Opdrachten goed uitgevoerd Clubkampioen André Blokland door favoriet in zadel geholpen Geen plek voor denksporters RADL0 Soest 50 jaar geleden Wie van Soest houdt leest de Open dag op negen holes golfbaan zaterdag 23 maart Fit Start gaat weer beginnen 1SPORL Frans Adelaar bij Soest BI 'Church4U' i WOENSDAG 12 MAART 2003 SOESTER COURANT GOLF ATLETIEK Conditie opvijzelen bij AV Pijnenburg WANDELSPORT Derde en laatste winterwandeling ATB-run Jan Stehouwer Oorlogsmonument wordt spoedig geplaatst. Ons Centrum. Hees toont karakter tegen technisch beter UW: 3-0 VOETBAL zaterdag Crosstitels bij AV Pijnenburg in Lange Duinen VRIJWILLIGERSHULP NODIG? TELEFOON (035) 601 41 52 Sportuitslagen Sportprogramma lül El KORFBAL Geen motivatie meer bij KVO en Wolderwijd Centrum voor 600 leden voorlopig van de baan VISSEN Van de Kraats KORFBAL Korfbaltoernooi Klassieke homeopathie I Byzantijns kleinkr in Groeneveld In eendrachtige samenwer king houden de Golfclub Soestduinen en de Golfvere- niging Soestduinen op zater dag 23 maart een open dag. Belangstellenden zijn vanaf 10:00 uur welkom op het complex dat is te vinden achter Holiday Inn Royai Pare aan de Van Weerden Poelmanweg. Ze kunnen er kennismaken met de sport in het algemeen en de negen holesbaan in het bijzon der, niet dan nadat ze een wel komstdrankje hebben gen ut- tigd. Vertegenwoordigers van de club en de vereniging, alsmede twee pro's zijn aanwezig om in formatie te verstrekken over de mogelijkheden van golfen, maar ook over bijvoorbeeld de opleiding voor het golfvaardig- heidsbewijs (gvb). Wie nog niet zo'n papiertje be zit, kan alvast wel een balletje slaan op de driving range in Soestduinen. Wie het gvb reeds heeft behaald, mag de baan op. Hetzelfde geldt voor mensen die een baanbewijs van een ge renommeerde club kunnen la ten zien. Op dit moment telt de club cir ca 470 leden, van wie tachtig procent in Soest woont, aldus een woordvoerster. Er is nog plaats voor ongeveer 50 golfers. Bij de vereniging zijn ook kin deren en tieners lid. Belangstel lende leeftijdgenoten zijn uiter aard ook welkom op de open aandacht voor schoeisel, kleding, voedsel, trainingsvormen en bles surepreventie. Vooraf wordt bij elke deelnemer een Fittest afgenomen. AV Pijnen burg is door de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie (KNAU) er kend als Fittest-station en kan als zodanig een fitheidprofiel maken en op basis daarvan een trainings advies geven en een programma samenstellen. Bij de fitheidtest wordt onderzoek gedaan naar on der meer het uithoudingsvermogen (aan de hand van een inspannings test), gewicht, vetdistributie en - percentage en lenigheid. Deelname aan Fit Start kost. 25 euro. Er is plaats voor 50 personen en hoewel er bij de inschrijving niet gerend hoeft te worden, geldt hierbij: wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Voor meer informatie of aanmelding kan worden gebeld naar Piet Steenbergen, SS 6218046 (overdag) of 6026049 ('s avonds). Reageren kan ook per e-mail (esps@xs4all.nl) onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer geslacht en leeftijd. Wie een slechte conditie heeft of al moe wordt bij de gedachte aan een stevige wandeltocht, kan vanaf 29 maart terecht bij AV Pijnenburg. De club begint dan met een nieuwe ronde van Fit Start, waarbij de deelne