Visser Inspraak over verkeer is begonnen 'Gemeente kan nog veel meer doen voor betaalbaar wonen' STEM SOEST DE STATEN IN! 30% KORTING iACTUEEL vice Post f 'Wat een zooitje hier' De Windhond zet studenten in voor nieuwe fondsenwerving In maximaal 300 woorden uw mening in de krant Bewoner: 'De maat is nu vol' Eenrichtingsverkeer op deel van Hellingweg opgeheven Hongerkuur Griftlanders PAGINA 2 WOENSDAG 5 MAART 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 EEK 51 DAG 2.96 ierhoud jclarnekrant M/V [NATUURLIJK] 1. WONEN J Onder invloed Overwegen Soest 's nachts gesloten Reacties tot 2 april; hoorzitting op 16 juni; besluitvorming 3 juli WWttW' Boeiende discussie op bijeenkomst van PvdA ANWB-Kampioen rijdt door Soest Ideeën en suggesties van projectteam Weer vernielingen in Den Blieklaan Leerlingen eten 24 uur niets Bij alle Decleorbehandelingen vanaf 35,- op diverse Decleor lichaamsproducten Dualisme SOEST Service voor alle merken Bromfietser en agent vallen bij aanhouding - Soest )1 27 ucten van cher is daardoor s en vestigingen ucces vergeten: iten in het beleid, iddel van yducten naar onze e te woord worden ieuwe 110.00- 17.00 uur nstantie bieden wij i een contract voor ves Rocher >3 LA Soest. AL 7 JAAR IN SOEST Binnen- en Buiten Meubelen Mandwerk - Accessoires Gordijnen - Karpetten Dealer van o.a.: Teak Garden Lloyd Loom - Luxaflex Inrichten) van: GRATIS BEZORGEN IN DE REGIO rfj.. Burg. Grothestr. la M 3761 CJ Soest Jlgt 03S - 602 27 68 TEGENOVER DE HEMA In de nacht van zaterdag op zon dag kreeg een 25-jarige Soester een procesverbaal, omdat hij onder invloed van alcohol reed. Hij werd kwart over een aangehouden op de Soesterbergsestraat. Tevens kreeg hij een bekeuring, omdat hij geen rijbewijs bij zich had. Soesterbergsestraat Op onderstaande data is de over weg Soesterbergsestraat afgesloten voor alle verkeer: vanaf zaterdag 15 maart 22:00 uur t/m zondag 16 maart 08:00 uur; vanaf zaterdag 29 maart 22:00 uur t/m zondag 30 maart 08:00 uur. Paltzerweg/Berkenlaan Op onderstaande data is de over weg Paltzerweg/Berkenlaan afge sloten voor alle verkeer: vanaf zaterdag 22 maart 22:00 uur t/m zondag 23 maart 08:00 uur; vanaf dinsdag 25 maart 22:00 uur t/m vrijdag 28 maart 08:00 uur. Deze afsluitingen zijn nodig van wege onderhoudswerk aan het spoor op het traject vanaf de Soes terbergsestraat tot aan Den Dol- der. Het verkeer zal met borden worden omgeleid. Wegsfeepregelmg jan krach Soesters, komt u maar met uw plannen, suggesties, ideeën, commentaren, argumenten, op- en aanmerkingen. De in spraakronde over de hoot'dwe- genstructuur is losgebarsten. De toekomst van de lokale in frastructuur wordt de komende maanden bepaald. In het gemeentehuis gaf wethou der Harry Witte gisteravond het startsein voor de inspraakprocedu re door de tentoonstelling over het verkeer te openen. Deze is op doordeweekse dagen te bezichti gen in de hal van het gemeente huis. Speciale informatiespreek uren zijn er op de woensdagen 12 en 19 maart (13:00-17:00 uur) en op de donderdagen 13 en 20 maart (19:00-20:00 uur). Op za terdag 15 maart is de tentoonstel ling te zien in de Van Wecdestraat, precies een week later in de Soes terbergsestraat, beide dagen van 10:00 tot 16:00 uur. Met het Grift- land College wordt nog overlegd of de reizende expositie ook daar een dag komt te staan. In de afgelopen dagen werd de gemeentelijke folder over de hoofdwegenstructuur huis aan huis verspreid in Soest. In deze kleurrij ke brochure met veel foto's presen teert de gemeente de twee scena rio's (een met en een zonder rond weg) en wordt aangegeven aan de hand waarvan voor deze opties is gekozen. De acht raadsfracties ver woorden in het kort hun stand punt. Reactie Ook is in de folder een antwoord kaart afgedrukt, waarop burgers hun reactie, voorkeur en of alter natief kunnen aangeven. Reageren kan, ook op andere schriftelijke wijze, tot uiterlijk 2 april. Alle in zendingen die op tijd binnen zijn, worden verwerkt in de reactieno