:a CDA wil verkeersveiliger oversteek rauers Foto's tot leven gebracht ►al Masqué, sleutel voor Zotteklappers Geen actie 'Walk for Peace' op militair terrein De Vlasakkers PröVoET Grandioze resultaten twirlteam van Odeon Fakkel dooft voor kunstwerk... Idols-bussen in Soesterberg opgetuigd KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Luchtmacht wordt ingezet voor uitgeprocedeerde asielzoekers PAGINA .19 nvm Bauers Kwintet €26,25 -oGtestaurant - us wijnen cidemcikerl MEER sliet alleen meer licht bij Banninghal in Soesterberg ouwen waard! Na operette studie dagen Polyhymnia in Soesterberg Vasten, moment van bezinning Muziek in Utrecht HeugaFelt Eveline stegenga ®T>Tuinadvies en -ontwerp Een tuin die bij u past? Welke planten? Ontevreden over uw tuin? v'j} Noem maar op! Ook kleine tuinen U kunt het ontwerp zelf uitvoeren of door een hovenier laten doen «■v Sloothaak 5 3763 Z.A Soest - telefoon. 035-6026809 email: eatc@wanadoo.nl Seranoham met fruitcompote Kervelbouillon Rolletje van zalm en spinazie Hertenbiefstuk met rode wijnsaus Tira-mi-su BURG. GR0THESTRAAT 55 - SOEST - TELEFOON 035 - 601 25 16 E-mail: restaurant@bauers.nl website: www.bauersnl L Ook verkoop dinerbonnen Smimoff Ice Black Ice light alcohol 0.275 liter inen snspeciaalzaak l Soest Tel 035-60129571 SOESTERBERGSE&COURANT Jak, nw.staal6.950 m, Full oplion20.950 oonsMFV14.950 oirco, aulomaol23.750 □men etc6.950 imen6.450 ?krel romen8.950 5.750 o etc 7.950 km. oirco. corkil Nokio 10.750 CC15.950 lirco, el. ramen9.500 TW4.950 5.250 d etc9.950 :o, 4x420.500 13.500 6.950 14.950 10.950 26.950 ch.dak, el. ramen 140 pk JDERMEER.NL WOENSDAG 5 MAART 2003 Redactie-adres: Jan van Steendelaar. tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Uitsluitend het aanpassen van de straatverlichting op de Ban- ningstraat nabij de Banninghal in Soesterberg ter verbetering van de oversteek van (brom)- fietsers en voetgangers, zoals burgemeester en wethouders hebben aangekondigd, vindt de CDA-fractie in de gemeen teraad onvoldoende. Namens de fractie heeft het Soester- bergse raadslid Annet Oost- rom-VVernsen het college van B.en VV. daarom hierover enke le vragen gesteld. Deze komen erop neer dat het CDA aanvul lende verkeersmaatregelen wil. In november 2002 kregen B. en W. een brief van het KVO-bestuur over de oversteek naar de Ban ninghal aan de Banningstraat in Soesterberg. Hierin wordt duidelijk gemaakt dat het hier gaat om een onveilige situatie. De verlichting is er gering, het is een brede weg en er is geen gemarkeerde oversteek plaats voor de fietsers aanwezig. De automobilisten rijden hier met grote snelheid het dorp binnen, en worden op geen enkele manier ge waarschuwd voor overstekende fietsers of voetgangers. Zeker kin deren hebben grote moeite om in te kunnen schatten of zij, bij nade ring van auto's van beide kanten, over kunnen steken. Hierdoor is de oversteek naar de Banninghal erg gevaarlijk. In antwoord op de brief van het KVO-bestuur lieten B. en W. we ten dat binnen de gemeente Soest de straatverlichting zal worden aangepast waar deze te zwak is. De wegen waar 50 km. mag wor den gereden komen hier het eerst voor in aanmerking. Ook de Ban ningstraat valt hieronder. Het col lege kan echter nog niet zeggen of de verlichting in 2003 verbeterd zal worden. Het verwacht dat met het aanpassen van de verlichtings sterkte, waardoor de zichtbaarheid en de overzichtelijkheid sterk wordt verbeterd, de verkeersveilig heid voldoende gewaarborgd wordt. Verder vinden burgemeester en wethouders het niet wenselijk om de oversteek voor de fietsers te ac centueren omdat de aan te bren gen blokmarkering ten onrechte de suggestie kan wekken dat