Benefietavond van Rotary, Remu en Bridgebond voor Daelhoven Red Stars slaat goede weg in Kampioen Selby ongeslagen Biatlete Rianne Blaauwgeers beladen met gouden medailles SPOED Passies: 1 Sportprogramma Sportuitslagen Klusjesdienst voor ouderen BADMINTON KORFBAL Eemvogels ook met drie dames langs RDZ 5 De Soester Courant zoekt met spoed NIEUWE BEZORGERS Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Winst heren; eerste verlies voor dames BASKETBAL SKIËN Bewaar de Soester Couranten! Op 19 februari komt er weer een Logo Puzzel in deze krant Iedere cwxatida^ üt de (hel omar mjmit Z, 75 fier &<zlf fa**- VISSEN PAGINA 18 WOENSDAG 2 WOENSDAG 29 JANUARI 2003SOESTER COURANTISPORTI Badmintonners ook heer en meester in derde games WATERPOLO Duinkikkers weet zich weer geen raad met overtal Jan Lievesfro Spoordal-mor Lezing 'Grand Gala de gezondhei Voorronde NK-bridge op 15 februari bij 'Soestdijk' Nationaal kampioene blijft opleiding voorrang geven Evelien Korth De Hangtafe Clubkampioen is c WOENSDAG 29 JANUARI Futsal 21:05 Firtina'93-Wings (Beu kendal) 22:00 NVC 3-SEC (Naarden) VRIJDAG 31 JANUARI Tafeltennis 19:30 Quick'32-Shot ZATERDAG 1 FEBRUARI Handbal 20:10 Smeeing/BDC (H)-Swift (Beukendal) Voetbal 14:30 VVZ'49-Swift (Eemweg) 14:30 Lopik-Hees (Lopik) Volleybal 16:00 Set Up'65-Stam/SoVoCo (D) (Ootmarsum) 17:00 Stam/SoVoCo (H)-Kei- stad 6 (de Bunt) ZONDAG 2 FEBRUARI Basketbal 18:15 Red Stars (H)-Rijnmond (Beukendal) Voetbal 14:00 De Kennemers-Soest 14:00 SEC-Wasmeer (Bos straat-West) MAANDAG 3 FEBRUARI Bowling 19:30 Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 20:00 uur (Bowling Over- hees) Futsal 20:00 SEC-Lieberg 2 (Beuken dal) 'Alles wat is - de na kosmos of noem het daarin heeft alles een Er bestaat geen toeval er zomaar. Zo zijn dc tigheden van de natuu nou leuk voor ons is ol Om leuk gaat het niet i reld. Er is wat er is, zegt Ethiek, moraal of godsdi ben bij hem geen wcrkc waarde. De dingen gebe dat ze gebeuren en ni> mensen of God ze zoud of plannen. De mens is e deel van al wat is. Princi] mens niet anders dan bij een zandkorrel, een st miertje of een druppi oceaan'. Dat is de mening van d drs. Miriam van Reijen bij Benedictus de Spino; 1677) bevestiging en h< vond van wat ze zelf al t Gerla EBJ-Cup te Duiven. Deb.3 latin ame- rican: 2. Marco Roskam en Lenny Kuyer, 4. Ronald Besamusca en Ante Moerkerke, 6. Harry Verdonk en Mar- cella Muller; deb. 3 ballroom: 3. Mar co Roskam en Lenny Kuyer, 5. Harry Verdonk en Marcella Muller, 6. David Engelberst en Jenny Heeman; deb. 2 latin american: 2. David Engelberts en Jenny Heeman, 3. Eltjo Kats en Marie ke de Gier. SCHAATSEN SV Eemland 300 meter: Judith de Lange 33.10 (pr), Yorick Delfgou 33.53 (pr), Thijs van der Steen 35.3; 500 meter: Sanne Delfgou 44.00 (pr), Marco Verburg 49.71, Angelique van de Berg 51.49, Saskia Baltus 52.03, Ellen Kwantus 52.48, Saskia Eichholtz 52.02, Judith de Lange 54.01 (pr), Yorick Delfgou 55.25, Thijs van der Steen 58.46; 1000 meter; Sanne Delfgou 1.29.58 (pr); 1500 meter: Marco Verburg 2.32.96, Angelique van de Berg 2.36.99, Ellen Kwantus 2.44.56, Saskia Baltus 2.48.40, Saskia Eichholtz 2.49.71. SO Soest A-junioren: VRC Al - SO Soest Al 0-0; Batavia'90 Al - SO Soest A2 9- 4; SO Soest