ta. Een enkele brief en telefonische reactie bereikten de gemeente reeds voor de officiële start van de inspraak. Verder hebben verschil lende groeperingen, zoals de Ver eniging Vrij Polderland (tegen ie dere aantasting en bedreiging van de polder), hun mening geventi leerd. Ze zullen dat ook nog via de In een uitpuilende zaal van res taurant Fusions heeft de PvdA het probleem van te weinig be taalbare woningen in Soest van t alle kanten belicht. Slotsom van de avond was dat de ge meente zeker niet met lege handen staat en veel mogelijk heden kan benutten om te zor gen dat die woningen er ook daadwerkelijk komen. Staf Depla, kamerlid van de PvdA, riep gemeenten op meer te bou wen voor starters en ouderen. 'Als je als gemeente de kans krijgt om te bouwen dan moet je dat ook doen'. Als extra hulpmiddel is er nog het toewijzen van woningen voor de eigen bevolking. Daarvoor is het nodig dat de oude huisves- tingswet die de eigen inwoners een voorkeursbehandeling geeft, weer terugkomt. Tijdens de formatiebe- handeiingen tussen CDA en PvdA staat dit punt nadrukkelijk op de agenda. Dit sluit aan bij het recen te bericht uit de kabinetsformatie dat het dorp weer nieuwe ruimte krijgt voor woningbouw voor de eigen bewoners. Jelleke Kramer, lid van provincia le staten, gaf aan dat de provincie de gemeenten meer moet onder steunen om het betaalbaar wonen te stimuleren. Bouw van apparte menten voor jongeren en leeg staande bedrijfspanden inrichten voor wonen zijn volgens haar con crete oplossingen. Wat de provin cie in ieder geval zou kunnen doen is om bij nieuwbouwplannen min stens 30 procent te bestemmen voor sociale woningbouw. Johan de Greef, directeur van Por taal Eemland, gooide de knuppel in het hoenderhok met zijn stelling dat er in Soest voldoende betaal bare woningen zijn. Het probleem is alleen om die woningen ook bij de juiste personen te krijgen. Men sen die eigenlijk weer zouden moeten doorstromen, blijven in die huizen wonen. De Greef kreeg prompt reacties uit de zaal. Het wordt voorgesteld of mensen niet weg willen, maar de meesten kun nen die stap niet zetten, omdat die huizen te duur zijn. 'De woning markt zit doodgewoon op slot' was de conclusie. De Greef s oplossing voor dit pro bleem is op het eerste gezicht op vallend: gooi de huur omhoog en compenseer vervolgens die men sen die deze huurverhoging niet kunnen betalen. Dit systeem zou bewoners eerder aanzetten om dan maar een andere woning buiten de sociale sector te betrekken. Deze onorthodoxe oplossing vond wei nig bijval in de zaal. Een positie ver onthaal kreeg zijn pleidooi om het woontoewijzingsysteem dras tisch te veranderen. Alle 'betutte lende' criteria zouden moeten ver dwijnen, zodat je als het ware een vrije loterij krijgt. Iedereen heeft dan gelijke kansen en met name voor jongeren is dat een aanmer kelijke verbetering. Een opsteker voor de gemeente die nu al bezig is om het toewij zingssysteem te veranderen. Uit de zaal kwamen nog diverse voorstellen om het wonen in Soest meer betaalbaar te maken. Het probleem van de te dure grond in Soest is niet onoverkomelijk, als de gemeente zelf maar een actieve grondpolitiek voert. De recente actie van het college om gebruik te maken van het voorkeursrecht van de gemeente in Soesterberg ver dient navolging. Een interessant idee was verder dat burgers zelf gezamenlijk woningbouwprojecten gaan ontwikkelen. Door de pro jectontwikkelaar erbuiten te laten, zijn er grote besparingen op de bouwkosten te bereiken. De jonge ren, die in grote getalen naar deze bijeenkomst gekomen waren, kwa men nog met diverse andere prak tische ideeën. 