Visser Aanval van Soest 2002 op Krol loopt met sisser af Raad helpt dierenarts op weg Connexxion vreest vertraging als gevolg snelheidsremmers Circusproject voor goed doel op 3e Van der Huchtschool Raad akkoord met krediet verkeersmaatregelen Zuid Oefening Brandweer en EHBO Raad is dik tevreden met beleidsevaluatie VVD-voorkeursactie voor Steef Klarenbeek PvdA zoekt mogelijkheden voor betaalbare woningbouw Fracties fluiten college vriendelijk terug Witgoed specialis Service voor alle merken Man beroofd bij flat aan Weegbreestraat Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant Geen duidelijkheid over Rekenkamer Huurauto alsnog naar eigenaar Discussieavond op 3 maart in Fusions Braamweg wil rechtsafverbod Ossendamweg Interpellatie over Spoordal WOENSDAG 26 FEBRUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 Alle acht raadsfracties hebben er bij het college op aange drongen om dierenarts Jan Meursing en zijn zoon Wirdjo toch een vergunning te geven voor de verhuizing van de die renkliniek. Daarmee staat de deur van de beoogde locatie in eens wagenwijd opon. Vader Jan is al 25 jaar als dieren arts gevestigd aan de Van Meck- lenburghlaan. Nu hij een maat schap gaat vormen met zoon Wirdjo, wil het tweetal in een be drijfspand op de hoek van de Vrij- heidsweg en de Koningsweg twee verdiepingen inrichten en betrek ken. Dat mag niet volgens het be stemmingsplan en het college, dat zegt zuinig te zijn op de schaarse bedrijfsruimte in Soest, weigerde medewerking te verlenen. De raadsfracties vinden het onbe grijpelijk dat de Meursings niet en tal van andere (detail)handels wél op het industrieterrein Soestdijk mochten neerstrijken. Recentelijk werd de Health Club Better Bo- dies geen strobreed in de weg ge legd. Deze sportschool nam on langs Physical over, die een pand aan de Dalweg gebruikte, maar daar weg zóu moeten vanwege de ontwikkeling van Spoordal. In de ogen van de raadsfracties kan het helemaal geen kwaad dat de dierenkliniek ook een plek krijgt op het industrieterrein, niet alleen vanwege de gewenste uit breiding, maar ook omdat de prak- tijk aan de Van Mecklenburghlaan nu veel cliënten aanzuigt in een woonwijk. In een brief aan het College stelt WD-fractievoorzit- ter Ellen Huberts, mede namens de andere fracties, dat omwonen den daar al jaren overlast van on dervinden. Meursing zelf gaf eind vorig jaar nog te kennen, dat hij nooit echte klachten heeft verno men van zijn buren. Voor de dierenarts telt vooral dat de praktijk meer ruimte nodig heeft, zodra hij met zijn zoon een maatschap begint. Daarom had hij een optie op de ruimte van 160 vierkante meter genomen. Hij heeft eerder deze maand een defi nitieve bouwaanvraag ingediend bij de gemeente. Formeel zou het college die moeten afwijzen, maar nu een raadsbrede meerderheid aangeeft, dat Meursing medewer king dient te krijgen, zit er voor het college feitelijk niets anders op dan een vrijstellingsprocedure te star ten. Daarmee kan uiteindelijk wor den afgeweken van het bestem mingsplan. De raadsfracties krijgen dinsdag 4 maart antwoord van het college. Dan vergadert de commissie ruim telijke ordening, volkshuisvesting en milieu vanaf 19:30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Drie mannen met een bivak muts hebben donderdagavond een Soester beroofd van enke le waardevolle goederen, waar onder een mobiele telefoon. De politie heeft niet meegedeeld wat de overvallers verder heb ben meegenomen. Het 23-jarige slachtoffer werd rond tien uur 's avonds be dreigd door het drietal en ge dwongen zijn spullen af te staan. Daarna gingen de daders er te voet vandoor. De politie stelt een onderzoek in. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Op dinsdag 18 februari heeft de jaarlijkse oefening plaats gevonden van de Brandweer en de plaatselijke EHBO in Soest. De oefening vond dit keer plaats op drie locaties: de ge- nieentewerkplaats/smederij, het oliemagazijn en de wagen- De gemeenteraad van Soest heeft in zijn vergadering van vorige week het BEC-rapport over de politiesurveillanten althans het beleid daaromheen - aanvaard. Politiek Soest zal dan ook (graag?) gebruik gaan maken van de 'leermomenten' die het onderzoek heeft opge leverd. Voor de bespreking van het rap port voltrok zich in de raadzaal een compleet changement; de hele BEC-commissie nam achter de Collegetafel plaats, al bleef ook burgemeester Janssen op zijn plaats zitten. Namens de commis sie sprak Ans Mann (GroenLinks) van een 'historische gebeurtenis', waarin weliswaar twee jaar aan voorbereiding was gaan zitten, maar waarop de gemeenteraad bést een beetje trots mocht zijn. Het rapport geeft het gemeentelijk beleid op allerlei gebieden een dik ke onvoldoende, maar de politiek zélf is er bijzonder mee ingeno men. Dat bleek al tijdens de pre sentatie van het rapport, een paar weken terug, maar ook nu kwam er uit de fracties niets dan lof voor 'dit plezierige stukje zelfkritiek', zoals Teun Middelkoop (Soest 2002) het beschreef. 'Het getuigt van moed en politiek fatsoen.' Volgens Ellen Huberts (WD) was het duidelijk dat de raad bij het formuleren van beleidsdoelstellin gen voortaan meer moest streven naar 'meetbare resultaten'. Maar ja, die doelstellingen worden meestal pas scherp als je ermee aan de gang bent, meende Hans van Wuijckhuijse (GGS). De raad stuurde de conclusies en aanbevelingen van het rapport uit eindelijk door naar een aantal ver schillende 'adressen', zoals de werkgroep Integrale Veiligheid en de commissie Bestuurlijke Ver nieuwing. In dat laatste gezelschap komt dan ook de discussie terug of Soest inmiddels toe is aan een ech te Rekenkamer, waarin onafhanke lijke deskundigen het beleid tegen het licht houden en beoordelen of de politiek wel 'waar voor zijn geld' heeft geleverd. Voor zo'n Rekenkamer tekent zich in de raad van Soest een duidelijke meerder heid af, maar op advies van burge meester Janssen werd de zaak doorgeschoven naar de Commissie Bestuurlijke Vernieuwing. Het zal dus nog wel even gaan duren. loods van de RMN, alle geves tigd op het terrein bij en achter de brandweer. Er was een brand gemeld met veel rookontwikkeling, wat de red dingswerkzaamheden in het don ker belemmerde. Tevens waren er in de loods van RMN een paar auto's tegen elkaar gebotst, die op hun kop lagen waardoor er slacht offers bekneld zaten met o.a. rug letsel. De Brandweer kon daardoor goed oefenen met het knippen en het bevrijden van de slachtoffers. Het team gevaarlijke stoffen kon in actie komen bij het oliemagazijn, waar ook slachtoffers lagen met ademhalingsproblemen. Door de ervaringen van de vorige oefeningen bleek de samenwerking tussen de Brandweer en de EHBO weer duidelijk vooruit te zijn ge gaan. De oefenleiders van de brandweer (G. Schuurs) en van de EHBO en Brandweer gezamen lijk in actie bij een reddingsopera tie. EHBO (F. Hoogeweg) konden te rugkijken op een geslaagde oefe ning, waarin weer veel leerelemen ten zitten voor het komende jaar. In Soestduinen zijn zondagmorgen twee mannen aangehouden, die rondreden in een huurauto. De wagen stond geregistreerd als ver mist, omdat hij na het verstrijken van de huurtermijn niet was terug gebracht bij de eigenaar. Dat kon alsnog gebeuren, niet dan nadat het tweetal werd meegenomen naar het politiebureau, waar ze werden verhoord. Het gaat om twee Amersfoorters in de leeftijd van 19 en 28 jaar. Verschillende nieuwbouwpro- jecten in Soest worden momen teel ontwikkeld of uitgevoerd, maar de prijzen zijn niet be steed aan bijvoorbeeld jonge ren en starters. Daarom houdt de PvdA maandag 3 maart een discussie over betaalbaar wo- De problematiek wordt volgens de PvdA raadsbreed erkend in Soest, maar niemand doet er iets aan. 