7 Zwemspelendag voor groep 6 ImMJ- Hoe een rondweg door de polder doorgedrukt wordt IMII BOSBOOM AUTOSCHADE Open brief aan alle burgers in Soest Veel activiteiten in het Jaar van de Gehandicapten Q003 Patat-mét mag wel een keer FINALE UITVERKOOP-3-DAAGSE WINTERCOLLECTIE EXTRA HOGE KORTINGEN Tekort aan pleeggezinnen voor jonge asielzoekers PAGINA 8 WOENSDAG 19 FEBRUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 9 Donderdag - Vrijdag - Zaterdag 2 KOSTUUMS 450,- RESTANTKOSTUUMS: 125,- 2 COLBERTS 250,- RESTANT COLBERTS: 69,- 2 OVERHEMDEN 59," TACKS TRUIEN: PRIJS MODE Schade? U kunt ons altijd rechtstreeks bellen; wij regelen alles met uw verzekeringsmaatschappij! FOCV/A Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Lokaal Comité De Bron viert 25-jarig jubileum I VLEE woonbon ingevulde woonbonnen /endien wordt gecontro- Dorwaarden voldoet. De klopt, wordt in volgorde geldt de leeftijd en de lelijke of economische smland* It de periode dat men üidig adres. jria bovenaan de kandi- n uw persoonlijke gege- gezinssamenstelling en rd met de gegevens uit de administratie Persoons levens juist dan wordt de aar/verhuurder aangebo- /voning dan krijgt u via de giro waarmee u de leges n huisvestingsvergunning oor een woning, dan wordt na het verstrijken van de erd door de verhuurder, igsbrief is het niet mogelijk te bekijken. Het heeft geen ormeren naar uw kansen. MERKING BENT GEKO- WONING ONTVANGT U oewijzing i de woningtoewijzingen n in een overzicht. Daarbij loeveel reacties er op een ?n en of de woning aan een »r is toegewezen. Ook wordt nduur, de eventuele maat- Dnomische binding en het untenaantal vermeld. Op die inschatting maken van uw dergelijk type woning en mensen aanpassen. ekenden ?n is het mogelijk om op ile gronden een urgentie- ijgen. Slechts in een zeer jvallen zal een dergelijke ,ts van toepassing is voor een verstrekt. Informatie hierover <ij de afdeling Publiekszaken onderdeel huisvesting. Dt een serieuze klacht mocht iningtoewijzing, dan kunt u die :n bij de gemeente Soest, Woonruimteverdeling, Post- SOEST. en heeft over het toewijzings- u daarvoor terecht bij Portaal of de afdeling Publiekszaken Soest Ook zijn hier informatie- natie kunt u ook vinden op est.nl, bouwen en wonen, eling). iland bestaat uit de gemeenten i, Bunschoten, Eemnes, Leus- ludenberg. lad door de desbe- igevulde bonnen of te n. n verhuurder. Detrokken verhuurder. }b.datum:_ }b.datum:_ n) onder de 18 jaar aats: t werk: dige woning: partner datum invullen) Joorstromer zie spelregels) ïemland. esloten periode van Bedraagt uw enkele nee* tel: Dehoeve van een gehandi- j •uden behorende persoon Ongeveer duizend basisscholieren hebben gisteren meegedaan aan de zwemspelendag. Allerlei spelletjes konden er worden gedaan in zowel het wedstrijd- als het recreatiebad en ook voor niet-zwemmers was er een aangepast programma. De zwemspelendag was geor ganiseerd door de schoolsportcommissie en medewer kers van het project breedtesport van de gemeente Soest. Voor dit eendaagse evenement mochten alle ba sisscholen uit Soest en Soesterberg de kinderen van groep 6 afvaardigen naar Spleasure Centrum aan de Dal weg. Foto: Soester Courant Al jaren wordt door sommigen een begerig oog geworpen op het onvervangbare polderge bied aan de noordrand van Soest. Daar moet, alweer vol gens sommigen, een rondweg komen. Het allerliefst een gro te, die langs de spoorlijn door loopt naar Amersfoort, maar als het voorlopig niet anders kan een 'kleintje'. Die door sommigen gewenste gro te of die kleine mag zeker niet een rondweg worden genoemd. 