tra 3,- Politiek geeft Cultuurplatform de zegen en een zak geld mee NU OOK IN SOEST suucitcnn s Soest 'Gemeente houdt informatie achter' van Zijp Certificaten voor leerkrachten Vis§er 'j intratuin le Aanzet ontwerpstreekplan Debat met provinciale bestuurders in Soest ACTUEEL T r Courant 7.995,- 550,- 88,- 500,- 250,- 9.383,- 888,- 8.495,-* D66 stelt website open en houdt discussie over inspraak 6800 uit cultuurpotje voor festival in mei Provincie legt oor te luisteren voor 2005-2015 In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden AWW/i juwelier Morgenavond in 'De Derde Kamer' De Buut op weg naar erkenning als Daltonschool Service voor alle merken 'Ze weten nu weinig van de ernst van alles' Letsel vrouwen bij aanrijding Lieve Nel, Cursus zwemmen voor peuters en baby's en ouders PAGINA 2 I1TA1R 3? tl 62 WOENSDAG 12 FEBRUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 -2003; actie geldig Ide auto's kunnen él.: 035-7501820 De inspraakprocedure over de hoofdwegenstructuur dreigt volgens D66 een slecht toneel stuk met een voorspelbare uit komst te worden. De fractie heeft inmiddels de concept tekst voor de folder, die begin maart huis-aan-huis wordt ver spreid, gelezen en stelt dat de gemeente essentiële informa tie achterhoudt. D66 neemt dan ook nu reeds af stand van de tekst in de folder, laat fractieassistent Rolf-Jan Sielckc weten. 'Er wordt met geen woord over de toename van sluipverkeer (in scenario A) en de nog grotere groei van sluipverkeer (in scenario B) gerept. De 30 procent meer auto's in 2015 moeten toch ergens blijven en hoe zit het dan in 2020? De gemeente kan het niet zeggen, want dat zit niet in het verkeer smodel. Komt bij meer autogroei de buitenbrink 'om Soest-Zuid' dan scherper in beeld of is betaald parkeren toch onontkoombaar?' Dat de burgemeester in de brochu re niet aangeeft, dat de burgers het recht hebben een referendum aan te vragen over het raadsbesluit, vindt Sielcke eveneens een kwalij ke zaak. Bovendien breekt na de raadsvergadering van 3 juli de zo mervakantie aan. Vechten Sielcke stelt krijgshaftig dat zijn partij zal blijven vechten om be langrijke informatie voor de bur gers boven tafel te krijgen. Hij vindt het 'onbegrijpelijk' dat de gemeente niet wil meewerken aan een evenwichtige inspraak, waarin de burger de verschillen tussen di verse scenario's met elkaar kan vergelijken en zodoende tot een goede afweging kan komen. D66 wil de informatie uitbreiden met andere scenario's. Daarom stelt ze haar website www.D66soest.nn open voor Soesters die hun ei kwijt willen, ideeën hebben of misschien wel met alternatieve scenario's op de proppen komen. 'Als burgers en organisaties hun verkeersplannen willen berekenen, dan zal de D66- fractie daarvoor zorgen. Ook deze resultaten worden dan op de web site geplaatst', aldus Sielcke. D66 houdt ook een informatie avond met het oog op de inspraak over de hoofdwegenstructuur. 'Farce of inspraak' is het thema van de bijeenkomst die woensdag 19 februari om 20:00 uur in buurt huis De Schoof aan de Molenstraat zal beginnen. D66 gaat dan in dis cussie met haar fractieleden Wim Roest en assistent Sielcke én met partijgenoot Barend Smit, die wet houder was in Hilversum en nu lid is van de Eerste Kamer. Hij heeft ervaring met verkeersproblematiek en inspraak van burgers. Iedereen is welkom. Wie verhinderd is, kan de website van de partij raadple gen. Sterrenbergweg 30 3769 BT Soesterberg Tel: 0346 - 560640 Fax: 0346 - 570084 nto@tscs.nl Helemaal van harte ging het niet, en bij sommige fracties was het knarsetanden bijna hoorbaar. Toch is het Cultuur platform Soest er vorige week in geslaagd de politiek een be drag van 6800 te ontfutselen voor een festival waarvoor het niet eens een concreet plan op tafel kon leggen. En dat geheel