1 'Een beetje spelen voor God' HALVE PRIJS LE Trésor Zeeverkenners bij brandweer WINTERCOLLECTIE Hilton The Outpost Colenso Consort in Cenakel Provinciale Staten: grijs gebied in kleurrijk politiek landschap? Ingenhof-reünie groot feest IQNDERWIJSI Lady 3f?ringfield Nieuw in Soest Taakstraf voor man na inbraak bi] eigen ouders siataèan PAGINA a WOENSDAG 5 FEBRUARI 2003 SOESTER COURANT mer 3 Kampweekeinde vol spannende avonturen i/of H.G. «=3ijkman en zonen M-ool li yuysXvdJ. Koos Postema leidt discussie over klonen Waslijst aan overtredingen motorrijder DataDidact Zaterdag 15 februari 'Derde Kamer' op 13 februari AUTOSCHADE Zelfs oud-scholieren uit het buitenland Specerijen 14- fkzbuiati ifaic ntij n Vanessa Dorrestein PAGINA 9 door de desbe- vulde bonnen of te erhuurder. rokken verbuurder. Iatum:_ latum:_ )nder de 18 jaar erk: woning: tner im invullen) stromer zie spelregels) land. ten periode van draagt uw enkele tel: 'eve van een gehandi- n behorende persoon iw woonbon 5t ingevulde woonbonnen Dvendien wordt gecontro- yoorwaarden voldoet. De s klopt, wordt in volgorde geldt de leeftijd en de jpelijke of economische :emland." dt de periode dat men ïuidig adres. teria bovenaan de kandi- 3n uw persoonlijke gege- gezinssamenstelling en jrd met de gegevens uit de sadministratie Persoons- gevens juist dan wordt de taar/verhuurder aangebo- woning dan krijgt u via de tgiro waarmee u de leges n huisvestingsvergunning oor een woning, dan wordt na het verstrijken van de erd door de verhuurder, igsbrief is het niet mogelijk te bekijken. Het heeft geen ormeren naar uw kansen. JMERK1NG BENT GEKO- WONING ONTVANGT U oewijzing de woningtoewijzingen 1 in een overzicht. Daarbij oeveel reacties er op een n en of de woning aan een r is toegewezen. Ook wordt duur, de eventuele maat- nomische binding en het intenaantal vermeld. Op die nschatting maken van uw ergelijk type woning en ensen aanpassen. kenden is het mogelijk om op e gronden een urgentie gen. Slechts in een zeer 'allen zal een dergelijke 5 van toepassing is voor een erstrekt. Informatie hierover de afdeling Publiekszaken iderdeel huisvesting. een serieuze klacht mocht ngtoewijzing, dan kunt u die bij de gemeente Soest, i/oonruimteverdeling, Post- BOEST. heeft over het toewijzings- daarvoor terecht bij Portaal f de afdeling Publiekszaken est. Ook zijn hier informatie- .tie kunt u ook vinden op t.nl, bouwen en wonen, ng). id bestaat uit de gemeenten Bunschoten, Eemnes, Leus- enberg. Een bruine bok, groene gab- jers en de bruine dood. De deelnemers en begeleiders van iet kampweekeinde van de Paltz- en Eemgeuzen weten orecies hoe het zit. In elk geval leleefden de jonge zeeverken ners spannende avonturen. Het begon meteen vrijdagavond al :oen ze in het clubgebouw aan de Den Blicklaan brieven vonden. Daaruit werd duidelijk dat ze in de duinen op zoek moesten naar ge stolen tentonderdelen. Die werden weliswaar gevonden, maar vanwe ge de lage temperatuur werd be sloten dat iedereen toch maar bin nen zou slapen. De zeeverkenners moesten zater dag vroeg op om op tijd bij de brandweer te zijn. In de kazerne aan de Lange Brinkweg kregen ze een rondleiding met tekst en uitleg langs het wagenpark en de appa ratuur die de vuurbestrijders ge bruiken als ze in actie komen. Ook de Paltz- en Eemgeuzen mochten aan de bak bij een gesimuleerde brand, waar veel rook bij aan te pas kwam. Slangen uitrollen en aansluiten, rook afzuigen, het was net echt. Daarna richtten ze zich weer op het thema 'groene gabbers' en in de avonduren werden ze geblind doekt in een auto gezet en ergens achter Maartensdijk gedropt om te Zeeverkenners mochten zater dagmorgen zelf ook in actie komen bij de brandweer. voet de weg terug te vinden naar de Den Blieklaan. De sneeuw zorgde voor een prachtig decor. De volgende dag werd iets na het middaguur een geslaagd kamp weekeinde afgesloten. De Paltz- en Eemgeuzen hebben