A3 - De Meem A2 2-6; B-junioren: SO Soest BI - NVC BI 2- 3; Roda'46 B5 - SO Soest B2 2-0;'SO Soest B3 - Roda'46 B6 0-0; C-junio- ren: de Bilt Cl - SO Soest Cl 4-0; SO Soest C2 - WZA C3 6-0; SO Soest C3 - Roda'46 C3 0-4; SO Soest C4 - Nieuwland C3 1-1; D-pupillen: 't Gooi Dl - SO Soest Dl 2-9; SO Soest D3 - Roda'46 D3 2-3; SO Soest D4 - Roda'46 D5 5-3; Roda'46 D4 - SO Soest D5 3-1; Roda'46 D10 - SO Soest D7 1-1; E-pupillen: SO Soest El - 't Gooi El 8-3; SO Soest E2 - 't Gooi E2 8-1; SO Soest E3 - 't Gooi E3 15-1; SO Soest E4 - 't Gooi E4 0- 0; SO Soest E5 - 't Gooi E5 3-1; SO Soest E6 - 't Gooi E6 12-1; SO Soest E7 - 't Gooi E7 3-1; afc. Quick E5 - SO Soest E8 4-4; F-pupillen: 't Gooi F1 - SO Soest F1 4-2; 't Gooi F2 - SO Soest F2 2-5; 't Gooi F3 - SO Soest F3 0-6; 't Gooi F4 - SO Soest F4 0-5; 't Gooi F5 - SO Soest F5 1- 4; 't Gooi F7 - SO Soest F7 1-2; 't Gooi F8 - SO Soest F8 0-6; 't Gooi F9 - SO Soest F9 0-5; DOSC F10 - SO Soest F10 4-0; SO Soest F12 - WZ'49 F9 0-3. WZ'49 WZ'49 Al - DEV Al 0-2; WZ'49 BI - Wasmeer BI 4-3; TOV B2 - WZ'49 B2 4-7; WZ'49 Cl - Vrien denschaar Cl 3-1; WZ'49 C3 - Roda'46 C6 3-8; WZ'49 Dl - Greenstars Dl 3-2. De klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwil ligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schil derij, de cv-ketel vullen, tl-bui- zen en lampen vervangen, stop contacten herstellen, rolgordij nen gangbaar maken en lekken de kranen repareren. Ook eventuele bijkomende ma teriaalkosten worden in reke ning van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de ouderen desgewenst ook door naar hulpverleningsadressen. De Klusjesdienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, ffl 6023681. zoals gemeld in samenwerking met de Remu en de Bridgebond. Alle wedstrijd-, club en thuisbridgers kunnen meedoen. Het inschrijf geld is 15,00 per paar en in schrijfformulieren zijn o.a. ver krijgbaar bij Tenniscentrum Soest- dijk (of aan te vragen via e-mail keesboerkoel@hetnet.nl). öok voor het niet-bridgende pu bliek is de avond interessant - als het niet vanwege de bridgedrive zelf is, dan toch wel om de grote loterij. Want ook daarvan is de opbrengst bestemd voor het goede doel: de Stichting Vrienden van Daelhoven, die het Soester ver pleeghuis graag voorziet van de extra faciliteiten die niet uit het normale budget kunnen worden betaald. Zo wordt gemikt op een bedrag dat groot genoeg is om voor de bezoekers van de psycho geriatrische dagopvang van Dael hoven een 'thuisbioscoop' aan te schaffen. De Rotary, de Remu en de Bridgebond werken daarvoor graag samen. Als lijstaanvoerder kon Eemvogels het zich permitteren met slechts drie dames af te reizen naar het vijfde team van RDZ. De Zeister ploeg staat voorlaatste en kon de ongeslagen Soesters niet uit balans brengen: 4-9. Toch duurde het langer dan een helft, alvorens Eemvogels zich ze ker wist van de zege. De ploeg miste veel kansen en leidde halver wege pas met 2-4. Direct na de hervatting kwam RDZ dichterbij, maar toen nam Eemvogels het ini tiatief in handen. Via afstandsscho ten van Daniëlle Ras, Ward Stef- fens en Frank Schuitema werd een gat geslagen dat niet meer te dich ten was. Ras en Sjoerd Lub ver grootten de voorsprong, zodat het niet meer uitmaakte dat