Open dag Het is tijd voor een hypotheekrente van 3,7%*. De Waldheimmavo werkt aan de toekomst HUM Derde uitbreiding in 7 jaar de laatste voor Griftland College Ontdekkingen in 'geheime bos' Open Dag MBO bij ROC De Amerlanden INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS oester Courant lONDERWIJSlPAGINA 9 iuishoudelijke INFORMATIEAVOND Onder meer extra lokalen en publieks- en praktijkruimten DataDidact Tentoonstelling en lessen in De Kwekerij Computercursus ROC Amerlanden 'Vraag jezelf wijzer' Hypotheekrente 1 jaar vast, effectieve rente 3,8%, vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. WOENSDAG 29 JANUARI 2003 SOESTER COURANT 1 Rabobank Zoals de leerlingen zich voor bereiden op hun toekomst, zo zal ook de school zelf aan haar toekomst moeten werken. De Waldheimmavo staat al jaren lang garant voor goed onder wijs. Dat wil ze ook in de toe komst blijven doen. Vandaar het verzoek aan de gemeente Baarn een nieuwe school te mogen bouwen, volledig aan gepast aan de eisen van mo dern onderwijs. Een nieuw schoolgebouw zal nog even op zich laten wachten. Van daar dat de afgelopen zomerva kantie een groot aantal aanpassin gen in het huidige gebouw is ge realiseerd. De practicumlokalen zijn van nieuwe, moderne inventa ris voorzien. Voor het vak verzor ging werd een prachtige nieuwe keuken geplaatst met verschillen de werkplekken waar leerlingen praktisch kunnen werken. Naast het huidige computeriokaal is een studieruimte ontstaan met compu ter- en samenwerkplekken. Het ruimtegebrek is gedeeltelijk opgelost door de plaatsing van een 'bijgebouw'. Omdat wij zeer aan een keurige huisvesting hechten, heeft dit het predikaat 'noodge bouw' zeker niet verdiend. Hierin zijn een theorielokaal, een nieuw tekenlokaal, voorzien van nieuwe inventaris, en een ruimte voor de zorglessen (hulp bij dyslexie, NT2, enz.) gerealiseerd. Wat heeft de Waldheimmavo uw kind te bieden? Een christelijke school Wij willen de leerlingen begeleiden op weg naar volwassenheid, geïn spireerd vanuit het Evangelie, waarbij er ruimte is voor de ver schillende opvattingen van onze leerlingen. Er is aandacht voor dagopeningen en gezamenlijke vie ringen van kerkelijke feesten. Een veilige school Uit een groot onderzoek dat we vorig jaar hebben laten verrichten, blijkt dat de (320) leerlingen onze school als een veilige school be schouwen. Zij geven aan dat er een goede onderlinge band is, ze de sfeer waarderen en de organisatie goed is. De mentoren van de brug klassers leggen huisbezoeken af, om ook de ouders persoonlijk te leren kennen. Dat bevordert de samenwerking tussen ouders en school. Een zorgzame school Behalve goed onderwijs bieden we ook veel zorg. Er is hulp bij dyslexie en faalangst. Ook is er spelling- en rekenhulp. Voor leer lingen die problemen hebben met bepaalde vakken zijn er steunles- sen. Om de twee weken houdt de jeugdverpleegkundige spreekuur op school. Daarnaast is er perio diek overleg met het schoolconsul- tatieteam. Voor kinderen die pro blemen met hun huiswerk hebben, is er de gratis huiswerkklas. Daar leren zij hun huiswerk beter te plannen en daar leren zij leren. Zorgzaam zijn we ook in de infor matievoorziening naar de ouders. Acht keer per jaar krijgen de leer lingen een cijferoverzicht mee en wordt men op de hoogte gehouden van het wel en wee van de school door middel van het informatie bulletin, het Waldheimnieuws. Bovendien zijn de cijferresultaten via het internet opvraagbaar. Een actieve school Eén keer per jaar gaan we met de hele school op reis. Indien het weer het toelaat gaan we om de driejaar langlaufen. Ook is er écn keer per twee jaar een Doedag met allerlei creatieve activiteiten. Sint- Nicolaas is bij ons een groot feest. Jaarlijks is er een kerstactie voor een goed doel. Daarnaast zijn er klassenavonden, sporttoernooien en de werkweek naar Parijs of de Ardennen in klas 3. Een informatieve school Wanneer u