor u veel idvriendelijk te noemen is. ir vindt u op loopafstand, begane grond: hal, toilet i verdieping. Woonkamer n. Open keuken met par- .laapkamers aan de ach- ■zijde, badkamer voorzien i aansluiting voor de was- vaste trap naar zolder oud ca. 385 m3, perceels- <•157 tuin is gelegen water. Tegelijkertijd bent Dester bossen en vindt u 3r in de directe nabijheid, inpandige berging, lichte oen keuken voorzien van /erloop, 3 ruime slaapka- er met douchecabine, ap naar zolder. 2e Verd.: in royale 4e kamer, selsoppervlak 215 m2. [•T5T aand te kunnen een zeer aantrekkelijke t omstreeks 1924 ligt op De indeling is als volgt: ir met erker, houtkachel oaar de verdieping. Serre, Dilet. 1e Verdieping: over- balkon, 2e toilet, 3 slaap- de woning staat een ga- jwd een bijgebouw (mo- voning dient aangepast te W5T egen in de nos- ar u bij binnenkomst gelijk Dit voormalige bakhuys is t rijk is. Vrijwel de gehele d. De binnenzijde kunt u sen aan de hedendaagse ivoudige keuken, knusse ing tot de badkamer voor- separaat toilet. Vanuit de bereiken, waar u mogelijk 3n. Perceelsoppervlakte De vierentachtigjarige kunst schilder Harry van der Wee uit Soest exposeert tot en met 22 februari in Galerie 'De Steen- linde' aan de Lindenlaan 1. De tentoonstelling werd vorige week zondag in de 'kunstgara ge' van galeriehouder Ron Geurs (06-53621681) onder grote belangstelling geopend door kunsthistoricus Lies Hol- trop. Samen met de keramische objec ten van Kees de Kloet vormen de acryl/olieverfschilderijen van onze dorpsgenoot een bijzondere com binatie in kleur en vormen. Van der Wee typeert zijn eigen werk als abstract expressionistisch. 'Ik begin gewoon en zie wel waar ik terecht kom. Het is een kwestie van op bouwen en afnemen. Ik heb eigen lijk geen tijd om dood te gaan. Schilderen is zo boeiend. Dan ben ik zeer geconcentreerd bezig. De Di Lassostaat 65', tel. 6022195 Fotografie (beginnerscursus) De eerste lesavond is op dinsdag 4 februari, van 19.30 tot 22.00 uur. Aan de orde komen de composi tie van de foto, verschillende soor ten camera's, diverse filmforma ten, flitsers en filters, objectieven, sluitertijden en diafragma. Het eer ste gedeelte van elke les wordt theorie behandeld, daarna worden de foto's besproken die als thuis- opdracht zijn gemaakt. Voor het volgen van de cursus (zes lessen, 1 x per 2 weken) is een spiegelre flexcamera nodig. Cursusprijs: 67,-, kosten lesma teriaal 4,-. A course in miracles (vervolgcursus) Het boek 'A course in miracles' is een van de grote spirituele leerboe ken van de laatste tijd. De wonde ren waar het in de cursus om gaat, zijn geen wonderen in de fysieke betekenis van het woord, dus niet letterlijk. Het zijn veeleer verande ringen in de waarneming die ons in staat stellen de wereld te bekijken met de ogen van de liefde en niet langer vanuit angst en schuld. Hoewel het boek een christelijke terminologie gebruikt, gaat het niet om religie of theologie. In deze cursus (zes lessen) zal wor den ingegaan op thema's als wat is oordeel, zonde, macht/onmacht, corrigeren van vergissingen, verge- ving, hoe maak ik contact met mijn innerlijke leiding. Naast het f werken met de tekst van de cursus zal er ruim gelegenheid zijn om met elkaar ervaringen uit te wisse- len. Aanvang: dinsdag 4 februari, I van 20:00-22:00 uur. Cursusprijs: |€47,-. Levensbeschouwing en ethiek Hoe wij denken over het leven, de