SoVoCo vergroot gat met Unicornus HE Laatste strohalm voor Soest Smeeing/BDC klampt aan Boulodrome luchtkasteel Glaszuivere hattrick van Bauw Advies van Sportplatform wordt opnieuw bekeken VASTE BEZORGERS Foutenfestival breekt Hees op tegen CSV Vitesse: 7-3 WOENSDAG 22 JANUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 19 Ook herenteam neemt optie op kampioenschap [volleybal i 1 l: f'fthwnus WATERPOLO Duinkikkers van laatste plek af door overwinning Politiek vindt plan niet realistisch Gevraagd in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Jonge Daniël Stellwagen op weg naar IGM SCHAKEN V OETBAL-zondag SEC toont thuis strijdlust en pakt drie punten Brigitte Heuschen 7e in Wintercup Gewijzigd elftal kansloos bij AFC'34: 4-0 V OETBAL-zondag Defensie handballers legt Gazellen in 2e helft lam HANDBAL WZ'49 veegt Nieuwland van het veld: 5-2 In een rechtstreekse confronta tie heeft Stam/SoVoCo het ver schil met Unicornus vergroot naar vijf punten. De laatste se rieuze concurrent werd in een spannende wedstrijd in De Bunt met 3-1 geklopt. De Soes- ters hadden er ruim anderhalf uur voor nodig. Wat anders kon Jurjan van Sloot- en zijn dan tevreden. In de tien duels die nog komen, lijken AGA- VS (zaterdag in Soesterberg) en Omniworld (14 maart in Almere) de enige obstakels te zijn, waarin Stam/SoVoCo zich zou kunnen stukbijten. Maar, die ploegen staan inmiddels wel op meer dan een straatlengte achterstand van Stam/ SoVoCo en zelfs Unicornus. Het gaat dan ook alleen nog tussen deze twee teams. Als de Soesters niet te veel morsen, laten ze de Bunschoters achter zich. Van Slooten is optimistisch. De regioklasse lijkt, na twee net mis lukte missies, nu haalbaar. Gemi- ni en Odis, die vorig jaar promo veerden, staan daarin nu boven aan. Dat moet Stam/SoVoCo dus ook kunnen, meent Jaap van der Vinne. De routinier begon zaterdag op de öank, omdat hij ziek was geweest, maar in de eerste set verving hij Richard van Rouwendaal om met een een fraaie serviceserie neer te zetten. Mede daardoor werd een 11-16-achterstand omgebogen in een 22-17-voorsprong, die vol doende was om het af te maken: 25-23. In de tweede set leek Stam/SoVoCo een marge weg te gaan geven, maar uiteindelijk was dit nog de gemakkelijkste door gang voor de thuisclub: 25-19. Daarna werd het reuze spannend met twee gelijkopgaande ploegen die niet voor elkaar onder deden. Elk punt telde en in de beslissen de fase was het wederom Van der Vinne die enkele rake ballen sloeg en met een fraai eenmansblok scoorde. Maar er waren meer spe lers die van zich deden spreken. 1 Zoals Marcel Swart die in de be langrijke wedstrijden van de mid- denaanval wordt weggehaald om als libero te gaan spelen. Swart deed dat voortreffelijk en scoorde hoog als het gaat om goede passes. Met een 3-0-voorsprong op zak ging het er vervolgens nog om of het verschil op de ranglijst vijf of zeven punten zou gaan worden. Het werden er vijf, omdat sommi ge spelers van Stam/SoVoCo er door zaten. Van Slooten wisselde alleen libero Swart en middenaan valler Roy van de Broek tegen el kaar uit en zag dat zijn ploeg er vanaf 10-16 niet meer in geloofde: 19-25. Hij kon er na afloop niet mee zit ten. 'Voor hetzelfde geld hadden we de eerste of derde set verloren. Dit is gewoon een goed resultaat. Het gaat er nu om dat we in Soesterberg niet te veel punten verspelen. Wordt het 3-2 of 2-3, dan zitten we goed. Maar ik denk dat we daar gewoon met 3-1 kun nen winnen.' Het zou echt jammer zijn, vindt Van Slooten, als het dit seizoen weer niet zou lukken. 