Hulleman optiek Het is tijd voor een hypotheekrente verlaging nu 3,6%*. ïWie wordt voorleeskampioen van Soest-Baarn-Bunschoten? jiton Honders in de Spirituele Kring Soest 6 aruóhoch Medezeggenschap Bedrijfstakpensioenfondsen c* SPOED ,49 99 ZONNESTUDIO - SOEST PAGINA m WOENSDAG 19 FEBRUARI 2003 SOESTER COURANT 'Voorronde op 4 maart in Brede Bibliotheek SENIOREN Wilt u ook tot 30% LAGERE maandelijkse hypotheeklasten? Lekker Leven Hypotheken Bel gratis 0800 - 0233363 'ondag 2 maart, De Deel Wederom cursus ïilieuvriendelijk tuinieren Kwekerij Boerderijmiddag <M> VOOR O O G Z O R G ijs verlaagd! Marathon voor klaverjassers in De Klarinet Brede Bibliotheek\ Soest mjf Mongo mongo: 'De Bieboebeestenlaan' Friese avond in Brede Bibliotheek rjr' ^f\oArelu^m ZONNEBANKLAMPEN Kerkstraat 1 Soest Tel: 602 30 22 Jazzbarockcafé 0800 - 0432 LAAT UW OGEN STRALEN! MARIA ShlSeidO GALLAND 15% KORTING SPECIAAL VOOR U! BEZORGERS Rabobank PAGINA 19 AANMELDEN: Tel. 035 - 601 41 52 Pp dinsdagmiddag 4 maart or ganiseert de Brede Bibliotheek Soest de Voorronde van de Na tionale Voorleeswedstrijd. De yoorleeskampioenen van 12 basisscholen uit Soest, Baarn pn Bunschoten treden dan voor (iet voetlicht. Ze lezen een frag- Jnent voor uit een kinderboek. bc kinderen zijn afkomstig uit de groepen 7 en 8. Bij de voorronden, flie plaatsvonden op de scholen, fcwamen zij als de beste voorlezer Jan hun school uit de bus. De kan didaten mogen hun leerkracht en naximaal 9 supporters uitnodigen. Kan de wedstrijd doen de kam pioenen mee van de Da Costa- chool, de Montessorischool, De \chtbaan en de Prins Willem- Vlexanderschool uit Soest. eerste-prijswinnaar, die zich egionaal Voorleeskampioen mag BOemen, gaat door naar de Provin ciale Finale, die op woensdag 26 paart in de Speeldoos in Baarn gehouden zal worden. Als alles goed blijft gaan wordt hij/zij zelfs ■Voorleeskampioen van Utrecht. De voorleeskampioenen van alle provincies treffen elkaar ten slotte lop 14 mei in Muziekcentrum Vre- idenburg in Utrecht voor de Lan delijke Finale. De Voorronde Nationale Voor leeswedstrijd vindt plaats in het theater van de Brede Bibliotheek Soest. In de jury zullen plaatsne- I men: Arie ter Beek, beleidsmede- IK WILDE EERST VOORLEZEN CJIT ROTTER., WW3 IK HEB TOCH J een akipeo ueveiimgs- Boek van me: TSK£bJfi^fS VAN FOKJC.e X S<-Jt=<£ P(Zese*n~e£f3T VOOGceGS/yMPPAG werker gemeente Bunschoten, Isa- bel Lopez, beleidsmedewerker cul tuur gemeente Soest, en Aad Post, journalist van de Soester Courant. De presentatie is in handen van Jean Mare van Tol - de bedenker van de bekende stripfiguren Fok- ke en Sukke - en het begint om 16:00 uur. De Nationale Voorleesdag is een initiatief van Stichting Lezen (het Landelijk Platform Leesbevorde ring) i.s.m. het NBLC, Centrum voor Bibliotheken en de Stichting CPNB. De Nationale Voorleesdag wordt financieel mogelijk gemaakt L ER GEGARANDEERD NERGENS GOEDKOPER jpe Spirituele Kring Soest ver- "zorgt op zondag 2 maart een le- Czing over persoonlijke ontwik keling door Meditatie en Ayur veda. Tijdens de lezing wordt iingegaan op de mogelijkheden an de Ayurveda als geneeswij- ze en als methode om rust en stabiliteit te verkrijgen. Medi- tatie, meer algemeen bekend Sals een methode om tot rust te -komen, wordt ook behandeld. Tijdens de lezing wordt duidelijk idat beide methoden elkaar aanvul- jlen en een grote stimulans kunnen feijn voor lichamelijk en geestelijk "welzijn. Na een korte uiteenzetting lover de Ayurveda volgt een eerste verkenning van de mogelijkheden yan deze Indiase geneeswijze voor Bieder persoonlijk. Daarna volgt een praktische behandeling van Mijn Merk Aardappelschijfjes Zak 450 gram 0*68 Voor het derde achtereenvolgende [jaar houdt De Kwekerij aan de Molenstraat een cursus milieu- vriendelijk tuinieren. Dit keer zijn de lessen op de dinsdagen 1, 8 en 15 april, telkens van 19:30 tot 21:30 uur. Het milieucentrum is van de ge meente Soest, maar de cursus wordt gegeven door Joop Kiers van De Landbouwvoorlichting