j natuur, hoe wij onze vreugde en ons verdriet verwerken en welke beslissingen we nemen inzake gro- i te gebeurtenissen, hangt nauw sa men met onze levensovertuiging en ethiek (onze waarden en nor men). Tijdens de cursus (vijf les sen) wordt o.a. ingegaan op: Wat is levensbeschouwing; Wat is ethiek (moraal); Welke normen en waarden zijn voor u belangrijk; Welk terrein bestrijkt de weten schap en welk de levensbeschou wing? Aanvang: woensdag 5 fe bruari, 20.00-22.00 uur. Cursus prijs: 32,-. Informatie: Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, 82 6022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag 13:00-16:00 uur, dins dag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/soest tijd die ik nog heb, wil ik goed doorbrengen.' Dat zegt de zeer kritische expo sant, die zijn dynamische natuur- explosies in vaak maar twee of drie kleuren subtiel en onderhuids ver bergt in felle schakeringen. Prach tig werk. Hij exposeerde in bin nen- en buitenland, in Artishock (1983), in C-drie (1985), in de Oude Kerk t.g.v. Open Monumen tendag (1991), bij Galerie Wind 1996) en in de brandweerkazerne (1999) samen met Nadjezjda van Ittersum onder de titel 'In vuur en vlam'. In maart 2003, als Harry van der Wee 85 jaar wordt, krijgt hij een Harry van der Wee aan het werk in zijn atelier. grote overzichtstentoonstelling aangeboden (met veel nieuw werk) in het Brabantse Heeze. 'De Steenlinde' (035-6026409) is gratis toegankelijk van donderdag tot en met zondag van 13:00 tot 17:00 uur. Zie ook: www.steenlinde.nl. J.V. Wie vergelijkt leest de Soester Courant De tweede Spoordal-mono loog bij Artishock vindt plaats op zondagmiddag 2 februari om 15:00 uur in de filmzaal van het Artishock-gebouw aan de Steenhoffstraat 46A. Spreekster is de filosoofpubli cist en docent drs. Miriam van Reijen (1946) uit Breda. Haar lezing is getiteld: 'Spinoza over de aard en oorsprong van onze passies'. Passie is een heftige aandoening, een onstuimig gedrag van de ziel of het gemoed, de hartstocht. Of een drang die men niet kan weerstaan, waaraan men moet voldoen. Of een hartstochte lijke genegenheid, zinnelijke liefde. Miriam van Reijen is afgestudeerd in de sociale filosofie en ethiek en in de cultuur- en godsdienstsocio logie. Zij is werkzaam als docent filosofie en ethiek aan de opleiding Maatschappelijk Werk en Dienst verlening aan de Hogeschool Bra bant te Breda. Sinds 1995 houdt zij zich intensief bezig met de studie van Spinoza (1632-1677), met name zijn theorie van de passies en zijn politieke filosofie. Van actueel belang is zijn opvat ting in deze, omdat zij inzicht geeft in maatschappelijke verschijnselen als haat en angst voor andere men sen. De politieke consequenties liggen voor de hand: een overheid zou gebruik moeten maken van de menselijke passies om een vreed- Tr Drs. Miriam van Reijen. zame en stabiele samenleving tot stand te brengen door in te spelen op passies als angst en eerzucht en door actieve emoties als edelmoe digheid, vriendschap en liefde te bevorderen. De lezingenserie 'Spoordal-mono- logen' is een initiatief van Artis hock, die voortvloeit uit de Cul tuurprijs 2001, die de sociaal-cul turele vereniging vorig jaar van het Soester gemeentebestuur. Aanvang: 15:00 uur. Toegang: 5,00; leden Artishock 4,00; politici half geld. Productie: Jan Visser. Gastvrouw: Sonja Uiterwijk. De kans is groot dat Soesters