egio \PCOR Vraag duidelijkheid van uw huisarts ISOESTERBERG Interview: Roder van Arkel over veertig jaar Medicijnenverkwisting aterdag meditatiedienst r.k. Caroluskerk De Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) en de vernieuwing De cliëntenraad van de SWOS komt voor uw belangen op Huisartsenpost Eemland (herhaalde oproep) Zie ook artikel op pagina 19 Volop keus voor deelname activiteiten Drie Eiken ^GlNgSóENSDAG 19 FEBRUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 27 Samenwerkende Bonden van Ouderen ANBO UNIE KBO TART Sneeuw en ijs PROFILZ an Wijl DataDidact Bijeenkomst over stand van zaken Soesterberg-Noord Bent u een CREATIEVE HOBBYIST m/v met 55 jaar ervaring? HOERA!!! De Vlag kan uit!!! FNV helpt bij invullen van aangiftebiljet ANBO is op zoek naar vrijwilligers 'kosten koper'? voning ce verkopen, dan ook zelf met de makelaar i voor deze dienst (make tage). De makelaar dient koop vooral het belang rkoper, dus niet van de ;t kan daarom eveneens :oper van belang zijn een keiaar in te schakelen. ISÓtTSTI Jchting Welzijn Ouderen Soest llein 6 - 3762 BP Soest - tel. 035-6023681 SENIORE SOEST EN SOESTERBERG NIEUWS Voor 50-plussers 13e JAARGANG, NUMMER 10 ST 3 27 38 :OORT 2 80 51 M wer veertig jaar is Soest nog pest en kan hij, dan zestig jaar, als zijn oma nu, nog steeds leen mooie dag in de polder hter de boerderij aan het jrkpad waar de familie woont, hn fietsen. Over veertig jaar bft Soest niet veel meer bewo- 'i ffpp. dan nu, over veertig jaar zal lest zelfs mooier zijn. [et deze privé-idealen is Roder [001 in de politiek gegaan en inet voorkeurstemmen werd hij jongste raadslid van Neder land, voor de GGS. En nee, hij beeft geen plannen om zich te SSjfileren in de landelijke poli tiek. g>r zijn beroeps toekomst it hij colleges in Utrecht, een JpHie Bestuurs- en Organisatie itenschappen, met vakken lis Recht, Politicologie en agement. itiek gaat bij hem om de kwa- lit van leefomgeving en de [nier waarop de Gemeente presenteert naar de bewo- dat moet ook met kwali- Lt- er veertig jaar, als jij een se- >r bent" was het onderwerp dit interview en voor Roder et lot van senioren onlosma- iijk verbonden met dat van igeren want deze twee catego- |ën hebben vaker kans tussen en schip te belanden in onze enleving. Ij is, tot mijn grote opluchting, n voorstander om senioren 'jongeren samen te huisvesten Heinsbroeks idee om kinder- :ches in seniorenhuizen onder rengen vindt hij absurd. Een énder verhaal is het als de men sen er zelf om vragen. Sinds ook hij vindt dat de "lus Ó|h Soest", welke de Gemeen teraad eens overeengekomen is, moet worden gehandhaafd, zal men moeten investeren in het gebruiken van het oude hui- ibestand; renoveren dus. "En der zorgt een natuurlijk ver- •p ervoor dat Soest niet uit- t", zegt hij. hij het voor het zeggen had het toekomstige Soest dan u hij meer schoonheid aan- :ngen, bijvoorbeeld balustra- van steen maken in plaats die ijzeren hekken, planten den eraan, meer bomen en hele omgeving parkachtig nleggen zodat het een lust zal om er te wonen, litiek gezien komen De Eng het Smitsveen als eerste pro- :t voor renovatie in aanmer- ïg, in samenwerking met wo- ïgcorporatie Portaal. Dat kan een als Portaal, vroeger Wo- igstichting Soest, toen Acht- ed, dit oorspronkelijke belang k inziet en zich, door een im- ïnse fusie, niet gedwongen it elders in het land groot ka al te investeren. Noot: bij dit artikel de foto "Ro der van Arkel 5". Dat nieuwbouw (lees sociale woningbouw) niet werkt om voor de twee bovengenoemde categorieën huisvesting te creë ren geeft hij aan met het voor beeld dat de gehele