Zelfvertrouwen verdwenen bij BDC sSESTE Volleyballers lopen nog verder weg Red Stars gooit z'n glazen in Shot stelt ambities bij na pijnlijke 10-0-nederlaag BI Clubs kunnen geld vragen voor kleine voorzieningen Nog voor de zomervakantie starten met zwemles? Schakers houden zicht op plaats in landelijke klasse WOENSDAG 5 FEBRUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 17 et buiten- itstraalt nabijheid en groene FT Pjpeg mist overtuiging en mooiste kansen tegen Swift: 19-23 HANDBAL Sanne Delfgou negende op NK junioren B SCHAATSEN Klachten bezorging Maximaal 3176 euro per verzoek SportprogrammJ 0800 - 0432 Voorsprong dames zestien punten, voorsprong heren zes punten VOLLEYBAL SCHAKEN TAFELTENNIS Wijnmalen in jeugdkernploeg Onder invloed Sportuitslagen Tot driemaal toe marge van tien punten verspeeld BASKETBAL 3 Soest, 15 patio, reeds iri aanbouw, g tien woningen vering is gepland in 3l van 2003. 3 woonkamer en de irote glasopeningen gesitueerd. De euken hebben een 49 ms. Op de eerste ee slaapkamers en erd. af 335,000,-v.o.n voningen Scirpus in van metselwerk en rijgen hierdoor veel s hellende kap. Aan 1 bevinden zich een Van buitenaf is de vaar de woonkamer ide verdieping, ook met de cv-ketel, de ns is op de tweede gebreide informatie reek >rend Goed BV J F akelaars Grothestraat 13 10 MAKELAARS Na zaterdagavond staat Smeeing/BDC er alleen voor op de dertiende plaats. Nog ongeveer zes teams proberen er alles aan te doen deze positie en daarmee degradatie te ont lopen. Als het aankomt op zelf vertrouwen, lijkt de Soester ploeg het kind van de rekening te gaan worden. Overtuiging en alles wat daarmee te maken heeft, was in Beukendal ver te zoeken, zeker aan de kant van de Soesters die weer eens een 'vierpuntenwedstrijd' speelden én verloren: 19-23. Smeeing/BDC, een week eerder het eerste slacht offer van HEC, oogde tegen Swift verkrampt en onzeker. Spelers schoven de verantwoording af en bovendien werden de mooiste kan sen verprutst. Doelman Erwin Duinker groeide daarom uit tot man van de wedstrijd. Vijf strafworpen (de laatste twee deden er eigenlijk niet meer toe) werden gestopt door Duinker die tussendoor tal van spelers koel bloedig de baas bleef, die op hem kwamen afstormen. Op de lage schoten had hij ook een antwoord klaar, het leek op een gegeven moment wel alsof de geelhemden op zijn voeten, benen en armen mikten, maar eerlijk gezegd ont brak het Smeeing/BDC daarvoor aan richtinggevoel. De combinaties, waarmee de Soes ters menigmaal verdedigingslinies openscheuren, kwamen niet uit de verf. Ook niet toen Arjan Roest na een kwartiertje (2-6) zijn positie als middenopbouwer innam. Teke nend was dat Smeeing/BDC geen enkele maal vanuit de hoek scoor de. De ruststand van 7-11 in het voordeel van het allesbehalve im ponerende Swift was dan ook een juiste afspiegeling van het spel- beeld. Vier minuten na de hervatting zag het er nog somberder uit (8-14), al kwam dat mede doordat Smeeing/ BDC drie dotten van kansen mis te en in de contra-aanval een goal tegen kreeg. Toen er bij de Arn hemmers tijdstraffen vielen, kreeg de thuisclub toch nog de mogelijk heid om terug te komen. Binnen een minuut of zes werd het 13-14, maar de plotseling weer kansrijke uitgangspositie verdween net zo snel als een dag later de sneeuw die op dat moment nog gestaag neerdwarrelde: 14-19. Spanning Nog een keer bracht Smeeing/ BDC de spanning terug. Met ieder twee doelpunten zorgden Robert Wijnen en Justin Haleber voor 18- 19. Vervolgens dreef Smeeing/ BDC de spot met alle wetten der logica door wederom een serie open kansen te verprutsen. Het ontbrak de ploeg, aldus trainer/ coach Paul van den Deijssel, aan handbalintelligentie, om de Arn hemmers op de knieën te krijgen. In het verschiet ligt de wedstrijd tegen koploper White Demons dat Bas de Pijper gaat in de mangel bij twee Arnhemmers. Smeeing/ BDC kon zaterdagavond weinig bedenken om de defensie van Swift open te breken en verloor in een slechte wedstrijd met 19-23. Foto: Foto Bell tot dusver driemaal verloor, waar van een keer van Smeeing/BDC. Zaterdag moeten de Soesters in Berkel-Enschot aantreden, de zon dag erna ontvangen ze BDC/ Breakers dat afgelopen weekeinde in een rechtstreeks duel (26-17) het verschil met White Demons zag oplopen tot zes punten, maar nog wel tweede staat. Daarna vol gen nog drie thuis- en twee uit wedstrijden, waarin Smeeing/ BDC op papier niet kansloos hoeft te zijn. Mits de handballers hun zelfvertrouwen hervinden. De stand in de onderste helft: 8. Swift 18, 9. De Gazellen 17, 10. Groene Ster 17, 11. CSV 16, 12. Quintus 2 16, 13. Smeeing/BDC 15, 14. HEC 2. Dankzij vier persoonlijke re cords is Sanne Delfgou als ne gende geëindigd op de Neder landse kampioenschappen schaatsen. De Soesterse deed in Den Haag mee bij de junioren B (16-17 jaar). Ze sloeg haar slag op de 500 meter, de afstand waarop het in het verleden nog wel eens mis ging. Nu finishte ze voor het eerst onder de 44 seconden (43.75), wat goed was voor de negende plek. Op de daarop volgende twee 1000 meters werd ze achtste (1.28.84) en elfde (1.27.94). Na drie afstan den stond ze negende en mocht ze met de elf andere besten uit komen op de 1500 meter. In een nieuw persoonlijk record van 2.16.40 legde ze beslag op de zevende positie, maar in het algemeen klassement bleef San ne, die als 22° van de 24 deel neemsters was gekwalificeerd, op de negende plaats staan. 27 37 Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabe zorgd. Belt u woensdag na 18:30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag na bezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soes-terberg is het klach tennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woens dag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op de zelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op don derdag nabezorgd. Zoals reeds gemeld in novem ber, heeft Soest ook voor dit jaar een budget van 22.689 beschikbaar gesteld voor klei ne sportvoorzieningen. Alle Soester verenigingen en parti culiere instellingen kunnen een stukje uit de taart aanvragen. Per aanvraag kan maximaal 3.176 euro worden toegekend, uiteraard tot zolang het resterende bedrag nog toereikend is. Een bijdrage kan worden aangevraagd voor bij voorbeeld de aanschaf van materi alen. Bij de toekenning houdt het Col lege in de gaten of het doel bij draagt aan het maatschappelijk belang. De voorziening moet zo veel mogelijk publiek toegankelijk zijn. Tevens wordt erop gelet, dat de gelden over zoveel mogelijk voorzieningen en doelgroepen worden verspreid. Clubs of instellingen dienen hun verzoek voor een bijdrage uit het budget kleine sportvoorzieningen schriftelijk in te sturen naar: Ge meente Soest, afdeling S.O.W., Postbus 2000, 3760 CA Soest. Dat kan in Spleasure Centrum Soest! Als u uw kind nu inschrijft voor de zwemlessen van het Zwem-ABC, kan uw kind nog voor de zomervakantie met de zwemlessen starten. Spleasure Centrum Soest heeft op dit mo ment namelijk een geringe wacht lijst, waardoor kinderen op zeer korte termijn kunnen beginnen. Inschrijven Inschrijven doet u aan de receptie van Spleasure Centrum Soest. Vanaf 3 Va jaar mag uw kind al worden ingeschreven en vanaf 4 jaar kan uw kind voor de zwemles worden opgeroepen. Bij inschrij ving worden de persoonsgegevens genoteerd en geeft u uw voorkeur dag aan, tegelijkertijd voldoet u het inschrijfgeld a 8,95. Ook voor gevorderden Kinderen die al een aantal zwem lessen elders hebben gevolgd of misschien al een zwemdiploma hebben en verder willen lessen, kunnen ook op korte termijn in Spleasure Centrum Soest starten. In Spleasure Centrum Soest wordt ook met de Regenboogvis ge werkt, waardoor deze opleiding naadloos aansluit op die in