Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Schotse Knotsen winnen Carnaval brengt inrichting Fierhuis weer stukje verder Van Breukelen Vast-goed Assurantiën CAPTEN voor verkoopinformatie: Computer probleem? enperl (g) SCHOEMAKER Soest viert uitbundig carnaval, in meervoud PAGINA 4 WOENSDAG 5 MAART 2003 t 2003 SOESTER COURANT iCARNAVALl Feestgangers leveren forse bijdrage PAGINA 5 'JLÜJHiüüü) Service desk onbereikbaar? Expert Schoemaker heeft vakmensen. Wij komen, indien nodig aan huis, uw probleem oplossen. Geniet zorgeloos van uw computer. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44 ing zich aan u voorstellen, formeren over de doel de voorzitter, de hr. P.M.J. or leden van de werkgroe- i Toegankelijkheid (mevr. entelijk beleid op deze ge- LF.M. Krijger Gevraagde koopsom 363.000,- k.k. Colenso SOEST Nabij Paleis Soestdijk, in rustige kindvriendelijke omgeving, gelegen uitgebouwde hoekvilla met grote garage (2-auto's) carport en besloten tuin op het zuiden (ca 340 m2). Ind.: hal, toilet, meterkast, ruime woonkamer (U-vorm) met open haard, open moderne keuken met inbouwapparaat (o.a. koelkast, vrieskist, afz.kap, afwas machine, combimagnetron en kookplaat) Verd.: over loop, 3 slaapkamers en badkamer met 2" toilet en hoek- bad (whirlpool). Zolder: voorzolder met aansluiting was machine en droger, combi cv-ketel, 4e slaapkamer, met dakkapel. Alg.: Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van laminaatvloer woonkamer, glazen schuifpui woonkamer, uitgebouwde garage, mooi aangelegde vrije tuin op het zuiden. ervaringsdeskundigen over ironisch zieken en Gehan- voor een voorlichtingsbij- maart a.s. om 19.00 uur 2 raadzaal van het ge- iplein 1. digde de wagen van de 'derde' car navalsvereniging van Soest: de Praomprinsen, die een 'monster lijk' carnaval bleken te gaan vieren. En de derde prijs was voor de 'vierde carnavalsclub, genaamd 'Hammie', voor hun 'Ridders van kasteel Hamme'). (Nog even en er zijn in Soest net zoveel carnavals verenigingen als er wagens mee doen aan de optocht.) Bij de kleine groepen (2 tot 5 deel nemers) won Susan van Sleen met haar vriendin de eerste prijs: 'Ook wij gaan uit ons dak met carnaval'. Rianne van Doorn ('Kleur 4') won de tweede prijs en de Palts en Eemgeuzen legden beslag op de derde prijs met hun 'Oranje zee verkenners'. De aanmoedigings prijs was voor de 'Zweinsteiners' van de Ludgerusschool, die de optocht een hoog Harry Potter- gehalte meegaven. Op-, maar niet in de prijzen vallend, was de praal wagen van het Fierhuis - het toe komstige onderdak voor een twaalftal verstandelijk gehandicap ten in Soest - die vooraan in de stoet reed. Het plezier straalde er van af. Wat groter Het zag er dit jaar trouwens alle maal best goed uit. De stoet was weer wat groter dan in de voor gaande jaren wel eens het geval was en de zon scheen, zodat er langs de route aardig wat belang stelling was. Op diverse plaatsen in est.nl vTSEN MINDERVALU Opnieuw is Soests 'tweede' carnavalsvereniging - De Plat- telandsgenotsknotsen - win naar geworden van de door de 'eerste' carnavalsvereniging - De Narre Knollen georgani seerde carnavalsoptocht. Hun meer dan levensgrote Schot (met dito whiskyvat achter 'm an) won de eerste prijs. iDe Knotsen hadden weer veel Iwerk gemaakt van hun praalwa gen, die 's anderendaags ook mee :ou doen aan de