DEZE WEEK OP RADIO SOEST RADIO \Q 1 PRIKBORD Cliëntenraad presenteert iïch aan eigen doelgroep MEDISCHE DIENST Vier klank-en kleurdiensten 'in de woestijn' KERKDIENSTEN mWim de Kren PAGINA 16 rjENSDAG 5 MAART 2003 SOESTER COURANT PAGINA 17 Bent u een UITGAANDER m/v met 55 jaar ervaring? kshop Helmers Ironisch zieken en gehandicapten Dierenlief Dierenleed 'otter ^hamber is' Jehovah's Getuigen op Radio Soest NPB-lezing over 'Joodse feesten' Bijeenkomsten op Wereldgebedsdag Boekenweekthema ^Burgerlijke^ Medium PASO Individuele begeleiding bij computer Vanaf zondag 9 maart, Wilhelminakerk Sportuitslagen Proefduik VISSEN John Hibbel aDidact taxatie n/biljetten Op Soest, herhaald 1 Pm' - ^et maancie,iik~ 'C. van Daatselaar Reactietelefoon Het Zwanenkoor Brassbandmuziek H.T. Tielemans Soest 55+ Statenverkiezingen Soest Klassiek 1 Soest Klassiek 2 'joja, dan wordt u gezocht! Speciaal voor u (55+) is er nu het Activiteiten Vetwerk. Deze week zoeken wij senioren jje graag met anderen willen uitgaan. Bijvoorbeeld naar de bioscoop, het theater, jen museum bezoeken, dagtochtjes maken ;en expositie bezoeken. of velen voor Mogen ïen? te reserveren: •0 uur. Toegang: ictie: Jan Visser, ïja Uiterwijk. I een - Ln expositie bezoeken. vraagt, wij zoeken Voor de bemiddeling betaalt u éénmalig een bedrag van 2 50 y kunt precies aangeven naar wie op zoek bent om uw bobbJ bezigheid of belangstelling mee te delen. Zodra we een geschikte persoon hebben gevonden, brengen we deze (telefonisch) met u in contact. Voor aanmelding of informatie kunt u naar het spreekuur komen big de SWOS, Dalplein 6 donderdagmiddag van 13.30 tot 15.30 UUr telefoon 035 - 588 04 04 .«ij zijn ook te beluisteren in het radioprogramma van Radio Soest ïdere vrijdagmorgen tussen 11.00 en 12.00 uur. iaart dag van de jazz it van 16:30 tot resentatie gegeven 'bliek toegankelijk T~ Amivedi, 38035-6012697; j.ruijssenaars@tiscali.nl VERMIST Lapjespoes (sinds 21 februari), schuw, klein hoofdje in verhouding tot lichaam, Generaal Spoorstraat in Soesterberg. GEVONDEN Konijn, hangoor, beige wit, Zui dergracht. Voor informatie; José Ruijsse- naars, tel./fax 6012697. uur. Toegang gra- 0 maart ide vakantie bij zijn inte, reist de jonge tg Harry Potter op- kwarts (Zwcinstein) eede leerjaar te be- jderen komt echter dat duistere krach- rk zijn in de gangen Kan het zijn dat de er opnieuw is geo- :esvolle, eerste Pot- :ry Potter And The Stone' - nog vers in at, is er nu dus al de rry Potter And The Secrets' meer van e, zeker niet. Chris schrijver Steve Klo- :rin een filmverhaal spannender, donker- ider en avontuurlij- ietwat statische ver- Philosopher's Sto- e in visueel opzicht we Potter zijn voor- voorbij. Quidditch et er plotseling snel ait, monsters komen r en ook Hogwarts en stuk imposanter, i ;el dat deze Potter iets te heftig is voor v e kijkers. ;rschil is dat Daniël irry Potter) in 'The Secrets' gaat acteren, Je eerste film weinig an verbaasd om zich Naast Harry en de vertrouwde Ron en ijn er ook twee nieu- ie in de film schitteri et voetlicht komen, eth Branagh had er ier in om de ijdele le is Smalhart gestalte te nder, nog merkwaar- personage is huiself van de familie Malfi- wie de eerste Potter niet te bang is uitge- zeker naar de tweede Ï002, kleur, 161 min.) 10:30 uur. Entree: 65+: 3,50. Reser- iag t/m vrijdag 9:00- 16019577. matie op internet: k-soest.nl of artis-" let bestuur van de Stichting liëntenraad Chronisch zieken n Gehandicapten (CCG) oudt woensdag 19 maart van- i 19:00 uur een presentatie- ïvond in het gemeentehuis. De Lvolger van de Adviesgroep Gehandicapten Soest zal zijn wkzaamheden dan toelich ten. DeCCG-Soest zet zich expliciet in >f chronisch zieken en gehandi- upten in Soest en Soesterberg en ioudt zich zodoende ook bezig iet zaken die voor de doelgroep belang zijn in het dagelijks le ken, maar niet met bijvoorbeeld ^handelingen en medicijnen. [De CCG