Steffens in de slotfase een strafworp miste. Met een 64-72-zege op Rijn mond is Red Stars de goede weg weer ingeslagen. De over winning werd - in de meeste letterlijke zin van het woord - niet zonder slag of stoot tot stand gebracht. De Soesters hadden veel moeite om de twee lange mensen van de gefuseerde club af te stoppen. Een van hen kwam echter al snel in de foutenlast en haalde twee minuten voor rust zelfs zijn vierde 'peetje'. De Rotterdammer ontspoorde daarop en zou zelfs Thomas Kok hebben bespuugd. Dat was reden voor meer mensen om zich met het incident te bemoeien. De te genstander maakte slaande bewe gingen en kreeg daarvoor een dis kwalificerende straf. Hetzelfde overkwam Eelco Dijksma, die de bank had verlaten en zich evenmin onbetuigd zou hebben gelaten. Het was wellicht het keerpunt in de wedstrijd, want de resterende tegenstanders - die zich overigens correct gedroegen - zaten zicht baar met het geval in hun maag. Red Stars kon de 25-21-achter stand, opgelopen in het eerste kwart, nog voor de rust ombuigen: 40-43. In het vervolg bouwde Red Stars snel aan een marge van een punt of acht en die was kennelijk vol doende. Waar Rijnmond het van twee goede spelers moest hebben, daar kon gelegenheidscoach Dick van der Hammen voortdurend blij ven wisselen, zonder dat de eind zege in gevaar kwam. Bij Red Stars waren Christiaan Glerum (21 pun ten) en Frank Renzenbrink (18) het meest trefzeker. Dames In de nieuwe competitie liepen de dames tegen de eerste nederlaag van het seizoen aan, nota bene te- gen Shooters, waarvan eerder tweemaal was gewonnen en een keer zelfs meer dan 100 punten waren gescoord. In Beukendal ble ven de dames ditmaal steken op 50-69. Gezegd moet worden dat de Bun- schoters versterkt waren met een center en een forward die op het fysieke vlak de dienst uitmaakten. Vanaf het moment dat zij binnen kwamen, verdween de 17-10-voor- sprong van Red Stars. De Soesters kregen geen ruimte meer onder de borden en verloren vrijwel alle re- boundducls met als gevolg een ruststand van 26-32. Toen de twee sterke Bunschoters mochten uitblazen, verzuimde Red Stars de rust te bewaren en werd er te geforceerd op de basket gemikt. Intussen lukte bij Shooters, zowel van binnen als van buiten de bucket, vrijwel alles en na het der de kwart (33-52) was er al sprake van een beslissing. iritlCHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Een week na de winst in de uit wedstrijd kon de Duinkikkers in het thuisduel met De Kwakel geen vuist maken en verloor het met 2- 5 van de medekandidaat voor de gradatie. De Soesters begonnen voortvarend, namen een 1-0-voor- sprong (Bart Leenen) in het eerste kwart, verdubbelden die (Peter Oosthof) daarna, maar toen was de koek op. Het grote euvel was wederom de manier waarop wordt omgesprongen met de situaties, waarin de Duinkikkers een man meer in het zwembad hebben lig gen. De ploeg kon het niet opbren gen om de rust te bewaren en ver zuimde daarom in zeven van de negen situaties te scoren. De Kwa kel nam het heft in handen en liep via 2-3 door naar 2-5. Met Woer den blijven de twee ploegen knok ken tegen degradatie. Jan Lievestro is goed bezig in de wintercompetitie van de Snoek baars. Na eerder succesvol te zijn geweest, werd