Boeren- streek slechts 40 woningen voor jongeren heeft opgeleverd. Voor ouderen niets. Buiten de lus bouwen zou het zelfde effect hebben: "de grond is te duur en sociale woning bouw wordt nu eenmaal betaald uit de opbrengst van koopwo ningen en daar begint de ver houding dan scheef te liggen." Jong als hij is vroeg ik hem of hij het fenomeen hangjongeren be grijpt; was hij er zelf één? Nee, dat was hij niet. Er was een pe riode dat hij veel vrienden mee naar huis nam. Een grote boer derij (hij noemt dat welvaart) is een ideale plek daarvoor en met zijn vader had hij een goede af spraak daarover. Volgens hem is de voornaamste reden waarom jongeren gaan hangen het feit dat er geen goed thuiscontact is; ouders willen of kunnen niet met de vriendjes opgescheept zitten of de jongere zélf voelt zich bij zijn ouders niet op zijn of haar gemak. Het gevolg is dat men dan maar onder elkaar en met dezelfde gevoelens, ergens een plek zoekt. Ook hier speelt le venskwaliteit een rol, of beter gezegd, het ontbreken ervan. Hij is vóór officiële en overzich telijke hangplekken waar omwo nenden weinig overlast ondervin den en zit in de commissie SOW, sport, onderwijs en wel zijn. De Stichting Balans is hier een onderdeel van en Roder heeft zich dus verdiept in deze materie. Tot slot wil hij, op mijn vraag wat hij het lelijkst in Soest vindt nog kwijt dat dit Het Hoogt is, "Echt lelijk zegt hij en een voor beeld van hoe het niet moet." Bedankt Roder voor dit open hartige gesprek en ik wens je oprecht nog veel succes, met je idealen én je studie. Anna Wagemakers redactielid Seniorennieuws Wat hebben we de achter ons liggende dagen genoten van het winterse weer. Na alle regen was de koude die hierbij hoorde een verademing. Alles zag eruit als op een foto van de wintersport. Nog fijner werd het toen de ijs baan openging en men op som mige van de vijvers de schaatsen kon onderbinden. Maar zoals aan alles zit ook aan dit fraaie weer een keerzijde. Hoe graag men ook naar buiten wilde, voor sommige onder ons, was dit niet mogelijk. Zij had den huisarrest. De weinige sneeuw die er was gevallen, sa men met de strenge vorst maak te dat de wegen gevaarlijk glad werden. Je zou denken dat er flink gestrooid zou worden, maar helaas dit beperkte zich tot de autowegen. Natuurlijk is dit erg belangrijk want het werk moet worden bereikt. Wat mij erg stoorde was dat de parkeer plaatsen voor flats of apparte mentengebouwen waarin over wegend ouderen wonen, hier niet in werden betrokken. Zelf doen dus. Maar als men niet zo vast ter been is wordt dit een probleem. Dus al staat de auto op nog geen tien meter van de ingang, men kan hem onmoge lijk bereiken. Het uitbesteden van dit karwei kan ook niet, te kleinschalig. Binnen blijven dus. Hetzelfde gaat op voor de par keerterreinen voor de grote su permarkten ook hier bleef het glad. Ook de trottoirs bleven tot de dooi, onder de aangevroren sneeuw zitten. Misschien een taak voor de bewoners die hier wonen, want er wordt immers vermeld op de vuilniswagens "Wij de weg u de stoep". Maar er is nog iets wat de aandacht vraagt. Neem de wegen die di rect lopen van en naar de plaat sen, waar men voor zijn dagelijk se boodschappen moet zijn. Daar werd ook niet gestrooid. Neem als voorbeeld de Smits- weg, of de Veenbesstraat, ook de trottoirs aan de Dalweg ble ven glad. Doorgaande routes van en naar de winkels, zonder direct aangrenzende woningen die eventueel de gladheid zouden kunnen bestrijden. Misschien zijn deze wegen als het nog eens glad wordt door de Gemeente lijke Plantsoenendienst te strooi en. De grond is toch te hard om iets