vragen over onze school hebt, kunt u terecht op ons Open Huis op woensdag 5 februa ri a.s. van 14:30 tot 16:30 uur en van 19:00 tot 21:00 uur en op onze Informatieavond op dinsdag 11 februari a.s. om 20:00 uur. Bei de activiteiten worden gehouden in ons schoolgebouw aan de Vondel laan 2 te Baarn. Als u een aparte afspraak met de directie wilt ma ken, is dat natuurlijk ook moge lijk. Ons telefoonnummer is 035-5429743. Ook kunt u in formatie aanvragen per e-mail (directie@waldheim.nl). Tenslotte vindt u op de website www.waldheim.nl actuele informa tie over onze school. PAGINA 8 -CAMERA'S DEORECORDERS ERS -TELEVISIES I-TELEFOONS- 1 - WASAUTO- MAGNETRONS- UIGERS-KLEINE APPARATEN - lOFDTELEFOONS NOG VEELMEER. PROFITEER BIJ n SCHOEMAKER zaterdag 8 februari 2003 9.30 13.00 uur O dinsdag 4 februari 2003 van 20.oo - 22.do uur Griftland College Noorderweg 79 Soest [035} 609 82 00 Dinsdag 4 februari Informatieavond: Griftland College, voor vwo, havo, mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 20.00 - 22.00 uur. Woensdag 5 februari Open Huis: Waldheim Mavo, Vondellaan 2, Baarn. Van 15.30 - 17.30 uur en van 19.00 - 21.00 uur. Zaterdag 8 februari Open dag: Griftland College voor vwo, havo, mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 9.30 - 13.00 uur. Maandag 10 februari Informatieavond voor ouders: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 11 februari Informatieavond: Waldheim Mavo, Vondellaan 2, Baarn. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 15 februari Open Huis: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Van 10.30- 13.30 uur. Toen het Griftland College (in die tijd havo/vwo) en de Chris telijke Mavo in de tweede helft van de jaren zeventig voordeur deler werden in de nieuwbouw aan de Noorderweg, vonden vrijwel dagelijks zo'n 500 tot 600 leerlingen hun weg naar de circa 26 lokalen en twee gym zalen. De school telt inmiddels meer dan 1300 doordeweekse bezoekers en bijna 60 klassen- ruimten. In een kwart eeuw is er veel ge beurd in de enige overgebleven middelbare school van Soest. De derde grote aanbouw in zeven jaar tijd bereikte donderdagmiddag een bouwkundig hoogtepunt. Dat is iets om trots op te zijn, vindt rec tor H. Wind. Schoolbestuurvoor zitter S. Vegter en ambtenaar Kruisbergen van de gemeente Soest hezen de vlag in top van de nieuwe vleugel die, met onder meer twaalf lokalen, in juli zal wor den opgeleverd. Per saldo krijgt het Griftland Col lege (dat in de jaren 80 fuseerde met de mavo) er vier lokalen bij. De vier noodruimten achter het gebouw zijn namelijk aan vervan ging toe en zullen in de loop van volgend schooljaar waarschijnlijk worden verwijderd. Elders in het gebouw offert de school vier ver trekken op om in het kader van onderwijsvernieuwing grotere computer- en praktijklokalen te creëren. Zo komt er een derde computerlokaal bij en wordt een aansluiting gerealiseerd tussen deze en andere computerlokalen, de mediatheek, het studiehuis en het systeembeheer. Dojo De vleugel, waarvan de contouren al een poosje zichtbaar zijn, zal straks tevens plaats bieden aan een zogenoemde dojo (Japans voor gymzaal), waar aerobic, dans en zelfverdedigingssporten onderricht kunnen worden. Verder wordt de uitbouw te zijner tijd benut voor vergaderingen en berging, worden de drukkerij en de werkplaats er ingericht en komt er een groot deel van de kluisjes te hangen. Dat be tekent dat er in de hal van de school veel meer ruimte vrijkomt. Bewaar de Soester Couranten! Op 19 februari komt er weer een Logo Puzzel in deze krant De brugklassers krijgen vanaf au gustus een garderobe met kluisjes die afgezonderd is van die voor de andere scholieren. Om praktische redenen was het niet mogelijk om de 'eerstejaars' Griftlanders een volledig eigen afdeling in het ge bouw te geven. Wat kleinere aan passingen, zoals de verplaatsing van de decaankamer, zijn wel mo gelijk of zelfs noodzakelijk in ver band met de nieuwe vleugel die zeer brede gangen krijgt. Al met al ontstaat er veel meer publieksruimte in het Griftland College en dat is volgens rector Wind ook nodig. Ontwikkelingen Hij was er in 1975 bij toen het Griftland College met vier brug klassen in Baarn begon en maak te de ontwikkelingen mee. Hij her innert zich hoe de school wachtte op een vergunning, toen ineens het telefoontje kwam, dat de subsidie voor de nieuwbouw akkoord was, mits ze samen met de Christelijke Mavo onder een dak zou willen. 