José Kodden: 'Ik begon me steeds meer als een vis op het droge te voelen' rs ar mee. Prins en prinses op Ludgerus Schildersgroep O G gestart aan Oostergracht Bauers diner-voor-twee voor Virgil's Drankenspeciaalzaak ^Dogterom 7 VARIA t Stork Metaal maakt deuren voor Westerscheldetunnel RAD O %4§SCCN PAGINA WOENSDAG 26 FEBRUARI 2003 SOESTER COURANT tardij! Pastor verruilt Soest voor St. Miehelsgestel PAGINA 9 I VLEE Landschappen van Europa 575.000.- k.k. Praktijk Asmita f biedt heling voor mens en dier Volgens zeer strenge brandveiligheidseisen Optocht door omgeving van school aan Vosseveldlaan Voor schilderwerk en wandafwerking AUTOSCHADE Geste naar logo-adverteerders Huisartsenpost? Nee, nee, nee! Meningen j van lezers <leurenbrochure die hijnwerpers zet, biedt ingrediënten voor 'opl Bel voor een axatie 035-6016251. treft u voldoende ik deze vrijstaande woning van de voorzijde maar een g is recent zeer fraai uitge- agade een ruim 20 meter :y! De heerlijk lichte woning ing met sfeervolle schouw, t in de serre met doorgang leze woonkeuken is in 1999 m kookeiland en inbouw- t het wonen zeer tuingericht keuken heeft u toegang tot ijverpartij, volière en multi- egane grond treft u in het 1 een slaap-/studeerkamer de voorzijde en is evt. weer a een bordestrap bereikt u grote en 1 kleinere slaapka- :olderverdieping. Inhoud ca, Komende zondag - 2 maart - neemt pastor José Kodden in dq viering in de Petrus en Pau- luskerk (10:00 uur) officieel ifscheid van Soest. Ze doet dat :egelijk met collega Hans van de Schepop, met wie ze bijna tegelijk in Soest arriveerde. De ;elovigen in Soest zullen hem >verigens nog vaak te zien krij- ;en, want hij blijft hier wonen n gaat ongetwijfeld nog dik- ijls voor in de vieringen. Van dat in dit artikel het licht ietname gericht wordt op osé Kodden. Sinds ze de parochies in Soest, [Soesterberg en Baarn liet weten in paart weg te zullen gaan, wordt sé Kodden iedere dag met haar [fscheid geconfronteerd. Het heeft blij verrast hoeveel mensen Baar hebben laten weten dat ze het heel jammer vinden, maar 't wel snappen. Daar werd ze stil van, die bereidheid van mensen om hun ei gen verlangen en belangen 'te par keren' ter wille van ruimte voor zelf, om haar eigen weg te nogen gaan. Zelf had ze er, toen ze in augustus 1998 als pastor- Ëteamleidster voor Soest werd be noemd, helemaal niet op gerekend binnen vijfjaar al weg te gaan. En [zeker niet om het parochiepasto- t vaarwel te zeggen. Dat is wél wat ze gaat doen: José wordt pas- bij Viataal (voorheen het Ne- derlands Instituut voor Doven) in ISt. Miehelsgestel. Reden hiervoor lis dat de kloof tussen haar ideaal I (pastoraal mensen nabij te kunnen zijn) en de werkelijkheid (uitbrei- ding van het werkgebied door een tekort aan pastores) groot gewor- L den is, voor haar te groot, ze kan 1 er niet mee uit de voeten. Soest telt vier parochies en het I team bestond vorig jaar januari nog maar uit twee pastores: Hans van de Schepop, die eind decem ber met emeritaat is gegaan, en José. Gelukkig kwam in juni Frans Overbeek het team versterken, maar tegelijk werd het gebied gro ter omdat Soesterberg en de Ma ria Koningin-parochie in Baarn er bij kwamen. 