'9 Visser Aan referendum verkeer lijkt niet meer te ontkomen 'Soest zit vol, qua straten dan' ro 860 HEEREN VAN BREDER0DE Zo stemde Soest voor de Tweede Kamer 'Brug is buiten alle proporties' Alweer uitstel in ontuchtzaak PRUIMING!!! REN ETSEL! IDER rCourant 1 ACTUEEL r i Keulen OVER 2 WEKEN STOPPEN WE Vrijdagavond uitreiking Cultuurprijs Soest 2002 Diverse houtmaterialen Steenpotterie PAGINA 2 O.96 O.96 WOENSDAG 29 JANUARI 2003 SOESTER COURANT .035-6014152. PAGINA 3 e/onderhoud ken is-specialist alle merken Aan oostzijde, noch in zuid enthousiasme over scenario's ?n, praten, omst Nederland Certificaat voor politiedienst vreemdelingen Harry Witte slikt woorden rondweg in Petra Thomas zit VNO-NCW voor Service voor alle merken Wijzigingen Gemeentegids tot 31 januari KOLBERTS - VANAF KOSTUUMS - vanaf TRUIEN - VANAF BROEKEN - VANAF JACKS/JASSEN - 75,- 149.- 25,- 45,- 30,- 'A PRIJS Kamer 2003 Kamer 2002 Raad 2002 Bewoners Dorsvlegel ageren tegen stalen kolos Rechtbank wil nog een tweede politieman horen Sleutelwoord 'Geen verbetering omtrent zwerfvuil bij Honsbergen' OP OP €1.30 €1.30 luisvoor 66 gehuisvest. Tienwerking met het Dr >ners dagstructuur en roepsgerichte en activiteitenplan. :orgende unctie vakgerichte groepsprocessen, invoelingsvermogen, schriftelijke sollicitaties ig, Woonzorgcentrum >r eventuele informatie 7.00 onder tel: 035- rek - Patrijs- om :t je de voorkeur, jn natuurlijk van 1.035 - 601 29 98 De Vereniging Vrij Polderland (VVP) die wil dat de oostkant van Soest onaangetast blijft. Middenstanders die een by pass voor de Van Weedestraat best zien zitten, maar huiveren voor een autovrije winkel straat. De bewonersvereniging Soest-Zuid die teleurgesteld is vanwege de summiere maatre gelen die de gemeente voor de Ossendamweg heeft bedacht. Afgezien van de grote meningsver schillen, heeft tot nu toe geen bur ger of vereniging zich positief uit gelaten over de twee scenario's voor de hoofdwegenstructuur, die vanaf de tweede week van maart de inspraak ingaan. Intussen hebben zo'n beetje alle raadsfracties plechtig beloofd, dat ze zeer goed naar de burgers zul len luisteren en desnoods hun par tijstandpunt laten varen als de meerderheid van de bevolking een andere richting op wil. Maar hoeveel burgers moeten dan minimaal hun stem laten horen? En wat is een meerderheid? De helft plus één, zestig procent, tach tig misschien? Wordt het een kwestie van handtekeningen en brieven tellen? De vraag is hoe re presentatief de uitslag zal zijn. De VVP zal vast en zeker met een legertje leden de straat opgaan om in een groot gebied huis-aan-huis adhesiebetuigingen te verzamelen. Sterker nog, de vereniging wil bij de communicatie naar de burgers over de hoofdwegenstructuur in tensief betrokken worden. De au tomobilist in hart en nieren die dagelijks gefrustreerd vanachter een vrachtwagen kijkt of hij er ein delijk langs kan, vraagt zijn buur man misschien om een krabbel, maar is hij zo gedreven om met een lijst en een pen in de hand ook nog een blokje om te gaan? Als hij met de auto kan, misschien wel. Defracties in de gemeenteraad hebben zich vorige week niet al leen democratisch opgesteld met hun harde toezeggingen om te luis teren, maar tevens kwetsbaar. Vol gen ze straks de wens van de luidst schreeuwende of gaan ze gewoon hun eigen gang, omdat er uit de inspraak geen afgetekende voor keur is op te maken? Dat laatste is niet ondenkbaar, want net als in politieke kringen, lijken de menin gen onder de bevolking sterk ver deeld als het gaat om een rond weg. Je zou bijna gaan denken dat