Motors Soest >■4 Pré sale actie! Word lid bespaar tot 90 euro... Beelden van Petri van Stein in de Brede Bibliotheek Eemland Motors I Actie Els van Doorn en Willemien Bouwhuis Joodse kankerpatiëntjes gaan >p vakantie in Nederland Open Dagen 15 16 februari Vredesplatform Soest: einde en nieuw begin Ada Cathcart exposeert foto's en gedichten in Daelhoven xasions Eemland Motors gs m Eemland Motors I Eemland Motors Uw goud is geld waard Better Maak bovendien kans op een ATB! WOENSDAG 12 FEBRUARI 2003 1UUR L RUIMTE Thema 'Zwangerschap en geboorte' Zichron Menachem. 'A- (fa* Vtfith Love wmeoezam SOESTER COURANT PAGINA 7 SCHRAVEMADE B.V. Even voorstellen. Better Bodies Soest is onderdeel van Better Bodies; een landelijke keten van healthclubs in Nederland. Better Bodies staat voor een combinatie van in- en ontspanning. Fitness Aerobics Spinning Sauna Afscheid van 'Pinokkio' Tentoonstelling noodt tot 'even stilstaan' Mannen verdacht van autokraak Uw weg naar gezondheid begint hier! Bewaar de Soester Couranten! Op 19 februari komt er weer een Logo Puzzel in deze krant Zij maakt 't! erkstraat 44 ^adm.kantoorenJ i locatie Zonnestudio B Meest complete zonnestudio van de ret Zonncbankve-rkoopij, Alls.in.Hapro.Hn,,,,,, Philips Sauna Infraroods*, Lampen Onderhoud en Sen Zonnehcnielverliinu Occasions Het adres waarouden,\ service en kwaliteit i», heel gewoon is. Tel. 035-542239] maal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine f giro 222111 0,10 per minuut) Houten hds vorige week exposeert de besterbergse kunstenares Pet- Iri van Stein bijzondere beelden in de hal van de Brede Biblio- ^eek aan de Willaertstraat. De eelden zijn gemaakt van oud nateriaal, voornamelijk ka pen, dat later gebronsd is. fetri van Stein is sinds oktober B)01 bezig met het maken van gelden. Een fascinerende bezig heid die voor Petri is als instru mentale muziek waar je zelf tekst en beeld bij mag bedenken en jvaar niemand invloed op kan uit oefenen. Het idee voor een beeld :ömt vrij plotseling, vaak door in formatie op radio of televisie of [gewoon in een gesprek. Natuurlijk peelt eigen beleving een rol. Itetri: 'Ik doe het graag, dus moei lijk is het niet.' Ze beeldt graag wangere vrouwen uit en als ver volg dan het kleine of iets grotere kind. 'Ik raak echt een beetje in vervoering als ik bezig ben. Voor al de aankleding, het gebruik van de verschillende structuren in stof fen spreken me erg aan. Het is al tijd hergebruik. Graag snuffel ik op rommelmarkten want ook daar zit achter elk kledingstuk een verhaal dat je zelf mag verzinnen. Het bezig zijn met creëren geeft me een heel blij gevoel en als ik erover praat ervaar ik hetzelfde.' Petri van Stein - van huis uit ver pleegkundige, later medewerkster van een regionaal dagblad - gaf eerder elf jaar lang cursussen voor het hergebruik van oude wens- en ansichtkaarten. Ze maakt daar naast ook leren jassen op bestel ling, waarvoor een hele wachtlijst is. 'Verwondering' is het leitmotiv bij al haar creatieve activiteiten. 'Ik dacht altijd dat ik niets kon, maar misschien heb ik toch wel een beetje talent. Dat zit ergens in m'n lijf, denk ik.' De katoen die ze ge bruikt is veelal afkomstig van oude t-shirts. Het materiaal wordt met ijzerdaad aan elkaar gehouden en de 'aaibare delen', zoals Petri het omschrijft, worden van een brons laagje voorzien en daarna van een laagje lak, wat ze 'levend' maakt (én weerbestendig). De beelden zijn ook te koop: de prijzen varië ren van 36,00 tot 120,00. Petri van Stein bij de vitrine in de Brede Bibliotheek, waar een aantal van haar beelden te zien zijn. Foto: Soester Courant. Workshop Petri van Stein geeft binnenkort een workshop in de Brede Biblio theek onder de titel: 'Maak van je t-shirt een (tuin)beeld'. Een groep bestaat uit zeven personen en de cursus bestaat uit twee dagdelen. 