kan wel in actie komen het gaat om aanpassingen in -een woningen, een goede uitvoe- |"ring van de Wet Voorzieningen Gehandicapten, door- en toegan kelijkheid van wegen en gebou wen, openbaar vervoer, werk en Irecreatie. De CCG brengt ge waagd en ongevraagd advies uit 'aan de gemeente, instellingen en ondernemers. Eens in de twee jaar wordt een enquête gehouden onder de doel groep en er wordt met hen meege- 1 dacht. Eenmaal per jaar is er een voorlichtingsavond, zoals op 19 maart. Verschillende leden van de CCG zullen dan een toelichting geven op wat de verschillende werkgroepen allemaal doen. Wet houder Bert Krijger doet hetzelf- j de over het gemeentelijk beleid. Als intermezzo demonstreren plaatselijke leveranciers diverse hulpmiddelen en worden er dia's van praktijksituaties vertoond. In de hal zijn gratis consumpties ver van Zomeren aan het woord. Daarna worden de procédés aan de hand van een casus ovér wo ningaanpassing verduidelijkt. Be zoekers krijgen de gelegenheid om vragen te stellen aan het panel van deskundigen. Op verzoek van de CCG heeft de gemeente alle WVG-gerechtigden een uitnodiging gestuurd voor de presentatieavond. Wie er geen heeft gekregen, is natuurlijk toch welkom. Het gemeentehuis is 19 maart vanaf 18:30 uur toegankelijk voor belangstellenden. Na de pauze komen de ervarings- deskundigen Chr. Schrijver en R. Op zondag 9 maart om 18.00 uur wordt er op Radio Soest een ge- loofopbouwende toespraak uitge zonden met als thema:- "Het hoofd bieden aan de zorgen van het le ven". De spreker is Paul de Roos uit de gemeente Soest. Zijn lezing zal o.a. gaan over gezondheid en relatieproblemen, een dreigende oorlog in Irak e.a. Wat is de juiste manier om hier mee om te gaan? Kunnen schriftuurplaatsen een welkome hulp zijn in deze moeilij ke en angstige tijden? Het ant woord is ja, de bijbel geeft de ze kerheid dat binnenkort deze pro blemen tot het verleden zullen be horen. Heeft u vragen over de uitzending of behoefte aan meer informatie over de bijbel, bel de koninkrijks zaal, @035-6011310 (antwoordap paraat), ook voor een gratis huis bijbelstudie. Er wordt zo snel mo gelijk gereageerd. De volgende uit zendingen van Jehovah's Getuigen op Radio Soest zijn op zondag 20 april en op zondag 1 juni, om 18.00 uur. Op dinsdag 11 maart houdt mevr. ds. E.W. Laman Trip-Kleinstarink uit Warnsveld in de consistorie van de Nederlandse Protestanten Bond, Rembrandtlaan 20 (ingang vanaf het parkeerterrein aan de Pieter de Hooghlaan) een lezing over het thema 'Joodse feesten'. Feesten zijn belangrijk in het leven. Een spreekwoord zegt: 'Een leven zonder feest is als een lange weg zonder herberg'. In o.a. hoofdstuk 23 van het bijbelboek Leviticus worden feestdagen 'als door God ingesteld' en als 'geschenk van God' beschreven. En 'geschenken van God' dienen altijd 'tot heil'. Feestdagen bepalen bij ons dan ook de 'essentialia' van het leven. In verhalen en gebruiken worden deze vastgehouden en doorgege ven. Onze christelijke feestdagen vinden hun oorsprong in de Jood se. Jezus zelf heeft heel consequent de 'vierdagen' van zijn volk ge vierd. De lezing wordt aangevuld met een klankbeeld, dia's en mu ziek. Ds. Laman Trip is remon strants predikante in Friedcrich- stadt, Sleeswijk- Holslein. Iedereen is van harte welkom. Do bijeen komst begint om 15:00 uur. Toe gang vrij. Op vrijdag 7 maart wordt de We reldgebedsdag gehouden. Chris tenvrouwen uit Libanon schreven de liturgie met als thema: 'Kom, Schepper Geest'. In Soest worden samenkomsten gehouden in Groot Engendaal, Boekweitland (10:30 uur); Molenschot, Dalplein (14:00 uur) en de NPB-kerk, Rembrandt laan 20 (19:00 uur). Volgende week begint de boeken week. Thema is dit jaar 'Leven en dood'. In veel boeken speelt dc dood een rol. Ook in het meest verkochte boek, de bijbel, heeft een sterfgeval een centrale plaats. Jezus Christus sterft aan een kruis. Over de betekenis van dit sterfge val gaat de kerkdienst van zondag middag 9 maart in de gereformeer de kerk vrijgemaakt, Parallelweg 1. Het thema is: Jezus' dood bevrijdt ons van de dood. Voorganger is ds. A.M. de Hullu. De dienst begint om 17:00 uur. Informatie: @5826448 of 6027898. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 21 februari t/m 26 februa ri 2003. GEBOREN: Dirk Tim Alexander, zoon van C. van dc Vendel en A. Tim. - Sop- hie Maartje Marini, dochter van P. Schneider en J. Haveman. - Bar- tholomeus Andreas, zoon van A.J. Hooft en J.A.M. Janmaat. - Da- miën Jorgino, zoon van J.G. Tha- koersingh en J.M. Helleman. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Paulus Gerardus Veenman en Marta Krzywkowska. - Cornelis van Essen en Wilhelmina Cornclia Maria Wolfsen. \OLTREKMNGHUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Ronaldus de Louw en Karolina Brzozowska. - OVERLEDEN: Eppo Slijm, e.v. Jantje Zuidcma. - Wilhelmina Adriana van Someren, w.v. Bauke van Ketel. - Hendrik Jan Kruitbos. - Cornelis Engelber- tus Lok, e.v. H. Hoogeveen. - Irma Maria Christina Rouffaer, e.v. P.R. Ravenhorst. - Geertruida Klasina Hogeboom, e.v. L.R. van Hees. - Jeane Melany van Hulst, w.v. A. Raven. - Caecilia Augus- te Christiana, w.v. C. Baaij. - Theodorus van Dijk, w.v. M. Ver woerd. Ronald Dobbelaar komt maandag 10 maart bij PASO voor spontane waarnemingen. Hij maakt daarbij gebruik van voorwerpen. De Ha genaar begint om 20:00 uur in het Vriendschapgebouw aan de Nach- tegaalweg 8a. Entree: 2,00 voor leden en 4,50 voor anderen. Een nieuwe service van ontmoe tingscentrum De Klarinet is indivi duele computerbegeleiding voor 55-plussers. Zij kunnen, op af spraak, op donderdagmiddag tus sen 14:00 en 16:00 uur terecht in het computerlokaal voor deze hulp. De kosten bedragen 1,00 per uur. Het internetcafé van de De Klari net aan de gelijknamige woon straat is op andere dagdelen ook toegankelijk, maar dan is indivi duele begeleiding niet mogelijk. Voor een afspraak op donderdag middag kan worden gebeld naar 6023139. Bingo Op vrijdag 7 maart houdt De Kla rinet een lentebingo. Deze begint om 14:00 uur en bestaat uit acht ronden. Een bingokaart kost 3,00 inclusief een gratis kopje koffie of thee. Zaterdag 8 maart zondag 9 maart Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: @0900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, @033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: H. Oosterveen, Dalplein 11-13, 886014148. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, @033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: J. Meursing, Van Mecklenburglaan 13-15, @6015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., @06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Vier weken lang staan de dien sten in de Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18, in het teken van een boeiende reis door de woestijn. Het zijn we ken die al eeuwenlang de voor bereidingstijd voor het komen de feest van Pasen zijn. Het thema van de woestijn is niet zomaar gekozen. De woestijn staat symbool voor het gehele leven, de struggle for live, met al zijn ontbe ring en vreugde, met al zijn verlei dingen én verwachtingen. Het is de plek van honger en dorst, van vas ten én visioenen. Juist die woestijn zocht Jezus op als laatste voorbe reiding voordat hij aan zijn 'dienst reis' door het land van de belofte begon. Het subthema voor zondag 9 maart luidt: 'Bedreigingen en uitdagingen in de woestijn'. Evenals de laatste zondag van het jaar 2002 zijn de komende zonda gen zogenaamde 'klank-en kleur diensten'. Dat betekent dat er niet alleen liederen en teksten worden geprojecteerd op een groot scherm, maar zowel de verkondi ging als de gesproken teksten visu eel ondersteund worden. Daar naast wordt Tora Schuurman als violiste verwelkomd. Zij is de dochter van de overleden compo nist A.C. Schuurman, die heel wat prachtige