zaterdag of zondag scouts te genkomen. Enkele honderden worden er weer venvacht op het IJsberenweekeinde dat de Hopman Masselman Groep (HMG) dit weekeinde voor de 21e keer gaat houden. Ér zullen voldoende activiteiten op het terrein aan de Sparrenlaan worden gehouden, maar bijna elk dagdeel is er wel een spel, waar voor de deelnemers uit Soest en wijde omgeving de straat op gaan. Het thema is dit jaar 'asociale fa milie' en om te voorkomen dat ze het huis worden uitgezet, moeten de leden ervan geld gaan verdie nen. Bijbaantjes doen, opleidingen volgen, uitzendwerk verrichten en carrière maken, de scouts zuilen er heel Soest voor moeten doorkrui sen. De scouts slaan zaterdagmorgen hun kamp op en kunnen daar ver der onder meer plaatsnemen ron dom het kampvuur, meewerken aan de IJsbercnkrant, films kijken, in het casino spelen. Kortom, er is genoeg te doen. Nu maar hopen voor de scouts dat het ook koud wordt. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, fel. 601 8136 Woensdag 29 januari kunnen de kinderen tijdens de inloopmiddag allerlei proefjes komen doen. Wie een echte professor wil worden, kan zich om 14:00 uur melden en de inloopmiddag duurt tot 16:00 uur. Deelname kost 2,50. Voor meer informatie, 88 6018136. Vrijdag 24 januari Hester Macrander: 'Weet ik veel!' Een cabaretière met een eigen, oorspronkelijke kijk op dingen. Zondag 26 januari Opus One: 'Tijl Uilenspiegel' Een betoverende familiemusical over een legendarische deugniet (familievoorstelling vanaf 8 jaar). Woensdag 29 januari 'Nonsens' Een dolkomische, krankzinnige en onvoorspelbare musical! (uitver kocht). Donderdag 30 januari Stef Bos: 'Niemandsland' Een theaterconcert dat laat zien dat Stef Bos in het hart van het le ven staat, (uitverkocht). De Speeldoos, Rembrandtlaan 35, 3741 TA Baarn, S85418050. Voor meer informatie is de kassa geo pend van maandag t/m vrijdag van 10:00 tot 13:00 uur en vanaf één uur voor aanvang van elke I voorstelling. fTY*) tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Zaterdag 25 januari, Domkerk: motet 'Lobet den Herrn' van Jo- hann Sebastian Bach en een aan tal motetten uit de 'Geistliche Chormusik' van Heinrich Schütz, door de Cantores Martini o.l.v. Remco de Graas. Het concert be gint om 15:30 uur en de toegang is gratis. Tot dinsdag 28 januari kan ie dereen nog kiezen wie de win naar van de Cultuurprijs 2002 zal worden. De prijs bestaat uit een kunstwerk en een bedrag van 1500. De Cultuurprijs wordt jaarlijks toegekend voor een opmerkelijke cultuurpres tatie. In 2000 werd de prijs gewonnen door Stichting Openluchttheater Cabrio. In 2001 was de kunste naarsvereniging Artishock winnaar van de cultuurprijs. Er zijn zeven kandidaten genomineerd voor de cultuurprijs 2002, te weten: IVN-Eemland organiseert wandelingen, excursies en geeft cursussen en voorlichting op scholen. Stelt zich o.a. ten doel bij te dragen aan de verbetering van natuur en milieu. Maarten Kooij organist, clavecinist, muziekleraar, componist. Oprichter van de Ne derlandse Cantorij. Organiseert concerten met 'toegang naar draagkracht'. Mannenkoor Apollo opgericht in 1922. Het koor vier de vorig jaar zijn 80-jarig bestaan. Jaarlijks verzorgt het koor een aan tal concerten. Muziekvereniging Odeon opgericht in 1927. Kampioen van Nederland in de allerhoogste afde ling. Heeft een uitgebreide jeugd opleiding en een show- en