Visser Sleutelrol Soest 2002 in besluit over eventuele aanleg van een rondweg Chaos vóór inspraakronde verkeer WP: discussie 'voorgekookt' Omwonende brand geëvacueerd Evaluatie surveillanten Witgoed specialis WOENSDAG 22 JANUARI 2003 Werkgroep boos op Vrij Polderland en Gastelaars (GGS) SQESTER COURANTiACTUEEL! PAGINA 3 Parkeerverbod in deel Verlengde Kolonieweg Klachten bezorging Soester Courant Service voor alle merken Enkele omstanders onwel Milly van Stiphout Verlichting Internet TE KOOP Steenhoffstraat 68 te Soest Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3 765 AB Soest ||fl| RVT Tel 035 6037490 Uil Fax 035 6037491 juwelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 Official dealer van o.a: Bocóa Martinshof Bouchard Maurice Lacroix Diamonde Prisma Fesüna Seiko Finish Ti Sento Guess Tissot Tevens sieraden uit eigen atelier De discussie en inspraak over de verkeersmaatregelen zijn 'voorgekookt'. Dat is de me ning van de Vereniging Vrij Polderland, althans het gevoel dat secretaris Rob Smiet over hield aan de commissieverga dering van vorige week. Nog afgezien van de 'afschuwelij ke aantasting van het woongenot' en de gevolgen voor het milieu, de dieren en het waterbeheer snapt hij niet dat het gemeentebestuur over een rondweg praat. 'Laat Soest nadenken over een adequate ontsluiting van de Boe- renstreek en de vestiging van win kels aldaar. In dat deel van Soest wonen de meeste mensen. Maar nee, alle aandacht gaat uit naar de Van Weedestraat en het winkelge bied. Wie wil dat nu? Eerder de projectontwikkelaars dan de bevol king', aldus Smiet. Dat het College nu een scenario met een kleine rondweg en één zonder pusht, is een verkeerde zaak, vindt Smiet. 'Ik denk dat de politici het noodzakelijk moeten maken dat er meer keuzes komen. Er komen anders heel veel ideeën op u af en dan kan de inspraakron de wel eens heel lang gaan duren.' Smiet vindt de uitkomst van de TOSS-discussie (waarin een meer derheid van de circa 150 mensen zich tegen een rondweg uitsprak) zwaarder wegen dan de 500 adhe siebetuigingen die de Werkgroep Ontwikkeling Dorpscentrum afge lopen najaar verzamelde. 'Het is niet moeilijk om met een tenden tieuze enquête zoveel ja-stemmers te krijgen', meent Smiet. Minachting Daarmee was de woede gewekt van de op de publieke tribune meeluisterende coördinator Jan Jacobs van deze werkgroep. Hij maakte zich kwaad over de min achting jegens de initiatiefnemers en deelnemers aan de enquête, maar was ook boos op commissie voorzitter Yolande Gastelaars (GGS) aan wie hij de volgende dag meteen een brief op poten schreef. Ongepast vindt Jacobs het, dat zij een burger de mogelijkheid gaf in te spreken op een rapport dat ei genlijk nog geheim was. Smiet had niet vooraf ingelicht mogen wor den en zeker niet aan het woord mogen komen. 'We hebben ons gestoord aan de suggestieve op merkingen en de wijze waarop hij op voorhand de stemming onder de commissieleden eenzijdig heeft kunnen beïnvloeden. Hadden wij dezelfde voorkennis gehad, dan nog zouden wij het ondemocra tisch en onoirbaar vinden om voortijdig in te spreken op een on derwerp waar nog een embargo op rust', aldus een teleurgestelde Ja cobs die wel zou zijn komen in spreken als hij had geweten dat anderen de gelegenheid daartoe zouden krijgen. Oproep Inmiddels heeft Vrij Polderland alle Soesters opgeroepen, die aan de oostgrens van Soest of de (breedste) omgeving daarvan wo nen. Zc moeten, aldus de vereni ging, vooral morgenavond de ge meenteraadsvergadering (aanvang 19:30 uur) komen om in te spre ken en ervoor te pleiten dat meer scenario's de inspraakronde in gaan. Nu de Verlengde Kolonieweg is heringericht, zal in een deel ervan een parkeerverbod worden inge steld. Dat is conform de afspraak met de bewoners. Zodra het bijbe horend verkeersbesluit van kracht is, mag de auto alleen nog in de daarvoor bestemde parkeervakken worden neergezet. Op de Schoutenkampweg