3 MM Styx 'aul Michèl Tijssen leidt het loester Mannenkoor n C-re/ rosner artfóhocK I ZEHTS Verdwenen Soest Rinke Tolman CULTUUR! 99 'Altijd wel willen leven' Zondag 'Ode aan de doden': eerbetoon aan Rinke Tolman In dit huis woonde van 1922 tot 1966 bioloog schrijver 1892 - 1983 Nieuwe voorjaarscollectie in Kunstuitleen Soest Alle merken WOENSDAG 12 MAART 2003 SOESTER COURANT PAGINA 11 ieuwe dirigent 'heeft wat' met Apollo •anotherwoma- - I TURNQVEfj [24 ijs verlaagd! Boekenweek 2003 van start - A Museum Oud Soest Historische Vereniging Soest asa.;; raÉ BOEKHANDEL JONGERIUS Leven en dood in de letteren Boekenweek 2003 12 t/m 22 maart Van SLAS en IVN m Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Neuro Linguïstisch Programmeren SOEOTDRÜCOUSARrr Rietpluim speelt 'Drie is te veel' Marathon voor klaverjassers in Overhees Dief in de nacht 'De Avonden' Introductie van ademcursus bij Art of Living Filmhuis: 'Bowling for Columbine' PROFtLZ Tuinaanleg GROENEyELD Amateurmuziekdag Kasteel Groeneveld 'Niets er in... Niets er uit...' HOSf"oeso, GERRYWEBED PUBL|C| -A&l TSELLER! Bk GEGARANDEERD NERGENS l GOEDKOPER [Apollo, de god van de luit de Griekse mytholo- i veel koren en straten Imd. Paul Michèl Tijssen t niet alleen op Apollo in jerberg, maar is ook de dirigent van het Man- bor Apollo in Soest. Met j van 1 januari heeft hij feiding overgenomen van [jel Lustenhouwer, die na iverlijden van Gerard van Ier als interim-dirigent is ftreden. PaullMichèl heeft zijn opleiding genoten aan het Utrechts Conser vatorium met in zijn voorberei dend jaar als hoofdvak piano. Door een samenloop van omstan digheden mocht hij het Conserva- j-MHBftnkoor laten inzingen. Hier door werd hij, ook door toedoen van zijn docent, zo enthousiast voor schoolmuziek en koordirectie nij daarin enkele jaren later is jstudeerd. Na deze praktische Biding verdiepte hij zich in de (iekwetenschap, zoals o.a. de èstiek en componisten, aan de versiteit van Amsterdam, startte zijn loopbaan 18 jaar ien als dirigent van Chorus Line in Soest. Na het Nunspeets Tinnen koor en de Zeister Slot- 3Suigers heeft hij nu de leiding over het Groot Mannenkoor Zwolle, h® Amersfoorts Mannenkoor en har Basis/Fullcolor, een popkoor van goede kwaliteit, dat waar schijnlijk zeer hoge ogen zal gooien bij de Nederlandse kam pioenschappen. In de toekomst zal ook dit koor in Soest te horen zijn, daar het in zijn bedoeling ligt om samen met Apollo Soest een con cert te geven in de Open Hof. Boeren- schouderham 150 gram Vis Marine Kabeljauwfilets Pak 2 stuks 200 gram PLUS Pizza's Ham/champignon, salami of bolognese Per stuk 300 gram X&T Mager rundergehakt Kilo Nsdag 8.00-20.00 'rdag 8.00-18.00 53 Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden Naast deze koren dirigeert Paul Michèl ook twee seniorenkoren van de SWOS, in Molenschot en de Klarinet. Ondanks deze drukke werkzaam heden is hij blij om Apollo te kun nen leiden. Hij ziet het als een eer om een zo groot en in de gemeente Soest zo bekend koor te mogen dirigeren. Zeker omdat het koor uit zijn eigen woonplaats komt. Als doel heeft hij zich gesteld het koor verder uit te houwen in reper toire en presentatie tijdens de con certen. Het is een bijzondere erva ring met amateur-zangers, zoals bij Apollo, een programma in te stu deren in een kort tijdsbestek, waar aan niet alleen de zangers hun ple zier beleven, maar waarvan boven al het publiek optimaal kan genie ten. Daarnaast spreekt de sfeer van vriendschap onder de koorleden en de bijna professionele aanpak van het bestuur van Apollo hem erg aan. Daardoor is hij ervan overtuigd dat Apollo zich in de toekomst zeker zal versterken met jongere leden. Zijn motto voor ie der mens is dat zingen energie is voor de geest. In deze maatschap pij, waarin iedereen druk is, kun je met zingen de rust weer vinden, die iedereen zo hard nodig heeft. Mensen moeten de stap durven maken om eens bij Apollo te ko men