7 €199,- I9D H Het lokale comité brengt mensen in beweging! Carnavalvierders weer bedankt! €199,-, RADL0 2003 ICULTUUHI U ziet het goed, voor ziet u op alle afstanden alles! Vrouwendag: aandacht voor Russische vrouwen SCHRAVEMADE B.V. aru6K0CK DataDidact Cliëntenra; zich aan eij WOENSDAG 5 MAART 2003 SOESTER COURANT PAGINA 1É GLAS DEMONSTRATIE WIJNPROEVERIJ Natuur Nabij I IVN-wandeling op 'Buitenzorg' Cursus Turks voor beginners Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Hoeden maken Theaterprogramma Speeldoos Baarn Jaarvergadering UW op 11 maart Openingstijden De Stroom beperkt Met Balans naar Harry Potter in Artishock Smitsweg 30,3765 CT Soest Tel. 035 - 601 86 26 Amnesty in de bibliotheek Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, fnr'O Hypotheken en Pensioenen \£Etu~qO£D&-zm:,r„ - Er zit muziek in Jazz met Dirk Balthaus Trio 'Harry Potter and theChaniber of Secrets' Sprookjes Gratis taxatie munten/biljetten Woensdag 5 mi Chronisch zieker Op Soest, herhi VRIJDAGAVOND 7 MAART van 19.00 tot 22.00 uur en heel bijzondere aanbiedingen. Tot vrijdagavond. kook- en tafelcultuur Van Weedestraat 48 - Soest -N E*mtyvl varwtgttg l«f b«voiö©nng van I AhMfcng van hal Lw5a?iV In» Nallmrt>«9CliafmjngaaAlcaM IVf IVN-Eemland houdt op zondag middag 9 maart in Baarn een na tuurwandeling op het scoutingter rein 'Buitenzorg' aan de Amster damsestraatweg, pal naast (boszij- de) Kasteel Groeneveld. De start is om 14:00 uur op het parkeerter rein aan de Ravensteinselaan. In dit natuurbos zullen we de resulta ten van het in 1988 gestarte project bosomvorming kunnen bewonde ren naast de vele bomen en padde stoelen. Door de natuurlijke ont wikkeling en meer variatie zien we meer planten en dieren. Op ge schikte plaatsen werden in het bos enkele bomen omgetrokken, die vervolgens bleven liggen. Van deze bomen werden houtwallen ge maakt. In het dode hout van deze houtwallen krijgen veel kleine zoogdieren, vogels, insecten en paddestoelen de mogelijkheid zich te nestelen. Door meer variatie van het bos zal e.e.a. er aantrekke lijker uitzien dan een productiebos, waar de bomen van dezelfde soort en leeftijd in nette rijtjes staan. Verder zullen de gidsen u enkele bijzondere bomen en misschien ook wel verschillende vogels kun nen laten zien. I.v.m. natte plekken in het bos is goed schoeisel c.q. laarzen aan te bevelen. Informatie: 88035-6018551. Maandag 3 maart is door de Stich ting Balans een begin gemaakt met de Turkse lessen voor beginners. De cursus is bedoeld voor mensen die met vakantie gaan naar Tur kije, die Tbrkse familie en/of vrienden hebben of beroepshalve veel met Tbrken omgaan. De cur sus bestaat uit 10 lessen, op maan dag van 19:30 tot 21:30 uur. De kosten bedragen 50 euro. Inschrij ven kan nog bij Hawa Zihni van het IVC, 88 6023549. AA09 m Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Hoeden zijn weer in, vooral bij speciale gelegenheden. Er wordt veel aandacht aan besteed door creatieve hoedenmakers en door degenen die ze dragen. Een van deze creatieve hoedenmaaksters, mevrouw Herma de Jong, verzorgt binnenkort voor Volksuniversiteit Soest een workshop getiteld 'Hoe den maken'. Mevrouw De Jong ontwerpt in haar eigen atelier in Baarn zeer draagbare, maar ook bijzondere en exclusieve hoeden van o.a. vilt en sisal maar ook van stof. Zij was genomineerd voor de Nederlandse Hoedenprijs 2002. Bij het huwelijk van Willem- Alexander en Maxima en ook op Prinsjesdag waren verschillende hoeden van mevrouw De Jong te bewonderen. Onder begeleiding van de docente kunnen de deelne mers een eigen hoed, pet of baret maken en kiezen uit diverse draag bare en originele