fietsers voorrang hebben bij het oversteken waardoor gevaarlijke situaties ont staan. Ze vinden het eveneens niet wenselijk het kruisende verkeer voorrang te laten verlenen aan de fietsers omdat het hier een 50 km. weg betreft met een meer door gaand karakter. iet waren vaak bijzondere fo to's waarmee de bezoekers naar het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg waren gekomen om er uitleg over te ragen. In het kader van de ac- ftie 'Mijn opa was een...' was in Soesterberg, net als in alle an- jlere militaire musea in Neder land, een panel van deskundi gen aanwezig om antwoord te geven op vragen over foto's. Er was geen sprake van lange rijen wachtenden, maar het was toch Lel zo druk dat de deskundigen leen moment hebben hoeven te Lachten op bezoekers. Van alle pto's en andere memorabilia die e bij zich hadden, werden ten be- locve van het archief kopieën ge- Jiaakt. Zoals van het vliegbrevet lan de 112c vlieger bij de lucht macht, diens logboek en alle bij- jonderheden over het vliegtuig waarmee hij vloog. Bijzonder was ook de broche met daarin drie piepkleine fotootjes. Het bleek te gaan om drie broers van de oma van degene die de broche nu in haar bezit heeft. Zij waren afkom stig uit Duitsland. Daar kan nu verder onderzoek worden gedaan. Bij de bezoekers was ook het echt paar Verweij-Priem uit Soest. Het had een aantal oude foto's meege bracht uit de tijd dat de vader van mevrouw Verweij, W.C. Priem (overleden in 1972), in militaire dienst zat. Dat was in de Eerste Wereldoorlog. Hij moest 'voor zijn nummer' opkomen en kwam bij de luchtmacht terecht. Hij haalde zijn brevet als vlieger. Zijn militaire loopbaan duurde tot 1920. Daarna ging hij het burgerleven weer in. Aan de Klaarwaterweg had hij een timmerfabriek. Toch had zijn mi litaire diensttijd blijkbaar een gro te indruk op hem gemaakt, want hij was secretaris van de reünisten vereniging van Oud-Soesterbergcrs en al die jaren ook nauw betrokken i Het echtpaar Verweij uit Soest kwam ook met een serie oude foto's naar het Militaire Luchtvaart Mu seum in Soesterberg om er iets meer over te weten te komen. Foto: Eemland Pers bij de traditionele kranslegging voor de gevallen kameraden. Het echtpaar Verweij kreeg van de heer P.J. Kamps, één van de des kundigen die de foto's aan een on derzoek onderwierp, antwoord op tal van vragen. De heer Kamps op zijn beurt kon ten behoeve van het Militaire Luchtvaart Museum een serie foto's aan de museumcollec tie toevoegen. Van de onbekende foto's werden namelijk direct ko pieën gemaakt. Ook door dit soort bijeenkomsten breidt de fotocollectie van het Mi litaire Museum zich uit. Er bestaan dan ook plannen om van de mooi ste en meest bijzondere foto's eens een expositie te houden. Vragen Naar aanleiding hiervan heeft de CDA-fractie het college de volgen de vragen voorgelegd: Bent u met ons van mening dat de verkeerssituatie ter plekke der mate gevaarlijk is dat aanvullende verkeersmaatregelen noodzakelijk ziin? Kunt u ons meedelen waarom er geen vluchtheuvel of blokmarke ring in de Banningstraat kan wor den geplaatst, terwijl dat in Soest- duinen (Soesterbergsestraat) waar ook 50 km mag worden gereden wel geplaatst is. In de Banning straat moeten veel kinderen over steken en het is zelfs een bredere weg. Waarom kunnen er geen waar schuwingsborden worden ge plaatst? Waarom denkt u dat verbetering van de verlichting alleen voldoen de is om de verkeersveiligheid te waarborgen? Overdag is het pro bleem van het oversteken ook groot. sfoon: 033-4650450 Café De Gouden Leeuw, de Leutbunker van de carnavals vereniging De Zotteklappers, stond zaterdagavond in het te ken van een groot Bal Masqué. Het stond in