9| Mll BOSBOOM AUTOSCHADE Hypotheek Visie Soest feestelijk geopend Nieuwe namen en gezichten bij 'Foto Willem van Oosten' Janey Bee maakt alles zelf Andere villa's aan Molenstraat 'Batavia': oosters eetgenot om mee naar huis te nemen ^ogteiSm Deuken, krassen, schrammen, butsen? Bel Bosboom als 't even tegenzit! SHANDEL ft WANDEL I PAGINA 11 Fotozaak verder onder dezelfde naam Bewaar de Soester Couranten! Op 19 februari komt er weer een Logo Puzzel in deze krant WOENSDAG 5 FEBRUARI 2003 Leuke spulletjes voor de baby SOESTER COURANT Nieuwe opzet v.m. bibliotheekterrein 035-601 61 51 Homeopathische hulp bij zwangerschap en bevalling Open Huis op zaterdag 8 februari tkelaardij o.g. Spectaculaire aanbiedingen bij Juwelier van Setten (MAK HAAfil Onderdeel van de Jan de Jong Groep' Erkend BMW schadeherstel intussen wat groter wil aanpakken. 'Nee, ik wil er geen echt bedrijf van maken. Ik vind het ook veel te leuk om het in m'n eentje te doen.' Ze begon met een handdoek voor har dochter Cliona, toen die op zwemles ging. 'Een handdoek met haar naam kon ik niet vinden, dus besloot ik er zelf maar een te bor duren.' Ontwerpen Ze kreeg de smaak te pakken en schafte zich een borduurmachine aan, waarmee zo ook voor anderen allerlei artikelen van een naam en een leuk ontwerp voorzag. Ze maakt daarvoor gebruik van de computer en een assortiment van enkele honderden plaatjes. Naast haar huis aan de Krommeweg heeft ze een gezellig ingerichte 'werkplaats', waar ze intussen ook bestellingen op maat verzorgt, en niet alleen voor baby's en kinde ren, maar ook voor volwassenen en opa's en oma's. 'Zo worden het ook altijd echt persoonlijke ge schenken, en ook heel geschikt ais kraamcadeautjes.' De prijzen zijn niet hoog. Een handdoek met naam en tekening heb je al vanaf 11,50, voor een Jane Bredius met haar dochter Cliona; op de tafel een aantal voor beelden van haar producten. Foto: Soester Courant. washandje vraagt ze 4,50 en een slabbetje met mouwen kost 12,50. Janey maakt daarnaast ook een borstvoedingskussen, die de moeder om zich heen legt. De baby rust dan niet op haar arm. Het kussen is gevuld met speltkaf (een soort tarwe) en allergie-vrij. Het kan later ook van pas komen als zitkussen voor de baby. Ook vervaardigt ze handgemaakte ge boortekaartjes. Exclusief Jane: 'Zeker, het kost allemaal best veel tijd. Het zijn allemaal unieke exemplaren. Ik wil ze ook een beetje exclusief houden. Het zijn dingen van mezelf; ik ben er echt trots op. Je zult deze spulle tjes dan ook niet zomaar ergens in een winkel aantreffen...' Wie belangstelling heeft moet maar eens een afspraak met Jane maken. Ze is te bereiken via §86090862 of 06-50214921, of via e-mail: janeybee@planet.nl. Willem een van de eerste fotogra fen in Nederland die overgingen op het zelf ontwikkelen van kleu renfilms, in 1987 gevolgd door de '1 uur service'. 'We waren daarmee jarenlang de eerste en de enige in Soest', aldus Willem, 'en de omzet verdubbelde.' In 2000 betrok hij de nieuwe winkel aan het Plein van Zuid. Willem, inmiddels 55, wil nog één keer een belangrijke 'switch' in zijn loopbaan maken. De vele beslom meringen en kopzorgen van het winkelier-zijn laat hij graag achter zich, om zich toe te leggen op een bijzondere specialisatie: groot-for maat fotografie, met name voor bedrijven. Hij heeft daarvoor geen bedrijfspand in Soest nodig en zal vermoedelijk gaan werken vanuit zijn tweede huis in Zuid-Frankrijk. 'Nee, aan rentenieren ben ik echt nog niet toe,' lacht hij. 