'De politieke partijen hebben bijna zonder uitzondering betaalbare woningbouw in hun programma staan, in het bijzonder voor jonge- Connexxion vreest grotere ver tragingen voor de bussen als gevolg van de snelheidsrem- mende maatregelen die de ge meente in verschillende straten gaat treffen. De busmaatschap pij heeft daarover aan de bel getrokken bij Soest. Ze verzoekt de geplande voorzie ningen op de busroutes te schrap pen, maar vooralsnog wil het ge meentebestuur daar geen gehoor aan geven. Wel is het aantal maat regelen op de busroutes reeds be perkt. De snelheidsremmers worden aan gebracht in de 30-kilometerzones van Soest, en dan met name in de bredere, geasfalteerde straten. Daar dienen uiteraard ook de bus chauffeurs zich aan de limiet te houden. In de straten komen voor namelijk straatjuwelen te staan. Een aantal daarvan is reeds te vin den in onder andere de Nieuw- straat en de Obrcchtstraat. Naar de mening van het college zullen bus sen niet of nauwelijks hinder on dervinden van deze objecten. In zijn brief aan Connexxion schrijft het college, dat de snel heidsremmers in brede straten no dig zijn, omdat anders velen zich niet aan de snelheidsgrens houden. Het heeft begrip voor de angst voor vertragingen, maar zegt zo veel mogelijk rekening te hebben gehouden met de belangen van het vervoerbedrijf. Het gaat in de praktijk om zes ver smallingen op het traject Di Las- sostraat-Willaertstraat, in de Ei kenlaan en de reeds genoemde Nieuwstraat. Mocht blijken dat de bussen straks toch extra vertraging oplopen, die wordt veroorzaakt door de straat- juwelen, en die zou leiden tot klan- tenverlies, dan zal de gemeente in overleg met Connexxion en de be woners van de betreffende straten bekijken of er alsnog een alterna tieve oplossing kan worden be dacht. Te veel hoop wil de gemeente niet bieden: 'vooralsnog zijn oplossin gen die zowel snelheidsremmend werken als geen nadelige gevolgen hebben voor het zware verkeer niet voorhanden,' ren. Eenmaal gekozen houden de meeste partijen echter hun mond hierover dicht. Zeker als wethou der Krol (CDA-red.) de raadsle den voorhoudt dat betaalbaar bou wen voor jongeren in Soest echt niet meer mogelijk is', aldus de PvdA. 'Als de politiek niets extras doet, zal deze groep Soesters aan gewezen zijn op VINEX-locaties elders, Vathorst in Amersfoort, Leidsche Rijn in Utrecht of in Al- mere.' De PvdA wil de impasse doorbre ken met een bijeenkomst waarop in de richting van mogelijke oplos singen wordt gekeken. De partij heeft daarom haar Tweede Kamer lid Staf Depla (specialist volkshuis vesting) en Jelleke Kramer van haar statenfractie uitgenodigd om plannen te ontvouwen. Moniek Govers komt vertellen welke mo gelijkheden woningbouwvereni ging Portaal ziet. De discussie moet de aanzet zijn voor een on derzoek naar de mogelijkheden van betaalbare nieuwbouwwonin gen. 'De insteek van deze avond is dus niet het blijven denken en pra ten in onmogelijkheden, maar juist aantonen dat het wel mogelijk is. Als we met z'n allen maar willen', aldus de PvdA. De bijeenkomst wordt maandag 3 maart gehouden in restaurant Fu sions aan de Burgemeester Gro- thestraat en begint om 20:00 uur. Mijn mooiste woordje van de we reld is opa. Als zij die twee lettergrepen niet een hoog stemmetje door het huis iaat schallen, slaat mijn hart een slag over. Op de eretitel opa had ik niet durven hopen, want ik voelde me nooit oud eigenlijk. Ze bedoelt echt mij en ik smelt weg. Ze is net twee jaar geworden. Tien dagen heeft ze bij ons gelogeerd. We zijn uitgeteld. Gelukkig slaapt ze 's middags nog en 's nachts het klokje rond, maar de rest van de dag is een groot feest (fayst), een doorlopende vrolijke voorstelling van zingen, springen, het grote bad, spelen, stoeien, vie ze luiers, wandelen, voorlezen, eten, drinken, etc. Snoepen is ta boe; mag