overigens onlangs hun boten op het droge gehaald. Deze zullen worden opgeknapt en over een maand of twee weer te water ge laten. Een van de eerstvolgende activiteiten zal een dia-avond zijn, waarop plaatjes van de afgelopen kampen te zien zijn. Wegens een inbraak in zijn ouderlijk huis in Soest is een 22-jarige man gisteren door de Utrechtse politierechter veroordeeld tot tachtig uur werkstraf en zes weken voor waardelijke celstraf. De straf was gelijk aan de eis. Op 13 oktober vorig jaar werd via een raampje ingebroken in de woning van de ouders van de man, die zelf inmiddels in Utrecht woont. Uit het huis werden onder meer een beeld scherm, een videocamera, een laptop en twee mobiele tele foons weggenomen. De inbraak vond overdag plaats, op het moment dat het gezin een bezoek aan de kerk bracht. Een buurvrouw herin nerde zich later dat zij die mid dag de zoon des huizes bij de woning had gezien. Dat ver baasde haar, omdat de jongen al een poosje weinig contact met zijn ouders had. De verdachte erkende dinsdag dat hij die middag bij de wo ning van zijn ouders was ge weest. Maar naar zijn zeggen was hij onverrichter zake ver trokken toen zij niet thuis ble ken te zijn. Een vriend van hem, die ook aanwezig was, vertelde het verhaal iets anders aan de politie. Naar zijn zeggen had de ver dachte gezegd dat hij wat op wilde halen bij zijn familie. Toen zij niet thuis bleken te zijn, was de verdachte achterom gelopen, terwijl zijn vriend voor bleef wachten. Vervolgens was de verdachte met een volle tas met spullen teruggekomen. De vriend zou hebben gedacht dat het om wasgoed ging, en het tweetal was terug naar Utrecht gegaan. Rechter mr A. Herstel vond dat bewezen kon worden dat de verdachte de in braak had gepleegd. Hij noem de het 'zeer kwalijk' dat de man 'kennelijk uit rancune' bij zijn ouders had ingebroken. In zijn vonnis woog hij mee dat de ouders van de verdachte hadden laten weten dat zij voor al aangifte hadden gedaan uit bezorgdheid, en niet omdat zij een zware straf wilden voor hun zoon. Bovendien was de man niet eerder veroordeeld. AANNEMINGSBEDRMF VAN METSELWERKEN GECERTIFICEERD Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 - 60 19666 Komende maandagavond -10 februari - vindt in de Emma kerk aan de Regentesselaan een discussiebijeenkomst plaats over ^en onderwerp dat volgens de organisatoren 'ie dereen raakt'. Onder de titel Een beetje spelen voor God' zullen drie deskundigen hun licht laten schijnen over zaken als klonen en genetische mani pulatie en de betekenis daar van voor de samenleving van vandaag. De discussie wordt geleid door Koos Postema, de bekende televisiepresentator die in Soest woont. De discussiebijeenkomst is er een in een serie, die in het teken staat van de (her)opening van de Em- makerk ('De kerk is open') en waarmee de Samen-op-Weg-wijk- gemeente zich nadrukkelijk open stelt naar de samenleving - ook plaatselijk - waarvan zij deel uit maakt. Daarbij komen allerlei ac tuele vraagstukken aan de orde, zoals ook het 'ingrijpen in de Schepping' (dan wel het evolutie proces, al naar gelang iemands overtuiging), waarvan volgens sommigen sprake is bij klonen, het 'sleutelen' aan DNA en andere omstreden technisch-wetenschap- pelijke ontwikkelingen, die tot voor kort eenvoudig onvoorstel baar waren. 'Een beetje voor God spelen', aldus de organisatoren, of misschien niet eens een béétje... 