?to Smc Iets meer lucht voor Smeeing/BDC Red Stars slaat in slotfase toe DVSB scoort ook bij scholieren lersfoort - Eemvogels laat geen twijfel bestaan in kampioensduel Shot mikt op derde plek (eulen m KORFBAL Sportprogramma I SCHAATSEN Tom Versteeg rijdt 200 km op Japans natuurijs BEDRIJFSSPORT Bedrijfssport: inschrijven tot en met 14 maart HANDBAL Tafeltennissers op de weg terug TAFELTENNIS WATERPOLO Ondanks afwezigheid van twee basisspeelsters Tijdstraffen nog niet besteed aan Duinkikkers SCHAKEN BASKETBAL leoCene toaeaAdcuy Ctt de &U4. wx&i vtuuvi 75 pen jcuvi. Schakers naar laatste acht van bekertoernooi Oswald Kraaikamp (De Bron) individueel damkampioen erlaagd KVO manmoedig ten onder tegen Midlandia: 10-17 DVS: zorgen om degradatie na serie nederlagen Michel Roest zorgt weer voor structuur in aanval; winst op Aalsmeer 4/tUjU; INtfcHTINGEN TELEFOON 035 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl was het spannend, daarna bepaal den de roodhemden de ruststand op 4-8. Omdat ze sterk aan de tweede helft begonnen, was de spanning snel vervlogen. Binnen een mum van tijd liep Eemvogels verder weg naar 4-15 en het werd zelfs 5-18. In de slotminuten likte de thuisploeg haar wonden en ge loofde Eemvogels het wel. Topscorer bij de Soesters werd Ward Steffens met vijf treffers. Kathja Rauch mikte de bal vier maal door de korf. Meteen klinkende 10-21-zege heeft Eemvogels er geen twijfel over laten bestaan wie in de zaalcompetitie het sterkst is. De Soesters klopten concur rent SKF 7 gedecideerd en sleepten op overtuigende wijze de titel in de wacht. Jaren geleden koos Eemvogels er voor om met de hoofdmacht in de reservecompetitie te gaan spelen. Daarin gaat het dit seizoen zeer goed. In de veldcompetitie, die eind maart wordt hervat, leidden de korfballers de dans en zaterdag werden ze 'overdekt kampioen'. SKF 7 had moeten winnen om nog een laatste sprankje hoop te kun nen koesteren, maar Eemvogels gaf weinig speelruimte. Tot 4-5 WOENSDAG 26 FEBRUARI Futsal 21:05 Firtina'93-Lora (Beuken dal) ZATERDAG 1 MAART Voetbal 14:30 Renswoude-Hees (Rens- woude) Waterpolo 20:00 Watervlo 2-Duinkikkers (H) (De Meern) ZONDAG 2 MAART Waterpolo 19:45 Duinkikkers (D)-AZ&PC (Spleasure Centrum) MAANDAG 3 MAART Futsal 21:05 DVS-TOV (Beukendal) GEVRAAGD VASTEBEZORGERS in Soest voor de SOESrCBScOURANT Aanmelden: tel. 6014152 ELKE WEEK EEN SOESTERÊCOURANT, DE BUS?^ Neem een abonnement: 8,75 per half jaar! tel, (035) 6014152 Tom Versteeg van SV Eemland heeft in het weekeinde in Japan meegedaan aan een wedstrijd over 200 kilometer. Evenals een ploeg genoot was hij daar op uitnodiging van de sponsor aan de start ver schenen. Na een kwart van de af stand nam Versteeg zijn ploegge noot op sleeptouw en zo hield hij hem tot 150 kilometer uit de wind. Op het laatste deel had de ploeg genoot zijn krachten kennelijk weer hervonden, want toen werd de enigszins teleurgestelde Soester alsnog gepasseerd. Versteeg werd maandagavond op Schiphol verwelkomd door onder anderen familieleden. Eerder dit jaar was hij ook al op de Weisen- see in Oostenrijk gestart, ondanks dat hij in de voorafgaande week koorts had gehad. Na één ronde haakte de toen allesbehalve fitte schaatser toch af. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Dit jaar zal voor de 41c keer de bedrijfssportcompetitie worden ge houden. Onder auspiciën van de Soester Zakenkring heeft organisa tor Rinus Valk negen avonden ge agendeerd. In samenwerking met Stam/SoVo- Co wordt er in sporthal Beukendal op de donderdagen 8, 15 en 22 mei en 5 juni gevolleybald, door heren-, dames- en gemengde teams. In dezelfde hal wordt er onder leiding van SEC zaalvoetbal gespeeld op de maandagen 12, 19 en 26 mei en 2 juni. Het veldvoet- baltoernooi krijgt op dinsdag 20 mei zijn beslag bij VVZ'49 aan de Eemweg. Nieuw dit jaar is hoogstwaarschijn lijk de deelname van enkele Bun- schoter bedrijven. Meedoen aan de bedrijfssport kost 50,00 per team. Inschrijven kan tot uiterlijk zaterdag 15 maart bij Rinus Valk, Postbus 548, 3760 AM Soest. Hij drukt elke onderneming op het hart om alleen teams op te geven, die daadwerkelijk zullen meedoen. 'Dat voorkomt teleurstelling bij andere ploegen', aldus de organi sator. Smeeing/BDC heeft zich iets jes meer lucht verschaft in de eerste divisie. In eigen huis werd met 24-19 Aalsmeer 2 geklopt, dat daardoor naar de zevende plek zakte. De Soes ters klommen dankzij een be ter doelsaldo dan Groene Ster naar de elfde plaats en verdub belden de voorsprong op CSV naar twee punten. De overwinning op de reserves van de eredivisieclub mocht er zijn, maar de voortekenen waren niet gunstig. Vanwege griep moesten Richard van der Hoef en Bob van den Bergen verstek laten gaan en wellicht daarom maakten de hand ballers een zeer slechte start van de wedstrijd door. De afronding was zwak, de passing belabberd en net toen alle toeschouwers een plaatsje op de tribune hadden gevonden, stond het al 1-6 voor de jonge Noord-Hollanders. Op dat moment achtte Paul van den Deijssel de tijd rijp om Michel Roest het veld in te loodsen. Als middenopbouwer zorgde de tech nisch begaafde handballer voor de ommekeer in het duel. Vanaf dat hij de lijnen ging uitzetten, verliep het aanvalsspel van de Soesters veel verzorgder en daalde er ge paste rust op het team neer. Bo vendien benutte Roest, uit nood teruggeroepen uit het tweede team, twee strafworpen, terwijl aan de andere zijde Mare Vermaak twee zeven meterworpen keerde. Omdat Koen Smeeing ook nog eens drie fraaie treffers had gepro duceerd, ging Smeeing/BDC zelfs met een voorsprong rusten: 14-11. Na de hervatting werd het nog eenmaal spannend (15-14), maar met gevarieerde aanvalspatronen werd' de defensie van Aalsmeer 2 ontregeld, en met doelpunten van onder anderen Justin Haleber en Bas de Pijper nam Smeeing/BDC een beslissende voorsprong. On danks een rommelige eindfase kwam de thuisploeg na 22-17 niet meer in gevaar. De Pijper, Jos Lans en Smeeing maakten zondagmiddag vier doel punten. Robin Wijnen, Haleber en Roest scoorden driemaal. Dave de Jong was tweemaal succesvol en cirkelloper Olaf van Heusden schoot ook een keer raak. Rode streep Dankzij de zege liep Smeeing/ BDC een punt uit op CSV dat UDSV (derde) een gelijkspel af dwong, maar nog wel onder de rode streep blijft staan. Twee pun ten daarboven delen Smeeing/ BDC en Groene Ster de elfde plek met een punt achterstand op Quintus 2, het team waar de Soes ters op zondag 9 maart de compe titie hervat. Groene Ster krijgt de zaterdag ervoor het reeds gedegra deerde HEC op bezoek, terwijl CSV op de koffie gaat bij Volen- dam 2. Daarna volgen nog drie ronden, waarin Smeeing/BDC Gemini (achtste) ontvangt, DES'72 (vier de) opzoekt en op de slotdag Groene Ster in Beukendal kan ver wachten. Dat laatste duel zou wel eens beslissend kunnen zijn over wie HEC moet achtervolgen naar de hoofdklasse. De toestand in de onderste regio nen van de eerste divisie blijft dus spannend. Twee punten boven de Michel Roest nam zondagmid dag wederom op uitstekende wijze de honneurs waar van zijn gebles seerde broer Arjan. De middenop bouwer, die vorig seizoen een stap je terug deed, werd ingezet bij een 1 -6-achterstand die door Smeeing/ BDC werd omgezet in een 24-19- zege. Foto: Foto Bell degradatiezone