kijken tijdens de repetitie avonden op donderdag in het Gil- dehuis. Het Soester publiek kan op donderdag 22 mei met Paul Michèl kennismaken als Apollo onder zijn leiding het voorjaars concert zal geven in de Open Hof. Na het succesvolle poëziepro gramma 'Liefde, geluk en an dere problemen' in de Boeken week 2002, brengt het duo Hoed en de Rand dit jaar op uitnodiging van de SLAS een boekenweekprogramma onder de titel 'Altijd wel willen leven'. Donderdag 13 maart, morgena vond dus, treden zij op om 20:00 uur in ArtishocK aan de Steei ihoff- straat voor de Stichting Literaire Activiteiten Soest. Toegang: 5,00; Ariishock-leden, Vrienden van de SLAS, CJP/65+ 4,00. Peter van der Steen (zang en gi- T. taar) en Jelle van der Meulen UltglCrCIi (zang en accordeon) haken in op het boekenweekthema van 2003 'leven en dood in de letteren'. Het duo zingt passende liederen van John O'Mill, Kermar- de Coninck, William Shakespcare, Je&n Pierre Rawie, W.H. Auden en eigen poë zieteksten, die op muziek zijn ge- Een 62-jarige boer uit Soest is maandagavond bekeurd, omdat hij mest aan het uitgieren was. In plaats van in de grond spoot hij de mest over het weiland waar hij aan het werk was. Een politieman zag dat en nam actie. |andaag in Hervonden Soesf jen foto uit het fotoalbum van jievrouw Egbers. Op de foto |e eerste auto van het hyper moderne transportbedrijl Roest uit Soest, alom bekend. Een oude foto, wel wat ver- Bleekt, maar opgefrist geeft ze goed weer met wat voor materi- al Willem Roest de oprichter an het bedrijf ooit is gestart. een magazine, uitgegeven ter [elcgenheid van het 80-jarig be- taan van Roest Soest lezen we iets [ver de geschiedenis van het be- Irijf en verder horen we het ver taal van mevrouw Egbers, 82 jaar, genaamd Gerrie Roest. Zij is de jochter van Willem Roest en Ger- itje Roeten. ~>p 9 april 1914 begon Willem loest zijn expeditiebedrijf aan de -ange Brinkweg. Met paard en fagen reed hij driemaal per week taar Utrecht. We begrijpen dat hij zelf meestal hele stukken naast de zagen liep om het paard zoveel ïogelijk te ontlasten. De wegen zaren nog slecht, de werkdagen lang en er moesten hier en daar ïog hoge tolgelden worden be haald. Toch wist Willem met hard werken nog een paar centjes opzij te leg gen en zo kon hij meteen na de Eerste Wereldoorlog een door de Duitsers achtergelaten Adler op de kop tikken. De ijzeren banden wer- den vervangen door massieve rub- I berbanden en daarmee werd een I topsnelheid bereikt van 17 kilo- I meter per uur. Een jaar later kon I Willem een Benz kopen en dat was de eerste vrachtwagen in Soest die maar liefst 35 kilometer per uur reed. In de crisisjaren moest tegen bo demprijzen worden gewerkt en er kwamen meer vervoerders (Swa- nink) en allengs meer concurren tie, zodat Roest gedwongen werd om iedere dag op Utrecht te gaan rijden. Daar was toen een verdecl- centrum waar de pakjes werden overgeladen en via andere vervoer ders verder in het land werden be zorgd. In de Tweede Wereldoorlog werden de twee vrachtwagens waarmee het bedrijf reed, gecon fisqueerd of beter gezegd in beslag genomen. Willem Roest moest weer verder met paard en wagen, totdat ook het paard werd gevor derd. Toch kocht Roest weer een paard en hij zag kans met paard en wagen en al onder te duiken tot na de oorlog. In 1946 kon er weer een vrachtwagen worden aangeschaft: een Dodge. Twee jaar later deed Willem Roest het bedrijf over aan zijn twee zoons Willem en Henk. Het expeditiebedrijf is verder voortgezet onder de naam Fa. Ge broeders Roest. De ontwikkelin gen van het expeditiebedrijf Roest zijn gestaag doorgegaan. De derde generatie vervoerders Roest heeft het roer inmiddels al weer jaren overgenomen. Roest uit Soest is niet meer weg te denken uit Soest. We praten nog even gezellig met mevrouw Egbers, de dochter van Willem Roest. Het gezin Roest tel de drie zoons en vier dochters. Gerrie is in 1917 aan de Lange Brinkweg geboren. Ze ging bij de zusters op school in het St. Josep- hgebouw, waar nu museum Oud V.l.n.r.: Vader Willem Roest, een knecht, Nico Dorrestein en zoon Henk, een van de twee opvolgers. Soest is gevestigd. Vader was wei nig thuis, vertelt ze, hij was altijd maar druk. Op zondag deed hij de boekhouding. 