komt ook een parkeerverbod. Het gaat om het deel dat aansluit op de kruising met het Driftje. Deze maatregel is bedoeld om de veilig heid te verbeteren van fietsers die uit het Driftje komen. Nu staan er nog wel eens auto's die hun zicht belemmeren. In de ochtendspits verdringt het verkeer uit de richting Amersfoort zich op de Vondellaan om linksaf te slaan richting Soesterberg. De gemeente wil dat verkeer uit Soest weren. In het voorlopig) verkeersplan worden daarvoor voorstellen gedaan. Foto: Foto Bell SOEST Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (88 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd. Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 - Foto: Brandweer Soest. den gegeven toen er geen gevaar meer was voor uitbreiding van het vuur. Het nablussen heeft nog tot zaterdagmiddag drie uur geduurd. Hier en daar laaide het vuur af en toe weer op, zodat de blusauto's een paar keer verplaatst moesten worden. Later moest de brandweer nog enkele keren uitrukken om vuurresten in de rokende puinho pen te blussen. Er werden dertien blusvoertuigen, de verbindingscommandowagen en andere speciale voertuigen in gezet. Aanwezig waren onder an deren de regionale commandant van dienst en de regionaal officier gevaarlijke stoffen. Er was welis waar sprake van een hevige rook ontwikkeling en roetuitstoot, maar die vormden geen bedreiging voor de volksgezondheid. De technische recherche zal samen met de brand weer een onderzoek instellen naar de oorzaak van de brand. (/cwoCir^e' Over de verkeersmaatregelen in Soest-Zuid zullen de politici het straks hoogstwaarschijnlijk snel eens zijn. Heftiger zal het toegaan in het debat over de aanleg van een rondweg. In de huidige zetelverdeling zijn 17 van de 27 raadsleden voor een rondweg, al verschillen sommi gen van mening over de uitvoe ring ervan. Het doet het verkeersonderzoek en de voorgestelde verkeersplan nen te kort als er alleen over de rondweg wordt gesproken. Maar dit aspect is wel het meest politiek gevoelig, het meest ingrijpend en ook nog eens het duurst (circa 6 miljoen euro) van alles. Soest 2002 gaat zeer waarschijnlijk een sleutel rol spelen in die discussie. Dat zal blijken uit de hieronder geschets te politieke verhoudingen. De WD (zes stemmen) was vori ge week, toen de binnenkort te starten inspraakprocedure ter spra ke kwam, al glashelder: de libera len willen een omleiding van de Stadhouderslaan tot aan de brand weerkazerne, waar dan in de vorm van een rotonde de aansluiting od de Dalweg en de Steenhoffstraat kan worden gerealiseerd. De Van Weedestraat kan dan vrijwel in zijn geheel autovrij worden gemaakt. Het CDA (vijf stemmen) kiest ook voor deze optie, maar Max van Buiten schreeuwde dinsdag van de daken dat alles nog open is voor zijn partij. Het CDA, dat al sinds de geboorte van wethouder Bart Krol pleit voor een rondweg, gaat de komende maanden eerst eens goed luisteren naar de burgers, al dus Van Buiten. De PvdA (twee stemmen) wil, net als het CDA en de WD, dat de Beek en Daalselaan parallel aan de brinkwegen wordt doorgetrokken naar de brandweerkazerne. Om politiek strategische redenen spre ken de sociaal-democraten spre ken liever van een buitenbrink. 'Het is namelijk geen rondweg, de AIO is een rondweg', aldus fractie voorzitter Eric Bervoets die het belangrijk vindt dat de Van Weedestraat een aangenaam ver- blijfsgebied wordt. Mening Soest 2002 (vier stemmen) is voor stander van een grote rondweg, van de Praamgracht tot aan de Birkstraat. Voor dat plan zal even wel geen meerderheid in de raad te vinden zijn. De vraag is derhalve wat de nieuwe lokale partij gaat doen. Fractievoorzitter Teun Mid delkoop wil niet vooruitlopen op de inspraakronde, maar zal veel waarde hechten aan de mening van de bevolking. Morgenavond zal hij een zwaar beroep doen op de raad om toch meer scenario's aan de inspraak toe te voegen. Die van de grote rondweg, maar desnoods ook die van GroenLinks (de nul optie). Laat dan de bevolking maar zeggen wat ze wil, luidt het standpunt van Soest 2002. 