'In oefen wedstrijden hebben we aange toond dat we het niveau van de regioklasse aankunnen', aldus Van Slooten die naar eigen zeggen nog niet heeft nagedacht of hij volgend seizoen weer trainer/coach zal zijn. Promotie zou de kans op langer aanblijven wellicht vergroten. Trai ner en spelers zijn volgens hem in elk geval nog niet op elkaar uitge keken. Dames Wederom zonder groots te spelen boekte Stam/SoVoCo een belang rijke zege. Van een leien dakje ging het niet bepaald in Apeldoorn. In de eindfases van de eerste set moest Stam/SoVoCo steeds een tandje bij zetten om de winst te pakken: 23-25, 25-27. Daarna won het met 'asociale' cijfers (9- 25) en achtte Derk de Saegher de tijd rijp om te gaan wisselen. Ma rieke Bender, Elske van Diepen en Marjorie Borgmeijer mochten het Brad Taylor zoekt het zwakke punt in de luchtafweer van Unicor nus. De buitenaanvaller van Stam/ So VoCo kon terugzien op een wed strijd waarin hij zeer constant voor de dag kwam. Foto: Foto Bell gaan proberen en dat ging aanvan kelijk goed (2-9 en 10-16). Toen de klad erin kwam, stond De Sae gher voor de keuze of hij moest ingrijpen of niet. Hij koos bewust voor het laatste. 'Ik heb ze lekker laten staan, ze moesten het zelf maar oplossen. Had ik ze gewis seld, dan hadden we misschien met 4-0 gewonnen, maar dan wa ren de wissels over de zeik gegaan. Nu hebben ze een kans gehad.' Het verlies van een punt deerde niet. 'Achtervolger' DOK ver speelde er namelijk twee, zodat het verschil vijftien punten werd. Het is nu echt aftellen voor de volley- balsters. 'Maar we moeten wel weer eens goed gaan volleyballen. Spelen we straks zo in de p/d- wedstrijden, dan halen we de ere divisie niet.' Eindelijk boekte De Duinkikkers weer eens een zege en nog een hele belangrijke ook. Door de 5-8- zege op De Kwakel verlieten de waterpoloërs uit Soest de laatste plaats. Tot zaterdag was dit seizoen alleen van Woerden gewonnen, dat met De Kwakel de rijen sluit. Als de Soesters zaterdag weer van Dé Kwakel winnen, maar dan in Spleasure Centrum, doen ze hele goede zaken. In het uitduel hielpen Pieter van Schalkwijk en Marco Bemer hun ploeg aan een voorsprong van 0-2 die in het tweede kwart werd uit gebouwd tot 2-5. Met drie treffers besliste De Duinkikkers de wed strijd in de derde periode. Dat De Kwakel terugkwam tot 5-8 was slordig, maar niet meer van in vloed op de puntenverdeling. Van Schalkwijk, Marcel Pappot en Ruud Lecluse scoorden ieder tweemaal. De Kwakel scoorde ook een eigen doelpunt, toen de doel man niet was berekend op een tip- bal van zijn verdediger. Al het enthousiasme van de initiatiefnemers ten spijt: voor een boulodrome (een overdek te jeu-de-boules-accommoda- tie) is in Soest voorlopig geen plaats. Tenminste, als het aan de politiek ligt. Die bleek vori ge week in elk geval niet bereid de vereniging De Gemshoorn het begeerde groene licht te ge ven. Namens de 'boulers' kwam de heer N. Marseille opnieuw naar de commissie Sport/Welzijn om het inmiddels wat verder uitgewerkte plan voor een boulodrome aan de Henriëtte Blaekweg toe te lichten. 