en slechts vier punten verwijderd van plek vijf, het kan nog alle kanten op voor de veelgeplaagde ploeg van Van den Deijssel die zondag evenmin over Arjan Roest en Charles van Kor- delaar kon beschikken. Het is zaak dat Smeeing/BDC in elk geval tegen Quintus en Groe ne Ster het volle pond in beslag neemt. Vooral tegen 'de kleintjes' scoorde de ploeg dit seizoen onder de maat. Van de negentien punten die in 22 duels bij elkaar werden gesprokkeld, snoepten de Soesters er tien af van teams die in de bo venste helft van de ranglijst staan. Van den Deijssel en co. hebben hun lot in ieder geval in eigen han den. Shot is terug op de weg naar boven. De Soesters wonnen met 3-7 van Gispen en zijn daarmee op de derde plaats in de hoofdklasse terechtgeko men. Quick'32 en Rege 3 staan nog bo ven Shot, maar die ploegen lijken te sterk om gepasseerd te worden. Volgens Erik Merkus moet het echter mogelijk zijn om de andere drie teams op afstand te houden. 'We hadden voor deze uitslag ge tekend. Het is nu haalbaar om der de te blijven.' Merkus had alle reden om tevre den te zijn, want Gispen was be paald niet zwak. In zes van de tien partijen moest een derde game de beslissing brengen. Meestal viel die in het voordeel van Shot uit. Van de bezoekers was Hans van Gooi het best in vorm. De Soester heeft jarenlang bij Gispen gespeeld, kwam een aantal oude bekenden tegen en was dan ook in zijn ele ment. 'Hij speelde de sterren van de hemel', zei Merkus zonder te overdrijven. Van Gooi verloor zijn allereerste game, maar gunde daar na in acht games zijn tegenstanders nooit meer dan vijftien punten. Hij won zijn drie enkelpartijen en het dubbel met Merkus. Marcel Jansen won van invaller Schoonk en met 24-22 in de derde game van Schraler, Merkus voegde daar nog een overwinning op Schoonk aan toe. Als de Duinkikkers toch eens wat vaker zou scoren in overtalsitua- ties, zou de ploeg vast en zeker wat hoger op de ranglijst staan. In Woerden verzuimden de waterpo- loërs zevenmaal een numerieke meerderheid uit te buiten. De ge lijknamige tegenstander won met 5-2 door onder meer drie keer te profiteren van het feit dat de Soes ters met een man minder speelden. Zo waren de tijdstraffen wederom van grote invloed op het resultaat. In het spiksplinternieuwe zwem bad stond het na twee perioden pas 1-1. In het tweede kwart had Bart Leenen de gelijkmaker ge scoord. Het vierde kwart ging in met een 2-1-achterstand. Tijdens een tijdstraf voor de Soesters maakte Woerden er 3-1 van. Ruud Lecluse verkleinde de achterstand uit een strafworp die was gefor ceerd door Marcel Pappot, maar het werd 4-2 en zelfs 5-2, opnieuw na een tijdstraf, ditmaal een discu tabele. Dames Het damesteam heeft in de race voor het (derde achtereenvolgen de) kampioenschap nog steeds goede kaarten in handen. De uit wedstrijd tegen Watervlo werd met 2-7 gewonnen, nadat het halver wege de derde periode nog 2-3 was. Sharon Post scoorde in Vleu ten driemaal. Na de thuiswedstrijd van zondag tegen AZ&PC weten de dames waarschijnlijk meer over hun titelkansen. Ondanks twee nederlagen te gen Shooters kunnen de dames van Red Stars nog een rol van betekenis spelen. Daarbij zijn de basketbalsters vooral afhan kelijk van wat Blue Arrows te gen Shooters gaat doen. Blue Arrows was tot zaterdaga vond nog ongeslagen, maar kreeg in sporthal Beukendal het eerste verlies te verwerken. Dat gebeur de na een duel, waarin het lange tijd spannend was en de beide teams niet veel voor elkaar onder deden. De gasten uit Driebergen maakten slim gebruik van hun lan ge speelsters die zich voortdurend in de buurt van de basket opstel den. Red Stars, dat