niet van haar ouders. Soms is ze boosfeeks (fayks) noem ik haar dan. Dat een nieuw mensje, anno 2003, zo onbezorgd en onbevangen te gen deze scheve wereld aan kan kijken. Er is weer hoop. Toch houd ik mijn hart vast voor straks en voor later als dit Amsterdamse wonderkind, opgroeiend aan de Overtoom (drinken we zoete melk met room), zelfstandig het volle leven tegemoet moet treden. De vroege ochtend is al een hoog tepunt van de dag. Mijn happy hour. In het bedje, waarmee ik elke keer weer een gevecht aanga om het ingeklapt te krijgen, wordt ze om zeven uur lachend wakker. Sanien met Pop en Tokkie. Ik steek mijn hoofd (psst, psst) om de deur van het donkere kamertje. Als het licht aan is, groet ze, gelijk Mare van Paul van Ostayen, alle dingen waarvan ze de woordjes kent. Dat varieert van een duidelij ke 'dag klok' tot aan een verbas terd 'dag schilderij'. Na de schone luier geef ik haar een handje rozijntjes, we nestelen ons voor de teletubbies, totdat ik me los kan maken voor wat huiselijke bezigheden. Ik ken weer alle zangteksten uit mijn hoofd van Kabouter Spille been tot aan Papegaaitje leef je nog? Dribbel lees ik van voor naar achter en Dikkie Dik tien keer in de rondte. Dat is andere kost dan Michel Houellebecq's 'Elementai re deeltjes'. Nadat we de hele boerderij (wat zegt de koe?) hebben doorgeno men, de puzzel hebben gelegd en de toren hebben gebouwd, opent ze op de punt van haar teentjes staand, alle deuren om oma wak ker te maken. We wandelen trots door de wijk, doen boodschappen, voeren de eendjes, proberen de glijbaan, de wip en de schommel uit en bezoe ken de kinderboerderij. Wat doe ik allemaal? Ze kent nu ook haar eigen naam en ik en mijn. Ze tekent alles wat je vraagt (pappa, mamma, boom, huis) met grote krassen midden op het blad. Vraag je om opa, dan zet ze een klein krabbeltje in een hoekje van het papier. Dat zit me goed dwars. Zou een psycholoog dat kunnen duiden? Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT ma. 9.00 -17.™ uur di. 9.'5 -16.°° uur woe. 10.™ - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.™ uur TEL. 035-6014152 De gemeenteraad heeft vorige week met bijna algemene stem men ingestemd met het krediet van 700.000 voor de (korte- termijn)verkeersmaatregelen op de Ossendamweg, Vondel- laan en Soesterbergsestraat. Ook de fracties die vreesden dat er te veel 'vooruitgelopen' werd op de invoering van de nieuwe hoofdwegenstructuur lieten zich uiteindelijk over de streep trekken. Alleen de eenmansfractie van D66 (Wim Roest) stemde tegen. Roest wilde liever nog een paar maanden wachten tot er meer duidelijkheid is over de hoofdwegenstructuur. Die aarzeling leefde aanvankelijk ook wel bij andere fracties, zoals het CDA en Soest 2002, maar die lieten zich na onderling beraad (waarvoor zelfs enige tijd geschorst werd) door verkeerswethouder Harry Witte (GGS) overtuigen dat enig 'afbreukrisico' (zoals CDA- fractievoorzitter Henk Koning het verwoordde) feitelijk niet bestond en dat er - juist om de subsidie voor het 'fluisterstille' asfalt binnen te halen - geen tijd was voor uit stel. En de vernieuwing van de ver keerslichteninstallatie op het kruis punt moet sowieso doorgaan. De meeste fracties hadden wel eni ge sympathie voor het pleidooi van Braamweg-bewoner Hagen, die erop wees dat hij en zijn medebe woners niet bij het overleg met de bewonersgroepen betrokken waren geweest. Hij vond het erg jammer dat de straat weer open ging en kwam alsnog met het voorstel om de Braamweg nog wél af te sluiten voor het verkeer dat, komende vanaf het spoor, vanaf de Ossen damweg rechtsaf de straat in wil. Desnoods een 'psychologische' af sluiting, klonk het uit de raad, want Witte liet weten niets voor een echte fysieke afsluiting te voe len. 