'Wij zijn als een veer gespannen,' aldus Marseille, die nog eens wees op de talrijke voordelen, niet al leen als sportaccommodatie, maar ook als sociaal ontmoetingspunt. Bij de grootste omvang gaat de hal vermoedelijk zo'n 72.000 kos ten. De commissie vond het allemaal prachtig, maar keek nu toch ook wel erg zuinig bij dat bedrag. Wa ren er eigenlijk wel garanties dat het ledental, zoals Marseille be toogd had, zou verdubbelen? De 'hoge graad van wenselijkheid' staat nog te bezien, vonden de po litici. 'Laten we nu maar nuchter blijven', meende WD-fractievoor- zitter Ellen Huberts, die opperde dat er misschien nog wel ergens in Soest een lege fabriekshal te vin den was. 'En eigenlijk is het toch ook gewoon een buitensport...' Afwachtend Ook wethouder Harry Witte kwam de boulers niet tegemoet. Hij wees erop dat er in het meer jarenplan voor de sport geen bou lodrome is opgenomen. 'Zolang ik van de raad geen opdracht krijg doe ik niets,' aldus Witte, die ver der een afwachtende houding wil de aannemen. Marseille deed nog een gepassio neerd beroep op de commissie. Ja, in Frankrijk is jeu-de-boules wel een buitensport, maar in Neder land beslist niet. 'En de groei kómt, daar geloof ik vast in. Er is een grote potentie. Wij vragen de gemeente ook niet om een boulod rome, maar om op weg te mogen gaan. En wie weet wordt 't wat...' Commissievoorzitter Henk Koning kon niet anders concluderen dan dat de commissie vooralsnog niets in het plan ziet, maar dat de Gemshoorn voor eigen rekening natuurlijk best door kon gaan met het uitwerken van de plannen, in samenwerking met de boulers- bond. 'Dank u wel,' zei Marseille nog, maar Koning trapte daar niet in. 'Ik bedoelde: niets staat u in de weg, wat ons betreft. Dat is wat anders...' Het Sportplatform Soest, dat de gemeente gevraagd en onge vraagd adviseert over het sportbeleid, gaat binnen af zienbare tijd nog eens om de tafel zitten met de Sportfedera tie, de koepel van alle sport clubs in Soest, en de ambtelijke afdeling Sport. Dat zal dan moeten leiden tot een nieuw advies. In de raadscommissie Sport/Wel zijn probeerde Sportplatform- voorzitter Ton Schneider de kritiek op het onlangs uitgebrachte advies - dat een paar maanden 'spoor loos' was in de gemeentelijke bu relen te pareren. Vanuit de amb telijke afdeling was het stuk (over accommodatiebeleid, het passe- partoutsysteem en nog zo het een en ander) al min of meer neerge sabeld, omdat het o.a. geen 'gede gen analyse' bevatte, geen alterna tieve beleidskeuzes aangaf en ei genlijk meer vragen opriep dan antwoorden gaf. Tijdens de commissievergadering kwam ook voorzitter Leo Verver van de Sportfederatie ook met de nodige kritiek. Hij voelde zich enigszins gepasseerd en vond het bovendien onbegrijpelijk dat de ambtelijke afdeling het College adviseerde om het advies van het Sportplatform - kennelijk 'on danks alles' - maar over te nemen. Hij drong daarom aan op overleg, voordat er besluiten genomen zou den worden. Schneider probeerde nog een aan tal 'spookbeelden' uit de weg te ruimen. Zo wees hij erop dat de berekeningen in het advies maar fictieve rekenvoorbeelden waren en dat het platform weliswaar heel gelukkig is met het passe-partout- systeem, maar dat veel sporters daarbij toch uit de boot vallen. Dat wordt beter met de speciale 'pro jectsubsidies' die het platform voor ogen staan. Schneider onder streepte ook nog maar eens dat het platform alleen een adviestaak heeft, en geen uitvoerende, en hij beklaagde zich over de geringe