mers individueel en aangepast aan hun niveau worden bege leid. Het is een beproefd concept dat de laatste tien, vijftien jaar honderden mensen op weg heeft geholpen. Op zaterdag (8:45-9:45 uur) en maandag (19:00-20:00 uur) wordt er dertien weken lang getraind on der deskundige leiding van Piet Steenbergen en Ad van den Brul. Het trainingsprogramma omvat looptraining en recreatief (hard)- lopen, maar ook oefeningen voor versterking van de spieren en voor verbetering van de loop- en lichaamshouding. Daarnaast is er De derde en laatste winterwande ling van Olympia staat zaterdag 15 maart op het programma. Vanaf het Duivenzaaltje van De Zwaluw aan de Oostergracht kan er 5, 10, 15 of 20 kilometer worden gelopen door Soest en omgeving. Starten kan tussen 10:00 tot 13:00 uur (voor de 20 kilometer tot 12:00 uur). Deelname aan de recreatieve tocht kost 1,50 (inclusief herinne ringslint) en anders 1,00. Voor meer informatie: mevrouw M. Vis ser, 83 6024490, of W. van Steen- de-laar, SB 6020005 (na 19:00 uur). Jan Stehouwer van de Schieter is zaterdag als tiende geëindigd in een ATB-run op Papendal. De ze ventig deelnemers moesten 18 ki lometer op de ATB fietsen en te voet twee heuvelachtige rondjes van elk 3 kilometer afleggen. Ste houwer had een uur, drie minuten en dertig seconden nodig, ruim zes minuten meer dan de winnaar en nationale topper Royce Kortekaas. In Diever namen drie leden van de Schieter deel aan een marathon. Frank de Groot finishte van hen als eerste in 3.22, Ed van Rens- wouw had achttien minuten langer nodig en Ronald Vergauwen bleef ook nog onder de vier uur: 3.57. Uit de Soester Courant van Vrijdag 13 Maart 1953 Rechts naast het gemeentehuis, op het gazon, staat een eenvoudig ge timmerte van palen en latten, als eenvoudige vormgeving van het toekomstige monument ter nage dachtenis van de slachtoffers van 1940-1945. Als de medewerking wordt verkre gen van de gemeenteraad en de Nederlandsche Spoorwegen zal op dit plekje binnenkort ons monu ment verrijzen. De Spoorwegen moeten vergun ning geven voor de plaatsing, zulks in verband met de bepalingen, die het optrekken van bouwwerken binnen een bepaalde afstand van de spoorlijn verbiedt, terwijl de Gemeenteraad zich zal moeten ontfermen over het financiële te kort, waarmede het comité te kampen heeft, als gevolg van de prijsstijgingen door Korea. Een 8 meter brede en 3 meter hoge Franse zandsteen zal op een bakstenen fundering worden ge plaatst. In deze zandstenen muur heeft de beeldhouwer J. Dresmé te Utrecht verschillende figuren ge hakt, die als reliëfbeeldcn de oor log uitbeelden. Rondom een levensgrote vrouwen figuur, die in het midden van de muur staat, zijn vier taferelen uit de oorlogstijd in beeld gebracht. Links boven ziet men de roof van voedsel en vee door de Duitsers en rechts boven is de wegvoering van de Nederlandse mannen uitge beeld. Dat was wat het Nationaal Socialisme nam. Wat dit systeem bracht wordt links uitgebeeld in een figuur, die een masker in de hand houdt en om ringd wordt door vrouwenfiguren, die het Nationaal Socialisme afwij- Rechts onderaan ziet men de Duit sers onze mannen neerschieten. Het monument is thans zover klaar, dat, onvoorziene omstandig heden voorbehouden, de plaatsing in Mei zou kunnen plaats vinden. De steen weegt ongeveer 30.000 k.g., waarvan het deel met de do minerende vrouwenfiguur reeds alleen 8000 kg. weegt. Soest is niet een van de eerste ge meenten, die in een monument de slachtoffers eert, doch zal binnen kort wel gerekend kunnen worden onder die gemeenten, waarin de fraaiste monumenten een plaats vonden. 