hij zaterdag aan de Loosdrechtse Plassen eerste. Met 11.88 meter bleef hij John Hibbel (11.75) maar net voor. Ook Ger- rit Kasius (11.48) zat hem op de hielen. Er deden 26 leden mee en die hadden met wisselende regel maat beet. Meer dan 700 keer hapte een vis toe. De wintercom petitie is nu halverwege. Welke aanknopingspun de natuur ons om eigen blemen als vervuiling, van grondstoffen en str pakken? Daarop gaat man op dinsdag 4 febri dens een lezing voor de huisvrouwen. Hij geeft den aan, waaruit blijkt tuur een onuitputtelijke bron zou kunnen zijn c reld leefbaarder te m geeft een presentatie var ten en gaat na de pauze gen uit de zaal. De le plaats in Het Brandpu Oude Utrechtsewcg 4 t( begint om 14:00 uur. Loopt er binnenkort vaii jezelf rond? Wordt meld met genetisch maU bepaalt wat mag...? Op maandag 10 febru; seert de Emmakerk (R laan) onder de titel 'Tijd een discussie over gelo schap en techniek op rr bied. Mensen met een t< de visie geven hun mer discussie onder leiding Postema. Aanvang: 20:' formatie: 826012531. Tekst TV Stem uw televisietoestel af op kanaal 29 en u k schijnlijk tot uw verrass oog met de Tekst TV Soest en Omroep Am< samenwerking met elta per dag presenteren. V dags 5 uur tot 's nachts morgens van 8 tot 10 uu Tekst TV uitgebreid m( tv-jouraal, waarin elke i kale en regionale nieuv wordt gebracht. De Te het tv journaal, elk on kwartier, worden con haald. Tekst TV word ververst en waar nodig met actueel nieuws. V. informatie vinden oi Soest kijkt u dan op tel na 540 voor de uitgct gramma-informatie van lokale omroep. Deze tej na's kunnen door de ki moment worden geraac De tweede districtsklasse van de badmintoncompetitie wordt volgend seizoen opgefleurd door de aanwezigheid van Sel by. Het eerste team van de Soester club werd ongeslagen kampioen en dwong daarmee promotie af. Voor aanvang van de laatste wed strijd hadden de badmintonners zich reeds verzekerd van de titel, maar Zeewally werd niet veel krui mels gegund: 7-1. Zonder tegen stand kreeg Selby de zege niet ca deau. Tot vijfmaal toe kwam er een derde game aan te pas. Drie daarvan werden door de kam- pioensploeg binnengehaald. Johan Meijer, na een afwezigheid van vijf weken weer van de partij, moest meteen flink aan de bak. In de single, het herendubbel en de mix moest hij telkens een derde game spelen. Hij legde het alleen in zijn enkelspel af (15-5, 12-15,4- 15). Met Herman Scheèrhoorn en later met Jolanda van Cleef trok hij wel aan het langste eind. De vier de driesetter werd gespeeld door Scheerhoorn en Gerdie van Koot- en, van wie de laatste ook in haar enkelspel gedwongen werd een derde game te spelen. Marcel Pas, die dit seizoen eveneens regelma tig voor de ploeg uitkwam, bleef zaterdag aan de kant. Over driesetters gesproken, Selby speelde er dit seizoen in totaal 25 en daarvan werden er slechts drie verloren. Het tekent de kampioen die in twaalf wedstrijden niet meer dan veertien sets afstond. De kampioenen Johan Meijer, Jolanda van Cleef, Marcel Pas, Gerdie Hooijer en Herman Scheer hoorn waren dit seizoen niet te kloppen. Foto: Foto Bell Het succesvolle jaar krijgt nog een staartje voor de club, waarvan ook het tweede team onlangs het kam pioenschap in de wacht sleepte en daardoor