ande re SRO-zwembaden. De zwemlessen De zwemlessen worden gegeven van maandag t/m zaterdag. Op maandag, dinsdag en donderdag zijn de lessen tussen 16:00-18:00 uur. Op de woensdag van 13:00- 17:30 uur en de vrijdagmiddag tussen 13:30-18:00 uur. Ook op zaterdagmiddag zijn er zwemlessen en wel van 13:00-16:00 uur. Uw kind volgt één keer per week een zwemles van 60 minuten. Een 4 lessenkaart kost 31,10. Voor meer informatie kunt u te recht bij de receptie van Spleasu re Centrum Soest aan de Dalweg 181 in Soest. Bellen kan natuurlijk ook, S 035-6027363. led&ie (MetucOzy i*t etc &U4, vaa r «tutax INÏJCHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl WOENSDAG 5 FEBRUARI Futsal 21:10 's Graveland-DVS ('s Gra- veland) VRIJDAG 7 FEBRUARI Futsal Farregat-Firtina'93 (Kudelstaart) Volleybal 21:00 Keistad 5-Stam/SoVoCo (H) (Amersfoort) ZATERDAG 8 FEBRUARI Basketbal 18:00 Shooters-Red Stars (D) (Bunschoten) Dammen 12:00 DVSB-ODB (Baarn) Handbal 21:00 White Demons-Smeeing/ BDC (H) (Berkel-Enschot) Korfbal 19:15 KVO-SDO (Banninghal) Tafeltennis 14:00 Shot-Laren (Orlandoge- bouw) Volleybal 17:00 Stam/SoVoCo (D)-Flash (De Bunt) ZONDAG 9 FEBRUARI Voetbal 14:00 Soest-AFC Quick 1890 (Bosstraat-Oost) 14:00 SEC-'t Goy (Bosstraat- West) MAANDAG 10 FEBRUARI Bowling 19:30 Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 20:00 uur (Bowling Over- hees) Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn sexualiteit ziek zijn geslagen worden alleen zijn ruzie verslaving Weer zijn de dames van Stam/ SoVoCo een punt uitgelopen op DOK. In Ootmarsum speel den ze niet super, maar dat hoefde kennelijk niet tegen Set Up'65 dat twee jaar geleden nog in de eredivisie uitkwam: 0-4. DOK won met 'slechts' 3- 1, zodat het verschil met de nummer twee groeide naar zes tien punten. In de competitie resteren nog acht wedstrijden. Judith Rouwenhorst mocht weer in de basis beginnen, maar werd na twee sets ingeruild voor Linda El lenbroek die andermaal 'degelijk' en daardoor nagenoeg foutloos acteerde. In de derde set wisselde Derk de Saegher ook de mid- denaanvalsters Albertine de Haan en Marieke Bender. Voor hen in de plaats kwamen Tamara Smit en Saskia Taylor in het veld en zij le verden meer fanatisme en enthou siasme. Omdat tweede spelver- deelster Majorie Borgmeijer ziek was thuisgebleven, ging Marianne Bakker uit het tweede voor de ze kerheid mee, maar zij hoefde niet de honneurs van Monique Wisme- ijer waar te nemen. Het waren de vermeldenswaardige feiten van een eenzijdige wedstrijd, waarin Floor- tje Kok aanvallend - ook vanach ter de drie meterlijn - sterk voor de dag kwam. Veel eer zal er niet meer te halen zijn voor de volieybalsters, behal ve uiteraard de titel. Pas dan begint het echte werk met een halve com petitie, waarin de kampioen uit de andere eerste divisie en de num mer negen uit de eredivisie de te genstanders zullen zijn. De drie teams spelen voor één plek in de eredivisie. Om goed beslagen ten ijs te komen, oefent Stam/SoVoCo de komende maanden zoveel mo gelijk tegen ploegen uit de hoog ste klasse. Afspraken met Lon- ga'59, Martinus en Sliedrecht zijn gemaakt. 'Daar hebben we meer aan dan een heleboel wedstrijden in de eerste divisie', aldus trainer/ coach Derk de Saegher die vorig jaar met Vrevok de promotie in de driekamp misliep. 'Dit team is veel beter, dus we hebben we een veel grotere kans om het wel te halen. Maar bij de p/d-wedstrijden gaat het steeds om één dag, dan moet je dus goed zijn.' Heren Een nog grotere klapper maakte het herenteam dat geen kind had aan Keistad 6 (25-17, 25-16, 25- 21, 25-18) en later hoorde dat Unicornus met 3-2 had verloren van Omniworld. De voorsprong van de Soester volleyballers werd zodoende verdubbeld naar zes punten. Juijan van Slooten ver wacht dat zowel Stam/SoVoCo als Unicornus in het restant nog wel wat setjes zullen laten liggen, maar het meest cruciaal wordt volgens de trainer/coach de uitwedstrijd tegen Omniworld, op 14 maart. Gegeven de huidige verhoudingen op de ranglijst, kan Stam/SoVoCo zich daar verlies permitteren, maar dat is natuurlijk niet de bedoeling. Blijft het gat op minimaal zes pun ten, dan zou Stam/SoVoCo op de voorlaatste speeldag het kam pioenschap kunnen binnenhalen en dan speelt de ploeg in de eigen vertrouwde De Bunt. Zo ver is het nog niet en zo ver wil Van Sloot- en niet vooruitkijken. 