't Rosarium is ingepikt, De V.V.V. leek meer geschikt Te zetelen op deze plek; Als middelpunt voorwaar niet gek. Nu gaat de sierlantaarnpaal Ook zeker spoedig aan de haal. De tent der muze reeds verdween; Weet U, o lezer, ook waarheen? Mij werd de plaats zojuist bekend Voor - eindelijk - ons monument, Zo tussen raadhuis en station, Zegt U eens waar 't beter kon'. De reiziger, die hier passeert Ziet hoe ook Soest haar helden eert; Ik stel mij zelve voor dat hier Ontstaat het Soester hoofdkwartier. De kern van Soest in dit rayon, Met standbeeld, raadhuis en station, Het postkantoor en hoofdbureau, De Soester krant, Eemland en zo, Met "Soest Vooruit" in 't nieuwe pand Komt Centrum Soest vanzelf tot stand. S. Een stijgende lijn, gecombi neerd met wat extra karakter en enkele spelers in uitsteken de vorm hielpen Hees zater dagmiddag aan een dikver diende 3-0-zege op UW. 'Ik heb een scherp Hees gezien, dat fysiek tot het randje ging. Je wint toch van een technisch be tere ploeg', verklaarde een te vreden trainer Jan Bos. De gevaarlijke linker spits van de Utrechters werd volledig aan ban den gelegd door Sander Ranjah, terwijl op het middenveld Bas van de Broek uitgroeide tot beste man binnen de lijnen. Hij was het die in de 20c minuut met een fraaie pass Johan van de Brink aanspeelde. De schaduwspits omspeelde twee tegenstanders en klopte en passant de doelman. Danny Brandenburg had voor een leeg doel de 2-0 op zijn schoen, maar hij miste. In de tweede helft zou Branden burg dat goedmaken. Na 65 minu ten vond hij bij een uitval de kor te hoek (2-0). Tien minuten later maakte hij met een mooie lob ook nog 3-0. Dat gebeurde na een pass van Roel Roest die na een blessu re op de bank was gaan zitten, maar het laatste kwart van het duel alsnog mocht opdraven. Hees gaf verder nauwelijks een kans weg aan de gasten en stemde trainer Bos meer dan tevreden. 'We moesten weer voetballen, zo als vorige week in de eerste helft tegen Renswoude. Toen hadden we de wedstrijd moeten beslissen. Ik heb ze dat voorgehouden, heb man en paard genoemd en nu is Hees toonde veel fysieke inzet in het duel met UW, maar hier zet een Soester met een tegenstander een figuur van de cha cha cha in, zo lijkt het. Foto: Foto Bell het gelukt. De opdrachten werden goed uitgevoerd', aldus de trainer uit Bunschoten. Doelman Mare Walen was weer beschikbaar en stond zijn manne tje tussen de palen. Bos heeft nu zelfs voor het eerst een klein luxe probleem, want hij moet zaterdag voor het duel met Lopik kiezen tussen Van den Brink en Roest als het gaat om de positie achter de spitsen. Eerder dit seizoen moest Bos, als gevolg van een blessure- golf, meestal maar zien waar hij zijn spelers vandaan moest halen. André Blokland is zaterdag op de cross clubkampioen van AV Pijnenburg geworden. De at leet werd in het zadel geholpen door favoriet Berend Drenth die in de openingsfase een aan val van hyperventilatie kreeg en de strijd tijdelijk moest sta ken. Zoals gebruikelijk loste Jan Veen stipt om 09:30 