onder anderen twee basisspeelsters miste, had daar niet direct een antwoord op. Aan de andere kant van het speel veld schuwde de Soester ploeg de duels niet. Vooral Yvonne Smink en Suzanne Visser zochten de bas ket op, terwijl Antoinette van Ee- ten van buiten het vizier op scherp had staan. In een redelijk hopg tempo en met af en toe wat schommelingen in de stand hiel den de ploegen elkaar meestal in evenwicht. Via 14-14 en 24-24 was het vlak voor rust 32-32. Red Stars gaf even wat gas, leidde aan het begin van het derde kwart met 40- 34, maar keek vier minuten later alweer tegen een achterstand aan (40-45) die overigens minstens zo snel werd gladgestreken: 50-49. Het ging er dus om wie in de laat ste periode op scherp kon blijven spelen. Dat was Red Stars. Blue Arrows had zeven minuten voor tijd nog het voordeel van de twij fel (54-57), maar viel toen hele maal stil. De lange mensen kregen de bal niet meer en de passes wer den slordig. Red Stars sloeg daar op tussen de 35e en 37L' minuut ongenadig hard toe en besliste in die fase de wedstrijd: 67-57. Het werd uiteindelijk 73-58. Bij de Soesters werd Van Eeten, die 10 van de 12 vrije worpen be nutte, topscorer met 22 punten. Smink (18) en Suzanne Visser (15) waren eveneens op schot. Heren In een productief schouwspel lie pen de heren van Red Stars nogal onnodig tegen de derde nederlaag in vijf duels aan. MSV 2 kwam op de valreep van de spannende ont moeting in Noordwijk langszij, omdat de Soesters in de laatste 165 seconden niet meer scoorden: 91-88. Met Peter van der Neut als inval- lercoach en Tim de Zeeuw als de butant verscheen Red Stars als team gehavend in de kustplaats. Na het vertrek van center Manlied Dikkers heeft spelverdeler Tommy van Eeten in verband met zijn fy siek zware opleiding een 'sabbati- cal month' ingelast. Vaste invaller Gijs Huurneman was evenmin be schikbaar. Niettemin ging Red Stars voortva rend van start. In het eerste kwart lieten Frank Renzenbrink en Frank van der Wal respectievelijk 16 en 12 van hun uiteindelijke 22 en 15 punten noteren. Het gevolg was een ongekend hoge tussenstand na tien minuten: 26-32. Ook daarna bleef Red Stars meestal aan de goede zijde van de score, maar de roodhemden had den moeite met de lange spelers van MSV 2. De bedoeling was dat de verdedigers zich tussen de bal en de centers posteerden. Zij de den dat ook, maar kregen te wei nig rugdekking. Zodoende bleef het redelijk gelijk opgaan (50-52 en 70-69) en werd de beslissing steeds langer uitgesteld. In de slotfase, waarin achtereen volgens Van der Wal en Christiaan Glerum tegen hun vijfde persoon lijke fout aanliepen, bleken de Noordwijkers stressbestendiger. Twee slechte passes en enkele vreemde 'calls' van de scheidsrech ters werkten in het nadeel van de Soesters, al was dat laatste volgens Van der Wal geen excuus voor de nederlaag. MSV benutte in de doorslaggevende minuten zes van de acht vrije worpen en kwam op 91-88. Het noodschot van Renzen brink, vanaf eigen helft, ketste af op de achterkant van de ring. Daardoor boekte MSV 2 de eerste zege. Bij Red Stars kwamen behalve Renzenbrink en Van der Wal ook Thomas Kok (18), Glerum en Eel- co Dijksma (beiden 10) in de dub bele cijfers. Foto: Foto Bell Alarmfase bij Blue Arrows. Yvonne Smink meldt zich weer eens, met bal, in de bucket van Blue Arrows. Met 15 punten had de bas ketbalster een aanzienlijk aandeel in de 73-58-overwinning van de Soesters. COURANT PAGINA 13 PAGINA 12 onderhoud 1 specialist Ie merken 35 - 601 29 98 De wedstrijd tegen het bekerteam van En Passant uit Bunschoten- Spakenburg leverde zoals van te voren werd verwacht niet