'Bui tenbrink' en 'ontsluitingsweg' klinkt veel mooier en geruststellen der. Hoe een strategie te bedenken waardoor die polder geluidsarm kan worden geasfalteerd, de 'rafel randen' kunnen worden 'ontwik keld' en dure woningbouw wordt gerealiseerd? Het College van B W heeft het recept gevonden. Dat gaat puntsgewijs ongeveer zo: 1. Je laat voor veel geld een rap port maken over de hoofdwegen structuur in Soest. Dan worden de meeste problemen opleverende routes 'te lijf gegaan' met wat ver keersmaatregelen, maar gaat men er verder niet grondig tegenaan. 2. De winkelcentra Van Weede- straat en Soest-Zuid worden daar entegen in combinatie met de ver keersproblematiek aldaar verheven tot aandachtspunten, waar het werkelijk om schijnt te gaan. 3. Er is ook nog de al jaren en ja ren gekoesterde wens, vooral van het CDA en de PvdA, om een weg door de polder aan te leggen. Eerst was dat de weg die langs de spoor lijn Amersfoort-Baarn zou moeten komen, maar nu is het de politiek misschien nog haalbare 'kleine' rondweg van Stadhouderslaan naar brandweerkazerne aan de kop van de Dalweg. 4. Nu komt de cruciale bestuur- dersvraag: Hoe maken we de Soesters warm voor de rondweg? Daarop is het antwoord dat je een behoefte moet kweken, een onvre de moet creëren en dat vervolgens uitwerken in een mooi stappen plan. 5. Schijnbare onvrede in het win kelgebied en veronderstelde be dreiging van de 'leefbaarheid', om maar eens een actueel probleem te noemen, worden uitvergroot en vervolgens moet dat toch onder zocht worden. 6. Inmiddels is een heuse, enthou siaste werkgroep gevormd, Werk groep Ontwikkeling Dorpscen trum©, die overigens voortkomt uit WD's 'Derde Kamer'. Die Werkgroep komt -na een enquête met 535 reacties op ruim 44.000 inwoners - tot de conclusie dat de meerderheid van de Soesters toch wel een gezellig dorpscentrum wil. Bij zo'n enquête kun je vragen stel len waarin het antwoord eigenlijk al is besloten. Dat gebeurt ook. 7. Vervolgens komt natuurlijk de volgende 'behoefte' aan bod: hoe kan dat gezellige dorpscentrum ge realiseerd worden als er zoveel au to's door vooral de Van Weede- straat schijnen te rijden? Het ant woord is duidelijk: een rondweg (liever: 'buitenbrink', 'ontsluitings weg') door het poldergebied zal alle problemen oplossen. 8. En wat voor schitterende kansen zullen tegelijkertijd ontstaan voor ondernemend Soest, want de no dige projecten zullen ontwikkeld worden, de weg moet immers ook nog betaald worden, 9. Wegen, kantoren, bedrijfsge bouwen, parkeerterreinen, huizen, enz. - dat opent nieuwe verten, trekt krachtig nieuw verkeer aan en vooral nieuwe business. 10. De leefbaarheid voor de bewo ners van Soest als het gaat om het genieten van de unieke variatie in natuur en landschap heeft dan wel een grote klap gekregen, maar ach, dat is van dat geneuzel van die natuurfreaks, ja toch? 11. Hoe gaat het verder met de grote-rondwegwens van het CDA uit vroeger tijden? Nou, die komt er heus ook nog wel, want we moeten als 'wijze' bestuurders na tuurlijk ook nog in de toekomst kijken. De forse toename van het verkeer in de dan al grotendeels vernietigde polder zal daar, zeker in de ogen van de ondernemers, ook weer om vragen. 12. En hoe zullen de Provinciale Staten reageren op die grote-rond wegwens van sommigen? Ach, als 'Soest' in staat is aan te geven dat de 'leefbaarheid' in de winkelge bieden in het geding is en dat men zo graag een dorpshart wil, nou, dan krijgt ze een willig oor. Ja, normaal gesproken maakt de pro vincie zich sterk voor de natuur, de recreatie, de gezondheid, de fiets, maar als het woord 'leefbaarheid' valt, worden nieuwe vergezichten ontsloten. En zo gaat de Soester polder naar de bliksem. Zullen de toekomsti ge generaties een nieuw soort Boe- renstrcek kunnen meemaken, maar dan wel met een zeer goede win kelvoorziening. Die is namelijk al sinds mensenheugenis