Shot herstelt zich niet volledig Winkelcentrum Overhees maakt zich op voor 20-jarig jubileum Jonge sterren op het podium Ballonvaart hoofdprijs Rotary bridge drive Het raadsel van Soest ontrafeld RADII iSPORTf INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS D.V.S.B. Dammers Kampioen Zilveren speld van SGWB voor vier leden van Olympia aruóhocK I WOENSDAG 12 FEBRUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 14| WOENSDAG 12 F Veel spannende partijen in thuisduel met Laren: 5-5 TAFELTENNIS Valentijnballon voor alle bezoekers Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Twee voorstellingen jeugdtheatergroep Antares Krïitaij) Met dank aan onze sponsoren WANDELSPORT Sportuitslagen Stichting Vrienden van Daelhoven De tsarenschatten in het Kremlin Amnesty-collecte op 15 februari Kinderconcert: LACQ speelt 'De Bremer Stadsmuzikanten' Film: 'Heaven' De loper van de weel KELA SHAG' TAPIJTTEGE Heuga Fe 'Op Soest' Shot heeft zich niet helemaal kunnen herstellen van de 10-0- nederlaag tegen Quick'32. In de zaal van het Orlandoge- bouw bleven de Soesters tegen Laren steken op 5-5. Ondanks dat Shot besefte dat La ren een lastige opponent zou zijn, begon het voor eigën gevoel als favoriet aan de thuiswedstrijd. In de eerste partijen leek de verwach ting uit te komen. Door een over winning van Martin Fransen op Larens kopman Paul Cornelissen en zeges van Erik Merkus en Hans van Gooi werd het 3-0. Een zeer krappe nederlaag in het dubbelspel (23-12, 18-21, 19-21) werd gevolgd door een eveneens nipt verlies van Fransen (20-22 in de derde game). Daardoor werd het 3-2 in plaats van 4-1 of zelfs 5- 0. Cornelisse trok de stand boven dien recht door gedecideerd te winnen van Merkus. Merkus herstelde zich tegen Snoek en Van Gooi was te sterk voor Roelofs, zodat Shot andermaal een voorsprong nam: 5-3. Maar het lukte de thuisclub niet de overwin ning binnen te houden. Cornelisse toonde opnieuw zijn klasse tegen Van Gooi (5-4). Fransen, de eni ge die Cornelisse had bedwongen en daarna net had verloren, kwam ook in zijn derde partij iets te kort. Ook deze ging in drie games ver loren. In de beslissende game was het verschil wederom slechts twee punten. Na drie wedstrijden heeft Shot elf van de 30 beschikbare punten ver zameld. Dat zijn er aanzienlijk minder dan waarmee vooraf reke ning was gehouden. De aspiraties van de tafeltennissers, die de laat ste drie competities als derde ein digden, werden anderhalve week geleden echter reeds bijgesteld, toen er tegen Quick'32 geen par tij werd gewonnen. Foto: Foto Bell Shot begon sterk aan het duel met Laren, maar verloor daarna enkele spannende partijen: 5-5. Na een periode van betrekke lijke rust maakt het winkelcen trum Overhees (Tamboerijn) zich op voor de feestelijke vie ring van het 20-jarig jubileum. De eerste actie is gepland op Valentijnsdag (14 februari). Het bestuur van het winkelcen trum heeft onlangs de koppen weer bij elkaar gestoken en een nieuwe voorzitter gekozen. Dat is P. Schraverus, de bedrijfsleider van de ClOOO-supermarkt. Hij wil een nieuwe weg inslaan om het winkel centrum op een eigentijdse manier te promoten, aansluitend bij de wensen van de bewoners van Overhees. Het bestuur heeft daar toe een activiteitencommissie