naar de derde klasse pro moveert en de aansluiting met het eerste team handhaaft. Elk op hun eigen niveau mogen de twee ploegen op 8 maart in Arn hem uitkomen. Daar ontmoeten alle districtskampioenen elkaar om te bepalen wie de beste is in elke klasse. Hoe die strijd zich ook zal ontwikkelen, de bloemen zijn al binnen, want die werden zaterdag aan de spelers overhandigd door voorzitter Arthur Rietkerk. Dames De waterpolosters van de Duinkik kers doen het beter. Na twee kam pioenschappen doen ze opnieuw een gooi naar de titel. Zondag moest in Spleasure Centrum Haaien eraan geloven. Het jonge team won met 5-2, maar had met wat meer precisie en doelgericht heid in de dubbele cijfers kunnen komen. Bianca van den Hoek uit Soest is clubkampioen geworden van de Gooise Hardrijders Vereniging uit Hilversum. Na winst op de 500 meter (48.66) en een tweede plaats op de metrische mijl (2.33.39) had ze de titel bij de da mes al binnen. Voor het algeheel klassement volgde nog een 3000 meter en die won ze met over macht in 5.21.39. Een unieke gebeurtenis, zeker (maar lang niet alleen) voor de Soester(bergse) thuis- en club- bridgers: de voorronde voor het Nederlands Bridgekam- pioenschap voor paren, die op zaterdagavond 15 februari wordt gespeeld in de fraaie hal van tenniscentrum Soestdijk aan de Schrikslaan. De op brengst van deze bijzondere benefiet-bridgedrive, georga niseerd door de Rotary Soest- Baarn en de Remu, is voor een zeer goed doel: het Soester ver pleeghuis Daelhoven. Volgens Armand Trippaers, in het dagelijks leven directeur van de SNS-bank Amersfoort en omstre ken, maar in zijn woonplaats Soest misschien nóg bekender van een aantal maatschappelijke neven functies, wordt het inderdaad een heel interessante avond bij het ten niscentrum. 'We mikken op vijftig tafels, dus tweehonderd deelne mers. We denken dat het vooral 'ook voor thuisbridgers - en daar hebben we er heel veel van in Soest en Soesterberg - erg leuk zal worden om eens te zien hoe het in zo'n wedstrijd toegaat.' Trippaers is zelf sinds twee jaar voorzitter van de Nederlandse Bridgebond en kent het spel, maar vooral het bridgewereldje, op zijn duimpje. Met zo'n 125.000 leden is de bond op tien na de grootste sportbond van Nederland maar de vaderlandse media hebben er doorgaans niet veel belangstelling voor. 'Het is helaas geen mediage nieke sport,' aldus Armand. 'Dat is schaken weliswaar ook niet, maar vreemd genoeg krijgt dat toch veel meer aandacht van de televisie. Terwijl er in Nederland toch echt veel meer wordt gebridged dan ge schaakt...' Bridge en schaken zijn dus nauwe lijks te vergelijken, maar Armand wijst erop dat bridge in elk geval nog veel ingewikkelder is. 'Met schaken heb je 16 stukken, met bridge heb je 52 kaarten, het aan tal variaties is dus vele malen ho ger. Iemand heeft eens uitgerekend dat het duizend jaar duurt voordat je dezelfde spelverdeling tegen komt...' Bridge vraagt ook een ge degen 'opleiding'; zonder een cur sus - in Soest o.a. bij de Volksuni versiteit - laat het spel zich eigen lijk niet spelen. Vijf clubs in Soest Armand speelt het spel zelf overi gens nog maar een jaar of tien a twaalf, samen met zijn vrouw Geertje, en hij heeft de smaak wel te pakken gekregen. 