Preventicon WÊmtèmmmm Scholi voor S Speldem WOENSDAG 12 FEBRUARI 2003 SOESTER COURANT woensdag 12 februari 2003 PAGINA 4 WOENSDAG 12 F Computer expert Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: w>vw.soest.nl VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders hebben sloopvergunning verleend voor: 1het verwijderen van het kunstwerk "De Fakkel" op het Dorpsplein te Soesterberj (verzenddatum: 5 februari 2003); 2. het verwijderen van asbesthoudende golfplaten van een garagebox, Scalmeijerpad 12 (verzenddatum: 7 februari 2003). flHflPPMn MRB* wmmtm Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet Awb) kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na verzenddatum van de sloopvergunning worden ingediend. DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN INGEDIEND OP DE AANGEGEVEN DATUM BOUWPLAATS NR REGNR BETREFT ONTVANGEN Apollo 129 030048 uitbreiden van een woonhuis 31-1-2003 Bartolottilaan 25 030040 plaatsen van een dakkapel (zijdakvlak) 30-1-2003 Hommel 12 030033 plaatsen van een dakkapel in het voorgeveldakvlak 28-1-2003 De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN ZIJN VERLEEND/GEACCEPTEERD BETREFT VERZONDEN vergroten van 2 woningen (dakopbouwen) 29-1 -2003 bouwen van een dakkapel in het voorgeveldakvlak 28-1-2003 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 31-1-2003 bouwen van een loods 31-1 -2003 vernieuwen/veranderen van inpandige garage/kamer 31-1-2003 verbinden van bedrijfspand 31-1-2003 plaatsen van een balkonhek en wijzigen achtergevel 31-1 -2003 verbouwen/uitbreiden van een winkel 31-1 -2003 uitbouwen van een woonhuis 31 -1-2003 plaatsen van dakkapellen (voor- en achtergevel) 31-1 -2003 bouwen van een tredmolen 31-1 -2003 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wet houders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZEND DATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. VRIJSTELLINGEN VERGUNNINGEN I De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunningen te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1 het aanbouwen van een serre, Bakkeneslaan 6; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. het verbouwen/veranderen van een bijkeuken/berging in keuken/badruimte, Beetzlaan 26; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. het bouwen van een carport, Krommeweg 7b; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 4. het bouwen van een hekwerk, Oostergracht 2-4. (artikel 2.5.18 lid 2 Bouwverordening gemeente Soest) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier we ken, derhalve van donderdag 13 februari tot en met woensdag 12 maart 2003 eventuele zienswijzen schrifte lijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Het met een gemerkte bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend donderdag van 9.30 - 12.30 uur. BOUWPLAATS NR REGNR Apollo 160 -162 020803 Bazuin 5 020713 Beckeringhstraat 58 020115 Birkstraat 111 020477 Isaacstraat 17 020725 Koningsweg 26 020746 Prinsenhof 2 030011 Tamboerijn 11 020439 Vondellaan 17 020801 Wiardi Beckmanstraat 380 030003 Wieksloterweg OZ 23 020754 irgunningen te PARKEERVERBOD AKKERWEG Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: door het plaatsen van de borden El van bijlage I van het RW-90 tot het instellen van een parkeerverbod aan beide zijden voor de gehele Akkerweg; N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het colle ge van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatre gelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 109,- voor een natuurlijk persoon of 218,- voor een rechtsper soon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. AANWIJZING PARKEERPLAATS MINDERVALIDE Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: door plaatsing van bord E6 van bijlage I van het RW-90 met onderbord HL-TZ-67 nabij de woning Koekoeks- weg 10 een parkeerplaats voor mindervalide aan te geven ten behoeve van de heer G.L. v.d. Deijssel; N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het colle ge van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatre gelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. VRIJSTELLINGEN/VERGUNNINGEN 2 De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis, Goudvink 10; (artikel 3 lid 3.6. voorschriften bestemmingsplan Klein Engendaal lOOOy '5^ 2. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis, Isaacstraat 16. (artikel 4 lid 5 voorschriften bestemmingsplan Overhees 1999) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, derhalve van donderdag 13 februari tot en met woensdag 26 februari 2003 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1ter inzage. CLIËNTENRAAD CHRONISCH ZIEKEN EN GEHANDICAPTEN SOEST (CCG-SOEST) ZOEKT NIEUWE BESTUURSLEDEN. De cliëntenraad komt op voor de belangen van mensen met een chronische ziekte en/of handicap in Soest en Soesterberg en geeft daarbij gevraagd en ongevraagd advies aan de gemeente Soest en overige betrokkenen als het om mogelijke verbeteringen van de leefwereld gaat. De aandachtsvelden waar de raad zich o.a. mee bezig houdt, bestaan uitde WVG, toegankelijkheid, huisves tingsbeleid en vervoer. Een aantal leden uit deze cliëntenraad vertegenwoordigt al een belangenvereniging van de doelgroep of is als ervaringsdeskundige verbonden aan deze cliëntenraad. Teneinde deze belangen nog be ter te kunnen behartigen zoekt men nieuwe leden die ook een belangengroep vertegenwoordigen of nieuwe leden die als ervaringsdeskundigen al deel uitmaken van een belangengroep. De cliëntenraad vergadert eenmaal per maand, overdag in het gemeentehuis in Soest, hiervoor ontvangt men een beperkte onkostenvergoeding. Zij die uit Soest of Soesterberg komen en belangstelling hebben voor het lidmaatschap van de raad, worden verzocht dit kenbaar te maken door middel van een brief met c.v., te richten aan de secretaris van de Cliënten raad Chronisch zieken en Gehandicapten Soest, Chr. Schrijver, Beukenlaan 22, 3762 AH Soest.. Na ontvangst van de brieven zullen de kandidaten op korte termijn worden uitgenodigd voor een gesprek met een vertegen woordiging van de cliëntenraad. Nadere informatie bij de voorzitter van de cliëntenraadP. Somers, tel. 035-6027076. Voor de vroegtijdige opsporing van kanker in Midden-Nederland NIEUWE STANDPLAATS BEVOLKINGSONDER ZOEK BORSTKANKER IN SOESTERBERG VANAF 24 FEBRUARI A.S. Na Soest zal er in woonplaats Soesterberg een nieuwe ronde van het Bevolkingsonderzoek naar Borstkanker starten op 24 februari a.s. De stand plaats van het mobiele onderzoekscentrum in Soesterberg zal voor het eerst bij sporthal De Ban- ninghal aan de Banningstraat 3A in Soesterberg zijn (dus niet meer zoals voorheen bij het dorps huis in Soesterberg). Betere genezingskansen Borstkanker is in Nederland een groot gezondheidsprobleem. Elk jaar worden er ongeveer 10.000 nieuwe ge vallen van borstkanker ontdekt en overlijden ongeveer 3700 vrouwen als gevolg van deze ziekte. Door borst kanker met behulp van röntgenfoto's in een vroeg stadium op te sporen, wordt de kans op genezing aanzien lijk groter. Bij vroege opsporing is ook vaker een borstsparende behandeling mogelijk in plaats van een borstamputatie. Een goed georganiseerd bevolkingsonderzoek is op dit moment de enige manier om de sterf te aan borstkanker terug te dringen. Op de borstfoto's zijn heel kleine afwijkingen te zien die men zelf niet kan voelen. Om de foto's te maken is maar heel weinig röntgenstraling nodig. Door deelname aan het onderzoek kan borstkanker niet worden voorkomen. Ook kunnen niet alle gevallen van borstkanker vroegtijdig worden opgespoord. Het is belangrijk om regelmatig deel te nemen, ook als bij het vorige onderzoek geen afwijkingen zijn gevonden. Voor wie is het bestemd? Het bevolkingsonderzoek is in principe bestemd voor vrouwen van 50 tot en met 75 jaar. Voor elke vrouw vindt elke twee jaar het onderzoek plaats. In Soesterberg staat iedere twee jaar een mobiel onderzoekscen trum. (Voorheen bij het dorpshuis). Het gaat om vrouwen die geboren zijn in de periode 1928-1953. De uitno digingen worden