'Het is ondemocratisch om wat er onder de bevolking leeft, op voorhand weg te stemmen. Wat moet ik met een wethouder (Harry Witte van GGS - red.) die zegt dat hij geen grote rondweg aanlegt, ook niet als 60 procent van de bevolking dat wil. Als dat gebeurt, denk ik dat je een groot probleem hebt', aldus Middelkoop die morgen een span nende raadsvergadering verwacht. Met vier raadsleden heeft de par tij na de inspraak waarschijnlijk de beslissende stemmen in handen. Want met de steun van Soest 2002 komt de stemming over een rond weg op 17-10, zonder deze steun op 13-14. 'Geen probleem' Gemeentebelangen Groen Soest (zes stemmen) is de voornaamste tegenstander van welke rondweg dan ook. Volgens de grootste par tij van Soest is er helemaal geen sprake van een verkeersprobleem. Aanleg van een rondweg betekent volgens GGS onherroepelijk dat de weg vrij is voor verstedelijking in de polder, al is het alleen maar omdat de dure weg ergens van be taald moet worden. Kort samengevat komt het stand punt 'van GGS er op neer, dat er behoudens enkele maatregelen in zuid eigenlijk niets hoeft te gebeu ren. GGS ziet er ook geen heil in om onder de noemer 'verkeer' het winkelgebied in noord te ver fraaien. GroenLinks (2), D66 (1) en ChristenUnie/SGP (1) zijn even eens fel tegen een weg door de polder. Zij hadden daarom graag gezien dat ook andere scenario's (zoals een nul-optie of een milieu vriendelijk concept) waren door berekend en aan de inspraakronde zouden zijn toegevoegd. Dat zal. waarschijnlijk niet gebeuren. Als de discussie van vorige week in de raadscommissie verkeer over de actualisatie hoofdwegen maatgevend is voor het verdere verloop van de inspraak en besluitvorming, dan is er veel chaos te verwach ten. Meer nog dan op de drukste uren in de Van Weedestraat met een handvol lossende of ladende vrachtwagens op de rijbaan. Meer ook dan in de Ossendamweg tij dens de ochtend- of avondspits met rode verkeerslichten, gesloten spoorbomen en een 'wegopbre- kinkje'. Ans Mann van GroenLinks die zich afvroeg waarom het College zo geheimzinnig had gedaan met het (deels toch uitgelekte) ver- keersrapport. Terwijl het nota bene de commissie zelf was geweest, die het College in december had ver zocht het rapport tot vorige week uit de openbaarheid te houden. Commissievoorzitter Yolande Gastelaars (GGS) die meer streng dan rechtvaardig erop hamerde, dat de politici niet inhoudelijk op het rapport mochten ingaan, maar zich dienden te beperken tot de procedure die gevolgd moet gaan worden. Zulks tot grote ergernis van vooral Rolf-Jan Sielcke (D66) die een sterke behoefte had uit te leggen waarom hij onder meer ook 'scenario C' aan de inspraakronde wil toevoegen. Gastelaars: 'Maar welk scenario is dat dan?' Sielcke: 'Ja, daar mag ik van u in houdelijk niet op ingaan.' Commissieleden die elkaar - of misschien wel zichzelf - uitlegden wat nu precies de bedoeling van de vergadering was. Max van Buiten (CDA) die op de stoel van de voorzitter ging zitten en met een elan - die je maar zelden in beto gen van CDA-ers bespeurt - ver telde waar het allemaal om ging. Tot tweemaal toe zelfs. Waar de een dacht, dat de burgers straks alleen een keuze mogen maken uit de door het College voorgestelde scenario's A en B, daar meende de ander dat alles nog open staat. Meerderheid Volgens Van Buiten moet de in spraak zo breed mogelijk zijn. Zonder een quotum of percenta ges te noemen, wekte hij de indruk dat de mening van de grote meer derheid bepalend is voor het uit eindelijk standpunt van het CDA. 