uur het eerste start schot. Daarmee werden de wed- strijdlopers voor 5 rondes van 2050 meter en de recreanten voor één of meer rondes van dezelfde afstand weggeschoten. Bij de wedstrijdatleten begon de strijd met een bijzonder voorval. Pal na de start kreeg favoriet Be rend Drenth last van hyperventila tie. Nadat hij bijgekomen was, maakte hij zich vanaf de tweede ronde als 'haas' verdienstelijk voor de overgebleven titelkandidaten. Op die manier hielp hij André Blokland (twee jaar terug nog re creant) bij de senioren (10.250 meter in 41.01 minuten) en Rob Jansen bij de veteranen (42.39) aan de overwinning. Bij de dames veteranen werd de cross simpel gewonnen door Adrie van Zon. Haar tijd over de 6150 meter was 31.39. Bijzondere pres taties bij de heren recreanten wer den geleverd door D-atleet Ad van de Brul (8200 meter in 34.32), C- atleet Eric Beurkcns (6150 meter, in 26.45), B-atleet Marcel van de Kuil (4100 meter in 18.55) en A- atleet Ronald Staal (2050 meter in 10.15). Bij de dames recreanten kwamen de kampioenschappen terecht bij A-atlete Claudia van de Berg (10.21), B-atlete Els Joostcn (21.08) en C-atlete Astrid Suijker buijk (30.08). De powerwalk-titej ging naar Marja Florijn (2050 me ter in 15.50). Wil Suiker (16.40) bleef in een felle strijd net Ria Konter (16.41) voor. Pupillen Zoals gebruikelijk de laatste twee jaren was.cr een groot deelnemers veld bij de jeugd. Even na half elf viel voor de eerste pupillen het startschot. De spanning is altijd al ver voor het startschot merkbaar. Favoriet in de B-pupillenwedstrijd Joris Ketelaar kwain er pas kort voor de wedstrijd achter dat hij zijn wandelschoenen aan had in plaats van zijn hardloopschoenen. Pa werd er direct op uitgestuurd om de 'runningshoes' thuis op te halen, zodat zoonlief niet bij voor baat voorbij kansloos zou zijn. Hij stelde daarna niet teleur door in 4.21 minuten over de 1020 meter het felbegeerde kampioenschap binnen te slepen. Michael Sevink won in 5.36 bij de C-pupillen. Ook bij de pupillen A2 werd snel gelo pen. Winnaar Tom Hilhorst legde de 1420 meter af in 5.47. Bij de Al pupillen zegevierde Christiaan Rasch in 5.59 over dezelfde af stand. Jeroen de Groot behaalde het kampioenschap bij de mini- jongens door de 1020 meter in 5.25 af te leggen. Bij de meisjes pupillen gingen de overwinningen naar C-pupil Nik- ki Klarcnbcek (1020 meter in 4.30), B-pupil Iris van Breukelen (1020 meter in 4.26), A2-pupil Richel Klarenbeek (1420 meter in 6.23), Al-pupil Anke Suijkerbuijk (1420 meter in 6.32) en bij de mini meisjes Judith Rasch (1020 meter in 4.55). Junioren Bij de Jongens D-junioren troefde Tim Suijkerbuijk over 2040 meter de anderen af. Kampioen werden ook C-junior Timo van Beek, B- junior Geert Geijtenbcek. Buiten gewoon fel was de strijd over 3320 meter bij de A-junioren. In een zeer spannende finish gaven A-ju nioren Coos van Buuren en Vin- cent Hofïmann elkaar tot op de fi nishlijn geen duimbreed toe. Enkel door de versmalling van het finish- pad werd de laatste belet zijn neus eerder over de finishlijn te druk ken. Van Buuren won in 12.21, maar Hoffmann finishte nagenoeg in dezelfde tijd. Bij de meisjes wonnen Ilana Cukier (B-junioren), Else Lager- wey (C-junioren) en Nathalie Eek- hardt (D-junioren). PAGINA ufOENSDAG 12 l\ Van Weedestraaf 117- 