twirl- team. Radio Soest verzorgt dagelijks radioprogram ma's met nieuws en actualiteiten uit Soest. Wordt bemenst door vrijwilligers. Stichting Literaire Activiteiten Soest, S.L.A.S. organisator van literaire activitei ten, vaak in samenwerking met andere culturele organisaties. De Soester Kring ontmoetingsplaats voor alle Soes ters. Lezingen, voordrachten, ex cursies. De uitreiking zal plaatsvinden op vrijdagavond 31 januari tijdens een feestelijke bijeenkomst in de raad zaal van het gemeentehuis van Soest. Inwoners stemmen mee. Naast de Cultuurprijscommissie, die ook functioneert als jury, kun nen ook de inwoners van Soest er hun stem uitbrengen. Er kan alleen gestemd worden via de stemkaar- ten die verkrijgbaar zijn bij onder staande adressen. Men kan de kaarten zonder kosten verzenden. Stemkaarten De stemkaarten zijn verkrijgbaar bij de volgende adressen: Soest: VW/ANWB kantoor De Gouden Snaar Boekhandel Jongerius Galerie Anna Pauiownahuis Galerie De Steenlinde Galerie Wind Museum Oud Soest Artishock Brede Bibliotheek Boekhandel Van de Ven Gemeentehuis Soest Soesterberg: VW Soesterberg Dependance gemeente Soest Bibliotheek Soesterberg De kaarten moeten uiterlijk woensdag 29 januari voor 12:00 uur ontvangen zijn. Feestelijke uitreiking op vrijdag avond 31 januari, aanvang 20:00 uur, raadzaal gemeentehuis Soest. De overlijdensadvertenties in de krant: steeds vaker overkomt het je de laatste jaren, dat namen daarin ooit bekenden van je waren of, nog veel erger, destijds goeie vrienden, want ook vriendschap heeft het in zich om voorbij te ga langzaam te slijten, te vervallen, te vervagen tot sympathie... Iets wat je van je levensdagen niet wilde aanzien, tot je nu zo'n naam ziet staan en je de pijn voelt van een nooit beseft gemis, die voor een ogenblik niet te verdragen is. Op donderdag 30 januari, de vierde Gedichtendag in Soest, zijn veertien fabelschrijvers uit ons dorp te gast bij het optre den van Jan Boerstoel in de theaterzaal van de Brede Bibli otheek aan de Willaertstraat. Ze zijn uitgenodigd door de SLAS (Stichting Literaire Acti viteiten Soest). 'Een gids die de levensreizigers in rustige, uiterst verzorgde zinnen naar de afgrond leidt', noemde Willem Wilmink de Amsterdamse tekstschrijver Jan Boerstoel ooit. Hij beschouwt zichzelf als een uit stervende soort. Steeds minder ca baretiers zingen andermans woor den. 'Een stand-up comedian, daar heb je ook niks aan'. Het the ma van Boerstoels voorstelling in Soest is 'Het lied als stiefkind van de poëzie'. Veertien inzenders van fabels en diergedichten, die meededen aan de SLAS-schrijfwedstrijd, krijgen deze week twee gratis toegangs kaarten toegestuurd voor de vie ring van de Gedichtendag in de Brede Bibliotheek. Achter hun naam staan de titels van hun pen nenvruchten. Het zijn: Yvonne Sebel (Zilver meeuw), Simone Wijnands (De sprong), Bernard van Engelen (Het poezenjong), A.W. Hooyer (De eekhoorn/de geliefden aan de ovërkant/mensen spiegelen zich aan dieren), Jan Menne (Zo vrij/ De vooruitgang), Jan Bouman (De vlieg), Dick Koblens (De varaan en de mier), Ariën de Vries (Abo riginals van het bos), Paula van de Berg (Kom schik wat op...), Karin van de Raad (De feniks en de ade laar), Olga Ponjee (Kattenkwaad), Maks Mulder (Darwin), A.J. van Mill (Fabel) en Henny van Vos- kuylen (Vogels/De familie Woel rat). De jury, onder leiding van Peter Ensdorff, zal