de raad een afspiegeling is van de lokale maatschappij. De één wil helemaal niks, de ander vindt dat er een grote rondweg moet komen en daartussenin krioelt het van de varianten. Op hetzelfde moment voelen de bewoners van Soest- Zuid zich te kort gedaan, omdat de discussie zich toespitst op de vraag of er wel of niet een rondweg moet komen, terwijl de Ossendamweg gewoon blijft dichtslibben. Als de inspraak, die vier weken in beslag zal nemen, geen duidelijk meerderheid oplevert, krijgen de raadsfracties in feite een blanco envelop van de burgers. Luisteren heeft in dat geval weinig zin, de politici moeten dan hun eigen ver antwoordelijkheid nemen. Gezien de verhoudingen in de raad mag verondersteld worden, dat er dan besloten wordt een (kleine) rond weg alias buitenbrink aan te leg gen. Mits Soest 2002 instemt met een sterk afgeslankte vorm van wat ze zelf voor ogen heeft (een grote rondweg langs de spoorlijn). Nog afgezien van het feit, dat een rondweg eerst moet worden opge nomen in het Streekplan van de provincie (in 2005), zullen de te genstanders ongetwijfeld alle juri dische middelen aangrijpen de as- faltwagens te blokkeren. Mogelijk heden genoeg in onze democratie. In brede kring wordt er rekening mee gehouden dat bij een besluit (in juli) voor een rondweg, burgers een referendum zullen forceren. Dat kan als ze in eerste instantie 200 handtekeningen van stemge rechtigden verzamelen en in de volgende stap van deze omslachti ge procedure nog eens 2250. Pas dan wordt een volksstemming ge houden, waarbij 'ja' of 'nee' ge zegd kan worden tegen het raads besluit. De uitslag van zo'n refe rendum is geldig wanneer mini maal 30 procent van de stemge rechtigden komt opdagen en dan nog is het de raad die het laatste woord heeft. Hoe dan ook, het zou de eerste keer in de geschiedenis van Soest zijn, dat de bevolking op deze wijze mag meepraten. 'De polder is nog de enige ma nier om kinderen uit te leggen wat de horizon is.' De uit spraak is van Rob Beijersber- gen, vice-voorzitter van de Ver eniging Vrij Polderland die, zo als bekend, tegen elke aantas ting van de buffer tussen Soest en Amersfoort is. 'Een rondweg is niet de zaligma kende oplossing, want die kan al leen worden gefinancierd door ver koop van het polderlandschap', aldus Beijersbergen die donder dagavond tijdens de raadsvergade ring gebruik maakte van het spreekrecht voor burgers. Hij legde de stelling neer, dat de twee scenario's van de gemeente onvoldoende zijn doorberekend en waarschijnlijk veel duurder zullen uitvallen. Betere verkeersfacilitei- ten, ook voor vrachtwagens, en scherpere afspraken over laden en lossen in de Van Weedestraat, zou den volgens hem het probleem in de winkelstraat voor een groot deel oplossen. 'Er is geen probleem, hooguit er gernis door vrachtwagens', ging Sylvia Revoort van het Kerkpad nog een stap verder. 'Nu is er twee minuten vertraging, straks moet je vijf minuten omrijden om verder op vast te komen zitten.' De Soes- terse wees de gemeente op de kerkuil, de steenuil, de ringslang en de ijsvogel. Allemaal bescherm de diersoorten die zich in en rond de polder ophouden. 