het teken van de Sleuteloverhandigingaan Prins Zotteklap XII. Er waren ver- hillende optredens. Inkele Zotteklappers en Zottewij- |en openden het bal met het num- ner Bal Masqué uit de Phantom of he Opera. Een half uur later kwam de stadsprins, Joris XXVII, pinnen vergezeld van zijn gevolg ;n de blaaskapel Neuzenvreugd. Va een welkomstwoord door Prins Zotteklap en het uitreiken van een aantal onderscheidingen volgde een spetterende polonaise door De Gouden Leeuw, muzikaal begeleid door Neuzenvreugd. Om 23:00 uur kwam burgemees ter drs. J. Janssen, vergezeld van zijn echtgenote de Leutbunker bin nen. Hij had de sleutel van Soesterberg bij zich. Na toegespro ken te zijn door prins Zotteklap overhandigde de burgervader de sleutel aan de Prins, waarna de burgemeester een lied ten gehore bracht waarbij het refrein door de aanwezigen uit volle borst werd meegezongen. De burgemeester kreeg ook nog de persoonlijke on derscheiding van prins Zotteklap, en van de stadsprins Joris XXVII, Henk Hoekstra, een inwoner van Burgemeester Janssen zong zijn traditionele carnavalsschlager, als altijd een succes. Foto: Eemland Pers. Soesterberg. Tegen middernacht volgde nog een optreden.van de zanger Chris Wel ker. Iedereen zong en danste mee op bekende Nederlandstalige lied jes die hij ten gehore bracht. Na een geslaagd feest mede dankzij de inzet van de medewerkers van de Gouden Leeuw volgde in de kleine uurtjes het opruimwerk door het cafépersoneel, geassis teerd door enkele leden van De Zotteklappers. Zaterdag 8 maart zondag 9 maart Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14:30 pr. G. Claassens; viering in de Heybergh Zondag 10:30 pr. P. van Hooijdonk; eucharistieviering; dameskoor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra; biddag Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: ffl0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, §80900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentz- laan 76, §8030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, §8352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, §8033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Het gemeentebestuur heeft het verzoek afgewezen om het mili taire oefenterrein De Vlasak kers op 12 april te mogen ge bruiken voor een zogenoemde Walk for Peace (Vredeswande- ling). Het was de bedoeling van initia tiefnemer Van Gigch om een groot aantal deelnemers toe te laten en voor hen faciliteiten op te zetten en in te richten. Daarnaast ver zocht hij stands te mogen neerzet ten om organisaties in de gelegen heid te stellen zich te presenteren, en een podium te plaatsen waarop bij de afsluiting van het evenement een symbolische cheque met de opbrengst van Walk for Peace aan de Stichting War Child kon wor den geschonken. Burgemeester en wethouders wij zen er in hun afwijzingsbesluit op, dat De Vlasakkers zijn opgenomen in het bestemmingsplan Landelijk Gebied 1994. De bestemming is 'natuurgebied', mede bestemd voor militaire oefeningen. Overi gens is wel enige recreatie toege staan, namelijk 'die vormen van openluchtrecreatie waarbij men vooral het landschap of bepaalde aspecten daarvan sterk beleeft, zo als wandelen en fietsen, waarbij relatief weinig mensen aanwezig zijn per oppervlakte-eenheid en die plaatsvinden in een gebied zonder recreatievoorzieningen.' In dit geval gaat het weliswaar om een 'wandel-verzoek', maar het wandelen is niet recreatief bedoeld en er zijn niet relatief weinig men- Op vrijdag 14 en zaterdag 15 maart voert operettevereniging 'Polyhymnia' uit Zeist, samen met professionele solisten en begelei dingsorkest de bekende operette 'La belle Hélène' uit in het 'Figi' theater in