buiten de begroting of de voor jaarsnota om. De commissie zwichtte uiteindelijk voor het pleidooi van platform voorzitter Werner Paans, die er - tijdens het inspraakrondje in de commissie Sport/Welzijn - op wees dat zich inmiddels 43 organi saties en individuele kunstenaars bij het CPS hadden aangesloten. Achter de schermen maar met gro te voortvarendheid wordt er in middels gewerkt aan het Soestock- festival, waarmee het platform al op 10 mei naar buiten wil treden. Maar dat zal pas gaan lukken als de gemeente er een bedrag van 6800 voor wil uittrekken, want het platform zelf heeft geen bud get. Waar dat geld allemaal voor nodig is kon Paans niet zeggen, want pas een week later zouden de gesprek ken met alle deelnemers rond zijn. Het gaat in elk geval om een aan tal min of meer samenhangende presentaties/voorstellingen/optre dens rondom de Dalweg - als een soort culturele 'as' van Soest (met raadhuis, slakkenhuis, Spleasure- centrum en verderop Artishock etc). - op daarvoor geschikte loca ties. Het platform heeft met grote haast een kostenraming opgeteld en ook een aantal fondsen aange schreven om het festival te spons oren, maar die willen niet 'alleen' financieren. Met andere woorden: of de gemeente maar over de brug wil komen. 'Maar we vragen geen blanco cheque,' aldus Paans, 'al leen een substantiële bijdrage.' Ondanks zijn twijfels over de haal baarheid van de datum 10 mei - 'Ik hou m'n hart vast' - bleek wet houder Harry Witte al overtuigd te zijn van de redelijkheid van het verzoek van het Cultuurplatform. In de boezem van het College was hevig gewikt en gewogen, vertelde hij, maar uiteindelijk was daar af gesproken dat B. en W. niet de schuld zouden moeten krijgen van een eventuele mislukking. Witte wilde de ambitieuze plannen (die hij dus nog niet kende) in elk ge val zeker niet frustreren en daarom stelde hij de commissie voor om uit het pas gestichte Cultuurpotje (waarin 10.000 euro is gestort voor culturele voorzieningen) de ge vraagde 6800 euro aan het plat form te geven. Dat fonds is juist bedoeld om organisaties die na 1 april een subsidieaanvraag indie nen - en dan nul op het rekest krijgen - toch mogelijkheden te verschaffen, aldus de wethouder. De (ook gevraagde) ambtelijke ondersteuning zat er echter niet in, want daarvan zouden anderen weer schade kunnen ondervinden, meende Witte. 'Overval' De commissie reageerde aanvan kelijk nogal geprikkeld op de 'overval' van het Cultuurplatform, zoals Ellen Huberts (VVD) het omschreef. 'We kunnen nu moei lijk nee zeggen, maar dit moet toch niet te vaak gebeuren.' Paul Lem- men (PvdA) merkte op dat het gemeentebestuur andere organisa ties wél met lege handen durfde weg te sturen, en al vond hij het een 'charmant initiatief' van het Cultuurplatform ('eindelijk leven in de brouwerij'), een eindoordeel gaf hij nog niet. Ook Els de Waard (CDA) wilde meer weten voordat ze ja of nee zei. Positief-kritisch reageerden de an dere fracties, hoewel ook daar het gevoel leefde 'overvallen' te zijn. Hoewel er nog geen sprake is van een vastgesteld ontwerp streekplan, dat al rijp is voor de formele inspraak, hebben GS besloten de eerste aanzet alvast openbaar te maken. Behalve op mogelijke woningbouwlo caties, aantallen nieuw te bou wen woningen per gemeente, gaat het concept ook in op na tuur, landbouw, bereikbaar heid, water en economische as pecten. Het Streekplan zal in 2005 worden vastgesteld en beschrijft dan wat er op het gebied van de ruimtelijke ordening tot 2015 mogelijk is. Zou Soest besluiten een rondweg aan te leggen, dan zal dat ook eerst in het Streekplan van de provincie moe ten worden opgenomen. Gebeurt dat niet, dan zal de gemeente niet snel de medewerking van het pro vinciebestuur krijgen. Het concept is donderdag door het College oriënterend