modellen. Datum en tijd van deze workshop: zaterdag 15 maart,10:00-16:00 uur. Deelnamekosten: 60,00 in clusief thee, koffie en lunch, exclu sief materiaalkosten. Materialen, vanaf 10,00, zijn te koop bij de docent. Er zijn verder nog enkele plaatsen vrij op een patchworkcursus, ge naamd Kaleidoscope, die start op maandag 10 maart. Met dit patchwork-patroon kunnen de prachtigste patronen gemaakt wor den. Voor deze cursus is enige er varing met patchwork nodig. Ove rige cursusdata: 24 maart en 7 april. Cursustijd: 19:30-22:00 uur. Cursusprijs: 50,00. Aanmelden/informatie: Volksuni versiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, 886022195 (in spreken kan altijd), e:mail: vu- soesl@csnet.nl; maandag 13:00- 16:00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/ soest. Bewegen is goed voor iedereen. Dagelijkse beweging zou nog beter zijn! Vandaag de dag ligt de gezondheidsnorm op mini maal V2 uur bewegen per dag. Dit is nodig om gezondheid en conditie op peil te houden. Het is bekend dat het voor veel mensen moeilijk is om deze norm te halen. Slechts 40% van de bevolking vol doet aan de norm. Dat betekent dus dat er nog heel veel mensen zijn die te weinig bewegen. De drukke levensstijl is hier vaak de bet aan, maar natuurlijk ook het klimmen der leeftijd, en het heb ben van een ziekte of handicap. Toch is het ook voor mensen met een beperking belangrijk om te proberen dagelijks in beweging te zijn. Daarom zal het Lokale Comi té Soest zich ervoor inzetten om regelmatig sportieve activiteiten te lokaliseren waaraan mensen met een beperking mee kunnen doen. Dames zitvolleybal. Op zondag 16 maart om 13:00 uur zal er een demonstratiewedstrijd gespeeld worden tussen het Nederlandse Dameszitvolleybalteam en het team van Stam/SoVoCo Dl. Ie dereen kan de hele dag (9:00- 15:30 uur) gratis komen kijken in Lokaal Comité Europees Jaar van mensen met een handicap Vrijdag 7 maart, muziek Mezzo Macho: 'In the Whyland' Muziekstijlen van jazz tot en met ope ra, tekstgrappen en vocale acrobatiek. Zaterdag 8 maart, toneel De Dood En Het Meisje (uitverkocht) Woensdag 12 maart, cabaret Klaas:'Mix' Een verbluffend knappe combinatie van cabaret en muziek. Dinsdag 18 maart, toneel The Dinner Party (uitverkocht) Donderdag 20 maart, cabaret Lebbis: 'Vuur' (uitverkocht) Zondag 23 maart, familievoorstelling Jeugdcircus Fantastini: Circussprookje 'Rondel' (vanaf 4 jaar) Een eigentijds circussprookje voor de jonge theaterbezoekers. Donderdag 27 maart, dans Introdans: 'Superstars' Een dynamische voorstelling over ap plaus, zang, dans en toneel. Zaterdag 29 maart, toneel Peter Faber: 'Caveman' Een voorstelling die geschiedenis schreef als langstlopende monoloog. Donderdag 3 april, figurentheater Fred Delfgaauw: 'Kronkels' Een voorstelling geïnspireerd op het leven en werk van Simon Carmiggelt. Vrijdag 4 april, cabaret Night of Comedy Een onvoorspelbare avond met stand- up comedians. De Speeldoos, Rembrandtlaan 35, 3741 TA Baarn, ^035-5418050. Voor meer informatie is de kassa geopend van maandag t/m vrijdag 10:00-13:00 uur en vanaf één uur voor aanvang van elke voorstelling. het Spleasure Center aan de Dal- weg. Op woensdag 19 maart zal 's avonds in het gemeentehuis de presentatie van de Stichting Cliën tenraad Chronisch zieken en Ge handicapten Soest plaatsvinden. Zie verdere berichtgeving 'op 't Hoogt'. Onder het mom van 'Actief ont spannen' wordt er op maandag 24 maart een wandeling georgani seerd waaraan iedereen kan mee doen die zelfstandig kan lopen. De wandeling is onder begeleiding en gaat over een afstand van zo'n 5 km, wat bij normaal wandeltempo te lopen is in ruim een