'Als je niet super geconcentreerd bent, kun je zomaar een set verliezen.' Vorige week liep zijn team overi gens voor het eerst tegen een ne derlaag aan. Dat was in Bunscho ten, tegen Unicornus, in de halve finale van het toernooi om de re giobeker (3-0). De titelhouder werd dus uitgeschakeld, maar heeft al wel een startbewijs voor het lan delijk toernooi dat deze maand begint. Stam/SoVoCo kan dan al vast gaan proeven aan het hogere niveau en daar is de ploeg hard aan toe. De Soester SchaakClub heeft de kansen voor promotie naar de landelijke competitie in ei gen hand gehouden door een 5-3 overwinning op De Rode Loper uit Utrecht. Na de ne derlaag in de vorige ronde was iedereen weer gemotiveerd aan de slag te gaan. Zoals gewoonlijk was M. Schen- derling als eerste klaar. Eerst leek het erop dat hij overrompeld zou worden door een pionoffer van zijn tegenstander, daarna dachten veel omstanders dat de winst bin nen handbereik lag, maar uiteinde lijk bleek dat Mark het goed had gezien en dat het evenwicht nooit verloren was gegaan. Remise dus. Ook René Molenaar strooide ie dereen zand in de ogen: het leek slechts alsof hij slecht stond, ech ter de werkelijkheid was anders: 1,5-0,5. Snel daarna haalden de beide topscorers Arno Buijten en Marcel Wijnhof de punten binnen. Harry Wilting komt zijn vormcri sis langzaam te boven en demon streerde dat door zijn eerste over winning (4,5-0,5). Kort daarna konden Koen Vegter en Roderick Loeber met een 'gerust' hart hun partij opgeven. Vegter had al eer der een kwaliteit verloren (of was het geofferd?) wat langzaam door zijn tegenstander werd verzilverd. Loeber wilde in een moeilijk eind spel net iets te graag winnen en kreeg als gevolg de deksel op zijn neus. Tot slot moest eerste bord speler Bram Otto in een toreneindspél berusten in remise. Toreneindspe len zijn berucht door hun moeilijk heid; zelfs grootmeesters slaan de plank geregeld mis. Het was dan ook geen schande dat Bram in tijd nood zijn pluspion uiteindelijk niet kon verzilveren. De patstelling was een esthetisch slot van een interes sante partij: 5-3. Op pijnlijke wijze is Shot dui delijk geworden hoe de ver houdingen liggen in de hoofd klasse. De tafeltennissers le den vrijdagavond een niet eens geflatteerde 10-0-nederlaag bij Quick'32. De kampioensaspi raties kunnen in de ijskast. 'Ik wil onze doelstelling bijstellen in niet degraderen', lachte Marcel Jansen. 'Quick is sterker dan ik dacht en ook Laren en Rega 3 zijn gevaarlijk.' Jansen was de enige die tegen de Hilversummers in de buurt van een overwinning kwam. Tegen Rene van de Velde kwam hij in de derde game met 18-20 voor, maar hij verloor met 23-21. Hoe afgetekend de nederlaag was, bleek uit het feit dat verder alleen het dubbel in drie games beslist werd. In de andere partijen was Shot kansloos. De Soester ploeg had de pech dat Martin Fransen en Erik Merkus in slechte doen wa ren. Anders was het verschil wel licht minder groot uitgevallen. Jan sen: 'Quick heeft een goed, homo geen team, maar we hadden er minstens 7-3 van moeten maken.' Soester Mattijs Wijnmalen is opge nomen in de junioren A kernploeg van de Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB). Het voor malig lid van De Duinkikkers, dat nu voor AZ&PC uitkomt, behaal de tijdens de onlangs gehouden nationale kampioenschappen de selectielimieten voor de 50 en 100 meter vrije slag. Komend