'Dus u zult een gedegen milieu effect rappor tage moeten laten uitvoeren. Ja renlange procedures zullen uw deel worden. Zie af van een geldver slindende, milieuonvriendelijke, niets opleverende oplossing. De Als eerste korps van Nederland heeft de Politie Regio Utrecht van middag een certificaat gekregen voor de vreemdelingendienst. Deze afdeling voldoet nu aan de KEMA integriteitnorm. Er is een systeem ontwikkeld, waarmee eventuele niet integere handelin gen van medewerkers meteen ge signaleerd worden en onmogelijk worden gemaakt. Met behulp van het systeem zijn ook risico's van buitenaf zoveel mogelijk in kaart gebracht. Volgens de politie leidt het systeem tot gelijke behandeling van alle verblijfsaanvragen en op timale klantcontacten. In 1998 kreeg de vreemdelingendienst van de regiopolitie ook al het ISO kwaliteitswaarmerk. kerkuil heeft de irritante gewoon te om één meter boven de grond te jagen. Hoort u de klap ook al aan komen? Het is toch droevig dat ik, als atheïst, het moet opnemen voor een kerkuil, terwijl het CDA het goed rentmeesterschap heeft inge ruild voor rent a car. En sommigen van u willen niet weten wat er ver derop in de polder, tussen de spoorlijn en de brandweerkazerne, nog allemaal aan 'bedreigds' bloeit, krioelt en fladdert.' 'Soest zit vol. Qua wegen en stra ten dan', droeg de Soester Lies hout op persoonlijke titel zijn steentje bij. 'De ene straat ontlas ten, is de andere belasten. We moeten niet zo naïef zijn te denken dat wij alleen in Soest moeten doorrijden. Als ik naar Amersfoort of over de Biltseweg rij, sta ik toch weer stil.' Lieshout meent dat een rondweg niets oplost en het is nu in zijn ogen de hoogste tijd dat de politieke voorstanders van een nieuwe route hun verlies eindelijk eens inzien en durven toe te geven. 'We zullen moeten leren leven met wat oponthoud. Is het drie of vijf minuten? Kom nou.' Soest-Zuid De discussie over de hoofdwegen structuur dreigt te ontsporen, meent Paul Frijling, voorzitter van de bewonersvereniging Soest- Zuid. Iedereen heeft zijn ogen ge richt op de Van Weedestraat en of er nu wel of niet een rondweg moet komen, maar de grootste ver keersproblemen doen zich voor in zuid, stelt Frijling. De bewonersclub kan geen enkel enthousiasme opbrengen voor de scenario's die door de gemeente aan de bevolking worden voorge legd. In beide gevallen komt zuid er met een beperkte maatregel vanaf: in de ochtendspits mag het verkeer vanaf de Vondellaan niet meer links af de S oester berg- sestraat inrijden. 'Hoezo keuze? Het lijkt erop dat het gewoon slik ken en stikken wordt!' De aangedragen oplossing werkt sluipverkeer in de wijk in de hand, aldus Frijling die bovendien vindt dat Soest nog te onduidelijk is over de aanvullende maatregelen. 'U dient specifiek aan te geven welke maatregelen tegen het sluipverkeer genomen gaan worden. Alleen dan kan de burger zich echt uitspreken over de effecten.' De vier insprekers, die donderdag avond nog veel uitvoeriger op de hoofdwegenstructuur en de twee scenario's ingingen, zullen straks ongetwijfeld weer van zich laten horen. Het ging nu in feite alleen nog maar om de procedure van de inspraak. In de tweede week van maart start de inspraakronde die vier weken zal duren, pas echt. Dan kan elke inwoner van de ge meente zijn mening geven over de scenario's, maar ook zijn ei kwijt als hij een afwijkende visie heeft. Wethouder Harry Witte van verkeer (GGS) heeft zijn uitla ting over een grote rondweg in geslikt. 'Al zegt 60 procent van de bevolking dat ze een grote rondweg wil, dan doen we het toch niet', zei hij ruim twee we ken geleden. Donderdag nam de wethouder tijdens de raads vergadering deze woorden te rug. 'Ik betreur nu dat ik dat heb gezegd', aldus Witte enke le weken voordat de inspraak over de hoofdwegenstructuur losbarst. 