Vredesplatform start prijsvraag voor nieuw vredesproject Garage pastorie brandt uit D66: 'Inspraak over wegen is een farce' Jan Pieter Lokker 'doet' Soest en het vluchtelingenwerk Daniëlschool viert toch feestje Meander moet keuzes maken GroenLinks-Iijsttrekker wandelt door de polder Lezing over Rekenkamer in Spoordal-monoloog dWnkel Asbestdeeltjes verwijderd; geen risico gezondheid CDA ziet wel rol voor provinciebestuur 11 SCHRAVEMADE B.V. Nog meer efficiëntie door minder budget expert SCHOEMAKER NIEUWE BEZORGERS Mannengroep Baarnsch Lyceum zoekt materialen voor gedenkboek Thee proeven Henk Streefkerk in Artishock PAGINA 4 lari 2003 aken bekend dat zij ;r van de Wet milieu- ijven milieubeheer at 137 jracht 21 tsbedrijven milieube- irinkweg 57 a waar worden inge- aan de algemene effende algemene MILIEUBEHEER naken bekend dat zij .V. 3t de gemelde veran- i opslag van gevaar drukproces; van bedrijfsproces- ;e gevolgen voor het nilieuvergunning is ver- nvullende voorschriften en belanghebbende ?n deze verklaring, en ingediend bij het wethouders van de ge- 5760 CA Soest. u tevens verzoeken om ijvoorbeeld het schor- eling bestuursrecht- verzoek wordt door de heven. kracht nadat op het ver- jur tot 12.30 uur kunt u 2.31 van het gemeente- jen afspraak maken, tel. GUNNINGEN et 20 februari een kapvergunning zijn eg - esdoorns en berken boom en 1 spar mgevraagde kapvergun- ig Varenstraat - 3 essen i belangen te worden ge vergunning kunnen dit nen 4 weken na deze be- i bij de afdeling Groen en est, Postbus 2000, 3760 035-6093643. Binnen ggen de aanvragen voor zage op de afdeling Groen luis van Soest. ININGEN :t 19 februari lari 2003 niferen erk )ve dennen rij: 47 grove dennenhout >rns iparren, 1 conifeer irk er, 1 berk, 2 sparren irleende kapvergunning: iweg - l beuk 4-1 boom - 1 inlandse eik egen het genomen besluit ia verzending van het be- gediend bij het college van Jers van de gemeente 3 CA Soest. SOESTER COURANT PAGINA 5 Het was op 17 februari feest in de raadzaal van Soest. Het Vre desplatform Soest kon er zijn Actie Pinokkio succesvol af sluiten. Het deed dat door met een maar de eerste stap te zet ten naar een nieuw vredespro ject. En burgemeester Janssen kwam vertellen dat de gemeen te de banden met het Vredes platform wil verstevigen. Zeven jaar lang heeft het Vredes platform Soest zich ingezet voor een kinderopvangcentrum in Tuzla ten behoeve van vluchtelingen uit Srebrenica en omgeving. Finan cieel gezien was daar een half mil joen gulden (ruim 210.000 euro) mee gemoeid, waarvan het leeu wendeel in Soest bijeengebracht is. Voor dat geld is om te beginnen in 1998, in een buitenwijk van Tuzla, een kinderopvangcentrum ge bouwd dat de naam Pinokkic kreeg. Bovendien is nu de exploi tatie daarvan tot tenminste eind 2004 verzekerd. Het Vredesplat form kan terugzien op een actie die in Soest volop geleefd heeft. De betrokkenheid bij het lot van de vluchtelingen die nu al zeven jaar in Tuzla wachten op hun te rugkeer naar Srebrenica, en nog altijd niet terug kunnen, bleef al die jaren voelbaar. Met name de speciale traumazorg rond Pinokkio sprak aan. Pinokkio heeft dan ook veel gevraagde en ongevraagde respons in de Soester samenleving opgeroepen. Nu het Vredesplatform zijn doel bereikt heeft kan het de verdere zorg voor de toekomst van Pinok kio met een gerust hart overlaten aan de Stichting Steun Kinderop vang in Bosnië en Hercegovina. Eind 2002 werd duidelijk dat er nog genoeg geld over is om nog een half jaar langer door te gaan. Dat blijkt nodig, omdat de terug- keer-programma's speciaal naar Srebrenica nog altijd traag verlo pen. De haat van Serviërs die daar nu wonen zit nog zo diep dat mos lims die daarheen terug willen, dat nog nauwelijks durven. Een half jaar langer doorgaan was trouwens ook een wens van het schoolbe stuur van Pinokkio. Het wilde de kinderopvang graag doorzetten tot het begin van het nieuwe school jaar in september. Zo valt er voor de kinderen geen gat tussen het einde van