in het leven geroepen, bestaande uit P. Schraverus (C10Ó0), R. van Es sen (Kaasspecialist), B. van de Hoef (Groentespecialist) en A. van der Sluis (Vork Fastfood). De commissie kiest voor 'sfeer' als rode draad door alle activiteiten. Wat de winkels uitstralen in kwa liteit, persoonlijke bediening en vooral in sfeer, willen de winkeliers ook overbrengen naar het publiek met een aantal buitenactiviteiten, www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge met als hoogtepunt het 20-jarig bestaan. Om dat jubileum tot een succes te maken zullen kosten noch moeite worden gespaard. Achter de scher men wordt al volop gebrainstormd, maar pas als het programma defi nitief rond is wordt daaraan meer bekendheid gegeven. In elk geval staat wel vast dat ook een klein winkelcentrum tot grote dingen in staat kan zijn. Hart Slagvaardig is de commissie in elk geval. Op Valentijnsdag (vrijdag 14 februari) laat het winkelcen trum zich van zijn beste kant zien en verklaart het promotieteam zijn liefde aan alle bezoekers. Die wor den verrast met een rode ballon in de vorm van het bekende liefdes- hart, waarmee trouwens het hele winkelcentrum wordt versierd. Het winkelcentrum Overhees betuigt daarmee niet alleen zijn liefde aan alle trouwe bezoekers, maar laat zich ook kennen als het 'Hart van Overhees', dat dit jaar bol zal staan van activiteiten. Zaterdag 15 februari Open Huis: Het Baarnsch Lyceum, voor havo, atheneum en gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Van 10.30- 13.30 uur. Open dag: Groot Goylant, voor VMBO, van Linschotenlaan 501, Hilversum. Van 10.00- 13.00 uur. Dinsdag 18 maart Informatie avond: Groot Goylant, voor VMBO, van Linschotenlaan 501, Hilversum. Van 19.30 - 21.30 uur. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Fiscameron van Horos Klimaattechniek Krijkamp - Den Oude Accountants belastingadviseurs Automobielbedrijf "De Soester" Fiscameron AutomatiseringTraining Consulting En al onze adverteerders Gerla NVAD-wedstrijd Hilversum. Marco Roskam en Lenny Kuyer, L deb. 3 balhoorn; Henk en Carola Lensink 3C deb. 4 balhoorn en 4' sen. 5 latin ame- rican; Ronald Besamusca en Ante Moerkerkc: 3" deb. 3 balhoorn en 6l deb. 3 latin amcrican; Roy Meilof en Alyne Oosthof: 1' deb. 4 sen. Latin amcrican; Harrie Herfst en Anita van de Hoek: 3e deb. 2 balhoorn. SV Eemland Vier leden van wandelsport vereniging Olympia zijn onder scheiden vanwege hun 25-jarig lidmaatschap van de Sticht Gooise Wandelsport Bond (SGWB). Het gaat om Wim van Steendelaar, het echtpaar Jan en Lien Vogel en (broer) Silvester Vogel. Dit viertal is zelfs nog langer lid van Olympia. Van Steendelaar het langst (sinds 1960) en Silvester Vogel het 'kortst' (sinds 1969). Waarnemend SGWB-preses C.A. van der Sluijs reikte Van Steendel aar en Jan Vogel de zilveren speld uit, de twee anderen waren afwe zig en kregen de onderscheiding toegestuurd. Van Steendelaar is al jarenlang se cretaris van de Soester club en ge niet binnen wandelkringen lande lijke bekendheid voor wat hij voor de Paleis Soestdijkwandeltochten (nu Natuurwandeltochten) en de Winterserie heeft gedaan en doet. Ook is hij enkele jaren secretaris geweest van het wandelcomité Ja- cob van Gaesbeek, waarvoor hij nog steeds ieder