WAT VINDT U? Hoofdwegen in Soest DE POLITIEK ^PvdA €DA Laat u informeren ""^Christenunie Hoofdwegen in Soest De gemeenteraad vindt uw mening belangrijk. Daarom rekenen de raadsleden op uw inbreng. EXPOSITIE OftOENLiUfCS In de hal van het gemeentehuis komt van 4 maart tot en met 31 maart een expositie te staan. Deze expositie is maandag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 16.00 uur. INFORMATIESPREEKUREN Vragen kunnen direct worden beantwoord tijdens de informa tiespreekuren, eveneens in de hal van het gemeentehuis. De data en tijdstippen zijn: 12 maart: 13.00 tot 17.00 uur 13 maart: 19.00 tot 20.00 uur 19 maart: 13.00 tot 17.00 uur 20 maart: 9.00 tot 20.00 uur VRAGEN? Bel (035) 609 32 68 Mail verkeersoplossingen@soest.nl of kom naar de expositie! commissieleden horen uw mening aan en kunnen even tueel vragen aan u stellen. Wilt u tijdens de hoorzitting van 16 juni 2003 uw mening laten horen? Dan dient u dat uiterlijk 10 juni 2003 door te geven aan Rien van Vliet, griffier van de gemeente Soest, telefoon (035) 609 34 92. Maandag 23 juni 2003 vindt de reguliere vergadering van de raadscommissie RVM plaats. Tijdens deze vergadering wordt het onderwerp hoofdwegenstructuur Soest behan deld. De raadsvergadering, hoorzitting en reguliere commis sievergadering beginnen om 19.30 uur in raadzaal van het gemeentehuis. Ook als u niet inspreekt, bent u van harte welkom. Op meerdere manieren informeert de gemeente Soest u over de scenario A en scenario B. De expositie gaat ook op reis. Zaterdag 15 maart tussen 10 uur en 16 uur kunt u de expositie bezoeken in de Van Weedestraat. Op zaterdag 22 maart tussen 10 uur en 16 uur is de reizende expositie te vinden in Soesterbergsestraat (noord): Elke schriftelijke reactie (per post of per e-mail) die voor 2 april 2003 bij de gemeente Soest is binnen gekomen, wordt voorzien van commentaar van deskun digen en opgenomen in een reactienota. Deze nota gaat naar de gemeenteraad met een voorstel van het college van burgemeester en wethouders. De gemeenteraad vindt uw mening belangrijk. Daarom rekenen de raadsleden op uw inbreng. In de vergadering van donderdag 3 juli 2003 behandelt de gemeenteraad dit onderwerp. Tijdens een hoorzitting van de raadscommissie Runntelijke Ordening, Verkeer en Vervoer (RVM) op maandag 16 juni 2003 kunt u uw mening kwijt over de hoofdwegenstructuur van Soest. De GEMEENTEBELANGEN GROEN SOEST Uit onderzoek naar het verkeer in Soest blijkt dat de meeste Soesters geen problemen ervaren. Dat is logisch, want de meeste problemen doen zich voor op de wegen rond Soest, zoals de snelwegen. Wij vinden dat de ver- keersdiscussie zich moet beperken tot het oplossen van concrete knelpunten, zoals het tegengaan van het sluip- verkeer vanuit Amersfoort dat 's morgens via Soest naar de A28 rijdt." Een rondweg door de polder is zeer onwenselijk. Het is een ernstige aantasting van de natuur. Het kost geld en dat moet u betalen! Verkeerstechnisch vinden wij de rond weg onverantwoord: deze weg lost niks op, terwijl onder zoek uitwijst dat de Ossendamweg nog drukker wordt en Soestdijk problemen krijgt met de wijkontsluiting. Wij vinden dus dat er geen rondweg moet komen en dat er geen straten moeten worden afgesloten of éénrich tingsverkeer moeten worden gemaakt. Meer informatie op website: www.gemeentebelangengroensoest.nl/rondweg Contactpersoon: Hans van WuYckhuyse, fractievoorzitter Gemeentebelangen Groen Soest, e-mail wuijj@soest.nl PVDA De kern van de vraag is: willen wij in Soest, een rondweg, ja of nee? De PvdA is voorstander van de kleine rondweg, door ons de Buitenbrink genoemd. Deze rondweg loopt zo dicht mogelijk achter de bestaande bebouwing van de Brandweerkazerne naar de rotonde op de Stadhouderslaan. Wij willen absoluut geen grote rondweg door de mooie en kwetsbare Eempolder. De Buitenbrink is om tenminste twee redenen nodig. Ten eerste om het verkeer aan de oostkant van Soest te laten doorstromen. Mede ter ontlasting van de overbelaste hoofdroute aan de westkant, de Ossendamweg en de Koningsweg. Ten tweede willen wij dat het winkelklimaat op de Van Weedestraat er op vooruit gaat. Dat kunnen we bereiken door deze straat verkeersluw èn aantrekkelijker voor het winkelend publiek te maken. ft VVIDEE DISCUSSIE HOOFDWEGENSTRUCTUUR Aandachtspunten voor de WD zijn: -minder doorgaand verkeer in Soest -sluipverkeer uit woonwijken weren -winkelklimaat verbeteren Daarom wil de VVD o.a. de Van Weedestraat autovrij of autoluw maken. Met daarbij betere parkeergelegenheid, meer ruimte voor fietsers en wandelaars en duidelijke afspraken over laden en lossen (handhaven!). Tevens zien wij hierdoor kansen voor een weekmarkt, braderieën, een grand café, etc. Om deze ideeën te realiseren wil de WD: - een korte rondweg, die het landschap grotendeels intact laat - uitvoering van kortetermijnmaatregelen voor de Ossendamweg - minder verkeer in de Soesterbergsestraat-Noord - regionale maatregelen die zorgen voor minder verkeer op de Birkstraat. Laat ons ook uw ideeën horen! www.vvdsoest.com GROENLINKS-VISIE OP 'HOOFDWEGENSTRUCTUUR' GroenLinks kiest vóór het behoud van het onvervangbare poldergebied en vóór handhaven van tweerichtingsverkeer in de hele Van Weedestraat. In het winkelgebied Van Weedestraat vervallen wel de parkeerhavens en het parkeren wordt verplaatst naar de koppen van de straat. Het voetgangersgebied wordt verbreed en de fietspaden worden veilig aangelegd. Laden/lossen kan gemakkelijk plaatsvinden en zal niet meer tot opstop pingen leiden. Bevordering en verbetering van hoogwaardig openbaar vervoer, snelle fietsroutes, goede fietsenstallingen bij de stations en bushaltes horen daarbij en niet het bevoordelen van de Van Weedestraat ten koste van de winkelvoor zieningen in de andere woonwijken. GroenLinks wil dat alle aandacht verder wordt gericht op het belangrijkste verkeersprobleem in Soest: de route Biltseweg-Koningsweg-Station Soest-Zuid- Ossendamweg-Vondellaan-Birkstraat. Contactpersoon GroenLinks Soest/Soesterberg: Ans Mann telefoon (035) 601 15 11 e-mail: mannj@soest.nl internet: www.groenlinkssoest.nl CDA-STANDPUNT M.B.T. DE HOOFDWEGEN STRUCTUUR Het CDA neemt de inspraak serieus.- Toch maken wij van deze gelegenheid gebruik om ons voorlopig standpunt kenbaar te maken. Het CDA vindt een goede doorstroming van het verkeer belangrijk. Dit verbetert het leefklimaat in de woonwijken. Wij streven naar een aantrekkelijk winkelcentrum door o.a. het autoluw maken van de Van Weedestraat. Om dit te realiseren en te bevorderen zijn wij voor de aanleg van een kleine rondweg (scenario B). Er dient hiervoor natuurlijk een traject gekozen te worden waarbij de Eempolder zo weinig mogelijk 'verstoord' wordt. Wij vragen ons echter af of de voorgestelde maatregelen in scenario B voor Soest-Zuid voldoende zijn om de problemen van de Ossendamweg op te lossen. Wij attenderen u daar om op onze alternatieven hiervoor. Meer informatie via: Max van Buiten (e-mail: buitm@soest.nl; telefoon (035) 602 25 29 of website: www.cda.nl/soest CHRISTENUNIE-SGP De inspraakscenario's gaan vooral over twee grote knel punten: de Soesterbergsestraat-Vondellaan-Ossendamweg en de Van Weedestraat. Voor Soest-Zuid wordt één mogelijkheid voorgelegd. Voor Soestdijk worden twee basisvarianten gepresenteerd, waarin allerlei aanpassingen kunnen. ChristenUnie-S GP meent dat de doorstroming van het verkeer over het bestaande wegennet kan plaatsvinden. Opoffering van het weidegebied is vanuit verkeersoog- punt niet nodig. Ook het winkelklimaat is geen argument om een rondweg aan te leggen. Een aangenamer, veiliger winkelklimaat in de Van Weedestraat kan simpeler gerealiseerd worden. ChristenUnie-SGP stelt voor op de Van Weedestraat een richtingverkeer in te stellen, met gebruikmaking van de Lange Brinkweg in tegenovergestelde richting. Natuurlijk wordt het dan drukker voor de bewoners van de Lange Brinkweg, maar een (onnodige) rondweg langs de achtertuin is nog minder aan te bevelen. De Soester gemeenteraad is gekozen. Iedere inwoner van Soest, die tijdens die verkiezingen 18 jaar of ouder was, heeft zijn stem uit kunnen brengen. Acht verschillende politieke partijen kregen op die manier een plek in de Soester gemeenteraad. Hoe denken zij over de hoofdwegen in Soest? DE GROTE RONDWEG: DE KORTSTE WEG NAAR DE OPLOSSING Soest 2002 wil een grote rondweg omdat de kleine omweg alleen goed is. voor het winkelgebied Van Weedestraat. De rest van Soest moet daarvoor betalen met verlies aan woongenot (Lange Brinkweg) en met méér last van sluip verkeer en parkeerders. Soest-Zuid, O verhees en Boerenstreek krijgen ook een fikse rekening gepresenteerd: je komt er straks niet meer in of uit, laat staan erdoor! De grote rondweg is de enig echt goede en duurzame oplossing. Hij zorgt ervoor dat er van Soestdijk tot aan de Birkt veel minder verkeer door Soest komt en hij werkt sluipverkeer niet in de hand. Het resultaat: meer veilig heid, minder overlast, doorstroming op de Ossendamweg en de huizen aan de Lange Brinkweg houden hun waarde. Meer weten www.soest2002.com m. INWONERS VAN SOEST D66 is tegen een rondweg. D66 heeft nog geen definitief oordeel om alle verkeer in leefbaar en groen Soest ook in 2015 in goede banen te leiden. Er zijn vele maatregelen denkbaar. En daarom moet er naar u worden geluisterd Het college en de meerderheid in de gemeenteraad weten het wel. Het is scenario A of B. Meer scenario's wil men niet aan u voorleggen. Daarom deze oproep: Stel uw eigen scenario samen en stuur hem op naar D66. De gemeente heeft beloofd dat ze de scenario's doorrekenen Graag stellen wij onze website beschikbaar voor uw scenario en de doorrekening, zodat iedereen kan zien wat dat voor Soest betekent. Kijk op www.D66soest.nl voor andere scenario's. Wim Roest www.DQ6soest.nl

Soester Courant | 2003 | | pagina 14