!remu Lot van Soest lijkt te zijn bezegeld m nken 2003 nouchi iDHR Smeeing/BDC blameert zich bij lachertje van eerste divisie WZ'49 boordevol vertrouwen AGAVS laat SoVoCo zweten BECKER wmÊKmm Grootmeester resultaat voor Daniël Stellwagen Geen kruit gewassen tegen damesploeg Stam/SoVoCo Redelijke start van Shot in race naar kampioenschap Strijdlust Hees deels beloond PAGINA 16 )aelhoven' 't NET BV I/IAKER rastructuur ek en alselaan €12?' 11,99 €l6f ooc, 11?9 €10?9 h 5,45 2 BOTTELIER WOENSDAG 29 JANUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 17 Blauwwitten laten het in eerste helft degradatieduel liggen VOETBAL- zondag SCHAKEN s.v. WZ'49 - SWIFT Printkado Promotie/ Relatiegeschenken Procar B.V. s.v. V.V.Z/49 - Nieuwland 5 - 2 VOLLEYBAL TAFELTENNIS VOETBAL-zondag Slecht kwartier kost SEC kop bij Nieuwland KORFBAL KVO duidelijke middenmoter in zaalcompetitie ZWEMMEN Geen medailles 'Het lag niet aan de instelling, want die was er niet' HANDBAL Groeiende ploeg klaar voor topper tegen Swift VOETBAL- zaterdag VOETBAL- zaterdag Roodwitten kansrijk en pechvol soEsrcnicouRAnrry Soesters twee sets onder de maat: 2-3 VOLLEYBAL GEVRAAGD VASTE BEZORGERS SOCSTERiCOURANT I 5 5 W 1 flflli is ertussen in. BD BAARN rkamp@xs4all.nl en de Neder- huisbridgers. welkom. oven. ierlandse ian te vragen nternationale verhuizingen I Transportbedrijf B.V. >ch installatiebureau MAN ELECTRA b.v. i bitter too cl €10,99 )e slijter die verrast I Opnieuw lukte het Soest niet om de eerste winst op eigen ter rein sinds mei 2001 te behalen. Trainer Hans de Wit: 'het hele seizoen is alles een dubbeltje op zijn kant, maar het dubbel tje valt helaas steeds naar de verkeerde kant. Het is voor mij onbegrijpelijk dat alle tegen- goals van vandaag uit stan daardsituaties komen, terwijl ik de hele week met mijn jon gens hier op oefen.' Soest begon verrassend fel aan het duel en in de eerste minuut had het al raak kunnen zijn als de Zaanse doelman Michael de Swart de fraaie lob van Jordy Brouwer niet uit de kruising had gehaald. Het eerste kwartier kenmerkte zich door veel luchtduels voor het doel van Hellas Sport. Hoe ironisch was het dan ook dat de gasten in de 13e minuut de score opende. On danks dat keeper Olaf van de Grift tot twee keer het onheil kon voor komen, maakte Sander Duivis het karwei af. Door deze treffer kreeg de wed strijd meer vaart, en Soest begon steeds meer aan te dringen met kansen tot gevolg. Jordy Brouwer kopte in de handen van de Zaan se keeper. Vlak voor rust kwam dan toch de verdiende gelijkmaker. Een snoeiharde vrije trap van Brouwer werd door Guy Dekker even hard in gekegeld. Moreel De Wit: 'die treffer krikte het mo reel van de ploeg op. In de rust was het motto: nu pakken we ze in'. Na de hervatting stond Richard Pietersen op de plaats van Koen Sueters, maar dat weerhield de gasten uit Zaandam niet om het initiatief over te nemen. Het spel werd harder, maar niet beter en dat leverde gele kaarten op voor Peter de Wit van Soest en Rob Hersche van Hellas Sport. Daarna werd het 1-2 door een goal van Fabian Bos na nonchalant ver dedigen van Soest. In dezelfde mi nuut had het lot van de thuisclub al bezegeld kunnen zijn als Sander Duivis voor open doel niet gemist had. Soest was in deze fase geen schim meer van de ploeg die in de eerste helft de wedstrijd had moe ten beslissen. Toch bracht alweer Guy Dekker de partijen op gelijke hoogte, maar enkele minuten later was het alweer 2-3. Hersche kon bij een corner geheel vrij inkop pen. Dat in de 73e minuut Brouwer nog geel kreeg wegens onbesuisd