jaar de route voor de tocht in de gildeweek uitzet. Ook zat hij enkele jaren in de Commissie Wandels(up)port van de SGWB, een groepje mensen dat actief werd toen het aantal or ganisaties en wandeltochten plot seling terugliep. Na enkele jaren kon deze commissie zich opheffen, omdat de wandelsport weer in de lift zat. Jan Vogel is tweede penningmees ter van Olympia en lid van Jacob van Gaesbeek en tot onlangs van de financiële commissie van de SGWB. Tevens controleert hij de uitgezette parkoersen. Zijn vrouw Lien en broer Silvester waren bij de uitreiking niet aanwezig, maar kregen de speld per post, omdat ze ook 25 jaar lid zijn. Olympia bestaat inmiddels 48 jaar, maar was eerst aangesloten bij de Christelijke Wandelsport Bond (CWB). Daarin trad vergrijzing op en in 1978 werden er geen nieuwe bestuursleden gevonden. Olympia en andere clubs vonden toen on derdak bij de SGWB die op haar beurt is aangesloten bij de Neder landse Wandelsport Bond. Dat Olympia goed staat aange schreven bij de SGWB bleek vorig jaar nog, toen ze de Teus Achter berg trofee kreeg toegekend. Deze wisselbeker, vernoemd naar de overleden secretaris van de SGWB, wordt gegeven aan een club of persoon die zich verdien stelijk heeft gemaakt voor de SGWB. 500 meter: Klaas Roel Koelewijn 45.37, Henriette Kuijt 47.37, Marjan- ne Lam 47.83, Maarten Bults 47.86, Rosella Berghuis 52.02; 1500 meter: Klaas Roel Koelewijn 2.18.09, Henriet- te Kuijt 2.23.79, Marjanne Lam 2.28.91, Maarten Bults gevallen, Rosel la Berghuis 2.47.80; 3000 meter: San ne Delfgou 4.49.02. SSC Soesterberg Nationale Puntenwedstrijd Huizen. Aspiranten; 3. Sanne Vermeulen, 4. Siete Vermeulen, 8. Marieke Damkot, 9. Marscha van Ommen; aspiranten-2 heren: 11. Avital de Winter; scholieren- 1: 1. Jolanda Koch, 12. Nieke Tebeest, 16. Brigit Klever; scholieren-2 dames: 5. Noëlle Pouw. SO Soest A-junioren: SO Soest Al - De Bilt Al 2-4; SO Soest A2 - SDO A2 1-4; Schalkwijk A2 - SO Soest A3 9-0; B- junioren; SO Soest B2 - Roda'46 B4 5-4; SO Soest B3 - Quick B3 3-3; Roda'46 B6 - SO Soest B4 13-1; C- junioren: Spakenburg Cl - SO Soest Cl 3-0; Ijsselmeer vogels Cl - SO Soest C2 8-1; SO Soest C4 - Green- stars C2 0-6; O-pupillen: SO Soest Dl - WZA Dl 2-1; SO Soest D2 - Roda'46 D2 4-0; SO Soest D3 - Us- selmeervogels D3 3-3; APWC D2 SO Soest D4 7-1; SO Soest D5 - Hoogeveen Dl 1-1; CJW D6 - SO Soest D6 0-8; SO Soest D7 - VVZ49 D4 7-1; E-pupillen: Nieuwland El - SO Soest El 6-3; SO Soest E2 - Ach terveld El 0-8; SEC El - Soest E3 5- 4; SO Soest E4 - Cobu Boys E3 2-1; WZA E7 - SO Soest E5 1-4; SO Soest E6 - Roda'46 E10 8-1; UsseF meervogels E8 - SO Soest E7 4-4; SO Soest E8 - WZ'49 E6 4-0; WZA Ell - SO Soest E9 5-6; F-puptllen: SO Soest F1 - Ouick F1 2-2; SO Soest F2 - Roda'46 F2 1-2; HVC F2 - SO Soest F3 4-1; Cobu Boys - SO Soest F4 2-3; SO Soest F5 - Quick F5 10- 1; Nieuwland F4 - SO Soest F6 2-7, WZ'49 F6 - SO Soest F6 1-1; SO Soest F8 - Achterveld F3 0-10; SO Soest F10 - HVC F3 0-1; SO Soest Fll - SO Soest F13 3-1; SO Soest F12 - WZ'49 F9 1-3; Dames junioren A: Roda'46 Ml - SO Soest Ml 1-2; G- voetbal: Jonathan G1 - SO Soest G1 13-1. WZ'49 Nederhorst Al - WZ'49 Al 1-3; Nijenrodes B2 - WZ'49 B2 0-2, Zuidvogels Cl - WZ'49 Cl 5-1; WZ'49 C3 - Roda'46 C5 