Zeist. De vereniging heeft ook veel leden in Soester berg. Dit is de reden dat daar twee studiedagen zijn gepland, op 12 april en 10 mei in dorpshuis Burg stede aan het Dorpsplein. Nadere mededelingen hierover volgen. De operette die volgende week wordt opgevoerd, is van Jacques Offenbach. Hij staat bekend als de componist die als eerste satire en parodie in operettes en opera's verwerkte. Dat is dan ook te zien en te beleven in 'La belle Hélène'. Hij neemt daarin een loopje met de huwelijkstrouw en hooggeplaat ste personen. Een soort soap, maar dan op muziek en vooral luchtig! Goed voor een ontspannende avond. Te meer omdat het inmid dels traditie is geworden dat veel toeschouwers na afloop nog gezel lig nablijven voor een drankje en een dansje. Tijdens de vastenperiode verzorgt de MOV-groep (Missie, Ontwik keling en Vredesvraagstukken) van de r.k. Carolus Borromeuskerk aan de Rademakerstraat 75 te Soester berg op vrijdag 14 maart in de pas torie een VastenaktieMaaltijd, aan vang 18:30 uur. Een maaltijd die de kans geeft om even stil te staan bij de betekenis van het woord eten. Hoe ervaren wij dat en wel ke betekenis heeft het woord in de Derde Wereld? Het gaat dus om meer dan alleen samen eten. Het is een moment om elkaar te ont moeten, te praten en ervaringen te delen. Om je te bezinnen, te luis teren naar muziek, om te bidden en te zingen. Het karakter van deze maaltijd is eenvoudig en voedzaam. De VastenaktieMaaltijd geeft een idee hoe een maaltijd er uitziet in de Derde Wereld en pro beert mensen te betrekken bij het lot van anderen voor wie eten geen vanzelfsprekendheid is. Geheel volgens de traditie van de vasten periode wordt er gegeten om te vasten. Een kans die u niet zomaar voorbij kan laten gaan! De maal tijd is gratis, maar een vrijwillige bijdrage is van harte welkom. Deze opbrengst is bestemd voor het Vastenaktieproject op het eiland Mindanao in de Filippijnen. Belangstellenden kunnen zich hier voor opgeven tot uiterlijk woens dag 12 maart bij: Conja Sebek, ®0346-352862, of Jannie Barlo, 280346-352475. Mea Kriek pedicure diabetische voet Boekweitland 96 Soest Tel. (035)60 22 493 Tevens Plesmanstraat 1 Soesterberg sen aanwezig. Integendeel, de wens van de initiatiefnemer is juist dat er zoveel mogelijk mensen aanwezig zijn. Verder stemt het plaatsen van stands en een podium niet overeen met de doeleinden omschrijving van de bestemming 'natuurgebied'. Het is trouwens zo dat militair mede-gebruik van het gebied mag, maar dit moet niet ten koste gaan van de kwaliteiten van het gebied. Het is verboden de grond voor andere doeleinden te gebruiken. De.gemeente moet een ontheffing verlenen wanneer de militaire au toriteiten de gronden voor andere strikt noodzakelijke activiteiten moeten gebruiken. Gelet op de kwaliteiten van het gebied gaan de gevraagde activitei ten ten koste hiervan. Ze dienen uitsluitend een met name ideëel belang. De betreding van het ge bied door zoveel mogelijk mensen met de daarmee gepaard gaande geluidsproductie vormen een extra aantasting van een natuurweten schappelijk waardevol gebied, waarin elke aanslag er een te veel is, aldus burgemeester en wethou ders. Zaterdag 8 maart, Domkerk: concert met passiemuziek, 'La- mentatio Jeremiae' van J.H. Fioc- co, door Christine Jansen (so praan), Otto Bouwknecht (tenor) en het barokorkest van de Dom cantorij o.l.v. Jan Jansen. Het con cert begint om 15:30 uur en de toegang is gratis. Zondag 9 maart, Ste. Gertrudis- kerk: bewerkingen door J.S. Bach van Psalm 51 naar het Stabat Ma ter van Pergolesi; concert voor twee toetsinstrumenten en strijkers naar het concert voor twee violen van J.S. Bach, door barokorkest en solisten van