'Ik leer mensen zien wat ze in hun onbevangenheid kunnen en geniet van de verbazing over het goede resultaat. Iedere cursist gaat met een beeld naar huis,' aldus Petri. De workshop (cursusnummer 63PS5) wordt gegeven op zaterdag 15 en 22 maart, 10:30-15:00 uur. Prijs: 60,00. Materiaalkosten: 16,00. Inschrijven bij de recep tie van de Brede Bibliotheek Soest, dagelijks tussen 11:00 en 18:00 uur. De tentoonstelling in de hal is te bezichtigen tot 27 februari. Toe gang: maandag 9:00-18:00 uur, dinsdag t/m vrijdag 09:00-20:00 uur en zaterdag 11:00-15:00 uur. naar 58.800 km, 200110.49S-1 01 ..9.495 fi9$d 5.000 km, 2001 -9.495 5.700 km. 2001 8.995 km. 200(1 8.750. 600 km, 1999_7.950 7.495. .000 km. 1998 6.750. 1.1998 __.fi 495. '0 km, 1997 rs, 27200 km, 2002 gon 44,400 km, 200223.995,-fj ion 24.000 km, 2001 •drs, groen met, .17.495; .14.495,- .13.995,-I fflB on 96.700 km, 1999 10.495: 58.000 km. 1999 1.600 km, 2000 41.200 km, 2000. Yagon 29.900 km, 200232.995.- ion Wagon, on Wagon, n Wagon, 26.455; g 25.995'j ion, 5-drs, 22900 km, 2002- 25.495; '0 km, 2001 25.495; Vagon 31.600 km, 2001 ....-24.995- l .33.700 km. 2001 20.495; iness Edition -19.995- L Wagon 30.100 km. 2000 - 14.495- I Wagon 60.000 km, 2000 ..13.950;' -J 500 km, 200017.495; 82 (hoek Dalweg) 1 035-7501820 "nlandmotors.nl 11 's geopend van 9.00 tot 18.00 uur. 1 van 19.00-21.00 uur. 1 van 10.00-17.00 uur. Cis van Doorn en Willemien touwhuis uit Soest twijfelen er niet aan dat het allemaal best voor elkaar komt. Ze hebben een groot geloof en veel ver trouwen in hun medechriste- ïen die zich met Israël verbon den voelen. Hun nieuwe actie die het mogelijk moet maken dat de 120 kankerpatiëntjes van Zichron Menachem een week naar Nederland komen - zal dan ook beslist een succes worden. Els en Willemien hebben de afge lopen jaren op diverse manieren, factie gevoerd voor Israël. De ene keer ging het om joodse weeskin deren uit Oekraïne, de andere keer om de kankerpatiëntjes van Zich ron Menachem in Jeruzalem, waar mee Els en Willemien zich bijzon der verbonden voelen. Al eerder Drachten zij geld bij elkaar voor activiteiten ten behoeve van deze ^kinderen in Israël zelf, maar nu is het ambitieuze plan opgevat om alle 120 kinderen in de week van 3 tot 10 juli naar Nederland te ha- f len. Het is niet de eerste keer dat de kinderen van Zichron Menachem - in leeftijd variërend van 7 tot 18 jaar - naar ons land komen. Twee jaar geleden lukte dat ook, met name door de onvermoeibare ac tiviteiten van Deborah Maassen uit Amsterdam. Els en Willemien hielpen haar daarbij, met gelukkig heel wat 'support' uit Soest. Vorig jaar gingen de kinderen een weekje naar Engeland, maar nu is op nieuw gekozen voor een verblijf in Nederland. Zichron Menachem is een uniek project, want zowel Joodse als Pa lestijnse kinderen worden er be handeld. Dat mag - 'in deze rot- tijd voor Israël', zoals Els het uit drukt - wel eens nadrukkelijk wor den vastgesteld. Met de 120 kinde ren zullen naar verwachting zo'n 60 begeleiders meekomen. Naar onderdak hoeft niet meer te wor den gezocht; de eigenaar van een groot hotel in Heemstede