'Breng meer diversi teit in het wonen aan. Je zou aan de Albert Cuyplaan flats voor ouderen kunnen afwisselen met flats voor jongeren. Die jongeren zouden dan ook kunnen bijsprin gen als ouderen hulp nodig heb ben.' Sanne Schalkx wees er op, dat je echt iets moet doen voor jongeren die nu tussen wal en-schip dreigen te vallen. Ze komen niet in aan merking voor een huurwoning in de sociale sector, maar verdienen ook te weinig voor een woning in de vrije sector. Voor dit 'inko mensgat van Sanne' wil het Ka merlid Depla zich sterk gaan ma ken. Eric Bervoets, fractievoorzitter van de Soester PvdA, sloot de bijeen komst af en beloofde de aanwezi gen dat de PvdA-fractie de druk op de ketel zal opvoeren. En pas sant wees hij nog op de startersre- geling die nu in Amersfoort wordt ingevoerd. Dit zal betekenen dat starters gemakkelijker op de wo ningmarkt zullen komen. Hij kon digde aan dat de fractie een initia tiefvoorstel overweegt, als er in Soest niet snel verbeteringen ko men. officiële weg doen. De Winkel kring Van Weedestraat houdt mor genavond een ledenvergadering om haar standpunt te bepalen. Gelet op eerdere uitlatingen van het bestuur en van leden tijdens een informatieavond mag worden aangenomen dat ze voor een rond weg zijn, maar tegen het plan om de winkelstraat autovrij te maken. Ook individuele burgers laten zich niet onbetuigd. Onlangs ontvouw de de Soester R. Huart zijn plan voor een autotunnel op de kruising van de Vondellaan en de Soester bergsestraat. Evert van Brumme- len, die jarenlang op de Ossen- damweg woonde, heeft een websi te gemaakt die helemaal aan de hoofdwegenstructuur is gewijd. Met foto's, probleemstellingen, vragen en antwoorden. Belangstel lenden kunnen deze vinden op: http:/ /home.hccnet.nl/ e.v.brummelen/ossendamweg/ Andere Soesters schreven naar aanleiding van de folder een brief aan deze krant, die staan afgedrukt in de rubriek 'Meningen van le zers'. De komende vier weken zal het reacties regenen op het gemeente- Vanaf vandaag in de hal van het gemeentehuis: de tentoonstelling over de hoofdwegenstructuur, die ook nog op reis gaat door de ge meente. Foto: Soester Courant huis, van belangenverenigingen en van particulieren. Hoorzitting Vanaf begin april worden alle reac ties verzameld en gaat het Colle ge aan de slag en komt de politiek aan het woord. Voor de besluitvor ming krijgt iedereen die dat wil, de gelegenheid nog eens mondeling te reageren. Omdat een groot aantal insprekers wordt verwacht, houdt de raadscommissie ruimtelijke or dening, verkeer en vervoer op maandag 16 juni een speciale hoorzitting in het gemeentehuis. Wie daar zijn zegje wil doen, kan dat uiterlijk tot 10 juni melden bij de griffier Rien van Vliet, 6093492. Op maandag 23 juni (nieuwe da tum) vergadert de commissie zelf (er is dan geen mogelijkheid meer om in te spreken) en op donderdag 3 juli neemt de gemeenteraad een besluit. Soest krijgt doorgaans al niet veel aandacht in de lan delijke media en het gebeurt dus ook maar hoogst zelden dat men in een krant of tijd schrift iets over de plaatselij ke verkeerssituatie tegen komt. Maar zie: in de maart editie van de Kampioen, het ledenblad van de ANWB, worden 'we' genoemd, zij het niet bepaald vleiend... In de reportage van een Kam pioenrace (autotocht) van Den Helder naar Maastricht, worden van drie teams (resp. 'zuinig', 'snel' en 'gewoon') in het kort ook de lotgevallen onderweg gemeld. Het 'gewone team' - Harm Jan Buruma en Ed Lode- wijks - koos voor een route door Soest en passeerde kenne lijk ook de Van Weedestraat. De rijders noteren het volgen de: '11:30 We zitten volledig vast in het verkeer in Soest. Wat een zooitje hier. Een op de rijbaan geparkeerde auto blijkt de oor zaak. Na acht minuten kunnen we eindelijk verder. Maar nog zijn we niet van Soest verlost. 