Werkgroep ziet volop kansen voor 'gezellig dorpscentrum' TJES Politiek positief over Dorpscentrum Het is tijd voor een hypotheekrente van 3,7%*. Op pad met de Seniorenbus Rechter buigt zich over bomen WOENSDAG 22 JANUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 7 'Dit is ook zonder rondweg realiseerbaar' •mbon cidemciker l Fracties reageren op enquête D66 (Wim Roest) CDA (Henk Koning) WD (Ellen Huberts) PvdA (Eric Bervoets) GroenLinks (Ans Mann) GGS (Hans van Wuijckhuijse) Soest 2002 (Teun Middelkoop) ChristenUnie-SGP (Chris van Vuuren) Werk aan de weg De Klarinet Klarinet zoekt vrijwilligers voor activiteiten Buren tegenover elkaar in kort geding VRIJWILUGERSHULP, NODIG?. Hypotheekrente 1 jaar vast, effectieve rente 3,8%, vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. Rabobank JISWERKCURSUS. Btjlesssen igelelding bij het schoo trk en schoolproblemen ll Tfamei, 035-6017089 euwe computer noaion oblemen met uw oude1) umputer upgraden? WH- 3MPUTERS tel.609044^ )or diverse relaties zoeken ij WOONHUIZEN en/of inkelpanden. Wilt u uw wo- ng en/of winkelpand verko- 9n? Neem dan contact on ,et Van Breukelen, Vastgoed Assurantiën, Koningione- an 40, tel.6017962. oede gebruikte FIETSEN ietsshop Soesterberg, Ra^ emakerstraat 17, tel. 0346 5 15 64. oor TAPIJT (op voorraad) ordijnen, etc. Micbei lietveld Woninginrichting lieuwstraat 13, Soest. Tel 35-5238324. Openings- jden: ma. 13.00-18.00; vrijd 0.00-18.00 en 19.00-2l.oo: at. 10.00-17.00 of op af- praak. UINONTWERPEN klein of iroot. Nu de ideale tijd! •ïerard van den Breemer tel i023637/06-12534848. )p vakantie in Italië? Leer ilvast wat ITALIAANS! Voor ifo 5417665. Na het Soester publiek, dat eind vorig jaar al massaal steun betuigde aan de plannen voor de ontwikkeling van een echt dorpscentrum aan de Van Weedestraat, heeft nu ook de politiek zich uitgesproken. De «meeste gemeenteraadsfracties reageren positief op de uit komst van de enquête die de Werkgroep Ontwikkeling Dorpscentrum heeft gehou den. Woordvoerder Jan Jacobs van de werkgroep is blij dat een 'overgrote meerderheid' van de fracties zich achter de ideeën van zowel de •oester bevolking als de werk groep kan scharen. Er is overigens nog wel sprake van een misver- standje bij sommige politici (hun reacties zijn elders in deze krant verwoord), aldus Jacobs. 'De rea lisatie van de plannen staat geheel los van de vraag of er een rondweg - er zijn diverse varianten in om loop - moet komen. Het kost geen grasspriet in de polder!' Volgens Jacobs lijkt het erop dat het initia tief van de werkgroep al dit jaar haar vruchten zou kunnen gaan Wilham Lawson's Scotch whisky 0.7 Uier ïnspeciaalzaak I Soest Tel 035-6012957 de Soester Courant ningruil /ersen ndel 6,84 8,45 10,06 11,66 13,27 14,88 16,48 18,09 19,69 21,30 22,91 24,51 26,12 /Ourant, it te worden betaald. isdag incl. BTW afwerpen. 'De voornaamste conclusies van de enquête - driekwart is voor een gezellig dorpscentrum; om de auto te parkeren wil men best een klein stukje lopen en niemand zit te wachten op extra koopzondagen - worden nu ook door de politiek gesteund. Sommige fracties ver schuilen zich een beetje achter de discussie over de hoofdwegen structuur, maar die staat hier hele maal los van. Deze plannen zijn ook zonder rondweg realiseerbaar,' zegt Jacobs. De volgende stap van de werkgroep is een uitnodiging aan de winkeliers van de Van Weedestaat en omgeving, om met elkaar te bekijken hoe de plannen concreet gestalte zouden kunnen krijgen. Voor Jacobs betekent de uitkomst wel het einde van het zgn. 'twee polig winkelmodel', dat in de jaren tachtig werd bedacht om een zeke re gelijkwaardigheid te laten be staan tussen de winkelcentra Soestdijk en Soest-Zuid. 