uur. Onder weg zijn bankjes en ieder kan lo pen in zijn of haar eigen tempo. De wandeling start om 13:30 uur precies op de parkeerplaats van de Sparrenlaan. Aanmelding vooraf is noodzakelijk ivm. de organisatie (uiterst zat. 22 maart). Met deze wandeling wordt ook de start van het nieuwe wandelseizoen van Aangepast Sporten en Bewegen gemaakt. Wekelijks kan men weer wandelen in de bossen rondom de Soester Duinen en genieten van de natuur. Het wandeltempo wordt aangepast aan de mogelijkheden van de deelnemers. Zaterdag 26 april wordt de Jaar lijkse Tandemdag voor o.a. men sen met een visuele beperking ge organiseerd. De tocht, die mensen uit het hele land trekt, start in Odijk en gaat over een afstand van zo'n 60 km. Men kan met eigen tandem komen of vooraf een tan dem reserveren. Mensen met een visuele beperking of 'voorrijders' kunnen zich vooraf aanmelden bij De Soester afdeling van de Unie van Vrijwilligers (UW) houdt dinsdag 11 maart haar jaarverga dering. Deze bijeenkomst begint om 14:00 uur in Mariënburg aan de Burgemeester Grothestraat 80. Nadat de behandeling van de ge bruikelijke agendastukken wordt een aantal nieuwe vrijwilligers voorgesteld. Na de pauze vertelt het echtpaar Van Drie over hun hobby 'van bloesem tot jam'. De vergadering en het gedeelte daar na kunnen worden bijgewoond door belangstellenden. In verband met de officiële ope ning van De Stroom (Raadhuis plein) zijn de deelnemende par tijen van het bedrijfsverzamelge bouw op vrijdag 7 maart om 15:00 uur gesloten. Het betreft het Cen trum Werk en Inkomen (CWI), de Sociale Dienst BBS, het gemeen telijk Uitstroom- en Activerings centrum (UAC) en het Uitvoe ringsinstituut Werknemersverzeke ringen (UWV). Op vrijdag 28 maart is De Stroom eveneens om 15:00 uur gesloten. Ditmaal in verband met een inter ne personeelsbijeenkomst. dhr. V.d. Pavert, 88030-6561665 (18-19 uur) of e-mail: vandepe@cs.com. Rondom de zomer zal er nog een speciale fietstocht georgani seerd worden voor mensen met aangepaste fietsen (zoals driewiel- fietsen, duo-fietsen, handbikes, scootmobilcs of rolstoeldragende fietsen). Er zullen brede routes uit gezocht worden. Datum en nade re gegevens kan men opvragen bij het Lokale Comité of later in deze <rantlezen. Na de zomer zal er op Wereld Hartdag (28 september) een aan gepaste wandeling georganiseerd worden voor mensen die met een rollator lopen of in een rolstoel zit ten. Ook hierover volgen nadere gegevens nog, maar mensen die geïnteresseerd zijn kunnen vast 'in training'! De route van de avondwandel vierdaagse wordt momenteel ge controleerd op toegankelijkheid voor rolstoelgebruikers en scoot- mobiles. Voor sommigen zal de route iets aangepast worden zodat zij toch mee kunnen doen. Hier mee wordt de avondvierdaagse ook toegankelijk voor mensen/ kinderen met een handicap. Naast deze reeds bekende activi teiten is het Comité steeds op zoek naar activiteiten die reeds gepland staan waaraan mensen met een handicap of chronische ziekte mee kunnen doen. Kent u dit soort ac tiviteiten, geef het dan graag door aan het Comité zodat zij het be kend kunnen maken! Wilt u hel pen bij de organisatie of onder steuning bieden aan deze evene menten, geef het dan z.s.m. door aan het Comité, 88035-6029805 of per e-mail: info@aangepast- sporten.nl. Op maandag 10 maart wordt in Artishock de film Harry Potter en de geheime kamer vertoond. De aanvang is 16:00 uur en toegangs kaarten zijn alleen verkrijgbaar bij Stichting Balans. Leden van deze welzijnsstichting krijgen voorrang. De filmvertoning is een samenwer king tussen Balans en Artishock. Doel daarvan is om de culturele participatie van 10-15-jarigen