Raad wil politiebureau niet kwijt maar protesteert nog even niet En dit zijn de knallers van deze week: 4? 0.59 0.99 0.89 4.99 Alternatief plan komt niet in 'rondwegfolder' Triatleet in levensechte Jaws-scène in Maleisië NIJHOf OPROEP VERKOOPPLANNEN? {iAq r\ Z(PO"^> DEZE WEEK 11 15 Jelli Fish heeft Dick Goijert te pakken Vrij Polderland krijgt z'n zin niet NU NAAR NIJHOf io% korting op alle stoffen 15% korting op alle fauteuils* Alcoholcontrole in district: 36 van 1701 Janssen krijgt ruimte voor onderhandeling A. van der Lee SOESTER KALENDER Vrouwendag over 'Voedsel veilig?' OPEL-©- UW WONING VERKOP Het is tijd voor de Rabobank Ook op zaterdag bent u bij ons van harte welkom! 1 BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 «Si mSühP1 Hol Molenbeek WD STEMMERS IN SOEST/SOESTERBERG Page toilet papier OVERHEES Tamboerijn 11 - Soest Magere ham lappen Gebakken beenham Boerenwit of tarwebrood Bieflappen VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 3Z SOGSTEB^OOURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 8,75 - Buiten Soest 17,50 - Losse nummers 0,55 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Aanval Soest 2002 op Krol loopt met sisser af. Connexxion vreest vertraging. Raad helpt dierenarts op weg. Circusproject Van der Hucht- school. Op 't Hoogt Actueel 5 Garage pastorie brandt uit. GroenLinks in de polder. Meander moet keuzes maken. Familieberichten Varia 7 Open Hof wil bezinning op Pasen ook thuis stimuleren. Varia José Kodden verruilt Soest voor St. Michielsgestel. Soesterberg Brandweer redt echtpaar uit woning. Feest De Zotteklappers. Uitbreiding warme maaltijden. Iets meer lucht voor Smeeing/BDC. Red Stars slaat in slotfase toe. Eemvogels kampioen. Prikbord Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. Ineens werd hij in zijn been gebeten door iets wits. Even tjes dacht Dick Goijert aan een haai, maar op hetzelfde moment trokken de tenta kels van een grote Jelli Fish zijn rechterbeen verder on der water. De triatleet won het gevecht, maar raakte plotsklaps het gevoel in zijn been kwijt. Tweehonderd meter uit de Ma leisische kust begon de 33-jari- ge Soester zich zorgen te ma ken, maar hij had het geluk, dat er in de buurt een visser was. Die hielp hem aan boord van zijn boot en bracht hem na het zien van de beet zo snel moge lijk naar het appartement, waar Goijert verbleef. Vandaar werd hij direct per auto naar het zie kenhuis gebracht. De Jaws-achtige scène speelde zich vorige week dinsdag af in Langkawi waar Goijert zich voorbereidde op de Ironman triathlon, een slopende wed strijd onder tropische tempera turen (36 graden), een hoog vochtigheidsgehalte en veel heuvels. Door de ontmoeting met de reusachtige kwal werd het allemaal nog een tandje zwaarder voor de Soester. De beet van een witte Jelli Fish is giftig, die van een rode kan dodelijk zijn. Aangekomen in het ziekenhuis, was zijn been al helemaal opgezet en de won den zagen er niet uit. Met injec ties en medicijnen werd Goijert behandeld. Na wat onderzoe ken werd hij nog dezelfde dag ontslagen uit het ziekenhuis, maar moest hij zich de volgen de dag melden voor controle. Drie dagen rust werden hem voorgeschreven. Omdat er zich veel vocht had opgehoopt, leek het been wel op dat van een oli fant. Wie Goijert van triathlon- vereniging De Schieter kent, zal niet verbaasd zijn, dat hij zon dag toch gewoon aan de start van de triatlon verscheen. Om botsingen te voorkomen, ging hij als laatste te water, op de fiets maakte hij veel goed, maar de marathon volbracht hij bijna hinkend en de laatste