Geen tijd om te vervelen IactueëlT Du Bent: van Abba tot ZZ-top Antares in OC De Klarinet 'Het liefst druk ik mij uit zonder woorden' Elk uur een gedicht UÜMtiMJÊÊ MMiirmm»/ l^Uyyj MAART 2003 Twee voorstellingen jeugdtheatergroep /^gÏevraagd^x (vaste bezorgers/ soestebScourant Marie-Line van Vuuren-Kercret: SOESTER COURANT PAGINA 5 Scouts aan de bak tijdens 21e IJsberenweekeinde Computer probleem? T;,rv elfpert 0 SCHOEMAKER PAGINA 4 WOENSDAG 29 JANUARI 2003 Raymond ter Horst overdag voor klas, 's avonds in zaal Onder invloed Morgen Nationale Gedichtendag 5 jest.nl {EEKUREN B&W jr van burgemeesters en in de inwoners van s belangstellenden, uit- februari samen met bur- n gedachten te wisselen d deze avond persoon- 2ge te spreken over idee- Soesterberg en kan n voorleggen. ).00 tot 22.00 uur ge- gstede, Dorpsplein 17. ns twee leden van het n vragen te beantwoor- an wordt eventueel een prek of een schriftelijk s maken bekend dat zij (ader van de Wet milieu- i/en milieubeheer it 95 te Soesterberg bezwaar worden inge- zal aan de algemene jetreffende algemene 3, die begin mei 2003 door Akse BV, Den Hel- orgaande jaren door BV, Eindhoven, in tot vrijdag 31 januari worden aan de afdeling ente Soest, antwoord- ;t postzegel is niet no- 2000@soest.nl rs hebben op grond van (tverordening besloten (donderdag)markt te ibranche is plaats voor rkoop van koude en war me dranken. Hiervoor de wachtlijst. De afmeting i mag niet meer bedragen meter lang. De plaats ;r toegewezen. In principe Jen van het carré, maar gelijk. De wens is dat bij tjes met stoelen worden en aparte terrasvergun- )et uiteraard aan de mi- ivrager moet beschikken andelsregister, een vesti- vijs van inschrijving van oor. Deze gegevens moe- en ingediend. j regels bij het innemen larkt, zoals de verplichting Ie standplaats persoonlijk malige inschrijving voor '0 zijn driemaandelijks Voor 2003 zijn de tarieven ter met een minimum van litgenodigd zich hiervoor e sluitingsdatum is woens- irijvingen die niet aan de :n worden terzijde gelegd, dplaats zal door loting on- plaatsvinden. aan Gemeente Soest, afd. A Soest. RGUNNINGEN inuari 2003 Dr een kapvergunning zijn )erk snnen ren, 1 prunus, 1 ginkgo, men n belangen te worden ge vergunning kunnen dit inen 4 weken na deze be- n bij de afdeling Groen en iest, Postbus 2000, 3760 035-6093643. Binnen iggen de aanvragen voor izage op de afdeling Groen huis van Soest. De toekomst van de wijk de Eng is vastgelegd in het wijkperspectief de Eng. Dit is een plan waarin pro jecten staan waaraan in de periode 2003-2006 wordt gewerkt om de wijk leefbaar te houden. De idee ën voor dit plan zijn geleverd door wijkbewoners tijdens wijkavonden vorig jaar. In samenwerking met bewoners, politie, Wellzijnsinstelling Balans, woningbouwcorporatie SCW, woningbouwcorporatie Por taal en het wijkbeheerteam zijn deze ideeën omgezet in een visie voor de wijk en concrete projecten. In december 2002 stelde de gemeenteraad van Soest 1.000.000 ter beschikking om in de wijken Smitsveen en de Eng de wijkperspectieven te gaan uitvoeren. Dinsdagavond 21 januari 2003 stemden 65 wijkbewoners op projecten van het wijkperspectief de Eng. De prioriteitenlijst van de bewoners met de rapportcijfers: 1Verkeersoverlast (7,4), onderzoekskosten 20.000 De gemeente Soest wil onderzoeken hoe er in de wijk minder last is van het verkeer. 2. Bewoners voor een schonere wijk (7,1uitvoeringskosten 2000 Door de vuilinzameling van de Reinigingsbedrijf Midden Nederland (RMN) beter af te stemmen en door het gedrag van bewoners te beïnvloeden willen de gemeente Soest rondzwervend vuil in de wijk terugdringen. 3. Onder de grond met die containers (7,1), uitvoeringskosten 20.000 De glas en papiercontainers bij de Turkse winkel gaan ondergronds. Het ondergronds maken van containers bij de flats wordt onderzocht. 4. Speelruimte (6,8), onderzoekskosten 12.500 De gemeente Soest wil een plan maken over hoe en voor niet al teveel extra geld de Eng kan worden veranderd in een wijk waarin veilig en zonder overlast kan worden gespeeld, ook door kinderen van 12 jaar en ouder. 5. Opvoedingsondersteuning (6,6), uitvoeringskosten 7500 Het bieden van ondersteuning aan ouders in de opvoeding van kinderen die moeilijk op hun ge drag zijn aan te spreken. 6. Meer doen met groen (6,4), uitvoeringskosten, 60.000 Het opnieuw inrichten van de groenvakken bij de laagbouwwoningen in de Jan Steenlaan, Hobbemalaan en omgeving. 