besproken. Een standpuntbepaling is nog niet aan de orde, aangezien het nog in bewerking is. Door het concept al in een vroeg stadium openbaar te maken, wil de provincie het maat schappelijk draagvlak aftasten. Te vens vindt nog afstemming plaats met het Bestuur Regio Utrecht (BRU) over het Regionaal Struc tuur Plan (RSP)- Ook in de Sta tencommissie Ruimte en Groen op 17 februari vallen nog geen beslui ten. In oktober 2003 zal het nieu we College van GS het ontwerp streekplan vaststellen. Daarna start de formele inspraak. In juni 2002 hebben provinciale staten de nota Ruimtelijke keuzes op hoofdlijnen'(Keuzenota) vast gesteld. Deze nota is tot stand ge komen na een intensief, interactief traject. De provincie is de dialoog aangegaan over de ruimtelijke in richting met alle externe partners, maar ook met het publiek in de vorm van publieksdebatten. De resultaten uit dit interactieve pro ces zijn meegenomen in de Keuze- Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aan kondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders medewerking. nota. Aan de hand van deze nota is de eerste aanzet van een ont werpstreekplan tot stand gekomen. Met alle gemeenten afzonderlijk zijn gesprekken gevoerd over voor namelijk het aantal te bouwen wo ningen. Na bespreking in de Sta tencommissie treedt de provincie nogmaals in contact met gemeen ten, andere overheden en maat schappelijke organisaties. De provincie wil niet voorbijgaan aan de inwoners. Zij krijgen gele genheid hun mening te geven over het concept ontwerpstreekplan. Medio februari staat het concept op de streekplansite (www.provincie-utrecht.nl onder het kopje 'ontwikkeling streek plan). Ook is het-mogelijk om van 17 februari tot en met 2 maart de discussie aan te gaan met pro vinciale statenleden. Dit kan op de streekplandeelsite Traten over ruimte'. Het gaat over onderwer pen die allemaal te maken hebben met de ruimtelijke inrichting van de provincie Utrecht. Aan de hand van een drietal stellingen per streekplandeelgebied (regio), kan iedereen zijn mening of visie ken baar maken. Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant THE SWISS WATCH F0R CHILDREN Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 Maar inhoudelijk stuitten de plan nen van het platform op louter bij val, zelfs van ChristenUnie-verte- genwoordiger Wiebe Meilof, die nu al vol lof was over het 'boeien de verhaal' en de 'brede aanpak'. 'Spontaniteit en echtheid zijn be langrijker dan de vraag of het or ganisatorisch allemaal wel goed zit,' vond hij. 'Laat het maar bor relen!' Vrijwilligers Paans was blij met de brede steun en beloofde de commissie zo spoe dig mogelijk na 13 februari (de deadline voor de deelnemers) in zicht te geven in de kostenramin gen. In plaats van ambtelijke steun deed hij alvast maar een oproep aan vrijwilligers om te helpen bij het festival, waarop de CDA-da- mes Els de Waard en Annet Oost- erom zich spontaan bij hem aan meldden. Wethouder Witte gaf nog toe dat ook hij zich overvallen had ge voeld, maar dat het Cultuurplat form inmiddels een enorme 'sup port' had. 'En als er dan mensen zijn die zeggen: 'niet kletsen, wij doen het', dan moet je ze ook de kans geven dat te bewijzen.' Hij legde voor sommige commissiele den ook nog even uit wat het ver schil was tussen het festival en de (inmiddels afgeschafte) Sei- zoensmarkt of de 'uitmarkt' in sep tember. Hij stelde vast dat de po litiek in elk geval breed achter de plannen van het Cultuurplatform stond en hoopte dat het festival een groot succes zou worden. leest de Soester Courant HYDRAULISCHE SLANGEN EN APPENDAGES ONDERHOUD/KEURING LAADLIFTEN EN LAADKRANEN IMPORTEUR AMCO/VEBA LAADKRANEN TOT 80 TM CARROSSERIE AANPASSINGEN HUSMATERIALEN OFFICIEEL DEALER VAN: - JOLLY LAADKRANEN - DHOLLANDIA LAADLIFTEN - AJK HAAKARMSYSTEMEN, KIPBAKKEN EN PERSCONTAINERS. - LINCOLN CENTRALE SMEERSYSTEMEN - BROTEC OVERDRUK/ FILTERSYSTEMEN De werkplaats is open van 07.00 - 17.00 u. Op afspraak zijn ook 's avonds en op zaterdag reparaties mogelijk Gerrit Terpstra (CDA). Jan Streng (VVD). 