'Je ziet overi gens zelden echtparen die samen spelen, maar erg goeie bridgers zijn wij ook niet...' De Trippaersen zijn wel aangesloten bij een van de vijf bridgeclubs die de gemeente Soest binnen haar grenzen heeft. 'Wie bridgen wil kan hier praktisch elke dag wel ergens terecht.' Ook in Honsbergen en de Vijverhof wordt volop gebridged. 'Maar je doet nooit effe 'n spelletje bridge; daar moet je een avond voor uit trekken.' Hij is in elk geval ook een warm voorstander van de bridge- les als keuzevak op de middelbare scholen. Anderzijds: 'Veel mensen doen het gewoon voor het plezier. Ze hebben een gezellige avond, want ook uit sociaal oogpunt is het een aantrekkelijke sport. De bridgesport bestaat in Neder land nu ruwweg vijfenzeventig jaar. Ons land neemt op bridgege- bied internationaal een vooraan staande positie in. Na de V.S. heeft Nederland zelfs de meeste georga niseerde bridgers van de hele we reld, vertelt Armand niet zonder trots. 'En vanuit Nederland zijn ook de Europese en de Wereld bond ontstaan.' Het was trouwens ook een Amerikaanse Nederlan der (Vanderbilt) die het moderne bridge ontwikkelde uit het zgn. robberbridge, dat nog enigszins doet denken aan klaveijassen. 'Vanderbilt bedacht een slimme puntentelling, waarmee de weg openstond naar het competitie- bridge. De deelnemers spelen de zelfde spellen; de geluksfactor is uitgesloten.' Prominenten De bridgedrive van 15 februari in Soestdijk is niet alleen bijzonder omdat het de (laatste) voorronde is in het toernooi om het Neder lands kampioenschap voor Paren. De wedstrijd onderscheidt zich ook door de prominente deelne mers. Onder hen bijvoorbeeld oud-wereldkampioen Wubbo de Boer, die in Soest woont en in 1993 deel uitmaakte van het zes tal dat de WK-titel in de wacht sleepte. Hij zal ook de opening verrichten en het eerste 'bod' doen. Andere spelers zijn directeur P. de Visser van hoofdsponsor Remu, André Bolhuis, voorzitter van de Nederlandse Hockeybond, directeur G. v.d. Scheer van de Nederlandse Bridgebond, en na tuurlijk Armand Trippaers zelf. De deelnemers maken kans op aantrekkelijke geldprijzen. Vooral voor thuisbridgers is de drive in de Soestdijkse tennishal interessant; er zijn bijvoorbeeld diverse attribu ten die bij het gewone 'huis- tuin en keukenbridgen' - als dat al be staat - nooit te pas komen, zoals de officiële wedstrijdtafels van de NBB, waarmee het absoluut on mogelijk is de partner 'seintjes' te geven of de tegenstanders in de kaarten te kijken. Ze kunnen zo eens zien hoe het bij internationa le wedstrijden toegaat,' aldus Ar mand. Inschrijven De avond wordt georganiseerd door de Rotaryclub Soest/Baarn, Foto: Herman van Dam. In Soest zijn heel wat clubbrid gers actief. 'Wie bridgen wil kan hier praktisch elke dag wel ergens terecht,' zegt Armand Trippaers. Fredy Timmer teer Zo'n 25 jaar geleden hoop tegen de centrur de ccntrumweg over d dit onderwerp is een k tikelen verschenen in Eemlander, met een t views met Ton Paauv Korthuis. Vaste pan 'De Hangtafel' zijn zendt wel regelmatig uit, maar het zou meer in Studio Sport moeten komen, zodat het meer bekend heid krijgt.' Ze beseft de betrekkelijkheid van het Nederlandse skiën en wekt dan ook niet de indruk sterallures te hebben. En ze is zeker niet van plan om alles aan de kant te schui ven voor de sport. 