'Dat was in die tijd nog ongehoord hoor. De schoolbesturen en de teams hebben toen contact met el kaar gezocht en zijn er snel uitge komen.' In die beginjaren week de toenma lige mavo, in de volksmond ook wel vernoemd naar de legendari sche directeur Ten Broeke, nog wel eens uit naar het achtergelaten ge bouw aan de Prins Bernhardlaan. Later was er een dependance in de oude huishoudschool aan de In specteur Schreuderlaan (nu Ver- zetsplein). Met de verkoop daar van kon het Studiehuis in 1996 worden gefinancierd. Vier jaar la ter volgde de bouw van de vleugel aan de zijde van de Stadhouders laan, nu is er dus weer een uitbrei ding. Volgens rector Wind is dat tevens de laatste fysieke groei. 'Dertien-, veertienhonderd leerlingen kun je prima huisvesten, zeker nu je de nieuwe vleugel tot je beschikking krijgt. Het blijft overzichtelijk en is goed te managen en financieel in computeropleidingen Kleine groepen. Direct starten. Flexibele lestijden. Ruim cursusaanbod voor kinderen en volwassenen (ook senioren). tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl Wie door de deur van de stok oude boom stapt, komt in een bos vol geheimen terecht. En daar kan van alles ontdekt wor den. Dat hebben inmiddels verschillende kleutergroepen van het basisonderwijs ont dekt. Dc tentoonstelling 'Bos vol gehei men' is ontwikkeld en ingericht voor kinderen van vier tot en met zeven jaar, maar ook (groot ouders en andere volwassenen zijn van harte welkom in het milieu centrum van de gemeente. De jonge bezoekers worden uitge nodigd de boswachter te helpen en krijgen tal van opdrachten te ver vullen. Ze kunnen er spelletjes doen en komen zo spelenderwijs steeds meer te weten. De komende twee maanden zijn er bijna dagelijks schoolgroepen te gast, maar de tentoonstelling kan ook door particulieren worden be keken. Dat is mogelijk tot en met 27 maart op dinsdag, woensdag en donderdag van 13:00 tot 16:30 uur. In de krokusvakantie is de tentoonstelling ook geopend, maar dan van maandag tot en met don derdag, van 10:00 tot 16:30 uur. Enkele scholieren proberen een steentje bij te dragen aan de bouw van de nieuwe vleugel, waarin on der meer twaalf lokalen en een ruimte voor zelfverdedigingsspor ten worden ingericht. Foto: Herman van Dam stand te houden. Er is straks vpl- doende publieksruimte, we hebben de ideale grootte. Word je groter, dan kom je op twee locaties te recht, word je kleiner dan kom je financieel in de problemen.' Open dag Volgens de (landelijke) prognoses, waarin vijftien jaar vooruit wordt gekeken, zal het Griftland College op het huidige aantal leerlingen blijven zitten. Tien brugklassen zijn er dit seizoen en het streven is om na de zomervakantie met tien, eif eerste klassen verder te gaan. Op dinsdag 4 februari is er een infor matieavond in het Griftland Col lege voor ouders van basisscholie ren uit groep 8, op zaterdag 8 fe bruari gevolgd door een open dag. Op dinsdag 4 februari start een computercursus voor beginners bij ROC De Amerlanden. Enkele ja ren vooropleiding (minimaal mavo) is een voorwaarde om te kunnen deelnemen. De cursus be staat uit twee lessen omgaan met de muis, verkenning toetsenbord en kennismaking Windows; zes lessen Word (tekstverwerking), twee lessen Excel (Programma vooral voor financiële administra ties), drie lessen Access (bestan denprogramma) en of Power Point (voor presentaties) en twee lessen internet. Alle