'Als de grote meerderheid van de burgers zegt: we willen niets, dan zijn we van de discussie af. Ik sluit niets uit, wat de burger niet uit sluit.' Het moet Bart Krol en Henk Koning, de politiek leiders van de christen-democraten toch aan het fronsen hebben gebracht. Want met name Krol wil niets liever dan vandaag nog beginnen met het as falteren van een route door de pol der. Dat is (al jaren) zijn verkie zingsbelofte. Wethouder Harry Witte (GGS) benadrukte dat de bevolking de keuze tussen reële mogelijkheden moet worden gegeven. Een grote, dure rondweg hoort niet in dat rij tje thuis, meent hij. Maar ook Wit te ontkwam er niet aan te erken nen, dat de burger het recht heeft om tijdens de inspraak met alter natieven op de proppen te komen. Hoe dan ook, mede door de sterk uiteenlopende standpunten van de acht fracties, het geneuzel over de procedure en het vele interrumpe ren, verliep de discussie bepaald niet helder. In haar conclusie van twee uur ver gaderen, ging voorzitter Gastelaars wel erg kort door de bocht. Zij wilde het voorstel van haar eigen fractie overnemen: huis-aan-huis een folder verspreiden met daarin uitleg over de twee scenario's en een opsomming van de standpun ten van de acht fracties. Zere been Dat was tegen het zere been van Soest 2002, GroenLinks, D66 en ChristenUnie/SGP die de bevol king meer scenario's willen voor leggen. Maar zover zal het niet komen. In de folder zullen wel de onderzochte verkeersmaatregelen komen te staan, die niet in een van de twee scenario's zijn opgeno men. Dat is een doekje voor het bloeden voor de vijf oppositiepar tijen. Uiteindelijk kregen de partijen die in het College zijn vertegenwoor digd dus hun zin. De WD en het CDA willen een kleine rondweg en die is vervat in het scenario B, dat de inspraak zal ingaan. GGS wil niets wat ook maar enigszins op een rondweg lijkt, hoe minuscuul ook, en kan nu door haar eigen standpunt te ventileren in de fol der, proberen de burgers achter zich te krijgen. Milly van Stiphout was ooit PvdA- wethouder in Soest en is op zon dagmiddag 26 januari te gast in het radiomagazine 'Op Soest', dat tussen vier en zes uur rechtstreeks wordt uitgezonden vanuit Artis- hock. U kunt bij deze opname aan wezig zijn. Ze werd daarna lid van de Provinciale Staten in Utrecht en zat in het bestuur van de VARA. In de jaren tachtig werkte Van Stip hout bij het productiebedrijf Bel- bo van de inmiddels overleden te levisiemaker Ben Eikerbout. Twintig jaar heeft de Amsterdam se zich actief beziggehouden met Het Parool. De laatste acht jaar was ze voorzitter van de Stichting Het Parool, de grootste aandeel houder in PCM Uitgevers. De af gelopen maanden heeft ze zich dag en nacht ingezet voor het behoud van de Amsterdamse krant, die dreigde dood te bloeden. Ze speel de een grote rol bij het vertrek van Het Parool uit PCM. Vrij Neder land schetste de 62-jarige Milly van Stiphout als een sterke vrouw met emoties en daadkracht. Het belangrijkste thema waarover onder meer gesproken wordt in 'Op Soest' op 26 januari is burger participatie. Deze betrokkenheid van burgers bij het bestuur begon in de zeventiger jaren en dat zal Milly zich nog goed kunnen herin neren. De pers en de televisie spe len daarin vooral nu een belangrij ke rol. Jaap Lodewijks, hoofdre dacteur van de Amersfoortse Cou rant, die eveneens aan de discussie in 'Op Soest' meedoet, weet heel veel van burgerparticipatie in de regio en de invloed van de pers daarop. Het thema burgerparticipatie is door de redactie van 'Op Soest' ge kozen, omdat we in onze gemeen te aan de vooravond staan van twee belangrijke gebeurtenissen. Ten eerste: de komst van professor Pieter Tops naar Soest, die voor 30.000 euro (exclusief 19% BTW) het gemeentebestuur komt leren wat elan is in deze. Ten tweede: de beslissing in de ge meenteraad, morgenavond, waar bij iedere burger plotseling weer zijn mening mag geven over het hele scala van varianten rond de hoofdwegenstructuur in ons dorp. Via internet, inloopavonden, fol ders e.d. kan het 'klootjesvolk' weer ongelimiteerd inspreken over het verkeer waar iedereen ver stand van heeft. Het regeren op basis van de emo ties van het volk noemden de