ki lometers wandelde hij zelfs. Acht kilo lichter passeerde hij als 79° (negende in zijn groep) de finish, waarna hij meteen aan het infuus moest. Goijert maakt zich een beetje zorgen over de beetwonden, maar maakt het verder goed. Hij reist een dezer dagen verder voor een vakantie in Australië. Daar zwemmen in sommige wateren haaien. De folder ligt al bij de drukker, en daarom is er geen gelegen heid meer om het alternatieve (geen-)rondwegplan van de Vereniging Vrij Polderland via het gemeentelijk drukwerk aan de inwoners voor te leggen. Dat betoogde wethouder Harry Witte vorige week in de gemeen teraadsvergadering, waar voorzit ter Rob Bakker van Vrij Polder land zijn ongerustheid uitte over de komende inspraakprocedure en een 'hoekje' op de gemeentelijke website verlangde. De gemeente biedt volgens Op 't Hoogt een op lossing voor een probleem dat niet bestaat, aldus Bakker. Witte ging daar verder niet op in. Dat Vrij Polderland niet meer 'meekan' in het gemeentelijke voorlichtingsma teriaal heeft ook een principiële reden, vond de wethouder. 'Het is niet gebruikelijk om bewoners- groepen hierbij te betrekken. Bo vendien kun je dan verwachten dat ook de Kamer van Koophandel en de Soester Zakenkring om ruimte voor hun standpunt komen vragen. Daar beginnen we dus niet aan. Het communicatieplan ligt nu vast.' De wethouder wees ook de kritiek van Wim Roest (D66) van de hand, die zich achteraf op het ver keerde been gezet voelde door de manier waarop het College dat communicatieplan aan de open baarheid had prijsgegeven en Wit te voorhield dat deze vroeger bij zo'n behandeling moord en brand zou hebben geschreeuwd. 'Nou, ik werd in die tijd niet zo bediend als u,' repliceerde de wethouder. 'We hebben de notulen nog eens onder het vergrootglas gelegd en we zijn ervan overtuigd dat we precies ge daan hebben wat we hebben be loofd.' bouwen woonwaren. baarn miriervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaam.nl Met niet minder dan 85 keer is on langs een grote alcoholcontrole gehouden in onder meer Soest. Dat gebeurde in het kader van een landelijke actie van de politie, de Koninklijke Marechaussee, 3VO en KLPD. Op de Birkstraat in Soest moesten in de nacht van 15 op 16 februari 692 automobilisten stoppen en blazen. Van hen hadden er vijftien te diep in het glaasje gekeken. Te vens werd gecontroleerd bij de af rit Baarn van de Al, in Bunscho ten en op de Stichtse Rotonde in Amersfoort. In totaal moesten 1701 mensen een blaastest afleg gen, wat 36 bekeuringen oplever de voor het rijden onder invloed. Dat komt neer op iets meer dan twee procent. De resultaten van de grootscheepse controle werden pas in de loop van vorige week bekend gemaakt. De gemeenteraad van Soest is één in zijn verontwaardiging over de sluiting van het politie bureau aan de Dahveg, waar voor de politieregio Utrecht boze plannen koestert. Maar op al te driest verzet tegen die plannen hoeft voorlopig ook weer niet te worden gerekend, om burgemeester Janssen de gelegenheid te geven er voor Soest nog uit te slepen wat er uit te slepen valt. PvdA-raadslid Paul Lemmen had bij wijze van spreken al een kant en-klare motie in zijn achterzak voor een ferme raadsuitspraak, maar hij liet die op advies van de burgemeester daar maar zitten. Lemmen had Janssen om nadere informatie gevraagd over de slui ting, waarover hij een argeloos be richt in het personeelsblad van het regiokorps had gelezen. Dit kón toch niet, vond hij. In Soest heb ben we al geen ziekenhuis, geen theater, en dan straks ook geen politiebureau...? Het bureau