te verhogen. Het gaat daarbij met name om tieners die nauwelijks de mogelijkheid krijgen om een be zoek aan een bioscoop te brengen. Het project is gestart naar aanlei ding van de tienerclub Smitsveen. Die gaf aan wel eens naar de film te willen. De bioscopen in Amers foort bleken-om praktische en fi nanciële redenen geen haalbare kaart. Daarom werd de samenwer king met Artishock gezocht én ge vonden. Kaarten voor de film van Harry Potter kunnen worden ge kocht in de Schoof en tienercen trum X-change aan de Molen straat. Een kaartje kost 2,50 voor leden en 3,50 voor ande ren. Voor meer informatie, 88 6017615 of 6019546. Het carnaval van 2003 zit er weer op. De balans: drie dagen van ge luidsoverlast rond de Bosstraat en wijde omgeving en dronken carna valsvierders die een spoor van ver nielingen achterlieten op hun weg naar huis. Voor het derde jaar op rij is mijn tuin doelwit geweest van een aantal dronken carnavalsvier ders die vernielingen hebben aan gericht. Dit jaar werd er een tuin- lantaarn vernield, een groep rodo dendrons vertrapt en gesloopt en diverse buxusstruiken uitgetrokken en meegenomen. In mijn tuin trof ik diverse planten uit andere tui nen in de straat aan. Een wande ling op zondagmorgen door de wijk stemde ook niet al té vrolijk. Overal gebroken glas en verwoes te fietsen geven aan dat normen en waarden niet voor een ieder een gemeen goed zijn Laat ik voorop stellen dat ik niets tegen carnaval heb, maar voor mij wel de maat vol is als het gaat om vernielingen door dronken carna valsvierders en het niet in de hand houden van de geluidsoverlast. Uiteraard ben ik wederom naar het politiebureau getogen om aangifte te doen van de vernielingen en diefstal. Ook is het Centrale Meld Punt op de hoogte gesteld van de hierboven genoemde vernielingen. Het CMP wist te melden dat zijn verantwoordelijkheid niet verder reikt dan de voordeur van de feest tent en de politie wist te melden dat de hoeveelheid agenten nim mer toereikend is om dit soort vandalisme te voorkomen. Rijst de vraag: Hoe nu verder? Is de balans wel in evenwicht tussen enerzijds traditie en anderzijds jaarlijks vandalisme als gevolg van hetzelfde carnaval, nog afgezien van de verstoorde nachtrust gedu rende drie dagen? Ik richt mij, tot drie partijen in kwestie: de vandalen, de gemeen te Soest en de organiserende car navalsvereniging de Narre Knollen. De vandalen zijn wederom ano niem en niet op te sporen door het politiekorps. De gemeente Soest? Ieder jaar laat de burgemeester weten te rekenen op een mooi tra ditioneel feest. Beste mijnheer Janssen, ik nodig u van harte uit een keer poolshoogte te komen nemen bij de buurtbewoners of zij er ook zo over denken. De ge meente heeft in 2003 voor één keer een vergunning afgegeven voor het plaatsen van een feest tent. In de Soester Courant hebben we kunnen lezen waarom uiteinde lijk toch voor de Bosstraat is geko zen. Op deze wijze wordt namelijk de overlast voor de Soesters een beetje eerlijk verdeeld! Een voor uitziende blik gezien de aangerich te vernielingen en diefstal, naast drie slapeloze nachten. En last but not least de carnavalsvereniging de Narre Knollen. Deze neemt de verantwoordelijkheid tot de voor deur en aanvaardt geen enkele aansprakelijkheid voor de gevol gen van het op straat zetten van groepen dronken carnavalsvier ders. Gaan we hier nu mee door in 2004 en wat doen we met het gegeven van 2003? Ik ben heel duidelijk, mijn tolerantiegrenzen zijn fors overschreden. Ik ga actie voeren om herhaling te voorkomen in 2004 door een buurtcomité op te starten met het doel geen carnaval meer aan de Bosstraat! Daartoe zal de vergunning