de kinderopvang en de start op de basisschool. Soest-Vredesplatform Burgemeester Janssen hield een betoog over 'Soest en vrede: vre de, vrijheid en verantwoordelijk heid.' Hij legde stevig verband tus sen die drie begrippen, en zag vre de als een breed begrip. Hij be klemtoonde de relatie die sinds de jaren negentig tussen de gemeen te en het Vredesplatform is ge groeid. Een voorbeeld was de bij drage in 1997 door de gemeente van f 40.000,- aan de Actie Pinok kio. Soest is sinds 1990 lid van het landelijke Platform Gemeentelijk Vredesbeleid, dat zelf ook projec ten, onder andere in Oost-Europa entameert en ondersteunt. De bur gemeester gaf aan dat de gemeente mede op basis daarvan goede mo gelijkheden heeft om bij verdere activiteiten van het Vredesplatform een ondersteunende en faciliteren- de rol te spelen en zegde toe be schikbaar te zijn voor nader over leg hierover. Prijsvraag Het Vredesplatform kondigde ten slotte de start van een nieuw vre desproject aan. Het schrijft daartoe een prijsvraag uit, waarin iedereen en elke groepering mee kan din gen. De uitgeloofde prijs is dat het Platform het winnende project ook werkelijk wil gaan uitvoeren. In een speciale prijsvraagfolder is een aantal criteria voor een goed vre desproject opgesomd. Enkele daarvan zijn: het is een project in een land buiten West-Europa, dat echter niet al te moeilijk vanuit Soest bereikbaar moet zijn, het is niet al te groot en heeft een loop tijd van een jaar of drie. Het moet moeiteloos als vredesproject her kenbaar zijn, uiteraard in het pro- jectland, maar het moet tevens een duidelijke uitstraling hebben naar Soest zelf. Die prijsvraagfolder wordt breed verspreid en is op aanvraag verkrijgbaar op het sccrc- tariaatsadres van het Vredesplat form, Minstreelpad 19, 3766 BR Soest (SS 6022577). Het keuzeproces verloopt in twee fasen waarvan de eerste in juni eindigt. Beknopte projectvoorstel len moeten uiterlijk eind mei bij het secretariaat binnen zijn. Dan volgt in juni een vóórselectie. In de tweede fase worden de projecten die daar doorheen komen verder onderbouwd, waarna tegen eind september een definitieve keuze wordt gemaakt. WOENSDAG 26 FEBRUARI 2003 De garage, annex schuur van de pastorie van de Ichthuskcrk is in de nacht van zaterdag op zondag geheel uitgebrand. Daarbij is asbest vrijgekomen, die maandag is venvijderd. Volgens een woordvoerder van de regionale brandweer be stond er geen gevaar voor de volksgezondheid. Rond een uur of één werd de brandweer gewaarschuwd voor een buitenbrand. Later meldden buurtbewoners, dat het kerkge bouw op de hoek van de Albert Cuyplaan en de Talmalaan in brand zou staan, maar dat bleek niet het geval. Hoewel het uitein delijk om een uitslaande brand ging, was het vuur snel onder con trole, maar het bijgebouw kon niet meer worden gered. Omdat er mogelijk asbest in het spel was, verscheen ook officier van dienst van dc regionale brand weer, René Roke, ter plekke. Het vuur was toen overigens reeds ge doofd. Het asbest kon hooguit af komstig zijn uit wandplaten, waar door de deeltjes niet verder dan 20 meter konden zijn weggesprongen. Dat bleek ook de volgende mor gen bij daglicht, toen tijdens mi croscopisch onderzoek werd vast gesteld dat het inderdaad om as best ging. Alleen op het terrein en in het struikgewas tussen de kerk en het evenemententerrein werd de stof aangetroffen. Het groen werd afgezet met een lint, maar de ernst was niet van dien aard, dat er meteen opgeruimd moest worden. Dat gebeurde maandag, in overleg en samenwerking met Search, een deskundig bureau op het gebied van asbest, en Salvage dat in dit soort gevallen eveneens wordt in geschakeld. 'Er was geen haast bij', aldus Roke. 