ars :oop Statenfractie LPF bezoekt Ie vliegbasis Soesterberg bijdrage Oriëntal Swan aan en uniek afscheidsbuffet Carnavalsontbijt op brug krijgt voortijdig einde oest SI Raphael-strijkkwartet in het Cenakel Raatjes wil geen heli- rondjes boven de Paltz KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Muziektheater in de regio P agina 12H 9len.nl n? in WOENSDAG 12 MAART 2003 fvliegbasis: SOESTERBERG n tiSflySt mm Klachten bezorging Soesterberg Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Vredekerk wil meer papier gaan inzamelen BRASSERIE KEUZEMENU CBrasserie SCHRAVEMADE B.V. Soester strijdt voor Haagse rechter Bridge-instuif op 16 maart Heraldiek ^1 k gelegen en zonnige iodig inh. ca. 540 m3, Ruime hal, jpensl. deuren en met alle aansl. ikterras, badk., zolderverd. NVM tegen de louwkavel i/an een :n de be- ngunning. tegen de aouwkavel van een an de be- ingunning. at 46, Soest ips.nl n NVM-niakelaar jezooderzorgen ehhui2>hoen av. Compleet verzorgde verhuizingen Tijdelijke opslag Overzeeverhuizingen Projectverhuizingen f/teL CRATIS\ U06-022.3M1 Van Buuren verhuizingen bv Koningsweg 29 3762 EA Soest Telgratis 06 - 022 31 OESTERBERGSE COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 'tvr' I SMS 1913' de val van de muur en de af- ip van de koude oorlog is de loefte aan (Amerikaanse) litaire aanwezigheid in Eu- a afgenomen. Luchtmacht- iis Soesterberg vervulde in tijd een belangrijke rol voor geallieerde luchtmacht. De itenfractie van de Lijst Pim tuyn (LPF) staat op het indpunt dat de basis open blijven. Vorige week cht de fractie een bezoek nde basis. isterberg heeft onder meer een dings- c.q. startbaan van drie ometer die gebruikt werd voor c soorten (straal)vliegtuigen, aronder jagers. In verband met lawaai dat deze vliegtuigen iken is een groot gebied rondom 'n vliegveld onbewoonbaar. Dit mede de reden dat de basis een pervlakte heeft van 550 hecta- koude oorlog is voorbij en Soesterberg wordt nu voornamelijk gebruikt als helikopterhaven. Deze toestellen produceren aanzienlijk minder geluidsoverlast dan straal vliegtuigen. Vliegverkeer beperkt zich tot enkele militaire vluchten en transporten van organen voor transplantatie-doeleinden van en naar onder meer het UMC Utrecht. Door de afgenomen dreiging is de vraag actueel geworden wat er met vliegveld Soesterberg moet gebeu ren. In ons dichtbevolkte land is 550 hectare een aanzienlijk opper vlak waarvoor diverse andere be stemmingen kunnen worden be dacht. Er wordt momenteel overwogen om woningen te bouwen op een deel van het terrein. Ook gaan er stemmen op om het gebied terug te geven aan de natuur. Ondanks de afgenomen acute dreiging wil de LPF-fractie Utrecht het vliegveld Soesterberg open houden als helikopterbasis daar deze een belangrijk onderdeel uit- De Statenfractie van de LPF bij de vliegbasis Soesterberg. Die moet open blijven, vindt de fractie. Foto: Eemland Pers maakt van de luchtmobiele briga de als standplaats voor de trans porthelikopters. De LPF wil de basis tevens geschikt houden voor het gebruik door transportvliegtui gen voor humanitaire acties. De LPF acht het voortbestaan van de basis van belang voor de bescher ming van ons erfgoed, om ade quaat op allerlei onheil te kunnen reageren en ter bescherming van mensen natuur. Mocht er terrein worden afgesto ten voor woningbouw en of recrea tie, dan dienen bewoners van deze nieuwe woningen hierover te wor den geïnformeerd en een conve nant te ondertekenen om proble men bij incidenteel gebruik van de luchthaven in crisissituaties niet te belemmeren. HERKENDE VERHUIZERS Het was een bijzondere eer die de eigenaar/kok Siu