'De Derde Kamer' heeft voor morgenavond - donderdag 13 februari een discussiebijeen komst georganiseerd over de rol en de betekenis van de Pro vinciale Staten in de provincie Utrecht. Deze avond staat mede in het teken van de ko mende verkiezingen voor de Provinciale Staten op 11 maart. Belangstellenden kunnen kennis maken met een aantal politieke vertegenwoordigers uit onze pro vincie en vragen stellen over zaken die hen bezighouden. Hoe staat de provinciale politiek bijvoorbeeld tegenover de aanleg van een rond weg door ons schaarse polderge bied? Zij zullen daar ongetwijfeld een mening over hebben. 'De Derde Kamer' - hét politieke discussieplatform in Soest - heeft voor deze avond een aantal promi nente, provinciale politici weten te strikken: Gerrit Terpstra, statenlid CDA; Jelleke Kramer, statenlid PvdA; Jan Streng, gedeputeerde WD. Verder zullen die avond aanwezig zijn: Steef Klarenbeek, kandidaat-statenlid VVD, en Jan Pieter Lokker, gedeputeerde CDA (wat later op de avond). De bijeenkomst vindt plaats in de Wintertuin van restaurant Fusions aan de Burg. Grothestraat 37 en begint om 20:00 uur. De avond staat onder leiding van Jan Jacobs en eindigt om ca. 22:30 uur. Daar na is er altijd nog gelegenheid om onder het genot van een drankje met elkaar na te praten. De openbare basisschool De Buut heeft een grote stap gezet in de richting van erkenning als Daltonschool. De leerkrachten kregen donderdag het Dalton certificaat uitgereikt. Twee jaar lang volgde het school team de cursus die daaraan voor afging en waarin tien modules wer den behandeld. Zoals 'Het peda gogisch klimaat op een Dalton school', 'Klassenmanagement en Dalton', 'Taken maken en registre ren' en 'De meerwaarde van Dal ton'. Dat deden ze met goed gevolg, want sinds vorige week zijn ze al lemaal gecertificeerd Dalton leer kracht. De documenten werden overhandigd door Hans Wenke van Wenke adviesbureau, van wiens hand de boeken 'Leve de School' en 'Daltononderwijs een blijvende inspiratie' zijn. Zeker binnen het Daltononderwijs geniet hij grote bekendheid. Negen van de tien leerkrachten zijn nu gecertificeerd. De ander miste door ziekte twee modules, maar haalt deze in bij een andere school. Ondanks de diploma-uit reiking is de De Buut nog geen officiële Daltonschool. Het school team zal de theorie eerst op goe de wijze in de praktijk ten uitvoer moeten brengen. Op sommige punten gebeurt dat al, andere as pecten moeten nog verder worden uitgewerkt. 'Langzamerhand wor den alle modules ingevoerd, maar er is tijd, energie en geld voor no dig om dat gelijkmatig te doen', zegt Marijke Kemp van de school. Zij en haar collega's hebben er het volste vertrouwen in en Kemp ver wacht dat de officiële erkenning binnen een jaar een feit zal zijn. De commissie van de Daltonvereni ging bepaalt straks of de De Buut inderdaad aan alle eisen voldoet en zal daarna elke vijf jaar de school nog eens doorlichten. Het Daltononderwijs rust op drie pijlers: verantwoordelijkheid, zelf standigheid en samenwerking. Pri mair daarbij is een goed, pedago gisch klimaat, want daarin komt het kind het best tot leren. Binnen het schoolteam heerst en thousiasme over de ontwikkeling die de De Buut doormaakt en die wil het graag laten zien aan ouders van jonge kinderen. Ouders wor den daarom uitgenodigd een af spraak te maken om de school aan Wethouder Harry Witte (staand rechts) was er bij toen de leerkrach ten van de De Buut hun certificaat kregen uitgereikt. Foto: Herman van Dam de Willaertstraat eens van