'De aantrekkingskracht van de Van Weedestraat is in de afgelopen twintig jaar voortdurend groter gebleken. Soest-Zuid valt een beetje buiten ons blikveld. Wij hebben ons vooral gericht op de Van Weedestraat, omdat het hier zo duidelijk veel beter, leuker en mooier kan dan het nu is. De uitwerking van de plannen zou in fasen moeten plaatsvinden. De eerste fase zou zijn het instellen van eenrichtingsverkeer in het stuk Van Weedestraat tussen de roton de ('Braamhage') en het kruispunt Nassauplantsoen/Stadhouders- laan. Dat is daarvoor het meest voordehandliggende gedeelte, meent de werkgroep. Daarna zou den (fase B) het andere stuk van Weedestraat (van het kruispunt tot de overweg bij station Soestdijk) moeten worden aangepakt en ten slotte (fase C) het kruispunt zelf. Visgraat-model Jacobs schetst de ideeën: Met de totstandkoming van het eenrich tingverkeer in het A-stuk wordt het verkeer dat uit de richting Soest-Zuid/Amersfoort komt ge dwongen om via de Beek en Daal- selaan naar de Burgemeester Gro- thestraat (na de rotonde) te rijden en vandaar verder naar Baarn/Hil versum. Het verkeer kan vanaf de rotonde-Braamhage wél de straat in. Het parkeren (volgens het 'vis- graatmodel' - ook voor vrachtwa gens tot 11:00 uur - en aan de 'schaduwzijde' van de straat) zou beperkt kunnen worden tot bij voorbeeld een kwartier. Lang(er)parkeerders kunnen altijd wel bij Albert Heijn terecht. Als er volgens het visgraat-model slechts aan de schaduwkant (de westelij ke zijde dus) van de Van Weede straat wordt geparkeerd, zijn er net zoveel parkeermogelijkheden als op dit moment aan béide zijden, aldus de werkgroep. Jacobs benadrukt verder nog maar eens dat- de werkgroep een onaf hankelijk team van enthousiaste burgers is, die geen speciale ver binding heeft met de WD. 'Het zal wel komen door het feit dat de werkgroep is geboren uit de dis cussie-avonden van de Derde Ka mer, die een redelijk hoog WD- gehalte hebben. Maar van de meeste van de negen leden heb ik werkelijk geen idee welke politie ke kleur ze hebben. Het doet er ook niet toe. De werkgroep bestaat uit enthousiaste burgers zonder politieke bijbedoelingen. We gaan de Van Weedestraat toch niet 'libe raal' of 'socialistisch' inrichten...' Op verzoek van de Werkgroep Ontwikkeling Dorpscentrum hebben alle fractievoorzitters in de gemeenter ar. d een schrif telijke reactie gegeven op de uitkomsten van de enquête. Zoals blijkt staan de meeste fracties redelijk tot zeer posi tief tegenover de plannen. D66 waardeert uw werk zeer! Wij zijn van mening zijn dat er veel meer gebruik gemaakt kan worden van deskundigheid van inwoners. Uw enquête is dus een initiatief naar ons hart. Voor D66 zijn de resultaten van de enquête niet echt verrassend. Wij hebben al eerder het idee gelanceerd om de Van Weedestraat tussen de rotonde en de Stadhouderslaan autovrij te maken en de weekmarkt naar dit gebied te verplaatsen. Het verkeer ging dan in onze ogen achter de AH langs. Op deze wijze zou het een interessant gebied kunnen worden om ook in de horeca (bijv. een grand café en leuke terrasjes) te investeren. Ook zouden kiosken en kramen dit winkelcentrum kun nen verlevendigen. I^euk om in de enquête te lezen dat ruim 70% van de inwoners niet voor de winkels hoeft te parkeren. Het verblijfsklimaat in de Van Weedestraat kan daardoor zeker worden verbeterd. Overigens wil D66 ook aandacht geven aan de andere winkelkernen. Zo zijn wij al jaren van mening dat ook het winkelcentrum Overhees dient te worden versterkt omdat daar een groot deel van de bevol king (Overhees én Boerenstreek) woont. Ook de centrale ligging van de wijk de Engh biedt mogelijkhe den. Rond de Dalweg wil D66 een bibliotheek en mogelijk een thea ter realiseren die samen met de bestaande gebouwen (gemeente huis, zwembad, ziekenhuis) kun nen bijdragen tot een hart voor Soest. U ziet, D66 heeft ideeën genoeg om diverse kernen van Soest (ook Soesterberg zijn wij in ons pro gramma niet vergeten) te verster ken. Wij zijn benieuwd naar de verdere reacties van inwoners, or ganisaties en politieke partijen. (Van redactiewege ingekort) De sfeer die het winkelgebied uit