aan te planten of onderhoud te plegen. Op deze wijze blijven de kosten beperkt en heeft nie mand onnodig huisarrest. E.A.Drijver-Pina redactielid Seniorennieuws Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 58 804 72 Openingstijden dinsdag t/m vrijdag 9.00 uur tot 19.00 Diabetici hebben tegenwoordig prachtige digitale metertjes om regelmatig de hoogte van hun bloedsuikerspiegel te kunnen meten. Dit is zeer behulpzaam, om te voorkomen dat zij buiten westen raken door een te lage bloedspiegel. In het apparaatje wordt een stripje gedaan, welke op recept van de behandelend arts door de apotheker wordt verstrekt. De stripjes zijn luchtdicht in een dik ke zilveren folie verpakt en een doosje bevat vijftig strippen. Ze zijn niet goedkoop, per stuk on geveer 0,75. Voor een doos je betaal je dus 37,50. Op een dag dat een suikerpa tiënt net twee nieuwe doosjes van de apotheker heeft opge haald, geeft het metertje de geest. De leverancier wordt ge beld en deze stelt vast dat het metertje al twee jaar oud is en niet behoeft te worden opge stuurd ter reparatie. Per om gaande sturen wij u per expres se een nieuw metertje en dat heeft u dan morgen in huis. Denk er wel om, dit metertje is iets anders dan de vorige, in plaats van bruine moeten hierin blauwe stripjes. Meteen naar de apotheek met de pas verkregen en niet geo pende bruine stripjes om deze om te ruilen voor blauwe. "Nee, dat kan niet hoor, die zijn niet meer bruikbaar. Het is wet telijk voorschrift, dat medicijnen welke uit de apotheek zijn ge weest niet meer gebruikt mogen worden. Gooit u ze maar in de bak voor de Derde Wereld." gse gemcmken. zaterdag 22 februari wordt onds in de katholieke kerk Soesterberg weer een me- itiedienst gehouden. De ti- iis: 'Aan de vooravond van 40-dagentijd'. De viering t zoals gewoonlijk plaats in :ijkapel van de Carolus Bor- leuskerk en vervolgens in astorie. leiding is in handen van pastor an Hooijdonk en mevr. E. de lay. Pastor Van Hooijdonk licht 'Tien dagen voor het begin i de 40-dagentijd kunnen de elnemers in deze meditatie- :nst inbrengen wat hun op het ft ligt. Voorwaarde is alleen dat elkaar daartoe de ruimte geven, nouds is de 40-dagentijd een 1 van inkeer. In kleine kring heb- 1 n wij een voorproefje genomen: Wat betekenen voor ons woor- c in als zonde en verzoening, boe- en vergeving. Noem je jezelf idig? b. In onze samenleving keren kwetsbare mensen. Zij Tden niet au serieux genomen, laronder vallen mensen, die 'etsbaar gemaakt zijn, maar ook •nsen die voor kwetsbaarheid jkozen hebben, c. Inkeer bete- int niet: je in jezelf verstrikken, uar boven jezelf uitstijgen. een protestants theoloog en istor Jurjen Beumer vond ik de tlgende gedachte: Heus, er zal ikcr terugval zijn naar de duiste- kanten in ons bestaan. En de zwarte schroeiplekken van oorlog en geweld op onze aarde, wat drei gen ze niet dikwijls de overhand te krijgen. Laten we echter niet moe deloos worden en ons hopeloos voelen. Laat de kleuren van de vroege ochtend rijpen in de late middagzon. Altijd zal de zonne bloem zich wenden naar het licht van de wereld. Altijd zal er één opstaan en gaan. Dat wij onze nachten niet verbrassen en onze dagen niet verslapen, maar ze aan grijpen als gegeven kansen om de vrede te zoeken en het geluk te vinden.' De bijeenkomst duurt van 19:00 tot 21:00 uur. Gestart wordt om 19:00 uur in de zijkapel van de kerk. Om 20:00 uur wordt de sa menkomst voortgezet in de pasto rie onder het genot van een kopje thee of koffie. Informatie: mevr. E. de Quay, SE0346-352766. computeropleidingen Kleine groepen. Direct starten. Flexibele lestijden. Ruim cursusaanbod