stelt ge durende die week een hele vleugel van het gebouw ter beschikking. Ook het Rode Kruis zet zich in voor de actie. Sponsors gezocht Uiteraard zijn er aan deze giganti sche 'operatie' heel wat kosten ver bonden. De kinderen maken nage noeg elke dag ook een uitstapje, o.a. naar Ajax, de Efteling, Six Flags en Volendam, en dat kost ook best wat geld. Er wordt dus op grote schaal gezocht naar bereid willige sponsors, en ook Els en Willemien dragen daaraan graag hun steentje bij. Zij houden zich warm aanbevolen bij alle Soester bedrijven, instellingen en particu lieren die voor dit doel een bedrag willen bijdragen. Op kleinere schaal gaan Els en Willemien ook door met de wijn actie, die al vele honderden euro's in het laatje heeft gebracht. De wijn kost 8,50 per fles (waarvan 5,00 rechtstreeks ten goede komt aan Zichron Menachem), maar wordt alleen geleverd in do zen van 12 stuks. Ook erkentelijk Els van Doorn en Willemien Bouwhuis bij de stand op de Weg wijs beurs in Utrecht, in oktober vorig jaar. zijn ze voor dc mogelijkheid tot in zameling die ze in december drie dagen lang gekregen hebben bij tuincentrum 't Vaarderhoogt. 'Het was daar enig,' aldus de beide Soester actievoersters, die in okto ber nog een stand bemanden op de Wegwijsbeurs in de Utrechtse Jaar beurs (foto), waar ook behoorlijke bedragen werdén opgehaald. Els en Willemien maken in elk ge val ook graag alvast een beetje re clame voor een benefietconcert dat de Israëlische zanger Mardechai Ben David op 7 juli geeft in het Amsterdamse 'Greace', naast de Ajax^Arena, waar de kinderen ook naartoe zullen gaan. De opbrengst is bestemd voor de actie en kaar ten zullen t.z.t. ook verkrijgbaar zijn bij Els en'Willemien. Zoals gezegd: er wordt voor de sponsoring nog gezocht naar een paar 'grote jongens', maar ook kleine giften zijn vanzelfsprekend zeer welkom. Wie een bedrag wil afstaan kan dat overmaken op postbank 77.77.77 ten name van de Collectieve Israël Actie (CIA) Amsterdam, onder vermelding van: 'Zichron Menachem, vakantie kinderen in Nederland'. Wie nu suggesties heeft of nadere informa tie wil kan Els van Doorn en Wil lemien Bouwhuis telefonisch berei ken via ©6021487 (Els) of §86012131 (Willemien). Steenhoftstraat 9\ lel. 602 8132 tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Oude sieraden liggen soms jaren in de Ia. Zonde van uw goud en van uw geld. Ruil 't hier voor een nieuw sieraad of we betalen u de dagwaarde kontant uit. Ook oude merkhorloges ruilen of kopen wij van u in (defekt is geen bezwaar). Laanstraat 18, Baarn Telefoon 035 - 541 59 37 Op 15 en 16 februari a.s. gunt Better Bodies u een blik in onze nieuwe healthclub. (nog in aanbouw) Op deze dag staat ons team voor u klaar. Onder het genot van een drankje leggen onze instructeurs u graag van alles uit over onze moderne faciliteiten die hier komen Wordt u op een van bovengenoemde pre-sale inschrijfdagen lid dan ontvangt u bovendien het Better Bodies welkomstpakkèt (handdoek, sporttas, bidon, keycord en uitnodigingskaart) j|2|ar/cee/p/aafs v00r c'e deur Weteringpad 120 (hoek KOPingSWeg) tel. 035-6016000 Wie door de gangen loopt van Daelhoven zal dezer dagen zonder twijfel getroffen wor den door de prachtige foto's aan de wand, zowel boven als beneden. Het gaat om 'macro foto's' van Ada Cathcart-Ben- ting uit Zeist, die met haar ex positie 'Momentopnamen' tij delijk is neergestreken in het verpleegcentrum aan de Graanakker. In de foto's, gecombineerd met gedichten van haar hand, heeft Ada Cathcart niet alleen de natuur vastgelegd, maar ook haar eigen fascinatie met alles wat groeit. 