Cheung Mok van restaurant The Oriën tal Swan in Soesterberg te beurt viel. Namens Fine Eastern fjaurants in Nederland, Jiarbij 25 toonaangevende restaurants zijn aangesloten, was hij aangezocht om in het Okura Hotel in Amsterdam het Chinese buffet te verzorgen tijdens de afscheidsreceptie (Een culinair afscheid van Azie) van Thomas Lepeltak. Hij is de man achter het Stan Huijgens Journaal in De Tele graaf. Jamen met twee collega's die het Japanse (Okura Hotel) en het In- "ipnesische (Selected Indonesian istaurants) buffet verzorgden, 1 had de heer Mok, bijgestaan door zijn charmante echtgenote en en- ";èle stagiaires, een culinair hoog- andje verricht. Het buffet zag er net alleen qua aankleding en pre- ntatie, maar ook in variatie voor- Éffelijk uit. De gerechten vonden lan ook gretig aftrek bij de vele Isten van diverse pluimage, fcordat het buffet werd geopend, Eren er drie korte toespraken. Bkura-directeur Marcel van Aelst li, 'dat Lepeltak als boegbeeld Jtn het Stan Huijgens Journaal por zijn publicaties een belangrij- bijdrage heeft geleverd aan de ferbetering van de kwaliteit van de Aziatische keuken in Nederland. Vroeger was het één pot nat, maar ;hij heeft Nederland opgevoed in Kennis, cultuur en keuken,' zei hij. Namens de Fine Eastern Restau rants herinnerde Ho-Kai Yen aan de situatie in de jaren vijftig, toen voor de Nederlander gold: vijf uur thuis, zes uur chinees en zeven uur voor de buis. Pas in de jaren tach tig kwam hierin een positieve ver andering, toen Lepeltak een van degenen was die de authentieke Aziatische keuken naar Nederland bracht. 'Zo sloeg hij een brug tus sen de mensen van oost en west', aldus Ho-Kai Yen. Peter ten Cate van de Selected In donesian Restaurants stelde vast dat de Aziatische keuken een deel van de Nederlandse eetcultuur is geworden. Hoewel de 'afhaalchi nees' altijd wel zal blijven bestaan, hebben de restaurants nu al jaren lang een kwaliteitsniveau dat min stens gelijk staat aan de oorspron kelijke Nederlandse toprestaurants. Onder het wakend oog van de heer Mok konden de bezoekers zich vervolgens te goed doen aan het buffet. Hij zag onder anderen de Chinese ambassadeur in Neder land, Chen Xiaoming, en leden van de Chinese ambassade van de vele bijzondere gerechten genieten. Verder lieten ook de oud-ambas sadeur van Duitsland, Otto von der Gablentz, advocaat mr. Max Moszkowiez, D66-fractievoorzitter Boris Dittrich, Grcgor Frenkcl Frank en Rijk de Gooyer -om slechts enkele bekende namen te noemen- zich de authentieke Chi nese gerechten goed smaken. Dat de heer Mok was gevraagd het Chinese buffet voor zijn rekening te nemen, bewijst wel dat The Oriëntal Swan in Soesterberg met zijn verfijnde Chinees-oosterse (Thaise) keuken binnen de organi- De scheidende Thomas Lepel tak, het boegbeeld van het dagelijk se Stan Huijgens Journaal in De Telegraaf, en zijn echtgenote be danken het Soesterbergse echtpaar Mok voor het voortreffelijke Chi nese buffet dat het verzorgde in het Okura Hotel in Amsterdam Foto: Patrick van Ernst satie van Fine Eastern Restaurants een toonaangevende plaats in neemt. Een plaats die het ten vol le verdient, zeker afgaande op het bijna vorstelijke buffet in Okura. Na afloop ervan had het echtpaar Mok dan ook terecht een voldaan gevoel, mede door de talrijke com plimenten die het na afloop in ont vangst mocht nemen over zowel de kwaliteit en de verzorging van het buffet als over de gedeeltelijk ook door hen ingezette bediening. Voor de abonnees in Soesterberg is het klach tennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woens dag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Zaterdag 