ting jsde u DEZE WEEK OP RADIO SOEST RADLO Winterconcert Soester Muziek Gezelschap 1 PRIKBORD RDELIG! Kinderkoor in Emmakerk MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN Ds. Nico ter Linden houdt 'Torenlezing' Oude Kerk PAGINA ia WOENSDAG 5 FEBRUARI ?003 SOESTER COURANT PAGINA 19 /oor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen GROENEyELD Harp/fluitconcert in Groeneveld Dierenlief Dierenleed De Klarinet Bingo ^Burgerlijk^tandJ Dia's over Credo en de psalmen Projectweek 'De wereld is van God' Muziek in Utrecht Open Dag bij De Amerpoort Mariejan van Oort in het Cenakel Vespers in De Open Hof Bent u een SPORTIEVELING m/v met 55 jaar ervaring? Zaterdag in Bibliotheek/C-drie Henk Westbroek bij RTV Utrecht Operetteland Reactietelefoon Lunchroom Soest Klassiek J.HJE. van Dorrestein Soest 55+ I OONIDEEEN -601 34 03 aksoest.nl gota ksoest.nl .Vrijdag koopavond. aaa^saaBislsdiatsji Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge Op zondag 9 februari zal hef kinderkoor zingen in de Em makerk (Regentesselaan 2). Het kinderkoor hoopt zijn re putatie weer waar te maken. Want weer hebben de kinderen onder leiding van Carina Troost en Rianne Druijff een paar weken geoefend. In die paar weken hebben ze enke le supermoderne liederen ingestu deerd. In korte tijd willen ze een klinkend resultaat neerzetten. 'Ik Het kinderkoor van de Emma kerk. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM RAARN VOOR BOS. NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 035 - 542 04 46 Op zondag 16 februari organiseert de Baarnse Muziekkring weer een concert in kasteel Groeneveld. Als solisten treden op Francien Post (fluit) en Lenie de Meij (harp). Zij spelen werken van Bach, Saint- Saëns, Debussy, Straesser en Per- sichetti. Aanvang: 12:00 uur. En tree: 6,80. Reserveren: 82035- 6409392. houd gewoon heel erg van zingen', zegt één van hen, 'op dit koor is dat supergaaf. De kinderen zingen liederen als Hokjes Vakjes, Als een zeepbel, en De zon in mijn gezicht. Ze hopen het dak van de kerk af te zingen. Of dat lukt mag u zelf beoordelen. De uitvoering is on derdeel van de kerkdienst, die om 10 uur begint en ruim een uur zal duren. De dienst is een kerkdienst van de Samen-op-weggemeente van de Emmakerk, rond ziekte en genezing, wanhoop en geloof. Ds. Pieter van Winden zal de dienst leiden. De toegang is vrij. Meer informatie Amivedi, 82035-6012697; j.ruijssenaars@tiscali.nl VERMIST Muisgrijze en cyperse gecastreerde katers, Farman Soesterberg. Bruin/beige kater, 7 maanden oud, witte staartuiteinde, voorborst en voetjes, Amnestylaan. Rode gecastreerde kater met wit te bef en voetjes, draagt een zwarte vlooienband, Dorpsstraat Lage Vuursche. Lapjespoes met cyperse vlekken, 4 maanden oud, Wibautlaan Baarn. Cyperse kat met witte nek, wordt sinds 1 januari vermist, Prof. Meyerslaan Baarn GEVONDEN Zwarte kat met wit staartuiteinde en bef, Honingbij. Voor meer informatie: José Ruijs- senaars, tel./fax 6012697. Voor 55-plussers wordt vrijdag 7 februari een (Valentijn)bingo ge houden. Vanaf 14:00 uur is men welkom in OC De Klarinet aan de gelijknamige straat. In de zaal wor den acht ronden gespeeld. Een bingokaart kost 3,00, inclusief een kopje koffie of thee. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 23 januari t/m 30 janua ri 2003. GEBOREN: Lieke, dochter van R.H. Stokwiel- der en E. Koedijk. - Elvira, doch ter van F. Smit en M. van Amers foort. - Martijn Sicmon, zoon van M. Scheltens en B.S. Smit. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Jan Gerard Nico Jansen en Marga- rita Catharina Maria Kuulkers. - Sebastiaan van de Coterlet en Roosje Smink. \OITREKKING HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Richard Vorderhake en Bianca Sophia Maria Dazelaar. OVERLEDEN: Clara Margaretha van der Flier, w.v. J. van Beek. - Teunis Klomp, e.v. J.W. van Koerten. - Maria Aafke van den Akker, e.v. B.A. Jansen. Zaterdag 8 februari zondag 9 februari Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 0900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, SB033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.R.M. Verstraten, Albert Cuyplaan 98A, S6037902. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, §2033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: J. Meursing, Van Mecklenburglaan 13-15, ^6015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ^06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestereourant.nl op www.kerkpleinsoest.nl, onder het kopje Soest Noord. Of bel Pieter van Winden, §26033770. De afdeling Soestdijk van Passage, christelijk maatschappelijke vrou wenbeweging, organiseert op woensdag 12 februari een avond met Anneke Kaai, schilderes. Zij vertoont dia's over het Credo en de psalmen. De werken van deze kunstenares uit Rhenen zijn geïn spireerd door de bijbel en haar ge loofsbeleving. Ze zijn veelal als semi-abstract te omschrijven en bevatten veel christelijke symbo liek. Iedereen die belangstelling heeft is van harte welkom in de Emmakerk, Regentesselaan 2. Aanvang: 20:00 uur. Entree voor niet-leden: 2,00, excl. koffie of thee. De kinderen van de gereformeer de kerk vrijgemaakt in Soest heb ben op school een projectweek ge had met als thema 'De wereld is van God'. Ds. Ter Beek besteedt in een speciale dienst ook aan dacht aan dit thema. Hij vertelt over Noach. God liet heel vroeger een grote watervloed over de aar de komen omdat de mensen zo veel zonde deden. Er waren maar acht mensen op de aarde die de den wat God wilde en voor hen had Hij voor een grote boot ge zorgd. Zo konden ze niet verdrin ken. Op de boot zaten ook heel veel dieren. Gelukkig heeft de Here de wereld ook weer droog en mooi gemaakt. Nu wonen er weer heel veel mensen op. Op school hebben de kinderen knutselwerkjes over het thema ge maakt. Dat kun jij ook doen. Als je wilt knutselen, moet je van de week even bellen naar Clarie Bruijn, ÊE6022418, dan kun je het thuis in elkaar zetten. Je kunt je knutselwerkje zondag meenemen naar de kerk. Kom je dan ook luis teren naar ds. Ter Beek? We be ginnen om 10:00 uur. Adres: Pa rallelweg 1. Meer informatie: 885826448 of 6027898. Zaterdag 8 februari, Domkerk: Preludium en fuga in e-moll, Con certo in D-dur voor orgel en orkest en de cantate 'Ich habe genug' van Johann Sebastian Bach, door Jan en David Jansen (orgel), Kees Jan de Koning (bas), Nico Brandon en Maria del Mar Escarabajal (viool), Caroline Rijkmans (altviool), Els- ke Tinbergen (cello) en Harry de Jong (contrabas). Het concert be gint om 15:30 uur en de toegang is gratis. Zondag 9 februari, Gertrudiskerk: cantate voor altsolo (BWV 169) en voor sopraansolo (BWV 84) met daarin instrumentale stukken van Johann Sebastian Bach, door Piet Dhont (barokhobo), Gonny v.d. Maten (orgel), barokorkest, instrumentale en vocale solisten van de Muziekkring De Neder landse Cantorij o.l.v. Maarten Kooij. Aanvang: 15:30 uur. Toe gang naar draagkracht. Op zaterdag 15 februari zet De Amerpoort van 11:00 tot 16:00 uur haar poorten open voor het publiek, tegelijk met de landelijke Open Dag Zorg. Iedereen is wel kom om kennis te maken met de mensen en het werk van De Amer poort. De dag wordt ook aange grepen om personeel en vrijwilli gers te werven. Bezoekers hebben de mogelijkheid om vanaf 11:30 uur mee te doen aan rondleidingen op het terrein op hoofdlocatie Nieuwenoord, Zandheuvelweg 11 te Baarn. Daar bij zijn sommige woningen open gesteld. Verder kan er een uitge zette route over het terrein worden gelopen. Ook is boerderij De Huy- decoper de hele dag open. Tijdens de dag kunnen bezoekers bij verschillende stands in het cul tureel centrum informatie krijgen over werken bij de organisatie, het vrijwilligerswerk, de dagbesteding en de thuisondersteunende zorg. Verder worden in het cultureel centrum uitzendingen vertoond van ATV (Amerpoort Televisie) en 'De Moevie', waarin een beeld wordt gegeven van het leven van cliënten van De Amerpoort. Op zaterdag 8 februari brengen zangeres Mariejan van Oort en haar begeleider Jacques Verheijen een bijzonder programma van Jid dische liederen in het Cenakel te Soesterberg. Onder