'Dan krijgt de Schoutenkamp weg weer meer verkeer, en we wil len de pijn juist verdelen...' Voor sommige fracties bleef het voorstel toch een 'lastige afwe ging', maar de wethouder onder streepte dat er na drie jaar overleg ('met vallen en opstaan') eindelijk een draagvlak onder de wijkbewo ners was bereikt. 'Ik ben zo blij dat het plan eindelijk geaccepteerd is, al is niet iedereen 100 procent te vreden. Nooit eerder was er zó veel eenstemmigheid, dus dan moet je wel heel zware argumen ten hebben om te zeggen: doe 't nog maar even niet...' Voor de hoofdwegenstructuur maakt het volgens hem niets uit. 'Het is alle maal heus geen weggegooid geld.'. Hij beloofde nog met de Braam- weg-bewoners (die volgens hem uitgebreid geïnformeerd waren) om de tafel te gaan zitten om over de inrichting van de straat te pra ten. Plan Huart Ook het 'tunnelplan' van Soest- Zuid-bewoner Huart (vorige week in deze krant gepubliceerd) wordt nog op zijn merites bekeken door de verkeerskundigen van Soest, beloofde Witte. Huart presenteer de zijn maquette midden in de raadzaal en dat trok zeker de no dige aandacht van de raadsleden. De maquette zal binnenkort ook te zien zijn tijdens de expositie over de hoofdwegenstructuur, die het inspraakproces zal vergezellen. Dat vond Teun Middelkoop (Soest 2002) een prima idee, maar dan wilde hij ook wel graag de gele genheid krijgen om een maquette van de door zijn fractie zo begeer de 'Grote Rondweg' in de tentoon stelling op te nemen. 'Best hoor,' reageerde Witte. 'We zijn blij met alle creatieve ideeën, maar dan kunt u ook commentaar verwach ten.' Op de lijst van de WD voor de verkiezingen voor de Provin ciale Staten in Utrecht staat het uit Soesterberg afkomstige VVD-Iid Steef Klarenbeek op een 27e plek. In principe on verkiesbaar omdat de VVD er- 'Wij zullen niet direct het hoofd van deze wethouder ei sen, maar als hij het vertrou wen niet herstelt krijgt hij wat ons betreft de gele kaart.' Zo vatte fractievoorzitter Teun Middelkoop van Soest 2002 de kritiek samen die hij in de afge lopen raadsvergadering op CDA-wethouder Bart Krol af vuurde. Krol verloor inderdaad zijn hoofd niet, maar met de rechtstreekse aanval van Soest 2002 op zijn per soon en op het project-Spoordal - Krols persoonlijke politieke troe telkindje - moet Middelkoop wel hard op de ziel van zijn voormali ge partijgenoot hebben getrapt. In de interpellatie die Soest 2002 vo rige week als wapen tegen Krol hanteerde kwamen - opnieuw - een aantal financiële aspecten van het Spoordal-plan aan de orde en de manier waarop de wethouder de raad daarover had geïnfor meerd. Volgens Middelkoop was die informatie niet alleen onvolle dig en onjuist geweest, maar had Krol zelfs onwaarheid gesproken, wat naar zijn oordeel neerkwam op een 'politieke doodzonde'. Middelkoops fractiegenoot Tijmen Koelewijn eiste van Krol dan ook 'krachtige antwoorden en nu eens géén wollige verhalen'. De voornaamste vraag was of de gemeentelijke bijdrage (volgens de met projectontwikkelaar Heilijgers afgesloten overeenkomst) van bijna 2,4 miljoen euro nu wel of niet een BTW-bedrag was opgeno men. Het verschil - zo'n kwart miljoen euro - leek volgens Soest 2002 rechtstreeks toe te vloeien naar Heilijgers, en dat kon nooit de bedoeling zijn geweest. De to tale gemeentelijke bijdrage zou volgens de oppositiefractie uitko men op een dikke 4,3 miljoen euro! Geen nieuws De meeste andere fracties haakten al af voordat Krol aan de beant woording begon, waarbij hij naar Teun Middelkoop (Soest 2002). Spoordal-project af te halen'. Hij complimenteerde zijn geestver wante wethouder voor diens rusti ge beantwoording na de felle aan tijgingen. 