'Ik ga niet niks doen en blijf in het vak.' Hij wil ook langs deze weg de vele klanten nog graag bedanken voor de trouw en het vertrouwen die ze al die jaren hebben getoond. 'Ondernemer' Zijn opvolgers, Wim Brouwer en Natascha Schellekens, kennen het klappen van de 'fotografische' zweep, om het zomaar eens uit te drukken. Wims vader is eigenaar van drie fotozaken in De Bilt, Bilt- hoven en Utrecht en tot voor kort runde hij met Natascha het filiaal in Bilthoven. Een eigen zaak was altijd een ideaal en in de winkel aan het Plein van Zuid in Soest vonden ze precies wat ze wilden. 'Ik ben ook wel eens een andere zaak binnengelopen, maar toen ik hier kwam wist ik zeker: die wil ik hebben...', aldus Wim. Hij startte ooit als boekhouder - hij beschikt V.r.n.l. Willem van Oosten, Wim Brouwer en Natascha Schellekens. Foto: Van Oosten. nog over alle diploma's - en kon zijn vader destijds tot zijn eerste klanten rekenen. Wim voelt zich overigens nog altijd meer 'onder nemer' dan 'fotograaf en laat de artistieke kant van het beroep dan ook graag aan de medewerkers over. Natascha weet als onder neemster ook van wanten; zij had o.a. jarenlang een leidinggevende functie bij een schoonmaakbedrijf. Wim en Natascha kiezen er na drukkelijk voor de naam 'Foto Willem van Oosten' voorlopig aan de zaak verbonden te laten. 'Je moet de klanten niet aan het schrikken maken,' vinden ze. Ze zitten overigens vol plannen en zijn bijvoorbeeld vast van plan goed in te springen op de ontwikkelingen in de digitale fotografie. Er zijn nu al volop mogelijkheden om via in ternet digitale foto's op te sturen en die vervolgens te laten afdruk ken op 'echt' fotopapier (via de website www.afdrukservice.nl). Met 'beeld' bezig zijn, dat vinden ze allebei bijzonder leuk. 'Onze slogan is: 'Wij kunnen alles maken wat wilt'. Dat is, door alle mo derne technische ontwikkelingen, nu nog meer waar dan vroeger.' In de winkel verandert er verder voorlopig niets. De verkoop van apparatuur (en allerlei accessoires) gaat ook gewoon door, en ook het medewerkersteam - Patrick, Ro- mana, Patty, Valerie en Gcrda - blijft intact. 'En verder hopen we natuurlijk op net zoveel vertrou wen van de klanten als Willem van Oosten heeft gehad,' aldus Wim en Natascha. Een impressie van de nieuwe twee-onder-een-kap-woningen aan de Molenstraat. constateert hij. 'Het zouden prach tige huizen zijn, ruim van opzet en inhoud - 620 kubieke meter - met prijzen van 537.500 euro tot 575.000 euro. Maar ze zijn toch vermoedelijk iets te modern voor Soest, met veel donkere stenen en aluminium, ofschoon de wel standscommissie ze als een mooie overgang beschouwde tussen de flatbouw op de Eng en de laag bouw aan de Molenstraat.' Hij is overigens bijzonder ingeno men met het alternatief: de zes twee-onder-een-kap-villa's in ja- ren-dertig-stijl, eveneens ontwor pen door H E Architecten uit Hilversum. Kenmerkend zijn het forse dakoverstek en de royale kap alsmede de rechtopgaande muren tot en met de eerste verdieping. Deze wat meer traditionele wonin gen zullen naar Deelens verwach ting veel meer tegemoetkomen aan de Soester vraag. Bovendien zijn ze een stuk aantrekkelijker in prijs, variërend van 375.000 tot 385.000 euro. Ze zijn uiteraard iets beschei dener van inhoud (500 kubieke meter) op een oppervlakte van ca. 255 vierkante meter. Deelen verwacht heel wat belang stelling voor deze fraaie huizen. Dat moet met name blijken tijdens de informatiedag, die komende zaterdag (8 februari) wordt gehou den in het makelaarskantoor aan de Soesterbergsestraat 43, van 10:00 tot 13:00 uur. 