de titel 'Benkshaft' (Verlangen) wordt een verscheidenheid aan composi ties en teksten van voornamelijk de pools-joodse componist Morde- chai Gebirtig ten gehore gebracht. Het zijn liederen die gaan over het verlangen naar 'gefilte fisch' op sjabbesavond, het verlangen van de frontsoldaat naar zijn vrouw en kinderen, het verlangen van een jongen naar zijn geliefde. Mariejan van Oort en Jacques Ver heijen brengen dit programma op een ontroerende wijze. Veel van de liederen zullen zij ook toelichten. Het is een programma van ingeto gen eenvoud en nostalgische schoonheid. Er zijn nog kaarten voor het programma te krijgen bij Stichting Cenakel Cultuur, §§0346 -332518. De toegangsprijs be draagt 13,00/ 11,00. Zondagmiddag 9 februari wordt weer een oecumenische vesper dienst gehouden in De Open Hof te Soest, aanvang 17:00 uur. Dit muzikale avonduur is ook bedoeld als een kerkmuzikaal avontuur met aandacht voor kerkmuziek uit he den en verleden. Op deze vijfde zondag van Epifanie (de periode tussen Kerst en de voorbereidings tijd voor Pasen) staat het zichtbaar worden van het Koninkrijk Gods in de persoon van Jezus centraal, zoals onder meer verwoord in de gelijkenis van het zaad en het on kruid (Mattheüs 13). In de dienst komt dit tot uitdrukking in bijbel lezingen, gebeden, poëzie en liede ren. Medewerking wordt verleend door de vespercantorij die als solostuk ken zingt: 'Behold, how good and joyful', een vierstemmige zetting van psalm 133 van John Clarke- Whitfield (1770-1836) en een achtstemmige zetting van gezang 67 (Lofzang van Zacharias) van de Amsterdamse kerkmusicus Willem Vogel (geb. 1920). De muzikale leiding is in handen van Jean Tel- der; het orgel wordt bespeeld door Tjalling Roosjen. De volgende vespers dit seizoen in De Open Hof zijn op 13 april (Palmzondag) en 15 juni. Zo ja, dan wordt u gezocht! Speciaal voor u (55+) is er nu het Activiteiten Netwerk. Deze week zoeken wij senioren die graag met anderen willen sporten, zoals zwemmen, fietsen, wandelen, golfen of tennissen. U vraagt, wij zoeken Voor de bemiddeling betaalt u éénmalig een bedrag van 2,50. U kunt precies aangeven naar wie op zoek bent om uw hobby, bezigheid of belangstelling mee te delen. Zodra we een geschikte persoon hebben gevonden, brengen we deze (telefonisch) met u in contact. Voor aanmelding of informatie kunt u naar het spreekuur komen bij de SW0S, Dalplein 6 donderdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur telefoon 035 - 588 04 04 Wij zijn ook t? beluisteren in het radioprogramma van Radio Soest, iedere vrijdagmorgen tussen 11.00 en 12.00 uur. Komende zaterdag - 8 februa ri - geeft het SMG zijn jaarlijk se winterconcert in cultureel centrum C-drie (Brede Biblio theek). Onder leiding van diri gent Peter Schoenmakers tre den leerlingen- en gevor- derdenorkest zowel gezamen lijk als afzonderlijk op. Het repertoire van het leerlingen- orkest bestaat voornamelijk uit composities van de dirigent en dit is verrassend leuk om te horen. Hierna kan men de 'Berber Suite' en 'Introducing the band' beluis teren door beide orkesten samen, gevolgd door een optreden van het 'Groot' orkest. Deze enthousiaste blazers spelen o.a. het swingende Brasiliana, de mooie mars Barnum and Baily's Favouritesen een mix van jazz-standards in Big Band Favourites. Nog onlangs was het SMG te ho ren in 's Heerenloo Kwadrant re gio Arkemeyde of eenvoudig ge zegd ons alom bekende Van Ar- kel-Instituut, waar een spetterend optreden veel luister- en meespeel- plezier gaf! Het orkest is nog steeds op zoek naar versterking van de kopersectie, in het bijzon der naar iemand die de werkloze Bes-bas wil en kan bespelen! Voor inlichtingen: 886022731. Het concert begint om 19:30 uur in C-drie (Brede Bibliotheek), Willaertstraat 49. Entree: 3,00 (volwassenen) eri 1,00 (kinde ren). Henk Westbroek gaat voor RTV Utrecht op de radio presenteren en zal waarschijnlijk ook een televisie programma gaan maken. Als de in aanmaak zijnde pilot wordt goed gekeurd, is Westbroek binnenkort wekelijks te zien op de beeldbuis. Hij