'Steeds valt er iets nieuws te ont dekken - een andere invalshoek, een andere lichtval, een ander jaar getijde - verandering is altijd aan wezig waar leven is...' Om naast al het lelijke dat er is ook de schoon heid te zien, moet je er even bij stilstaan, vindt ze. De foto's nodi gen de beschouwer daartoe dan ook uitdrukkelijk uit. Ada Cathcart heeft jarenlang zelf in staffuncties in de zorg gewerkt. Het fotograferen beoefende ze louter als hobby en pas toen ze in het bezit kwam van een camera met voorzetlens ontdekte ze de tal rijke mogelijkheden die de appara tuur haar aanreikte. 'Ik ging op m'n knieën zitten om een lieve heersbeestje te fotograferen, en wat ik toen in detail zag fascineer de me. Zoals bijvoorbeeld ook een kastanjeknop die op openspringen staat me ongelooflijk kan boeien. Het is prachtig om de beweging daarin, dat 'gebaar' als het ware, vast te leggen. Dat is de schoon heid van de Schepping...' Ze legde zich eind jaren '70 toe op het fotograferen tijdens een lange periode van ziekte en gedwongen rust. Voor die tijd was ze al artis tiek bezig, o.a. met boetseren en met etsen, maar ze kwam aan het afdrukken niet toe. 'Ik heb altijd een drukke baan gehad, en toen kreeg ik plotseling veel vrije tijd. Dan ga je ook nadenken over wat in het leven belangrijk is...' In haar fotoseries is daarvan veel terug te vinden. Ze heeft inmiddels geëx poseerd in o.a. ziekenhuizen en bejaardencentra, maar ook in de Domkerk en Kasteel Groeneveld. Dit is trouwens al de derde keer dat ze met haar werk in Daelhoven te zien is. Verwondering Fotografie is voor haar het me dium om zich te oefenen in waar nemen, lijnen, vormen, vlakverde ling, kleur en lichtval, waarmee ze haar 'verwondering' en 'verrassing' wil vastleggen. Ze heeft al diverse series van foto's en gedichten ge maakt, o.a. de 'Sprookjes van de wilg', 'De engelen van Church in the Wood' (in Engeland), 'De Zee' (I en II) en 'Zeewaardige verha len'. Zowel het schrijven van ge dichten als het fotograferen zijn voor haar een belangrijk middel tot expressie en dikwijls een ant woord op gebeurtenissen in haar omgeving. 'Langs 't Tuinpad' is het motto van Ada Cathcart bij een van haar fo to 's in de gangen van het verpleeg centrum. Foto: Soester Courant. de expositie die nu in Daelhoven te zien is en die vooral bloemen, vlinders en andere bezoekers van berm en tuin laat zien. Zoals in een van haar gedichten te lezen is: 'Ik loop zo vaak voorbij aan alle dingen De tijd ontbreekt me - denk ik - ik heb haast Om goed te kijken moet ik ergens gaan beginnen dicht om me heen langs 't tuinpad, in de berm ernaast...' Van haar exposities maakt ze in eigen beheer ook boekjes, die voor 7,50 te koop zijn. Ook maakt ze zelf kaarten. Die zijn, net als de boekjes, bijvoorbeeld verkrijgbaar bij het Soester kunstwinkeltje Dc Bereklauw aan de Steenhoffstraat. De tentoonstelling in de gangen van Daelhoven, Graanakker 11, is nog te zien tot 4 maart. Twee Soesters, van 19 en 26 jaar, hebben een nachtje op het politie bureau doorgebracht. Ze werden zaterdagavond rond half twaalf aangehouden op verdenking van een autokraak op dc Verlengde Talmalaan. De gealarmeerde politie hield op basis van een signalement het tweetal aan op de Rubenslaan. Dc gestolen autoradio werd gevonden óp een braakliggend terrein op de hoek van de Soester Engweg. Voor