t(DLV). Hij geeft door het hele land cursussen. Aan bod komen onder meer bo dem en bemesting, voorkomen van ziekten en plagen, natuurlijke af scheidingen en het belangrijkste snoeiwerk. Ook kunnen de deelne mers natuurlijk problemen in hun eigen tuin aansnijden. Opgeven voor de cursus kan tele- Jfonisch (88 6093202) of per e- mail: milieucentrum@socst.nl meditatietechnieken met een toe lichting op de wisselwerking van meditatie en Ayurveda. De lezing wordt afgesloten met beantwoor ding van eventuele vragen. Inleider is Anton Honders. Hij verzorgt cursussen en coaching- trajecten voor persoonlijke ontwik keling en beschikt over een ruime ervaring in Nederland en India. Verder is hij actief binnen de stich ting Arunachala, een organisatie op het gebied van mondiale be wustwording en persoonlijke ont wikkeling. Belangstellenden zijn op zondag 2 maart vanaf 15:00 uur van harte welkom in 'De Deel', (Kerkstraat 11b, achter de Oude Kerk). Er wordt gezorgd voor een kopje kof fie of thee. Om 15:30 uur start de inleiding, waarna er gelegenheid is tot discussie. Rond 17:00 uur volgt er een informeel samenzijn, waar bij nog een glaasje kan worden ge dronken. De bijdrage in de onkos ten bedraagt 7,00 (incl. con sumpties) De Spirituele Kring Soest is een ontmoetingsplaats voor iedereen die zich met zingeving, spirituali teit en levensvraagstukken bezig houdt in een besef van wederzijd se gelijkwaardigheid en respect voor ieders eigen beleving. Voor deelname is geen lidmaatschap vereist. Iedereen is van harte wel kom en kan gewoon als belangstel lende binnenlopen. Informatie: Marijke en Bert Smit: 886019815. Kinderparadijs I De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 De inloopmiddag van De Vrije Teugel staat woensdag 5 maart in het teken van de boerderij. Kinde ren kunnen op het terrein aan het Vedelaarpad helpen de dieren te verzorgen en verder mogen ze knutselen en spelletjes doen. Deze activiteit is van 14:00 en 16:00 uur en deelname kost 2,50. Lotus Keukenpapier Pak 6 rollen 5<5S f isdag 8.00-20.00 rdag 8.00-18.00 Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Oogmeetkundige - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TEL 601 38 59 's Maandags gesloten door het Ministerie van OCW, het Fonds Leesbevordering van Stich ting Lezen, het VSB Fonds en De Nederlandse Boekenbon BV. De lokale, regionale en provinciale voorronden worden georganiseerd door de Openbare Bibliotheken en de Provinciale Bibliotheekcentra- Wijkvereniging Overhees houdt zaterdag 22 maart een klaveijas- marathon. In ontmoetingscentrum De Klarinet zal dan twaalf uur achtereen volgens het Amsterdams systeem worden gespeeld, al krij gen de deelnemers wel de gelegen heid om tussendoor de benen te strekken. Tussen het kaarten door, wordt er een loterij gehouden. Nu al kan men zich opgeven voor dit evenement, mits men 16 jaar of ouder is. Deelname kost 4,00 voor leden en donateurs van de wijkvereniging en 5,50 voor an deren. Vooraf inschrijven kan bij Koos Frans, 88 6033244. Bingo Komende zaterdag, 22 februari, houdt de wijkvereniging een bingo, eveneens in De Klarinet. Die be gint om 20:00 uur en wordt ook afgewisseld met een loterij. Een speelkaart voor leden en donateurs kost 3,50. Andere deelnemers betalen het dubbele. De zaal van het ontmoetingscentrum gaat om 19:00 uur reeds open. Willaertstraat 49 38 60958291 Woensdag 26 februari Dimme de Dromedaris is moe. Hij is de hele woestijn doorgelopen. Dimme is op zoek naar zijn nieu we huis in 'De Bieboebeestenlaan'. Daar wonen allemaal verschillen de beesten. Sjaan de Sprinkhaan weet al van zijn komst. Zodra Sjaan Dimme ontmoet schrikt ze enorm. Is dit de nieuwe bewoner? Ze vind het een vreemd harig monster. Sjaan gilt! De voorstelling laat in een milde vorm kennismaken met 'vooroor delen'. VREEMD: dus je moet weg. VIES: dus een monster. NIEUW: dus eng. 