'Nee hè, de spoorbomen gaan dicht!' roept Ed uit.' Zo hoor je 't eens van een an der... Een speciale projectgroep, be staande uit studenten, gaat voor Stichting De Windhond onderzoeken op welke manie ren er meer geld kan worden binnengehaald. Dat is nodig voor de herbouw van de koren molen. De stichting is nog altijd druk be zig met het realiseren van dat plan. Het doel van de stichting is om De Windhond op zijn oorspronkelijke plek, op de Zuidelijke Eng in Soest, en in zijn oorspronkelijke staat te herbouwen binnen een pe riode van vijf jaar. Om die doel stelling te realiseren, zijn er nog altijd meer financiële middelen nodig. Het probleem is echter dat de activiteiten van de stichting op het gebied van fondsenwerving en exploitatie stagneren. Met het aanstellen van het nieuwe bestuur, in februari '99, is een goed begin gemaakt voor het ne men van de laatste hobbels, maar er zijn nieuwe ideeën en suggesties nodig. Daarom is er een project groep, van zeven vierdejaars stu denten van de opleiding Manage ment, Economie en Recht (MER) van de Christelijke Hogeschool Windesheim in Zwolle, gevraagd om deze nieuwe input te geven. Het praktijkonderwijs neemt bin nen de opleiding MER een be langrijke plaats in. Voor studenten biedt deze manier van onderwijs namelijk de mogelijkheid om erva ring in de praktijk op te doen. Dat kan hen straks helpen bij het zoe ken naar een baan. De projectgroep zal de mogelijk heden voor aanvullende fondsen werving en voor exploitatie van de molen onderzoeken en tevens ei gen ideeën inbrengen. De opdracht die ze van Stichting De Windhond ontvangen heeft, is onderzoek te doen naar en het ontwikkelen van ideeën met betrekking tot (inter)nationale fondsenwerving en de exploitatiemogelijkheden van de molen. De nadruk komt hierbij liggen op het tweede punt. De groep heeft een bezoek ge bracht aan de locatie waar de mo len moet komen te staan. Daar door hebben de studenten een goede indruk gekregen van het molenterrein. De projectgroep zal zich met volle overgave storten op de uitvoering van het project en hoopt een steentje te kunnen bij dragen aan de herbouw van de molen. Geef de CDA kandidaten uit Soest uw (voorkeur)stem. Lijsttrekker Jan Pieter Lokker: "wil een goede relatie tussen stad en landelijk gebied". Nr. 27: Henk de Jong: "wil meer aandacht voor de senioren", bestuur CDA Soest/Soesterberg Uw mening over de hoofd wegenstructuur in de krant? Dat kan. De Soester Cou rant stelt alle Soesters in de gelegenheid vanaf volgende week woensdag hun stand punten te uiten in een spe ciale verkeersrubriek van 'Meningen van lezers'. De krant daagt u daarbij wel uit om beknopt te werk te gaan en de mening in maximaal 300 woorden uiteen te zetten. Om wille van de ruimte moet deze spelregel streng worden gehan teerd. Uiteraard geldt ook voor deze ingezonden brieven dat de af zender zijn naam onder de brief moet zetten. Een vereniging of instelling kan volstaan met haar eigen naam, mits de redactie de beschikking krijgt over de gege vens van een contactpersoon. Mensen die willen reageren, wordt verzocht hun reactie zo vroeg mogelijk aan te leveren, bij voorkeur uiterlijk vrijdag morgen. Komen er op maandag nog veel reacties binnen, dan kan het gebeuren dat om prak tische redenen brieven pas een week later worden geplaatst. Reageren per post: Soester Courant, Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest; per fax: 6024904; per e-mail: soestcrt@wanadoo. nl Voor het derde achtereenvol gende jaar zijn bewoners van de Den Blieklaan tijdens het carnavalsweekeinde gecon fronteerd met vandalisme. In de nachten na de feesten in de tent op het SEC-terrein werd een spoor van vernielingen achtergelaten. Uit verschillende tuinen werden planten getrokken en elders weg gesmeten. Beplanting werd ver trapt, glasscherven lagen overal verspreid, ook straatverlichting moest het ontgelden, laat een van de bewoners weten. 'Dat is nu voor het derde achtereenvolgende jaar het geval. De maat is nu vol', zegt hij. Vorig jaar volstond hij met aangifte te doen bij de politie, al beseft ook deze gedupeerde dat de anonieme daders moeilijk te achterhalen zijn. Dit jaar belde hij het speciale meldpunt van carnavalsvereniging de Narre Knollen. Zonder resul taat. 