'Dan begint de verkoop, dus wie echt belang stelling heeft moet er vroeg bij zijn,' aldus Makelaar Deelen. 'Want vergeleken bij tal van andere nieuwbouwplannen in Soest is dit een bijzonder aantrekkelijk project, zowel in prijs als qua uitvoering.' Hij wijst in dat verband o.a. op de royale balkons en de talrijke inde lingsmogelijkheden op de eerste en de zolderverdieping, die nagenoeg onbeperkt zijn. 'Je kunt er alles mee doen, eventueel ook nog aan bouwen of een dakkapel plaatsen. Maar vooral de uitstraling zal in de smaak vallen bij het huizenkopend publiek.' r 1 uur fotoservice óók voor APS en digitaal Op 9 januari vond de officiële opening plaats van Hypotheek Visie Soest. Aanleiding voor de feestelijke aangelegenheid was de start van een nieuwe Hypotheek Visie-vestiging in Soest door Frank van Renesse. De vestiging bevindt zich aan de Burgemeester Grothestraat 11a, vlakbij paleis Soestdijk. Met een brede glimlach laat Frank van Renesse (52) zien dat hij blij is met zijn mooie pand. 'De ligging aan de Burg. Grothestraat is voor ons erg gunstig', legt hij uit. 'Het pand is flink verbouwd en we heb ben het smaakvol ingericht, hele maal volgens de lijn van Hypo theek Visie. Die warme uitstraling vinden we erg belangrijk. Klanten lopen meestal gemakkelijk binnen en voelen zich snel thuis.' Frank van Renesse brengt flink wat kennis mee naar Hypotheek Visie. Voordat hij bij Hypotheek Visie kwam heeft hij veel ervaring opgedaan bij verschillende werk gevers waaronder een financiële advicsketen. 'Ik was op zoek naar een nieuwe uitdaging. Daarom heb ik ervoor gekozen om als onafhan kelijk adviseur voor hypotheken, pensioenen en verzekeringen met Hypotheek Visie in zee te gaan. Ik heb bewust mijn keuze laten vallen op Soest als vestigingsplaats. In de jaren '70 heb ik namelijk ook al in Soest gewerkt bij notaris M.H.A. van Veeren. De plezierige sfeer in Soest is me sindsdien altijd bijge bleven. Ik heb er dan ook erg veel zin in.' Frank van Renesse vertelt enthou siast over een belangrijk principe van de organisatie. 'Het gaat niet alleen om de hoogte van het be drag dat de klant maximaal kan lenen. Het is belangrijk dat de klant een hypotheek kiest die hem voldoende financiële armslag geeft om te kunnen blijven genieten van die dingen die het leven zo aange naam maken.' Dit principe ver klaart meteen de visie van de or ganisatie: 'Je woont toch om te le ven!' Mensen die een afspraak willen maken met Frank van Renesse van Hypotheek Visie Soest kunnen bellen naar 88 (035) 523 93 23 of even binnenlopen bij de vestiging aan de Burg. Grothestraat 11a, aan de rotonde. Hypotheek Visie Soest is geopend van maandag tot en met vrijdag van 08:30 tot 17:30 uur en zaterdag van 10:00 tot 14:00 uur. Buiten deze uren is Hypotheek Visie Soest op afspraak geopend. Van harte welkom! Eerste in Soest Het drogistcrijwinkeltje van juf rouw Douma (Oude Utrechtse- Reg) was z'n eerste echte stek; la ter kon hij terecht in het pand waar Jcstijds de fa. Buitendijk (DAVO- gjzerwaren) gevestigd was aan de Soesterbergsestraat, tussen (toen) boekhandel Van de Ven en drogis- Bcrij Van Amerongen. In 1981 was uden drive-in op begane grond •opbeganegrond i vrij uitzicht Zijn naam blijft, maar verder heeft Willem van Oosten, de bekende fotograaf van Soest- Zuid, een punt gezet achter zijn betrokkenheid bij de zaak aan het Plein van Zuid. Sinds 2 ja nuari is de winkel het eigen dom van Wim Brouwer en zijn vrouw Natascha Schellekens, afkomstig uit Bilthoven. Voor Willem van Oosten - afkom stig uit Delft, waar