3761 CD Soest BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandag: Pinchasers - Flinstoncs 4-1, SNS - Big Splitters 4-1, Strajk - Bril- jantjes 4-1, Pinchakers - Nobody 5-0, Outsiders - Teamwork 5-0. Dinsdag: Inframatica - Heppie Hoe kers 2-3, Spitsheuvcl - de Noten 1-4, Stalenhoef - One Pin Only 4-1, Pinfall Fantasics - Just Us 3-2, Toverbal - BB- tjes DANSEN Gerla NVAD-wedstrijd Duiven. David En- gelbcrts en Jenny Heeman: 4C deb. 3 standaard en 3e deb. 2 latin; Henk en Carola Lensink: 5' deb. 4 standaard en 4l" deb. V latin; Roy Meilof en Alyne Oosthof: T deb. IV latin en 5C deb. 2 standaard; Harry Verdonk en Marcel- la Muller: 6U deb. 3 latin. Sepp NADB-wedstrijd Badhoevedorp. Eric en Charlotte Voorn: T hoofdklasse; Klaas en Anja Hofman: 4C hoofdklas se; Frans en Dini Pilger: 4C senioren 2 en gepromoveerd naar T klasse; Toon en Rocllic Schrijvers: 6C A-klasse stan daard; Hans en Colette Alma: T B- klasse standaard en gepromoveerd naar A-klasse; Frans en Roelie Kerstens: 5C senioren 4 standaard. NVAD-wedstrijd Duiven. Jasper van Schaik en Loraine Voorn: 4L standaard en 3C latin deb. 5; Dick en Mieke van Kuijk, 2C open klasse standaard 60+; Mark Sepp en Mclissa van Buuren: T' deb. 2 latin; Theo en Ciska van Galen: 3U deb. 3 senioren. Country Western Anna Paulowna. Get Danced team T bij kinderen en 3C bij volwassenen; Kaylotte Miltenburg: 2C en 3C bij kinderen; Jeanine Kroes: 2C bij kinderen; Hannah Koster: tweemaal T bij jeugd; Jody Mijts: tweemaal T' bij volwassenen. WZ'49 WZ'49 Al - TOV Al 2-1; VVZ'49 BI - SO Soest BI 2-2; HSV'69 BI - WZ'49 B2 4-3; WZ'49 C3 - IJssel- meervogels C4 3-12; TOV Dl - WZ'49 Dl 2-0; WZA D2 - VVZ'49 D2 0-2; WZ'49 D3 - Nicuwland D4 9-1; Hoogland D10 - WZ'49 D4 9-1; Hoogland D10 - VVZ'49 D4 2-2; WZ'49 D5 - OVV D6 14-0; VVZ'49 El - IJsselmeervo- gcls E2 4-2; Roda'46 E3 - VVZ'49 E2 5-0; AFC Quick E6 - WZ'49 E3 0-6; WZ'49 E4 - SO Soest E5 4-7; WZA E8 - VVZ'49 E5 1-0; WZ'49 F1 - AFC Quick F1 9-2; Hoogland F2 - VVZ'49 F2 1-0; WZ'49 F3 - Hooglanderveen F2 2- 1; AFC Quick F7 - WZ'49 F4 2-0; WZ'49 F5 - Hees F1 0-2; Spaken burg F6 - VVZ'49 F6 1-0; VVZ'49 F7 - WZA F8 1-1; WZ'49 F8 - Nieuwland F10 0-12; Nicuwland F9 - WZ'49 F9 8-0; SO Soest A-junioren: SO Soest Al - Huizen Al 0-4; BW'31 A2 - SO Soest A2 1-5; SO Soest A3 - Elinkwijk A4 3-3; B- junioren: WZ'49 BI - SO Soest BI 2-2; SO Soest B2 - Hoogland B3 3- 3; SO Soest B3 - SO Soest B4 12-0; C-junioren: Zuidvogels Cl - SO Soest Cl 3-1; SO Soest C2 - Eemdijk Cl 3- 0; TOV C3 - SO Soest C3 2-4; SO Soest C4 - CJW C3 3-3; D-pupillcn: Hoogland D3 - SO Soest Dl 0-5; IJs- sclmeervogels D2 - SO Soest D2 1-2; SO Soest D3 - CJW D3 10-0; SO Soest D5 - WZA D4 4-3; Nieuwland D6 - SO Soest D6 0-4; E-pupillen: CJW El - SO Soest El 4-1; SO Soest E2 - WZA E2 1-7; Greenstars E2 - SO Soest E3 1-5; SO Soest E4 - WZA E6 0-2; WZ'49 E4 - SO Soest E5 4-7; SO Soest E6 - WZA E7 7-0; SO Soest E7 - Roda'46 E13 9-0; Nieuwland E9 - SO Soest E8 0- 4; Nieuwland E10 - SO Soest E9 5- 2; F- pupillen: Roda'46 F1 - SO Soest F1 4-1; Nieuwland F2 - SO Soest F2 2-0; SO Soest F3 - AFC Quick F3 2- 3; SO Soest F4 - Achterveld F2 8-1; AFC Quick F4 - SO Soest F5 3-1; WZA F6 - SO Soest F6 0-5; SO Soest F7 - Nieuwland F7 2-5; Futsal 21:05 't Knooppunt-Firtina'93| (Amsterdam) 20:10 Adelaars 2-DVS (Naar-1 