R.0UD Verhuur i ■P DEZE WEEK OP RADIO SOEST rs' doen fit taschool RADLO iPRIKBORD T 'Gluren' bij ROC Soest SPOED KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST esesis PAGINA 14 WOENSDAG 26 FEBRUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 15 Voorlichting ter voorbereiding op WAO-keuring en, nen Vrouwendag over 'Voedsel veilig?' De lopers van de week Dierenlief Dierenleed Pakketten Polen ^Burgerlijk^tandJ Gebedstijden in stiltecentrum Friese kerkdienst NIEUWE BEZORGERS Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Geslaagden bij de EHBO-Soest Lentekriebels in zwembad tijdens schoolvakantie Maatschappelijk Werk Eemland biedt groepen aan De Klarinet Rijsttafel Muziek in Utrecht De vrijwilliger Klappers, knollen en knotsen De Hangtafel Soest 55+ Afscheid pastores Wim Majoor Soest Klassiek Reactietelefoon GO GO i zijn jarenlange enthou- zet voor het carnaval in Dnderscheidingen van de; c Midden Nederland wer- creikt aan Timothy Loos lan Leurs. Ook de FMN n bijzondere onderschei- niet vaak uitgereikt wordt, was voor zijn bijzondere ten Frans Elshout genomi- hij heeft ontving de Zil-' eek. middag werd in de kantine jeing-BDC het traditione- ercarnaval gehouden, en was weer een geslaagde en middag, onder andere t optreden van de Clown- ide. De entree was 3,00 1 1,00 naar het goede ;t Fierhuis, gaat. Voor de 2,00 zijn de kleine gas- gehele middag vermaakt iziek, clown, limonade en ijen. VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers. P^ketschuurmachines. Behang-afstomers Hogedrukreinigers. Betonboormachines. Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -17.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 Menseh die op psychische gronden zijn afgekeurd en een oproep heb ben gekregen of verwachten voor een WAO-keuring, kunnen met hun vragen terecht bij het RIAGG. Dat houdt in samenwerking met het Provinciaal Utrechts WAO- Beraad een voorlichtingsbijeen komst op woensdag 19 maart, van 13:30 tot 16:30 uur in het gebouw te Amersfoort. Belangstellenden voor deze bijeen komst kunnen zich telefonisch aanmelden bij Coby Langenkamp of Harry Bertrand van het RIA GG, 033-4603500. Deelne mers ontvangen een routebeschrij ving. Aan de bijeenkomst zijn geen kosten verbonden. Dtje dat men aan het einde stoet kan inleveren met 1 Lo doet men mee met een waarbij prachtige prijzen zijn nen, zoals een gouden ket- teschikbaar gesteld door de Michgelse uit Soest), een :ts, een volledig verzorgd nd Antwerpen, diner/ca- onncn van diverse restau- 2n vele andere schitterende Dtjes kunnen ook worden in- :rd bij de fa. Brandsma (de sponsor) of Trendies op -Zuid, slijterij Ben van der n op Soestdijk of bloemiste- )utique des Fleurs. Bij de elijke cafés en op carnavals- I kunnen de kettinkjes ook ht worden. Eind maart be de notaris wie de gelukkige iar is. Kijk vanaf 31 maart op fierhuis.nl voor de uitslag en le prijzen. itale opbrengst van deze ac- mt ten goede aan Stichting 't uis. Aan het einde van het valsseizoen zal 't Fierhuis een ie mogen ontvangen uit han- an Prins Nick 1. Foto: Herman van Datn- tstukjes met strikken, veren. en glitter. T-shirts zijn gc- I, sieraden en riemen gemaakt was natuurlijk nog veel meer. auders konden alle werkjes mderen op de slotavond, don- ag 20 februari. Verder lieten inderen in een aantal spette- e modeshows hun zelfge- rie en/of favoriete kleding Soester 9060 Onderlinge De Vrouwenraad Soest organi seert de viering van de Interna tionale Vrouwendag op zater dag 8 maart in de grote zaal van de Emmakerk, Regentesselaan 2. Aanvang 13:45 uur. Het the ma is: 'Voedsel veilig?' Voor de inleiding op het thema zijn de dames Wegerif uitgeno digd. Zij zullen een toelichting geven op hun motivatie en het werk op hun biologische boer derij. Ook vertelster Hillie Ar duin zal hierop op ludieke wij ze ingaan. De middag wordt besloten met een optreden door de zanggroep 'Vocalease'. De muzikale omlijsting wordt ver zorgd door Henny van Engelen. Informatie: 886015788. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Karlijn Schaffer Theo de Weerdt Dirk Smit Vorige week maandag keken cursisten en docenten van ROC de Amerlanden Soest naar een optreden van 'De Ko ning Treedt Op' in De Brede Bibliotheek. ROC De Amer landen organiseerde deze voorstelling voor haar (veelal allochtone) cursisten om hen kennis te laten maken met kunstvormen als theater. Het toneelstuk 'Gluren' sloot op een leuke wijze aan bij de lessen Maatschappelijke Oriëntatie en het Nederlands. Er werd smakelijk ge lachen om 'Nederlandse' gebrui- Amivedi, 88035-6012697; j.ruijssenaars@tiscali.nl VERMIST Kruising Collie, zwart met halve witte kraag, tan aftekening boven de ogen en de voeten, draagt een leren halsband met onleesbare penning, Hommel. Egaal grijs katertje van 7 maanden oud, Eigendomweg. Rode, gecastreerde kater met wit te pootjes en buik, Parklaan. Voor informatie: José Ruijsse- naars, tel./fax 601 2697. ken zoals het bejaardenhuis en Nederlandse uitdrukkingen zoals, iets 'op je duimpje kennen', en een 'bakkie doen'. Wederzijdse voor oordelen werden op een komische wijze neergezet. Door de uitgebrei de voorbereidingen in de les zoals taaloefeningen konden de cursis ten het stuk goed volgen en werd het een leuke en leerzame middag. ROC De Amerlanden in Soest is gehuisvest in gebouw Orlando aan de di Lassostraat 65 (386038090). Er worden lessen gegeven voor an derstaligen maar ook Nederlan ders met weinig vooropleiding kunnen hun Nederlands verbete ren, Engels leren of leren werken met de computer. Tijdens kantoor uren (op vrijdag tot 13:00 uur) is iedereen welkom voor informatie of inschrijving. Pakketten voor mensen in Polen kunnen zaterdag 8 maart tussen 9:00 en 12:00 uur worden ingele verd bij de familie De Groot aan de Di Lassostraat 40. Ze mogen niet zwaarder wegen dan 25 kilo en geen geld bevatten. Ook kun nen meubels, koelkasten en derge lijke worden afgegeven voor trans port. Het verzenden van een pak ket kost 3,40 plus 1,30 per kilo. Pakketten worden alleen aan genomen als men zich legitimeert. Voor meer informatie, 88 6024377. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen Periode: 13 t/m 20 februari 2003 GEBOREN: Ruben Vincent Benjamin, zoon van J.J. Meijer en A.T. van Eg- mond. - Diego Gabriël, zoon van P.E. Moers en D.Y. Escoto Marti- nez. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Ronald van Barneveld en Anita Rebecca Duijzer. - Hans de Heij en Monica Renate Falck. - Paulus Gerardus Veenman en Marta Kr- zywkowska. VOLTREKKING HUWELIJK PARTNERSCHAPSREG.: geen. OVERLEDEN: Hendrika Johanna Brouwer, wed. v. D. Hogeveen. - Antje Johanna Maria van den Berg, wed. v. C. Oudenes. - Klara Maria de Wit, wed. v. G. van Doorn. - Koert de Hoog, echtg. v. L. Timmer. - Ca- tharina Johanna Eva Hilversum, echtg. v. D. Evers. - Theodora Carla Bloem, wed. v. W. Bisschop Van Tuinen. - Gertrude Titia Hendrika van Oortmerssen, wed. v. G.J. Hogewind. In het stiltecentrum bij de Petrus- en Pauluskerk aan de Steenhoff- straat zijn er tot Pasen iedere woensdagavond van zeven tot half acht gezamenlijke gebedstijden, als vervolg op de drie gebedstijden die vorige week zijn gehouden voor de eenheid en de vrede in de wereld. Gaandeweg werd duidelijk dat deze moesten doorgaan. Daarom heeft de Raad van Kerken besloten tot voortzetting op de woensdag avonden in de veertigdagentijd (de voorbereidingstijd voor Pasen). Het stiltecentrum is normaal dage lijks geopend van 8:30 tot 17:00 uur. Op zondagmiddag 2 maart a.s. zal een oecumenische kerkdienst in de Friese taal worden gehouden in de Shalomkerk aan het Vrijheidsplein te Zeist. Voorganger is ds. Joh. Heegsma uit Balk. Organist is dhr. Jaap Kits uit Bunnik. De dienst begint om 15:00 uur. De Soester Courant zoekt met spoed Zaterdag 1 maart Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering; Cantcmus Domino Zondag 2 maart Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 prs. H. v.d. Schepop en J. Kodden, afscheidsviering; samen gesteld koor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 geen viering; zie Petrus en