inkomen was tekenend voor de wedstrijd. Hectisch De 2-4 zat er eerder in dan de ge lijkmaker, en dat gebeurde dan ook want in de 90e minuut was het weer Sander Duivis die beheerst een vrije trap benutte. Doordat de goed leidende scheidsrechter Van der Meer uit Heemskerk nog wat tijd bij trok, kwam Soest op 3-4 Door een overwinning op de Zweed Hector in de dertien de en laatste ronde van het Corustoernooi bekroonde Daniël Stellwagen zijn voor treffelijke optreden in de B- groep. Stellwagen kwam hiermee op 8 punten. Het le verde hem een tweede plaats op en een grootmeesterre sultaat. De tweede plaats moest wel worden gedeeld met de Duitse grootmeester Naiditsch die door Stellwagen in het onder linge duel overigens van het bord werd gekegeld. Winnaar werd Chinese grootmeester Zhong die met 11 punten onge naakbaar bleek. Speelt in de A-groep de wereld top, in de B-groep krijgt jong talent een kans tegen ervaren grootmeesters. Ditmaal waren negen grootmeesters van de partij. Stellwagen heeft zijn deelname meer dan waar ge maakt, want zelfs de grootste optimisten hadden dit niet ver wacht. Bovendien bereikte de 15-jarige Soester dit resultaat geheel op eigen kracht en wis selde hij schitterende aanval- spartijen af met gedegen verde diging in moeilijke stellingen. Voor zijn overwinning op de Australische grootmeester Ro- gers verdiende hij zelfs de dag prijs. Interessant was verder het prestigeduel met de 13-jarige grootmeester Kaïjakin uit de Oekraine. Velen zien in dit ta lent de toekomstige wereldkam pioen. Het onderlinge duel ein digde in remise, maar in de eindrangschikking bleef Stell wagen deze concurrent een vol punt voor. Het is bepaald niet de eerste keer dat Stellwagen de aan dacht van de internationale schaakwereld op zich vestigt, maar dit resultaat overtreft al zijn vorige prestaties. De topper in de 2e klasse, Swift thuis! Zaterdag 1 februari a.s. aan de Eemweg aanvang 14.30 uur De wedstrijdbal wordt aangeboden door: Hoofdsponsor: Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Kledingsponsor: Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bar Eetcafé Centraal Bouwbedrijf Van den Hengel Overige selectie-ondersteunende sponsors zijn: - Printkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. SoesfNijkerk - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Wilhelm en Partners - Van Asch Infrastructuur - Bakker Bedrijfswagen Groep - Becker Int. Transport - Scholierenpub The Cardinal - Deelen B.V. Makelaars - Esso Servicecenter Zaal - Harrie Toonen Assurantiën - Linden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode Nog te bedanken: Zaterdag 18 januari werd gespeeld: Deze top-wedstrijd-bal werd aangeboden door: Van 't Net BV Verhuizingen (Gerdo Kuenen), zodat het duel nog een hectisch einde kreeg. Omdat mededegradant Kon. HFC wel winst wist te behalen op Velsen, zijn de druiven wel erg zuur voor de Soester ploeg. Dek ker: 'op papier zijn we nog niet gedegradeerd, maar je mag het wel aannemen. Dit is mijn laatste jaar als actief speler en zo wordt het wel een heel rot afscheid voor mij.' En De Wit: 'ik weet nog niet hoe De defensie van Hellas Sport heeft de situatie onder controle. Guy Dekker, die na dit seizoen een punt zet achter zijn actieve voetbal periode, kan niet meer bij de bal. Foto: Foto Bell ik dit seizoen zal afmaken want ik had gedacht vandaag 3 punten te pakken. Maar hoe dan ook, ik ga met deze ploeg verder, mijn selec tie wordt geen doorgangshuis.' Tegen de dames van Stam/ SoVoCo is dit seizoen geen kruit gewassen. Armixtos, als promovendus