in formatie die zijn organisatie van de gemeente ontvangen heeft. Hij stelde voor een groepje uit het Sportplatform zich nu samen met de ambtenaren over het advies te laten buigen - en dan hopelijk nog voor de begroting met een nieuwe versie te komen. De commissie vond dat, in navol ging van Ellen Huberts (VVD), een goed idee en drong erop aan, ook de Sportfederatie bij de be raadslagingen te betrekken. Dat was ook naar de z^n van wethou der Harry Witte (GGS), zodat het advies de status van Collegevoor stel weer verloor. Commissievoor zitter Henk Koning gaf Schneider nog alle ruimte - 'zie maar hoeveel tijd u nodig hebt' - maar deze voelde juist wel voor nog 'druk op de ketel'. Het advies komt dus nog een keer terug, zelfs nog voor de zomer. J Enkele weken nadat hij als jongste Nederlander ooit de ti tel internationaal schaakmeester verwierf, is Daniël Stellwagen hard op weg om internationaal grootmeester (IGM) te worden. De Soester, nog steeds 15 jaar, haalde begin deze week de eer ste norm. Dat deed hij tijdens het Corus schaaktoernooi, waar hij maandagavond de tweede plaats innam. Na acht partijen had hij anderhalve punt achter stand op leider Zhong, maar hield hij andere gevestigde schakers als Nijboer, Van der Wiel en Karijakan achter zich. Maandag remiseerde Stellwa gen tegen zijn landgenoot Nij boer, waardoor hij op 5,5 punt kwam en de eerste IGM-norm verdiende. De stand na gisteren kon niet meer in deze krant worden opgenomen. Met een 1-0-zege op HDS heeft SEC de competitie hervat en een goed begin van de tweede periode (van tien duels) doorgemaakt. De groenwitten speelden niet sterk, maar bleven de hekkensluiter de baas. De enige treffer kwam in aanmer king voor de rubriek 'Doelpunt van de maand'. Na een minuut of twintig stond Antek Wojtkowski met zijn rug naar het doel. Op 20 meter afstand wipte hij de bal om hoog, stiftte die over een tegen stander, draaide zich om en haal de ineens uit. De bal sloeg in de linkerhoek tegen het net. Het restant van de eerste helft ver liep rommelig en ha de rust speel de SEC eigenlijk slecht. De meest simpele passes mislukten en kwa men bij een Utrechter terecht. Daardoor kon het gebeuren dat de thuisclub nog een minuut of zeven onder druk stond. In deze fase hield Gert Willemse zijn ploeg met drie, vier fraaie reddingen op de been. Tussendoor had Mike van de Laan het duel voortijdig op slot kunnen laten zetten als hij bij een counter had afgegeven in plaats van te schieten, maar uiteindelijk werd de zege over het eindsignaal getrok ken. En daarmee had SEC gedaan wat Balthus Burgman vooraf had verlangd: vechtlust tonen en drie punten in huis houden. In de derde en laatste wedstrijd van de BAV Wintercup is Brigitte Heuschen bij de dames als zeven de geëindigd. De Pijnenburgse had voor de 10 kilometer 42 minuten en 49 seconden nodig. Berend Drenth werd bij de heren vetera nen (45-49 jaar) als vierde geklas seerd: 36.56. In het algemeen klas sement na drie wedstrijden was zijn naam op de vijfde plek terug te vinden. In dat klassement werd Ad van de Kar vierde. Wil Soest nog hoop blijven koesteren op een langer verblijf in de eerste klasse, dan zal er zondag gewonnen moeten wor den van Hellas Sport. Zeker bij verlies wordt de afstand tot de rode streep wel heel erg groot. Hellas Sport verraste zondag EDO (3-1), terwijl ook de eveneens laag geklasseerde elftallen