Grieken spottend de ochlocratie, letterlijk: het regeren door de me nigte. De politiek ziet geen kans dit dorp te sturen en te regeren, durft geen knopen door te hakken, is radeloos, redeloos en reddeloos. Het gemeentebestuur kent wel emoties maar geen daadkracht. Milly, kom terug naar Soest! ringhstraat en de Koningsweg (in verband met de wateraanvoer uit de vijvers daar) af te sluiten en het verkeer om te leiden. In verband met gevaar voor overslag van het vuur werd een bewoner van het pand achter het brandende com plex geëvacueerd. Omdat later de vlammen in de richting van enke le woonhuizen in de directe omge ving joegen, werd besloten de be woners van deze huizen ook voor korte tijd elders onder te brengen. Bij de brand vielen geen gewon den. Wel werden twee omstanders door emoties onwel. Met de am bulance werden ze voor onderzoek naar het Meanderziekenhuis, loca tie De Lichtenberg, in Amersfoort gebracht. Een derde omwonende die onwel werd, kon ter plaatse door ambulancepersoneel worden behandeld. Na vier uur blussen kon om 07:15 uur het sein 'brand meester' wor- Belangrijke kenmerken ruime L-vormige living (55 m2) met open haard aangebouwde eetkeuken met inbouwapparatuur kelder 3 ruime slaapkamers op le verdieping dakterras badkamer met ligbad, 2e toilet en wastafel bouwjaar circa 1912, geheel gerenoveerd in 1997 grotendeels isolerende beglazing CV-gas combiketel (1997) inhoud ca. 540 m3 achtertuin op het zuidwesten perceelsgrootte 560 m2 vraagprijs 453.000,- k.k. Documentatie over deze charmante woning kunt u vrijblijvend aanvragen. t> Vervolg van pagina 1 Andere onderwerpen zouden on getwijfeld tot grotere spanningen hebben geleid. Wat het surveillan- tenbeleid betreft heeft eigenlijk de hele raad van tijd tot tijd zitten sla pen, zo blijkt. Dat geldt bijvoor beeld al bij de verlenging van het convenant met de politie van 1995 (in 1997 en 1999), waar bij niet gekeken is of de afspraken wel werden nageleefd. 'Vastgesteld is dat er geen adequaat instrument voorhanden is om de beoogde ef fecten te meten. Ook de tweejaar lijkse politiemonitor voldoet op dit punt niet. De discussie over het teruggaan van zeven naar vijf sur veillanten (voorjaar 1999) en over de verlenging van de convenanten (augustus/oktober 1999) werd ge kenmerkt door een gebrekkige communicatie tussen college en raad. De informatieverschaffing van met name de portefeuillehou der wordt als onvoldoende be stempeld.' Geen 'man en paard' Die laatste zinsnede in het rapport is de enige waarin tot op zekere hoogte 'man en paard' wordt ge noemd, omdat hier de burgemees ter (De Widt toen nog) wordt be ticht van het 'onvoldoende infor meren', wat een politieke dood zonde is. De rest van het rapport wijst verder niet met een beschul digende vinger naar een of meer personen of instanties, zodat de constatering kan zijn dat alle poli tici buiten schot blijven, hoezeer ook de kritiek op vrijwel alle pun ten beslist ongezouten genoemd mag worden. Andere voorbeelden: 'Sectorcon troller S.N. Helder noemt dat het onderhavig onderzoek is inge steld nadat kort tevoren een lang durige verplichting was aangegaan. De conclusie van de commissie moet nu zijn dat het niet alleen vreemd maar ook onzorgvuldig is. Het convenant van 1999 wordt na juridische toetsing gekenmerkt als amateuristisch. De mogelijkheden tot ambtelijke en politieke sturing van de werkzaamheden van de surveillanten worden onvoldoende benut. Het veiligheidsgevoel in Soest is ondanks meer politiesur veillanten niet toegenomen.' Drie genoeg? Het rapport bevat nog wat losse maar interessante constateringen over de relatie tussen de politie en de surveillanten: 'De vraag naar verdringing (doen surveillanten nu wat politieagenten vroeger deden) kan niet goed worden beant woord.' En: 'Het is zeer aanneme lijk dat de burger geen verschil ziet tussen politie en politiesurveillan ten.' De enige positieve opmerking in het rapport