orgel- en muziekwerken op zijn r.aam heeft, en waarvan er ruim een tiental in het liedboek zijn opgenomen. Gert Muts zal enige van zijn werken voor, tijdens en na de dienst op het orgel ten gehore brengen. De lezingen zijn: Exodus 15: 22- 27 en Marcus 1: 12 en 13. Wille- ke Vermaat verzorgt het kinderge deelte in de dienst en voor de al lerkleinsten is er kinderoppas. In deze diensten zal ds. Jaap Huis man voorgaan. Voor deze en ko mende diensten is inspiratie ge zocht o.a. in het boek van Bcrnard Rootmensen: '40 woorden in de woestijn'. BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandag: Flinstones - Rode Duif 4-1, Big Splitters - Pinchasers 3-2, Fysio en Fitness - SNS 4-1, Bril- jantjes - Nobody 5-0, Strajk - Teamwork 1-4, Outsiders - Pins- hakers 3-2; Dinsdag: Just us - Mis- sfits 2-3, Toverbal - Ama Boko Boko 5-0, BB-tjes - Pinfall Fanta- sies 2-3. DANSEN Gerla Andos Waterlandcup te Landsmeer. Hobby klasse junioren 4 standaard: 1. Marco Roskam en Lenny Kuyer; latin american: 1. Harric Herfst en Anita van de Hoek, 3. Marco Roskam en Lenny Kuyer; sportklasse junioren 4 standaard: 2. Harrie Herfst en Anita van de Hoek; hoofdklasse senioren 4: Roy Meilof en Alyne Oosthof lc stan daard en T latin american. Bij The Experience kan zaterdag 29 maart weer een proefduik wor den genomen. Dat gebeurt in Spleasure Centrum aan de Dalweg en kost 20,00 inclusief het ge bruik van materialen. Deelnemers kunnen bekijken of ze een duik- cursus voor het PADI Open Wa ter Diver brevet willen gaan vol gen. Opgeven voor de proefduik kan tot uiterlijk dinsdag 18 maart, 88 030-2258371 of 06-55726111. Zaterdag 8 maart Rooms-kathuliek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 communieviering (werkgroep); mannenkoor Zondag 9 maart Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 kardinaal A. Simonis en pr. F. Overbcck; vormselviering; 'Toont Goed' Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pr. H. Goddijn; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 communieviering (werkgroep); Co'ro mediante Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 B. Steenhuis; communieviering; samenzang Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten; avondmaal Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 ds. P.D.J. Buijs, Veenendaal; 15:00 ds. A.K. Wallet, Naarden Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. A.M. de Hullu, Bunschoten Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 15:00 ds. A.A. Brugge Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 A. Rot, Amersfoort Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 G. van Engelenhoven; 19:30 jeugddienst Time-Out Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. A.A. van Daalen; koor Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. J. Schelhaas, Zwolle Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. L. v.d. Berg Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Woensdag 12 maart (biddag) Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 14:30 ds. J.C. de Groot, Dordrecht; 19:30 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 15:00 en 19:30:30 ds. A. den Boer, Elspeet Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 19:30 ds. R. ter Beek ln de haven van Amersfoort was John Hibbel weer eens de meest succesvolle visser van De Snoek baars. Hij had 37 keer beet en kwam uit op een totale lengte van 7.57 meter. Daarmee won Hibbel de zevende wedstrijd. Willem van de Kraats ving net zo veel vissen, maar bleef steken op 6.63 meter en werd derde, achter Peter de Rond (6.97). Gerrit Ka- sius die dc zesde wedstrijd op zijn naam had geschreven, moest zater dag genoegen nemen met de elfde plek. Hij ving 3.23 meter vis. Er deden 27 leden van de Snoekbaars mee. Zij mochten allemaal hun ei gen stekkie uitzoeken en hadden niet te klagen over de omstandig heden. Omdat het weer goed was en er vrijwel geen wind stond, kon er scherp worden gevist. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. teropleidingen groepen. Direct Flexibele lestijden, ursusaanbod voor n en volwassenen ok senioren). tel. 035 - 6022826 www.datadidact.nl Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lo kale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagi na's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. g 15 maart vindt in par- De Weegbree, Weeg- 105, een kosteloze taxa- mst plaats op het ge- nunten, penningen en :n. De bijeenkomst 13:30 tot 17:30 uur en atief - min of meer in /an 'Kunst en Kitsch' - croepsnumismaten, sa- ïd als Gerome, allen lid ederlandse Vereniging andelaren. j IJl se radiomagazi- deze keer met wordt herhaald op donderdag 6 maart om 12.00 uur. In dit pro gramma, dat op de laatste zondag van februari rechtstreeks werd uit gezonden vanuit Artishock, ont vingen zij wederom enkele interes sante gasten. Zoals prof. Renger de Bruin, hoogleraar Utrechtse ge schiedenis en conservator van het Centraal Museum, en ir. Henk Lugtmeyer, directeur van het Utrechts landschap. Zij spraken vooral over de komende provincia le verkiezingen. De vaste columniste Simone Wij- nands luchtte haar hart over haar studentenkamer en de Soester journalist Hans Kruiswijk vertelde over Rinke Tolman in het kader van de komende Boekenweek 2003.^ In het tweede deel van 'Op Soest kwam een zeldzaam poëzie bundeltje 'Wingerdblaren' ter spra ke. Dit boekje, dat is geschreven door de zuster van Vincent van Gogh, werd door Peter van der Weij ontdekt in het Museum Oud Soest. Vervolgens werden drie le den van de Burgerwerkgroep Fun dament geïnterviewd over hun af scheid van de Soester burgerparti cipatie. Het programma werd afge sloten met een discussie tussen Petra Thomas, vice-voorzitter van de Soester Zakenkring en de heer Bakker, voorzitter van de vereni ging Vrij Polderland. Ja, waarover spraken zij....? Loes Phoelich was de gastvrouw en de techniek was in handen van Fredy Timmer en Wim Kiezebrink. In 'Waar blijft de tijd', het pro gramma waarin oudere bewoners van Soest en Soesterberg hun le vensverhaal vertellen, deze week mevrouw C. van Daatselaar-Cou- wenberg. Zij heeft vroeger een handwerkwinkel gehad aan de Koninginnelaan, woont in Mariën- burg en is 85 jaar oud. Aan deze laan (vroeger de Veenhuizcrlaan) heeft zij nog veel herinneringen. Bij de opening van de vernieuwde laan in 1930 mocht zij aan de toen malige burgemeester van Soest de schaar aanbieden. Haar vader, die onderwijzer was aan de Ma- riaschool, zat in de feestcommissie. Mevrouw Van Daatselaar is jaren lang lid geweest van een zangkoor, al kon ze, volgens eigen zeggen, niet zingen. Als ze naast de heer Van de Schepop zat (de bekende dirigent van het kerkkoor) play backte ze. Haar herinneringen gaan verder naar het vroegere ge bied Braamhage waar ze veel ple zier beleefde met waterfietsen. Het interview is opgenomen door Jan Visser op 1 november 2000. Pre sentatie Wim de Kam. U kunt luis teren naar dit programma van de Historische Vereniging op zondag 9 maart om 12:00 uur. Onder het motto 'de reactietele foon, die bel je gewoon' kunt u bij Radio Soest terecht voor een klacht, een wens, een blijde bood- schap of een compliment. Bel ons en vertel wat u op uw hart heeft. Wij nemen uw bericht op en zen den dat volledig uit elke laatste zondag van de maand in het pro gramma Op Soest vanaf 16:00 uur. Reactietelefoon 6093853. Deze week geen Soesters in 'Soes- ters en hun muziek' maar een groep onvervalste Amsterdammers en wel het Zwanenkoor. Omdat de studio van Radio Soest te klein is ontvangt Lonneke Meijer een de legatie van het koor bestaande uit Ria van Schaik, Nico Meijer en Hans van Oort. Het koor werd ge formeerd in 1988 in het Amster damse café De twee Zwaantjes voor een eenmalig optreden in de Westerkerk. Eind 1989 werd het koor officieel opgericht. Vanaf dat moment is de