15 maart zondag 16 maart Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 communieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 prs. Joke Litjens en Ben Verberne; tv-viering; koor Wijk bij Duurstede Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman-Vos World Outreach Church (info locatie: @0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, @0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: •Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, @030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, @352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, @033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 880900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, @351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88 3 5 2391. Grofvuil, 880800-7662000. www.soesteronderligge.plinfo@soesteronderlinge.nl 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge Polyhmnia voert vrijdag 14 en zaterdag 15 maart de operette 'La belle Hélèna' uit in het Figi theater in Zeist. Dat gebeurt samen met professionele solis ten en een begeleidingsorkest. De operettevereniging, die veel le den uit Soesterberg heeft, begint daarna meteen aan de voorberei dingen van de concerten die in de loop van het jaar uitgevoerd zullen worden. Er is nu ook ruimte ge maakt voor musicals, waardoor het programma nog meer mensen kan aanspreken. Polyhymnia begint het nieuwe sei zoen met een open avond op 24 maart voor liefhebbers van muziektheater die overwegen daar aan actief mee te doen. Zij kunnen dan eventueel enige tijd op proef meedraaien. Het wordt een leerza me periode, want Polyhymnia be gint dan niet alleen met een nieuw programma, maar ook met extra oefeningen voor zang en spel. Daarvoor zijn twee studiedagen gepland, op 12 april en 10 mei in dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein in Soesterberg. Belang stellenden kunnen eventueel voor af informatie krijgen bij Ton Dijks hoorn, Versteeghlaan 34, telefoon 0346-353749, of Wim van Werk- hooven, Hermes 3, telefoon 0346- 352037. In de serie concerten die de Stichting Cenakel Cultuur or ganiseert in samenwerking met de Stichting Strijkkwartetten Nederland is het op vrijdag 21 maart de beurt van het beken de Raphael Kwartet. De vier musici spelen werken van Haydn, Beethoven en Schu- Het Raphael Kwartet, waarvan de leden (Ronald Hoogeveen, Rami Koch, Henk Jambooij en Zoltan Benyacs) uit de verschillende om roeporkesten in Hilversum komen, werd in 1981 opgericht. In 1983 werd het kwartet erkend als offici eel omroepensemble en trad het voor het eerst op in het Amster dams Concertgebouw. Er zijn daarna nog veel concerten gevolgd in binnen- en buitenland. Een op treden tijdens de Internationale Muziekdagen van de Europese omroeporganisatie EBI in Enge land was uitermate succesvol met het behalen van vier van de vijf beschikbare prijzen. Veel lof oogst te het kwartet met een cd waarop een strijkkwartet en stukken voor strijkkwartet van Mendelssohn worden uitgevoerd. Maar het re pertoire van het Raphael Kwartet omvat daarnaast bijvoorbeeld ook werken van Sjostakovitsj. Cenakel, Amersfoortsestraat 18, Soesterberg: vrijdag 21 maart, aan vang: 20:15 uur. Entree: 16,00. Bestellen: @0346-332518 of op de avond van het concert aan de zaal (indien voorradig); e-mail: cenakelcultuur@kdk-nl.ore. Het Raphael K wartet. Het carnaval zit er weer op. Ook de Soesterbergse carna valsvereniging De Zotteklap- pers kan de kostuums voor een jaar de kast in doen. Het was een geslaagde viering, zij het dat er sprake was van een klein incident: onder meer de politie maakte een eind aan