Pauluskerk Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pr. R. v.d. Vring; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Joanneskerk, Wiilaertstraat 51 10:00 geen viering; zie Petrus en Pauluskerk Samen op Weg, Emmakerk, Regenlesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg, De Open HofVeenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.H. van Haeringen Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. J.W. Huisman Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. C. Vos, Amersfoort Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. A. den Boer, Elspeet Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. A. Kamer, Hoogland Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. J.S. v.d. Net Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. C.A. v.d. Kuil Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 M. de Ruiter; avondmaal Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 rabbijn drs. Lion Erwteman Jehovah's Getuigen, St.Theresiastraat i.3 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F.R. v.d. Meulen, Amsterdam Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. A. Broersma, Lelystad Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. W. Schaap Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Woensdag 5 maart (Aswoensdag) Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 ds. J.W. Huisman en pr. F. Overbeek; oecumenische viering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 19:00 pr. H. Góddijn; eucharistieviering; Cantemus Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Wiilaertstraat 51 10:00 pr. H. v.d. Schepop en ds. H. van Heil; oecumenische viering Gereformeerde gemeente, Rehobothker k, Dalweg 44 15:00 en 19:30 ds. W. Visscher (Biddag) Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Zaterdag 1 maart zondag 2 maart Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 380900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, ©033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: E.J. Klein Onstenk, Albert Cuyplaan 98A, ©6015968. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: M. Teunissen (Baarn), Ferdinand Huycklaan 16, ©5412535. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl BOWLING Soester Bowling Vereniging De Springbokken Maandag: Big Splitters - Fysio en Fit ness 0-5, Pinchasers - Rode Duif 4-1, Flinstones - SNS 1-4, Teamwork - Pinchakers 2-3, Strajk - Nobody 3-2, Briljantjes - Outsiders 5-0; dinsdag: Just'us - Toverbal 4-1, BB-tjes - Ama Boko Boko 5-0, Pinfall Fantasie - Mis fits 3-2, Stalenhoef - Inframatica 1-4, Spitsheuvel - Heppie Hoekers 4-1, Noten - One Pin Only 5-0. Senioren nivo 1: 4. Ed Kramer; senio ren nivo 3: 1. Erik van Zandwijk; se nioren nivo 3: 2. Eef de Klerk; junio ren 2 nivo 3: 1. Han van Lambalgen; junioren 2 nivo 3: 5. Jacob Vriend; jeugd nivo 5: 4. Max van Gent; jeugd nivo 6: 3. Merijn Burgers; jeugd nivo 6: 10c Kevin Bon; pupil 4 nivo 5: 1. Ramon Sloos; instap nivo 6: 1. Timon Sloos; instap nivo 6 5 Rick Olthoff. Bij de afdeling Soest van de EHBO heeft weer een enthousias te groep cursisten de opleiding voor het EHBO-diploma afge rond. De zeventien deelnemers deden onlangs examen, dat werd afgenomen door een onafhankelijk team van het Oranje Kruis. Ieder een is geslaagd. Dat zijn de dames S. Geytenbeek, A. Lenarduzzi, A. Berends, A. van Praag, M. van Staalduinen, A. Geldof, M. van Breukelen, A. Sparnaay, M. Rins- ma, J. Verdonk, T. v.d. Burgh, E. Boersema, S. Westerman en de heren M. v.d. Burgh, J. Roos, V. Sparnaay, en M. Pohan. De docent van de vereniging, me vrouw Taal-Heggelman, had een belangrijk aandeel in het enthou siasme van de groep. Zij werd door de groep zeer hartelijk be dankt voor de boeiende en vooral leuke lessen. De waarderende woorden gingen gepaard met een mooie bos bloemen en een leuke attentie. Jaarlijks worden door de EHBO-vereniging opleidingen verzorgd voor beginners. Tevens worden ieder jaar voor de reeds gediplomeerden de benodigde her- halingslessen verzorgd. Wie morgenmiddag naar Spleasu- re Centrum gaat, kan meedoen aan een bloemenparcours. De aan wijzingen