'We hadden een vrolijk gezin van zingen en muziek maken. Een van de broers speelde wat viool en de andere op de mondharmonica. Als vader tijd had ging hij met ons wandelen en als de tijd er voor was met ons bosbessen plukken. Vader had als hobby postduiven. Daar ging ver der al zijn vrije tijd inzitten. Als door weersomstandigheden de duiven later werden gelost, moest moeder 's maandags de duiven maar in het hok zien te lokken en klokken.' Gerrie trouwde met Egbers. Ze herinnert zich nog dat vader voor het eerst een vrachtje van over de grens moest halen. Er was een nieuwe schooljuffrouw bij de Ma- riaschool op Soestdijk benoemd, juffrouw Ort en die kwam uit Duitsland. Vader moest zorgen dat haar spulletjes naar Soest werden verhuisd. Dat was interessant en daar werd door de familie aan ta fel vol bewondering over gepraat. Roest in Soest van één paarden kracht nu expediteur en verhuizer met honderden PK's en 'All over the World'. Wij van Hervonden Soest blijven nieuwsgierig en vinden het altijd aardig om te weten hoe iets is be gonnen. Heeft u hele oude foto's dan willen wij daar graag een af druk van maken. Heeft u iets, bel dan naar 826012158. Tiny en Piet Jongerius Van Weedestraat 29 3761 CB Soest tel (035) 588 01 22 fax (035) 588 01 21 www.jongeriusboek.nl De Soester Eit Algra leest zondag 16 maart bij het graf van de poëet/bioloog Rinke Tolman aan de Veldweg zijn Friese gedicht 'Avondgedachte': De dei is let, ik haw de blinen sletten, En 'k moat wol sykje om in laitsjend liet. Dat gebeurt om 12:00 uur op het kerkhof, na een korte plechtigheid om half twaalf bij het huis aan de Parklaan 55 waar burgemeester Koos Janssen een kleine plaquet te onthult. Daarna nuttigen de deelnemers van het eerbetoon, dat georganiseerd wordt door de SLAS en IVN-Eemland (iedereen is uitgenodigd om mee te doen) koffie met cake in Artishock aan de Steenhoffstraat. Daar houdt Hans Kruiswijk een korte lezing over 'de wandelaar in weer en wind', die op 12 maart precies twintig jaar geleden is gestorven. Na een klassiek concert om 14:00 uur (ook gratis toegankelijk) in Ar- tishocks grote zaal wordt om 15:30 uur de film 'De Avonden' ver toond, naar het gelijknamige boek Het huis aan de Parklaan, waar Rinke Tolman woonde van 1922 tot 1966. Foto: Joop Piekema. van Gerard Reve. Deze volks schrijver verdiende destijds een kapitaal met zijn spraakmakende boeken door de kritische acties van de senator Algra (inderdaad fami lie van Eit!). Vooraf interviewt Jan Visser in de filmzaal van Artishock de regisseur van deze zeldzame film, Rudolf van den Berg. Toegang: 5,00; leden, CJP/65+ 3,50. Reserveren: 826019577. Foto: Foto Astra. De herdenkingsplaquette die ko mende zondag wordt onthuld. SLAS Dertig aanwinsten worden op zaterdag 15 maart tentoonge steld in de Kunstuitleen, geves tigd in de Brede Bibliotheek Soest aan de Willaertstraat 49. De aanwinsten zijn vanaf deze dag meteen te leen. Het betreft onder andere een gouache van Joke Baas, een mono type van Hans Duurland, een ge mengde techniek van Hans Cor- nel, een ets van Loes de Haan, een zeefdruk van Diana van Hal, een collage van Erik Oldenhof, een olieverf op doek van Antonius Nijssen en een object in beschil derd hout van Dominique Chan (zie foto). Dominique Chan (1950 Quimper, Frankrijk, opleiding aan de Riet veld Academie in Amsterdam), schildert herinneringen aan reizen, gebeurtenissen, mensen, dieren en dingen. Vaak is een menselijke ge daante het meest in het oog sprin gende beeld in zijn werk, maar dichterbij bezien kan een veelheid aan details worden ontdekt. Als men de moeite neemt het kunst werk 'te lezen', heeft