'De Bieboe beestenlaan' is een voorstelling waarin beeld, beweging, spel en poppenspel samengaan. De pop pen zijn heel verschillend van vorm en grootte. De speelsters worden gedeeltelijk of helemaal een met de poppen. Duur: 55 minuten. Leeftijd: vanaf 4 jaar. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: kinderen 3,50; volwassenen: 4,50. Kaarten reserveren bij de theaterkassa: 886095829, ma t/m vr 11:00-18:00 uur. De Stichting Toermalijn organi seert op vrijdag 28 februari, in sa menwerking met de Friese vereni ging Frysk en Frij, een Friese avond in het theater van de Brede Bibliotheek, waaraan wordt mee gewerkt door Lammert van der Velde en de band Mannemoed. Van der Velde is o.a. bekend van zijn straatoptredens bij de AH-su- permarkt in Soestdijk. Hij wordt begeleid door de band Manne moed, bestaand uit Peter Arends, accordeon en akoestische gitaar; Rinnie Akkerman, mandoline, banjo en gitaar; en Pieter Althuis, contrabas. Lammert schrijft de tek sten en de muziek. Het repertoire is geworteld in de rijke westerse singer-songtraditie, maar dan op z'n Fries, met melodieuze muziek en melancholieke en meeslepende teksten. Daarnaast treedt op de verhalenvertelster Jante Geertsma. Frysk en Frij is aanwezig met Frie se boeken en informatie. De pre sentatie van het geheel is in han den van Eit Algra. De bijeenkomst begint om 20:15 uur. Entree: 10,00, kaarten ver krijgbaar aan de zaal. Reserveren: 88 6095821. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Naam: Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Zonnebank met 2gezichtsbruiners lOx 48,00 per keer 5,90 Snelbruiher met 3 gezichtsbruiners 10 x 61,00 per keer 7,30 Jumbo met 4 gezichtsbruiners 10 x 84,00 per keer 9,60 TEVENS VERKOOP VAN Openingstijden: maandag t/m vrijdag zaterdag 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur Steenhofïstraat 46, tel. 60195 77 I Zondag 23 februari Dichter/musicus Stormvogel ont vangt bevriende sterspelers uit de Nederlandse geïmproviseerde mu ziekwereld (Rob van den Broeck en Onno Witte), om geheel on voorbereid het podium mee te be klimmen, en - als dat gelukt is - ter plekke een muziekstuk te scheppen waarin vrijmoedig de muzikale grenzen worden over schreden. De vermaarde pianist Rob van den Broeck heeft zijn sporen in de jazz en geïmproviseerde muziek ruim schoots verdiend. Met Free Fair was hij in de zeventiger jaren een van de belangrijkste vertegenwoor digers van de moderne jazz in Ne derland. Van den Broeck speelde op ontelbare albums en met ontel bare grootheden uit de internatio nale jazzwereld, waarbij zijn inter actievermogen en fantasie bij uit stek geroemd mogen worden. De veelzijdige slagwerker Onno Wit te is vooral als latin- jazzdrum- mer gelauwerd, maar vindt zijn genot evengoed in Strawinski, Zappa of het gekrijs van analoge synthesizers. Aanvang: 20:15 uur. Toegang: 3,50. Maandag 24 februari 'Everyday God Kisses Us OnThe Mouth' Voormalig slager Dumitru, veroor deeld voor moord, mag na elf jaar in de bajes terug naar zijn vrouw. Maar al tijdens de treinreis naar huis gaat het weer mis. Dumitru wint met gokken een nacht met de vrouw van een tegenspeler. Tijdens het innen van de prijs ontstaat on enigheid, die uitmondt in een moord uit zelfverdediging. Een maal thuis blijkt dat zijn broer ziin vrouw zwanger heeft gemaakt. Wederom kan Dumitru slechts met geweld handelen en hij vermoordt zijn broer. Later nemen zijn me dereizigers in de trein wraak voor Scène uit 'Everyday God Kisses Us On The Mouth de eerste moord. Steeds weer wordt Dumitru gedwongen zijn toevlucht te nemen tot geweld, ter wijl hij uiteindelijk niets liever wil dan het opbouwen van een nieuw, rustig bestaan. 