toch maar mooi derde, werd zaterdag kort de eer gegund om in de Bunt te acteren. Zonder een moment in de basisformatie te spelen, werd het 4-0 (15,20,13,9). Het nieuws van de wedstrijd was dat Linda Ellenbroek ('zeer dege lijk') op de plek van Judith Rou- wenhorst startte en daar mocht blijven opereren. Ook Marjorie Borgmeijer en Marieke Bender kwamen, net als een week eerder, aan bod. Het schaadde het spel niet. Armix tos volleybalde te traag en gaf bij de hoge set ups de gastvrouwen steeds de gelegenheid een brede blokkering in elkaar te zetten. An dersom hadden de Amsterdam mers geen antwoord op de tempo- ballen van Monique Wismeijer en de klappen van de afmakers, van wie Meike Martijn een hoog sco ringspercentage had en Floortje Kok bij vlagen weer eens sterk voor de dag kwam. De eenzijdige wedstrijd was in een goed uur voorbij. Na dertien van de 22 duels heeft Stam/SoVoCo nog maar vijf sets ingeleverd en dus inmiddels 60 punten verzameld (nummer twee DOK 43). Met nog negen duels (maximaal 45 punten) kan Stam/ SoVoCo zelfs de honderd nog ha len. Dat lijkt, gezien de stand, nog de enige uitdaging te zijn voor de volleybalsters. Daarna mogen ze zich geen slippertjes veroorloven, want dan wordt er gespeeld om promotie naar de eredivisie. Een redelijke start in de race naar een langverwacht kam pioenschap. Zo is de 6-4-zege in de eerste voorjaarswedstrijd van Shot ontvangen. De ploeg gelooft nog steeds in een titel in de hoofdklasse. 'Maar dan moeten we geluk heb ben met de poule-indeling', aldus Marcel Jansen na het openingsduel in het Orlandogebouw. De laatste drie, vier competities troffen de ta feltennissers telkens een team dat beter was en de eerste plaats op eiste. Jansen denkt dat de kansen in deze competitie gestegen zijn. 'Dit is, denk ik, niet een zeer ster ke poule.' Tegen SVE 3 kwamen de Soesters fantastisch uit de startblokken en onverwachts op 4-0. Martin Fran sen zorgde voor een verrassing door de sterke en bekende Dos Engelaar te verslaan. Hij deed dat met prachtige spinrally's en goed geplaatste backhands. Dos Engel aar, onlangs nog kampioen van de afdeling midden, dacht op 7-13 in de derde game, dat hij er al was, maar kwam bedrogen uit. 'Ik speelde heel agressief en ik denk dat hij mij een beetje onderschat te', aldus Fransen. Ook Van Gooi dwong een derde game af tegen de voormalige eredivisiespeler, maar daarin legde hij het af. Ook Jansen verloor van hem. In de uitwedstrijd tegen Nieuw land zag het ernaar uit, dat SEC zou gaan klimmen op de ranglijst, maar na een zeer goede, doelpunt loze start verspeelden de Soesters hun uitgangspositie in het eerste kwartier van de tweede helft. Kansen waren er om in het eerste kwart een voorsprong te nemen, maar zover kwam het niet. De doelman van Nieuwland ontsnap te na 25 minuten aan een rode kaart, toen hij de doorgebroken Jeffrey van den Hoed neerhaalde en zo bleef het 0-0. Na de onderbreking was SEC een poosje in slechte doen en Nieuw land maakte daar meteen gebruik van. Binnen een kwartier was het 2-0. Balthus Burgman wachtte nog tien minuten met het inbrengen van een extra aanvaller, maar toen hij dat halverwege de tweede helft deed, kwamen de Amersfoorters onder druk te staan. Vijf minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd scoorde Remco van Dor- resteijn 2-1. In de twaalf extra mi nuten die volgden, kreeg SEC nog een levensgrote kans. Mike van de Laan trof de binnenkant van de paal, waarna de bal terug in het veld stuiterde. In de rebound was Michael van de Broek er als de kippen bij, maar zijn