'Zelf kwam ik door allerlei coördinatietaken en vor men van overleg in zes parochies meer en meer achter het bureau en vergadertafels terecht. Ik begon me steeds meer als een vis op het dro ge te voelen. Ik kwam tijd en in nerlijke rust te kort om met open handen naar mensen toe te gaan om te luisteren naar waar zij stil van worden of juist niet over uit gepraat raken. Aan 'lege' uren (zonder doel ergens naar toe gaan of opstaan zonder ingevuld pro gramma) kwam ik helemaal niet meer toe.' Gelukservaring José: 'Als parochiepastor kom je vaak in aanraking met grenssitua ties. Op die momenten doen men sen geregeld een beroep op je. Om me te ontspannen, bijvoorbeeld na een uitvaart of een gesprek met iemand die ongeneeslijk ziek is, of voor iemand die om raad komt vragen omdat zijn zoon de weg door het leven helemaal kwijt is, ga ik graag wandelen of een uur tje sporten. Pastor mogen zijn van en voor mensen beleef ik vaak als een gelukservaring. Gelukkig val ik daar niet helemaal mee samen. Ik voel me rijk dat ik ook andere rollen mag vervullen: als zus, dochter, vriendin, tante, en als reis genote van de zusters in Maarssen. Voor ik slapen ga zit ik bij een kaarsje en drie roosjes in mijn stil tekamertje. Dan trekt de dag ach terstevoren aan mij voorbij en kom ik tot rust. Iemand heeft eens ge zegd: "Als het stil wordt hoor je iets. Als wij oor worden kan de werkelijkheid tot ons gaan spreken en kan God - om zo te zeggen - stem worden." Luisterend in het leven staan, beleef ik als een voor waarde om te kunnen leven in ge loof. Bij voorbereidingen op vie ringen laat ik me, bij het lezen van verhalen uit de bijbel, voeden door de kracht van stilte en door ont moetingen met mensen. In die zin ligt het evangelie voor mij op straat. Toen verantwoordelijkhe den almaar toenamen en perspec tief op versterking van het pasto rale team uitbleef, lukte het mij steeds minder om vanuit een glim lach te ieven en te bewegen.' Noodsituatie De gezamenlijke besturen en de pastores hadden eerder al aan het bisdom duidelijk gemaakt dat er een noodsituatie zou ontstaan als er voor de zes, straks zeven paro chies niet spoedig een team op volle sterkte (minstens vier pasto res) zou worden gevormd. Tot haar teleurstelling heeft José ondervon den dat het bisdom hier niet echt op inging. 'We willen best samen werken en er zitten krachtige be stuursleden, dat weet het bisdom. Ook zijn er hier een aantal emeri ti die ons van harte de helpende hand bieden en veel enthousiaste en talentrijke vrijwilligers. Op 30 juni kwam pastor Frans Overbeek erbij. De personeelschef noemt zich terecht een "verdeler van schaarste". Want is ook bij ver schillende andere parochies in ons bisdom sprake is van een noodsi tuatie. Wellicht zijn we hier slacht offer geworden van onze eigen kracht en kwaliteit, en is daardoor bij het bisdom het beeld wat ver sluierd geraakt. Gelukkig heeft het bisdom inmiddels toegegeven dat het onze nood heeft onderschat en doet men nu z'n best om de ont stane vacatures zo snel mogelijk op te vullen. Ik hoor hierover positie ve berichten en dat is voor mij, voor Hans van de Schepop, voor de besturen, voor alle vrijwilligers en niet te vergeten alle parochia nen en vooral ook voor Frans Overbeek een hele geruststelling, want hij blijft van het huidige team voorlopig als enige over.' naar verluidt worden hierover op 2 maart mededelingen gedaan). Juist die akelige situatie, dat er bij haar vertrek drie vacatures in het team zouden ontstaan, en ook dat er dan (hopelijk tijdelijk) geen en kele vrouwelijke pastor meer zou zijn, was voor José, ook in haar functie als teamleidster, reden om het op wilskracht nog een tijd vol te houden. Ze heeft haar beslissing lang overwogen. 'Maar mijn nek en schouders gaven de doorslag. Zelf raad ik anderen, als ze me zeggen dat ze ergens pijn hebben, altijd aan om daarnaar te luisteren. Ik zou ongeloofwaardig worden voor mezelf en dus ook voor mijn omgeving als ik me doof zou hou den voor signalen van mijn lichaam. Ik wil niet wachten tot het "stille" gefluister overgaat in schreeuwend lawaai...' Grens van het ambt Het punt waarom José Kodden niet alleen Soest en omgeving maar het parochiepastoraat hele maal gaat verlaten, is 'de grens van het ambt'. Als vrouw mag ze geen sacramenten bedienen (zoals bij voorbeeld eucharistie, huwelijk, ziekenzalving). Door de kloof die ze voelt tussen roeping voelen en daar geen gehoor aan mogen ge ven, krijgt ze spierpijn en verliest ze energie. Overal worden paro chieverbanden groter gemaakt vanwege schaarste aan pastores, vooral vanwege een tekort aan priesters, om die zo eerlijk moge lijk te verdelen over alle parochies. Volgens José is er geen priesterte kort, wel 'een tekort aan wijding'. 