'Wat niet wegneemt, dat de ambtelijke variant van een gro te rondweg uitwijst, dat die op lossing niet realistisch is en niet voldoet aan de doelstelling', voegde Witte er toch nog even fijntjes aan toe. Directeur Petra Thomas van Euro tape in Soest is onlangs gekozen tot voorzitter van het VNO-NCW Eemland. Zij volgt Kees van Dorp op, die drie jaar voorzitter is ge weest van het VNO-NCW Eem land en de integratie tot stand heeft gebracht van alle bedrijven- kringen in Eemland met het VNO-NCW. Petra Thomas is voorzitter van Bedrijvenkring de Grachten en vice-voorzitter van de Soester Za- kenkring. Tevens is zij algemeen directeur van Eurotape, een bedrijf dat gevestigd is aan de Grachten. Binnenkort betrekt Eurotape het nieuwbouwpand aan de Ooster gracht 2. Speerpunten voor het komende jaar van het VNO-NCW Eemland zijn: bereikbaarheid in Eemland: capaciteit/uitbreiding van wegen, met name de A28, Al en A27; verhogen capaciteit bedrijventer reinen,- aandacht voor het beroeps onderwijs. Het bestuur van het VNO-NCW Eemland gaat zich hiervoor sterk maken, aldus het persbericht. SOEST Eigen technische dienst met 24-Mur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Alleen vandaag en morgen nog kunnen wijzigingen worden door gegeven voor de Gemeentegids 2003. Verenigingen en instellingen die andere gegevens in de gids op genomen willen hebben, kunnen die melden bij de afdeling commu nicatie van de gemeente Soest, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest (geen postzegel) of per e- mail: postbus2000@soest.nl De Gemeentegids Soest wordt dit jaar niet meer uitgegeven door Wegener Suurland Falkplan BV, maar door Akse BV uit Den Hel der. met de uitverkoop, daarom SHIRTS - VANAF Koninginnelaan 24 - Soestdijk Komende vrijdagavond (31 ja nuari) wordt in de raadzaal van het gemeentehuis de Cultuur prijs 2002 uitgereikt. Tijdens een feestelijke bijeenkomst zal de wethouder van Cultuur, Harry Witte, de uitslag van de verkiezing bekend maken. De genomineerden zijn mannen koor Apollo, Radio Soest, Maar ten Kooy, De Soester Kring, het IVN, Muziekvereniging Odeon, Stichting Literaire Activiteiten Soest. De jury Cultuurprijs Soest heeft deze zeven kandidaten voor gedragen voor de prijs. De inwo ners van Soest en Soesterberg heb ben via stemkaarten hun keuze bepaald. Samen met het oordeel van de jury wordt de winnaar van 2002 bepaald. Ivonne Wierink, documentairefil mer die onlangs tijdens een festi val de hoofdprijs in de wacht sleepte, maakte van alle genomi neerden een kort portret. Twee bekende Soester ingezetenen zul len optreden tijdens de feestelijke uitreiking. De pianist Rob van den Broeck, net terug van een tournee door het buitenland, zal een muzi kale bijdrage leveren. Cees van Drongeien, ideeënman, bedenker van het inmiddels beroemde Prin sengrachtconcert en presentator van een van de langstlopende te levisieprogramma's Kunst en Kitsch, zal uitleggen hoe belangrijk kunst en cultuur voor een samen leving is aan de hand van een aan tal treffende anekdotes. Programma 19:45 Ontvangst hal gemeente huis 20:00 Welkom door de voorzit ter Cultuurprijscommissie, Werner Paans 20:05 Muziek door pianist Rob van den Broeck 20:15 'Is kunst echt nodig en hoe zit dat met kitsch?' Cees van Drongeien, van Kunst Kitsch, legt dat uit 20:30 Wat was er in 2002 te zien en te horen in Soest? Wie zijn er genomineerd voor de Cultuurprijs 2002. Jurylid Ton Herstel zet alles op een rij 20:40 De genomineerden - 1. Vier videoportretten, gemaakt door Ivonne Wierink 21:00 Rob van den Broeck, pia no 21:10 De genomineerden - 2. Drie videoportretten, gemaakt door Ivonne Wierink 21:25 Pauze 22:00 Wat is de Cultuurprijs nou waard? Overpeinzing winnaar Cultuurprijs 2001, Erik van Veld