hij altijd een verrassing in petto. De collectie van de kunstuitleen volgt de laatste ontwikkelingen in de hedendaagse beeldende kunst en bestaat uit meer dan 700 kunst werken. Er zijn schilderijen, aqua rellen, gouaches, collages, grafische technieken, foto's en objecten in brons, hout, metaal of steen van Nederlandse kunstenaars te leen en te koop. Men kan zich laten in schrijven als lid (legitimatie mee nemen) en meteen één of meerde re kunstwerken mee naar huis ne men. Voor kinderen tot 13 ja ar is er, voor een aangepast tarief, een speciale kunstcollectie te leen in de jeugdafdeling van de bibliotheek. Omruilen van kunstwerken kan zo vaak men wil. De openingstijden van de Kunst uitleen Soest, gevestigd in de Bre de Bibliotheek Soest, zijn van dins dag tot en met vrijdag 11:00 tot 20:00 uur en op zaterdag 11:00 tot 15:00 uur. Op maandag gesloten. Informatie: Kunstuitleen Soest/Maija Kuipers, 82 6095829; internetadres: w ww. kunst uitleen hil ver sum- soest.nl. Werk van Dominique Chan, zonder titel, object in beschilderd hout, 95 x 23,5 cm. Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Op donderdag 20 maart start bij Volksuniversiteit Soest een derde cursus Communicatiekracht - NLP (Neuro Linguïstisch Pro grammeren). Deze cursus is be doeld voor mensen die eerder cur sussen NLP hebben gevolgd en die zich hierin nog verder willen ver diepen. Verschillende onderwer pen die tijdens deze cursus zullen worden behandeld zijn o.a: Ruim telijk en persoonlijk herkaderen, Spreken en omgaan met persoon lijk delen, Tijdlijnwerk en verder veel integratie-oefeningen. Voor geïnteresseerden die meer inhou delijke informatie willen hebben, is het belangrijk van tevoren contact te hebben met de docente me vrouw De Valk. De cursusdata zijn verder: donderdag 3 en 17 april, 8 en 15 mei, alle avonden van 19:00 tot 22:00 uur. De cursusprijs is 57,00; kosten voor lesmateriaal zijn 10,00. Koken met vis Voor een enkel visliefhebber is er nog plaats op de workshop Fruits de mer van dinsdag 25 maart van 13:00 tot 17:00 uur. Tijdens deze workshop wordt onder begeleiding van een culinair specialiste een zeebanket bereid met o.a. zalm, forel, kabeljauw, paling, haring en tonijn. Kosten voor deelname: 49,00 inclusief ingrediënten. Aanmelden/informatie: Volksuni versiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, ^6022195 (in spreken kan altijd), e-mail: vu- soesl@csnet.nl; maandag 13:00- 16:00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/ soest. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 De Soester toneelvereniging De Rietpluim brengt op vrijdag 11 en zaterdag 12 april de klucht 'Drie is te veel' - geschreven door Joh. Blaaser Sr. en Jr. - op de planken van de Rank. Soestcrbergsestraat 18. Kaarten zijn vanaf heden ver krijgbaar. De familie Gravesande krijgt be zoek van de uit Amerika overge komen miljonairsfamilie Olden- bach. Zij komen om hun zoon in de gelegenheid te stellen de hand te vragen van de dochter van de familie Gravesande. In de voorbe reiding loopt alles op rolletjes, tot er een vervelend ongelukje gebeurt en huisknecht Emiel tijdelijk wordt uitgeschakeld, waardoor höt diner - het hoogtepunt van het bezoek - letterlijk in de soep dreigt te lo pen. Zonder huisknecht is alles gedoemd te mislukken. Waar haal je op zo korte termijn een goeie vervanger vandaan? Maar de op lossing wordt gevonden: de tuin man heeft veel horeca-ervaring en gaat de Gravesandes helpen. Of iedereen erg met deze oplossing is ingenomen...? Iedereen kan het zelf komen zien op 11 en 12 april in de Rank, ach ter de Wilhelminakcrk. De kaarten zijn (uitsluitend in voorverkoop) verkrijgbaar bij: Henk Hagen, Lange Brinkweg 25, §86011416; Marion Posthuma, Eikenlaan 81, 826020073; Hclma Starink, Haze- pad 74, 826022070; Ton Ruizend- aal, St. Jozefstraat 2, 826010490. Wijkvereniging Overhees houdt zaterdag 22 maart een klaverjas- marathon voor mensen van 