'Ik vind het hartstikke leuk, zoals het nu gaat, maar wil het niet fulltime doen, want er is geen brood in te verdie nen. Dan moet je in de wereldbe kerwedstrijden kunnen meedoen.' In de mondiale top hebben de Ne derlanders - behalve ervaring - echter niets te zoeken. Onlangs eindigden ze in een wedstrijd om de Europa Cup achter in het deel nemersveld. Logisch, gezien de zeer beperkte trainingsmogelijkhe den in eigen land en de voorsprong die bijvoorbeeld Oostenrijkers en Noren kunnen opbouwen, omdat ze bij wijze van spreken eerder le ren skiën dan lopen. Uitzondering Als lid van de nationale biatlonse- lectie (jeugd) mag Rianne tijdens de wintermaanden elke schoolva kantie mee op trainingskamp. Soms wordt ook deelgenomen aan de Tsjech Cup en de Duitsland Cup, waar verder alleen respectie velijk Tsjechen en Duitsers aan de start verschijnen. Voor de Hollan ders wordt een uitzondering ge maakt, mede doordat er geen Hol land Cup bestaat. Bij het langlaufen is de pikorde duidelijk, maar in de biatlon kan Rianne soms veel goedmaken door gericht te schieten en geen straf- ronden of -tijd opgelegd te krij gen. 'Ik schiet nu twee jaar en moet nog veel oefenen.' Een enke le keer trekt de jeugdselectie tij dens een normale schoolweek over de grens. Zoals laatst voor de na tionale titelstrijd. Hoewel ze in dezelfde periode een herkansing voor een tentamen natuurkunde moest doen, werkte Het Baarnsch Lyceum mee, niet dan nadat ze aanhoudend een klemmend be roep op de schoolleiding had ge daan. De prijswinnares stelt het op prijs dat ze die mogelijkheid kreeg. Maar hoewel ze de andere deelne mers achter zich liet, zal ze haar opleiding voorrang blijven geven. Zelfs als ze straks haar diploma op Het Baarnsch Lyceum heeft ge haald, zal ze niet een jaartje vrijaf nemen om zich helemaal op haar sport te kunnen richten. Meteen na de middelbare school gaat ze de PABO doen. In Rotterdam. Dicht bij de biatlonbaan én dichtbij haar vriend Herbert Cool, de Neder landse kampioen bij de heren. Eerste op de biatlon sprint, eerste op de biatlon indivi dueel, eerste bij het langlaufen (klassiek en combi) en tweede bij het langlaufen skaten. Bela den met medailles is Rianne Blaauwgeers uit Soest terugge keerd van de Nederlandse kampioenschappen in het Oostenrijkse Ramsau. Rianne Blaauwgeers in actie tij dens biatlon in het buitenland. Toegegeven, een meisje dat haar meestal te vlug af is, was afwezig en de overgebléven concurrenten waren op de vingers van een hand tellen: Zij kunnen ongeveer net zo goed uit de voeten op de lange lat ten als de zeventienjarige scholie re van Het Baarnsch Lyceum. 'Maar ik had nu meer getraind, twee keer per week op de rolski, een keer per week hardlopen en zo vaak mogelijk op de biatlonbaan in Rotterdam', aldus de kersverse meervoudig kampioene. In ons vlakke land, dat sporadisch is bedekt door sneeuw, staan lang laufen en biatlon in de kinder schoenen. De vaderlandse traditie in de skisporten staat natuurlijk nog niet eens in de schaduw van de volkssport schaatsen en krijgt dientengevolge niet of nauwelijks aandacht op de Nederlandse tele visiezenders. Rianne: 'EuroSport

Soester Courant | 2003 | | pagina 18