aanwezig in de Van Weedestraat-Burg. Gro- thestraat. Werkelijke leefbaarheid De werkelijke, allang bestaande leefbaarheid van Soest wordt juist bedreigd, het verkeersprobleem dreigt nog veel en veel groter te worden door de aanzuigende wer king die een rondweg (klein én groot) en het zogenaamd 'gezelli ge' winkelcentrum in de Van Weedestraat zal krijgen. De straten rond de Van Weedestraat-Burg. Grothestraat en in Soest-Zuid zul len nog meer overlast krijgen. Want daaraan hebben B W wij selijk niet gedacht. Polderstrategie, ja, hoe krijg je die rondweg in Soest door de strot ge duwd? Dat pak je dus aan door veel ver warring te scheppen, zodat de bur gers afhaken en de zogenaamde wijze besluiten aan het College van B W en de collegepartijen wor-' den overgelaten, die de burgers slechts willen laten kiezen uit een A- en B-scenario, de eerste zonder rondweg, de tweede met rondweg. Begin maart valt er bij iedere Soes ter een voorlichtingsfolder over de 'hoofdwegenstructuur' in de bus en dan is het zaak dat die verma ledijde rondweg - die niets gaat oplossen, maar juist het sein zal zijn voor de verwoesting van die mooie polder - hopelijk het ge sprek van de dag zal zijn. GroenLinks hoopt dat de bevol king zal kiezen voor echte leef baarheid: geen rondweg, maar be houd van een prachtig landschap. Ans Mann, fractievoorzitter GroenLinks, (www.groenlinkssoest.nl) •r Onderdeel van de Jan de Jong Groep Erkend BMW schadeherstel woonboulevard 4— Soest B i r k s t r a a t Birkstraat 105, Soest, Telefoon 035 - 602 11 02 GARANTIEBEDRÜ^ T O P/j HERSTEL IJ A/ Een kort, historisch overzicht... De Werkgroep Ontwikkeling Dorpscentrum heeft de laatste vier maan den regelmatig de pers gehaald met publicaties over plannen om het gezelligheidsgehalte van het winkelgebied Van Weedestraat nu eens na jaren te verhogen. De Werkgroep heeft zich bij haar oprichting op het standpunt gesteld, dat zij niet de pretentie wilde hebben om wie dan ook voor te schrijven hoe het winkelgebied er uit zou moeten zien. Wel von den alle leden van de Werkgroep, dat de gezelligheid in het winkelgebied te wensen overliet en voor verbetering vatbaar zou zijn. Dit standpunt heeft de Werkgroep nog steeds. De Werkgroep werkt nog steeds aan de ontwikkeling van plannen om in de Van Weedestraat een gezellig winkelgebied te realiseren. De Werkgroep heeft daarom gemeend allereerst te polsen hoe de Soester burgers daarover dachten door mid del van een enquête. Daarna heeft de Werkgroep aan de locale politie ke vertegenwoordigers gevraagd wat hun mening was over die enquête en wat hun politieke standpunten over de Van Weedestraat zijn die zij voor de Gemeenteraadsverkiezingen van vorig jaar in hun partijprogram ma hebben opgenomen. Voor die volgorde heeft de Werkgroep gekozen. Zij heeft in laatste in stantie de Winkelkring Van Weedestraat uitgenodigd om - na het con sulteren van burgers en politici - te komen tot een open gesprek, waar in zowel de Winkelkring als de Werkgroep hun ideeën kunnen uitwis selen. Particulier initiatief en burgerparticipatie De Werkgroep Ontwikkeling Dorpscentrum ondervindt met haar initia tief veel steun van burgers en politici. Vaak zijn door positief en con structief meedenkende burgers en politici kritische kanttekeningen ge plaatst. De Werkgroep neemt deze altijd serieus. De Werkgroep bestaat uit negen enthousiaste burgers die - zonder daarvoor enige vergoeding te krijgen - praktisch elke week bij elkaar komen om te proberen in Soest een gezellig winkelgebied te realiseren. Daar is toch niets mis mee...? Een dergelijk initiatief is voor het Gemeentebestuur toch het mooiste voorbeeld van burgerparticipatie? Of moeten we met kostenverslindende referenda te weten