volgen, de opdrachten uitvoeren en de deelnemer komt vanzelf aan het eind. Het is een van de activiteiten in het zwembad tijdens de voorjaarsvakantie, die elke dag van 14:00 tot'16:00 uur onder het mom van 'lentekriebels' worden gehouden. Het program ma wordt morgenmiddag afgeslo ten met een glijbaanrace. Voor kinderen tot 2 jaar is de toegang gratis, voor kinderen tot en met 14 jaar en 65-plussers bedraagt de entree 2,95 en voor anderen 3,55. Voor gewoon zwemmen is het bad deze week vanaf 11:00 uur geopend. Voor meer informatie, 6027363. Het Maatschappelijk Werk Eem land biedt in april 2003 weer ver schillende groepen aan, zoals de Asscrtiviteitsgroep, Vrouwengroep (18-30 jaar), Cursus voor ouders van pubers, Kritiek krijgen vol gens de Goldsteinmethode in vier keer, Praten met je partner, kan dat dan? (een communicatiegroep voor paren), Training omgaan met spanningen, Omgaan met stress op het werk, Mannengroep. Er worden groepen in Amersfoort, Soest en Baarn aangeboden. Voor de meeste groepen vinden van te voren kennismakingsgesprekken plaats. Er zijn 10 wekelijkse bijeen komsten van 2 tot 2xh uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor informatie over plaats en tijdstip of aanmelding kan men naar het spreekuur van het Maat schappelijk Werk gaan of telefo nisch contact opnemen (Soest: ©6036800). Voor sommige groe pen bestaat een wachtlijst. Voor 55-plussers is er donderdag 13 maart een rijsttafel gedekt in de zaal van De Klarinet. De kosten daarvan bedragen 4,00. Het menu bestaat uit Chinese tomaten soep, een (beperkte) rijsttafel en als dessert een fruitsalade. Dc maaltijd wordt om 12:30 uur ge serveerd, maar wie vooraf een drankje wil nuttigen, kan vanaf 12:00 uur in de zaal terecht. Belangstellenden kunnen zich tot 7 maart opgeven bij het ontmoe tingscentrum aan de Klarinet, 6023139. Zaterdag 1 maart, Domkerk: GroBe Orgelmesse van Johann Sebastian Bach door Domorganist Jan Jansen, m.m.v. een vocaal kwartet van de Domcantorij. Het concert begint om 15:30 uur en de toegang is gratis. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en s morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraa 1, waarin elke dag het lo kale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst cn waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagi na's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. Gerant ren Hulscher. Hans van den Berg. Nel Pelzer ontvangt in haar maan- delijkse programma 'De Vrijwilli ger' twee heren van de SWÓS. In dit programma kunt u horen dat Hans van den Berg en Gerard ten Hulscher al 12 V2 jaar voor deze organisatie werkzaam zijn. Als voorzitter van de werkgroep cn coördinator van de vriesmaaltijden is Hans nauw betrokken bij de maaltijdvoorzieningen. Hierbij draait het vooral om een goed or ganisatievermogen om de vele as pecten van dit proces te kunnen beheersen. Gerard is seniorenvoor- lichter. Met zijn medevrijwilligers moet hij zeer goed kunnen luiste ren om de juiste informatie te ge ven en ook hiervoor te zorgen bij de afhandeling van de hulpvraag. Dat gaat hem goed af. Nel heeft wederom een boeiend gesprek met twee goed vertellende vrijwilligers. De uitzending is op zondag 2 maart om 12:00 uur. Ook in het programma 'Soesters en hun muziek' staat carnaval deze week centraal. De uitzending vindt plaats op donderdag 27 februari om 17:00 uur, dus aan de voora vond van het voor vele liefhebbers grote feest. Niet alleen onder de rivieren maar ook in Soest en Soesterberg. Prinsen en adjudan ten van De Zottenklappers, de Narrenknollen en de Plattelands- genotsknotsen komen langs in dit uur Radio Soest met verhalen en muziek. Presentatrice Ria Hilhorst maakt er een mooi feest van. Om vast in de stemming te komen op Radio Soest. Elke laatste vrijdag van de maand wordt op Radio Soest het discus sieprogramma 'De Hangtafel' uit gezonden. Hierin worden diverse actuele onderwerpen, die in de media op nationaal en internatio naal gebied de aandacht trekken, besproken. Op vrijdag 28 februari wordt ongetwijfeld gedebatteerd over de komende verkiezingen voor de Provinciale Staten, de po litieke perikelen in Den Haag, de roddels rond het Oranjehuis en de dreigende oorlog in Irak. Jan Vis ser leidt dit debat cn de panelleden zijn Neks Blommers, Eit Algra en Wim de Kam. Deze Soester bur gers geven ook graag hun com mentaar op actuele zaken die onze gemeente aangaan. 