zijn opa in 1900 al een fotozaak had - is het een hele stap geweest, maar hij zet die vol overtuiging. Sinds 1968 is zijn naam - eerst vanuit de zolderka mer in het woonhuis van zijn ffliders aan de Heideweg, later aan de Oude Utrechtseweg en nog weer later aan de Soesterberg sestraat - uitgegroeid tot een be grip in heel Soest. Aanvankelijk begonnen als bedrijfsfotograaf kreeg hij gaandeweg steeds vaker het verzoek tot het ontwikkelen en afdrukken van de filmrolletjes van girlei mensen, eerst uiteraard nog 'artwitfoto's, later ook kleur. len de kwaliteit die hij van het ontwikkellaboratorium terugkreeg hem steeds minder beviel, besloot hij dat onderdeel van het proces ook voor zijn rekening te nemen, -n toen ging het lopen,' stelt hij st. 4— soest B i r k s t r a a t Birkstraat 105, Soest, Telefoon 035 - 602 11 02 De homeopathische praktijk van Guus Kruis in Soest is onder an dere gespecialiseerd in ondersteu ning bij zwangerschap en bevallin gen. Op een informatiebijeen komst geeft zij aan zwangere vrou wen en ouders met baby's uitleg over de behandeling van klachten die samenhangen met zwanger schap, bevalling en de eerste maanden erna. Te denken valt aan misselijkheid, pijn, bekkeninstabi liteit, vermoeidheid, emotionele klachten na de bevalling, proble men met voeding. Maar ook aan problemen van het kindje, zoals krampjes, allergieën, huilen, diar ree. De datum van de bijeenkomst wordt in overleg met de deelne mers vastgesteld. Informatie, op gave en consulten: Guus Kruis, Prunuslaan 28, §85881222. Het nieuwbouwplan op het ter rein van de voormalige biblio theek (Molenstraat-Albert Cuyplaan) zal een opvallende verandering ondergaan. In plaats van vier vrijstaande vil la's met een zeer moderne uit straling komen er zes twee-on der-een kap-villa's in wat wordt genoemd 'jaren-dertig stijl'. Op dit moment staat de ruïne van de voormalige bibliotheek nog op het terrein, maar het is de bedoe ling dat binnen afzienbare tijd wordt begonnen met het nieuw bouwplan. Dat voorziet overigens ook in vier geschakelde huizen op de voormalige parkeerplaats van de bibliotheek, die inmiddels ver kocht zijn. Dat deel van het plan wordt ook niet veranderd, aldus makelaar Vïctor Deelen, die de woningen in verkoop heeft. De belangstelling voor de oor spronkelijk geplande vier vrijstaan de villa's liet nogal te wensen over, BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander O De opening van Hypotheek Visie ging gepaard met muziek en een 'magnumchampagne voor de deur. 30.-k,k, itratermakelaardij.r Haar naam doet al vermoeden dat ze van buitenlandse komaf is, en dat klopt: Jane is geboren en geto gen Zuid-Afrikaanse en woont sinds enkele jaren in Soest, met haar man en twee dochters: Clio- na (negen) en Sietske (anderhalf). Al in Zuid-Afrika had de afgestu deerde psychologe die later management consultant werd bij Ernst Young, een eigen kinder- kledingbedrijfje. 'Ik ben altijd heel $rg geïnteresseerd geweest in crea tieve dingen en zelf kleding ont werpen vond ik altijd al leuk. In i 5oest is ze o.m. actief als docen- tè Engels (ze geeft privéles maar is ook verbonden aan de Volksuni versiteit). In de tijd die ze, naast haar gezin, over heeft is ze graag in dë weer met haar hobby, die ze geef 't gebak met/ie fde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 In februari kijkt iedereen reikhal zend uit naar warmere tijden en zonneschijn. Februari is de maand van hoop, de eerste knoppen aan de bomen, en natuurlijk de maand van de steeds populairder worden de