van 2003 zoals ver leend door de gemeente alsnog worden aangevochten. De vereniging mag zelf eens na denken hoe zij verder wil met het jaarlijks terugkerend vandalisme! Ik citeer uit hun Knollenkrant: 'Met de Narre Knollen zal heel Knollendam (teveel eer) zich weer VET uit kunnen leven tijdens het grote Knollenbal tot 02:00 's nachts zullen de glazen gevuld blijven.' Kortom wij voeren een ieder hartstikke dronken, kieperen om 2:00 uur 's nachts een ieder op straat en doen dan de deur achter ons dicht en tellen de winst van de drankomzet. Oplossingen: jazeker. Geen mas saal feest meer houden, maar kleinschalig in daartoe bestemde horecagelegenheden. Geen alcohol meer schenken, feest verplaatsen naar een zeer afgelegen plek in de gemeente Soest (niet echt solidair met andere inwoners, maar wie weet heeft Soest zo'n hoek), feest afsluiten om 24:00 uur. Geen toe gang onder de 35 jaar. Feestgan gers vervoeren naar centrale haai en brengplaatsen. Meer politietoe zicht in de omliggende wijken tij dens het sluiten van het feest. Na leving regelgeving van de Drank en Horecawet. Ik stel bij deze girorekening 137 30 29 open voor alle inwoners van Soest die mij financieel willen steunen in het te bereiken doel. Immers juridische procedures zijn kostbaar en tevens is uw bijdrage voor mij een steun in de rug dat ik niet alleen de kanstanjes uit het vuur mag halen. Zowel de ge meente Soest als de carnavalsver eniging kan een aansprakelijk heidsstelling voor geleden schade tegemoet zien. Mochten meer mensen schade hebben geleden en die willen verhalen op genoemde partijen schroom dan niet met mij contact te leggen zodat de krach ten kunnen worden gebundeld. Ook zij die afwillen van de ge luidsoverlast zijn welkom om een bijdrage te leveren dan wel zich aan te sluiten bij het actiecomité. Geert van de Waterbeemd Multifocale glazen inclusief ontspiegeling vanaf per paar NATUURLIJK BU UW VAKOPTICIEN Op 8 maart, de Internationale Vrouwendag, voert ook de Amnesty- werkgroep Soest ac tie voor dé naleving van men senrechten van vrouwen in Rusland. Deze actie is het der de moment waarop AI aan dacht vraagt voor Rusland, na de start van de Ruslandcam pagne op 29 oktober en de lan delijke actie op 10 december. Dat vrouwen in Rusland geregeld slachtoffer zijn van geweld door politie stelde Amnesty al eerder aan de kaak. Nog veel meer vrou wen lijden echter onder huiselijk geweld. Jaarlijks sterven meer dan 14.000 vrouwen in Rusland aan de gevolgen van dergelijk geweld. Dit officiële cijfer is bekend gemaakt door de regering zelf. Het getal komt voor in een rapport over de situatie van vrouwen dat Rusland opstelde voor het toezichthoudend comité voor het VN-vrouwenver- drag. Dit comité sprak daarop zijn bezorgdheid uit over de heersende opvatting, ook bij politie en justi tie, om huiselijk geweld niet als een misdaad maar als een privé- aangelegenheid te beschouwen. Inzicht in vormen van huiselijk ge weld zonder dodelijke afloop zijn er niet in Rusland. Russische vrou wenorganisaties stellen dat slechts een fractie van de slachtoffers aan gifte doet. Dit ligt volgens hen aan het diepe wantrouwen dat er heerst jegens politie en justitie. De Amnesty International-werk groep Soest staat in de bibliotheek met informatie over de actie (Fo rum: nieuwsbrief van Amnesty In ternational over vrouwen en men senrechten) en natuurlijk is er de mogelijkheid een kaart te sturen inzake een Russische vrouw, Ma- rina T., die tot nu toe tevergeefs een rechtszaak aanspande (het proces loopt nu nog) tegen een aantal politieagenten die haar mis handelden. Amnesty is in de bibli otheek aanwezig op vrijdag 7 maart 