voor kinderen en volwassenen (ook senioren). tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl Zo'n vijftig bewoners van Soesterberg-Noord en verte genwoordigers van daar geves tigde bedrijven zijn maandag avond op de hoogte gesteld van de vorderingen met betrekking tot de vitalisering van het ge bied. Een vertegenwoordiger van BMD Advies uit Bussum dat het project begeleidt, licht te de laatste stand van zaken toe en gaf een opsomming van welke projecten binnen welke periode op het programma staan. Van belang is dat nog dit jaar een haalbaarheidsonderzoek wordt ge daan naar de aanleg van ontslui- tingsweg naar en een rotonde op de Amersfoortsestraat. Ook voor dit jaar staat de herprofilering op het programma van de Montgo- meryweg en de Batcnburgweg. Deze krijgen door de aanleg van voetpaden, fietspaden, parkeer vakken en rijvakken, naast een grootschalige beplanting een heel ander aanzien. Bewoners en bedrijven namen ook het besluit om zoveel mo gelijk voorzieningen gezamen lijk in te kopen, zoals energie en informatietechnologie. Hiervoor is een actie gestart. Ten slotte wordt gewerkt aan het opstellen van een beheers plan met een gedragscode en regels voor het gebruik van het gebied. De bijeenkomst werd onder anderen bijgewoond door de wethouders Bart Krol (ruimtelijke ordening) en Bert Krijger (economische zaken). Wat voor ons dus niet meer goed is, is nog wel goed voor de Derde Wereld. Twee doosjes ter waarde van 75,- (fl 165,28) over de balk. Anderhalve maand later zijn er weer nieuwe stripjes nodig en schrijft de dokter een recept voor twee doosjes met blauwe strips. De apotheek is zo vrien delijk om de doosjes thuis te be zorgen. Maarer is een fout gemaakt. In het computersys teem was de wijziging van bruin naar blauw nog niet verwerkt. Daarom de doosjes weer terug gebracht en omgeruild voor de juiste strips en niks in de bak voor de Derde Wereld. Wie heeft het toch altijd over het gegeven dat de gezondheidszorg zo duur is en dat de premies omhoog moeten? Uit bovenstaand verhaal blijkt dat de bureaucratie in het eerste geval hoogtij heeft gevierd om dat de apotheek twee keer om zet kon maken van 75,—, immers de verzekering was er goed voor. In het tweede geval toen de apotheker een vergis sing maakte, was er ineens geen wettelijk voorschrift meer, werd de bureaucratie aan de kant ge schoven en werden de strips wel omgeruild. Zag u ook het "Fraude in de Zorg-programma" bij NOVA op 29 januari jl. 2 miljard Euro per jaar blijft aan de strijk stok hangen!!! Weet u, normen en waarden kunnen kennelijk op verschillende manieren wor den uitgelegd! Louk Nachbahr, redactie Seniorennieuws Daan Lazonder, sinds 1 janua ri 2003 voorzitter van de SWOS heette onlangs alle voor-zitters van de SWOS-werkgroepen har telijk welkom voor een bijeen komst naar aanleiding van de bestuurlijke vernieuwing van de SWOS, de statutenwijzigingen en de wijzigingen van het huis houdelijke reglement De SWOS telt momenteel 11 werkgroepen, samen circa 350 vrijwilligers. Waarom deze nieuwe structuur? In de nieuwe structuur worden bestuursleden (5) benoemd op basis van deskundigheid en kwa liteit, zodat slagvaardiger kan worden opgetreden en doelge richter kan worden gewerkt. De Raad van Toezicht (7) die in de huidige samenstelling uit drie vrouwen en vier mannen be staat, allen afkomstig uit maat schappelijke geledingen binnen de gemeente Soest, controleert en adviseert het SWOS-be- stuur. Herkenbaarheid, kwaliteit en nauwe samenwerking niet alleen met de werkgroepen, maar ook met de Gemeente en het Cen traal Overleg Samenwerken Bonden van Ouderen (COS- BO) moeten daartoe bijdragen. Op de vraag of de allochtone(n) bewoners uit Soest ook verte genwoordigd zijn in het COSBO werd duidelijk dat contacten in die richting moeizaam verlopen. De SWOS hoopt allengs via de Raad van Kerken in Soest een link te kunnen leggen met deze bevolkingsgroep(en). De indruk bestaat dat ouderen georganiseerd of niet georgani seerd, behoefte hebben aan in formatie op velerlei gebied. Het gemeentelijke ouderenbeleid zou geënt moeten zijn op signalen die uit de samenleving naar bo ven komen. De gemeente over weegt daarom een ouderenadvi seur aan te stellen die deze infor matie voor alle ouderen in de gemeente Soest kan ontsluiten. De SWOS speelt daarin een ver bindende rol speelt tussen aller lei organisaties en hoopt daarom dat deze ouderenadviseur (mocht die er komen) in dienst komt van de SWOS. Het be stuur van de SWOS en het COSBO staat volmondig achter deze ontwikkeling en zou nog het liefst zien dat de ouderenad viseur kantoor houdt bij de SWOS. Proces van vernieuwing In dit proces van vernieuwing gaat het voor de SWOS óók om een betere herkenbaarheid, naamsbekendheid, verbetering van de communicatie. Daar ont breekt het op dit moment nog aan. Een begin is gemaakt met het ontwerpen van een woordlo go en een nieuwe huisstijl. Hoe wel dit niet iets is van vandaag of morgen wordt daar met de nodige voortvarendheid aan ge werkt. En probeert het bestuur met een minimum aan kosten een maximum aan effect te be reiken. Binnen dit vernieuwings proces hoorde ook deze bijeen komst. J. Schreuders, redactie Seniorennieuws Zo ja, dan wordt u gezocht! Speciaal voor u (55+) is er nu het Activiteiten Netwerk. Deze week zoeken wij senioren die graag met anderen willen tekenen, schilderen, knutselen, handwerken of muziek maken. U vraagt, wij zoeken Voor de bemiddeling betaalt u éénmalig een bedrag van 2,50. U kunt precies aangeven naar wie op zoek bent om uw hobby, bezigheid of belangstelling mee te delen. Zodra we een geschikte persoon hebben gevonden, brengen we deze (telefonisch) met u in contact. Voor aanmelding of informatie kunt u naar het spreekuur komen bij de SWOS, Dalplein 6 donderdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur telefoon 035 - 588 04 04 Wij zijn ook te beluisteren in het radioprogramma van Radio Soest, iedere vrijdagmorgen tussen '11.00 en 12.00 uur. Ja, hoera de vlag op het ge meentehuis van Soest kan ein delijk worden uitgehangen, want op 29 januari 2003 belde de le verancier, dat de handbewogen rolstoel de andere dag wordt af geleverd. OPEN BRIEF Aan Burgemeester en Wethou ders en de leden van de Ge meenteraad van Soest. Weet u de voorgeschiedenis nog? Op 5 april 2002 werd ten behoeve van een gehandicapte door het RIO Eemland een ad viesindicatie afgegeven, voor een woning waar geen niveauverschil was, een rolstoel toegankelijke woning en een rolstoel doorgan kelijke woning, kortom een zeer rolstoelvriendelijke woning. Door dezelfde gehandicapte werd op 6 mei 2002 bij het zorgloket op het stadhuis een aanvraag ingediend voor het ver- krijgen van een handbewogen rolstoel, op die aanvraag werd door het RIO Eemland, gerea geerd dat de aanvraag in behan deling was. Vandaag de dag, bijna negen maanden geleden - het is niet te bevatten en nauwelijks te gelo ven - is de behandeling afgerond en zal de handbewogen rolstoel worden afgeleverd. Onze vraag aan B. W. en de gemeenteraadsleden: "Is boven beschreven procedure in het be lang geweest van een gehandi capte medeburger. Is de afwik keling adequaat verlopen, of is dit mogelijk voor verbetering vatbaar?" Durft u het aan, uw visie over deze