schot beland de in de handen van de doelman. In de zaalcompetitie lijdt het geen twijfel dat KVO de rol van mid denmoter vervult. Tegen de hoge re teams wordt duidelijk verloren, de onderste ploegen maken geen schijn van kans tegen de Soester- bergers. Dat ondervond UNI dat in de Banninghal met 16-8 was geklopt en nu in Hardenberg met 9-15 werd geklopt. Bijna een helft lang kon UNI het bijbenen. De thuisclub schuwde de duels niet, maar de scheidsrechter trad hier in de ogen van KVO ade quaat tegen op. Kort voor rust sprong KVO van 5-6 naar 5-8. Na dat mentale tikje kwam KVO makkelijker tot scoren, ook al om dat de combinaties vloeiender ver liepen. Met name Maurice van Dillen (vier treffers) en Ilse van Rooijen (goede aanvalsbewegin- gen) waren op dreef Op de Nederlandse kampioen schappen zwemmen voor jeugd hebben de Soester vertegenwoor digers geen medaille in de wacht kunnen slepen. Mattijs Wijnmalen (AZ&PC) was er op de 100 me ter vrije slag dichtbij, want daarop werd hij vierde in 55.07. Op de 200 meter zwom hij - ondanks dat hij net was hersteld van een koorts - een persoonlijk record, maar met 2.06.10 bleef hij steken in de mid denmoot. Ruben de Clippelaar van de Duinkikkers viel eveneens buiten de prijzen. Hij was snel op de eerste 50 van 100 meter vrije slag (27.51), maar verloor daarna snelheid en terrein: 59.11. 'Nee, het lag niet aan de instel ling, want die was er niet.' Paul van de Deijssel klonk verbit terd na de blamerende 23-20- nederlaag tegen HEC. 'Ik vrees dat we deze twee punten aan het eind van de rit tekort ko men', aldus de trainer/coach van Smeeing/BDC die voor het eerst dit seizoen zijn ploeg niet spaarde in de nabeschou wing. HEC, zonder punten, zonder wis selspelers, zonder nog een greintje ambitie. Het lachertje van de eer ste divisie. Een eitje, zou je den ken. Niet Van den Deijssel. Een week eerder had hij, na de zege op De Gazellen, meteen zijn spelers apart genomen. Hij had ze gecom plimenteerd met de goede tweede helft en verteld dat ze mochten feestvieren, maar dat de knop op maandag om moest. 'Als je de cij fers ziet van HEC weet je dat ze het thuis de tegenstanders lastig kunnen maken. Het zijn de on grijpbare dingen dat mensen thuis wel iets kunnen wat anders niet lukt. Maar wij hebben gewoon col lectief gefaald en verdiend verlo ren. Er waren geen externe oorza ken.' Als een donderslag bij heldere he mel kwam de 'onverwachte neder laag' niet eens bij de Soesterberger. 'Ik weet hoe de mens in elkaar steekt en wat er te koop is. De ploeg is al lange tijd niet doordron gen van de ernst van de situatie. Ik zie het er niet in terug. Sommige jongens denken dat ze na één sei zoen de eerste divisie aankunnen, terwijl ze iedere week op hun te nen zouden moeten lopen.' Sprakeloos was Van den Deijssel, een goed woord had hij in elk ge val niet over voor zijn spelers. 'Het was in- en intriest. Ik heb Cleem (assistent-trainer-red.) volledig uit z'n dak zien gaan, je moet het wel heel bont maken, wil je hem zo ver krijgen. Wat er zondag is gebeurd, zit heel diep en het zal zeer moei lijk worden om de boel weer op de rit te krijgen.' Volgens de rekenmachine van Van den Deijssel moet er de komende acht duels vijf, minimaal vier keer gewonnen worden om het hoofd boven water te houden. De coach ziet dat somber in, mede gelet op het zware programma dat zijn ploeg nog wacht. Dovemansoren Dat de waarschuwingen aan dove mansoren waren besteed, bleek al snel in de wedstrijd in Den Haag. De belabberde inzet werd aanvan kelijk verbloemd door het gelijk- opgaand