'Waarom en hoezo' De bijeenkomst is voorbereid door de commissie Vorming en Toerus ting van de Emmakerk, in de per soon van Annie Donker en de pre dikant, ds. Pieter van Winden. Zij wijzen er met nadruk op dat de avond niet alleen bedoeld is voor kerkgangers, maar voor alle be langstellenden. De Emmakerk v/il iet gesprek over ethische onder werpen niet uit de weg gaan, aldus Van Winden, 'maar niet op de nanier van dit-is-goed-en-dat-is- but, maar door met een open ïouding in te gaan op vragen als: waarom en hoezo.' Het 'product' lat de kerk daaraan kan toevoegen s volgens hem: 'een aantal goeie gedachten, op grond van het ge- oof, over wat goed is in het leven ;n belangrijk om met elkaar over :e praten.' Omdat het onderwerp zich echter ook zeer gemakkelijk eent voor 'misverstanden, opper vlakkige uitspraken of ijzeren me ningen', zoals Van Winden het for muleert, is een goede gesprekslei der onontbeerlijk. De commissie heeft die gevonden in plaatsgenoot Koos Postema, die wat dat betreft zijn sporen ruimschoots heeft ver diend. Dilemma's De technische ontwikkelingen op medisch gebied stelt mensen voor dilemma's. Het onderwerp raakt veel mensen heel veel méér dan ze vermoedelijk zélf beseffen. Als het om de gezondheid en genezing gaat mag er al veel. De grenzen van wat ethisch verantwoord wordt geacht schuiven echter voortdu rend op. Is dat heil ('wat goed is voor mensen'), of is het in feite al leen maar het verlangen naar 'eeu wig leven' - zij het hier op aarde - en 'eindeloze gezondheid'? Wordt het menselijk leven op die manier ooit echt 'volmaakt'? Er wordt beweerd dat er al gekloon de baby's geboren zijn. Loopt er straks ook een kopie van onszelf rond? Panel Het zijn o.a. die vragen die onder de ervaren gespreksleiding van Koos Postema aan de orde komen en zo mogelijk beantwoord zullen worden door een panel van drie deskundigen: prof. dr. E. Schroten, hoogleraar ethiek (namens de her vormde kerk) aan de Universiteit van Utrecht; mevrouw dr. A. van Beesd, adviseur van de VBOK (Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind), en de heer C. Oosterwijk, directeur van de VSOP (Vereniging Samenwerken de Ouder- en Patiëntenverenigin gen) te Soestdijk. Er is uiteraard volop gelegenheid tot discussie. V.l.n.r. Pieter van Winden, An nie Donker en Koos Postema tij dens het voorgesprek over de bij eenkomst in de Emmakerk. Foto: Soester Courant. De bijeenkomst begint om 20:00 uur in de wijkzaal van de Emma kerk, Regentesselaan 2. De toe gang is gratis; wel is er bij de uit gang een collecte voor de kosten. Het is een lang procesverbaal ge worden, dat een dertigjarige Amersfoorter in het weekeinde kreeg. De man had een waslijst aan overtredingen verzameld toen hij zaterdagmorgen rond half zes op een motorfiets door Soest reed. De politie zag hem op de Kerkstraat rijden, in de richting van de Birk- straat. Toen de man de rotonde linksom nam, tegen de normale rij richting in, besloot de politie een gesprek met hem aan te gaan. De motorrijder had daar kennelijk geen trek in. Toen hij merkte dat hij werd achtervolgd, schakelde hij de verlichting van zijn voertuig uit en probeerde hij er vandoor te gaan. Al snel werd hij klemgere den. Snel werd duidelijk dat hij te veel alcohol had genuttigd, maar er was meer aan de hand. De motorfiets (90 cc) was voorzien van een bromfietsplaatje, was niet verze kerd en de man bezit geen motor- rijbewijs. De motor werd in beslag genomen en de man moest mee naar het bureau voor de ademana lysetest die bevestigde dat hij te diep in het glaasje had gekeken. computeropleidingen Kleine groepen. Direct starten. Flexibele lestijden. Ruim cursusaanbod voor kinderen en volwassenen (ook senioren). tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl Het bekende barokorkest Co lenso Consort uit Soest zal op zaterdag 15 februari een con cert verzorgen in de kapel van het Cenakel, Amersfoort- sestraat 18, te Soesferberg. Op het programma staan werken van J.B. Bach, Vivaldi, Boyce en J.S. Bach. Het is niet de eerste keer dat dit uit geschoolde amateurmusici be staande orkest een concert geeft in de fraaie kapel. In mei 2001 vond hun eerste optreden plaats en dat concert is destijds met veel en thousiasme ontvangen. Ook dit maal is er een fraai programma samengesteld: de Orkestsuitc nr 4 in D gr van Johann Bcrnhard Bach; het Fluitconcert op 10 nr 3 'II Cardellino' (de distelvink) van Antonio