bezoekt dan telkens een andere gemeente in de provincie, waar hij op straat mensen zal aanspreken, maar ook bekende Utrechters zal bezoeken. Hij laat de mensen ver tellen wat de betreffende gemeente nu zo bijzonder maakt. Als het doorgaat, zal hij dus ongetwijfeld ook Soest aan doen. Op de radio zal hij vanaf 9 februari elke zondag te beluisteren zijn in 'Westbroek live' dat wordt uitge zonden tussen 12:00 en 14:00 uur (FM 100.1). Een opmerkelijke gast, reacties van luisteraars en veel muziek zijn de ingrediënten voor dat programma. Zaterdag 8 februari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. W. Veldhuis; eucharistieviering; Cantemus Domino Zondag 9 februari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 zie Wilhelminakcrk Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pr. W. Veldhuis; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 zie Wilhelminakerk Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pr. J. Kodden; communieviering Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman; oecumenische viering Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 zie Wilhelminakerk Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. W. van Gorsel, Bergambacht; 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 prof. dr. W.H. Velema, Apeldoorn; 15:00 ds. M.J. Kater, Zeist Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. H. Hoksbergen, Spakenbrg; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 19:00 ds. J.M. Kleppc Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 dr. R.M. Nepveu, Naarden Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 M. de Ruiter; jeugddienst Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Taimalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. A.A. van Daalen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, VondelJaan 2 10:00 drs. H. de Jong, Zeist Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. L. v.d. Berg Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 geen opgave Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Niéuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Op donderdag 6 februari wordt in de Oude Kerk de tweede 'To- renlezing' van dit seizoen ge houden. Ds. Nico ter Linden zal chassidische verhalen ver tellen. Deze verhalen worden afgewisseld met joodse liede ren door Lija Hirsch, begeleid op de harp door Gertrude Pas veer. 'Chassidische verhalen', schrijft ds. Ter Linden, 'zijn ontstaan uit een religieuze stroming die in Oost Europa in de vroege 18° eeuw zijn oorsprong vindt. Het is een mys tieke joodse stroming die als hoog ste doel heeft de vreugdevolle ver eniging van de mens met God. Als stichter geldt de Baal Sjem Tov, de meester van de goede naam, die niet zoveel ophad met godgeleerd heid uit boeken en die in opstand kwam tegen ieder automatisme in de religie. Hij vindt het bijvoor beeld niet nodig op vastgestelde tijden te bidden, je kunt God ook dienen door blij te zijn, te zingen en te dansen, zei hij. De Baal Sjem Tov heeft vele leer lingen en navolgers gehad, chassi dische wijzen die op hun beurt I school maakten. Rabbi Susja bij voorbeeld, van wie het volgende verhaal verteld wordt: 'In de ko mende wereld zal mij niet ge vraagd worden 'rabbi Susja, waar om ben je niet als Mozes geweest?' Mij zal ook niet gevraagd worden: Susja, waarom ben je niet als Elia geweest? Mij zal gevraagd worden: Susja, waarom ben je niet als Sus ja geweest?' Het was een wondere wereld die helaas is verdwenen. Martin Buber heeft de verhalen die over de Chassidim de ronde doen verza meld. Andere schrijvers die sterk door het Chassidisme zijn beïn vloed zijn Singer en Eli Wiesel. Je vindt de sfeer van de Chassidische wereld eveneens terug in de schil derijen van Chagall. In het Gro ninger Museum vindt u de prach tige illustraties die Werkman bij deze verhalen maakte.' Aanvang: 20:00 uur. Toegangs prijs: 4,00. Er is een boekenta fel met boeken van ds. Ter Linden en van schrijvers over Chassidische verhalen, en cd's met joodse liede ren, vertolkt door het duo Hirsch en Pasveer. De avond is georgani seerd door de oecumenische Com missie Vorming en Toerusting van de kerken in Soest Zuid. FM 107.9 (stereo): ether: FM 105.9. Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lo kale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep.'Deze teletekstpagi na's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. Voor de trouwe luisteraars van dit programma op Radio Soest is het al weer enkele weken genieten van muziek uit talrijke Disneyfilms. Voor de maand februari hebben uw gastheren Paul Sparnaaij en Ben Verschoor een speciaal pro gramma samengesteld. In de eerste uitzending op donderdag 6 februa ri kunt u om 14:00 uur luisteren naar de operette 'Das Land des Lachelns'. In de week daarna komt er een bijzondere uitzending waar u nog meer over te lezen krijgt. Later in deze maand zijn er nog uitzendingen van de operettes 'Die Schwarzwaldmadel', 'Die Förster Christel' en 'Balkanliebe'. Op nieuw een maand genieten in het uur van Operetteland met een hoogtepunt op 13 februari. Onder het motto 'de reactietele foon, die bel je gewoon' kunt u bij Radio Soest terecht voor een klacht, een wens, een blijde bood schap of een compliment. Bel ons en vertel wat u op uw hart heeft. Wij nemen uw bericht op en zen den dat volledig uit elke laatste zondag van de maand in het pro gramma Op Soest vanaf 16:00 uur. Reactietelefoon ^6093853. Het dagelijkse actualiteitenpro gramma van Radio Soest op werk dagen van 12:00 tot 13:00 uur kent een aantal vaste onderwer pen. Op de maandag vertelt José Ruizenaar van Amivedi u alles over gevonden en verloren huis dieren. Over honden, katten en cavia's kunt u haar altijd bellen. Dinsdagsmiddags hoort u Semmy Prinsen over de activiteiten in Ar- tishock. Elke woensdag krijgt ie mand een bloemetje in 'Het opkik- kertje van de week' van Ria Hil- h'orst. Als u plannen wilt maken voor het weekend geeft Klaas Bij- ker u elke vrijdag een overzicht van de weersverwachtingen. Te vens krijgt u deze dag van Thea Prinsen de aanbieding van de week bij Spullenhulp. Direct na het pro gramma Lunchroom gaat deze or ganisatie open en kan de snelle beslisser hier terecht. In het niet meer weg te denken programma op de zondagmiddag van Jacques van de Grien dt is deze week in het eerste uur muziek van George Gershwin te beluisteren. Hij was de zoon van Russische emigranten met de naam Gersjo- voitsji, die in de loop der jaren ver anderde in Gershwin. Na einde loos veel hoofdpijn stief hij op slechts 41-jarige leeftijd aan een hersentumor. Evenals Mendelsso- hn, Schumann en Mozart stierf hij op het hoogtepunt in zijn leven. Gershwin stond met beide benen in de werelden van jazz en klas siek. Hij had een klassieke oplei ding genoten en was een beroemd pianist met maar een obsessie: een brug slaan tussen jazz en klassiek. Hij koos hiervoor de piano en schreef The Rhapsody in Blue en een pianoconcert in F groot. De eerste is meer naar de jazzkant en de tweede is klassiek. Zijn motie ven zijn nog steeds onderwerp van studie. Wilde hij de jazz naar het klassieke niveau tillen of gewoon maar wat mengen? Hij maakte stu diereizen naar Europa, ontmoette veel componisten cn kreeg hier door veel suggesties voor compo sities: Musical Comedies, Symfo nische gedichten, liederen en film muziek. U kunt op zondag 9 fe bruari om 14:00 uur luisteren naar het pianoconcert in F groot, An American in Paris en de 3 Prelu des, gespeeld door de Philharmo- nica Slavonica onder leiding van Henry Adolph met de pianist Ma- rio Rapko Delorco. Presentatie: Inske den Duik. Ook het tweede uur Klassiek gaat over Gerhswin, nu gespeeld door de zusjes Katia en Marielle Laba- que. Zij hebben een gedegen op leiding gehad aan het Conservatoi- re de Paris, waar zij onder andere Messianen hebben leren kennen. De zusjes bekwaamden zich in het spelen van verschillende stijlen van jazztechnieken tot de meest mo derne stukken. In het spelen met twee vleugels vormen zij de abso lute top. Daarmee spelen zij ook de Rhapsody in Blue en het piano concert in F groot. Als toegift kunt u