huizen, voorzitter van de culture le vereniging Artishock 22:15 Rob van den Broeck, pia no 22:25 Bekendmaking winnaar, gevolgd door uitreiking Cultuur prijs 2002 door de wethouder van Cultuur Harry Witte 22:35 Sluiting; feestelijke afslui ting in de hal van het gemeente huis. De uitslag is vergeleken met die van de Kamerverkiezingen van 2002 en - voor zo ver mogelijk - met die van de Gemeenteraadsverkiezingen van vorig jaar maart. Partijen procent stemmen procent stemmen procent Stemmen Opkomst 84,41% 28.303 83,27% 27.887 61,69% 21.132 CDA 29,74% 8.417 27,64% 7.709 17,72% 3.745 LPF 5,29% 1.496 17,74% 5.608 WD 27,18% 7.692 22,08% 6.158 19,25% 4.608 PvdA 19,97% 5.369 10,10% 2.816 7,47% 1.578 GroeriLinks 4,78% 1.354 6,12% 1.707 8,64% 1.825 SP 4,59% 1.298 4,39% 1.225 D66 4,91% 1.391 5,79% 1.616 5,45% 1.152 ChristenUnie 2,28% 645 2,82% 786 5,74%* 1.214* SGP* 0,92% 259 0,97% 271 LeefbaarNed 0,37% 105 1,65% 459 Conservatieven 0,02% 5 NCPN 0,03% 9 DuurzaamNed 0,28% 78 0,11% 31 PvdToekomst 0,11% 31 PvdDieren 0,45% 128 Ratelband 0,07% 20 VooruitstrIP 0,00% 0 Alliantie VD 0,02% 6 GGS 21,05% 4.543 Soest 2002 14,23% 3.007 De uitslag in Raad 2002 is die van de combinatie ChristenUnie-SGP. M Tweeëndertig meter lang en ze ven meter hoog moet de stalen (fiets)brug worden, die een aantal bewoners van de Dors vlegel straks zowat vanaf hun balkon kunnen aanraken. Acht huishoudens uit de Boeren- streek hebben daarom bezwa ren ingediend en mochten die maandagmorgen mondeling toelichten aan onder anderen wethouder Bart Krol. De geplande brug, waarvoor een bouwvergunning is afgegeven, is niet alleen buiten alle proporties, maar tevens overbodig, stellen deze burgers. Er is al een fiets- en wandelroute aan de voorzijde én straks ook aan de achterzijde in het toekomstig parkje, wanneer de tweede kleinere brug is gebouwd. De eerste brug is er nu al. 'Ver spild belastinggeld dus', zegt C.J.W. Leertouwer. Hij en zeven buurtgenoten hadden ach verheugd op het uitzicht op het park, maar zien nu al dat hun woongenot straks wordt aangetast. Ze vrezen voor aantasting van de privacy en waardedaling van hun koopwoningen, en voorspellen ge vaarlijke situaties. 'Nu al springen kinderen van de kleine brug in de sloot en het is er hartstikke ondiep. Levensgevaarlijk. Evenals de bestaande brug van cir ca 15 meter krijgt de grote uitvoe ring een stalen overkapping. Het ontwerp is van kunstenaar Nout Visser die in opdracht van de ge meente alle kunstobjecten in de Boerenstreek heeft ontworpen. Met een kleine, vriendelijker ogen de loopbrug zouden Leertouwer en buren nog hebben kunnen le ven. Dat de brug tevens voor fiet sers wordt opengesteld, werkt vol gens hem ook nog eens bromfiets- verkeer in de hand. Leertouwer en lotgenoten kwamen eind vorig jaar op het laatste mo ment achter het plan en merkten net op tijd dat ze nog bezwaar konden aantekenen. Vanwege de tijdsdruk lukte het hen niet om meer buurtbewoners bij hun be zwaren te betrekken. De Soester: 'waarom heeft de gemeente voor- Foto: Soester Courant Opnieuw uitstel in de ontucht zaak tegen een 59-jarige en een 53-jarige man uit Soest die er van worden verdacht begin ja ren negentig twee toen minder jarige jongens seksueel te heb ben misbruikt. Nadat een bri gadier van politie uit Soest vrij dag uitgebreid was verhoord, besloot de rechtbank in Utrecht dat er nog een politie man uit Soest gehoord moet worden. Het openbaar ministerie probeert te bewijzen dat de Soesters de twee jongens in hun woning tot seksuele handelingen hebben ge dwongen of door hun geestelijk overwicht