7. Jeugdbeleid (6,3), onderzoekskosten, 35.000 Het actueel maken van het jeugdbeleid voor de Eng, maar ook voor heel Soest waardoor jonge ren meer ontplooiingskansen krijgen en waardoor overlast wordt verminderd. 8. Activiteiten voor een wij- en wijkgevoel (6,1), uitvoeringskosten 7500 De gemeente Soest wil activiteiten organiseren die het onderlinge contact in de wijk bevorderen en mogelijk maken. 9. Coachen (6,1), uitvoeringskosten 20.000 Het aanstellen van een individuele coach voor probleempubers en probleemgezinnen. 10. En wie-doet-wat-in-de-wijk afsprakenplan (5,5), onderzoekskosten 30.000 Het maken van afspraken over de kwaliteit van de openbare ruimte en duidelijke afspraken over wie wat doet op het gebied van wijkonderhoud. 11Gemak vertier en gezelligheid (5,5) onderzoek 30.000 Kijken of het haalbaar is om een multifunctioneel punt in de buurtte maken waar mensen elkaar informeel kunnen ontmoeten en waar vanuit diverse voorzieningen kunnen worden geboden. BESTEMMINGSPLAN "LANDELIJK GEBIED, EERSTE HERZIENING 2000" Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer, na de uitspraak van de Raad van State op 16 oktober 2002 (200105987/1/R2), op 3 januari 2003 besloten heeft af te zien van het opnieuw nemen van een vervangingsbesluit inzake het bestemmingsplan "Landelijk Gebied, eerste herziening 2000". Hiermee wordt het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten van 26 juni 2001 geacht in zoverre, conform het bepaalde in artikel 29, negende lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te zijn gehand haafd. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, zesde lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maken Burgemeester en wethouders van Soest bekend dat Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht op 26 juni 2001 het bestemmingsplan Landelijk Gebied, eerste herziening 2000 vastgesteld door de ge meenteraad op 21 december 2000, hebben goedgekeurd. De brief van de Minister, het besluit van Gedeputeerde staten en het bestemmingsplan liggen met in gang van 30 januari 2003 gedurende zes weken in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein 1 bij de af deling planologie en bouwen (balie bouwzaken; geopend iedere werkdag van 8.30 - 16.30 uur), in de gemeentelijk INFOhoek in de hal van het gemeentehuis (gedurende de gebruikelijke openingstijden), in de dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg (geopend donderdag van 9.30 -12.30 uur) en in de plaatselijke bibliotheek in Soest, voor een ieder ter inzage. Tegen het besluit tot goedkeuring kan nog beroep worden ingesteld door een belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 27, eerste of tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot gedeputeerde staten te wenden. Het beroep kan worden ingesteld gedurende de vorenvermelde termijn van zes weken bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het beroepschrift heeft geen schorsende werking. Dit betekent dat, ondanks het beroepschrift, het goedkeuringsbesluit overeenkomstig het bepaalde in artikel 28, zevende lid van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening in werking treedt daags na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende de beroepster mijn een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. In dat geval treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE De burgemeester maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van provinciale sta ten op dinsdag 11 maart 2003 een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembu reau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1Bij afdeling Publiekszaken van de gemeente zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor verzoek schriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift, alsmede de oproepingskaart (indien reeds verstrekt), moeten uiterlijk 25 februari 2003, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op maandag 27 januari 2003 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. MONDELINGE AANVRAAG 1De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de oproepingskaart, doch uiterlijk op 6 maart 2003 de op roepingskaart over te leggen bij afdeling Publiekszaken van zijn/haar woonplaats op maandag 27 januari 2003. 2. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Nadere inlichtingen worden verstrekt door afdeling Publiekszaken, Raadhuisplein 1. STEMMEN BIJ VOLMACHT De burgemeester van Soest maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van pro vinciale staten op dinsdag 11 maart 2003 een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING DOOR SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1Bij afdeling Publiekszaken van de gemeente zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoek schriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 25 februari 2003, door de kiezer worden ingediend bij de burge meester van de gemeente, waar hij/zij op maandag 27 januari 2003 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stembu reau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op maandag 27 januari 2003 als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De volmachtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van de oproepings kaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stem men. Dit geschiedt door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op maandag 27 januari 2003 in hetzelfde stern- district als kiezer zijn geregistreerd die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan 2 (twee) volmachten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden verstrekt door afdeling Publiekszaken, Raadhuisplein 1 Jeugdtheatergroep Antares geeft woensdag 5 februari twee voorstellingen in ontmoetings centrum De Klarinet. Om 19:00 uur geven de kinderen van 8 en 9 jaar een korte pre sentatie van 'Griezels in je slaapkamer', daarna voeren de 10-12-jarigen 'Sjakie en de chocoladefabriek' naar het ge lijknamige boek van Roald Dahl op. Vorig jaar debuteerde Antares. Nu hebben de kinderen zich sinds de start van het winterseizoen onder leiding van docent Carine Dave- laar uit Soest voorbereid. Carine Davelaar, momenteel in deeltijd werkzaam in het basisonderwijs, volgt een opleiding tot docent dra ma aan de Hogeschool voor de Kunsten uit Utrecht. De jeugdtheatergroep heeft de naam Antares gekregen, naar de naam van een bekende, heldere ster. Uitgangspunt van Antares is: iedereen is een ster en alle sterren kunnen stralen op het podium. De groep is toegankelijk voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Carine Davelaar vindt het belang rijk dat kinderen via hun spel de wereld om hen heen ontdekken. Toneelspelen is in de eerste plaats erg leuk, maar daarnaast krijgt het kind ook manieren aangereikt om te communiceren, zich te uiten en de wereld om zich heen te begrij pen. Het ontwikkelen van creativi teit is een belangrijk proces. On derzoeken, vormgeven en verbeel den nemen een belangrijke plaats in de ontwikkeling van kinderen in. In plaats van leren en presteren wordt juist het creatief denken ge stimuleerd.' Op de avond zelf kunnen kinderen zich, net als vorig jaar, meteen op geven voor workshops die dit jaar nog gegeven worden of voor de cursussen van volgend jaar. De groepen blijken tot nog toe snel vol té zitten. Wie zeker wil zijn van een plaats moet er snel bij wezen. De lessen worden op woensdag middag en begin van de avond ge geven, voorlopig in de spelzaal van basisschool De Bron aan de Swee- linckstraat (in de wijk Overhees) in Soest. Soest voor de^^ Aanmelden: tel. 6014152 Service desk onbereikbaar? Vv Expert Schoemaker heeft vakmensen. f/Kffr) Wij komen, indien nodig aan huis, uw probleem oplossen. Geniet zorgeloos van uw computer. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44 Artishock-exposante in fe bruari 2003 is Marie-Line van Vuuren-Kercret (41). Fran9ai- se van geboorte, maar al zeven tien jaar woonachtig in Neder land, waarvan ruim elf jaar in Soest. De opening van de expo sitie is op zaterdagavond 1 fe bruari. Door de tijd die ze kreeg toen haar beide kinderen naar school gingen, ontstond bij Marie-Line het ver langen meer van zichzelf naar bui ten te brengen. Een hint van een vriendin bracht haar op het spoor van tekenen en schilderen. Vanaf 1995 volgde zij cursussen bij ver schillende docenten in C-drie. Momenteel volgt zij lessen bij de Soester kunstenares Mint Faas en is zij begonnen met een meerjari ge kunstzinnige scholing aan de Stichting Kade Ateliers te Utrecht. Marie-Line: 'Ik druk me het liefst uit zonder woorden te gebruiken. Mijn vriendin Marrigje schoot midden in de roos, toen ze me aanraadde om te gaan schilderen. Nu ik