weekein de mag Wijnmalen meedoen aan het trainingsweekeinde in Amers foort. Een Soester, die onder invloed van alcohol was gaan autorijden, is donderdagnacht in Baarn tegen de lamp gelopen. Op de Nieuiiv Baarnstraat werd hij aangehouden. Uit de blaastest en de ademanaly se bleek dat hij 1,5 promille alco hol in zijn bloed had, drie keer meer dan is toegestaan. Met eep rijverbod van zes uur en een pro cesverbaal verliet de man het po litiebureau. Van de rechter zal hij te horen krijgen welke straf hem ten deel valt. Soester Bowling Vereniging Maandag: Rode Duif - Fysio en Fitness 1-4, Fliatstoncs - Pinchasers 4-1, Big Splitters - SNS 3-2, Nobody - Pins- hakers 0-5, Briljantjes - Strajk 3-2, Teamwork - Outsiders 5-0. Dinsdag: Just Us - Pinfall Fantasies 0 -.5, Mis- sfits - Ama Boko Boko 5-0, BB'tjes - Toverbal 4-1, Stalenhoef - de No ten 5-0, One Pin Only - Heppie Hoe kers 0-5, Spitsheuvel - Inframatica 1 - 4, SCHAATSEN SV Eemland 100 meter: Mathijs Eibaard 12.19, Yo- rick Delfgou 13.83, Thijs van der Steen 14.02; 300 meter: Mathijs Eibaard 31.06, Yorick Delfgou 36.78, Thijs van der Steen 37.96; 500 meter: Maarten Faddegon 43.65, Daan van Rhee 49.99, Marloes Faddegon 50.20, Wiet- se Koppenaal 53.23, Jesse Zijlstra 56.31, Thijs van der Steen 59.12; 700 meter: Daan van Rhee 1.11.65, Wiet- se Koppenaal 1.17.80 Thijs van der Steen 1.25.05; 1000 meter: Maarten Faddegon 1.32.24, Jesse Zijlstra 2.02.10; 1500 meter: Marloes Faddegon 2.46.84. SSC Soesterberg Nationale puntenwedstrijd Nieuwe- gein. Aspiranten 1: 7. Siete Vermeu len; aspiranten 2: 8. Sanne Vermeulen, 13. Kimberley van Feliuus, 14. Pauli- ne Koch, 16. Marieke Damkot; heren: 13. Erik van de Hoeven, 17. Avital de Winter; scholieren 1: 9. Jolanda Koch, 22. Nieke Tebeest, 27. Brigit Klever; scholieren 2: 4. Noëlle Pouw. TURNEN De Springbokken Voorronde meisjes Breukelen. Pupil 2 nivo 4: 11. Inge-Lot Klein 30,4 pun ten; junioren 3: 8. Floor van Wakeren 29,60; senioren 2: 2. Marijke Eichholtz 32,0; senioren 4: 3. Astrid van de Hoek 30,05. GEVRAAGD LVASTE BEZORGERS/ in Soest voorde^^^^ SOtSTER'COURANT Aanmelden: tel. 6014152 v:"*./- W K- Nu de tegenstand serieuzer wordt, raken de heren van Red Stars vaker de kluts kwijt. 'We willen te snel, te veel in plaats van dat ze de rust bewaren. We hebben het zelf weggegeven', zei Robert Oosterhof na de 75- 80-nederlaag tegen Rijnmond. Tot driemaal toe verspeelden de Soesters in sporthal Bcukendal een marge die reden gaf om meer kalmte te ontplooien. Het mocht niet baten, de vermaningen van Oosterhof ten spijt. 'Bij de tweede, derde pass gingen we voor de sco re, kwam er een geforceerde schot poging, raakten we de bal kwijt en schakelde Rijnmond snel over. Ook de passing was ongecoördi neerd.' Voorsprongen van 42-31 en 53-41 bleken geen garantie voor succes. Zelfs in het vierde kwart lag de zege voor het grijpen, toen het ver schil weer was vergroot naar acht punten. Maar Red Stars kon het niet opbrengen om meer tijd in de aanval te nemen. Rijnmond, voortgekomen uit een fusie tussen Hurricanes en het 'le gendarische' Rotterdam-Zuid, had niet een lengteoverwicht, maar ging zeker in de beslissende lase gretiger de reboundducls aan. De Zuid-Hollanders waren evenmin veel ouder, maar legden meer rou tine in hun spel dan de jonge, ner veuze garde van Oosterhof. Kwam Rijnmond eenmaal voor, dan nam het de tijd, kreeg het vrije worpen, dan werden die verzilverd. Op de huid gezeten door een te genstander waagt Christiaan Gle- rum een doelpoging in het duel met Rijnmond. Foto. Foto Bdl Twee minuten voor tijd was de stand weer in evenwicht. Red Stars bleef gejaagd spelen, Rijnmond toonde zich meer geslepen. Het leidde tot de tweede nederlaag van Red Stars in drie duels. Bewaar de Soester Couranten! Op 19 februari komt er weer een Logo Puzzel in deze krant .V

Soester Courant | 2003 | | pagina 17