aangelegenheid via het Se niorennieuws kenbaar te maken. Kunt u duidelijk maken waarom een gehandicapte in de gemeen te Soest meer dan negen maan den heeft moeten wachten alvo rens de ingediende aanvraag werd gehonoreerd? Wie van u als gekozen bestuur der/volksvertegenwoordiger durft nu het initiatief te nemen en eens de bezem te halen door deze Augiasstal van bureaucra tische rompslomp. Het vorenvermelde in aanmer king genomen vraag ik me af: "Kan en mag de vlag eigenlijk wel uitgestoken worden." Louk Nachbahr De volgende editie verschijnt op 9 april 2003 Kopij graag vóór 19 maart 2003 inzenden bij de SWOS-werkgroep Seniorennieuws p/a SWOS-kantoor Dalweg 6, 3762 SP Soest of per e-mail aan j .schreuders@ 12move.nl Leden van de FNV kunnen dit jaar wederom gebruik maken van de belastingservice van de vakbond. Medewerkers helpen desgewenst bij het invullen van het aangiftebil jet. In Soest kan men daarvoor een afspraak maken in de periode van 25 februari tot en met 1 maart. Hiervoor kan men, uitsluitend tus sen 18:00 en 20:00 uur, bellen naar T. Roest, SS 6011036. De ANBO Soest, de algemene belangenvereniging voor vijftig plussers, is op zoek naar vrijwilli gers die het bestuur of een van de werkgroepen wil komen verster ken. Op bestuurlijk niveau is er dringend behoefte aan een secre taris en er is ook een vacature voor iemand die handig is met een com puter die de teksten voor ANBO- Plus kan opmaken. Mensen die dat verenigingsblad van de lokale af deling of het landelijk orgaan ANBO-Vizier willen rondbrengen, zijn eveneens van harte welkom. De ANBO organiseert tal van ac tiviteiten voor vijftig-plussers en ook daarbij kan een handje wor den geholpen. Evenementen, spel letjesmiddagen, dagreizen, het be zoeken van zieken en jarigen, alles wordt gedaan door enthousiaste vrijwilligers. Belangstellenden die meer infor matie willen hebben, kunnen con tact opnemen met voorzitter Han- ne Banki, SS 6015476, e-mail: banki.law@tref.nl De SWOS-cliëntenraad bestaat sinds 1998 en is nog weinig be kend bij de cliënten van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS). De leden van de cliën tenraad maken allemaal zelf gebruik van het aanbod van de SWOS. Je zou ze ervaringsdes kundigen kunnen noemen. Er zitten zowel vertegenwoordi gers in van de drie ouderenbon den de KBO, PCOB en de ANBO, als gebruikers van het vervoer en de maaltijd voorzie ning. Wie zijn nu de cliënten van de SWOS? Dat zijn alle se nioren die gebruik maken van de diensten en de activiteiten van de SWOS. Wat doet de cliëntenraad? De cliëntenraad bewaakt de kwaliteit van de aangeboden diensten van de SWOS; De cliëntenraad kijkt namens de gebruikers over de schouder van de directie mee, wat er gebeurt bij de SWOS; De cliëntenraad kijkt eveneens vanuit de positie van de gebrui ker naar de aangeboden diensten van de SWOS; De cliëntenraad kan gevraagd en ongevraagd advies uitbrengen aan de SWOS; De cliëntenraad heeft regelmatig overleg met de directeur om de gang van zaken te bespreken. Wat verwacht de cliëntenraad vanU? De cliëntenraadsleden hebben uw ogen en oren nodig. Via de cliëntenraad kunt u meedenken, meepraten en meedoen! De cliëntenraad komt graag in con tact met senioren die ideeën of suggesties hebben, hoe in alge mene zin de kwaliteit van de dienstverlening aan de cliënt ver beterd kan worden. De raad zal er altijd iets mee doen zonder uw privacy te schenden en zal u dat ook laten weten. Het kan zijn dat u tevre den bent over de SWOS, maar misschien denkt u wel eens, dat kan anders, dat kan beter... neemt u dan contact op met: mevrouw M.M. Broerze in Soest: tel. 035 - 602 22 24 of mevrouw A.D. Slob - van Gils in Soesterberg: tel. 0346 -35 17 89. Als men terugkomt van een visi te aan de huisarts, heeft men nog steeds een onbevredigend gevoel. Met de gegeven antwoor den kan men geen kant op en heel veel is door u niet gezegd. Een goede voorbereiding op een bezoek is dus erg belangrijk. Bedenk van tevoren wat u wilt weten. Misschien wilt u worden doorverwezen. Een lijstje komt dan goed van pas. Ook de arts zal een en ander aan u vragen. B.v. waar zit de pijn, hoe lang heeft u al last enz. Als tijdens het bezoek iets onduidelijk blijft vraagt dan direct om uitleg. Ook is het mogelijk, dat u bij thuiskomst, niet alles heeft be grepen van wat uw arts u vertel de, maak dan een nieuwe af spraak. Mocht u weten dat alles dat de arts u zal vertellen moeilijk kan worden onthouden, neem dan een vertrouwd iemand mee. Bij thuiskomst kunt u dan samen alles nog eens bespreken. Mocht het over een specifieke ziekte of aandoening gaan, waar u meer van wilt weten, er liggen folders over de meest uiteenlopende onderwerpen en ziektes bij de receptie. Neem er een mee. Ga nooit met meer dan een probleem naar het consult. U heeft ongeveer tien minuten om over uw klachten te praten. Als er meer problemen zijn maak dan een nieuwe afspraak. Ook is het is mogelijk een dubbele af spraak te maken. Dit is voor de huisarts ook wat rustiger wer ken. Als u zich bij een nieuw bezoek zo voorbereid zal alles voor u en voor uw huisarts veel makkelij ker verlopen. E.A. Drijvcr-Pina, redactie Seniorennieuws Per 2 juli 2002 is in de regio Eemland de huisartsenpost van start gegaan waarin alle huisartsen van de regio samenwerken. De huisartsenpost Eemland staat open voor inwoners uit de gemeenten Amersfoort, Soest, Leusden, Woudenberg, Scher- penzeel, Barneveld, Nijkerk en Bunschoten. Voor dringende hulp buiten praktijkuren, dat wil zeggen 's avonds, 's nachts, in het weekend en op feestdagen kunt u contact opnemen met de huisartsenpost voor dringende hulp. Heeft u al ervaring opgedaan met deze nieuwe vorm van hulpverlening? De redactie vindt het belangrijk uw ervaring te vernemen. U kunt uw reactie zenden naar de redactie van de Senioren- pagina, p/a Dalweg 7, 3762 SP Soest of e-mailen naar: j.schreuders@12move.nl. Als er nog 55-plussers in Soesterberg zijn die beweren dat er in het dorp nooit iets te doen is, zijn ze vast en zeker niet op de hoogte van de activi teiten die speciaal voor hen in het ontmoetingscentrum van De Drie Eiken aan het Dorps plein worden georganiseerd. Er is ook voor de komende we ken weer een gevarieerd aan bod. Kaartliefhebbers kunnen zaterdag morgen 22 februari in De Drie Ei ken terecht voor de klaverjasmara- thon. Het is een open toernooi, dus iedereen kan eraan meedoen. De eerste partijen beginnen om 09:00 uur. De kosten bedragen 6 euro per deelnemer. Men kan zich hiervoor opgeven bij J. Steert, SS 0346-352847. Op maandag 24 februari staat een iingerieshow en -verkoping op het programma. Deze begint om 09:30 uur. Op vrijdag 28 februari is er een bingoavond, uie om 20:00 uur begint. Voor dinsdag 4 maart staat een warme maaltijd op het programma, waar iedereen welkom is. De eerste gang wordt om 12:30 uur opgediend. Het ontmoetingscentrum staat op zondag 9 maart open voor opa's, oma's en kleinkinderen. Dan is er de bekende grootouderbingo. Deze begint om 14:00 uur, zaal open om 13:00 uur. Er zijn mooie prijzen te winnen. Het is uitdruk kelijk de bedoeling dat de ouders van de kinderen niet meekomen, maar dat uitsluitend grootouders en kleinkinderen deze bingomid dag bezoeken.

Soester Courant | 2003 | | pagina 26