de Muziekkring De Nederlandse Cantorij o.l.v. Maar ten Kooij. Aanvang: 15:30 uur; toegang naar draagkracht. de ZACHTE KELA SHAGGY TAPIJTTEGELS MET 7 JAAR GARANTIE zijn de waardige opvolgers i de ruige alombekende TAPIJTTEGELS Aldus Piet van Heugten. UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS GEEN GELIJM EN GEEN GESPIJKER Ook bij niet aanschaf van Kela lapijttegels in onze 1000 m2 tapijltegelshowroom worden uw benzinekoslen vergoed. Altijd 200.000 tapijttegels voorradig. Reeds vanaf €1,80 p.t. 50x50cm Géén bezorgloon, leggen door gehele land mogelijk. FABRIEKSWINKEL PIET VAN HEUGTEN verkoop uitsluitend bij zijn tapijtfabriek te RENSWOUDE, Utrechtseweg 4 Bel 0318-571225 voor gratis Icleureninfo Zondags gesloten www.vanheugten.com Het jaar 2002 was al een fan tastisch jaar voor het twirlteam van muziekvereniging Odeon uit Soesterberg. Het sleepte verschillende prijzen in de wacht op festivals en concour sen. Zo behaalde een aantal twirlsters uitstekende resulta ten op de Nationale Kam pioenschappen Twirling en Majorette 2002. Het jaar 2003 zijn ze eveneens succesvol van start gegaan. Het show- en twirlteam van Odeon deed onder leiding van Woutéra Susebeek, mee aan een concours in Waalwijk. In totaal verzorgden zij die dag 16 optre dens als solisten, duo's, kwartet en team, daarbij uitkomend op ver schillende niveaus. De jury was dan ook zeer te spreken over deze 'zeer actieve vereniging'. De in spanningen van de twirlsters waren goed voor eerste en tweede prij zen, waarbij de jury bovendien een aantal malen promotie en lof toe kende. Een aantal jonge twirlsters van Odeon kwam als solist uit in de di visie jeugd. Laura van Laar en Shannen Scott behaalden beiden met hun optredens een eerste prijs. Gabriëlla van Dijk en Rebecca van Laar mochten als jeugdsolisten een tweede prijs van de jury in ont vangst nemen. De twirlsters, Deb- by van Dorrestein, Marcella Hum mel, Heidi Smits en Sabrina Jon- gerius, wonnen als solisten in de derde divisie allen een eerste prijs. Sandra van den Heuvel en Linda Jongerius behaalden met hun op tredens als solist in de tweede di visie beiden een uitstekend resul taat. De optredens van beide da mes werden beloond met een eer ste prijs, promotie en lof van de jury. Daarnaast presteerde ook een aan tal twirlduo's van Odeon zeer goed op dit concours. Het duo Rosan- na de Jong en Heidi Smits kreeg een eerste prijs met promotie, evenals het duo Wcndy van Dor restein en Linda Jongerius. In de tweede divisie zette het twirlduo Sandra van den Heuvel en Wou téra Susebeek een fantastisch re sultaat neer: eerste prijs met pro motie en lof van de jury. Tot slot reikte de jury twee eerste prijzen uit voor de optredens die het kwartet en de teamformatie van de Soesterbergse twirlsters had ver zorgd. Kortom, een zeer geslaagd con cours voor het show- en twirlteam van muziekvereniging Odeon uit Soesterberg. Om het show- en twirlteam te versterken, worden nieuwe (ervaren) leden gezocht. Voor meer informatie kan men contact opnemen met 0346- 351431 of 0346-352448. De Koninklijke Luchtmacht gaat binnenkort onder verant woordelijkheid van de Minis ter voor Vreemdelingenzaken en Integratie, helpen bij de uit zetting van uitgeprocedeerde asielzoekers. Op het ogenblik worden voor de uitzetting char tervliegtuigen ingezet. Vorige week werd namens de de missionaire Minister voor Vreem delingenzaken en Integratie, Hil- brand Nawijn, door de hoofddirec teur van de Immigratie - en Natu ralisatiedienst (IND) drs. Hendrik Schoof en door de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten, luitenant- generaal Dick Berlijn die de de missionaire Minister van Defensie H,enk Kamp