'Everyday God Kisses Us On The Mouth' is een rauwe, intense film. Dragin laat vooral de beelden spreken - niet alleen door de com posities, maar ook door de grof korrelige afwerking van de film. Achter die rauwheid gaat een die pe psychologie schuil. Dumitru moordt niet uit lust, maar uit een onbeheersbare drift. Hij is zich be wust van zijn gruwelijke daden, maar niet in staat zijn leven te ver anderen. Dumitru vindt troost bij God. Hoe vreselijk zijn daden ook zijn, God begrijpt wat hij door maakt en veroordeelt hem daarom niet. Dat groeiende besef maakt Dumitru op een bepaalde manier onkwetsbaar. Het zorgt er ook voor dat de kijker Dumitru als een mens blijft zien, en niet als een ge welddadig beest. De film won een Tjger Award op het afgelopen Filmfestival Rotterdam, waar de jury de film prees om 'de sterke visuele manier waarop een intens verhaal wordt verteld met sterk acteerwerk en een efficiënte, poë tische constructie'. (Roemenië 2001, 93 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, &6019577. Zie ook: film.artishock-soest.nl of artis- hock-soest.nl. Reeds geruime tijd zijn er be sprekingen gaande over mede zeggenschap bij de bedrijfstak pensioenfondsen door de direct belanghebbenden, de gepensio neerden dus. Als gepensioneerde maakt men geen deel uit van de deelne mersraden van de pensioen fondsen en mag men dus niet meedenken en niet meebeslis sen over het beheer en de beste ding van de gelden, die men in de werkzame tijd heeft "belegd" voor de oude dag. Bedrijfstakpensioenfondsen zijn fondsen die de ingehouden pen sioenpremies beheren en zijn in feite "eigendom" van de werk gevers- en werknemersorganisa ties. Vooral door de grote koersval op de effectenbeurzen is de vraag naar medezeggenschap weer actueel geworden. Bij de bedrijfstakpensioenfond sen gaat het om grote bedragen; om geld dat door werknemers en werkgevers opzij gezet wordt voor de oudedagvoorziening. Er moet te allen tijde voldoende geld voorhanden zijn om de pensioenen te kunnen betalen. Dit geld wordt door de fondsen ondergebracht in beleggings fondsen, waarbij het koersrisico zoveel mogelijk gespreid wordt. De laatste jaren waren heel aan trekkelijk omdat er forse koers winsten konden worden ge maakt. Men kan zich echter wel rijk rekenen maar men is pas rijk als men die winsten op tijd heeft verzilverd. De pensioen fondsen stemden hun premiebe leid echter af op fictieve winsten die nog niet waren gerealiseerd. Ommekeer Door de grote koersval in 2002 lag de zaak ineens heel anders en bleek de uitkering van de pen sioenen in gevaar te komen. De beleggingen waren ineens veel minder waard dan waarvan men steeds uitging, waardoor de uit betaling van de pensioenen in gevaar dreigdd te komen. De "deskundigen" hebben met deze mogelijkheid waarschijnlijk geen rekening gehouden. Hierdoor is men bij de vaststel ling van de premiebedragen uit gegaan van verkeerde progno ses, waardoor de huidige pre mies onvoldoende garantie bie den voor de continuïteit van de premie betalingen. Er worden al geluiden gehoord om de indexeringen te beper ken, waarmede de opgelopen schade zou worden afgewenteld op de uitkeringsgerechtigden. Hoewel de gepensioneerden geen medezeggenschap hebben, worden zij echter wel indirect vertegenwoordigd door het Coördinatieorgaan Samenwer kende Ouderenbonden (CSO), dat de bevoegdheid heeft één of twee vertegenwoordigers af te vaardigen naar de besprekingen. Het is te hopen dat de besturen van de pensioenfondsen hieruit een lesje hebben geleerd en in het vervolg voorzichtiger om moeten gaan met de hen toever trouwde gelden. Meer zekerheid en minder risico. Teun Duhen, redactielid Seniorcnnietnvs Bron: de Gewestelijke PCOB nieuwsbrief Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar PARIS Een speciale behandeling die een droge huid rond de ogen herstelt en rimpelvorming vermindert. Kiest u voor'deze complete oogbehandeling dan ontvangt u 15% korting op de behandeling en op alle oogcrèmes en oogmaskers. Deze aanbieding geldt tot 1 april. Reden genoeg om eens langs te komen of een afspraak te maken. Tel.: 035-602 04 88 Burgemeester Grothestraat 25,3761 CK Soest. ART OF BEAUTY De Soester Courant zoekt met spoed Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Hypotheekrente 1 jaar vast, effectieve rente 3,7%, vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden.

Soester Courant | 2003 | | pagina 19