Vivaldi; dc Symphonie nr 8 van William Boyce; het Concert voor hobo, viool en orkest van Jo hann Sebastiaan Bach en het Con cert 'per 1'orchestra in Dresden' in g kl. van Antonio Vivaldi. In Vïvaldi's fluitconcert zal de solo gespeeld worden door Martin Slagt. Hoboiste Janneke Jonge- waard en violist Karei Brester zijn de solisten in Bachs Concert voor hobo, viool en orkest. De kwaliteit en inzet van dc musici zullen ook ditmaal weer garant staan voor een mooi concert. Het Colenso Consort is in 1996 opgericht en onder de leiding van dirigent Gregory Hubert uitge groeid tot een van de betere ama teur-orkesten van onze regio. Het uit 23 musici bestaande orkest heeft zich volledig toegelegd op de uitvoering van barokmuziek uit ruwweg de periode 1600-1750. Per seizoen worden ongeveer zes concerten gegeven. Dirigent Gregory Hubert studeer- Het Colenso Consort. de af aan het Royal Conservatory of Music in Toronto. Hij studeer de directie bij John Barnum en werd assistent dirigent bij het Oak- ville Symphony Orchestra. In Spanje waar hij van 1990 tot 1993 verbleef studeerde hij directie aan het Koninklijk Concervatorium van Madrid. In de loop der jaren dirigeerde hij onder meer het Mar- tinu Kamerorkest en de symfonie orkesten van de Spaanse radio en televisie. In 1994 vestigde hij zich in Nederland. Vanaf de oprichting in 1996 is Hubert dirigent en artis tiek leider van het Colenso Con sort. Aanvang: 20:15 uur. Toegangs prijs: 13,00/11,00. Kaartver koop: telefonisch £80346-332518 (reserveren wordt aanbevolen) of aan de zaal op de avond van het concert. In korte tijd opnieuw naar de stembus! Op dinsdag II maart worden de leden van de Provin ciale Staten gekozen. De uit slag van de Tweede Kamerver kiezingen in januari was in me nig opzicht verrassend. De PvdA heeft een forse sprong voorwaarts gemaakt en daarmee haar verlies van vorig jaar goed deels weten te compenseren. Het CDA bleef met een lichte winst de grootste partij en de WD moest, met vier zetels winst, genoegen nemen met een eervolle derde plaats. Alle overige partijen kon den geen winst boeken en sommi ge zagen hun zetelaantal drama tisch teruglopen. Is deze uitslag voor de drie grootste partijen ook het beeld dat wij na de Statenver kiezingen kunnen verwachten? Hoe liggen straks de verhoudingen in de Provinciale Staten van Utrecht, wie worden de nieuwe Statenleden, wie worden de nieu we Gedeputeerden en wie worden dc nieuwe leden van dc Eerste Kamer? De Derde Kamer nodigt daarom iedereen uit om op donderdag 13 februari te komen luisteren en in discussie te gaan met Statenleden van het CDA, de PvdA en de VVD. Wat is de rol en de beteke nis van de tweede bestuurslaag van ons land en wat merken we daar van in de gemeente Soest? Ook andere vragen zullen aan de orde komen. De Derde Kamer heeft voor deze avond een aantal provinciebestuur ders kunnen strikken: Gerrit Terpstra, fractievoorzitter van het Jan Jacobs, discussieleider bij De Derde Kamer. CDA en belast met de portefeuil les Bestuur en Middelen, Wegen, Verkeer en Vervoer; Jelleke Kra mer van de PvdA, met de porte feuilles Ruimte en Groen, Cultuur en Economie; en Cees van den Oosten (of mogelijk een ander WD-Statenlid), fractievoorzitter van de VVD(en woordvoerder op het gebied van Bestuur en Midde len en Ruimte en Groen. Verder weet De Derde Kamer zich verze kerd van dc komst van Steef Kia- renbeek, kandidaat-statenlid voor de VVD, afkomstig uit Soester- berg en (wat later op de avond) Jan Pieter Lokker uit Soest, gede puteerde voor het CDA, porte feuillehouder van o.a. Strategische Gebiedsperspectieven Hoofdwegen In dc gemeente Soest zijn de voor bereidingen voor de inspreekpro- cedurc over de Hoofdwegenstruc tuur in volle gang. Het College van B. en W. heeft zijn voorstel voor twee scenario's kortgeleden gepre senteerd. Hoe kijken onze provin ciale vertegenwoordigers tegen de mogelijke aanleg van een