14:00-17:00 en 19:00-20:00 uur, en op zaterdagochtend 8 maart. De collecte die de werkgroep op zaterdag 15 februari heeft gehou den heeft een bedrag opgebracht van 1750,00. Langs deze weg bedankt de werkgroep alle mensen die zo gul gegeven hebben. Het was de eerste keer dat Amnesty International landelijk collecteer de. Amnesty International is af hankelijk van de giften van parti culieren voor het uitoefenen van haar taken: het bevorderen van de naleving van de mensenrechten. www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl SO©St©F Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Ond©rlillf|e V i\ Steenhoffstraat 9'\ tel. 602 8132 Er gaat heel wat aan vooraf voor er een fluit of een trommel uit Afrika in dc Wereldwinkel ligt. Een mooi verhaal is dat van een inkoper die bij een instrumenten maker xylotoons wilde kopen. Toen bij probeerde uit te leggen dat de mensen in Nederland de xylofoon pas zouden kopen als ze hem er mooi uit vonden zien vond hij dat maar raar. Volgens hem heb je een xylofoon alleen maar nodig om op te spelen, en eerlijk gezegd heeft hij daar wel een beetje gelijk in. Toch probeert men in zo'n geval de gulden middenweg te kiezen, want het oog wil ook wat. Uitein delijk lukt het de importeurs wel om een aantal muziekinstrumenten naar Nederland te verschepen. Om daar voldoende aantallen voor de vierhonderd Wereldwinkels te krij gen is op zich een groot karwei dat veel deskundigheid vraagt. Niet altijd komen onze wensen overeen met hun mogelijkheden en soms zijn onze wensen te duur om op hun instrumenten toegepast te worden. Wat er uiteindelijk als compromis bij de fraaie muziekin strumenten uit de bus komt kunt u zelf beter bekijken of bewonderen in de Wereldwinkel. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, JS6028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. rf~Y*j tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zaterdag 8 maart Zeldzame lyriek met fijnzinnige harmonieën: het Dirk Balthaus Trio speelt eigen werk en een se lectie van standards en jazzclassics. Dc intimiteit van het pianotrio geeft de spelers alle ruimte om zich te ontplooien en een even wichtige communicatie aan te gaan. Dirk Balthaus is als pianist zeer actief in de Nederlandse jazzscene. Hij studeerde aan het Hilversums Conservatorium bij Frans Eisen, Henk Eikerbout en Rob Madna en speelde en speelt met Benny Bai- Iey, Dale Barlow, John Ruocco, Ben Herman, Ferdinand Povel, Eric Vloeimans, Sean Bergin en vele anderen. Hij trad op tijdens het North-Sea-Jazzfestival, evenals op de meeste jazzpodia van Neder land. Sinds 1994 is hij docent aan het Conservatorium in Osnabrück. Jacko Schoonderwoerd is een vir tuoze bassist en een veelgevrpagd begeleider. Het is lang geleden, maar ook hij studeerde muziek en wel aan het Sweelinck Conservato rium. Hij speelde o.a. met Mal Waldron en maakt o.a. deel uit van Sean Bergin's Mob. John Engels - wie kent hem niet - was lange tijd vaste begeleider van Chet Baker en maakte enkele albums met hem. Hij speelde met vele sterren uit de jazzgeschiedenis en werkte aan veel opnames mee. Zijn spel en zijn uitstraling zijn ongelooflijk energiek. Bezetting: Dirk Balthaus, piano; Jack Schoonderwoerd, bas; John Engels, drums. Aanvang: 21:00 uur. Toegang: 7,00 (leden 5,00). Zondag 9 maart Spoordalmonoloog De derde Spoordalmonoloog wordt gehouden op zondagmiddag 9 maart om 15:00 uur in de film zaal van het Artishock-gebouw. Spreker is onze oud-plaatsgenoot drs. Henk Streefkerk (1938), die een politiek getinte lezing houdt onder de titel Mogen wij even af rekenen? Je kunt allerlei ideeën hebben over burgerparticipatie en