scoreverloop (7-7), daar na begon Smeeing/BDC weer af- speelfouten op te stapelen. In plaats van een voorbeeld te nemen aan de maximale instelling van de gastheren, weigerde Smeeing/ BDC het initiatief in handen te nemen. De ruststand sprak boek delen: 15-8. De Soesters kwamen zowaar terug tot 15-11, maar gaven vervolgens Fred van Egmond weer alle ruim te (17-11). Vermoeidheid bij HEC bood Smeeing/BDC alsnog de gelegenheid orde op zaken te stel len. Op 20-19 hoopte Van den Deijssel dat zijn spelers wakker zouden zijn geschud, maar niets was minder waar. 'Als je goed bij de les bent, pak je minimaal een gelijkspel. Maar er is helemaal niets af te dingen op de nederlaag.' HEC blijft natuurlijk hekkenslui ter. Op de tweede degradatieplaats verdringen Smeeing/BDC, Groe ne Ster en Quintus zich nu, met ieder 15 punten. CSV en Swift be zitten er zestien. 'Spanning? Die zit er allang op, na vier wedstrijden al, toen wist je al dat het moeilijk zou worden', aldus Van den Deijssel. 'Misschien dat hoe dichter je bij het slachthuis komt, het besef gaat leven waar het om gaat. Maar nu zitten we in een vervelende situatie.' Met tien doelpunten en de vol le buit van zes punten sinds de winterstop kan WZ'49 zich boordevol vertrouwen voorbe reiden op de topper met Swift, zaterdagmiddag aan de Eem weg. Bij winst voegen de groen- witten zich naast de koploper die nu evenveel punten heeft als Roda'46. In Vianen beleefde WZ'49 een goede generale. De ploeg was scherper dan de thuisclub en kwam in het laatste kwartier van de eerste helft op een 0-3-voor- sprong. Gijs Schaap was succesvol in de 23c en 44c minuut, tussen door scoorde Stephan de Koning. Wellicht dat Vianen nog moed putte uit de tegentreffer, op slag van rust. Maar toen WZ'49 daar na niets weggaf, ontstond er irrita tie bij de gastheren. Een speler kreeg binnen tien minuten twee gele kaarten en moest dientenge volge het veld verlaten. Toen op dat moment een Soester elleboog een tegenstander raakte, ging de betrokken Vianen-speler theatraal op de grond liggen. Het was het startschot voor een opstootje en reden voor de trainer om het veld in te scheuren. Ook hij kreeg daar op rood. Niet veel later werd nog een Vianen-speler weggestuurd, die van achteren een aanslag had gepleegd op de achilleshiel van Eloy Kok. Op een voetbalwedstrijd leek het dus niet meer. Bovendien was de spanning weg. Daarom hield VVZ'49 zich hoofdzakelijk ermee bezig om alles heel te houden voor de naderende confrontatie met Swift. En passant werd nog wel de score opgevoerd in de inmiddels ongelijke strijd. Paul Hilhorst en Gert van de Munt tilden de stand naar 1-5. In de aanloop naar de cruciale wedstrijd was Ronald Heerschop dan ook bijzonder con tent. 'Ja, we schieten ze er gemakkelijk in. We zijn individueel niet beter geworden, maar wel als ploeg groeiende. Er is veel duidelijkheid over wie waar speelt en we zijn beter op elkaar ingespeeld', aldus de trainer die zich bewust is van het belang van de komende wed strijd. 'We staan derde met drie punten achterstand op Swift en Roda. Nu hebben we alles nog in eigen hand. Verliezen we, dan ko men we op zes punten en dan is het, denk ik, beslist.' gelijkmaker die werd gescoord door Jeffrey Dorrestein die daarna hulp kreeg van Johan van den Brink die de leeg gespeelde Bran denburg verving. Toch kwam Hercules weer op voorsprong. In de resterende tien minuten toonde Hees opnieuw veerkracht en met zijn tweede goal bracht Dorrestein de teams alsnog gelijke hoogte. 