een lu diek ontbijt op de brug van de Richelleweg over de A 28. De Zotteklappers gingen onder meer op bezoek bij de bevriende vereniging De Bateniers in Zeist. De prins, adjudant en hofdame gingen ook op ziekenbezoek bij inwoners van Soesterberg. Ze za ten ook aan aan de boerenkool maaltijd in café De Gouden Leeuw, waarna ze per touringbus naar de Kaienschaiters in Wijk bij Duurstede zijn geweest. Het ludieke ontbijt voor de prins, zijn adjudant en hofdame, op de brug over de A 28 werd dus wreed Er zijn in de regio enkele vereni gingen en instellingen die zich be zighouden met het inzamelen van oud papier. Zij zorgen daarmee niet alleen voor een welkome aan vulling van de kas, waardoor extra activiteiten mogelijk zijn, maar dragen daarmee ook een steentje bij aan een schoner milieu omdat zij het papier afleveren op de daar voor aangewezen adressen. In Soesterberg zamelt elke eerste za terdag van de maand de Vredekerk oud papier in. Dit gebeurt al sinds jaar en dag. Voor zover bekend is de kerk de enige die dit doet in Soesterberg. De opbrengst komt ten goede aan de Vredekerk, Op de Buys Ballotlaan ter hoogte van de Rabobank wordt elke eer ste zaterdag van de maand een zeecontainer geplaatst waar het papier tussen 9:00 en 12:00 uur kan worden afgegeven. Maande lijks leveren de inwoners van Soesterberg hier tussen de 4.000 en 5.000 kilo af. De Vredekerk wil dit gewicht graag nog hoger heb ben en doet daarom een beroep op de inwoners om oud papier niet in de vuilnisbak of elders te depone ren, maar dit te bewaren voor de Vredekerk. U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht 19,15 Tortilla gevuld met groenten en diverse soorten vlees Salade van wilde spinazie met Nieuw-Zeelandse mosselen Prei-rijst soep met knoflook croutons Forel in oven bereid Entrecöte gegrild met beurre café de Paris Varkenshaasoester met kaas-ei beslag en tomatenkruidensaus Sinaasappel ijs soufflé Chocolade ijs met gebakken ananas Koffie of thee met bonbons Op maandag menu inclusief glas wijn (niet op feestdagen) 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduincn .nl verstoord. Ze werden gesommeerd om van de brug af te gaan. Daar na gingen De Zotteklappers door met het ontbijt op het gras naast de brug, op afstand gade geslagen door de wetshandhavers. Het traditionele seniorencarnaval in De Heijbcrg werd opgeluisterd door de Stadsprins, Joris XXVII, en zijn gevolg. Het adjudantengil- de deed nog een ludieke act voor de senioren, waarbij bij menigeen de tranen over de wangen biggel den. Met intermezzo's van polo naises, waarbij een groot aantal aanwezigen actief meeliep, zong Willem van de Bedum, de hofzan ger van de stadsprins, een groot aantal Nederlandstalige liedjes, die soms uit volle borst werden mee gezongen. Op het afsluitende Donder-op-bal moest prins Zotteklap XII de sleu tel van Soesterberg om 23:11 uur teruggeven aan burgemeester Koos Janssen, de Raad de prins, zijn adjudant en hofdame afzetten Het ontbijt van De Zotteklappers op de brug over deA 28 bij Soester berg was van korte duur. De politie maakte er een eind aan. In de berm in de buurt werd het ontbijt voort gezet. door hen te ontdoen van hun feestkleding. Ze werden vervol gens afzonderlijk vastgeketend aan een stuk beton van 50 kilo. Het feest ging hierna nog verder tot in de kleine uurtjes waarbij ook aan wezig waren vertegenwoordigers van de carnavalsverenigingen De Leutbroeken, De Meerschuimers, De Carnavaleien en de Stadsprins. Na afloop van het feest is café De Gouden Leeuw, alias de Leutbun- ker, opgeruimd met medewerking van een aantal leden van de Zot teklappers en weer teruggebracht