op 30 januari de uitslag bekend maken. De bijeenkomst begint om 20:00 uur. Toegang: 5,00; Vrienden van de SLAS: 4,00. Reserveren is mogelijk bij de Brede Biblio theek of bij Boekhandel Van de Ven (Zuidpromenade). Een gedicht van Jan Boerstoel, uit zijn bundel 'Altijd het niemands- dier' (2001), getiteld: Op zondagmorgen 26 januari wordt in de kerk van de NPB aan de Rembrandtlaan 20 weer een 'bijzondere bijeen komst'georganiseerd. Prof. dr. R. van den Broek houdt een le zing over het evangelie van Thomas. Aanvang: 10:15 uur. Het Evangelie van Thomas dateert in zijn huidige vorm uit de tweede eeuw na Christus, maar er zijn bronnen in verwerkt die tot de eer ste eeuw teruggaan. Het werd in 1945 bij Nag Hammadi (Egypte) gevonden, tezamen met ruim 50 andere, voor het merendeel onbe kende geschriften. Het bestaat uit 114 uitspraken van Jezus, waarvan ongeveer de helft niet in de bijbel se evangeliën voorkomt. Sinds de publicatie ervan, in 1959, staan in het onderzoek twee vragen cen traal: 1. Bevat dit evangelie een overle vering van de woorden van Jezus die onafhankelijk is van en wellicht zelfs ouder is dan die van de bij belse evangeliën? Zo ja, werpt dat dan nieuw licht op de prediking van Jezus en op het ontstaan van het christendom? 2. Is dit evangelie gnostisch, d.w.z. afkomstig uit een groepering die door de kerkleiders als ketters werd veroordeeld, of vertegen woordigt het een oeroud type christendom, dat in later tijd on derdrukt is? Ruim 40 jaar na de publicatie van het Evangelie van Thomas bestaat er onder de ge leerden over deze vragen nog wei nig eenstemmigheid. In de lezing zal op deze vragen worden ingegaan en zal aan de hand van enkele passages (in Ne derlandse vertaling) een indruk gegeven worden van de 'theologie' van het Evangelie van Thomas. Daarbij zal ook de vraag aan de orde komen wat voor ons de bete kenis van dit evangelie zou kunnen zijn. NAJAARS- EN WINTERCOLLECTIE 2002-2003 N/ MODE Zuidpromenade 12 Soest 035-602 35 30 Op dinsdag 4 februari start in ge bouw Örlando een nieuwe compu tercursus. Deze cursus is bedoeld voor beginners die meer willen weten over het gebruik van de computer en die niet meer dan enkele jaren vervolgopleiding (maximaal mavo) hebben gehad. De inhoud van de cursus bestaat uit twee lessen omgaan met de muis, verkenning toetsenbord, kennismaking Windows; zes lessen Word; twee lessen Excel - reken blad, een programma dat veelal voor financiële administratie wordt gebruikt; drie lessen Access - be standenprogramma, kaartenbak en/of PowerPoint (een program ma om presentaties te maken); twee lessen Internet. Startdatum: 4 februari. Lestijd: dinsdagmorgen van 9:00 tot 11:45 uur. Aantal lessen: 15. Kosten: 76,50 (incl. materiaal en inschrijfkosten). Willaertstraat 49 88 60958291 Zaterdag 8 februari Een workshop op zaterdag 8 fe bruari (10:00-16:00 uur) waarbij we onderzoeken vanuit welke uit gangspunten we kunnen werken, meestal werken of nooit, mis schien. Hoe begin ik?... Er zijn zo veel mogelijkheden, er komt zo veel op je af... Of misschien denk je, onbewust, dat er maar één mo gelijkheid is, namelijk die van de Zeer Goede Kunstenaar - en hoe voldoe je dan aan je eigen plaatje? Dit is een avontuur, voor beginners en ook voor hen die al langer be zig zijn. Het doel van deze work shop is om te ervaren hoe het is om werkelijk creatief te denken en op experimentele wijze