populariteit van het Zwanenkoor zowel in als buiten Amsterdam gegroeid. Zij traden op in de Rode Hoed, in de Nieu we Kerk, het Olympisch Stadion, op de televisie, ook de plaatselijke, bij Sonja op de VARA, bij de AVRO en nog veel meer. Het koor bestaat uit 60 leden en zingt naast het Amsterdamse repertoire ook liedjes en medleys van diverse Ne derlandse artiesten. Vorig jaar heeft het koor de derde cd opge nomen welke door Imca Marina in het Koninklijk Theater Carré ten doop werd gehouden. De uitzen ding is op donderdag 6 maart om 17:00 uur. Techniek Rik van Drie. Kees Vroon laat u elke maand ge nieten van een uur lang brassband muziek en vertelt u tussendoor veel achtergrondinformatie, waar door u deze muziek nog beter leert waarderen. In de uitzending van maandag 10 maart om 14:00 uur staat de Brassband Schoonhoven met enkele prominente Britse so listen centraal. Het programma is samengesteld volgens de brass band-concerttraditie, met veel ge makkelijk in het gehoor liggende muziek uit film, musical, opera en speciaal voor brassband gecompo neerde karakterstukjes. De eerste solist is Glyn Williams, geboren in Wales, op euphonium. Daarna hoort u Andrew Fawbert op trom bone. Tot slot kunt u luisteren naar Ian Porthouse op cornet. De brass band behoort tot de top in Neder land, speelt in de kampioensdivi sie en was in 2002 winnaar van open Franse brassbandkampioen schappen. De herhaling van dit programma is op zondag 16 maart om 16:00 uur. Ook deze maand weer aandacht voor het Soester zakenleven in het programma 'Soest in bedrijf. Deze keer heeft Henk de Jong als gast de heer H.T. Tielemans. Zijn he renkapsalon kreeg in januari een legpenning van de Kamer van Koophandel omdat het bedrijf ruim 50 jaar bestaat. De kapsalon is gestart in 1951 en opereert van af 1957 onder leiding van de heer Tielemans. In het programma wordt ingegaan op het kappersvak van toen en nu. Het knippen en scheren (3x per week). De ver schillen in opleiding tussen de ja ren 50 en nu. Wat was de functie van een kapperszaak in die begin periode in de samenleving? Waar nu recreatiezalen en deskundigen erbij komen om mensen te verma ken en bezig te houden was toen de scheer- en knipsalon het ont moetingscentrum voor de bevol king. Daar werden de laatste nieuwtjes uitgewisseld en kwamen de sterke verhalen. Wat je als kap per allemaal meemaakt kunt u ho ren op vrijdag 7 maart om 10:00 uur. Herhaling op dinsdag 11 maart om 17:00 uur. In het wekelijkse programma voor senioren heeft Karin de Lange op nieuw enkele interessante gasten en onderwerpen. Aan de voora vond van de Statenverkiezingen heeft zij bijvoorbeeld een gesprek met mevrouw P. Pieper, kandidaat voor het CDA. Daarna is er aan dacht voor het Jaar van de Boer derij. Verder is er nog een gesprek met Pieter Wortel van De Soester Kring over heraldiek. Het pro gramma wordt uitgezonden op vrijdag 7 maart om 11:00 uur. Op de dag voor de verkiezingen besteedt uw eigen Radio Soest na tuurlijk ook aandacht aan de ver kiezingen van de Provinciale Sta ten. Peter van de Weij leidt een gesprek met twee kandidaten uit Soest en Soesterberg. Jan Pieter Lokker van het CDA en Steef Kla- renbeek van de WD debatteren over wat zij belangrijk vinden voor de provincie Utrecht. U kunt naar dit debat luisteren op maandag 10 maart om 10:00 uur. Techniek Piet Rooimans. De tweede helft van de 19dc en de eerste helft van de 20slc eeuw staan voor de romantische pianoconcer ten. Niet zelden waren componis ten zelf befaamde pianisten. Pro ducent Jacques van de Griendt laat u dit uur kennis maken met de Pools/Duitse componist Franz Xaver Scharwenka en de Duitser Emil von Sauer. Scharwenka en Von Sauer waren opperbeste pia nisten en briljante componisten. Zij reisden met hun pianoconcer ten de hele wereld rond, speelden met de beste orkesten onder be faamde dirigenten maar haalden de eindstreep nimmer. Zij werden verslagen