tot het gezellige café De Gouden Leeuw. Het was voor De Zotte klappers een carnavalsfeest om met trots op terug te kijken. rp-ptandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 nook-piloot, die als getuige optrad en vertelde dat er nooit een loop je met de voorschriften wordt ge nomen. En de vliegbasis zelf houdt volgens mr. Schippers ook altijd rekening met de natuur in de om geving. Volgens haar was er dan ook sprake van schade. Raatjes had de verklaring van twaalf getuigen bij zich, die beves tigden dat de heli's wel degelijk lage rondjes boven de Paltz hebben gevlogen. Volgens Van der Goen zouden er nog veel meer getuigen opgeroepen kunnen worden om dat te onderstrepen. Maar beelden daarvan met voldoende bewijs kracht (foto's of video-opnamen) waren helaas niet beschikbaar of te onduidelijk. De rechter doet op 23 april uit spraak. Het moet afgelopen zijn niet de (lawaai)overlast van de heli kopters van Soesterberg boven De Paltz. Dat vindt in elk geval de eigenaar van het natuurrijke landgoed in Soestduinen, de Soester E.S. Raatjes. De kwes tie kwam vorige week aan de orde voor de Haagse recht bank. Raatjes had via zijn raadsman, de Soester advocaat Bob van der Goen, de staat gedagvaard omdat de luchtmacht het landgoed min of meer als 'oefenterrein' zou gebrui ken voor de Chinooks en Cougars. De transporthelikopters (van de Luchtmobiele Brigade) maken vol gens Raatjes dikwijls ongeoorloof de rondjes boven de Paltz, dat wil zeggen dat ze regelmatig buiten de voorgeschreven routes en ook be neden de voorgeschreven hoogte van ongeveer 200 meter vliegen. Ze komen soms zelfs zó laag op minder dan 50 meter dat de vracht die ze meevoeren de boom toppen bijna raakt. Het lawaai treft vooral de fauna op het landgoed van 80 hectare. De dieren schrikken van de helikop ters en dat is Raatjes, die veel ener gie heel.: gestoKen in de opoouw van het landgoed met tientallen, ook zeldzame diersoorten, een doorn in het oog. Al zeven jaar lig gen Raatjes en de luchtmacht met elkaar overhoop over deze zaak. Geen loopje Volgens de landsadvocaat, mr. E. Schippers, is er niets aan de hand en wijken dc helikopters niet af van dc regels. Dat werd ter plaat se ook aangevoerd door een Chi- Bridgeclub Soesterberg houdt zon dag 16 maart een instuif in de De Drie Eiken. Zowel clubleden als thuisbridgers kunnen gratis mee doen aan de drive die om 13:30 uur begint. Er worden zes ronden van vier spellen afgewikkeld. Deel nemers kunnen zich vanaf 13:15 uur aanmelden in de zaal van het gebouw aan het Dorpsplein. Stichting De Soester Kring I Secretariaat: I KrommewegS Tct. 035-6014403 Met een dialezing over heraldiek houdt dc Soester Kring woensdag 19 maart een bijeenkomst in de NPB-kerk aan de Rembrandtlaan. Gerrit Sasbrink zal vertellen over dit wereldomvattende gegeven dat omstreeks de tweede helft van de dertiende eeuw ontstond. De mid deleeuwse riddertijd ligt ver achter ons, maar de heraldiek is nog steeds actueel. Rijkswapens waren tot dc Tweede Wereldoorlog in ons land volop aanwezig. Men trof ze aan op gevels van postkantoren, belasting- en douanekantoren en bij militaire en marechausseekazer nes. Er bestaat een grote verschei denheid in wapenschilden. Sas brink is amateur heraldicus en res taureert wapenschilden als hobby. Hij betreurt het dat overheden en instanties zijn afgestapt van wa penschilden en tegenwoordig met logo's werken. Zijn dialczing begint om 10:00 uur, zaal open om 9:30 uur, en de toegang bedraagt 3,00 inclusief koffie/thee. De ingang van de kerk is te vinden bij dc parkeerplaats aan de Pietcr de Hooghlaan.

Soester Courant | 2003 | | pagina 13