verschil lende onderwerpen te benaderen. De docente van deze cursus is Anna van Duin. Zij volgde oplei dingen aan de Kunstacademie in Utrecht en de Academie voor Beeldende Vorming te Amers foort. Ze is eerstegraads docente tekenen/schilderen en verzorgt di verse cursussen, workshops en be- drijfstrainingen. Bovendien is ze werkzaam als beeldend kunste naar, maakt vrij werk en werken in opdracht. Meer informatie over de docente vindt men op haar site: http://leden.tref.nl/~duin0141. Datum: zaterdag 8 februari, 10:00- 16:00 uur. Cursusnummer 63AD4. Cursusprijs: 57,50 (incl. materialen). Inschrijven mo gelijk tot 24 januari. Zaterdag 8 maart Deze workshop zal gaan over kleurgebruik in de beeldende kunst, met name in het platte vlak, dus in tekeningen en schilderijen. Naast theoretische (kunstbeschou wing) en praktische kennis, zoals kleurenleer en de werking van menging van verschillende pig menten, is er ook gelegenheid tot het zelf maken van een werkstuk, een tekening of schilderij of mis schien wel een combinatie hiervan. De docente van deze cursus is eveneens Anna van Duin. Datum: zaterdag 8 maart, 10:00- 16:00 uur. Cursusnummer 63AD5. Cursusprijs 57,50 (incl. materialen). Inschrijven mogelijk tot 22 februari. 7 Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 I Zaterdag 25 januari The Nervous Fellas is een stevig swingende R&B-band die, naast enig eigen werk, een repertoire van covers heeft met een gevoel voor traditie. De band is enerzijds beïn vloed door de nieuwe lichting van de U.S. bluesscene (Fabulous Thunderbirds, James Harman en R.J. Mischo) en anderzijds door de oude lichting bluesmuzikanten die in de jaren veertig en vijftig furore maakten (Howlin'Wolf, Little Wal- ter, Jazz Gillum, Papa Lightfoot en Frankie Lee Sims). The Nervous Fellas is een band waarin vier ex-leden van de Groovetones zijn terug te vinden. Toen eind 1996 Groovetones- ffontman Willem van DuIIemen de band verliet besloten deze vier al snel om samen verder te gaan. Het repertoire werd voor 90% veran derd en met de nieuwe start ook een nieuwe naam The Nervous Fellas gekozen, naar een Smiley Lewis-song. De daaropvolgende twee jaar werd met verscheidene zangers gewerkt totdat eind 1998 Johan de Roos besloot om zelf te gaan zingen. De afgelopen jaren waren ze regelmatig voorprogram ma van of begeleidingsband voor verschillende gerenommeerde ar tiesten. Bij een vorig optreden wis ten ze de juiste 'bluenote' te tref fen voor de bluesnight. Bezetting: Johan de Roos (mondharmonica, tenorsax, zang); Arie Verhoef (gi taar); André Prins (bas); René Klein (drum). Aanvang: 22:00 uur. Entree| 10,00. Voorverkoop: zaterdag 25 januari 15:00-16:00 uur. The Nervous Fellas. Scène uit 'Getting My Brother Laid'. Maandag 27 januari Binnenkort wordt de geestelijk ge handicapte Josch dertig jaar. Josch weet al precies wat voor cadeautje hij wil: eindelijk eens een keer neuken, en wel met Nadine, de knappe vriendin van broer Mike. Tot Mikes verbazing wil Nadine nog aan Josch' wens meewerken ook. Om Josch op andere gedach ten te brengen besluit hij hem de weg te wijzen in de liefde. Maar wat onschuldig en vol goede be doelingen begint, eindigt in chaos. Intussen zit de 14-jarige zus Nic met haar eigen problemen. Eigen gereid maar onzeker als ze is, be sluit ze dat ze pas verder kan met haar leven als ook zij het een keer gedaan heeft. En wel met de lokale stoere jongen Manu. Maar die wil daar niets van weten. 