Hoofdwegen in Soest Hm WAT VINDT u? Op weg naar een oplossing woensdag 19 februari 2003 MEER INFORMATIE BLUSSEN? OF KIJKEN? wegen in Soest IALE BROCHURE Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (03S) 609 34 60 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl Luister naar Van het Raadhuisplein, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur, herhaling elke zondag van 11.00 tot 12.00 uur, Radio Soest, kabel FM 107.9, via de ether FM 105.9 Kijk op teletekst, Omroep Amersfoort, pagina's 151 tot en met 173 Kijk naar Tekst-TV op Omroep Amersfoort Bel de Informatietelefoon, telefoon (035) 609 36 65 Lees Op 't Hoogt, wekelijks met bekendmakingen elke woensdag in de Soester Courant (abonne menten), maandelijks de voorlichtingskrant, eveneens in de Soester Courant (huis-aan-huis verspreiding). De volgende voorlichtingskranten verschijnen op 9 april, 14 mei, 11 juni, 3 september, I oktober, 12 november en 10 december. Op 3 juli beslist de gemeenteraad van Soest hoe de verkeers afwikkeling op de hoofdwegenstructuur in ons dorp wordt aan gepakt. Hoofdwegen zijn die wegen, die op de plattegrond van Soest geel zijn gekleurd, zoals de Van Weedestraat, de Soesterbergsestraat, de Ossendamweg en de Birkstraat. Er is een net van hoofdwegen: de hoofdwegenstructuur. Bij de verkiezingen van maart 2002 was de verkeersafwikkeling in Soest - wel of niet een rondweg - het belangrijkste onderwerp. In opdracht van de gemeenteraad is een projectgroep gevormd, die vanaf mei vorig jaar op zoek ging naar mogelijke oplossingen. Een aantal verschillende pakketten van maatregelen is onderzocht. Uiteindelijk heeft de gemeenteraad besloten met twee scenario's de inspraak in te gaan (zie deze pagina). Elke politieke partij legt daar bij zijn eigen accenten (zie pagina 2). Kom naar de open dag van de brandweer Soest Te veel auto's die in Soest rijden en een winkelstraat, die tegelijkertijd een drukke verkeersweg is. In 't kort geschetst zijn dat de problemen. Na meerdere berekeningen zijn twee oplossingsscenario's geformuleerd. Eén is zonder de aanleg van nieuwe wegen (scenario A); de ander vraagt wel om de aanleg van een nieuwe infrastructuur (scenario B). Ook andere scenario's zijn onderzocht, maar die lieten onvoldoende of onge wenste effecten zien. De aanleg van een lange rondweg langs het spoor, tussen de Biltseweg (paleis) en de Birkstraat (weg naar Amersfoort), is één van de onderzochte mogelijkheden die afviel. Een dergelijke nieuwe weg zou welis waar wel de verkeersdrukte in de Van Weedestraat en aansluitende wegen verminderen, maar tegelijkertijd juist extra veel doorgaand verkeer uit de regio aantrekken. Bovendien biedt de weg geen oplossing voor de Ossendamweg, vormt hij een bedreiging voor de natuur en tast de aanleg de pol der aan. Verder zijn de kosten ervan zeer hoog: 18 miljoen euro. Ook de optie om niets te doen is over wogen. Maar in de toekomst krijgt Soest nog meer verkeer te verwerken en veel mensen willen in de Van Weedestraat prettig kunnen winkelen. OPLOSSINGSSCENARIO B Uhoort of ziet de brandweer uit rukken en denkt: "Waar gaan ze nu weer heen? Is het een brand? Is het een ongeval? Of zit er een kat in de boom?" Want wie denkt dat de brandweer er alleen maar is om vuur te bestrijden heeft het mooi mis. En wie dat wil zien, komt op zaterdag 5 april naar de open dag van de brandweer! Koningsweg en Biltseweg zijn de belangrijkste doorgangsroutes De Van Weedestraat