zien te komen wat de burger wil? De Werkgroep heeft gekozen voor een bottom-up benadering. Daar kan ons Gemeentebe stuur alleen maar zijn voordeel mee doen. Hoofdwegenstructuur Onlangs heeft het College van Burgemeester en Wethouders een twee tal scenario's gepresenteerd in de Commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu. Deze gaan in ieder geval de inspraakronde in. Elke burger kan daarnaast zijn eigen visie naar voren brengen. Dat is een goede manier om burgers en bestuurders van eikaars zienswijze op de hoogte te stellen. De Werkgroep heeft zich in de discussie over de Hoofdwegenstructuur nimmer gemengd en is dat ook niet van plan. Vraag en aanbod In de Werkgroep zijn verschillende disciplines vertegenwoordigd. In een van haar eerste vergaderingen kwam zij tot de conclusie, dat de vraag bepaalt hoe het aanbod eruit zou moeten zien. M.a.w., eerst de burgers consulteren (vraagkant) en dan de winkeliers (aanbodkant). Het huidige winkelarsenaal in de Van Weedestraat biedt volgens de en quête tot op zekere hoogte voldoende aanbod van consumptieve en duurzame levensartikelen. De aantrekkingskracht van het huidige win kelgebied kan volgens de Werkgroep echter vergroot worden door bin nen het bestaande winkelarsenaal ruimte te bieden aan een meer gedif ferentieerd productaanbod. Bovendien kan de - ook de economische - kracht van het winkelge bied versterkt worden door een wekelijkse markt of braderie van allu re. Een markt van allure en het liefst op de zaterdag. Gezellig(er) winkelen doet de kassa rinkelen... Gezellig winkelen is meer dan boodschappen doen. De enquête De respons hierop was overweldigend (bijna 600 reacties) en ruim 70% staat achter de plannen van de Werkgroep. De buitengewone betrokken heid van de Soester bevolking bleek overduidelijk. Een professioneel onderzoeksbureau had dat - tegen aanzienlijk meer kosten - niet veel beter gedaan. Öok de plaatselijke politiek heeft op het initiatief van de Werkgroep en de uitkomsten van de enquête in grote meerderheid po sitief gereageerd. Autovrije Van Weedestraat De Werkgroep is voorstander van een autovrije Van Weedestraat tijdens de weekmarkt op de zaterdag. Winkelgebied Van Weedestraat De Werkgroep kiest voor de ontwikkeling van het gedeelte tussen de rotonde en de kruising Stadhouderslaan. De bestaande infrastructuur zou daar met relatief eenvoudige ingrepen en relatief weinig investeringen aangepast kunnen worden. Een terrasfunctie voor de Hema, een win kelpleintje in het Atrium van het oude Alblasterrein, een Grand Café in de Lindenhof, visgraatparkeren aan de schaduwzijde, beperkte par keertijd, laden en lossen tot 11:00 uur (zoals nu), slopen van de 'gele' obstakels en ga zo maar door. Overigens, als dit gedeelte op de zater dag autovrij zou worden gemaakt, dan ligt daar al een rondweg, waar de gemotoriseerde Soester gebruik van kan maken. De Werkgroep hoopt hiermee een aantal mogelijke misverstanden uit de wereld geholpen te hebben. De Werkgroep Ontwikkeling Dorpscentrum Zuidpromenade 12 3768 EM Soest Tel: 035-6023530 www.soesteronderlirige.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge Afgelopen zaterdag was de Landelijke Zorgdag, die ook in onze regio gepaard ging niet een open dag bij verschillende zorginstellingen. Zo kon men de hele dag terecht bij De Amerpoort, een instelling voor mensen met verstandelijke handicap. Iedereen die belang stelling had kon achter deuren kijken die normaal gesloten blijven. Hiervan werd grif ge bruikt gemaakt. Getoond werden werken, gemaakt door cliënten van de dagbesteding. Te zien waren o.a. kaarsen, textiel, schilderijen, houten speelgoed. Daarnaast waren er videofilms te zien en kon men speciaal speel goed bewonderen