'De Hangtafel' is een programma met een mening. Techniek: Fredy Timmer. Herha ling dinsdag 4 maart om 17:00 uur. Hans v.d Schepop. José Kodden Karin de Lange heeft wekelijks actuele en andere interessante on derwerpen in dit programma voor senioren, dat wordt uitgezonden op vrijdag 28 februari om 11:00 uur. Natuurlijk is er ook in 55+ deze week aandacht voor de ver kiezingen voor de Provinciale Sta ten. Verder praat Karin met gasten over het carnaval dat vandaag los barst. Daarnaast wordt er gespro ken over het Jaar van de Boerde rij. De agenda voor uitgaanstips is een vast onderdeel van dit pro gramma. Een informatief pro gramma met interessante gasten. Op zondag 2 maart wordt door de Katholieke parochies in Soest af scheid genomen van de pastores Hans van de Schepop en José Kodden. De eerste gaat met eme ritaat, de ander wordt pastor in St. Michielsgestel. Dc afscheidsdienst wordt uitgezonden op Radio Soest op diezelfde zondag om 18:00 uur. In het informatieblad Kruispunt vertellen beiden hun bevindingen. Hans van de Schepop is 40 jaar priester. Hij heeft in die jaren zeer veel functies gehad, in meerdere parochies gewerkt en alle verande ringen in de katholieke kerk mee gemaakt. Nu gaat hij genieten van zijn hobby pianospelen en wil hij meer tijd besteden aan zijn familie. Ook wil hij graag een Nederland se zuster in Nieuw Zeeland ont moeten. José Kodden houdt van de stilte, voor haar een bron van leven. Ze vertelt over haar ervaringen als teamleider en de leuke en minder leuke ervaringen in haar periode als pastor in Soest. Toch zal ze deze gemeenschap missen en moe ten wennen aan haar computer tij dens de vieringen in haar nieuwe omgeving. Lonneke Meijer praat deze week met de 82-jarige Wim Majoor uit Hilversum in het programma 'Ont moeting met'. In de jaren 70 richt te hij met enkele vrienden de band De Wolgatrekkers op. Al gauw werd deze omgedoopt tot Lucky Boys en toen enkele jaren later vrouwen toetraden werd de naam, voor de hand liggend, Lucky Boys en Girls. Nu, 70 jaar later, is de band geworden tot een geweldig showgezelschap dat elk jaar voor stellingen geeft in onder meer Theater Gooiland in Hilversum. Een prachtig theatraal programma. De uitzending is op vrijdag 28 fe bruari om 13:00 uur, de herhaling is dinsdag 4 maart om 10:00 uur. De Russen noe men de Oekraï ne 'Klein Rus land', Tchai- ujj kowsky gebruik te voor zijn 2dc symfonie liede ren van oor sprong en noemde dit Peter i. Tcharkwosky. werk De Klein Rusland Symphonie'. In wezen is een symfonie een groots opgezet te sonate voor orkest en is ontwik keld uit het concerto grosso en de opera ouverture en in de 18Jt' eeuw tot bloei gebracht. De symfonische werken uit de 19dc eeuw doen een beroep op de uiterste inzet van de luisteraar door de nobelste cn meest verheven gevoelens en zeer indrukwekkende muzikale vond sten. De werken duurden vaak een uur en de bezetting van het kamer orkest groeide tot 34 musici en die van een symfonieorkest tot 124 of meer. In de symfonieën uit de 19dc eeuw werd het merendeel van de muzikale vernieuwingen gereali seerd. Haydn schreef er 104, Sta- mitz 80, Mozart 45, Beethoven 9, Bruckner 9, Tchaikowsky 7 en Webern 1. De tijd van de symfo nieën schijnt voorbij te zijn en dat is voer voor de musicologen onder ons. De hedendaagse componisten maken nog slechts zelden een sym fonie. Tchaikowsky volgde in zijn 2dc symfonie met daarin vervloch ten de mooiste Oekraïense liede ren de trend van die tijd. Na dit prachtige werk kunt u luisteren naar de Serenade in C groot. Een van de mooiste werken die Tchai kowsky schreef voor strijkers. Let u vooral op de eligie, een ten he mel schreiend treurdicht. De uit zending is op zondag 2 maart om 14:00 uur. Presentatie