2-7; Hoog land Dl - WZ'49 Dl 5-0; Nieuw land D2 - VVZ'49 D2 7-0; WZ'49 D5 - Usselmeervogels D5 4-4; AFC Quick E2 - WZ'49 El 1-4; WZ'49 E2 - AFC Quick E3 0-1; WZ'49 E3 - AFC Quick E5 2-4;CJW E6 - WZ'49 E5 2-7; SO Soest E8 - WZ'49 E6 4-0; Usselmeervogels F1 - WZ'49 F1 7-0; WZ'49 F2 - Spa kenburg F3 1-2; Roda'46 F8 WZ'49 F3 7-0; WZ'49 F4 - Green stars F2 2-2; AFC Quick F10 - WZ'49 F5 2-6; WZ'49 F6 - SO Soest F7 1-1; WZ'49 F7 - Ussel meervogels F7 4-0; WZ'49 F8 TOV F5 3-2; SO Soest F12 - WZ'49 F9 3-2; Het paar, dat aanstaande zater dag 15 februari de beste over all score behaalt tijdens de bridge drive in de tennishal van t.v. Soestdijk aan de Schrik- slaan, mag een ballonvaart bo ven de regio gaan maken en een fraaie wisseltrofee mee naar huis nemen. Voor de nummers 1 in alle drie de af zonderlijke lijnen thuis-, club- en wedstrijdbridgersheeft de organiserende Rotary Club Soest-Baarn bovendien 6 be kers klaar staan die door de winnaars mogen worden be houden. Maar dat is niet alles. Er zijn tal van consumptieve prij zen beschikbaar. Tijdens het opmaken van de wed strijduitslag zal er bovendien nog Als jonge sterren bewogen ze zich voort op het podium. De kinderen van jeugdtheater groep Antares gaven woensdag twee geslaagde voorstellingen in ontmoetingscentrum De Klarinet. Met 'Griezels in je slaapkamer' zorgden de 8- en 9-jarigen ervoor dat het pu bliek meteen klaarwakker was voor een avondje toneel. Daarna voerden de leden van 10 tot en met 12 jaar 'Sjakie en de chocoladefabriek' op, een stuk naar het gelijknamige kinderboek van Roald Dahl. Enkele maanden had Antares zich voorbereid op de voorstellingen onder leiding van Carine Davelaar. Zij huldigt het standpunt dat ie dereen een ster is en alle sterren kunnen stralen op het podium. De groep is toegankelijk voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Toneelspelen is in de eerste plaats erg leuk, maar daarnaast krijgt het kind ook manieren aangereikt om te communiceren, zich te uiten en de wereld om zich heen te begrij pen. Onderzoeken, vormgeven en verbeelden nemen een belangrijke plaats in de ontwikkeling van kin deren in', aldus Davelaar. Antares repeteert iedere woens dagmiddag cn aan het begin van de avond. Dat gebeurt voorlopig nog in de spelzaal van de De Bron aan de Sweelinckstraat. Belangstel lenden kunnen een kijkje komen nemen en bepalen of ze ook lid willen worden. Professor Pieter Tops uit Til burg komt vanavond in Soest 'confereren' over burgerparti cipatie n.a.v. zijn quick scan 'Het raadsel van Soest ontra feld', een rapportage over de relatie tussen burgers en be stuur in de gemeente Soest. Het is in 28 bladzijden de neerslag van enkele gesprekken die gevoerd zijn met twee opbouwwerkers, de gemeentesecretaris, een wijkcoör dinator, vijf ambtenaren, de burge- meester, vier burgers, twee burger- werkgroepsleden, twee raadsleden, de ombudsman en de griffier. Ik mis pijnlijk de verslagen van deze gesprekken om de verslaglegging te beoordelen. Het raadsel van Soest bestaat vol gens de bestuurskundige en zijn staf 'uit een teleurgesteld, ontevre den, soms zelfs ronduit gefrus treerd gevoel van burgers en be stuurders over hun pogingen om te komen tot democratische vernieu wing'. Na enkele onleesbare passages