en de Steenhoffstraat tus sen het spoor en de Dalweg zijn geen hoofd wegen; Tussen de Stadhouderslaan en de rotonde Burgemeester Grothestraat wordt de Van Weedestraat voetgangersgebied; Ook tussen de Stadhouderslaan en het spoor wordt de Van Weedestraat anders ingericht; meer ruimte voor voetgangers, vrijliggende fietspaden en twee rijstroken; Het laden en lossen in de Van Weedestraat moet in het voetgangersgebied; Geen parkeerplaatsen meer in de Van Weedestraat: wel in de onmiddellijke omge ving, de omliggende gebieden; In de ochtendspits een verbod om vanaf de Vondellaan linksaf de Soesterbergsestraat in te slaan; Verkeerdoserende maatregelen op de Birkstraat; Eenrichtingsverkeer (naar de Vondellaan/ Ossendamweg toe) en meer parkeerplaatsen voor de Soesterbergsestraat-noord; Een nieuwe weg tussen de Stadhouderslaan en de Korte Kerkstraat; De Van Weedestraat wordt tussen de rotonde Burgemeester Grothestraat en de Prins Bernhardlaan helemaal voetgangersgebied (wel laad- en los- en fietsverkeer); Geen parkeerplaatsen meer in de Van Weedestraat: wel in de onmiddellijke omge ving, de omliggende gebieden; Verkeerdoserende maatregelen op de Birkstraat; In de ochtendspits een verbod om vanaf de Vondellaan linksaf de Soesterbergsestraat in te slaan; Eenrichtingsverkeer (naar de Vondellaan/Ossendamweg toe) en meer par keerplaatsen voor de Soesterbergsestraat- noord; Rondom de Van Weedestraat en de Soesterbergsestraat/Soest-zuid maatregelen om sluipverkeer te voorkomen; Koningsweg en Biltseweg zijn de belangrijkste doorgangsroutes De Stadhouderslaan houdt zijn huidige functie. Op 5 april kunt u diverse demonstraties zien, zoals brandblusdemonstraties en demonstraties met reddingshonden. Misschien krijgt u zelf wel de kans een brand te blussen! Kortom, in de kazernes van Soest en Soesterberg is veel te doen. Dus als u altijd al nieuwsgierig bent naar de taken van de brandweer of als u vragen heeft over brandveiligheid, kom dan naar de open dag op 5 april. Aanvang 10.00 uur. MET DE FESTIVITEITEN VIERT DE BRANDWEER EVENEENS HAAR 80-JARIG BESTAAN Kosten: Korte rondweg: Herinrichting Van Weedestraat: Herinrichting Soesterbergestraat: Maatregelen Birkstraat: Maatregelen Vondellaan: TOTAAL: 5,8 miljoen 1,2 miljoen 0,3 miljpen 0,2 miljoen 0,05 miljoen 7,45 miljoen AFWEGINGEN De grootste verschillen tussen scenario A en sce nario.B: In scenario B wordt een korte rondweg aange legd en in scenario A niet; In scenario B wordt het volledige winkelge bied in de Van Weedestraat autovrij, in scenario A alleen tussen de rotonde van de Burgemeester Grothestraat en de Stadhouderslaan; In scenario A wordt ruim 9400 vierkante meter Van Weedestraat voetgangersgebied, in scenario B ruim 11.700 vierkante meter. Nu is het bijna 2.000 vierkante meter; Scenario B is zo'n 6 miljoen euro duurder dan scenario A. Rondom de Van Weedestraat en de Soesterbergsestraat/Soest-zuid maatregelen om sluipverkeer te voorkomen; De Stadhouderslaan houdt zijn huidige functie. Kosten: Herinrichting Van Weedestraat: 1,1 miljoen Herinrichting Soesterbergestraat: 0,3 miljoen Maatregelen Birkstraat: 0,1 miljoen Maatregelen Vondellaan: 0,05 miljoen TOTAAL: 1,55 miljoen HHHfl De gemeente Soest heeft een speciale brochure ontwikkeld, die eind februari, begin maart bij u in de brievenbus valt. In deze brochure leest u alles over de scenario's en de inspraakprocedure. MEER OVER VERKEER OP PAGINA 2

Soester Courant | 2003 | | pagina 13