'We hadden pech met het foutje van de keeper, maar er zat weer strijd in de ploeg. Ik vind dat we de morele winnaar zijn. Bovendien is 3-3 tegen de nummer vier na tuurlijk zo slecht nog niet', aldus Bos. Hees had kunnen en eigenlijk moeten winnen van Hercules, maar ondanks dat het 3-3 werd, was Jan Bos best te spre ken over zijn ploeg. 'Ik heb ein delijk weer een Hees gezien dat er voor ging. Ik denk dat we de goede kant opgaan.' Nadat Ed Kniest zijn elftal aan een voorsprong had geholpen, kregen de roodwitten voor en na rust ze ker drie kansen om de wedstrijd op slot te draaien. Onder anderen Jeffrey Dorrestein en Danny Bran denburg hadden echter de verkeer de sleutel meegenomen. De voetballogica kreeg bij een van de uitvallen van Hercules alle ruimte en meteen was het 1-1. Hees bleef sterker dan de Utrech ters, maar een blooper van doel man Mare Walen, die de gebless eerde Rik van de Bos verving, be tekende 1-2. Dat was een half uur voor tijd, zodat Hees de mouwen nog maar eens opstroopte. De be loning kwam in de vorm van de ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per half jaar! tel. (035) 6014152 Het herenteam van Stam/ SoVoCo heeft twee van de vijf punten voorsprong op concur rent Unicornus moeten inleve ren. Verantwoordelijk daar voor was de lokale broeder AGAVS die in de Banninghal scherp voor de dag kwam en de volleyballers liet zweten: 2-3. In de eerste set zag het er niet naar uit dat het een spannende wed strijd zou worden. Stam/SoVoCo pakte AGAVS bij de strot en liet niet meer los. Door de geweldige servicedruk kwamen de Soester- bergers niet aan gevaarlijke aanval len toe: 16-25. Aanmelden: tel. 6014152 Het tij keerde snel, omdat de op slag van Stam/SoVoCo niet meer verontrustend was, althans niet voor AGAVS dat vaker het eigen spelletje kon spelen en merkte dat Stam/SoVoCo in verdedi'gend op zicht geen sterke dag had. Met tweemaal 25-23 nam AGAVS een optie op de eindzege. Jurjan van Slooten, coach van Stam/SoVoCo, vreesde even dat zijn ploeg tegen de eerste neder laag zou gaan aanlopen en tevens de marge met Unicornus vrijwel geheel zou gaan verliezen. Omdat Jaap van der Vinne wegens een kwetsuur niet kon meedoen en in middels ook Richard van Rou wendaal was uitgevallen, zat hij nogal krap in de buitenaanvallers. 'Veel risico nemen met serveren', was daarom de boodschap die hij meegaf aan zijn spelers die goed luisterden. Al snel kwam Stam/ SoVoCo een punt of drie, vier voor en die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven (21-25). Hetzelfde gebeurde in de vijfde set, waarin het snel 0-4 werd en uiteindelijk 12-15 voor de koplo per in de promotieklasse. Omdat Unicornus geen steek liet vallen, werd het verschil op de ranglijst verkleind tot drie wedstrijdpunten. Niet iets om je zorgen om te ma ken, vond Van Slooten. 'Ik vind 2- 3 een beste uitslag voor ons.' Stam/SoVoCo krijgt nu een reeks mindere opponenten, tegen wie geen sets verspeeld mogen wor den. De coach gelooft ook niet dat dat zal gebeuren. Daarentegen moet Unicornus vrijdag in Alme- re spelen, waar Omniworld nog wel eens een lastige tegenstander kan zijn. Stam/SoVoCo moet daar in maart aantreden. Overigens ontmoetten de twee overgebleven kampioenskandida ten elkaar gisteravond (na het ter perse gaan van deze krant) in de halve finale voor de districtsbeker. Dat duel vond plaats in Bunscho ten. Foto: Foto Bell Rick van Ginkel probeert Roy van de Broek, die al in de lanceer basis staat, een panklare set up te geven. Aan de rechterkant van het net is AGAVS alert op wat er ko men gaat. 3 U Ui. 1.foS fi ilB& R Sr (tl

Soester Courant | 2003 | | pagina 17