den) Volleybal 21:30 Omniworld-Stam/SovJ Co (H) (Almere) Wandelsport 10:00 Winterwandeling Olym pia, vanaf Duivenzaaltje (Oos tergracht) Basketbal 17:00 Red Stars (D)-Argon (Beukendal) 20:30 Red Stars (H)-Jump (Beukendal) Tafeltennis 14:00 Shot-Quick'32 (Orlandi gebouw) Voetbal 14:30 VVZ'49-Swift (Ecmwc 14:30 Lopik-Hees (Lopik) Volleybal 17:00 Stam/SoVoCo (D)-Kai geroe (De Bunt) ZONDAG 16 MAART Zitvolleybal 10:00 Demonstraties Oranje d| mes (Spleasure Centrum) Handbal 14:10 Smeeing/BDC (H)-Ge-| mini (Beukendal) Hockey 12:45 MHC Soest (D)-Myra (Bosstraat) 14:30 MHC Soest (H)-Amersf foort (Bosstraat) Voetbal 14:00 Kennemers-Soest 14:00 SEC-Wasmeer (Bos straat-West) Waterpolo 17:30 Duinkikkers (D)-Wils- kracht (Spleasure Centrum) 19:00 Duinkikkers (H)-Het Y (Spleasure Centrum) MAANDAG 17 MAART Bowling 19:30 Competitie Soester Bowl ling Vereniging, ook op dinsdagT vanaf 20:00 uur (Bowling Ovcij hees) Futsal 21:05 DVS-Estudiantes (Beu-I kendal) Frans Adelaar heeft donderdag een training gegeven aan de BI van Soest. De voormalige speler en oefenmeester van FC Utrecht zit, na een kortstondig Grieks avontuur, zonder club en nam op de Bosstraat-Oost de junioren onder handen. Onder toeziend oog van de reguliere trainers Leo Rauch en René van den Berg vlogen de vonken er af. Na afloop hield Adelaar nog een praatje in de kleedkamer en werd hij bedankt door de B- selectie. Gemotiveerd waren het reeds g( degradeerde Wolderwijd en KV( (zeker van een plek in de midder moot) niet echt meer in de laatst zaalwedstrijd. In Zeewolde wer een matig duel plichtmatig afgc werkt, waarbij de Soesterbcrgei terecht aan het langste eind trol ken: 10-14. Het eerste doelpunt werd gescoor door de thuisclub, maar daarn kwam KVO via 1-4 en 6-8 uit o de eindstand. Het vertoonde sp< bleef pover. Twee mooi uitgespee de vrije ballen van KVO vormde de betrekkelijke hoogtepuntjes i het duel, waarin invaller Joo Stroosma driemaal scoorde voc de Soesterbergse ploeg. Op zaterdag 29 maart wordt bu ten de veldcompetitie herva KVO moet een plaats in de vierd klasse zien veilig te stellen en hce daar zes wedstrijden voor. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg De bridgers, dammers en scha kers in Soest hoeven voorlopig niet te rekenen op een denk sportcentrum. Er is geen ge schikte locatie te vinden, nog afgezien van de investerings kosten die tenminste 700 dui zend euro zouden bedragen, exclusief eventuele grondver werving, bodemsanering, sloopkosten van bestaande ge bouwen en complete inrich ting. Het ambtelijk apparaat kwam in november reeds tot de conclusie dat de condities voor een geza menlijk onderkomen ontbreken. Wethouder Bert Krijger hoopte toen nog een andere oplossing te kunnen bedenken, maar inmiddels is het college tot de slotsom geko men, dat de realisering van een denksportcentrum niet actueel is. In de gemeente bestaan vijf bridgeclubs met in totaal 484 le den, DVSB telt 72 dammers, de SSC 51 schakers. De bridgeclubs spelen in totaal in drie ontmoe tingscentra, Klaarwater, De Vijver hof en in Soesterberg De Drie Ei ken. DVSB huurt zelfstandig het Duivenzaaltje aan de Oostergracht en de SSC is (nog) te vinden in de EHBO-zaal aan de Parallelweg. In verband met de woningbouw in Spoordal moet de EHBO verhui zen, zoals het er nu naar uitziet naar de