door Tschaikowsky, Rachmaninoff, Chopin, Liszt, Saint Saens en Grieg. Dat zij nog steeds het beluisteren waard zijn kunt U horen op zondag 9 maart om 14.00 uur. Presentatie Inske den Duik. bruikbaar zouden zijn. In de ortho doxe kerken was het gebruik van instrumenten echter niet toege staan. Hij loste dit op door de koorzang acht tot tienstemmig te maken waardoor het geheel klonk als een vocaal orkest. Hij vond dat de Vespers zijn beste werk waren. U kunt hiernaar luisteren op zon dag 7 maart om 15:00 uur. Presen tatie Berna Kousemaker. In zijn tweede uur klassiek stapt Jacques van de Griendt over naar een van de win naars: Sergey Rachmaninov. Hij werd gebo ren op 1 april 1873 in het plaatsje Onegg bij Novgorod, zo'n honderd kilometer ten zuiden van Sint Pe tersburg. Zijn jeugd werd over schaduwd door een bankroet en het verloren gaan van het familie kapitaal, de daarop volgende scheiding van zijn ouders en de vroege dood van zijn twee zusjes en een broer. Dit alles bezorgde hem een blijvende fascinatie voor de dood en een voortdurend besef van de broosheid van het leven. Waarschijnlijk is dit de oorzaak van een van de meest in het oor springende kenmerken van zijn muziek: de altijd aanwezige inten se nostalgie. Rachmaninov was praktiserend religieus. Hij wilde dat de Vespers ook religieus bruik baar zouden zijn. In de orthodoxe kerken was het gebruik van instru menten echter niet toegestaan. Hij loste dit op door dc koorzang acht tot tienstemmig te maken waar door het geheel klonk als een vo caal orkest. Hij vond dat de Ves pers zijn beste werk waren. U kunt hiernaar luisteren op zondag 7 maart om 15:00 uur. Presentatie Berna Kousemaker. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 6 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Even uitblazen 12:00 Op Soest 14:00 Operetteland 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Kleinkunst en cabaret 17:00 Soesters en hun muziek carnavallers 18:00 Radio M VRIJDAG 7 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soest in bedrijf 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... gast: Piet Ekel 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 8 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 9 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Historische Vereniging 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 The Beatles 17:00 Musica Aeterna 18:00 Kerkdienst Jehovah's Getuigen 19:00 Christelijke muziek 20:00 Samen bijbel lezen 21:00 Radio M MAANDAG 10 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Debat statenverkiezingen 11:00 De straat van... 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 Brassbandmuziek 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (li) 17:00 De Derde Helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 11 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soest in bedrijf (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M WOENSDAG 12 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting; met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical cn cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M In dit programma-overzicht van Radio Soest vindt men elke week de gegevens over de uit zendingen van donderdag tot en met woensdag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namid dag (op een enkele uitzondering na) worden uitgezonden via de kabel en de ether. Na deze lo kale uitzendingen wordt overge schakeld naar de regionale zen der Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (in gezonden brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk donderdagmor gen in de studio worden ingele verd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, 035- 6093851; fax: 035-6093860; e- mail: radio@soest.nl. Ook voor programma-idcecn, persberich ten, aankondigingen, vereni- gingsnieuws, clubbladen, etc.

Soester Courant | 2003 | | pagina 17