'Pastor worden van en voor men sen beleef ik als een levenskeuze. Het grappige is dat ik door het behalen van mijn typediploma op dit spoor gezet ben. Ik wilde graag mijn vingervlugheid bewaren. Daarom ging ik voor de pastoraal werker in de parochie waarin ik ben opgegroeid zijn scriptie typen. Ik heb daar vele uren gezeten. In de theepauzes kon ik letterlijk in de keuken van de parochie kijken. Wat ik zag en hoorde sprak me zo geweldig aan dat ik eenentwintig jaar geleden in Utrecht theologie ben gaan studeren. Vijf jaar later, in 1986, verbleef ik als een stage,, een jaar in Noord-Oost Brazilië. Ik woonde daar in een plaatsje in de halfwoestijn. Door wat ik daar ge zien heb, ben ik gevoeliger gewor den voor lijden door onrecht, ar moede en geweld. Sindsdien vind ik in het leven heel weinig vanzelf sprekend. In Brazilië zag ik ontel baar veel kinderen onnodig ster ven, onnodig, omdat voedsel ter plaatse niet werd verdeeld. Zo raakt het me hier als mensen pijn lijden aan verliés, waarover ze in hun naaste omgeving en in de kerk niet kunnen of durven praten.' Misschien ontroerde het haar daar om wel zo wat er laatst in een vie ring gebeurde, toen een meisje van 7 of 8 jaar deed alsof ze Jezus was. Een ander speelde de rol van ie mand die met ogen niet kan zien. Het meisje - als Jezus - vroeg aan die 'blinde': 'Hoe kan ik je hel pen?' Kaarsen Als parochiepastor heeft ze het hier vaak zien gebeuren. Zodra mensen elkaar.die vraag durven stellen 'hoe kan ik je helpen?' ge beuren er wonderen. Bijvoorbeeld als ouders die beweging maken naar hun kinderen. Of andersom. Of parochianen naar elkaar. 'Wat heb jij nodig?' Als het lukt om te luisteren en die ander helemaal te laten uit praten en het gehoorde in je op te nemen, zonder in gedach ten of hardop je eigen mening of een oplossing er naast te leggen, of in de verdediging te schieten om dat je je aangevallen voelt of je geen raad weet met wat er gezegd 1 ScAatut rtotucvwleeri I tuut eiyeu. Pastor José Kodden verdwijnt voorlopig uit het zicht, maar vast niet voorgoed. Foto: Soester Courant wordt, ontstaat er ruimte voor con tact van hart tot hart. Ontmoetin gen waarin José mensen naar el kaar toe, als het ware in kaarsen zag veranderen. Zo warm, licht en helder. Zoals die ene keer in het verpleeghuis toen ze iemand aan een nieuwe bewoonster hoorde vragen: 'Wat mis je hier?', in plaats van wat die mevrouw zo vaak te horen kreeg: 'Ben je al een beetje gewend?' Als dovenpastor zal José Kodden op reis gaan door een land waarin ze de weg niet kent.- Ze verheugt zich op het leren van gebarentaal en om als pastor vanuit verbeel dingskracht en weer dicht bij men sen te kunnen werken. Maar na het afscheid, komende zondag in de Petrus en Pauluskerk, gaat ze eerst sabbatverlof opnemen. Ze is dankbaar voor die adempauze, want 'afscheid nemen duurt lan ger dan mensen een hand geven'. Exclusief vlees per pakket van I 12,5-25 kg of meer (voor uw vriezer) B.S£.vrij GERDA TUPKER TEL. 035-6016991 I www.schoonnatuurvlees.nl Stichting De Soester Kring I r Secretariaat: Krommeweg 5 Tel. 035-6014403 Op woensdag 5 maart vertoont Arnold v.d. Ark uit Zeist voor De Soester Kring dia's onder de titel 'Landschappen van Europa'. De beelden tonen vele