Molenstraat. Voor de ruim 600 denksporters zou een ruimte van 400 vierkante meter nodig zijn. Daarin zou een speelzaal, een kleine speelruimte en gebruikelijke voorzieningen als toiletten en een keuken moeten worden ondergebracht. Navraag bij de afdeling grondzaken heeft het college geleerd dat daarvoor momentcel geen bestaande gebou wen beschikbaar zijn. Initiatief In de jaren negentig werd al aan ccn denksportcentrum gedacht. Het oog viel toen op het mavo-ge bouw aan de Di Lassostraat, dat door de gemeente werd gekocht en gehuurd kon worden door instel lingen en verenigingen. Volgens de gemeente liep dat initiatief voor een denksportcentrum stuk op de exploitatie van de catering. Driejaar geleden sloegen de denk sportclubs de handen ineen en vroegen ze de gemeente of er met de subsidies voor de stedelijke ver nieuwing niet een centrum van de grond zou kunnen komen. Het college stelde dat het verzoek niet voldeed aan de criteria die gesteld worden aan het beschikbaar stellen van deze ISV-geldcn. Ruim een jaar geleden kwam het oude LTS-gebouw aan de Soester Engweg in beeld, waarin het laatst de Praktische Leergang was geves tigd. Deze optie is inmiddels ook van de baan, in verband met de ontwikkelingen in Spoordal. Mo gelijk heeft dat te maken met het feit dat de gemeente de Turkse moskee aan de Parallelweg vervan gende ruimte op dat perceel heeft aangeboden. Het Breed Educatief Centrum dat aan de Smitsweg gebouwd wordt, zou een mogelijkheid zijn geweest, maar bij de planvorming is er geen rekening gehouden met de denk sporters. In het rapport Basisvoor zieningen, uit 1997, is evenmin aandacht besteed aan de denk sportclubs. Hoe het nu verder moet, is ondui delijk. Vanavond vergadert vanaf 19:30 uur de raadscommissie sport, sociale zaken, onderwijs en welzijnszaken in het gemeentehuis. Dan komt ook de notitie denk sportcentrum aan de orde. In de haven van Huizen heeft Wil lem van de Kraats dc achtste wed strijd van de Snoekbaars op zijn naam geschreven. Zoals vaker werd er goed gévangen in de haven en de winnaar kwam uit op een totale vangst van 13,45 meter. Ook Jan Lievestro (tweede) en Gerrit Kasius (derde) kwamen boven dc tien meter uit. In totaal hadden de 26 deelnemers 627 keer beet. Lievestro, die al eerder enkele win- terwedstrijden won, kan dc eindze ge nauwelijks nog ontgaan. Er zijn nog twee wedstrijden te gaan in deze competitie. In Spleasure Centrum wordt zatci dag 22 maart een korfbaltocrnoc voor basisscholiercn gehouden. D organiserende vereniging de Eem vogels heeft een wedstrijdschem opgezet voor de groepen 5 en 6 c de groepen 7 en 8. Tevens zorgt c club ervoor dat er vrijwilligers zij om informatie te verstrekken ov< de sport en de mogclijkhedc daartoe in Soest. Nederlandse Vereniging van ^IH Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 Guus Kruis, klassiek homeopa en lid van dc landelijke verenigir NVKH, houdt dinsdag 18 maa een lezing bij de verenigde huis vrouwen. In ontmoetingscentrun Klaarwater aan de Wiardi Beek manstraat begint ze om 14:00 uu aan haar verhaal over 'Klassieki homeopathie...haalt het beste uit ji zelf. Ze legt uit hoe homeopathie werk en geeft verschillende voorbeeldci uit dc praktijk. Tevens gaat ze ir op klachten die kunnen voorko men bij diverse groepen mensen zoals vrouwen of ouderen. Daar