'Politieke taal' Ook van de WD kreeg Middel koop geen steun. Fractievoorzitter Ellen Huberts vond dit 'niet de manier' om met elkaar om te gaan. Alleen Ans Mann (GroenLinks) wilde liever geen standpunt inne men, al vond ze het verweer van Krol wel geloofwaardig klinken. De harde kritiek van Middelkoop was volgens haar 'gewone politie ke taal', die haar in elk geval niet meer schokte... Middelkoop kon op de knopen van zijn vest aftellen dat hij geen enkele steun kreeg. Hij onder streepte nog eens- quasi-verbaasd -dat hij beslist niet de 'koppen sneller' van Krol wilde zijn en stel de vast dat er kennelijk verschil was geweest in de informatie aan de coalitie- en de oppositiefracties. 'Daar laat ik het maar bij...', aldus de fractievoorzitter van Soest 2002, waarmee de hoog opge speelde kwestie uiteindelijk met de verwachte sisser afliep. van uitgaat ca. 20 zetels in de Staten te bemachtigen. Het bestuur van de afdeling is dan ook druk doende met een voor- kcurstemmcnactie. Afdelingsvoor zitter Hans Gerretsen: 'Voor de gemeente Soest is het van wezen lijk belang dat een vertegenwoor diger uit de Gemeente in de Pro vinciale Staten actief is. En als dat dan ook nog een WD lid is, is dat helemaal mooi meegenomen'. Het bestuur is zeer gelukkig met de kandidatuur van Klarenbeek en optimistisch over zijn kansen. Er zijn zo'n 2000 voorkeurstemmen nodig om gekozen te worden. Ger retsen: 'Ervan uitgaande dat er in Soest zo'n 7000 WD-stemmers zijn moet dat dus te halen zijn.' Daarom zijn er allerhande acties gaande om Klarenbeek bekend te maken bij het grote publiek. Voor al in Soest en Soesterberg maar ook .over de dorpsgrens wordt ac tie gevoerd onder het motto: 'Steun Steef, Stem Steef. Steef Klarenbeek. Met het aanbieden van een cheque aan de Cliniclowns werd vrijdag 21 februari een groots circusproject op de 3" Van der Huchtschool aan de Valeriaanstraat afgesloten. Een aantal weken lang stond het thema 'circus' centraal op de school. Leerkrachten speelden voorstellin gen voor de leerlingen. Een vuur- spuwer werd uitgenodigd en zorg de voor een vlammende act. Leer lingen knutselden clowns, acroba ten, olifanten en paarden. Er werd veel geleerd over het ontstaan en de historie van het circus. Ook werd aandacht besteed aan de leef omstandigheden van de circusdie- rcn. Het speellokaal was omgetoverd in een ware circustent met echte cir- cusattributcn, zoals loopballen, éénwiclers, ballen, kegels, ringen en balanceervoorwerpen. Alle groepen konden hiermee naar har telust oefenen om zo te ervaren dat het allemaal wat moeilijker was Foto: Herman van Dam dan menigeen van te voren had ge dacht. Donderdag 20 februari werd voor groep 1 tot en met 4 een clowntjesochtend georganiseerd, terwijl 's middags de oudere leer lingen in groepen verdeeld hun ei gen voorstellingen voor genodig den gaven. Na deze voorstellingen collecteerden leerlingen voor de Cliniclowns. Op vrijdagochtend werd de cheque overhandigd aan een vertegenwoordiger van de Cli niclowns. Bart Krol eigen zeggen totaal geen nieuws vertelde. De wethouder had de onderhandelingen met Heilijgers op het scherpst van de snede ge voerd, maar elke stap die hij gezet had was uitvoerig 'gecommuni ceerd' aan de raad. En over de eventueel onduidelijke financiële 'ins' en 'outs' had Soest 2002 al leen maar haar licht hoeven op te steken bij het bestuur of het amb telijk apparaat, aldus Krol. 'Alle bedragen zijn altijd ex-BTW, ten zij anders vermeld. We hebben géén 'move' naar de projectont wikkelaar eemaakt.' De discussie ging de meeste raads leden volledig boven de pet. 'De raad is geen financieel specialist,' aldus Wim Roest (D66), die ove rigens net als Eric Bervoets (PvdA) vond dat de communica tie best wat beter had gekund. Maar Hans van Wuijckhuijse (Ge meentebelangen) had 'niks nieuws' gehoord en beschuldigde Soest 2002 ervan alleen uit te zijn op het 'pootje lichten' van de wethouder. Ook CDA-fractievoorzitter Henk Koning verweet Middelkoop dat hij met veel te zwaar geschut op de proppen kwam, 'alleen om Krol te beschadigen en de glans van het

Soester Courant | 2003 | | pagina 3