vertegenwoordigde, een convenant ondertekend waar in de afspraken zijn vastgelegd. De vluchten worden uitgevoerd met toestellen van het 334-squa- dron, dat tot half mei 1992 op de vliegbasis Soesterberg gestatio neerd is geweest. Het is de bedoe ling, dat dit jaar 36 uitzettings- vluchten worden uitgevoerd. In 2002 werden ongeveer 1.500 uit geprocedeerde asielzoekers naar het land van herkomst teruggevlo gen naar onder meer Bulgarije, Nigeria, Roemenië, Oekraïne, Toga, Kosovo, Bosnië en Congo. Bij het uitzetten van uitgeproce deerde asielzoekers wordt gebruik gemaakt van militaire vliegvelden om de luchthaven Schiphol enigs zins te ontlasten. Zoals gebruike lijk zal de Koninklijke Marechaus see voor begeleidend personeel tij dens de vlucht naar het land van herkomst zorgdragen. De kosten voor de uitzetvluchten komen voor rekening van de IND. Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Het kunstwerk De Fakkel op het Dorpsplein in Soesterberg heeft z'n 25e verjaardag op een haar na gemist. Het in 1978 onthulde beeld van de Soester bergse kunstenaar Hans Tim mer is gesloopt. Het werd des tijds geplaatst ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum van het (toen nog gemeentelij ke) gasbedrijf. Het kunstwerk bestond uit een taps toelopende betonzuil, met aan alle zijden mozaïek. De mozaïek steentjes waren op asbesthouden de platen gelijmd, die op de beton nen zuil waren bevestigd. Een groot gedeelte van deze platen was losgekomen van de ondergrond. Aangezien er niet aan asbesthou dend materiaal gewerkt mag wor den is besloten over te gaan tot sloop cn verwijdering. De sloop- werlöiaamheden werden volgens de huidige wet- en regelgeving uit gevoerd door de Firma Ponstein en De Ruijter uit Apeldoorn. Het is niet bekend of er een nieuw kunst werk voor in de plaats komt. Dit zal mede afhangen van de uitvoer baarheid van de eventuele plannen voor het Dorpsplein en omgeving waarover momenteel besprekingen zijn. Het populaire televisiepro gramma Idols van RTL 4 en (achter de coulissen) van Yorin, heeft voor een aantal medewerkers van Van Santen Belettering aan de Montgo- meryweg in Soesterberg een extra accent gekregen. De twee finalisten, Jim en Jamai, hebben in de aanloop naar de fina le van zaterdag namelijk ieder de beschikking gekregen over een touringcar. Deze moest helemaal worden opgetuigd met het Idols- logo, tekst en drie meer dan le vensgrote posters van de beide fi nalisten. Het karwei kon niet eer der dan in de zaterdagnacht wor den uitgevoerd, omdat de beide fi nalisten pas om kwart over elf be kend waren. De twee bussen werden voor deze gelegenheid ondergebracht in een grote loods van overbuurman De Ridder Civiel- en Cultuurtechniek waar men de ruimte had om ze 'aan te kleden'. Een karwei dat ui terst zorgvuldig moest worden uit gevoerd om de banen van de plak- posters precies op elkaar te laten aansluiten en luchtbelletjes te voor komen. De professionaliteit van de medewerkers van Van Santen stond borg voor een puik stukje werk. Tegen de ochtend was men ermee klaar. Om acht uur meldden de chauffeurs van de touringcars zich om ermee de weg op te gaan. Vanaf dat moment rijden ze kris kras door Nederland om degenen die het programma nog niet ken nen - maar dat zijn er gezien de hoge kijkcijfers niet veel! - op Idols te attenderen en aan te sporen za terdag toch vooral hun stem uit te brengen op een van de finalisten, Jim of Jamai. Sterren die dat eigenlijk nog moeten worden, maar al volop in de be langstelling staan: de twee finalisten van Idols, Jamai en Jim. Speciaal voor hen werden in Soesterberg twee touringcars 'versierd'. Foto: Eemland Pers

Soester Courant | 2003 | | pagina 13