lessen worden gegeVen op dinsdagmorgen, van 9:00 tot 11:45 uur; kosten: 76,50 (inclusief materiaal en inschrijving); aanmel den vanaf donderdag 30 januari (10:30-14:00 uur), Orlandoge- bouw, Di Lassostraat 65, 6038090. Op vrijdag 31 januari organi seren de MBO-units van ROC De Amerlanden hun jaarlijkse Open Dag. Vanaf 15:00 uur zijn belangstellenden welkom op vier locaties in Amersfoort en op de ROC-vestiging in Zeist. In Amersfoort staan vrijdag de deuren open op de volgende adressen. Disketteweg 10. De Unit Tech niek Informatica laat hier zien welke studierichtingen er in huis zijn. Onder de ICT-opleidingen vallen het ICT-Lyceum en de Mul timedia Academie, waar naast Me diatechnologie ook Sound en Vi sion een uitstroommogelijkheid is. Onder de opleidingen Techniek vallen Bouwkunde (waar ook ar chitectuur een plaats krijgt), Elek trotechniek, Installatietechniek, Werktuigbouwkunde en Laborato riumtechniek. Op de open dag zul len er demonstraties en workshops zijn waardoor je een indruk krijgt van de verschillende leermogelijk heden. Informatie is er over alle onderwijsfaciliteiten en je krijgt ook gelegenheid kennis te maken met leerkrachten en coördinatoren. op Zangvogelweg 140. De Unit Economie heeft opleidingen Han del en Administratie. Daarnaast biedt deze unit ook ICT-opleidin- gen aan op niveau 2 in het ICT Lyceum. Onder de opleidingen Handel valt ook de MBO-oplti- ding Small Business en Retaiima-, nagement die naadloos aansluit op de HBO-opleiding. In deze oplei ding word je in drie jaar opgeleid tot zelfstandig ondernemer in de detail- en groothandel. De admini stratieve opleidingen bieden kan sen op werk in de secretariële be roepen en in de bedrijfsadministra tie. Voor hen die héél snel willen is er de SPRINT naar HBO, waar je in twee jaar alle deelkwalificaties kunt halen die horen bij het beroep van Commercieel Medewerker Marketing en Communicatie. op Daam Fockemalaan 22. De afdeling Zorg van de Unit Welzijn, Zorg Dienstverlening heeft hier haar afdeling Verpleging en Ver zorging. Er zijn opleidingen voor Zorghulp, Helpende Zorg, Verzor gende Individuele Gezondheids zorg) en Verpleegkundige. Voor wie deze opleidingen volgt zal het geen probleem zijn een baan te vinden. De opleidingen zijn behal ve in de beroepsopleidende leer weg (BOL), ook te volgen in de beroepsbegeleidende leerweg (BBL). op Kapelweg 117. De afdeling Welzijn en Dienstverlening van de Unit Welzijn, Zorg Dienstverle ning verzorgt hier opleidingen: Sociaal Pedagogisch Werker met de afstudeerrichtingen: basisonder wijs, gehandicaptenzorg en kinder opvang. Daarnaast de opleidingen Onderwijsassistent, Sociaal Dienst verlener en Helpende Welzijn. In de moderne school is veel ruimte voor computeronderwijs en ande re hedendaagse ohderwijsfacilitei- ten. Ook kan men zich op de Ka pelweg over de opleiding Sociaal Juridisch Medewerker met de spe cialisatierichtingen sociale zeker heid en arbeidsvoorziening/ per soneelswerk laten voorlichten. Voor deze opleiding geldt dat er in de buurt tevens erg goede door stroommogelijkheden naar ver volgonderwijs zijn. In Zeist is men welkom op Noordweg 12. Daar kan' naast Sociaal Pedagogisch Werk op ni veau 3 en 4 in het volgende cur susjaar ook de opleiding tot Hel pende Welzijn gevolgd worden. Meer informatie over de MBO- opleidingen van ROC De Amer landen? Bezoek dan de Open Dag op 31 januari van 15:00 uur tot 20:30 uur, bel ®033-4709161 of surf naar www.amerlanden.nl en vraag de brochures aan. Extra geopend is De Kwekerij op dc zondagen 23 februari en 23 maart (13:00 tot 16:30 uur). Donderdagmorgen bezocht groep 1 van De Wegwijzer de tentoon stelling (zie foto). In totaal komen er 47 groepen naar de Molenstraat om de geheimen van het bos te ontrafelen. In sommige gevallen uitgedost als kabouter gaan kleuters op ontdek kingsreis in het bos vol geheimen. Foto: Herman van Dam

Soester Courant | 2003 | | pagina 9