teveel problemen op voor de Soester schakers. Met een 2,5-1,5-over- winning werd de kwartfinale be haald, iets wat in voorgaande edi ties nog wel eens mislukte. De afgelopen twee jaren strandde Soest in de beginfase, met als ab soluut dieptepunt de nederlaag in de eerste ronde. Dit jaar gaat het echter veel beter; na de 3-1 winst tegen Zeist, volgde nu de overwin ning tegen En Passant. Bram Otto liet de wedstrijd zelfs schieten, maar René Molenaar en Arno Buyten zetten Soest op voorsprong door hun tegenstanders kansloos te laten. Harry Wilting had onder tussen verloren, maar had op bord 3 ook de sterkste speler van het Bunschotense team als tegenstan der. Roderick Loeber op bord 1 kon bij deze 2-1 tussenstand op remise spelen en dat terwijl zijn stelling iets beter was. Zijn tegen stander bood, in overleg met zijn teamgenoten, remise aan. Chiquita Bananen Kilo PLUS Salades Vers voor u geschept. 1 arnalen, krab of zalm 50 gram AT57 Hamlappen Kilo 3 8.00-20.00 I 8.00-18.00 ingingen en/of zetfouten voorbehouden Ongeveer vijftien kinderen hebben zich bij DVSB aangemeld voor de dam training. Zij zijn blijven 'han gen' na het individuele damkampioenschap van Soest dat in navolging van het jaarlijkse scholierentoernooi plaatsvond. Na het toernooi in het Griftland College, dat werd gewonnen door de De Buut, deden in de voor bije vier weken 29 leerlingen mee aan de persoonlijke titelstrijd. De deelnemers, van wie ongeveer de helft af komstig van De Driesprong, werden verdeeld over de schoolgroepen 8, 7, 6 en 5. In de oudste groep won Oswald Kraaikamp (De Bron) en werd Ugur Uyar (De Buut) tweede, voor Peter Meyer (De Bron). Winnaar van groep 7 werd Delano Hilhorst (Van der Huchtschool), terwijl Chris Jansen (De Driesprong) de eerste plaats opeiste in groep 6. Martijn van de Heil (Prof. J. Wateringschool) won in groep 5. Namens DVSB leidden Ton van der Ploeg en Adrie Butzelaar het toernooi in goede banen. Er werd steeds op maan dagavond gespeeld in het Duivenzaaltje aan de Ooster gracht. Daar worden wekelijks ook trainingen gegeven en vijftien basisscholieren hebben zich daarvoor opge geven. WOENSDAG 26 FEBRUARI 2003 SOESTER Manmoedig, maar tevergeefs streed KVO zaterdagmiddag tegen Midlandia. In de uitwedstrijd was met 16-4 van deze ploeg verloren, in de Banninghal werd het 10-17. Een kwartier Tang hielden de Soes- terbergers stand, daarna waren het vooral de dames van de gasten die het verschil maakten. Ze scoorden uit vrije ballen en maakten onder de korf goed gebruik van het fysie ke overwicht. Via 2-4 werd het 2- 8, maar voor rust scoorde KVO nog tweemaal. In de tweede helft werd er aan de lopende band ge scoord. Midlandia liep uit naar 7- 17, maar evenals voor rust was het slotakkoord voor KVO. De ploeg is zeker van handhaving in de vierde klasse, waarin nog een duel gespeeld moet worden. Pannenkoekenj iuI pannenkoeken Gezoet of naturel c 8 stuks, 600 gram ER! Na een serie van vier nederlagen maakt DVS zich ernstig zorgen om degradatie. De zaalvoetballers ne men de voorlaatste plek in de eer ste klasse in en dat betekent dat ze in de resterende vier duels mini maal één plek moeten klimmen. In de afgelopen week was DVS niet opgewassen tegen het hoogge- klasseerde OSO (6-2). Binnen vier minuten leidden de Soesters ver rassend met 0-2, maar de gasthe ren domineerden daarna de wed strijd en wonnen verdiend. Tegen mededegradatiekandidaat Annour zat het DVS niet mee in Beukendal. De paal stond herhaal delijk een treffer in de weg. De Amersfoorters counterden een paar keer trefzeker en deden goe de zaken door met 1-4 te winnen.

Soester Courant | 2003 | | pagina 13