'Ze neemt geen verantwoor delijkheid voor wat er buiten het feestterrein gebeurt. Dat zou wel moeten, vind ik. De politie zegt alleen: kom maar aangifte doen. Dat heb ik ook gedaan, maar het kan toch niet zo zijn, dat we dit moeten tolereren? Afgezien van de geluidsoverlast, die nog wel mee viel, kan het niet zo zijn dat van dalen na een feest verhaal gaan halen in een woonwijk en dat de carnavalsvereniging en de politie hun handen er vanaf trekken? Wij zitten opnieuw met honderden eu ro's schade.' De vernielingen in de tuinen en de rotzooi, waaronder veel glaswerk, op straat zijn voor de Soester aan leiding een jurist in de arm te ne men. 'Die moet maar onderzoeken op welke wijze de vergunning voor 2004 kan worden geblokkeerd en of we de schade op de carnavals vereniging of de gemeente kunnen verhalen. Eventueel neem ik ci vielrechtelijke stappen.' De bewoner heeft maandag ook aan de bel getrokken bij de ge meente en om een onderhoud ge vraagd met een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur. Tevens wil hij de politiek inschakelen. 'Tot nog toe ben ik er niet aan toege komen om met de andere buurtbe woners te praten, maar ik ga hun wel vragen wat hun schade is. Dan zullen we bezien of er een buurt- comité komt. Met carnaval is op zich niets mis, maar niet op deze manier. Wij vallen voor het derde jaar in de prijzen. Geen carnaval meer aan de Bosstraat.' Het eenrichtingsverkeer op de Hellingweg zal worden opge heven op het deel tussen de St. Theresiastraat en de Beet- zlaan. Daarmee komt de ge meente bewoners van de St. Theresiastraat gedeeltelijk te gemoet. Zij willen ook nog eens dat in hun eigen straat eenrichtingsverkeer wordt ingesteld, maar dat ziet Soest niet zitten. Volgens het col lege werkt dat alleen maar in de hand dat er sneller gereden zal worden. Het verzoek van de bewoners heeft te maken met de geplande bouw van twee woningen op de St. Theresiastraat en de verbouw van Daltonschool De Driesprong. Van wege de verkeersstroom achten zij het wenselijk dat er een mini-cir culatieplan komt. Soest werkt daar dus gedeeltelijk aan mee. Het college slaat het negatieve ad vies van de eigen werkgroep ver keer in de wind. Deze groep vindt het onverstandig het tien jaar ge leden moeizaam tot stand geko men verkeersplan voor de wijk te wijzigen. Begin jaren negentig kwam een groot deel van de bewoners in op roer over het sluipverkeer, nadat de gemeente de Waldeck Pyr- montlaan had afgesloten. Het pro bleem verlegde zich daarna naar andere straten in de wijk. Ellenlan ge discussies in de raadzaal en tal van protestacties waren het gevolg. De werkgroep denkt dat de nu voorgenomen maatregel automo bilisten eerder er toe zal verleiden om reeds vanaf de Julianalaan het eenrichtingsverkeer op het boven ste deel van de Hellingweg aan hun laars te lappen. Dat probleem ziet het college niet. Het denkt zelfs dat er op het on derste deel van de Hellingweg langzamer gereden zal worden, zodra het eenrichtingsverkeer op dat gedeelte is opgeheven. En dat komt, aldus het college, de ver keersveiligheid ten goede. Het Griftland College start zondag 9 maart weer een hon gerkuur. De tweejaarlijkse ac tie begint om 17:00 uur en er doen tachtig leerlingen uit de klassen 3 tot en met 6 aan mee. Ze hebben zich allemaal laten sponsoren en kunnen het toege zegde bedrag ophalen als ze 24 uur lang niets eten. Dat geld is be stemd voor een project van de Stichting Gelijke Kansen en zal worden verhoogd met een premie van de Stichting Wilde Ganzen. Uiteindelijk zal het ICCO het be drag verdubbelen. Er worden duurzame leermiddelen van aangeschaft voor kinderen in Noord Ghana. Negentig procent van de bevolking van dat land leeft onder de armoedegrens en de meeste van de 600 duizend inwo ners zijn analfabeet. Naar verluidt kunnen meer dan 47 duizend kin deren in de leeftijd van 6 tot 18 jaar profiteren van het project. De hongerkuur aan de Noorder- weg is georganiseerd door de Leer- lingenraad. De leden hiervan zijn tijdens de actie aanwezig in het schoolgebouw en zullen activitei ten voor de deelnemers organise ren. Ook zorgen ze ervoor dat er maandagmiddag om vijf uur een soepmaaltijd wordt geserveerd voor de scholieren die dan best trek zullen hebben. Aktie