grote regionale [optocht in Hoogland. Ze legden ,ook beslag op de wisselbeker bij de grote groepen (meer dan 5 deelne- iei;s). Op de tweede plaats ein- anstraat 66; i van bijlage I van het et kenteken nabij de or gehandicapten aan te psplein 38 makker 11 en tegen dit besluit be- an burgemeester en n na de datum van de dient te worden gericht Soest, Postbus 2000, lingen over bezwaar) en ondere bepalingen over /et bestuursrecht zijn van in ook om een voorlopi- agd, als er tijdelijke nee niet tot de beslissing >rden gewacht. Het ver- ij de president van de 16005, 3500 DA te schuldigd van 109,- af 218,- voor een ie Algemene wet be- Soest werd er in het weekend uit bundig carnaval gevierd, zodat de conclusie gerechtvaardigd lijkt dat de belangstelling voor het feest weer wat 'aantrekt'. Er kon in elk geval; op diverse plaatsen - in meervoud dus - gehost en gedanst worden. De Narre Knollen hadden er vóór het weekeinde al een geslaagd Kindercarnaval op zitten en vrij dagavond lokte het Jeugddisco- carnaval - met drive-in disco Sun- way en Radio' 538 - heel wat jong volk naar de feesttent op het SEC- terrein, waar de feestvierders dit jaar onderdak vonden omdat de aloude Knollenburcht Bos en Duin niet meer beschikbaar was. Na de optocht was het zaterdaga vond opnieuw bal (Knollenbal, wel te verstaan) en ging het feest, ook hier begeleid door Sunway, tot de kleine uurtjes door. Dat gold ook op zondag bij het Hollands Karna val, met optredens van (opnieuw) Sunway en Dario. Ook de Platte- landsgenotsknotsen lieten zich aan de Eemweg niet onbetuigd, maar of de Praomprinsen nog ergens apart feestvierden was niet be kend. Wel werd er in de Kuil aan het Kerkplein feestgevierd onder leiding van prins Kuil I (Hans van Remmerden) met zijn adjudanten Menks en Edwin. Mogelijk is hier De Schotse Knots ging met de eerste prijs strijken. de vijfde carnavalsvereniging van Soest ontstaan...? Wat heet oud? Tussendoor vond Knollenprins Niek I met zijn gevolg nog tijd voor een bezoekje aan het carna valskind Rosalie Margaretha van Veen, die op 11 november was ge boren (de 11° van de llc!) en aan dhr. Roosenburg, de oudste bewo ner van de Vijverhof, die binnen kort 96 wordt. De oudere Soesters - maar wat heet oud als het Car naval is? - gaven zich maandag middag in de Vijverhof (in gezel schap van 'boer'-burgemeester Janssenover aan het feestgewoel, compleet met playbackoptredens en polonaise. Hier zorgden de fam. Van Boeijén en de Amers- foortse Blaospiepers voor een oer gezellige middag. En ten slotte: dinsdagavond kwam dan toch het einde van bijna vijf dagen Carnaval in zicht. Volgens de gebruikelijke rituelen gebeurde dat bij d' Oude Enghe. Soest kon vervolgens naar bed om bij te ko men van een carnaval dat zeker als zeer geslaagd mag worden bijge schreven in de annalen van het Soester carnaval. Beslissing Inspraak en overlegreacties verwerking overeenkomstig bijgevoegde nota. Inspre kers en overleginstanties informeren. Ont werp bestemmingsplan voor advies voor leggen aan de PPC. Plan toesturen aan de raadsfracties. Verzoek om vrijstelling van de gebruiks voorschriften van het bestemmingsplan Landelijk Gebied 1994 ten behoeve van Walk for Peace op 12 april 2003 afwijzen. Ondanks het negatieve advies van de werk groep Verkeer akkoord gaan met het op heffen van het gedeelte eenrichtingsver keer op