luisteren naar een aantal duetten van Barbara Streisand en Frank Sinatra: I've got a crush on you en They can't take away from me. De muziek is alweer van George Gershwin en de tekst van Ira Ger hswin. Presentatie van dit tweede deel Klassiek om 15:00 uur is door Berna Kouscmaker. Wim de Kam presenteert elke eer ste zondag van de maand het pro gramma 'Waar blijft de tijd'. Hierin vertellen oudere inwoners van Soest of Soesterberg hun levens verhaal. Op 9 februari, in de uit zending van 12:00 uur, doet J.H.E. van Dorrestein zijn verhaal. Hij is de kleinzoon van de bekende Soester schoolmeester uit de jaren dertig, de heer Horvers, en hij woont aan het Kerkpad in Soest. Onder de schuilnaam Dixie schreef Horvers elke week een zo genaamd rijmgedicht in de Soester Courant. Samen met de heer Al- ders verzorgde hij toneeluitvoerin gen. Van Dorrestein was, evenals zijn vader, van beroep schilder. Het decoratiewerk leerde hij van de heer Alders. In dit programma vertelt Van Dorrestein onder an dere over zijn jeugd toen hij nog aan de Spoorstraat woonde en zijn activiteiten als misdienaar. Vooral onder invloed van moeder kreeg het kerkelijk religieuze leven in het gezin Van Dorrestein veel aan dacht. Het interview is door Wim de Kam zelf opgenomen in februa ri 2001. Vorige week heeft Mimi Schncider afscheid genomen als presentatri ce van dit programma dat elke vrij dag interessante informatie heeft voor de oudere luisteraars. Zo is er het vaste onderdeel met dokter Koen Vrij moed over actuele on derwerpen als verkoudheid, griep of de huisartsenpraktijk. Mimi is vele jaren werkzaam geweest bij radio Soest voor programma's 'als Soest Actueel en Lunchroom. Aan het einde van haar laatste uitzen ding kwam programmaleider Ab Faas met een prachtige bos bloe men de studio binnen om Mimi te bedanken voor haar inzet. De luis teraars konden aan het eind de twee dikke zoenen in de microfoon horen. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 6 FEBRUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (b) 11:00 Even uitblazen 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en cabaret 14:00 Operetteland Das Land des Lachelns 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soesters en hun muziek 18:00 Radio M VRIJDAG 7 FEBRUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soest in bedrijf 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom V 13:00 Ontmoeting met... gast: Piet Ekel 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 8 FEBRUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 9 FEBRUARI 08:00 Goedemorgen Soest I 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Historische Vereniging 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 The Beatles 17:00 Musica Aeterna 18:00 Barokmuziek 19:00 Christelijke muziek 20:00 Samen bijbel lezen 21:00 Radio M MAANDAG 10 FEBRUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 De straat van... gast: Paul Frijling 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek cn opera 14:00 Brassbandmuziek 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 11 FEBRUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soest in bedrijf (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M WOENSDAG 12 FEBRUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting; met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M In dit programma-overzicht van Radio Soest vindt men elke week de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woens dag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enke le uitzondering na) worden uitge zonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzendingen wordt overgeschakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (inge zonden brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk donderdagmorgen in de studio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, 88 035-6093851; fax: 035-6093860; e-mail: radio@soest.nl. Ook voor pro- gramma-ideecn, persberichten, aankondigingen, verenigings- nicuws, clubbladen, etc. I

Soester Courant | 2003 | | pagina 19