over interactief bestuur, die overi gens gelden van Kuttingen tot Cocksdorp, begint op pagina 10 de man-bijt-hond-problematiek van burgerwerkgroepen (van de 30 geïnteresseerden bleven er zeven over), de TOSS-avonden (het ge voel hierbij was nogal lauw), de raadscommissie bestuurlijke ver nieuwing (van gemeenschappelijke beeldvorming, een cruciale voor waarde voor interactief bestuur, is nauwelijks sprake), inspraakbijeen komsten, klankbordgroepen en wijkbeheerteams. Er is sprake van botsende werel den, van onbegrip en wantrouwen over en weer. Momenten van ver twijfeling, soms overgaand in woe de en frustratie. Alom verstoorde relaties, meldt het Tilburgse rap port. Ergste citaat van een betrok ken burger: 'Nu weten we hoe ter rorisme ontstaat'. Ook de 360 in de kern welwillen de ambtenaren (gemangeld door het systeem) komen er in het rap port niet zo goed af. Het is een Januskop: op het ene moment in teractief, op het andere moment niet-zo interactief. Een ambtelijke werkgroep bestuurlijke vernieu wing is al in een heel vroegtijdig stadium gestrand. 'Maar toch zit er absoluut beweging in'. Over de gemeenteraadsleden rap porteerden de Tilburgse geleerden: ze weten zelf niet wat ze willen met burgerparticipatie. 'Ze luiste ren meestal wel beleefd naar wat er gezegd wordt, maar gaan daar na gewoon hun eigen gang. Alsof er niks is gebeurd'. Het valt de externe adviseurs op dat Soest op het terrein van bur gerparticipatie een relatief hoog ambitieniveau heeft. Misschien zo nu en dan zelfs wat te hoog, gelet op wat een gemeente op dit schaalniveau kan waarmaken. De gemeente Soest gaat het ge sprek met de externe omgeving, soms in de vorm van stevige con frontaties, niet uit de weg. De be reidheid om te leren van zulke ge sprekken en confrontaties - ook na een stevige botsing van geesten - is relatief sterk aanwezig, waar die in vergelijkbare gemeenten nogal eens ontbreekt. 'Als burgers en bestuurders in Soest problemen ervaren met bur gerparticipatie dan gaat het in de regel meer om relatieproblemen dan om beleidsinhoudelijke knel punten waar beleidsmakers hun tanden op stuk bijten. Natuurlijk kent Soest ook sociale en maat schappelijke problemen. Maar het zijn niet deze problemen die de gemoederen bezig houden', staat in hoofdstuk 5. Nou, daar komen de jongens uit Tilburg de komende drie maanden nog wel achter als de discussies over de Hoofdwegenstructuur los barsten. Zo krijgt iedereen er van langs in 'Het raadsel van Soest ontrafeld'. Niemand wordt met name ge noemd. De enigen die er positief uitkomen, zijn de Soester op drachtgevers: de burgemeester ('een open bestuurder') en de ge meentesecretaris ('een moderne manager'). Die conclusie is voor mij een raad sel, dat nog niet ontrafeld is. Jan Visser Stichting De Soester Kring I Secretariaat: S Krommeweg 5 Tel. 035-6014403 Amnesty International, bekend van (schrijf)acties tegen martelin gen, gaat voor het eerst in haar bestaan landelijk collecteren. De mensenrechtenorganisatie heeft hard geld nodig voor nieuwe ves tigingen in diverse landen en uit breiding en instandhouden van haar werkzaamheden (inspannin gen om verworvenheden op het terrein van mensenrechten te be houden; het ondersteunen en be schermen van lokale