is weliswaar 'uitge kleed' sinds de komst van de re giopolitie (recherche) en de ver huizing van het districtbureau naar Baarn, maar er zit toch altijd nog Birkstraat 30 - 3768 MH Soest Telefoon (035) 601 23 64 een soort kantoortje voor de wijk teams in de kelder, waar de burger overdag ook terecht kan voor aan giften. En dat staat óók op de tocht als de regio het gebouw wil kwijtraken. Als het z'n politiefunc tie verliest komt er natuurlijk ook nooit meer een ander politieonder deel naar Soest. En dat terwijl Soest juist meer politieservice no dig heeft: eersterangs, en dag en nacht bereikbaar, aldus Lemmen, die vond dat Soest - dat toch al achterblijft qua politiesterkte - juist concreet moest kunnen profi teren van de aangekondigde 78 agenten in de regio, en helemaal als er zoveel ruimte vrijkomt aan de Dalweg. Op de hoogte Uit de reactie van burgemeester Janssen bleek dat de raadsleden in feite al sinds november op de hoogte waren van de dreigende sluiting van het Soester bureau, al had Janssen de geruchten daarover destijds nog met kracht bestreden. De reden voor al die geheimzin nigheid werd niet geheel duidelijk, maar Janssen koos ook nu voor een 'terughoudende' reactie. Hij had de regioleiding destijds te ver staan gegeven dat het voornemen voor Soest onacceptabel was, maar het plan was desondanks onlangs opnieuw op tafel gekomen. Soest zou volgens hem het recht Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, I Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 van eerste voorkeur kunnen krij gen bij de verkoop van het ge bouw. 'Maar wie 't ook koopt, de politie van Soest moet er blijven!' Volgens Janssen is de publieks functie van het gebouw van groot belang voor Soest. Dat het ver kocht zou kunnen worden lijkt overigens erg onzeker, nog afge zien van de vraag wat het dan zou opbrengen. De komende maanden moet blijken hoe realistisch het al lemaal is, en pas als de raad van Soest het groene licht geeft zal er sprake zijn van een geslaagde op lossing, aldus Janssen een tikkeltje kryptisch. 'Druk op de ketel' De raad leek echter wel toe aan een ferme uitspraak, al vond Hans van Wuijckhuijse (GGS) nog steeds dat de kwestie beter in 'ver trouwelijkheid' besproken kon worden. Als Lemmen zelf niet met een motie kwam kon Wim Roest (D66) er wel eentje bedenken, liet deze weten. Lemmen wilde inder daad wel 'druk op de ketel' zetten om de politiefunctie van het ge bouw te behouden. Ook anderen spraken hun misnoegen uit over deze 'slechte ontwikkeling'. Alleen Ans Mann (GroenLinks) pleitte voor een open discussie, omdat er toch ook een zakelijk aspect aan de plannen zat. 'Het is toch logisch datje, als je maar 10 of 20 procent van zo'n gebouw gebruikt, wel eens even gaat nadenken.' Wat haar betreft ging het ook niet zo zeer om het gebouw. 'De Soester politiepost kan desnoods ook in een vleugel van het gemeentehuis komen. Uiteindelijk zijn we toch ook verantwoordelijk voor het geld van de belastingbetaler...' Even wachten Volgens burgemeester Janssen is de kwestie inderdaad nogal inge wikkeld. 'Er zijn méér belangen in het spel, en dat onderhandelen we vanavond niet uit. Er wordt ge zocht naar een acceptabele oplos sing en daar moeten we even de tijd voor nemen. Wie weet keren we toch nog terug bij het start punt...' Kennelijk wilde hij in deze delicate situatie liever niet door de raad voor de voeten gelopen wor den. Daarom leek het hem beter dat de raad nog maar even wacht te en het onderhandelingsproces niet doorkruiste met een raadsuit spraak, die volgens hem trouwens ook maar één keer indruk zou maken. 