grote of kleine rondweg? Hebben zij meer oog voor het groen of voor het zwart? Over deze actualiteit en over veel meer andere zaken kun nen Soester burgers en politici die avond met elkaar van gedachten wisselen. De bijeenkomst vindt plaats in de Wintertuin van restau rant Fusions, Burgemeester Gro- thestraat 37, en begint om 20:00 uur. De discussie staat onder lei ding van Jan Jacobs. Het zou wel eens druk kunnen worden, dus op tijd zijn is aan te bevelen. STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 Eén groot feest zo mag de reünie van de Ingenhofschool, die afgelopen zaterdag werd gehouden, wel genoemd wor den. Voor een kleine honderd oud-scholieren (van de jaar gang 1973) werd het een roe rend weerzien. Lean Westerveld-Koelewijn, de grote motor achter de reünie, kijkt dan ook terug op een zeer ge- Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Voor een aantal ontwikkelingslan den is het verkopen van specerijen een belangrijke bron van inkom sten. Voor deze landen kan dc ont wikkeling van namaakspecerijen een groot probleem zijn. Spece rijen zijn tropische plantaardige producten die we als noodzakelij ke bestanddelen bij onze voeding gebruiken, soms voor een pittige aroma of een pikante smaak. Ze bevorderen de spijsvertering, wer ken conserverend en zijn soms ge neeskrachtig. Specerijen worden al vele eeuwen gebruikt. De Egyptenaren gebruik ten 5000 jaar geleden al specerijen voor parfums en zalven. Chinese hovelingen waren vroeger verplicht kruidnagelen in hun mond te heb ben als ze tegen de vorst moesten spreken! In de Wereldwinkel kunt u een grote verscheidenheid aan kruiden aantreffen, zowel los als in fraaie cadeauverpakking. Van een aantal kruiden zijn gegevens te krijgen: altijd goed om tc weten waar foe lie, kardemom of lombok vandaan komt. Het allerbelangrijkste blijft dat de producenten van deze echte krui den hun producten niet voor niets hebben laten groeien. Zij dienen er wel bij te varen. Misschien een aar dig cadeau-idee, met een (eerlijk) luchtje - van chilipoeder, madras- kruiden, koreanderpoeder of mos terdzaad...? Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, £86028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. slaagd evenement. 'Ik was blij dat er - ondanks het bar slechte weer - nog zo veel mensen kwamen. Sommigen die van ver moesten komen hebben afgebeld, en dat was natuurlijk heel jammer. An derzijds waren er ook oud-leerlin- gen uit het buitenland - Duitsland en Denemarken - en uit verschil lende uithoeken van het land.' De ontmoeting in De Schoof, waar het gezelschap tot in de kleine uur tjes doorging met het ophalen van herinneringen en 'sterke verhalen', gaf allerwegen aanleiding tot op merkingen als: 'Dat gaan we be slist nog eens overdoen,' en' 'Over vijf of tien jaar zien we mekaar weer, al dan niet met rollator...' Burgemeester Janssen, die als buurtbewoner met veel plezier de opening verrichtte, had nog moeite Roerend weerzien en levendige gesprekken tijdens de reünie van de Ingenhofschool in De Schoof. Foto: Foto Bell. om de aanwezigen tot stilte te ma nen. 'U bent een rumoerige klas,' stelde hij vast. Zijn boeket voor Lean Westerveld werd bijzonder op prijs gesteld. De reünie verliep in een zeer ge zellige sfeer; voor de bediening in De Schoof zorgden Eep en Herma Kamphorst, met assistentie van Linda, Bianca en Stef, en het liep allemaal op rolletjes, aldus Lean. Uiteraard werden er veel foto's bekeken en veel adressen uitgewis seld tussen de oud-scholieren die elkaar vaak voor het eerst sinds pakweg dertig jaar weer zagen. Voor sieraden naar eigen ontwerp, vermaken van sieraden en reparaties Nieuw: ontwerp zelf een armband voor een vriend of vriendin met schakels van edelstaal en 18 karaat goud. Aanbieding: bij aankoop v.an 3 schakels GRATIS basisband kado t.w.v. 10,- GOUDSMID Koninginnelaan 27 - Soestdijk

Soester Courant | 2003 | | pagina 9