een aantal jaren schilder voel ik de onweerstaanbare drang iets aan de verf toe te voegen. Door andere materialen toe te passen kan ik mijn grenzen verleggen.' Werkte Marie-Line aanvankelijk uitsluitend met acryl of olieverf, bij haar jongste werken maakt zij ook gebruik van inkt, gemengde tech nieken en materialen als draad en plastic. Exposeren in Artishock is niet helemaal nieuw voor haar. In juni 2000 exposeerde ze er al sa men met haar vriendin Marrigje Talma. Marie-Line Kercret werd op ii april 1961 geboren in een dorpje Marie-Line van Vuuren met een van haar kunstwerken. nabij het Bretonse Carnac, bekend om zijn menhirs. Reizen zit haar in het bloed en al jong verliet zij haar geboortestreek om meer van Frankrijk, Europa en de wereld te zien. Tijdens een vakantiebezoek aan Maastricht (in carnavalstijd) ontmoette zij haar echtgenoot Ruud van Vuuren en na enige ja ren wonen en werken in Brabant streken zij met hun kinderen Ela- ra en Kilian in Soest neer, waar zij nu al 12 jaar woonachtig zijn. Van verschillende docenten heeft Marie-Line te horen gekregen dat haar werk vaak grafische trekken vertoont. Zij herkent hierin haar behoefte om geaard en concreet bezig te zijn. Wie echter haar port folio in chronologische volgorde doorbladert constateert onmisken baar een ontwikkeling van figura tief naar meer abstract. Marie- Line: Ik zit in een fase waarin ik meer en meer het verlangen voel om abstracter te werken en pro beer door te experimenteren met meerdere materialen de essentie van mijn gevoelens en gedachten uit te beelden.' Op haar website www.mlk61.nl kan men al een beeld van haar werk krijgen. De opening van de expositie van Marie-Line van Vuuren is op za terdagavond 1 februari om 21:00 uur in Artishock, Steenhoffstraat 46b. De opening wordt gecombi neerd met een optreden van Artis- hocks huisorkest, het jazzensemble 'Perron 5b'. De expositie loopt t/m 17 februari en is ook op film huisavonden ('s maandags van 21:30 tot 22:30 uur) te bezichti gen. Iedereen is welkom. De toe gang is gratis. Nadere info: Semmy Prinsen, huismeester, 886019577. Zaterdagmorgen werd de officiële opening verricht. Dat gebeurde in de Lange Duinen, op een steen worp afstand van het terrein van de Hopman Mosselman Groep. het zaak om actief te blijven tijdens de ochtend- en middagspelen en zo nodig te improviseren of het tij dens de reguliere scoutdagen ge leerde in de praktijk te brengen. Maar natuurlijk was er ook ruim te en tijd voor echte ontspanning. Zingen of gewoon zitten en kletsen bij het kampvuur, een filmpje pak ken, een kansje wagen in het in geïmproviseerde casino, het kon allemaal. Net als meewerken aan de traditionele kampkrant of ge woon corvee doen. Er was alleen geen tijd om zich te vervelen, want daarvoor was het programma van het IJsberenweek einde natuurlijk weer te veelom vattend en afwisselend. De tijd vloog dan ook voorbij en -zoals de organisatoren voorspellen- is het zo weer tijd voor de 22c editie. Het zit er dik in, dat de scouts ook dan weer uit alle windrichtingen naar de Sparrenlaan komen. In de nacht van woensdag op don derdag is een Hooglandervener op de Soesterbergsestraat aangehou den. De man rook naar alcohol en moest blazen. Uit de testen bleek dat hij te diep in het glaasje had gekeken. Omdat hij al vaker onder invloed achter het stuur was gekro pen, kreeg hij een procesverbaal en zal hij zich voor de rechter moeten verantwoorden. Toen 's nachts het kwik tot twee graden onder nul zakte, kon er even echt worden geijs beerd. Verder was er regen, maar ook zonneschijn. Het maakte niet uit, de scouts lie ten zich zaterdag en zondag niet uit het veld slaan tijdens het 21e IJsberenweekeinde van de Hopman Masselman Groep. Daar hadden ze ook geen tijd voor, want de circa tweehonderd deelnemers moesten aan de bak, op jacht naar een carrière. Oplei dingen volgen, bijbaantjes zoeken, vinden én uitvoeren, werken via het uitzendbureau, punten waren er te verdienen voor de mensen die zich veelzijdig manifesteerden. Om te voorkomen dat ze te veel met het thema 'asociale familie' geassocieerd zouden worden, was Overdag staat Raymond ter Horst voor de klas in het bij zonder onderwijs, 's avonds zorgt hij regelmatig voor een bijzondere sfeer in de zaal, op feesten en partijen. Hetzelfde geldt voor Ton Feijnenberg uit Leusden met wie de Soester Du Bent vormt. en als de situatie daarom vraagt, passen ze - afhankelijk van de stemming in de zaal - hun pro gramma aan. 