hebben verleid. Volgens de jongens ging het om samen seksvideo's bekijken tot zeer expli ciete seksuele handelingen. De politie kreeg vier jaar geleden lucht van de zaak toen de jongens rond de woning van de twee man nen voor veel overlast zorgden. Ze pleegden vernielingen en bedreig den de twee verdachten. Ze.zou den ook chantage hebben ge pleegd. De twee verdachten belden de politie om aangiften, maar daar werden ze -naar eigen zeggen- to taal niet geholpen. Overigens gaf een van de mannen toe dat hij lang een relatie had gehad met een van de jongens. De verdachten ontken den wel iedere vorm van misbruik. De politie zou zich echter drie jaar geleden al hebben bezig gehouden met een onderzoek naar eventueel misbruik. En daar probeerden de advocaten van de verdachten ach ter te komen. De stelling van de raadslieden J. Kabalt en L. de Leon, luidde dat de Soester poli tie hun cliënten al had verhoord, zonder dat de twee wisten dat ze verdacht waren. Dat is volgens de advocaten een schending van het recht van de verdachte die tot niet ontvankelijkheid van de officier van justitie moest leiden. Niet ontvankelijk Raadsman Kabalt hield voor de zitting al een pleidooi waarin hij ook nog aan gaf dat sinds de vori ge zitting zonder reden twee jaar is verstreken en het Openbaar Minis terie ook daarom niet ontvankelijk was. Dat verweer wees de recht bank in eerste instantie af en zij begon aan de behandeling. Die begon met het verhoren van een vrouwelijke brigadier van het korps Eemland Noord. In een bij zonder vinnig verhoor, dat tot gro te irritatie bij rechtbank en briga dier leidde, probeerden de raads lieden aan de vrouw te ontlokken dat het hele Soester politiekorps eigenlijk wist dat er een ontucht- onderzoek tegen de twee mannen liep, voordat dit officieel was ge start. De brigadier bleef echter bij haar mening die volgens de advo caten in tegenspraak was met de verklaring van de andere politie man. Deze andere politieman had zich wegens ziekte afgemeld voor een verhoor op de zitting. Maar de raadslieden wilden beide politie mensen confronteren met eikaars verhaal. De rechtbank ging op dat verzoek in en wees de zaak terug naar de rechter-commissaris. Gezien de volle agenda van die rechter-commissaris en het gebrek aan zittingsruimte bij de rechtbank Utrecht gaat dit ongetwijfeld maanden in beslag nemen. Als de tenlastelegging dan bewezen zou worden, zullen de rechters ge dwongen zijn door het grote tijds verloop eventuele straffen fors te matigen. af geen behoorlijk overleg gevoerd. Had ze maar van tevoren de direct betrokkenen geïnformeerd en ge vraagd o.m mee te denken.' Bestemmingsplan Dat is wel degelijk gebeurd, laat een woordvoerder van de gemeen te weten. Het plan voor het park en de bruggen dateert al van mid den jaren negentig en het schets- plan is daarna meteen in het be stemmingsplan opgenomen. Onge veer een jaar geleden is dat volgens hem uitvoerig besproken met een vertegenwoordiging van bewoners van de Boerenstreek. 'Er zijn in spraakavonden en uitgebreide cor respondentie geweest. We hebben toen zelfs afbeeldingen van de twee loopbruggen en de brug voor fietsers en voetgangers laten zien. Ze hadden het dus kunnen weten.' De funderingen voor de grote, sta len brug zijn inmiddels gestort, maar de uitvoering loopt vertra ging op door de bezwaren en de hoorzitting van eergisteren. Het wachten is nu op de uitspraak van het College. Het parkje dat straks tussen de Dorsvlegel en de Morgen zal wor den ingericht, komt te bestaan uit onder meer een sportvoorziening, een miniboomgaard, een