uitgelezen pa noramische opnamen van minder bekende landstreken in o.a. Italië en Frankrijk en van de fjordenge- bieden in Noorwegen. Een scala van bekende en minder bekende bloemen en planten uit deze stre ken trekken, in gecultiveerde staat in tuinen en parken, of vrij woeke rend in het wild, aan het oog voor bij. Ook ons eigen Zuid-Limburg, een stukje 'buitenland' binnen onze landsgrenzen, heeft veel te bieden aan landschappelijk schoon, met een kenmerkende ve getatie die alleen in dit gebied voorkomt. Arnold v.d. Ark geeft bij de getoonde diabeelden interes sante en verhelderende toelichtin gen. De bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 5 maart in de zaal van de Nederlandse Protestanten Bond, ingang parkeerterrein aan de Pieter de Hooghlaan. Aanvang 10:00 uur, zaal open om 9:30 uur met koffie of thee. Bijdrage in de kosten: 3,00 p.p. it-Zuid en uitvalswegen gelegen half- n van een fraaie voor- en achtertuin. ?00mJ. Inhoud: ca. 550 m3. Ind.: voor- tuinzijde met w.a., woonk. 42 m2.1e ie, 2e toilet en dubbele wastafel. 2e werkplek, cv kefelopsf., vierde slaap- dakkapel aangebracht. Aanvaarding roonhuis met grote garage en royale rivacy. Geheel gerenoveerd. Ind.: hal, ■net haardkanaal en openslaande deu- suken in vernieuwde aanbouw (22 m2) arslaapkamer met balkon. Vernieuwde \lgemeen: kapisolatie, alarminstalla- zing, recent uitgevoerd schilderwerk. 5 595.000.- k.k. |hB r 5 foort. ndaal In Praktijk Asmita biedt Maria van Dongen behandeling en onder steuning aan bij klachten op het fysieke, emotionele en/of menta le vlak. De hulp wordt gegeven door middel van o.a. esoterische healing, bloesemremedies, homeo pathie, reiki, gesprekken en medi- I tatie. De ervaring wijst uit dat een kort durende behandeling een zodani- ge bewustwording/heling kan ge ven dat men daarna met nieuwe energie weer zijn weg kan vervol- J gen. Een deel van Maria's 'cliën- j ten' bestaat uit huisdieren met ge dragsproblemen; ze kunnen bijv. angstig, agressief of verward zijn en lijden daar evenzeer onder als hun 'baasjes'. Dieren zijn zeer ge voelig voor bovenstaande behan delwijzen en kunnen daarom veel I baat hebben bij deze aanpak. Maria van Dongen is begonnen als I psychiatrisch verpleegkundige. Ze was al jong geïnteresseerd in de I hulpverlening aan mensen in psy- l chische nood. Later merkte ze dat I de reguliere aanpak niet toereikend I was en zo raakte ze geboeid door I alternatieve behandelingsmetho- I den. Vervolgens volgde ze o.a. op- leidingen op dat gebied. i Wie geïnteresseerd is of vragen I heeft kan bellen naar £86025869 [(maandag en vrijdag 9:30-10:00 S uur; maandag t/m vrijdag 18:30- 19:00 uur). Gebr. Stork Metaal uit Soest is een van de bedrijven die nauw betrokken is geweest bij de tot standkoming van de Wester scheldetunnel. Het bedrijf le verde en plaatste de 56 deuren van de nooduitgangen in de tunnel die een rechtstreekse verbinding vormt tussen Zuid- Beveland en Zeeuws Vlaande- De Westerscheldetunnel, die op 14 maart wordt geopend door H.M. koningin Beatrix, is ontworpen onder de strengst mogelijke veilig heidseisen. Deze zware eisen zijn mede gebaseerd op de vrij recen te ernstige tunnelongelukken in de alpenlanden. De tunnel bestaat uit twee buizen die om de 250 meter met elkaar in verbinding staan, zodat mensen kunnen vluchten in geval van eén calamiteit in een van de twee bui zen. De deuren van deze verbin dingsbuizen moeten tenminste twee uur lang een hitte van 1100 graden Celsius kunnen doorstaan, zodat vluchtende mensen de tijd hebben zich uit de voeten te ma ken zonder dat het vuur overslaat naar de andere buis. Uiteraard kunnen ook de hulpdiensten ge bruik maken van de deuren om op de eventuele plek des onheils te komen. Stork werd enkele jaren geleden benaderd met het verzoek om mee te denken en te ontwikkelen. Een combinatie van slimme techniek en Soester koopmanschap leidde er volgens directeur Piet van Schalkwijk toe, dat de keuze op het Soester bedrijf viel. 