'We halen ons plezier niet uit de virtuositeit, wat we wel kunnen, maar uit het contact met het publiek. Als het dat wil, spe len we de Ketchup Song of Ka bouter Plop. We genieten van de interactie, dan maakt het niet uit of je hoempapa speelt. Iedereen op het feest moet aan zijn trekken komen; de jeugd, maar ook opa en oma', aldus Ter Horst, De lékker die via de Domstad ruim zes jaar geleden in Soest neerstreek. Hij is de zanger en gitarist van Du Bent. In beide disciplines volgde hij een klassieke opleiding. In zijn jeugd nam hij deel aan internatio nale muziekconcoursen en werd hij ooit eens tweede van Europa. Evenals Feijnenberg (die piano studeerde en elk vrij uurtje achter zijn moderne keyboard zit) speel de Ter Horst in diverse bandjes, in onder meer het Utrechtse kroegen circuit. Sinterklaas Hoewel Du Bent het aantal optre dens binnen de perken wil houden, gaan de muzikanten steeds profes sioneler te werk. Eind deze maand verschijnt een demo-cd met een greep uit het omvangrijke repertoi re. Die gaat naar een boekingsbu reau met wie de band binnenkort in zee hoopt te gaan, maar zal straks ook het cadeau zijn voor bij voorbeeld bruidsparen, voor wie Du Bent liedjes van ACDC, BZN, Cool and the Gang, het Goede Doel, Atomic Kitten of welke ar tiest dan ook heeft gespeeld. Du Bent kan zo geboekt worden, maar ook in combinatie met een lichtshow en of een tweede act, zoals een buikdanseres. Als ie mand ook een akoestische sessie wil, haalt Ter Horst er een andere gitarist bij. Muzikaal maatwerk, dat is waar Du Bent voor staat', aldus Ter Horst. Wie eerst een indruk wil krijgen van het duo, kan op afspraak een open repetitie bijwonen. Wie even door de Gouden Gids loopt, vindt Du Bent. Meteen bellen kan ook: 6024892 of 06-22791243. Deze band draait al jaren mee in het covercircuit en maakte vooral naam op bruiloften, verenigings feesten, en partijen, maar bijvoor beeld ook op campings en onlangs op nieuwjaarsrecepties. 'U vraagt, wij draaien' is het motto van het duo dat zijn succes dankt aan de zeer uitgebreide 'play-list'. Van Abba tot ZZ-top, het genre, de artiest of groep en het nummer maken niet uit. Ter Horst en Feij nenberg zorgen ervoor dat hun re pertoire actueel blijft. Het tweetal beschikt over een grote bibliotheek bladmuziek, breidt die desgewenst uit of zoekt desnoods zelf de ak koorden en de noten van een num mer uit. Dat doet Ter Horst eigen lijk het liefst. 'Dan zit het meteen in je hoofd.' Interactie De samenwerking ontstond toen beiden werkzaam waren op De Wegwijzer, Ter Horst als muziek leerkracht, Feijnenberg als meester van groep 7. Op het schoolplein speelden ze een jaar of vijf geleden Sinterklaasliedjes voor de kinderen en de ouders. Dat beviel zo goed dat ze besloten op het muzikale gebied samen verder te gaan. Foto: Gerda van Dorresteijn Morgen, donderdag 30 janua ri, viert Soest de vierde Natio nale Gedichtendag. Op elk uur van de dag zal bij boekhandel Van de Ven een gedicht worden gelezen. Iedereen kan daaraan meedoen. Neem een gedicht mee of zoek er een uit bij Van de Ven aan de Zuidpromena de. 's Avonds wordt het feest voortge zet met een optreden van de Am sterdamse dichter en auteur Jan Boerstoel. Het thema van zijn voordracht luidt: 'Het lied als stief kind van de poëzie'. Vlak na de pauze leest Aad Post het juryrap port van de fabelwedstrijd, die de Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS) heeft uitgeschreven. De fabel of het diergedicht is het thema van deze Vierde Gedichten dag. Van de veertien inzenders zullen er drie in de (geld)prijzen vallen. Dit alles speelt zich af vanaf 20:00 Jan Boerstoel. uur in de theaterzaal van de Bre de Bibliotheek aan de Willaert- straat. Toegang: 5,00; Vrienden van de SLAS betalen 4,00. Re serveren is mogelijk bij de Brede Bibliotheek of bij Boekhandel Van de Ven. Zijn persoonlijke voorkeur gaat uit naar Dire Straits, Elvis, discoklas- siekers en Eagles, maar het is hem om het even. Vooraf wordt zoveel mogelijk overlegd over de voor keur van de gasten of het publiek Geen verzoeknummer is Ray mond ter Horst (links) en Ton Fe ijnenberg te veel. Du Bent speelt al les, van rock and roll tot skihuthit en van discoklassieker tot hoempa pa en hedendaags feestnummer.

Soester Courant | 2003 | | pagina 5