ongeveer twee weken voor de geplande afspraak verzonden per straat of wijk aan de hand van de postcode, op basis van gegevens uit het bevolkingsregister. Wie organiseert het? Het onderzoek wordt georganiseerd door de Stichting Preventicon uit Utrecht. In de vorige ronde was de op komst 79,1% na de eerste uitnodiging. Deelname aan het borstonderzoek is gratis. Het wordt uitgevoerd door speciaal hiervoor opgeleide vrouwelijke laboranten en duurt ongeveer 20 minuten. Alle vrouwen krijgen bin nen 14 dagen schriftelijk bericht van de uitslag van het onderzoek. Van alle onderzochte vrouwen is bij gemid deld 1,3% nader onderzoek nodig in het ziekenhuis om vast te stellen óf werkelijk sprake is van borstkanker. Bij ongeveer de helft van deze verwezen vrouwen wordt borstkanker vastgesteld. Voor het bevolkingsonderzoek borstkanker zal er een nieuwe standplaats zijn in Soesterberg. Vrouwen die wonen in het postcodegebied 3769 worden uitgenodigd vanaf 24 februari a.s bij sporthal De Banning- hal aan de Banningstraat 3A in Soesterberg. De afgelopen tijd zijn er diverse artikelen in de landelijke en lokale pers verschenen over het nut van het bevol kingsonderzoek borstkanker. Begin maart j.l. verscheen een advies van de Gezondheidsraad aan de Minister van VWS dat de kritiek onvoldoende onderbouwd is. Sinds het begin van de bevolkingsonderzoek is er een da ling in borstkankersterfte te constateren. Er zal verder onderzoek gedaan moeten worden. Sinds het begin van het bevolkingsonderzoek in Nederland, in de periode 1990-1999, zijn in totaal 21.500 gevallen van borstkan ker ontdekt dit uit het recent verschenen evaluatierapport. Ook blijkt dat gedurende de periode dat het bevol kingsonderzoek, zoals in Nederland is uitgevoerd, het sterftecijfer van vrouwen aan borstkanker met ongeveer 23% is gedaald. Wij hopen ook in de toekomst alle vrouwen in deze leeftijdsgroep van 50-75 jaar te kunnen blijven uitnodigin gen. Zoals overal in de gezondheidszorg is ook bij Preventicon schaarste aan personeel, vooral radiodiagnos- tisch laboranten. Hetgeen in de toekomst mogelijk een grotere tijd tussen de opeenvolgende onderzoeken zou kunnen veroorzaken. 4 februari 2003 Onderwerp Provincie Utrecht: subsidietoewijzing voor overkapping openluchttheater Cabrio Verzoek sloopvergunning verwijderen asbest houdende platen uit garage Scalmeijerpad 12 Aanvraag bouwvergunning (20716) voor het plaatsen en uitbreiden dakkapellen op een woning aan de Braamweg 85 Bouwaanvraag 020766. Het plaatsen van een hekwerk aan de Oostergracht 2-4 KENNISGEVING INCIDENTELE FESTIVITEIT Burgemeester en wethouders maken bekend dat in het kader van het Besluit horeca,-sport en recreatie- inrichtingen milieubeheer voor: - de Mixed Hockeyclub, le Heeserlaantje 21 te Soest op 8 maart 2003 van 14.00 tot 24.00 uur vrijstelling zal gelden van de geluid- en trillingsvoorschriften van genoemd besluit. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na be kendmaking van dit besluit een bezwaarschrift indie nen bij de burgemeester van Soest. Tevens kan er een verzoek om voorlopige voorziening worden inge diend. Voor nadere informatie kunt u terecht bij mevr. S.G.T. Koekoek, telefoon 035-6093623. MELDING Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van de Wet milieu beheer hebben ontvangen: Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer PqJOIX13. Op de jaarvergadering maandag 10 februari zijn liefst 15 medewerkers vé Zonnebloem in het zon gezet voor hun trouwe sta£ dienst. Gerard Mentink, zitter van de regionale afd Eemland waartoe de afd Soest behoort, reikte acht ren spelden uit aan nied< kers die minimaal 10 jaar Zonnebloem zijn. Zeven gouden spelden me penning werden uitgereikt mevrouw Paula Pietersen stuurslid van het Nationale E de Zonnebloem in Breda er voorzitter van de afdeling Een gouden speld wordt uitg aan medewerkers die zich maal 25 jaar voor de Zonne - J. de Ridder b.v. - Target Automotive Bosstraat 137 Zuidergracht 21 Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieu beheer Le crapaud Korte Brinkweg 57a Beslissing 1Provincie bedankbrief sturen. 