'In strak overleg met aannemer, ontwikke laar en controlerende instanties hebben wij een plan van aanpak op papier gezet, waarin nauwgezet elke stap op elk detail werd be schreven.' Aan de hand daarvan werd een vloeiend, vastomlijnd procédé ge volgd. De medewerkers van Stork, voornamelijk Soesters, gingen aan de slag en na een uitgebreide TNO-test op brandwerendheid konden de specialisten beginnen aan de serieproductie. Het spreekt, aldus Van Schalkwijk, voor zich dat de materialen allemaal vol doende zijn gecertificeerd. Twee jaar lang werd gewerkt aan de ontwikkeling en productie en onlangs werden de gepatenteerde deuren geplaatst en gemonteerd door Stork. Van Schalkwijk: 'Voor veilig en goed functioneren van de tunnel als geheel is er uiteraard meer nodig dan alleen de deuren van Stork, maar ze leveren een doordachte bijdrage aan de zeker heid van de miljoenen mensen die door de tunnelbuizen zullen rijden én aan zorgeloos onderhoud voor de tunnelbeheerder.' Vrijwel alle bijna driehonderd leerlingen van de Lud- gerusschool hebben vrijdagmorgen een opvallend uit stapje gemaakt. In een bonte stoet trokken ze door de omgeving van het schoolgebouw aan de Vosseveldlaan voor een heuse carnavalsoptocht. Voor deze gelegen heid had de rooms-katholieke basisschool zelfs een prins en een prinses carnaval gekozen. Dat zijn Nico- lay van Breukelen en Rianne van Male die, vooraf gaande aan de parade door Soest-Zuid, persoonlijk Switzerland VJF DIAMANTAIRS - JUWELIER Laanstraat 18, Baarn, Tel: 035 - 541 59 37 Onlangs is aan de Oostergracht 13-15 - het nieuwe industrie terrein van Soest - een nieuw Soester bedrijf van start ge gaan: de Schildersgroep O G. De zaak staat onder leiding van projectleider Cees K. Moenis. Moenis beschikt over een enorme, all-round ervaring op het gebied van schilderwerk in de ruimste zin van het woord. Hij werkt al meer dan veertig jaar in deze bedrijfstak. De Schildersgroep beperkt zich overigens niet tot schilderen, maar voert ook - grote en kleine - pro jecten uit op het gebied van wand afwerking, zowel binnen als buiten en voor zowel particulieren als be drijven. Op 1 februari is de zaak officieel van start gegaan. Moenis kan be schikken over een ploeg van vier eveneens ervaren medewerkers, die de 'fijne kneepjes' kennen en alle aspecten van het vak beheer sen. Voor groot- of kleinschalige klussen gaan ze niet opzij. De por tefeuille is, zo kort na de start, al zeer goed gevuld. 'We hebben - ondanks onze relatieve onbekend- Projectleider Cees K. Moenis van Schildersgroep O en G. Foto: Soester Courant. heid - heel positieve verwachtin gen; de groei zit er al duidelijk in,' aldus Moenis. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Schilders groep O G, Oostergracht 13-15, 3763 LX Soest (postbus 445, 3760 AK Soest), ®035-5239238 of 06-52333810, fax 035- 5239243, e-mail: schildersgroepog@tiscali-biz.nl. konden kennismaken met Prins Niek I Nico van den Berg) en zijn gevolg. De prins van De Narre Knollen kwam naar de school toe, hield een toespraak en deelde natuurlijk de onvermijdelijke onderscheidingen uit. Daarna namen Nicolay en Rianne plaats op de versier de tractor om met hun eigen gevolg een ronde te ma ken. Het lange lint van leerlingen werd begeleid door 25 volwassenen, alvorens iedereen de krokusvakantie indook. Foto: Herman van Dam STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 Op 19 februari stond - voor het vijfde jaar - de Soester Logopuzzel in deze