de Hellingweg tussen de Beetzlaan en St. Theresiastraat. Geen eenrichtingsver keer instellen in de St. Theresiastraat. Kapvergunning voor 1 spar Winterkoning 110 Soest intrekken en alsnog weigeren. Kapvergunning verlenen voor 2 zomerei- ken, 4 wilgen en 1 esdoorn op het perceel Birkstraat 111 in Soest, met herplantplicht voor 2 zomereiken (18-20 centimeter) op de plaats van de te kappen eiken. Kapver gunning weigeren voor 4 eiken en 1 els op het betreffende perceel. Geen medewerking verlenen aan dit her haalde verzoek om woningbouw op ge noemd perceel. De eigenaar aanschrijven tot verwijdering van het framewerk op het perceel Gemini 231 binnen een termijn van twee weken en op straffe van een dwangsom van 500,— ineens. 1Het bezwaarschrift van SRK Rechtsbij stand d.d. 14 november 2002, ontvan gen op 15 november 2002, ingediend namens de heer J.GJ. van der Burg, wo nende aan de Regentesselaan 3 te Soest, ontvankelijk te verklaren. 2. De bezwaren van SRK Rechtsbijstand zoals weergegeven in de brief van 14 november 2002 ongegrond te verkla ren. 3. Het besluit d.d. 7 oktober 2002, om bouwvergunning en vrijstelling voor de uitbreiding van de bebouwing en het gebruik zoals weergegeven op de bij de bouwvergunning behorende tekening, voor het perceel aan de Regentesselaan 1, onder aanvulling van hetgeen in dit voorstel is overwogen, in heroverwe ging in stand te laten. Ook bij De Kuil konden ze er wat vat Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl maken in verband met het Besluit admini- t wegverkeer (BABW) en: n bijlage I van het RW- abij de woning een de aan te geven ten be- - 1 conifeer nr. 2102 - 1 boom Jezwaren tegen kapvergunning Winterkoning 110 Soest Kapvergunning Birkstraat 111 Soest - 3 dennen erk aangevraagde kapvergun- - 11 beuken jn belangen te worden ge- e vergunning kunnen dit innen 4 weken na deze be en bij de afdeling Groen en oest, Postbus 2000, 3760 :r 035-6093643. Binnen liggen de aanvragen voor inzage op de afdeling Groen ehuis van Soest. nningen n met 5 maart 12003 n reiken, 4 wilgen en 1 es- •or 2 zomereiken) aren, l prunus, 1 ginkgo en berk tegen het genomen besluit na verzending van het be- igediend bij het college van ders van de gemeente '0 CA Soest. -- Principeverzoek voor de bouw van een woning aan de Van Lenneplaan op een perceel gelegen tussen de num mers 25 en 27 Het bouwen zonder bouwvergunning van een frame- werk in de voortuin van de woning Gemini 231 Bezwaarschrift SRK Rechtsbijstand, namens bewoner Re gentesselaan 3, tegen verlening bouwvergunning en vrij stelling uitbreiding bebouwing Regentesselaan 1 (regnr. 020343) Deze 'jonkvrouwen' hadden zo te zien alle plezier van de wereld. Feest bij de Plattelandsgenots knotsen, zaterdagavond Gevraagde koopsom 147.500,- k.k. Van Weedestraat SOEST Direct in het centrum gelegen, op de derde woonlaag, 2- kamerappartement met balkon (totaal 45 m2 ind. balkon), berging in de onderbouw en eigen parkeer plaats. Ind.: gang, toilet, m.k., woonkamer met kitchenette en ruim balkon, slaapkamer met douchecel. Algemeen: Dit appartement verkeert in redelijke staat van onderhoud en is o.a. voorzien van eigen c.v. combi ketel. Ideaal appartement voor alleenstaande! Service kosten 54,- per maand (o.a. water, brandverz., glasverz., onderh., e.d.) Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl Het Fierhuis - het woning complex waar twaalf verstan delijk gehandicapten straks zelfstandig begeleid in Soest- Zuid (Ossendaniweg) gaan wo nen - komt steeds dichterbij. Het project kwam tijdens het afgelopen carnavalsweekeinde volop in de aandacht te staan. In de eerste plaats door de fraaie 'praalwagen' waarmee het Fierhuis - op kleine schaal nagebouwd - vooraan in de carnavalsoptocht door Soest trok. De 'bemanning' distribueerde tijdens de tocht spe ciale 'gelukskettinkjcs' in allerlei kleuren, die voor één euro grif van de hand gingen. Aan de ketting bevond zich een lootje met kans op prijzen als een weekendje Ant werpen, een boormachine, een gouden ketting en nog zo het een en ander. De verkoop onderweg leverde al 1100 op, vertelde een gelukkige Fred Klinkhamer - een van de ini tiatiefnemers van het Fierhuis - maandagmiddag tijdens het druk ke Seniorenbal in de Vijverhof. Hij was daar, samen met Adri en Lin- da Donselaar, om uit handen van prins Niek I en diens adjudanten Herman en Frans een enveloppe met nog eens 300 in ontvangst te nemen. Dat geld was ingeza meld tijdens de diverse feestelijk heden van De Narre Knollen in de afgelopen periode. Het komt alle maal ten goede aan de verdere in richting van het Fierhuis, die daar mee weer een stukje verder is ge komen. Prins Niek 1 maakt Fred-Fier- huis-Klinkhamer blij met een goed gevulde enveloppe. 24 februari 2003 Onderwerp Nota van inspraak en overleg ontwerp bestemmingsplan [Oostelijke Eng 2003 Verzoek tot gebruik Vlasakkers ten behoeve van Walk for tPeace Opheffen eenrichtingsverkeer Hellingweg tussen St. The resiastraat en Beetzlaan Vermeerlaan SOEST Centraal gelegen nabij winkels, scholen en openbaar vervoer ligt een 3-kamerappartement (voorheen 4- kamer) met berging in de onderbouw, op de derde verdieping. Indeling: hal, toilet, m.k., garderobekast, ruime woon-eetkamer, mod.keuken, luxe douchecel met wastafelcombinatie, twee slaapkamers en balkon aan voor- en achterzijde. Algemeen: dit appartement is in 1999 geheel gerenoveerd en o.a. voorzien van combi cv- ketel, vernieuwd sanitair en in alle kamers laminaat- vloeren. Servicekosten bedragen 125,- p.m. Gevraagde koopsom 112.500,- k.k. Gevraagde koopsom Van Weedestraat SOEST Pal in het centrum gelegen, op de eerste woonlaag, zeer luxe maisonnette met zeer ruim dakterras en berging in de onderbouw (bouwjaar 2002). Indeling: hal, m.k., toilet, luxe keuken met inbouwapp. (o.a. combimagn., koelk., vriesk., afwasmach., afzuigkap, granieten aanrechtbiad) en openslaande deuren naar terras. Grote woonkamer met erker (circa 46 m2). Verdieping: overloop, ruime ouder slaapkamer met erker en vaste kastenwand, twee slaap kamers, zeer luxe badkamer met 2e toilet, whirlpool, was- tafelcomb., aparte douche met massage-unit. Algemeen: Deze maisonnette is afgewerkt met zeer luxe materialen (o.a. plavuizen vloeren, spachtelputz en decorwanden, luxe 395 000 - k k san'tair en tegelwerk, dubbel glas etc.). Goederen-/ 1-personenlift aanwezig. Servicekosten 80,- per maand (watergebr., glasverz., brandverz., onderh. e.d.). ïemen van voorzieningen eranciers van hulpmidde- demonstreerd. ojecteerd van praktijksitua- .RGUNN1NGEN met 26 februari or een kapvergunning zijn R. van Zomeren, us (woningaanpassing) xedures, M. Gelderman en I. West- an vragen aan een panel

Soester Courant | 2003 | | pagina 5