straalt is duidelijk voor verbetering vatbaar. Vele personenauto's maar vooral vrachtwagens, die laden en lossen, beïnvloeden de sfeer nega tief. Het CDA pleit voor het auto- luw maken van de Van Weede straat. Als dat gerealiseerd is, zijn er volop mogelijkheden om de aantrekkelijkheid te verbeteren. Het CDA vindt een aantrekkelijk dorpscentrum van groot belang. Het winkelaanbod is o.i. voldoen de divers. De gezamenlijke onder nemers zouden dit aspect nog eens goed moeten bestuderen. Een win kel moet ach natuurlijk wel kun nen 'bedruipen', er moet dus vol doende klandizie zijn. Kiosken, kraampjes e.d. zijn mede sfeerbe palend. Maar ook hiervoor geldt dat dergelijke initiatieven voor de ondernemers tot positieve resulta ten moeten leiden. Het initiatief ligt in ieder geval bij de onderne mers zelf, zij moeten er (ook) iets van maken. Sfeer, klandizie en winst kunnen niet los van elkaar gezien worden. Het CDA verzet ach tegen een economie die 7 x 24 uur door draait en is daarom ook tegen een verruiming van de openstelling van winkels, m.n. op zon- en feestda gen. Een overgrote meerderheid van de mensen die gereageerd hebben, is daar ook geen voorstan der van. Dus dat moeten we maar niet doen. Het is altijd goed dat burgers, ook ondernemers, zelf met initiatieven komen, niet af wachten maar zelf de handen uit de mouwen steken. Uiteindelijk gaat het om het leefklimaat van ons allen. Het parkeren is hier en daar voor verbetering vatbaar. Ge parkeerde auto's zijn vooral sfeer- bedervend. Voor de meeste men sen is een eindje lopen van je ge parkeerde auto naar het winkelge bied geen probleem. Natuurlijk moet er wel rekening gehouden worden met voldoende (parkeer) voorzieningen voor gehandicapten. Dat geldt overigens voor de gehe le inrichting van het winkelgebied. De Werkgroep Ontwikkeling Dorpscentrum is een goed voor beeld van burgerinitiatief. Het moet voor u stimulerend zijn dat er zoveel respons was op uw enquê te. De WD-fractie heeft met be langstelling kennis genomen van de uitkomsten van deze enquête. Zoals u ongetwijfeld weet staat de WD positief tegenover het auto- luw/ autovrij maken van de Van Weedestraat om zo het winkelkli maat te verbeteren. Het verkeer moet zoveel mogelijk om de Van Weedestraat heen geleid worden. Binnenkort wordt er over de hoofdwegenstructuur van Soest gesproken. Alternatieven voor de huidige situatie in de Van Weede straat zullen dan aan de orde ko men. Uw bevindingen zullen door ons meegenomen worden in de besluitvorming over verkeer én winkelen in de Van Weedestraat. De fractie van de PvdA is altijd heel duidelijk geweest op dit punt en we zijn dat nu nog. Voor een vitaal Soest is het belangrijk een écht dorpscentrum te hebben. Want Soest heeft dat nu jammer genoeg niet. Ons mooie dorp ver dient dat natuurlijk wel, zoals u dat ook terecht constateert, samen met al die Soesters die u ondervroeg. Daarvoor moet het winkelgebied verder worden ontwikkeld. Wan neer Soest dat niet doet, dan zal het gewoon terrein verliezen ten opzichte van onze buurgemeenten. Willen we dat? Waar blijft onze uitstraling en gezelligheid dan? En dat voor een gemeente met ruim vijfenveertigduizend inwoners? In de PvdA-verkiezingsprogram- ma's van de afgelopen jaren heb ben wij voortdurend gepleit voor een aantrekkelijk winkelgebied in de Van Weedestraat. Parkeren in het winkelgebied wordt afgeschaft, behalve voor invaliden en het la den en lossen van goederen. Vlak in de buurt komt vervangende par keerruimte en het gebied wordt heringericht als winkelgebied. De doorstroom van het verkeer in de Van Weedestraat beperken we door eenrichtingsverkeer, in com binatie met een Buitenbrink. Dat is een route die vrijwel parallel aan de Van Weedestraat loopt: we trekken de Beek en Daalselaan na de rotonde met de Stadhouders laan door en laten die bij de brand weerkazerne weer ombuigen naar de Dalweg. Hiermee neemt de ver keersdrukte in de