inspraak, maar even belangrijk is ook de controle achteraf op beleidsplan nen en de manier waarop de lokale overheid omgaat met onze belas tinggelden. In Soest gebeurt dat inefficiënt, ondoorzichtig en in be sloten kring. Henk Streefkerk gaf in zijn werk zaam leven tot 1997 leiding aan de financiële afdeling van de Neder landse Spoorwegen en bekleedde diverse functies bij belangrijke na tionale en internationale instituten, zoals de federatie van spoorweg ondernemers in Parijs. Op dit mo ment is hij (onafhankelijk) voorzit ter van de Rekenkamer in de ge meente Zeist. Zijn betoog met beelden geeft inzicht in de achter gronden, de werkwijze en de mo gelijkheden van een eigen lokale rekenkamer, zoals die ook wettelijk volgens Den Haag in Soest moet functioneren in de naaste toekomst. Het is aan te bevelen voor Mogel wij even aftekenen? te reserveren! 886019577. 1 Aanvang: 15:00 uur. Toegang! 2,50. Productie: Jan Visser" Gastvrouw: Sonja Uiterwijk. Zondag 9 maart Jazz-workshop o.l.v. Job Helmers Op de laatste dag van de jaz: workshop wordt van 16:30 tod 17:00 uur een presentatie gegeven! die voor het publiek toegankelijk] is. Aanvang: 16:30 uur. Toegang gra-| tis. Maandag 10 maart Na een vervelende vakantie bij ziji nare oom en tante, reist de jongt tovenaarsleerling Harry Potter op nieuw naar Hogwarts (Zweinstein)] om aan zijn tweede leerjaar te be ginnen. Van studeren komt echtei weinig als blijkt dat duistere krach ten aan het werk zijn in dc gangen] van de school. Kan het zijn dat de] Geheime Kamer opnieuw is geo pend? Terwijl de succesvolle, eerste Pot- ter-film - 'Harry Potter And The Philosopher's Stone' - nog vers in] het geheugen zit, is er nu dus al de tweede. Is 'Harry Potter And The Chamber Of Secrets' meer van hetzelfde? Nee, zeker niet. Chris! Columbus en schrijver Steve Klo- ves slaagden erin een filmverhaal te creëren dat spannender, donker der, meeslepender en avontuurlij ker is dan het ietwat statische ver haal van 'The Philosopher's Sto ne'. Met name in visueel opzicht streeft de nieuwe Potter zijn voor ganger ruim voorbij. Quidditch (Zwerkbal) ziet er plotseling snel en gevaarlijk uit, monsters komen dreigend over en ook Hogwarts lijkt opeens een stuk imposanter. Met als nadeel dat deze Potter waarschijnlijk iets te heftig is voor de allerjongste kijkers. Een ander verschil is dat Daniël Radcliffe (Harry Potter) in 'The Chamber Of Secrets' gaat acteren, terwijl hij in de eerste film weinig meer deed dan verbaasd om zich heen kijken. Naast Harry en de eveneens al vertrouwde Ron en Hermelien, zijn er ook twee nieu we sterren, die in de film schitte rend voor het voetlicht komen. Acteur Kenneth Branagh had er duidelijk plezier in om de ijdelc le raar Gladianus Smalhart gestalte te geven. Een ander, nog merkwaar diger nieuw personage is huiself Dobby, slaaf van de familie Malfi- dus. Kortom: wie de eerste Potter leuk vond en niet te bang is uitge vallen, moet zeker naar de tweede gaan. (USA 2002, kleur, 161 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, 886019577. Meer informatie op internet: film.artishock-soest.nl of artis- hock-soest.nl Kinderparadijs I De Vrije Teugel j Vedelaarpad 53, tel. 601 8136 Sprookjes is het thema van de in loopmiddag die De Vrije Teugel houdt op woensdag 12 maart. Vanaf 14:00 uur wordt er aan het Vedelaarpad voorgelezen en ge schminkt. De kinderen kunnen knutselen en spelletjes doen, alle maal in het teken van sprookjes. Het programma wordt om 16:00 uur beëindigd. Deelname kost 2,50. Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 openlngstliden dinsdag sri/dog computeropleidingen Kleine groepen. Direct starten. Flexibele lestijden. Ruim cursusaanbod voor kinderen en volwassenen (ook senioren). tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl Op zaterdag 15 maart vindt in par tycentrum De Weegbree, Weeg breestraat 205, een kosteloze taxa tiebijeenkomst plaats op het ge bied van munten, penningen en bankbiljetten. De bijeenkomst duurt van 13:30 tot 17:30 uur en is een initiatief - min of meer in navolging van 'Kunst en Kitsch' - van drie bcroepsnumismaten, sa menwerkend als Gerome, allen lid van de Nederlandse Vereniging van Munthandelaren. ,0 ja, dan wordt u gezocht! Speciaal voor u (55+) is er n netwerk. Deze week zoeken die graag met a^ren wille Bijvoorbeeld naar de biosco een museum bezoeken, dagi een expositie bezoeken. j vraagt, wij zoeken Voor de bemiddeling betaal! U kunt precies aangeven na< bezigheid of belangstelling persoon hebben gevonden, u in contact. Voor aanmelding of inforn bij de donderdagmidd telefoc II yvij zijn ook te beluisteren i I iedere vrijdagmorgen tussen Het bestuur van de Stich Cliëntenraad Chronisch zie Jen Gehandicapten (C< joudt woensdag 19 maart Jif 19:00 uur een presents flavond in het gemeentehuis Jopvolger van de Adviesgi |Gehandicapten Soest zal rerkzaamheden dan toel ,en' DeCCG-Soest zet zich explic [voor chronisch zieken en gehs capten in Soest en Soesterbei houdt zich zodoende ook 1 Let zaken die voor de doclg van belang zijn in het dagelijl ven, maar niet met bijvoor! behandelingen en medicijnen De CCG kan wel in actie kc als het gaat om aanpassingc een woningen, een goede uil ring van de Wet Voorzieni Gehandicapten, door- en toe kelijkheid van wegen en ge wen, openbaar vervoer, wer recreatie. De CCG brengt vraagd en ongevraagd advie aan de gemeente, instellinge ondernemers. Eens in de twee jaar wordt enquête gehouden onder dc i groep en er wordt met hen mi dacht. Eenmaal per jaar is ei voorlichtingsavond, zoals o maart. Verschillende leden v< CCG zullen dan een toclic geven op wat de verschill werkgroepen allemaal doen. houder Bert Krijger doet he de over het gemeentelijk belt Als intermezzo demonst plaatselijke leveranciers di hulpmiddelen en worden er van praktijksituaties vertoon de hal zijn gratis consumptie krijgbaar. Na de pauze komen de ervat deskundigen Chr. Schrijver FM 107.9 (ster ether: FM 10 Tekst TV Stem uw televisietoestel ook af op kanaal 29 en u komt v schijnlijk tot uw verrassing o< oog met de Tekst TV die F Soest en Omroep Amersfoo samenwerking met elkaar 2£ per dag presenteren. Van 's dags 5 uur tot 's nachts 1 uur morgens van 8 tot 10 uur wor Tekst TV uitgebreid met een tv-jouraal, waarin elke dag h kale en regionale nieuws in I wordt gebracht. De Tekst T het tv journaal, elk ongevee kwartier, worden continue haald. Tekst TV wordt dag ververst en waar nodig aang met actueel nieuws. Wilt u informatie vinden over I Soest kijkt u dan op teletekst na 540 voor de uitgebreide gramma-informatie van onze lokale omroep. Deze teleteks na's kunnen door de kijker c moment worden geraadpleei EjKjp Het maai S; se radior ne .Qp deze ke< Wim dc 1 imii Jan wordt herhaald op donde maart om 12.00 uur. In c gramma, dat op de laatste Van februari rechtstreeks w gezonden vanuit Artishoc vingen zij wederom enkele santé gasten. Zoals prof. de Bruin, hoogleraar Utree! schiedenis en conservator Centraal Museum, en ir Lugtmeyer, directeur y; Utrechts Landschap. Zij i v°oral over de komende pr 'e Verkiezingen. vaste columniste Simo nands luchtte haar hart o\ studentenkamer en dc journalist Hans Kruiswijk over Rinke Tolman in he ?noi k°men(te Bock 003. In het tweede deel oest kwam een zeldzaam

Soester Courant | 2003 | | pagina 16