dat gebruikt wordt door de kindergroepen. Ook was er veel belangstelling voor werken binnen de zorg en kon men terecht bij een stand van personeelszaken of bij vrijwilligers werk. Ook de thuiswerkorganisatie trok veel belangstelling. Bij verschillende vestigingen van Bartiméus, een instelling voor mensen met een visuele handicap konden bezoekers ervaren hóe het is om blind te zijn door 'op een pikdonker terrasje iets te drinken', of door een bril op te zetten die 'een oogaandoening simuleert'. Lokaal Comité Soest: Een aantal betrokken mensen uit Soest houdt zich bezig met het in ventariseren en bundelen van acti viteiten rondom het Europese Jaar van mensen met een handicap en chronische ziekte. Verspreid over het heie jaar zullen hele verschil lende activiteiten georganiseerd worden, waaraan iedereen kan deelnemen of ze van een afstand je bekijken. Het doel van alle ac tiviteiten is de afstand tussen men sen met en zonder handicap te ver kleinen. Om dit te bereiken zullen de acti viteiten steeds een heel ander ka rakter hebben en kan steeds ieder een die geïnteresseerd is meedoen, jong en oud, zichtbaar of onzicht baar beperkt, met of zonder han dicap of ziekte. Het Lokale Comi té Soest heeft voor u gevonden: De nieuwe Nationale Hoortest: Wie het gevoel heeft dat zijn of haar gehoor achteruit gaat kan bellen met 0900- 4560123. Het Utrechts Nieuwsblad heeft de afgelopen tijd veel aandacht besteed aan onderwerpen rondom het leven met een handicap. Vooral visuele en gehoorhandicaps zijn erg in het nieuws geweest. Artikelen hierover zijn op te vragen bij het Utrechts Nieuwsblad. Het is deze week nog de Nationale Hersenweek. De Hcrsenstichting heeft verschillende spotjes uitgezonden op tv en organiseert de komende weken ver schillende symposia in onze regio. 9 maart: Collecte- en aandachtsweck Nationaal Reumafonds. 10 maart: start cursus Omgaan met Diabetes in Amersfoort door afd. Eemland van de Diabetesvereniging. Info: 033-4726690 of 033-4721626. 10 maart: Symposium: 'Gestoorde oriëntatie in tijd na niet-aangeboren hersenletsel'. Jaarbeurs Utrecht. Aan melding: 020-6122158, info: 1 16 maart: Dameszitvollcybal, 10:00- 15:30 uur in Spleasure Center Soest, Dalweg 181. 21 maart: Symposium: 'Zorgpro- gramma's voor cliënten met disso- ciatieve stoornissen'. Jaarbeurs Utrecht. Info: 070-3977193 of 24 maart: Week van de psychia trie. Voor landelijke activiteiten: www.weekvandcpsychiatrie.nl 24 maart: Wandelen als ontspan ning. De start van het nieuwe wandel seizoen van het wandelen onder bege leiding. Start om 13:30 uur. Info: 035- 6029805. Jeugdweekend voor kinderen (12-17 jaar) met de ziekte van Crohn of Col- litis Ulcerosa in Huize Krekel in Au- stcrlitz. Info: 0348-468334. 10 april: symposium: 'ADHD bij verslaving'. Het Vechthuis, Utrecht. Info: 033-4658638 of info@zQ- geregcld.nl of www.trimbos.nl. 16 april: 21.30 Ned. 3 uitzending over Geïntegreerd dansen, een cursus die woensdags ook hier in Soest gege ven wordt door Petra Zingel en Mar- tijn Landsaat. De opname heeft plaats gevonden in revalidatiecentrum De Hoogstraat in Utrecht. 24 april: Symposium 'Ziek van ver moeidheid' over het chronisch ver moeidheidssyndroom. Flint, Amers foort. Info: info@orthica.nl en/of via de hersenstichting. 26 april: Landelijke tandemtocht waaraan mensen met een (visuele) handicap kunnen meedoen, georgani seerd door de Lions te Bunnik. 