van De Ken- nemers (1-0 tegen Nijenrodes) en DWV (1-2 bij Koninklijke HFC) tot winst kwamen. Soest verloor zelf kansloos met 4- 0 van AFC'34 dat samen met DWS de koppositie inneemt. De Alkmaarders hebben wel een wed strijd meer gespeeld dan hun Am sterdamse concurrent. AFC Quick 1890 is - na een bescheiden start - inmiddels opgeklommen naar de derde positie. Met negentien pun ten hebben ze nog altijd het nakij ken naar de lijstaanvoerders die er al 27 hebben vergaard. Voor de blauwwitten zijn dat geen relevante cijfers meer. De horizon van de ploeg van Hans de Wit ligt bij lange na niet zo ver weg. Na de negende achtereenvolgende neder laag bungelt Soest nog steeds met twee punten op de laatste plaats. HFC heeft er zes, Hellas Sport in middels 12. Hoewel er in theorie nog van alles mogelijk kan zijn, is winst absolu te noodzaak voor Soest. In eerste instantie eenvoudigweg vanwege de broodnodige punten, daarnaast omdat een overwinning wellicht de grootste stimulans voor het zelfver trouwen zou kunnen zijn. Dat het dan meteen de eerste thuiszege sinds 13 mei 2001 zou zijn, is.al leen maar mooi meegenomen. Opstelling In Alkmaar kon Soest niet de in druk wekken de negatieve reeks te doorbreken. De Wit was om ver schillende redenen met een sterk gewijzigde opstelling begonnen. De plaats van de gestopte Wessel Sennef werd ingenomen door Olaf van de Grift en Rob Werkhoven verving de geblesseerde Jaap ten Haaf. Na langdurig blessureleed maakte Ramon Stofmeel zijn rent ree op het middenveld, waar ook Nick Timmerman een basisplek had gekregen. De omzettingen kwamen de com binaties natuurlijk niet altijd ten goede. Bovendien had Soest in AFC'34 een tegenstander die goed draait en kans maakt op een spoe dige terugkeer in de hoofdklasse. De Noord-Hollanders waren niet eens compleet. Onder de drie af wezigen bevond zich onder ande ren Jurriaan Roedema die in sep tember tijdens de wedstrijd op de Bosstraat-Oost (0-2) een van de beste van het veld was. Hij was in Barcelona op bezoek bij Philip Cocu, een vriend van hem. Niettemin kostte het Soest de grootste moeite het doel schoon te houden. Na 34 minuten lukte dat ook niet meer. Soest kwam zelf zelden in de buurt van het doel van AFC'34 dat over een zeer hechte defensie beschikte. In de tweede helft lukte er aanvallend al bijna helemaal niets meer. Het werd allemaal erger toen Stof meel en Koen Sueters vervangen moesten worden. Daardoor kon AFC'34 nog meer oprukken in de richting van Van de Grift die in het laatste kwartier nog drie doelpun ten moest toestaan. Door te winnen in de zoveelste 'vierpuntenwedstrijd' van dit seizoen is Smeeing/BDC in één klap op gelijke hoogte ge komen met De Gazellen en Groene Ster en zijn Swift en CSV weer binnen handbereik. Ook in de eerste divisie bieden in het verleden behaalde resul taten evenwel geen garanties voor de toekomst. In De Gazellen troffen de Soesters een tegenstander die in hetzelfde schuitje zit. Twee belangrijke aan vallers zijn geblesseerd, een derde is nog niet fit. Daardoor moesten de Doetinchemmers hun titelaspi- raties vroegtijdig bevriezen, net als dat Smeeing/BDC zijn gedachten moet concentreren op handhaving in plaats van op een comfortabele positie in de subtop. Voor eigen publiek begon de ploeg van Paul van den Deijssel goed (5- 1), maar verzuimde ze meer af stand te nemen, onder meer omdat Olaf van