Inske den Duik. In zijn tweede uur muziek heeft producent Jacques van de Griendt muziek van Gustav Holst, een Brits componist van Zweedse af komst. Gustav legde zich toe op piano- en orgelspel maar moest dat opgeven door een chronische ontsteking aan zijn linkerhand. Noodgedwongen ging hij over op trombone omdat daar de rechter hand voor nodig is. Op deze ma nier wilde hij alle facetten van de orkestmuziek van barok tot en met romantiek leren verkennen om be ter te kunnen componeren. In 1903, toen 29 oud, wijdde Holst, die behoorde tot de laatromantici, zich geheel aan lesgeven en com poneren. Hij schreef buitenissige muziek en zijn orkestsuite The Planets bracht hem roem. Holst had ruime belangstelling voor oos terse muziek en mystiek. Hij was pionier op het gebied van de blaas muziek. Verder componeerde hij orkest- cn koorwerken, vele daar- I van over religieuze onderwerpen, studeerde astrologie en onderzocht schrijvers naar relevante aspecten welke hij bij The Planets kon ge bruiken. The Planets valt in zeven delen uiteen: de planeet Mars, brenger van oorlogen; Venus, brenger van vrede; Mercurius, de gevleugelde bode; Jupiter, brenger van geluk; Saturnus, brenger van de oude dag; Uranus, de magiër, de tovenaar; Neptunus, brenger van fantasie, mystiek en intuïtie. In de 20stc en 21sle eeuw, het tijd perk van de ruimtevaart, kwam de mens dichter bij de sterren. Bij de vele films en documentaires die gemaakt werden maakte men ge bruik van muziek van The Planets. U herkent ze ongetwijfeld. De uit zending is op zondag 2 maart om 15:00 uur. Onder het motto 'de reactietele foon, die bel je gewoon' kunt u bij Radio Soest terecht voor een klacht, een wens, een blijde bood schap of een compliment. Bel ons cn vertel wat u op uw hart heeft. Wij nemen uw bericht op en zen den dat volledig uit elke laatste zondag van de maand in het pro gramma Op Soest vanaf 16:00 uur. Reactietelefoön 6093853. Elke dag nieuws op de hele ureti 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Even uitblazen 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en cabaret 14:00 Operetteland Die Förster Christcl/Balkanlicbe 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soesters en hun muziek carnavallcrs 18:00 Radio M VRIJDAG 28 FEBRUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 De Hangtafel 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... gast: Wim Majoor 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (b) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 1 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 2 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 De vrijwilliger 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 De jaren '50 17:00 Musica Aeterna 18:00 Kerkdienst Petrus cn Pauluskerk (r.k.) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Het boek open 21:00 Radio M MAANDAG 3 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 Het praattheater 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 The Beatles 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 4 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Rondje om de kerk (li) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M WOENSDAG 5 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting; met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M In dit programma-overzicht van Radio Soest vindt men elke week de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woensdag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enkele uitzondering na) worden uitge zonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzen dingen wordt overgeschakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (in gezonden brieven, tips, ideeën cn reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk donderdagmor gen in de studio worden inge leverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, 035- 6093851; fax: 035-6093860; e-mail: radio@soest.nl. Ook voor programma-ideeën, pers berichten, aankondigingen, verenigingsnieuws, clubbladen, etc.

Soester Courant | 2003 | | pagina 15