krant. Heel Soest is weer fanatiek aan het speuren om logo en naam van Soesterbergse zaken bij elkaar te zoeken en zo een riante prijs in de wacht te slepen. Als dank aan alle logo-adverteer ders die deze puzzelactie mogelijk maakten werd onder hen een di- ner-voor-twee verloot, aangeboden door restaurant Bauers, Burge meester Grothestraat 55. Thera Tak van Bauers trok het winnende lootje uit de champagnekoeler, en dat bleek op naam te staan van Virgil's Drankenspeciaalzaak, ge vestigd in het winkelcentrum Overhees. Hartelijk gefeliciteerd en smakelijk eten gewenst namens restaurant Olga Goezinnen -Slagter{Logo puzzel) en Thera Tak (Bauers) trekken het winnende lot. Foto: Soester Courant. Bauers, de Soester Courant en uit geverij Goezinnen (organisator van de Soester logopuzzel). Alle ande re logo-adverteerders, nogmaals bedankt voor hun medewerking aan deze echt Soester happening! Zondagmiddag ongeveer 15:00 uur ging ik theezetten, toen ik op onverklaarbare wijze met mijn zij op de punt van de vensterbank te rechtkwam. Dat deed goed pijn, maar wat is pijn. Dus toch kopje thee gezet en gedronken. Ik dacht aan gekneusde ribben. Om half zes toch maar naar bed gegaan. Omdat de pijn heviger werd, heeft mijn man toch maar Huisartsen post Eemland gebeld. Dat was 18:15 uur. Onze dochters arriveer den, van wie de oudste om 19:30 uur eindelijk contact had met de huisartsenpost. Er werden diverse vragen gesteld met betrekking tot medicijngebruik en ik moest ze drie keer spellen. Hoezo dokters assistente als je van medicijnen geen kaas hebt gegeten? Op de vraag of wij zelf konden komen, heeft mijn dochter geantwoord dat ik niet aanspreekbaar was. Daar werd niet op gereageerd en het viel m'n dochter op, dat er niet werd geïnformeerd wat er nu werkelijk was gebeurd. Toen mijn dochter aangaf, dat als het nog langer zou duren, we zelf wel 112 zouden bellen, werd ver bolgen gereageerd. Uiteindelijk werd er overlegd of er een arts kon komen. Deze kwam om 20:45 uur. Ik werd onderzocht en de dokter vond mijn bloeddruk (100-60) erg mooi, mijn protest negerend, want normaal heb ik een hoge bloed druk en neem ik daar twee tablet ten per dag tegen. Vervolgens heeft de dokter mijn longen beluis terd om te concluderen dat hij niets kon vinden. Uit de houding van mijn dochters kon hij wel op maken, dat zij hem niet zouden laten gaan. Zij kennen hun moe der. De dokter vond mij er toch wat witjes uitzien en vroeg of ik het goed vond dat er in het zieken huis naar mij gekeken werd. Mijn antwoord: ja. De dokter belde de ambulance en vertrok. De ambulance was zeer snel ter plaatse en op de vraag van mijn dochters met welke melding ik binnenkwam, zeiden ze ge scheurde long. Over het ambulan cepersoneel niets dan lof. Zij we ten van handelen. Terwijl ze bin nenkwamen, had ik nog een on derdruk van 28. Zij hebben in eer ste instantie er alles aan gedaan om mij in leven te houden! In het ziekenhuis, waar het door het am bulancepersoneel gealarmeerde operatieteam klaarstond, was de diagnose snel gesteld: gescheurde milt. De doktoren waren van me ning dat het echt niet langer had moeten duren. Ik was in shocktoe stand en had inwendig 2 liter ver loren. Dankzij het ambulancepersoneel (en de doktoren) leef ik nog. He laas weet ik de namen van deze mannen niet, maar mochten zij dit in de krant lezen: bedankt! Suggestie: Afgestudeerde dokto ren die nog geen praktijk kunnen overnemen, inzetten voor de huis artsenpost, zodat ze ervaring kun nen opdoen en geld verdienen voor een praktijk. Hebben we bin nenkort geen huisartsentekort. Misschien ook iets voor het kabi net?! H. Walvisch-Webster BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050

Soester Courant | 2003 | | pagina 9