'Getting My Brother Laid' is de eerste lange film van Sven Tad- dicken (1974), die wordt gezien als een van de grootste Duitse filmt alenten. Veel kracht ontleent de film uit de totaal verschillende manieren waarop Nic en Josch hun 'probleem' willen oplossen. Nic vertrouwt op haar verstand en plant haar ontmaagding met een bijna militaire precisie, terwijl Josch onbevangen doet en zegt wat het moment hem ingeeft. Dat spanningsveld had kunnen worden uitgewerkt tot een zwaar familie drama, maar Taddicken laat juist humor en relativering de boven toon voeren. Dankzij de vele ab surdistische momenten maakt hij zelfs de meest beladen kwesties nog goed verteerbaar. Het tempo is vlot, mede door het geluid en de muziek. Ook het acteerwerk is uit stekend, vooral dat van Roman Knizka, die Josch juist zo overtui gend weergeeft omdat hij geen ka rikatuur van hem maakt. De film leverde Taddicken al diverse prij zen op, waaronder die van de in ternationale filmkritiek op het Film Festival Rotterdam 2002. (Duits land 2001, 94 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, 886019577. Meer infor matie op internet: film.artishock- soest.nl of artishock-soest.nl. Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELlEN Tevens Gaswda'fet4d Uneto-Vni M Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Hoe moetje omgaan met diabetes (suikerziekte)? Er komt daarover weer een cursus van de afdeling Eemland van de Diabetesvereni ging Nederland. De aandoening zelf komt daarbij ter sprake, maar ook de mogelijke behandelmetho den komen aan bod. Goede, ge zonde voeding, zelfcontrole, zelf regulatie en bloedglucose zijn an dere aspecten die in de cursus wor den belicht. Deelnemers die nog geen bloed- suikermeter hebben en er geen ver goed krijgen door het ziekenfonds, kunnen na de cursus een gratis startpakket (meter, strips, prikken met lancetten) bestellen. De cursus bestaat uit vijf lessen op maandagavond, te beginnen op 10 maart. Inclusief lesmateriaal en koffie of thee bedragen de kosten 12,50 per persoon. Voor informatie en opgave kan men terecht bij H. van Laar, 88 033-4726690, en V.E. Edeling, 88 033-4721626. Soester Courant veel gelezen veel geprezen Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 ?v- Wie krijgt het geld dat men met de verkoop van die producten ver dient? Wat blijft er aan de 'strijkstok' hangen? Wat schieten die mensen ermee op? Wat doen ze met dat geld? Kom eens met deze vragen in de Wereldwinkel. Dan kunt u horen: dat het Wereldwinkelwerk door vrijwilligers gedaan wordt en dat het geld dat met de verkoop ver diend wordt nodig is om de win kel in stand te houden; dat die strijkstok dus best wel meevalt! dat die mensen nu eens geen zorgen om hun kinderen hebben; dat het heerlijk is dat ze dat zelf eens mogen bedenken! Maar dat is veel meer dan u denkt! Fijn toch dat ook hun kinderen gewoon kunnen spelen of naar school kun nen gaan. Als u dan toch in de Wereldwinkel bent, kijkt u dan eens even rond, misschien krijgt u dan de smaak te pakken, de smaak van o.a. eerlijk gekochte koffie, thee, cacao, no ten, kruiden, enz. en van origina liteit getuigende kunstnijverheids- producten. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, 886028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur.

Soester Courant | 2003 | | pagina 13