rosarium, een skateroute, een honden los loopterrein en zelfs een speelei- landje. Respect? De chaos rond het em bargo op het rapport Hoofdwe genstructuur zorgde ervoor dat niemand het stuk kon lezen voor de openbare behandeling in de raadscommissie RVM. Weinig respectvol tegenover de burgerij. Als dan de bijzonder slecht voor zittende struktuurtruus van GGS toch de een wel laat inspreken en de ander niet, riekt dat naar een doorgestoken kaart. Respect? Als de gemeente de ver vuilde grond van het Zonnegloren- terrein aankoopt en na negen jaar ontdekt dat het toezicht op de sa nering heeft gefaald, bindt de klokkenluider F. Mulder de kat de bel aan en durft hardop te zeggen, dat de gemeente liegt. Heeft hij gelijk? Respect? Op alle mogelijke ma nieren gaat de gemeente op zoek naar mazen in de wet nu de be stuursrechter onze enige coffees hophouder in hef gelijk heeft ge steld. Een hoge ambtenaar: 'Pas als dat niet lukt, gaan we knarse tandend akkoord'. Respect? In 'Op 't Hoogt' van 15 januari stond een volstrekt onjuist en amateuristisch artikel met de kop 'Wat te doen als u niet zelf kunt gaan stemmen?' Geen enkel mededogen een week later voor de hongerenden in Afrika, omdat het gemeentebestuur weigerde een collectebus toe te laten in de stem bureaus. Sommige kiezers waren erg boos. Respect? Heeft u de vorige week in uw lijfblad het dodelijke verslag gelezen over de Beleids Evaluatie Commissie over de politiesurveil lanten? Soest schreeuwt om een gedegen Rekenkamer, wat Den Haag ook voorschrijft in het dua lisme. Dat is belangrijker dan een avondje gezellig duaal debatteren onder elkaar. Respect? Dat ontbrak voor de klokkenluider R. Huart, wiens plannen voor de Ossendamweg in een kwaad daglicht werden gezet met afbraak van huizen. Is de man niet gehoord? Respect? Ik weiger ook maar één cynische opmerking te maken over het tekort aan virtueel bluswater contra de aanleg van een virtuele brandweerkazerne op het oude in dustrieterrein. Respect. In de troonrede van burgemeester Janssen op 2 januari streepte ik de volgende one-liners aan: 'Met respect voor eigen verant woordelijkheid en positie is er vol doende om gezamenlijk aan te pakken'. 'Met respect voor eikaars inbreng werken we aan verbetering van kwaliteit en leefbaarheid'. 'Respect zorgt voor openheid, voor toenadering, slaat bruggen als verschillen in inzicht zich voor doen'. TAAL Wanneer je in het raadhuis je zinnen streelt als een poes spinnend in de avondstond, dansen de muizen als woorden woorden woorden woorden in het dolhuis spottend in het rond. Opnieuw hebben buurtbewoners van de afvalcontainers bij Hons bergen de gemeente aangespoord iets te doen tegen het zwerfvuil. Ruim een maand geleden dienden ze een petitie in met 50 handteke ningen, maar volgens woordvoer ster mevrouw Van Egdom is de si tuatie geenszins verbeterd. Ze liet dat donderdagavond de gemeente raad weten door gebruik te maken van het inspreekrecht. Nog steeds is er volgens haar spra ke van rotzooi en dus is het de hoogste tijd dat er wordt toegezien op naleving van de regels. Vooral van donderdag tot en met zaterdag zou dat moeten gebeuren, want dan is het spitsuur bij de contai ners voor glas, papier en ander af val. Hoewel er in de vijf vooraf gaande weken geen zichtbare ver betering is opgetreden, liet me vrouw Van Egdom zich ontvallen dat ze er niettemin vertrouwen in heeft, dat de gemeente het pro bleem oplost. o.a. tuinschermen, palen etc. TUIN ADVIES CENTRUM Dorrcsteinweg '72b, Soest lel. 035 - 601 28 83

Soester Courant | 2003 | | pagina 3