'Er is nog lang geen eind resultaat; het beste moment komt misschien nog...' Lemmen zwicht te vervolgens voor Janssens argu mentatie, evenals de rest van de raadsleden. 'We willen de burge meester juist steunen.' De motie komt dus misschien nog een keer terug - als het dan al niet te laat is... ELKE WEEK EEN SOtyrERÖCOURANT, IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per halfjaar! tel.(035)6014152 De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 27 februari Vrijdag 28 februari geen opgaven Zaterdag 1 maart 10:30 Carnavalsoptocht De Dribbel, Driehoeksweg. 13:00 start Carnavalsoptocht Narre Knollen, Regentesselaan. 15:00 Film 'Loenatik, de moe- vie', Artishock, Steenhoffstraat 46, 3,50/5,00. 20:00 Carnaval Plattelandsge- notsknotsen, Eemweg, 6,00. 20:30 Knollenbal Narre Knol len, Knollentent SEC-terrein Bosstraat, 3,50/6,00. 21:00 Opening expo Karei van Houten jazzclub, Artishock, Steenhoffstraat 46. Zondag 2 maart 15:00 Opening expo galerie de Steenlinde, Lindenlaan 1. 15:30 Lezing A. Honders, Spirituele Kring Soest, De Deel, Kerkstraat 11B, 7,00. 17:00 Carnavalsfeest De Kuil, Kerkplein. 20:30 Hollands Karnaval Narre Knollen, Knollentent SEC-ter rein Bosstraat, 3,50/6,00. Maandag 3 maart 13:30 Seniorenbal Narre Knol len, 'De Klarinet', Klarinet 39, 5,00. 20:00 Medium bij Paso, 'De Vriendschap', Nachtegaalweg 8A, 2,00/4,50. 20:00 PvdA-discussiebijeen- komst over betaalbaar wonen, Fusions, Burg. Grothestraat 37. 20:30 Film 'Lucia y el sexo', Artishock, Steenhoffstraat 46, 3,50/5,00. Dinsdag 4 maart 21:00 Slotavond Carnaval Nar re Knollen, d'Oude Enghe, Molenstraat/Middelwijkstraat. Woensdag 5 maart 09:30 CDA-vrouwenberaad over duaal stelsel, De Open Hof, Veenbesstraat 2. 10:00 Lezing Arnold v.d. Ark, Landschappen van Europa, Soester Kring, NPB-kerk (ingang P. de Hooghlaan), 3,50. 14:00 Inloopmiddag Vrije Teu gel, Vedelaarpad 53. De Vrouwenraad Soest organi seert de viering van de Interna tionale Vrouwendag op zater dag 8 maart in de grote zaal van de Emmakerk, Regentesselaan 2. Aanvang 13:45 uur. Het the ma is: 'Voedsel veilig?' Voor de inleiding op het thema zijn de dames Wegerif uitgeno digd. Zij zullen een toelichting geven op hun motivatie en het werk op hun biologische boer derij. Ook vertelster Hillie Ar duin zal hierop op ludieke wij ze ingaan. De middag wordt besloten met een optreden door de zanggroep 'Vocalease'. De muzikale omlijsting wordt ver zorgd door Henny van Engelen. Informatie: ®6015788. Rabobank Soest-Baarn, (035) 609 63 33, info@rabobank-soestbaarn.nl GRATIS WAARDEB Woning- en Assurantiemakelaars UTRECHT BILTHOVEN DE MEERN SOEST VIANEN ZEIST Burgemeester Grothestraat 32 Soest www .holenmolenbeek.nl Op 11 maart vinden de verkiezingen plaats voor de Provinciale Staten van Utrecht. Op lijst 1 (WD) staat op plaats 27 dit keer Steef Klarenbeek uit Soesterberg. Door (voorkeur) uw stem uit te brengen op Steef Klarenbeek stemt u niet alleen voor kwaliteit maar ook voor een lokale vertegenwoordiging in de Staten. Het bestuur van de WD Soest/Soesterberg roept u daarom op in ieder geval te gaan stemmen en als het u past uw voorkeur stem uit te brengen op "onze eigen" WD kandidaat; STEEF KLARENBEEK, lijst 1, plaats 27. Alvast onze hartelijke dank. Bestuur WD Soest/Soesterberg pak 24 rollen 4.89I Broccoli 500 gram varkensvlees kilo vers van '1 mes 100 gram heel rundvlees kilo 31 Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl puj REGIOMAKELAARS Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT)

Soester Courant | 2003 | | pagina 1