Van Weedestraat af en wordt het daar meteen een stuk aangenamer vertoeven. Twee vliegen in één klap, noemen we dat. GroenLinks vindt dat de Van Weedestraat een aantrekkelijk, ge varieerd aanbod heeft. Het kan ui teraard altijd nog beter, maar dat zou met goede wil en met een krachtig bestuur al op een eenvou dige manier te verbeteren zijn. Het parkeren eruit en parkeren aan de koppen van de Van Weede straat zou al veel oplossen. Vracht wagens die winkels bevoorraden of voor andere redenen in de Van Weedestraat moeten zijn voor la den/lossen, kunnen vaak niet in de parkeerhavens, doordat geparkeer de auto's dit onmogelijk maken. Gerichte inzet van politie en poli tiesurveillanten moet mogelijk zijn. De indruk ontstaat dat er een sfeer van onvrede gecreëerd wordt om een klimaat te laten ontstaan dat in Soest er toch echt een rondweg noodzakelijk zou zijn. GroenLinks is tegen elke rondweg en ziet de oplossing in bovengenoen.de maatregelen. De afgelopen jaren heeft de ge meente Soest veel geïnvesteerd in de Van Weedestraat. Deze is vol ledig opnieuw ingericht en er zijn zebrapaden gekomen. Daarmee is een prima winkelgebied ontstaan dat verder aan aantrekkelijkheid zou kunnen winnen door de in spanning van de winkeliers. Bij voorbeeld door een betere variatie in aanbod (inmiddels zitten er vier opticiens, twee grote supermarkten etc.), de aankleding van de winkel puien (een aantal verdient zeker niet de schoonheidsprijs) en het beter regelen van de bevoorrading van de winkels (zodat vrachtwa gens die staan te laden en lossen niet het hele verkeer blokkeren). Het doorgaande verkeer in de Van Weedestraat is voor de meeste winkels daar het bestaansrecht. Parkeergelegenheid langs de straat en op de koppen, maakt het win kelgebied toegankelijk en bereik baar. Het verkeer moet dus niet worden omgeleid (via bijvoorbeeld een rondweg), maar ook niet ver der worden aangetrokken door vergroting van supermarkten, waardoor winkelend publiek van elders naar Soest komt. Het verder opwaarderen en uit breiden van de Van Weedestraat is ook niet logisch: de meeste men sen wonen aan de andere kant van Soest en de laatste uitbreidingen met nieuwbouw (Boerenstreek) vinden ook daar plaats. Daarbij zijn de investeringen in de Van Weedestraat recent gedaan en nog lang niet afgeschreven (het gaat hier om grote bedragen!). Meer winkels en verdere investe ringen door de gemeente in de Van Weedestraat zijn alleen zinnig bij woningbouw de polder in, langs een rondweg. En daar is Gemeen tebelangen Groen Soest tegen. Kortom: het initiatief is aan de winkeliers zelf en daar is een rond weg niet bij nodig! (Van redactiewege ingekort) Soest 2002 is graag voor een ge zellig winkelgebied in de Van Weedestraat, waar mogelijk inclu sief een Grand Café. Het autoluw maken van de straat kan daar na tuurlijk een bijdrage aan leveren. Het mag echter niet zo zijn, dat het verkeer omgeleid wordt over ande re straten en wegen of via een klei ne rondweg die zeer kostbaar is en geen enkele bijdrage levert aan een oplossing van de verkeersproble matiek. In dit verband is een rond weg langs de spoorlijn Baarn- Amersfoort veel beter. Wij staan positief tegenover initia tieven die het winkelklimaat in de Van Weedestraat kunnen veraan genamen mits dus het woon- en leefklimaat van anderen in de on middellijke omgeving niet wordt aangetast door verkeersoverlast. Zo zijn de laatste jaren al veel te veel problemen in Soest 'opgelost'. De Van Weedestraat is door het aantal en de variatie aan winkels het belangrijkste winkelgebied van Soest. Daardoor heeft het een aan trekkingskracht op mensen en op verkeer. Helaas nodigt de Van Weedestraat niet echt uit om er lang te blijven. Als je je inkopen hebt gedaan ga je noodgedwongen vanzelf weer huiswaarts. Door de Stadhouderslaan af te sluiten en op die plaats bijvoor beeld een grand café met een flink terras te realiseren ontstaat een aaneengesloten