geldig t/m 31 maart 2003 Ossendamweg 28- Soest - Tel. (035) 6024492 Is het een grap of om te huilen? Overmorgen, vrijdag 7 maart, is het precies een jaar geleden dat de wet Dualisering Gemeentebestuur in werking trad. Deze wet moet de lokale politiek dichter bij de bur ger brengen en regelt een duidelij ke scheiding in taken en bevoegd heden tussen de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders. De wet bevat ook ini tiatieven om burgers gemakkelij ker bij de besluitvorming te be trekken. Een enquête van de Gooi en Eem- la nder (zie: www.vernieuwingsimpuls.nl) on der raadsleden, wethouders en burgemeesters in de regio wees uit dat een krappe meerderheid on der de gemeentebestuurders het nut van dualisme inziet. Een grote meerderheid (78 procent) meent dat het zeker nog een of twee raadsperiodes duurt voordat het dualisme echt werkt. Maar liefst 38 procent geeft aan dat dualisme van hen niet had gehoeven, dat het hen opgedrongen wordt. Van de raadsleden weet 21,2 pro cent nog steeds niet precies wat het dualisme van hen verwacht. Goed werkend dualisme kost uithou dingsvermogen, geld en veel vrije tijd. Dat merken of vrezen vier op de tien geënquêteerden. Maar goed, als het dan werkt, worden er dan ook betere beslissingen geno men? Nee, vreest iets meer dan de helft van de deelnemers aan de enquête. Dualisme verandert de vergader- cultuur, maar niet de besluitvor ming. Vorige maand hebben we weer een opmerkelijk stukje dualisme kun nen meemaken in de raadsverga dering. Wat vroeger nooit kon, ge beurt nu: drie burgers mochten zo maar inspreken en dat was best leuk. Een van hen was de klokken luider van Soest-Zuid. Mijnheer Huart stond stijf van de zenuwen, zei hij, maar bracht met verve zijn tunnelplan ter sprake, bood een heuse maquette aan en de burge meester schorste zelfs de vergade ring om iedereen in de gelegen heid te stellen de inspreker jui chend in de armen te sluiten voor zoveel positieve burgerparticipa tie: we gaan het bekijken, doorre kenen, exposeren, u hoort van ons! Wat de oud-ingenieur verdrong in zijn enthousiasme waren de be sluiten van 700.000 euro, die in dezelfde vergadering werden ge nomen over het kruispunt Ossen damweg/ Soesterbergsestraat waardoor het praktisch onmoge lijk wordt het tunnelplan van de heer Huart ter plekke nog te reali seren. 'Kunnen we de beslissing over de reconstructie dan niet nog even uitstellen?', probeerde Wim Roest (D66) voorzichtig. Maar zo werkt dat niet in de politiek. Veel lof voor alle moeite kregen ook de leden (o.a. good old Wiebe Meilof!) van de beleidsevaluatie- commissie over de politiesurveil lanten toegezwaaid. Zie mijn co lumn hierover van 19 februari. Ze hadden zo hun best gedaan en mochten met z'n allen opeenge pakt achter de b w-tafel kruipen om de discussie te leiden met de raad. Dualisme ten top. Een goede reden voor de wethou ders Krol en Witte om snel de ver gadering te verlaten, want volgens het dualistische stelsel hoefden zij daar niet bij te zijn. Het interes seert ze ook blijkbaar geen bal, al leen vroeger moest je toch gewoon blijven zitten, ook al betrof de dis cussie jouw portefeuille niet. Col legiaal bestuur heette dat toen. Ze hebben gelijk, maar of het ver standig is. Makkelijker kunnen we het niet maken in de nieuwe politiek, wel leuker. Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Een politieman en een 17-jarige Soester zijn vrijdagmiddag voor onderzoek naar het ziekenhuis ge bracht. Het tweetal was ten val gekomen tijdens de aanhouding van de jongeman. Die reed rond half vier 's middags op een brom fiets met een hoge snelheid over de Weegbreestraat en negeerde een stopteken van de politie. Toen de bromfietser weer voorbij kwam zetten de agenten te voet de ach tervolging in. Een van hen pro beerde de jongen te grijpen en daarbij vielen beiden. Na behande ling in het ziekenhuis konden de twee weer weg. Tegen de jongen is daarna procesverbaal opgemaakt.

Soester Courant | 2003 | | pagina 3