binnen te komen bekijken. SOEST Eigen technische dienst met 24-uar service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Mevrouw Koster (100): Vervolg van pagina 1 Kansen 'Ik benijd de jonge mensen, dat ze zoveel kansen hebben. Wij hadden ze niet, er was niet zoveel geld, er waren veel minder mogelijkheden. Nu kunnen ze worden, wat ze wil len. Ik praat er wel eens over met mijn kleinkinderen en achterklein kinderen, maar dan lachen ze. Ze kunnen zich niet indenken hoe het vroeger was en vinden het, denk ik, vervelend als je erover praat. Ze aanvaarden dit leven als normaal, ze denken dat het altijd zo geweest is. Over de oorlog willen ze ook niets horen. Ach, zo zijn ze tegen woordig. Ze weten weinig van de ernst van alles. Alles wat ze willen hebben krijgen ze, wij moesten knokken.' Het is niet bedoeld als een klaag zang, mevrouw Koster stelt alleen vast dat er tijdens haar leven veel is veranderd. Vroeger bezocht ze graag een museum, maar pas op latere leeftijd begon ze te schilde ren. 'De jonge generaties kunnen zich dat niet meer voorstellen, maar je was je leven lang huis vrouw. Het kwam niet in je op, dat je nog iets anders kon doen.' Opgegroeid in Alkmaar, waar haar man tot de economische crisis in de jaren dertig op een scheepswerf werkte, verhuisde het echtpaar en kele maanden voordat de Duitsers ons land binnenvielen, naar Utrecht, waar de heer Koster als constructeur aan de slag ging. Kort na de bevrijding keerde het echt paar even terug, maar ondanks de liefde voor de bedrijvigheid op de werf beviel het buitenwerk als be drijfsleider niet. Hij kon meteen weer zijn baan als constructeur in Utrecht oppakken. Koffie-uurtje Ruim een kwart eeuw geleden streek het echtpaar in Molenschot neer, dichtbij de enige dochter die reeds in Soest woonde. Na het overlijden van haar man, betrok mevrouw Koster een aanleunwo ning, maar bijna tien jaar geleden greep ze haar kans, toen ze in het nieuwe zorgcentrum aan het Dal- plein een woning kreeg aangebo den. Daar woont ze nu nog met plezier. Elke ochtend bezoekt ze het koffie-uurtje, maar de andere activiteiten zijn niet aan haar be steed. Ze houdt niet zo van spel letjes en kaarten en om te gaan handwerken, zijn haar ogen te slecht geworden. 'Hoor es, als je man is overleden, is een groot deel afgelopen. Wij konden goed gesprekken voeren samen, hadden beiden belangstel ling voor het wereldgebeuren, voor politiek. Dat mis je wel.' Als het redelijk weer is, maakt ze buiten een ommetje, anders loopt ze door de gangen en maakt ze hier en daar een praatje. En dan is er natuurlijk nog de familie met onder anderen vijf klein- en zes achterkleinkinderen. Niet omdat ze zo nodig wil, maar omdat ze erom wordt gevraagd, heeft de honderdjarige nog een tip voor de medemens. 'Nooit chagrijnig zijn en tevreden zijn met wat je nog wel kunt.' ELKE WEEK EEN .SÖESTERÜOOIIRANT, IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per halfjaar! tel.(035)6014152 Twee vrouwen van 33 jaar uit Soest hebben woensdagavond let sel opgelopen bij een eenzijdig ongeval op de Steenhoffstraat. Ze werden naar het ziekenhuis ge bracht voor een controle, omdat beiden last hadden van een arm en rug. De vrouwen zaten in een auto, kwamen uit de richting van de Molenstraat en reden in de richting van de Dalweg. In de flauwe bocht naar rechts kwam de wagen om nog onbekende oorzaak op de an dere weghelft terecht. De bestuur ster corrigeerde door aan het stuur te draaien, maar reed daarbij tegen een boom die rechts van de rijbaan staat. 