mensenrech tenactivisten en een jaarlijks terug kerende landelijke actie om Neder landse jongeren voor mensenrech ten te interesseren). Van 9 tot en met 15 februari gaan ruim 4000 collectanten in 160 ge meenten collecteren om hiervoor geld op te halen. In Soest gaat de werkgroep op zaterdag 15 februa ri collecteren in de diverse winkel centra: Centrum (Burg. Gro- thestraat-AH), Zuid, Hoogvliet, Smitshof. In de ochtend staan de collectanten ervan 10:30 tot 12:00 uur; in de middag van 14:00 tot 15:30 uur. Op woensdag 19 februari vertoont mevrouw Lika Smirnova uit Baarn voor de Soester Kring dia's uit de zgn. Wapenkamer van het Krem lin waarin zich de eeuwenoude collectie bevindt van gebruiks- en kunstvoorwerpen van de tsaren. Zeldzame schatten van buitenge woon cultuurhistorische waarde, bewaakt door de Kremlin-garde. De oogverblindende rijkdom van de tsaren flonkert nog steeds. Men at en dronk uit goud, kleedde zich in goud en edelstenen. Zelfs de pronkpaarden van de tsaren wer den versierd met puur goud, parels en diamanten. De dialezing voert u langs de tsa- renregalia, gebruiks- en kunstvoor werpen, iconen der oudheid, ge schenken van Arabische sultans, de tsarenkleding, hun wapenrus ting, troonzetels, sprookjesachtige koetsen en onwaarschijnlijk mooi tuigwerk. Juwelen en siervoorwer pen gemaakt in de beroemde werkplaatsen van Fabergé maken deze 'Wapenkamer' extra interes sant. In de lezing komt de extrava gante en oogverblindende rijkdom van de tsaren met exclusieve dia's in beeld. De bijeenkomst vindt plaats op woensdag 19 februari in de kerk van de Nederlandse Protestanten Bond, ingang vanaf de parkeer plaats aan de Pieter de Hooghlaan. Aanvang 10:00 uur, zaal open om 9:30 uur. Bijdrage in de kosten: 3,00 p.p. een verloting plaatsvinden, waarbij de hoofdprijs bestaat uit een over nachting voor 2 personen in Hilton Hotel Soestduinen - inclusief een riant ontbijtbuffet - en aansluitend een kennismaking met golf op de naastgelegen golfbaan. Overige prijzen komen uit het bovenver melde assortiment. Loten worden ter plaatse in de zaal verkocht voor de prijs van 1 euro, of 6 voor 5 euro. Meedoen kan nog Inschrijven voor de bridge drive (15 euro per paar) kan nog steeds, zelfs tot kort. voor aanvang. De zaal is open vanaf 19:00 uur, de bridge drive start om 19:30 uur. Er zijn twee pauzes: 20:30-20:45 uur en 21:45-22:00 uur. De uitslagen van loterij en bridge vinden plaats vanaf 23:00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I Zondag 16 februari Vier dieren, die hun bazen verlaten hebben, ontmoeten elkaar en gaan samen op weg naar Bremen om daar als straatmuzikant te werken. De ezel, de hond, de kat en de haan zullen daar echter nooit aan komen. Onderweg komen ze een roversbende tegen in een luxe wo ning met veel lekker eten. Ze ver jagen de rovers en gaan zelf in het huis wonen. Dit sprookje van Grimm werd door de componist Franz Tischhauser op muziek gezet. De vier dieren worden voorgesteld door fagot, klarinet, hobo en dwarsfluit en de roversbende door de piano. Tischhauser doorspekte het stuk met meer dan 50 muzick- citaten, waardoor de voorstelling niet alleen voor kinderen, maar ook voor volwassenen een vrolijke en enerverende middag betekent. Ook wordt het sextet