2. De Stichting Cabrio vragen om inzicht in de definitieve subsidietoezeggingen. 3. Stukken ter inzage leggen voor de commissie SOW. 4. In voorjaarsnota tweede fase aan de orde stellen. Gevraagde sloopvergunning verlenen. Bouwvergunning (20716) weigeren omdat de aanvraag in strijd is met de redelijke eisen van welstand. Welstandsadvies niet overnemen.Wethouder R.O. standpunt van het college in de vergadering van welstandscommissie laten toelichten. Vergunning verlenen met toepassing van ar tikel 2.518, lid 2 van de bouwverordening. Tegen de melding kan geen bezwaar worden inge diend. Genoemde instelling zal aan de algemene voorschriften gesteld bij de betreffende algemene maatregel van bestuur voldoen. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 31 januari 2003 tot en met 6 februari 2003 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: - G. v.d. Veenstraat 47-4 coniferen - Anna Paulownalaan 12-1 pinus, 2 coniferen, 1 notenboom - Van Lijndenlaan 6 - 1 acacia, 2 berken - Van Straelenlaan 24-2 sparren - Oude Tempellaan 8 - 1 kastanjeboom, 1 acer - Kerkpad TL 77b - 1 conifeer Door de Gemeente Soest aangevraagde kapvergun- ningen: - Dalweg (sporthal Beukendal) - 6 coniferen, 1 acacia - Ossendamweg (sporthal De Bunt) - 12 elzen, 7 berken Diegenen die menen in hun belangen te worden ge schaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze be kendmaking kenbaar maken bij de afdeling Groen en Milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093643. Binnen deze termijn van 4 weken liggen de aanvra gen voor kapvergunningen ook ter inzage op de afde ling Groen en Milieu in het gemeentehuis van Soest. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 31 januari 2003 tot efi Datum verzending 12 - Birkstraat 84 - 1 Acer Sacharinum - Talmalaan 29-3 esdoorns - Leeuwerikweg 1 - l boom - Paulus Potterlaan 30 - 1 pinus - Den Blieklaan 31-1 conifeer - Beatrixlaan 57 - 1 esdoorn - Apollo 92 - 1 dennenboom, tweestammig - Apollo 90 - 1 denneboom - Apollo 88 - 3 denneboom i| |o Gemotiveerde bezwaren tegen hét-genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het be sluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. ?t 6 februari 2003 Volgens sommige Soest» meenteraadsleden moet geveer een engel zijn die een moment dat zij het ze beneden niet meer zien zi uit den hoge is neergedaa de dolende politici een u te wijzen. Naomi den B een 17-jarige scholier Soest, zou best eens de dende engel' van het S< jongerenbeleid kunnen b zijn. Al een paar jaar wordt er Soest driftig heen en weer over 'jongerenparticipatie': tief betrekken van jongeren gemeentebestuur in de ruim Elders in het land gebeurt volop, maar in Soest koi maar niet van de grond. 1 meente heeft er wel 10.00 voor uitgetrokken, maar als geen jongeren te vinden leuk vinden om zo'n bedra geven - en dat lijkt het g houdt het natuurlijk allem Aanvankelijk had Soest d uitbesteed aan de stichting 1 die o.a. een 'jongerenconf< organiseerde met ca. 25 jo Dat leidde tot een jonger show waar 'bijna geen ho afkwam, zodat Balans hc weer terugschoof naar de g< te, die ook niet goed weet 1 verder moet. En nu is daar opeens een bi Naomi den Besten (17 jaj vorig jaar de publiciteit al door haar deelname aan de renconferentie' in Zuid-, toen de wereldleiders daar reerden. Naomi is hevig gei seerd en actief in (landelijk gerenparticipatie - Institui Publiek en Politiek, JeugdN Nederland, Nationaal Jeugd en ze wil best 'een bijdrag* ren aan het tot stand kom een goede vorm van jonge ticipatie in Soest. Jongerenraad Naomi vindt dat de jongei Soest veel te weinig op de zijn van de mogelijkhec 'meedenken'. Betere comn tie moet daarom de eerste teit krijgen, via scholen, sp( en advertenties in de lokali Daarnaast moet de gemeei ven denken aan iets duurz: Service desk onbere Expert Schoemaker Wij komen, indien r probleem oplossen. Geniet zorgeloos v; Burg. Grothestrc

Soester Courant | 2003 | | pagina 4