16 jaar en ouder. Van 11:00 tot 23:00 uur wordt er volgens het Amsterdams systeem gespeeld in de zaal van OC De Klarinet aan de gelijkna mige straat. Voor de winnaar staat een dvd-speler klaar, maar er zijn meer prijzen te winnen, ook tijdens de traditionele loterij. De zaal gaat om 10:15 uur open en inschrijven kan tot uiterlijk 10:45 uur. Deelname kost 4,00 voor leden en donateurs van de vereni ging en 5,50 voor anderen. In schrijven kan ook vooraf bij Koos Frans, 6033244. Een man die op de Rubenslaan een auto probeerde te stelen, is dinsdagmorgen op heterdaad be trapt. Toen hij de politie ontdekte, nam hij de benen en verdween in de nacht. De man was met de auto een parkeerplaats afgereden en voerde stadslichten. Hij experi menteerde met de autoverlichting en trok zodoende, om twee uur, de aandacht van de politie. Die nam poolshoogte, maar zag dat de man er vandoor ging, de auto midden op straat achterlatend. In de wagen stelde de politie vast dat het con tactslot was doorverbonden. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I Zondag 16 maart Klassiek concert Op zondag 16 maart om 14:00 uur organiseert Artishock-Klassiek in het Artishockgebouw, Steenhoff straat 46a, i.s.m. de werkgroep Li terair, een gratis toegankelijk con cert in het kader van het Boeken weekthema: 'Ode aan de doden'. Aan dit programma werken mee: Maria den Hertog, mezzosopraan, en Kees de Vreugd, piano. Maria den Hertog heeft haar studie solo zang voltooid aan het Haags con servatorium en ze heeft masterclas- ses gevolgd bij Jard van Nes, John Cage, Robert Holl en Aafje Hey- nis. Het programma omvat: Pergo- lesi: Que moerebat et dolebat (uit Stabat Mater); Purcell: When I am laid (Dido en Aeneas); Schubert: Der Tod und das Madchen - Li- tanei; Verdi: Romanze - deh Pietosa; Debussy: Beau soir; Gers- hwin: My man's gone now. Na af loop wordt een vrijwillige bijdrage op prijs gesteld. Zondag 16 maart Op zondag 16 maart om 15:30 uur presenteren de werkgroepen lite rair en filmhuis weer een gezamen lijk project. Deze middag zal er in het filmhuis Artishock de film 'De Avonden' draaien van regisseur Rudolf van den Berg, naar het boek van Gerard Reve. Het is zeer bijzonder dat deze film in een bio scoopzaal gedraaid wordt, omdat er momenteel nog maar één verto ningsprint van deze film bestaat. Bij wijze van uitzondering mogen wij van de producent deze print nu in ons filmhuis draaien. De middag wordt nog belangwekkender door dat regisseur Rudolf van den Berg zelf bij de vertoning aanwezig zal zijn. Voorafgaand aan de vertoning zal Jan Visser met hem in gesprek gaan over de film en de verfilming van het boek van Gerard Reve. Rudolf van den Berg (winnaar van drie Gouden Kalveren) heeft zelf altijd gezegd dat 'De Avonden' een moeizame uitdaging was, die uiteindelijk geresulteerd heeft in zijn meest dierbare film. Na afloop van de film is er de mogelijkheid om met Van den Berg in informe le sfeer verder over de film te pra ten. 'De Avonden' is het verhaal van Frits van Egter (Thom Hoffman) en beschrijft 10 dagen (en avon den) uit zijn leven, vlak na de Tweede Wereldoorlog. Het boek is door sommige critici 'saai' ge noemd omdat er geen grote actie Sïmon van hot Revo Op woensdag 26 maart houdt de Stichting Art of Living in Soest een introductieavond voor de cur sus die zij binnenkort in deze regio geeft. De bijeenkomst begint om 20:00 uur in de Brede Bibliotheek aan de Willaertstraat, entree: 2,50. Men maakt kennis met de kracht van de adem middels een prakti sche ademoefening, er wordt een geleide meditatie gedaan en wordt uitleg gegeven over de ademcur sus. De cursus vindt plaats van 9 tot en met 14 april: vier avonden en twee weekenddagen. In deze cursus staat het werken met de adem centraal. Deelnemers Ieren o.a. een unieke ademtechniek die het zenuwstelsel zuivert van opgehoopte stress en negatieve emoties vermindert. Bij regelmati ge beoefening verbetert de ge