voor blazers en piano van Francis Poulenc uit gevoerd. Het Ensemble Lacq bestaat uit Susana Rodriguez, fluit; Hendrik Jan Brethouwer, hobo; Lianne Vreugdenhil, klarinet; Ellen Koot, fagot; Eelkje van der Woude, hoorn; Stefanie Rotzsch, piano. Verteller: Rienus Krul. Aanvang 15.00 uur. Toegang 6,00; leden 5,00; kinderen 2,50. ZWEMMEN De Duinkikkers 100m vrije slag: Wendy Spijkc 1.22.98; Audrey Schellinkhoi 1.25.27; Romy Spijker 1.26.02; Bren Elemans 1.15.05; Niels Schimnn 1.19.38; Connor Elemans 1.20.52 Mariclle Koelink 1.23.02; Martje va Yelzcn 1.12.13; Stephanie Epskam 1.03.97; Niels Vlug 1.07.62; Remk Hooft 1.02.53; Ruben de Clippela; 0.57.86; Eline Schoenmaker 1.14.9; Anne Cukier 1.19.07; Bo van de Hoek 1.23.38; Sander Pastink 1.14.1; Martijn Smeets 1.14.17; Jennifer Dijk man 1.12.86; Hanke Schalkx 1.09.0; Fabian Versteeg 1.02.84; Stefan va Tol 1.13.58. lOOm schoolslag: Anne Cukii 1.35.41; Bo van den Hoek 1.36.41 Maaike de Boer 1.37.08; Martij Smeets 1.25.36; Joris Kooy 1.48.1' Stefan van Tol 1.28.89; Micheal Maa sen 1.18.29; Elize Stolze 1.32.25; Jer nifer Dijkman 1.32.58; Niels Vlu 1.26.44; Remko Hooft 1.14.03; Elis Hooft 1.38.56; Sanne Schalkx 1.40.6: 200m vrije slag: Ruben de Clippelas 2.16.55; Stefan van Tol 2.48.34; Hat ke Schalkx 2.31.59; Elise Hoo 2.40.98; Sharon Post 2.41.39. lOOm rugslag: Jennifer Dijkma 1.23.29; Elize Stolze 1.26.26; Elin Schoenmaker 1.27.13; Sander Pastin 1.30.02; Fabian Versteeg 1.15.5l;Wec dy Spijker 1.30.84; Romy Spijke 1.37.36; Audrey Schellinkhou 1.40.63; Brent Elemans 1.27.70; Cor nor Elemans 1.34.88; Niels Schimmc 1.37.71; Elise Hooft 1.24.86; Sharo Post 1.24.32; Stephanie Epskam 1.15.44; Micheal Maassen 1.16.7! Niels Vlug 1.22.99. lOOm vlinderslag: Hanke Schalk. 1.27.18; Maaike de Boer 1.30.47; Mai tje van Velzen 1.38.42; Micheal sen 1.22.33; Stephanie Epskam 1.18.00; Eline Schoenmaker 1.29.35 Elize Stolze 1.29.52; Remko Hooi 1.21.18; Ruben de Clippelaar 1.06.3! lOOm wisselslag: Maaike de Boe 1.26.18; Anne Cukier 1.31.70; Bova den Hoek 1.33.19; Martijn Smeet 1.21.21; Sander Pastink 1.28.39; Jori Kooy 1.38.25. lOOm schoolslag: Marlin Goetha 1.44.64; Martijn Smeets 1.27.3: Remko Hooft 1.14.01. lOOm rugslag: Jolanda Smeets 1.51.09 Romy Spijker 1.38.74; Simone Hugc 1.38.83; Anoek Goethals 1.41.28; Lis de Knegt 1.39.13; Wendy Spijke 1.31.77; Rowie Hooft 2.00.13; Rubet de Boer 1.52.68. lOOm vrije slag Rowie Hooft 1.37.77 Ruben de Boer 1.43.95; Marlin Goct hals 1.23.09; Eline Schoenmake 1.41.31; Sven van Zanten 1.15.98 Robbin Blokpoel 0.59.13. lOOm vlinderslag: Jennifer Dijkmar 1.29.18; Eline Schoenmaker 1.26.2^ Sven van Zanten 1.23.83; Robbi Blokpoel 1.10.89. 50m rugslag: Maaike de Boer 37.76 Martijn Smeets 37.83. 50m schoolslag: Jennifer Dijkmai 42.68; Maaike de Boer 44.86; Remk Hooft 33.51. 