'Je hebt vanuit Afrika zeker op Femke gestemd. Via de wereldom roep zal je wel volledig op de hoog te zijn van alle politieke ontwikke lingen in dit land, dat je (tijdelijk) hebt verlaten, 'omdat het steeds egoïstischer en onvriendelijker wordt', zoals je schrijft. Collectebussen in stemlokalen door het hele land hadden 150.000 euro opgehaald voor jouw hongerend Afrika. Je raadt het al: het Soester gemeentebe stuur met een heel hoog CDA-ge- halte verbood het plaatsen van die collectebussen in onze stemlo kalen. Kiezers begrepen er niets van. Geen raadslid die er iets van zegt. Het woord interpellatie be staat niet meer in ons duale stelsel. Dank voor je negende rondzend brief. In mijn fantasie zie ik je in de Zambiaanse regentijd in je natte huisje zitten tussen de spinnen, muggen, vliegende mieren en je gefrituurde rupsenlarven. Eet smakelijk! De toon van je brief is weer be hoorlijk positief. Je contacten met de Derde Wereldgroep Soest voor de financiering van je Cobet- schooltje zullen zeker resultaat hebben. De basisschool 'De Buut' heeft jou deze maand een pakket schoolartikelen gestuurd, die door de witte en zwarte kindertjes van deze Jenaplanschool bij elkaar zijn gespaard. Een goed educatief project. Bij 'Balans' worden kinde ren opgevoed met karatelessen, vechtsporten, boksballen en inter netcafés. Zwaar gesubsidieerd. Je verhaal over de open dag van jullie opvanghuis (zie: www.cityofhope.nl) biedt perspec tief voor de toekomst. Jullie probe ren er wat van te maken. De ge schiedenis van de 11-jarige Kelly stemt minder vrolijk. En dan dat meisje dat wegloopt, terugkeert, zwanger blijkt te zijn, Hl V-positief is en weer wegloopt. Ik citeer voor de lezers van deze krant het slot van je brief, waarin ook een uitgebreide financiële ver antwoording van je activiteiten. 'Nee, ik eindig niet in mineur, ik probeer een positief steentje bij te dragen. Natuurlijk bekijk ik niet alles door een roze bril, maar klei ne dingen brengen hoop. Een om helzing van een van de kleinen, Kelly, die een voetbal heeft gekre gen van Peter en Thao, Ambuye die bij me komt buurten, en de mensen die lachen en groeten tij dens mijn hardloop uurtjes. Ik blijf hier nog een tijdje. Zoals gewoon lijk hier nog eens de administratie voor mensen die mij willen mailen of schrijven, altijd leuk natuurlijk. Of die mijn zus Joke Akkerman- Koster in Bennekom willen lastig vallen. Vindt ze niet erg hoor, voor haar zusje!!' (Nel Koster, City of Hope, P.O. Box 31151, Lusaka, Zambia, tel. 2601274914, e-mail: volmak@zamnet.zm, gironummer 5608662 o.v.v. Melk voor Nel(k), P.C.H. Koster, Van Broeckhuijsen- straat 15, Bennekom. Haar tele foonnummer voor de rondzend brieven is: 0318-415655.) In april komt Ammy Langenbach (Vluchtelingenwerk) je opzoeken. We vergeten je niet en blijven geld storten voor je Thobwa-voedsel. Liefs en sterkte!' In een wekelijkse les van dertig minuten kunnen kinderen van drie maanden tot 4 jaar samen met hun ouder(s) een cursus zwemmen vol gen bij Spleasure Centrum. De les sen zijn elke dinsdagmorgen. Gis teren is ermee begonnen, maar belangstellenden kunnen zich nog aanmelden. Elke les begint met een welkomst liedje en daarna geeft de 'zwemjuf opdrachten en oefeningen, die ouder en kind samen kunnen uit voeren. Voor baby's is er een spe ciaal boekje, waarin de eerste stap pen in het water staan beschreven. Men kan er ook zelf notities in maken. Voor peuters (3,5-4 jaar) is de zwemles van 9:00 tot 9:30 uur; voor baby's (3-12 maanden) van 9:30 tot 10:00 uur; voor 1-2-jari- gen van 10:00 tot 10:30 uur; voor peuters (2-3,5 jaar) van 10:30 tot 11:00 uur. De kennismakingsles kost 5,55, het inschrijfgeld be draagt 8,95 en een 11 lessen- kaart kost 55,50. Voor informatie of aanmelding, 88 6027363. HET GROENE WARENHUIS - Mimroosjes in terracotta potje Hoogte ca. 13 cm Van 3,29 AMERSFOORT, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag/vrijdag koopavond. NIJKERK, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644, donderdag/vrijdag koopavond.

Soester Courant | 2003 | | pagina 3