23 mei: Symposium: 'Vrouwen en Epilepsie' in De Flint, Amersfoort. Info: 030-6344063 of vdboogaard@epilepsicfonds.nl. Het Lokale Comité Soest is steeds op zoek naar activiteiten die inte ressant kunnen zijn voor mensen met een handicap of ziekte, of be langstellenden die daarmee te ma ken hebben. Heeft u zelf iets gesignaleerd, of organiseert u zelf wat, geef het door, zodat het Comité het regel matig onder de aandacht kan bren gen en mensen kan doorsturen. Wilt u helpen bij een van de acti viteiten die door het comité geor ganiseerd worden, dan kunt u con tact opnemen via 886029805 of info@aangcpast-sporten.nl. Europees Jaar van mensen met een handicap De Bron, de christelijke basis school aan de Sweelinckstraat in Overhees, bestaat 25 jaar en viert daarom zo'n beetje het hele jaar feest. Elke maand is er wel iets te beleven. Vorige week donderdag was een dag vol uiteenlopende activiteiten: een spelletjescircuit, films, een goochelaar - noem maar op, met als hoogtepunt de verstrekking van limonade en patat-mét, waarvoor een professionele frietenbakker zijn kraam op het schoolplein had neergezet. Daar stond ook al een als 'restau rant' ingerichte tent. Zo'n 250 1 SeAooiC I I (uut eiye*i I hongerige scholieren tegelijk een patatje offreren is een hele klus, en dus gebeurde dat in een drieploe- gensysteem. Of het een verant woorde traktatie was? 'Eén keer in de vijfentwintig jaar een patatje op school - dat moet kunnen, denken we,' aldus directeur G. Griffioen. De kinderen waren er in elk geval dol op. De patatjes kregen in de tent een gretig onthaal. Foto: Soester Courant. Het schooljaar is nog niet om, dus er staat De Bron nog wel het een en ander aan feestelijkheden te wachten, zoals een ouderwets schoolreisje naar de Efteling. Exclusief vlees per pakket van 112.5-25 kg of meer (voor uw vriezer) BS E vrij 11 I GERDA TUPKER I TEL. 035-6023755 gezinnen die bereid zijn: meer kin deren uit één gezin op te nemen; zwangere meisjes of tienermoeders met baby op te nemen en te bege leiden naar zelfstandigheid; jonge ren in de leeftijd van 12 tot 16 jaar op te vangen; en gastgezin te zijn in weekenden en/of vakanties. Zeker voor kinderen die nog kort in Nederland zijn zou het goed zijn bij een gezin te gaan wonen uit dezelfde cultuur. Wennen aan Ne derland in een omgeving waarin hetzelfde eten gegeten wordt, de zelfde religie is, dezelfde taal ge sproken wordt. Dat biedt een stuk veiligheid vanwaaruit een kind zijn of haar nieuwe omgeving kan ver kennen. Aan de andere kant kun nen en willen Nederlandse gezin nen, of gezinnen afkomstig uit an dere dan dc hier vermelde landen, soms ook de brug slaan naar een andere cultuur. Een pleeggezin ontvangt een onkostenvergoeding zoals die door het ministerie van justitie is vastgesteld. Hebt u belangstelling, of wilt u meer informatie, neem dan contact op met het regiokantoor van Stich ting Nidos, Regio Midden Neder land, kantoor Amersfoort, 88033- 4220890. Er volgt dan een af spraak voor een vrijblijvend infor matiegesprek. Stichting Nidos is een landelij ke voogdij-instelling voor al leenstaande minderjarige asielzoekers. Stichting Nidos ziet toe op de opvoeding en verzorging van kinderen die vanwege buitengewone om standigheden in hun land ge dwongen zijn veiligheid elders te zoeken. Het gaat om Afrikaanse kinderen, voornamelijk uit Angola, Siërra Leone, Soedan, Congo e.d., maar ook om Aziatische kinderen uit bijvoorbeeld Afghanistan en Chi na. Het gaat niet alleen om indivi duele kinderen; vaak komen broer tjes en zusjes samen naar Neder land. Deze kinderen zouden net als alle andere kinderen beter af zijn als zij binnen een gezinssituatie zouden kunnen opgroeien. Helaas zijn er onvoldoende gezinnen beschikbaar en wonen ze in speciaal daarvoor ingerichte woongroepen en op vangcentra. Daarom zoekt Stich ting Nidos pleeggezinnen. Pleeggezin zijn betekent voldoen de tijd, ruimte en aandacht hebben om één of meerdere kinderen op te vangen en te begeleiden naar zelf standigheid. Er is een tekort aan

Soester Courant | 2003 | | pagina 9