Heusden en Koen Smeeing een strafworp misten. In de beginfase werd er toch al wei nig gescoord, zeker door de gasten die pas na een kwartier voor de tweede maal Manasse Wisse pas seerden. Darna ging het sneller, omdat Smeeing/BDC tegen enke le domme tijdstraffen opliep. Er ontwikkelde zich in die fase een echte degradatiewedstrijd die het aanzien niet waard was. Bovendien verspeelde Smeeing/BDC de voorsprong (8-9) en voelde het publiek zich wellicht nog het meest bevrijd door het rustsignaal. Na de hervatting werd het zelfs 8- 10, maar Smeeing/BDC oogde wel veel frisser en stond met name verdedigend zijn mannetje. Het werd nog wel 8-10, maar daarna hielp De Gazellen de gastheren binnen anderhalve minuut weer in het zadel. Drie keer balverlies la ter stond het 11-10 en daarna ging het snel. De Gazellen werd volle dig lamgelegd door de defensie en grossierde in balverlies. Kwam er een schot op doel, dan toonde Wisse zijn vorm. In 23 minuten hoefde hij slechts driemaal te vis sen. De wedstrijd werd tussen de vijf tiende en 23c minuut beslist (van 14-11 naar 21-12), mede doordat Charles van Kordelaar met passes strooide en Justin Haleber zich naar hartelust uitleefde in de break-out. Voor Arjan Roest kwam dat goed uit, want de her stelde spelbepaler kon eindelijk ook in de aanval weer wat ritme opdoen, al hield hij zich daarbij nog wat op de vlakte. Van groot belang was dat Smeeing/BDC zich in de tweede helft volkomen rehabiliteerde van het mindere kwart voör rust. Dat was in de twee voorafgaande duels ook al de achilleshiel van de ploeg geweest. Toen werd verloren. Met het oog op de komende twee duels zou Smeeing/BDC wel eens kunnen stijgen op de ranglijst. Zondagmiddag gaat het in Den Haag op bezoek bij HEC dat puntloos onderaan staat, de week erop komt Swift (deze week thuis tegen koploper White Demons) naar sporthal Beukendal (zater dagavond). Het is zaak om in deze periode de maximale buit van vier punten te pakken, te meer daar Smeeing daarna naar White Demons moet en vervolgens tegen BDC/Break- ers (tweede) aantreedt. De stand onderin: 8. CSV en Swift 16,10. Smeeing/BDC, De Gazel len en Groene Ster 15, 13. Quin- tus 2 14, 14. HEC 0. VOETBAL-zaterdag Voetballend was Hees aller minst de mindere van CSV Vi tesse, maar een foutenfestival van de Soesters eindigde in een 7-3-nederlaag. Te korte terug speelballen, een keeper die on der de bal doorloopt, een ver dediger die erover heen trapt. Het hield niet op. Volgens trainer Jan Bos was het tragisch ongeval waarbij de spelers Marko Hagelen en Kees Dorres- tein om het leven kwamen, van invloed op de eerste officiële wed strijd nadien. De twee minuten stilte voorafgaand aan het duel maakten veel indruk op de spelers groep. 'Zoiets kan twee kanten opgaan; het verklaart het aantal missers. We hebben zeker zes doelpunten weggegeven.' Na 2-1 (Rik Altena), 3-2 en 4-3 (beide Danny Brandenburg) had Hees uitzicht op meer, maar indi viduele fouten gooiden telkens roet in het eten. Toen het 5-3 werd, was het duel beslist. Bij Hees is Peter de Jong nog niet teruggekeerd, want de spelbepaler herstelt nog van een beenbreuk. Daarentegen zijn de A-junioren Rik en Bas Altena overgeheveld naar het eerste elftal. Het is de be doeling dat er volgend seizoen nog eens drie junioren bijkomen. De verjongingskuur zal worden bege leid door Bos. De Bunschoter te kende onlangs voor