200m vrije slag: Romy Spijke 3.09.52; Simone Hugo 3.36.50; Jolan da Smeets 3.37.85; Lisa de Kneg 3.16.55; Anoek Goethals 3.00.44; Wendy Spijker 2.59.76. Maandag 17 februari De Poolse regisseur Kieslowsk was van plan een tweede drieluil te maken. Het eerste, 'Trois Cou- leurs: Rouge, Blanc, Bleu' (1994)1 stelde vrijheid, gelijkheid en broe derschap aan de orde. Nu zou het moeten gaan over hemel, hel en' vagevuur. Kieslowski (1941) kwam niet verder dan een - onvol tooid? - script van 'Heaven': hij overleed in 1996. Tykwer nam hel op zich dat te verfilmen. Hij met de opnamen in 2000. Vér voor 'Nine Eleven', waarnaar film kritiek nog wel eens wil verwijzen als die zich, bij bespreking van 'Heaven', mengt in discussie over gerechtvaardigdheid van terroris tische acties. Philippa, echtgenote en moeder lerares, pleegt een bomaanslag. Z« heeft er redenen genoeg voor, lijkt er redenen genoeg voor te hebben. Maar heiligt een doel wel de middelen? Over dat ethische dilemma, over wat goed is en wal kwaad, over schuld en boete filo sofeert de filmmaker. De vrouw wordt gepakt en ze be kent. Maar ze weet te ontsnappen aan het wettige - maar niet al te frisse - gezag. Nota bene met be hulp van een gezagsdrager, de smoorverliefde politietolk Filippo Ze herneemt haar wraakactie, der de ogen van weer het wettige gezag dat een oogje toeknijpt. Hei paar vlucht, weg van de achtervol gers, maar steeds dichter naar el kaar toe. En uiteindelijk, in helikopter waar de film ook al mee begon. Tom Tykwer verfilmde op de van hem bekende virtuoze wijze he scenario. Desondanks blijft de film onmiskenbaar van Kieslowski en diens vaste co-scenarist Piesiewicz. Cate Blanchett kreeg de Gouden Kamera voor haar rol in deze ope ningsfilm van de 52ste Berlinale, 2002. (Duitsland/Frankrijk/Engc- land/Italië/USA 2002,100 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, ®6019577. Meer infor matie op internet: film.artishock- soest.nl of artishock-soest.nl, GEOPEN "Dat mag in de krant," hoi de mensen wel eens zeggei iemand een mooie prest heeft geleverd. Dat vinden wij ook cn daa zwaaien we hier graag lol aan "de lopers van dc wc Dat zijn de jongens en me die de krant rondbrenge daarbij een tijd lang - maanden - geen enkele k hebben gekregen. Ze kri een extraatje (voor het g voorbeeld) én een eervolle melding. Deze week is hei Oscar Hoogteyling de ZACHTE MET 7 JAAR GARANT zijn de waardige opvol van de ruige alombel TAPIJTTEGEL Aldus Piet van H' UITSLI VERKC RENSV LOS TE LEGG TAPIJTTEGE GEEN GEUJM EN GEEN GES Ook bij niet aanschaf van Kela lapi onze 1000 m2 lapijllegelshowi worden uw benzinekoslen verg Altijd 200.000 tapijttegels va Reeds vanaf €1,80 p.t. 50x Géén bezorgloon, leggen door gehele lan fabriekswinkel PIET VAN HEU0 verkoop uitsluitend bij zijn topijt RENSW0UDE, Utrechtse* Bel 0318-57122: voor gratis kleuren FM 107.9 (s ether: FW Tekst TV Stem uw televisietoestel o af op kanaal 29 en u kon schijnlijk tot uw verrassin; oog met de Tekst TV di Soest en Omroep Amers samenwerking met elkaai per dag presenteren. Van dags 5 uur tot 's nachts 1 morgens van 8 tot 10 uur Tekst TV uitgebreid met tv-jouraal, waarin elke da kale en regionale nieuws wordt gebracht. De Tcks het tv journaal, elk onge kwartier, worden contir haald. Tekst TV wordt ververst cn waar nodig a met actueel nieuws. Wil informatie vinden ove Soest kijkt u dan op telet na 540 voor de uitgebr gramma-informatie van o lokale omroep. Deze telei na's kunnen door de kijk moment worden geraadp uur Wern en J ontvii Simon^WijnanSs onder leden van Man Verder spraken zij eei over burgerparticipatie anderen Milly van Stip de Kam en Jaap Lod maandelijkse column

Soester Courant | 2003 | | pagina 14