winkelgebied met een gezellig rustpunt. Hier zou ook een fontein of een speelplek of expositieruimte of muurkrant een functie kunnen hebben. Het zou voorts voor de Van Weedestraat een verbetering zijn als het verkeer werd beperkt tot eenrichtingver keer. De trottoirs kunnen dan wor den verbreed tot een prettiger wandelgebied en je staat niet on middellijk anderen in de weg als je een praatje maakt. De Christenu nie voelt weinig voor volledige af sluiting. De straat is vrij breed en dan wordt het een ongezellige bre de kale vlakte. Op donderdag 23 en vrijdag 24 januari is de Peter van den Bree- merweg afgesloten tussen de Spie- kerweg en perceel 13. Het verkeer wordt met behulp van borden om geleid. Dat is nodig omdat een ka potte afwateringspijp moet worden vervangen. Dat zou eerder gebeu ren, maar door de vorst moesten de werkzaamheden worden uitge steld. De Hypotheker Steenhoffstraat 66 - Soest Telefoon (035) 6036000 Omdat er steeds meer activiteiten voor 5 5-plussers worden gehou den, is ontmoetingscentrum De Klarinet op zoek naar vrijwilligers (m/v). Gezocht wordt naar gast heren en -vrouwen die koffie, thee of andere drankjes serveren, de af was doen en alles netjes schoon houden, maar ook mensen die wil len helpen tijdens de activiteiten. Daarbij kan worden gedacht aan een spelmiddag, cursussen, de re-- dactie van de nieuwsbrief of het koken van een warme maaltijd. Ook belangstellenden met bestuur lijke ervaring zijn welkom om het team te versterken of ondersteu nen. Uiteraard gaat het allemaal om onbetaald werk. Wie meer wil weten of meteen wil inspringen, kan contact opne men met Tosca van Bussel of Anja van Vliet, 88 6023139 (deklarinet@planet.nl). Tai Chi Bij voldoende belangstelling start 6 februari een cursus tai chi voor beginners (55-plussers). In groe pen van vijf tot acht personen wordt de beginselen van deze Chi nese bewegingsleer in tien lessen bijgebracht, telkens op donderdag middag van kwart voor twee tot drie uur. De oefeningen op rusti ge muziek kunnen bijdragen tot meer ontspanning, maar ook tot betere gewrichten en zenuwen en sterkere spieren. Deelname kost 25,00. Voor informatie, 88 6023139. kringloopcentrum SPULLENHULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, tex tiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl ELKE WEEK EEN SötSTERÖXWRAWT, IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per half jaar! teL (035) 6014152 De werkgroep Vervoer, onder deel van de SWOS (Stichting Welzijn Ouderen Soest), be schikt over twee seniorenbus sen. Het doel van deze voorzie ning is om inwoners van Soest en Soesterberg een aangepaste vorm van vervoer aan te bie den, die het hun mogelijk maakt zo lang mogelijk zelf standig te blijven functioneren zonder dat zij afhankelijk zijn van familie, vrienden of buren. De twee bussen zijn volop in be drijf, dankzij zon 60 vrijwilligers die zich inzetten als chauffeur, bij rijder of telefoniste. De vrijwilli gers werken in het algemeen op vaste dagdelen, waardoor chauf feurs en bijrijders dezelfde passa giers regelmatig ontmoeten. Dat schept een zekere band en bevor dert een goede verstandhouding. Aan de rijvaardigheid van de chauffeurs wordt veel aandacht besteed. Zo wordt bekeken of zij geschikt en gemotiveerd zijn om te werken in teamverband. Tijdens een proeftijd worden zij vanuit de werkgroep begeleid en vervolgens getest door Jongepier, Instituut voor Vakopleiding Beroepschauf feur en Rij-instructeur. Voorts or ganiseert dit instituut enkele malen per jaar voorlichtingsbijeenkom sten, waarin actuele ontwikkelin gen op verkeersgebied worden toe gelicht. Opmerkelijk dat het ver loop van de vrijwilligers minimaal is. Dat duidt op een grote mate van gemotiveerdheid. Elke werkdag rijden de bussen van 9:00 tot 17:00 uur. De bussen worden grotendeels ingezet voor ritten binnen de gemeente Soest. Er zijn echter vaste ritten op maandag-, woensdag- en vrijdag middag