zondheid op alle niveaus: geeste lijk, lichamelijk en spiritueel. Verder bestaat de cursus uit een voudige yoga, geleide meditaties en bewustzijnsprocessen die inzicht geven in hoe onze geest werkt. De cursus is voor iedereen toegan kelijk, ongeacht voorkennis, erva ring of achtergrond. Kosten naar inkomen. Voor meer informatie: 88 030-6911558 of 033-4728075, of: www.artofliving.org/nl Stichting Art of Living is een edu catieve organisatie zonder winst oogmerk, die in meer dan 130 lan den cursussen aanbiedt en dienst verlenende projecten opzet. in voorkomt. Het dagelijkse be staan kabbelt maar zo'n beetje voort. Het beschrijft echter gran dioos de verveling en het gebrek aan vertier en het dromen naar een beter bestaan, die deze jaren heb ben gekenmerkt. Frits' drang naar een andere wereld en een ander leven komt tot leven in de dromen die hij 's nachts heeft. De haast onwerkelijke sfeer uit het boek is op knappe manier gevisualiseerd in de film. Mede door de sterke cast met Rijk de Gooyer (vader), Vivian de Muynk (moeder), Pier re Bokma (vriend Maurits) en Kees Hulst (broer Joop) is dit een film die je bijblijft. Lengte 116 min, Nederland 1989. Aanvang: 15:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, ®6019577. Maandag 17 maart Documentairemaker Michael Moore geeft een controversiële, met ironie geladen kijk op de cul tuur van geweld en angst in Ame rika: het land met het hoogste aan tal moorden gepleegd met een vuurwapen, het land waar meer geweren zijn dan televisies en stemgerechtigden. Zijn ze gek op vuurwapens of zijn ze gewoon gek? De film won kort geleden de publieksprijs op het IDFA-festival en werd door de IDFA uitgeroe pen tot de beste documentaire al ler tijden. Jaarlijks worden er in Amerika meer dan 11.000 mensen doodgeschoten, dat is bijna vier maal zoveel als er omkwamen bij de aanslag van 11 september 2001. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur 886019577. Meer informatie op internet: film.artishock-soest.nl of artis- hock-soest.nl. Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 58 804 72 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag BLOEI koninklijke 'schappij Afd. SOEST 'Tuinaanleg: hoe het wel en niet moet.' Onder die noemer houdt Romke van de Kaa woensdag 19 maart een lezing voor de Soester afdeling van Groei en Bloei. De man schreef vele boeken en publicaties op tuingebied. De keu ze van planten en de criteria daar voor komen aan bod. Ook zal Van de Kaa een aantal categorieën planten mondeling aansnijden, zo als vaste planten, eenjarige, klim planten, siergrassen en bolgewas sen. Tips en actuele ontwikkelin gen komen eveneens ter sprake. De lezing begint om 20:00 uur en wordt gehouden in het EHBO-ge- bouw aan de Parallelweg. De toe gang js gratis. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM RAARN VOOR BOS, NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 035-542 04 46 De Baarnse Muziekkring organi seert op zondag 16 maart in Kas teel Groeneveld de jaarlijkse Ama teurmuziekdag. Tussen 11:00 en 16:10 uur zullen in vijf zalen van het kasteel 40 amateurensembles uit alle windstreken optreden. Van blokfluitkwartet tot herenzang koor, van saxofoonorkest tot trompettrio: het is er op 16 maart in de stimulerende ambiance van Groeneveld. Toegang: 3,50. Deze toegang geldt tevens voor de rest van het kasteel en de aanwe zige tentoonstellingen. Autotelefoons, radio's, sleutels, kleding en andere spullen. Nog steeds laten veel mensen van alles open en bloot in hun auto achter. Dat stelde de politie vast tijdens een controle in het kader van de actie 'Niets er in..., niets er uit...' In de Van Weedestraat lagen in 23 van de 55 auto's waardevolle spul len in het zicht. Twee daarvan wa ren bovendien niet eens afgesloten. De politie laat in dat soort geval len een waarschuwing achter en zal dit soort controles in de toekomst blijven uitvoeren.

Soester Courant | 2003 | | pagina 11