volgt dan: 'Vastge steld is dat op de werkvloer de sa menwerking tussen politie en po litiesurveillanten prima verloopt.' Maar dan weer: 'Vastgesteld is dat het aantal politiesurveillanten in vergelijking met andere gemeenten in de provincie zeer hoog is. Als we uitgaan van het gemiddelde zou Soest met drie surveillanten kunnen volstaan. (Er zijn er ze ven). Vastgesteld is dat de ontwik keling van de politiesterkte in Soest getalsmatig achterloopt bij andere rayons in de regio Utrecht. De commissie heeft daarvoor geen goede verklaring.' De BEC stelt vervolgens over haar eigen werk(wijze): 'Het onderzoek heeft te veel tijd in beslag geno men. Als belangrijkste oorzaken ziet de commissie: onvoldoende deskundigheid; onvoldoende be schikbare tijd raadsleden; onvol doende ambtelijke capaciteit. Hoe wel het onderwerp politiesurveil lanten vooraf als betrekkelijk 'po- litiek-neutraal' werd gekenschetst, blijft een spanningsveld aanwezig. Als belangrijkste oorzaak ziet de commissie het feit dat de commis sieleden, tevens raadsleden, zelf onderzoek doen naar de uitvoering van beleid dat ze zelf mede hebben vastgesteld.' Aanbevelingen De commissie laat het niet bij deze kritische vaststellingen, maar komt ook met een aantal aanbevelingen. Zoals onder andere: 'De raad moet veel duidelijker dan voor heen aangeven wat surveillanten moeten doen en (de politieleiding) daarop afrekenen. Dus duidelijke doelen en meetinstrumenten van tevoren aangeven en ervoor zorg dragen dat een tijdige evaluatie plaatsvindt.' De raad moet ook de discussie aangaan over het aantal politiesurveillanten in relatie tot de geformuleerde doelen. Het ver dient ook aanbeveling om enkele raadsleden toe te voegen aan de begeleidingscommissie politiesur veillanten.' Verder stelt de commissie: 'Ge voelens van veiligheid worden door veel oorzaken beïnvloed, het werk van de surveillanten is daar maar één van.' En: 'Laat toekom stige (concept)convenanten na drukkelijk toetsen op juridische aspecten. Neem daarbij bepalingen op om tussentijdse bijstellingen of beëindiging (bijvoorbeeld in het geval van eenzijdig niet-nakomen van overeengekomen prestaties) mogelijk te maken.' De commissie geeft ten slotte een voorzetje voor de komende discus sie over haar eigen voortbestaan, zij het dan met een ander onder werp. Het instrument rekenkamer is een wezenlijk bestanddeel van de con trolerende functie van de raad in een duaal bestel. De commissie is van oordeel dat bij een volgend onderzoek randvoorwaarden moe ten worden vastgesteld gericht op het waarborgen van de vereiste (externe) deskundigheid, capaci teit en objectiviteit.' Kortom: de commissie ziet zichzelf niet als een gezelschap dat aan die voorwaar den kan voldoen en kent zichzelf daarmee een brevet van onvermo gen toe. Dertien fietsers zijn woensdag be keurd, omdat de verlichting van hun tweewieler niet in orde was. De controle tussen 7:30 en 8:15 uur werd uitgevoerd op de Dal- weg. De Soester Courant is de afge lopen week geplaagd door hardnekkige problemen met de internetverbinding. Hoewel via een omweg zoveel mogelijk e- mails zijn binnengehaald, kan het zijn dat - mede door de factor tijd - sommige berichten niet zijn bewerkt en daarom uit deze editie zijn gebleven. De redactie Wilt u wonen op een levendige plek? Oan is dit de vrijstaande woning die u zoekt! Aan een doorgaande straat, in de zogeheten mooie kerkenbuurt, ligt deze charmante vrijstaande woning. De omgeving is landelijk en toch zijn de winkels, NS-station en scholen dichtbij. In de royale zonnige achtertuin met sierbestrating staat een guesthouse en een tuinhuis. m t> Vervolg van pagina 1 De brand ging met een hevige rookontwikkeling en roetuitstoot gepaard. Dat was voor de politie reden om op verzoek van de •andweer enkele straten in de ngeving, waaronder de Becke- De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie.

Soester Courant | 2003 | | pagina 3