naast geeft ze praktische informa tie en kunnen de bezoekers haai vragen stellen. De toegang is gra tis. GEOPEN Zondagmiddag 16 maart om uur is er weer een Church4U Wilhelminakerk, Soester sestraat 18. In 1999 was er het eerst een Church4U-d: georganiseerd door Soest N en Zuid, om de jeugd meer 1 kerk te betrekken. Het moes dienst zijn waardoor de jonj zich aangesproken voelden, eigentijdse muziek en hedern se thema's. In de reguliere (jc ren-)dienstcn moet er toch tekening gehouden worden bepaalde muziek of een liti De Church4U-diensten zijn v Het orgel wordt niet gebi Want dat spreekt dc gemidr jongere niet zo aan. Er is we j>ave band o.l.v. Alex Geurink een drumstel, basgitaar, saxc en nog veel meer. De thema' gen dichter bij de jeugd, maar den wel in relatie met de bijbe gelegd en er wordt over de ir van de eigen kerk heen geki De contacten die je dan op kunnen heel waardevol zijn. Church4U werkt samen mc Oude Kerk, de Wilhclminai de rooms-katholieke parochii de Emmakerk. De organisal hopen dat in de toekomst i breiden. Ze vinden het hee langrijk dat jongeren zich thuis voelen in de kerk en dat Het is al een traditie geworde het Soester Byzantijns Klein onder leiding van dirigent 1 Wertwijn jaarlijks deelnecml de zeer geanimeerde Kame ziekdag voor Amateurs in Kz Groeneveld te Baarn, geor, seerd door de Stichting Ba; Muziekkring. Ook dit jaar i SBK er weer bij op zonda maart. Het gemengde a caf ensemble, bestaande uit elf teurvocalisten, zal om 11:4C een optreden verzorgen in 'Mamuchet' met Russische lit sche muziek. Te beluisteren composities van o.a. Are gelsky, Tsjaikovsky, Bortniai Kowalevsky, Makarow e.a. Op zaterdag 22 maart zing ensemble tijdens de eucharisti ring in de Petrus en Paulu; aan het Kerkplein te Soest, vang 19:00 uur. Verder zij voorbereiding nog drie conc en twee kerkdiensten. In het ensemble is nog plaats een ervaren, muzieklczende te zanger. Informatie: 8260215^ via e-mail: wertwijn@xs4all.n FM 1079 (stere' ether: FM 105 Tekst TV Stem uw televisietoestel ook e af op kanaal 29 en u komt w; schijnlijk tot uw verrassing ooi oog met de Tekst TV die Ra Soest en Omroep Amersfoort samenwerking met elkaar 24 per dag presenteren. Van 's ir dags 5 uur tot 's nachts 1 uur ci morgens van 8 tot 10 uur wordt Tekst TV uitgebreid met een c tv-jouraal, waarin elke dag het kale en regionale nieuws in bc wordt gebracht. De Tekst TV het tv journaal, elk ongeveer kwartier, worden continue h haald. Tekst TV wordt dagcli ververst en waar nodig aangevi met actueel nieuws. Wilt u m informatie vinden over Ra1 Soest kijkt u dan op teletekstpï na 540 voor de uitgebreide p gramma-informatie van onze eij lokale omroep. Deze teletckstpi "a's kunnen door de kijker op moment worden geraadpleegd. Reactietelefoon Onder het motto 'de reactie loon, die bel je gewoon' kunt Radio Soest terecht voor klacht, een wens, een blijde t ^hap of een compliment. B vertel wat u op uw hart heef Hemen uw bericht op en ze dat volledig uit elke laatste zc van de maand in het progrc Op Soest vanaf 16:00 uur. 1 hetelefoon 6093853. WiUem Jan van de Wett 'n de zestiger jaren stond V Jan van de Wetering aan de van de kunstenaarsverenigir hshock welke hij samen me' \rinsen en Jan Visser heeft ncht in 1967. Voor die tijd o IV* 4

Soester Courant | 2003 | | pagina 16