'Buiten het terrein zelf was cr geen besmetting.' Komt asbest vrij, dan ontstaat er primaire blootstelling als het asbest in stukjes springt. Door de hete lucht worden deze microscopische vezeltjes verspreid, maar tegelijker tijd zodanig verdund, dat ze geen gevaar meer vormen. Grotere stukken die rond de brandhaard op de grond terechtkomen, vor men direct geen gevaar. Pas als ze door erover heen te lopen of te rij den kapot gaan, kan er secundai re blootstelling optreden, maar omdat de bewoners nog afwezig waren, was daar geen gevaar voor. In overleg met familie van de be woners werd daarom besloten tot na het weekeinde te wachten met het verwijderen van de deeltjes op het terrein. Lijsttrekker Rein Bijkerk van GroenLinks in de Provinciale Staten heeft vorige week woensdag wandelend een be zoek gebracht aan Soest. Hij nam een kijkje bij het plan- Spoordal en bij de door een rondweg bedreigde polder. Bijkerk loopt zes dagen voor de campagne zo'n 150 kilometer door de provincie en deed op zijn der de dag Soest aan, in gezelschap van kandidaat statenlid Wiko Mol (nr. 12 op de lijst). Bijkerk werd hier o.a. 'bijgepraat' door Groen- Links-fractievoorzitter Ans Mann en fractiemedewerker Guus Kruis, die hem het standpunt van de Soester raadsfractie uitlegden. Voor wat betreft Snoordal consta- Rein Bijkerk staart met Groen Links Soest over de Eempolder. teerde ook Bijkerk dat hier sprake is van een 'gemiste kans' (voor goedkope woningbouw). Het pro bleem van de rondweg speelt in diverse plaatsen, wist hij, en er zijn volgens hem ook zeker mogelijk heden voor juridische stappen we gens de bedreigde flora en fauna (de kerkuil met name) in het pol dergebied. De gemeente zal, als ze een rondweg wil aanleggen, dus ook ontheffing moeten vragen van de flora- en faunawet, en dat zal zo simpel niet zijn, voorspelde hij. Dat gebeurt alleen als er sprake is van een groot maatschappelijk be lang, en dat is - althans volgens GroenLinks - niet zo. Een provinciale delegatie van wel tien CDA-dames en —heren heeft vorige week onder leiding van lijsttrekker Jan Pieter Lok ker een bezoek gebracht aan- Soest. Voor Lokker - die in Soest woont - was het dus een soort 'thuiswedstrijd'. Het gezelschap, die dag op stap in de campagne voor de statenverkie zingen van 12 maart, nam een kijk je in het nieuwe onderkomen van de Stichting Vluchtelingenwerk Soest/Opvang Nieuwkomers aan de Smits weg. Ze werden daar te woord gestaan door coördinator Ammy Langenbach, burgemeester Janssen (uiteraard ook als geest verwant aanwezig), enkele 'nieuw komers' - met soms schrijnende maar ook bemoedigende verhalen - en een paar medewerkers/vrij willigers, onder wie het kandidaat statenlid Henk de Jong, die ook in Soest woont en menselijkerwijs gesproken niet op een verkiesbare plaats op de CDA-lijst staat, maar zijn 'collega's' dus wel uit de eer ste hand kon inlichten over zijn ervaringen. De CDA-ers lieten zich uitvoerig informeren over de talrijke voetan gels en klemmen bij de opvang van vluchtelingen (steeds minder) en nieuwkomers (steeds meer, even als 'oudkomers' trouwens) maar ook over de successen die op dit gebied toch ook te melden zijn. Ook de moeilijkheden die velen ondervinden tijdens en na de in- burgeringstrajecten kwamen uitge breid ter sprake. Met name voor geschoolde nieuwkomers blijkt het ontzettend moeilijk een baan te vinden. Noodopvang De provincie heeft niet zo veel mogelijkheden om daar wat aan te De Soester CDA-kandidaten Henk de Jong (staand links) en Jan Pieter Lokker (zittend rechts) tij dens het bezoek aan Vluchtelingen werk Soest. Foto: Soester Courant. doen, liet Lokker weten, maar bur gemeester Janssen had wel een paar suggesties, met name op het gebied van 'sociale cohesie', huis vesting en de betrokkenheid van de werkgevers. De burgemeester informeerde de statendelegatie ook over het de avond daarvoor in de gemeenteraad goedgekeurde plan voor de gemeentelijke 'nood opvang' voor uitgeprocedeerde asielzoekers. Ook de landelijke po litiek kwam daarbij even ter spra ke, maar werd niet uitvoerig be handeld. Na afloop nam de dele gatie ook een kijkje bij de Turkse Vereniging, die op de bovenverdie ping van het (nood)gebouw aan de Smitsweg gehuisvest is. Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. fpf*N tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 0? De inspraakronde in Soest over de wegenstructuur is een farce en slechts bedoeld als op warmertje om de kleine rond weg door te drukken. Dat was de voornaamste conclusie tij dens de bijeenkomst vorige week van de plaatselijke afde ling van D66. Hiermee stelde de afdeling zich vierkant op achter haar fractie. De gemeente legt de bevolking twee scenario's voor; in deze krant en in 'op 't Hoogt' is daarover al uitvoerig bericht. Maar de nadruk van beide scenario's ligt op aan dacht voor het winkelcentrum van Weedestraat - Steenhoffstraat. De keuze is beperkt tot: (A) tussen de rotonde en de Stadhouderslaan het verkeer dwingen achterlangs bij Albert Heijn langs te gaan dan wel (B) een rondweg tot aan de brand weerkazerne. Maar hebben we het dan wel over de hoofdwegenstructuur? Nee dus, volgens Rolf-Jan Sielcken, voor D66 lid van de Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu van de gemeente. 'Voor het doorgaande verkeer vormt Ko ningsweg - Ossendamweg de rou te. Dat zie je ook aan de ANWB- borden, die zijn allemaal daarop gericht. Op alle manieren tracht men de doorgaande automobilist af te houden van de route Van Weedestraat-Steenhoffstraat. En als we daar nu een rondweg gaan aanleggen, dan zuig je daar dat verkeer juist aan. Wat willen we nu eigenlijk?' Cosmetisch Vooral met die laatste vraag wor stelde de vergadering. Gaat het B. en W. écht om oplossingen van de verkeersproblematiek? Waarom beperkt men zich dan bij de Os sendamweg, met inbegrip van het kruispunt met de Soesterberg- sestraat en de spoorwegovergang, tot slechts enkele cosmetische in grepen? De heer Huart, als belang stellende aanwezig: 'Het zal wel de rondweg naar de brandweerkazer ne worden. Nou, dan moet er een tunnel onder de spoorbaan komen. Daar is dus kennelijk geld voor. Dat kunnen ze dan véél beter be steden aan een tunnel onder het spoor bij de Ossendamweg...!' Wantrouwen In de vergadering was wantrouwen Sommige of alle televisiekanalen sneeuwerig? Verbazend veel mensen kijken naar een matig beeld, dit is vaak niet nodig. Onze specialisten controleren uw antennesignaal én de kabels met speciale meetapparatuur voor 30,- (incl. voorrijden). U krijgt een meetrapport over de kwaliteit van alle zenders én uw bekabeling in huis. Kijk zonder zorgen naar een goed beeld. Bel Expert Schoemaker en maak een afspraak. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44 De Soester Courant zoekt met spoed Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Bij voldoende belangstelling start in april weer een mannengroep bij het Maatschappelijk Werk Eem- land. De groep is bedoeld voor mannen die ontevreden zijn over hun leven nu en dat willen veran deren. Hierbij kunnen de volgen de situaties herkenbaar zijn: 'Ik ben niet tevreden over mijn werk situatie; ik heb geen betaald werk meer; als iemand kritiek op mij heeft, weet ik niet hoe ik daarmee om kan gaan; ik voel me geen goe de vader/zoon/partner; ik voel mij niet lekker in mijn vel.' In de groep wordt geleerd om an ders naar problemen te kijken en met steun van de groep nieuw ge drag te ontwikkelen zodat het le ven van de deelnemers meer wordt zoals ze dat zelf willen. In de groep wordt verband gelegd tussen de manier waarop zc als man zijn op gevoed en de problemen waar ze nu mee zitten. Er wordt gewerkt met praten, luisteren, oefeningen, spelvormen en huiswerkopdrach- tcn. Eigen gedrag en motieven worden onderzocht, waardoor de deelnemers beter inzicht krijgen in valkuilen en mogelijkheden. In de groep is er ruimte voor ieders ei gen inbreng. Er zijn 10 bijeenkomsten van twee uur in het gebouw van het Maat schappelijk Werk, Bekensteinse- laan 18, Amersfoort. Tevoren vin den er kennismakingsgesprekken plaats. Informatie en/of aanmelding: Maatschappelijk Werk Soest, 886036800. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Te elfder ure besloot de Daniëlschool toch maar het 12,5-jarig bestaan te vieren. Dat gebeurde vrijdagmor gen in de aula van de school aan de Smitsweg. De kin deren hadden zich op feestelijke wijze verkleed en kon den aan verschillende activiteiten meedoen. Daarnaast was er een spel, waarin twee leerkrachten centraal ston den. Dat zijn Harrienke Oosterom en Jacco Gaas en- beek die al vanaf de start in 1990 verbonden zijn aan de reformatorische basisschool. Foto: Herman van Dam Bij de verdeling van de zorg over de locaties van Meander Medisch Centrum, als uitwer king van de fusie, blijken som mige zaken zowel organisato risch als financieel moeilijk realiseerbaar te zijn. Het zie kenhuis wil echter wel de kwa liteit en continuïteit van zorg kunnen blijven waarborgen en een financieel gezonde uit gangspositie veiligstellen. Om te onderzoeken op welke wij ze dat kan, stelt de Raad van Be stuur een projectgroep in. Deze zogenoemde Task Force Aanscher ping Locatieprofielen, gaat onder zoeken welke keuzes mogelijk zijn binnen de huidige locatieprofielen. Naar verwachting zal een aan scherping van deze profielen on ontkoombaar zijn. Het onderzoek moet begin april zijn afgerond. De instelling van de Task Force blijkt nodig omdat tijdens het in tegratieproces een aantal zaken duidelijk werd. Het bieden van zorg op vier locaties en met name de 24-uurs beschikbaarheid, inclu sief de daarmee gepaard gaande diensten, blijkt in toenemende mate een moeilijke opgave voor ziekenhuis en specialisten. Boven dien is het vaak niet de meest ef ficiënte werkwijze. Daarnaast heeft het ministerie van VWS nieuwe budgettaire richtlijnen doorge voerd die voor Meander ongunstig uitpakken. De onderhandelingen met de zorgverzekeraar over het Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Een aantal oud-leerlingen en ar chivaris Frits Booy van het Het Baarnsch Lyceum zijn bezig aan een gedenkboek over deze school. Daarom zijn ze op zoek naar ma terialen en informatie. De redactie van het bock hoopt oude Animo's, programmaboek jes, foto's en ander historisch ma teriaal in bruikleen te krijgen van mensen die in het verleden iets met de school te maken hadden. Dat geeft meteen aan, dat alles zal worden geretourneerd aan de in zenders. Het is de bedoeling dat het boek in maart 2004 zal verschijnen. Men sen die iets bruikbaars voor de re dactie hebben, wordt verzocht contact op te nemen met de redac tie: Ferdinand Huycklaan 36, 3743 AN Baarn, 88 5417336; e-mail: tjbooy@zonnet.nl merkbaar over de oprechtheid van de bedoelingen van de gemeente. 'Gaat het écht om het, zo goed mogelijk, oplossen van de verkeer sproblematiek in Soest of richt men zich te eenzijdig op het belang van het winkelgebied dat door de rondweg ontlast zou worden?' De voorzitter rondde af: 'Door de burgers twee keuzen voor te leggen die vlak bij elkaar liggen lijkt het een slecht (en duur) toneelstuk met voorspelbare uitkomst. Name lijk plan B. Een slecht plan, slecht ook voor de natuur, dat voorbij gaat aan de échte problematiek en een aanzui gende werking heeft op doorgaand verkeer - bovendien daar waar we het vooral niet willen hebben!'. Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In de maand maart zal voor iede re bezoek(st)er in de Wereldwinkel een pot versgezette thee klaar staan. Het ligt in de bedoeling steeds een andere smaak of een ander land van herkomst te kiezen. Misschien een goede gelegenheid hiermee eens kennis te maken. Er is keuze uit een ruim assorti ment, bijv. citroen, bosvruchten, appel/ka neel, enz. groene thee, Daijeeling, Assam, biologische thee thee uit Sri Lanka, Afrika, enz. Oranje Pekoe, of iets gewoner: Honey Bush, Rooibos. Ach, waar het om gaat is dat u er iets van uw smaak bij vindt en... dat bij deze thee de theepluksters niet zelf 'geplukt' zijn! En dat is niet zo, want het Max Havelaar- keurmerk houdt in ieder geval in dat voor goede arbeidsvoorwaar den gezorgd is. Komt u ook eens proeven? Als u nog niet tot de vaste gebruikers behoort kunt u na een bezoek aan de winkel daartoe ook gaan beho ren. Heel fijn voor de mensen die daarvan moeten bestaan. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, §86028132openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. budget maken duidelijk dat er slechts zeer beperkte productie- en capaciteitsgroei mogelijk is. Keuzes maken 'Wij staan voor de opgave om de patiënten in onze regio die zorg te bieden die ze nodig hebben', zegt voorzitter van de Raad van Be stuur Jan Kleijne. 'Maar wel met het geld dat we daarvoor krijgen. Dc ftisie is indertijd aangegaan om de kwaliteit en continuïteit van zorg in de toekomst te kunnen waarborgen. Daar gaan we nog steeds voor, maar inmiddels moe ten we dat doen met minder geld en dus moeten er keuzes gemaakt worden. En dat is de reden dat we dit onderzoek instellen.' De Task Force gaat onderzoeken of de profielen voor de ziekenhuis locaties aangescherpt moeten en kunnen worden. Zo is locatie Baarn aangewezen om de planba re, niet complexe zorg te leveren. Voor de locaties in Amersfoort ligt het accent op de acute, complexe zorg. Deze door het ministerie van VWS toegekende profielen wor den gehandhaafd. Ook zal de toe komstige invulling van locatie Soest worden besproken. Van bouwprojecten en verhuizin gen waarvan mag worden aange-' nomen dat in het kader van de aanscherping profilering wijzigin gen te verwachten zijn, acht de Raad van Bestuur het op dit mo ment niet verstandig deze door te voeren. Dat houdt in dat voorlopig pas op de plaats gemaakt wordt ten aanzien van de geplande ver huizing van de afdeling klinische Geriatrie naar locatie Baarn. Hier over wordt pas een definitief be sluit genomen als het onderzoek van de Task Force is afgerond en het advies aan de Raad van Be stuur is uitgebracht. De Task Force heeft opdracht ge kregen begin april advies uit te brengen aan de Raad van Bestuur van Meander. Met de belangheb bende partijen, de stakeholders, heeft de Raad van Bestuur een eerste overleg gepland op 7 maart. Nadat het advies van de Task Force is uitgebracht, volgt een tweede overleg. Ook legt de Raad van Bestuur begin april een Voor genomen Besluit voor aan de inter ne adviesorganen van het zieken huis. Het ziekenhuisbestuur ver wacht nog voor de zomer tot de finitieve besluitvorming over te kunnen gaan. De derde 'Spoordalmonoloog' wordt gehouden op zondag- middag 9 maart om 15:00 uur in de filmzaal van het Artis- hock-gebouw aan de Steen hoffstraat. Dit is een onderdeel van een cyclus lezingen over wijsgerige, literaire, kunstzin nige, maatschappelijke of poli tieke onderwerpen. Spreker op 9 maart is onze oud- plaatsgenoot drs. Henk Streefkerk (1938), die een politiek getint be toog houdt met als titel: 'Mogen wij even afrekenen?' Je kunt aller lei ideeën hebben in de politiek over burgerparticipatie en in spraak, maar even belangrijk is ook de controle achteraf op be leidsplannen en de manier waarop de lokale overheid omgaat met onze belastinggelden. In Soest ge beurt dat ondeskundig en ondoor zichtig. Henk Streefkerk gaf in zijn werk zaam leven tot 1997 leiding aan de financiële afdeling van de Neder landse Spoorwegen en bekleedde diverse financiële functies in bin nen- en buitenland. Op dit mo ment is hij (onafhankelijk) voorzit ter van de Rekenkamer in de ge meente Zeist. Zijn lezing geeft in zicht in de achtergronden, dc werkwijze en de mogelijkheden van een eigen lokale rekenkamer, Drs. H. Streefkerk. zoals die ook wettelijk volgens Den Haag moet functioneren in de naaste toekomst. Deze maand bleek in de gemeen teraad dat alle politieke partijen ervan overtuigd zijn dat een onaf hankelijke rekenkamer het beste is voor Soest. Zie ook elders in deze krant. De burgemeester verwees de besluitvorming hierover door naar de commissie Bestuurlijke Vernieuwing. De leden van deze commissie hebben gratis toegang op 9 maart. Het is aan te bevelen voor 'Mogen wij even afrekenen' te reserveren: S860I9577. Toegang: 2,50. Gastvrouw: Son- ja Uiterwijk.

Soester Courant | 2003 | | pagina 5