verhoor werden de twee meegeno men naar het bureau. Daar moch ten ze eerst een cel opzoeken om te slapen. (Aanbod alleen geldig op 15 en 16 februari 2003) De tweede inzamelingsactie van het Vredesplatform Soest voor het kinderdagverblijf 'Pi nokkio' in het vluchtelingen- dorp Mihatovice is heel succes vol verlopen. Met de nu be schikbare middelen en de toe gezegde bijdragen kan, on voorziene omstandigheden voorbehouden, in de exploita tie van Pinokkio tot eind 2004 worden voorzien. Het Vredesplatform Soest heeft daarom besloten van verdere geld werving voor dit doel af te zien en aan een nieuw project te beginnen. Het beleid van het Vredesplatform Soest is onder meer gericht op het opsporen en uitvoeren van kortlo pende vredesprojecten. Voor het project 'Pinokkio' bleek in Soest een breed draagvlak te bestaan. Er is op royale wijze voorzien in de daarvoor benodigde middelen. Daarop baseert het platform de verwachting dat ook voor een vol gend project steun kan worden ge vonden bij de burgerij van Soest. Openbare bijeenkomst Om op waardige wijze afscheid te nemen van 'Pinokkio' en de be langstellende inwoners van Soest over de plannen voor een nieuw project te informeren, belegt het Vredesplatform Soest een openba re bijeenkomst. Van B. W. van Soest is toestemming gekregen om daarvoor gebruik te maken van de raadzaal van het gemeentehuis van Soest, Raadhuisplein 1. Tijdens deze bijeenkomst zal ver slag worden gedaan over de huidi ge situatie van het kinderdagver- blijf 'Pinokkio', mede gebaseerd op een werkbezoek dat enkele le den van het bestuur van de Stich ting Steun aan Kinderdagverblijven in de Republiek Bosnië-Herceg- ovina eind oktober daar heeft ge bracht. Inzicht zal worden gegeven in de huidige financiële situatie en in de besteding van de verkregen middelen. Dc burgemeester van Soest, drs. J.J.L.M. Janssen, heeft op verzoek van het Vredesplatform toegezegd te spreken over het thema Soest en vrede. Wat is het beleid daarbij van de gemeente Soest en wat zijn de politieke mogelijkheden van een burgerlijke gemeente? De bijeen komst wordt gehouden op maan dag 17 februari en begint om 20:00 uur. De komende maanden zal in de Wereldwinkels aandacht geschon ken worden aan de ondernemende vrouwen in de ontwikkelingslan den. In Azië, Afrika en Latijns Amerika zijn het vrouwen met bij zondere, zakelijke talenten. Inspi rerende vrouwen, die met opval lende initiatieven kansen creëren voor hun familie, hun woonomge ving of zelfs voor de hele streek. Als ze de kans krijgen, tenminste! Want vrouwen in fabrieken en op plantages werken hard en hebben nauwelijks rechten. De onderne mende vrouwen van wie de pro ducten in de Wereldwinkel terecht komen timmeren flink aan de weg. Via eerlijke handel kunnen zij zich ontplooien en werken aan een be tere toekomst. Door de campagne 'Zij maakt 't' tracht de Wereldwinkel in de ko mende tijd een aantal (h)eerlijke producten te introduceren. Maak kennis met deze vrouwen en proef de kwaliteit van hun ondernemer schap. Al voordat deze campagne begon was voor de vaste bezoekers in de 'voedselhoek' van de We reldwinkel al heel wat te vinden. Een bezoek aan de winkel zal u overtuigen dat op het gebied van chutneys, vruchtentoppings, sau zen en kruiden de ene na de ande re verrassing te koop is. En er komt nog meer! Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, ©6028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur.

Soester Courant | 2003 | | pagina 7