Valentijnsdag! Februari is ook de zesde maand van de feestelijke actie Jaar van het Juweel die bij Juwelier Van Setten aan de Rem- brandtlaan plaatsvindt. Jaar van het Juweel is een feestactie waar bij iedere maand verschillende sie raden met korting worden aange boden. Een extra feestelijk tintje is dat men bij aanschaf van één van de actie-artikelen grote kans maakt op een leuke prijs, variërend van een verwenweekend voor twee tot een fles champagne. Met het oog op Valentijnsdag heeft Van Setten diverse aanbiedingen in petto. Belangstellenden kunnen ko mende zaterdag -8 februari - alvast een kijkje nemen bij 'Ba tavia', het nieuwe Indonesi sche afhaalcentrum aan de F.C. Kuijperstraat 3. Tussen 12:00 en 20:00 uur staat de deur open tijdens het Open Huis. Er staat dan zeker een kopje kof fie klaar, maar met bestellingen zullen de gasten nog even moeten wachten. Pas op woensdag 12 fe bruari gaat 'Batavia' écht van start; dan zijn alle gerechten en ingre diënten op voorraad en kunnen de genieters van de onvervalste Ja vaanse keuken - met hier en daar culinaire uitstapjes naar Sumatra en Bali - bij 'Batavia' terecht voor wat zich nog het beste en het kortst laat samenvatten als 'oosters eetgenot'. Jamal Barasjid is eigenaar en kok van 'Batavia' en hij heeft er heel veel zin in om Soest te laten ken nismaken met zijn keukengehei men. Jamal is geboren in Soerabaja (Oost-Java) en woont sinds elf jaar in Nederland. De laatste jaren had hij een soortgelijke zaak in Heemskerk, maar het midden van het land trok hem en aan de F.C. Kuijperstraat vond hij in de voor malige traïteurszaak een ideaal on derkomen, voorzien van alle faci liteiten. Uiteraard heeft de zaak een fikse opknapbeurt gekregen en de winkel krijgt, als alles gereed is, een Javaanse uitstraling en stijl. Jamal kiest heel bewust voor een afhaalcentrum. Hij is zelf de kok en maakt alles zelf klaar, eventueel geassisteerd door familie en vrien den. Op de kaart prijken zowel voorgerechten (snacks) als com plete maaltijden op basis van nasi, bami, mihoen en witte of gebakken rijst, in drie smaakvariaties: zacht, mild en pittig. Er zijn diverse soor ten vlees- en groentegerechten, zowel als (avond)maaltijd als in de vorm van een lunchschotel (een kleinere versie). Uiteraard is er ook een keur aan bijgerechten ver krijgbaar, zoals pisang goreng, loempia, saté in diverse uitvoerin gen en spekkoek. Jamal Barasjid in de keuken van Indonesisch afhaalcentrum 'Bata via'. Foto: Soester Courant. Aanbieding De feestelijke opening gaat op woensdag 12 en donderdag 13 fe bruari gepaard met een extra aan trekkelijke aanbieding: een com plete maaltijd - twee soorten vlees, twee soorten groente, kipsa té (zonder stokje), ei, etc. - kost dan geen 8,50 maar slechts 7,00. Dat maakt een bestelling bij 'Batavia' dus meteen al zeer de moeite waard! Trouwens: ook voor catering- en partyservice (eventueel met bedie ning en uitleg), waarbij m princi pe wordt uitgegaan van dezelfde gerechten, kan men bij 'Batavia' straks uitstekend terecht. De zaak aan de F.C. Kuijperstraat 3 is tele fonisch bereikbaar via SS6020201 en alle dagen van de week geo pend van 12:00 tot 20:00 uur (op vrijdag tot 21:00 uur en op zondag vanaf 14:00 uur). Sinds eind vorig jaar timmert ze wat meer aan de weg, Jane Bredius-Lyle Carter. 'Janey Bee Designs' raakt langzamer hand bekend door haar hand gemaakte spulletjes - hand doeken, slabbetjes, washand jes, badcapes en allerlei andere accessoires voor baby's of grotere kinderen.

Soester Courant | 2003 | | pagina 11