twee jaar bij en gaat proberen de boel wëer op de rails te krijgen. VOETBAL-zaterdag Met drie doelpunten op rij in de tweede helft tegen Nieuw land zorgde Jacky Bauw van WZ'49 zaterdag voor een echte hattrick. Mede door deze goals wonnen de Soesters met 5-2 van de Amersfoorters. Een blije Jacky: 'Ik zat gewoon lek ker in de wedstrijd en alles luk te vandaag'. In de openingsfase kwamen er wat mogelijkheden voor beide teams en WZ'49 mocht dan ook van geluk spreken dat Robin de Wit rakelings voorlangs kopte. Toch was het de thuisclub die in de ze vende minuut de score openbrak. Gijs Schaap was in de rebound het meest attent. Er volgde nog een kans voor de gasten maar de bal verdween net over het doel. Dat was het laatste wapenfeit van de gasten want toen na een half uur spelen Oazi El Azahum ge blesseerd het veld verliet, was de laatste angel uit de voorhoede van de Amersfoorters verdwenen. WZ'49 nam het initiatief over en er kwamen kansen voor De Ko ning en Schaap, maar de teams gingen met 1-0 naar de thee. Makkelijk Na de rust werd het voor WZ'49 wel heel erg makkelijk gemaakt, doordat Nieuwland achterin een op een ging spelen. Zo kregen de snellere groenwitten meer kansen. In de tweede minuut was het dan ook raak. Bauw begon aan zijn show met zijn eerste van drie doel punten, volledig vrij mikte hij in de linkerhoek: 2-0. Als De Koning in dezelfde minuut de bal aan de vrij staande Schaap had afgegeven in plaats van zelf te schieten, was de wedstrijd al beslist geweest. Maar daarna maakte Bauw zijn feestje compleet met twee zuivere treffers: 4-0. 'Dat was een mooi moment voor mij, het was mijn eerste hattrick in mijn loopbaan, maar je moet wel een team om je heen hebben die je de kansen geeft', voegde de doel puntenmaker er bescheiden aan toe. Een rode kaart, terecht gege ven door scheidsrechter Jager we gens natrappen van Johan Walen, was het enige minpunt voor WZ'49. Door kramp bij Bauw werd Ger- ard Becker ingebracht. In dezelfde minuut verzuimde hij oog in oog J) met de doelman te scoren. In de 8le minuut verschalkte De Koning de te laat uit gekomen doelman 5- 0. WZ'49 Trainer Ronald Heer schop bracht nog Allistar Alexan- der in voor Paul Hilhorst. WZ'49 liet zich wat terugzakken en Nieuwland ontwaakte te laat uit de winterslaap. De gasten uit Amers foort begonnen zowaar weer wat druk uit te voeren en dat resulteer de in een doelpunt van Mark van Dijk, even later gevolgd door een treffer van Marcel Vos. Nog net voordat de uitstekend fluitende scheidsrechter Jean Paul Jager af blies raakte Marcel Vos ook nog eens buiten bereik van goed keep ende Pascal Kamerbeek de paal, zodat de eindstand 5-2 bleef. Heerschop vond het een aardige wedstrijd met alles erop en eraan. 'Jammer van de rode kaart van Johan Walen. Johan werkt erg hard voor een plaats in de basis en kan die schorsing niet gebruiken, maar ja, natrappen kan gewoon niet, je moet je beheersen. Over de wedstrijd ben ik erg tevreden, er werd goed gecombineerd en ook het tempo was hoog ondanks de weinige trainingsuren die we heb ben gemaakt. Ik heb daarom wat meer gewisseld, want ik ben zuinig op mijn jongens'. Voor het eerst in zijn leven scoorde Jacky Bouw een hattrick. Hij deed dat zaterdag in de tweede helft van het gewonnen duel met Nieuwland. Hier snelt de VVZ-er langs een tegenstander. Foto: Foto Bell

Soester Courant | 2003 | | pagina 19