naar Amersfoort. De bus gaat dan naar De Lichtenberg, Birkhoven, SinaCentrum, Zon Schild en eventueel naar de Die rentuin. Elke middag wordt ook naar het bezoekuur van Meander Medisch Centrum in Baarn gere den. De passagiers worden dan tussen 14:30 en 15:00 uur daar heen gereden en om 16:00 uur weer opgehaald. Aan de busritten zijn beperkte s E N kosten verbonden. Binnen de ge meente en naar Baarn kost een enkele rit 0,80, een retour 1,60. De ritten naar Amersfoort zijn iets duurder, namelijk een en kele rit 0,90 en een retour 1,80. Oudere inwoners van Soest en Soesterberg, die van de Senioren- bus gebruik willen maken, kunnen contact opnemen met de Centra le van de Seniorenbus. Deze Cen trale bevindt zich in Molenschot naast het SWOS-kantoor. Telefo nisch is de Centrale bereikbaar van 9:00 tot 16:00 uur (886019190). De telefonistes zorgen elke dag weer voor een vlot rittenscliema. Beide bussen zijn voorzien van een lift, zodat ook mensen in een rol stoel meekunnen. De bijrijder helpt de mensen met instappen en begeleidt hen desnoods van deur SWOS-vrijwilligers staan vooru klaar. Foto: J. Schreuders. tot deur. Sinds januari 2002 kan iedereen, dat wil zeggen ook jongeren, ge bruik maken van de Regiotaxi. De Regiotaxi's rijden 7 dagen per week tussen 6:00 en 24:00 uur in de regio Eemland. Tot nu toe blijft de Seniorenbus binnen de gemeen te en naar Baarn en Amersfoort het geliefde vervoermiddel voor de ouderen. En de bus is ook voorde liger. Afsluitend kan vermeld worden dat er veel dankbare reacties van de gebruikers van de Seniorenbus binnenkomen. Misschien een extra stimulans om gebruik te maken van de Seniorenbus of om een hand toe te steken als vrijwilliger. Twee Soester buren stonden dinsdag tegenover elkaar bij de Utrechtse kort-gedingrechter. Zij blijken al jaren met elkaar overhoop te liggen vanwege en kele bomen en struiken. Een bewoner van de Lange Brink- weg had zijn achterbuurvrouw voor de rechter gedaagd, omdat het groen achter in haar tuin naar zijn zeggen te hoog is. Volgens de man heeft hij daar overlast van, omdat er daardoor te weinig zon in zijn tuin komt. Bovendien zouden er grote hoeveelheden bladeren in zijn tuin vallen, en zouden de bo men een plakkerig vocht afschei den, dat via de overhangende tak ken bij hem terecht komt. De raadsman van de man, mr L. Drenth, vroeg de rechter de vrouw te veroordelen tot het weghalen van de bomen en struiken. Volgens hem houdt de vrouw zich niet aan de regels van de gemeen te, omdat bomen niet binnen een halve meter van de erfgrens mogen worden geplant. 'Zij heeft een hele grote tuin. Ik snap niet waarom die hoge planten nou uitgerekend ach ter in de tuin moeten staan', aldus de Soester. Maar zijn achterbuurvrouw snapte niet hoe haar buurman last kon hebben van haar beplanting. Vol gens haar staan er slechts enkele hazelnootbomen, twee coniferen, een hulst, een taxus en twee ande re struiken. Geen van die planten zou buiten sporig hoog zijn, ver over de schut ting uitsteken, veel blad verliezen of een plakkerige substantie af scheiden. Zij meende dat haar buurman de problemen over zich zelf had afgeroepen doordat hij een dicht bij de schutting gelegen schuur bij zijn woning had getrok ken. 'Dan kan ik er ook niets aan doen dat daar weinig licht in valt', aldus de vrouw die door raadsman mr L. van Vliet werd vertegenwoordigd. Bovendien ontkende zij dat er bo men te dicht bij de erfgrens staan. Enkel struiken zouden dicht bij de schutting zijn geplant, maar dat mag, volgens de gemeente. De vrouw wees er op dat een ge meenteambtenaar was komen kij ken, en dat deze had gezegd dat zij niet in overtreding was. Maar vol gens Drenth stond de kwestie los van de gemeente. Zijn cliënt ont kende dat de lichtval in zijn aan bouw reden voor de rechtszaak was. De rechter doet uitspraak op 28 januari. Centraal Meldpunt Vrijwllligershulp Soest - Soesterberg

Soester Courant | 2003 | | pagina 7