R.0UD Verhuur DEZE WEEK OP RADIO SOEST RADIO T)ogteïom MEDISCHE DIENST [j I [PmBÖRDj Church4U' in Wilhelminakerk Cliëntenraad presenteert zich aan eigen doelgroep Het aanzien van het lijden KERKDIENSTEN iSBEB RAGINA 'g (|yg£|\JSDAG 12 MAART 2003 tprogramma SOESTER COURANT PAGINA 17 WIJJciUMhU QRFBAL ien motivatie ;er bij KVO Wolderwijd Dierenlief Dierenleed Inloopmiddag Wie vergelijkt leest de Soester Courant Chronisch zieken en gehandicapten KORFBAL .orfbaltoernooi Byzantijns kleinkoor in Groeneveld Natuur (O) Nabij IVN-wandeling in 'Buitenzorg' ^Burgerüjkestandjj Geloof jij? Emmakerk in de veertigdagentijd Volksdansinstuif bij Terpsichore Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) De lopers van de week Open ochtend speel-o-theek Stap voor stap Reuma en medicijnen Zaterdagmuziek klassieke ïomeopathie Knooppunt-Firtina'93 lam) lelaars 2-DVS (Naar- 'bal mniworld-Stam/SoVo-. Almere) elsp ort interwandeling 01ym4 ïf Duivenzaaltje (Oos-j 0 ïtbal ed Stars (D)-Argon idal) ed Stars (H)-Jump idal) tennis hot-Quick'32 (OrlandL, bal 'VZ'49-Swift (Eemweg) .opik-Hees (Lopik) ;ybal Tam/SoVoCo (D)-Kan- De Bunt) AG 16 MAART tlleybal demonstraties Oranje da- pleasure Centrum) dbal imeeing/BDC (H)-Ge- leukendal) key MHC Soest (D)-Myra raat) MHC Soest (H)-Amcrs- Bosstraat) tbal Kennemers-Soest 9 SEC-Wasmeer (Bos- West) ïerpolo Duinkikkers (D)-Wiis- (Spleasure Centrum) j Duinkikkers (H)-Het Y 2 isure Centrum) vvling Competitie Soester Bowl 'ereniging, ook op dinsdag 20:00 uur (Bowling Ovejj tsal 5 DVS-Estudiantes (Beu-| al) ïotiveerd waren het reeds g( adeerde Wolderwijd en KV( er van een plek in de midder it) niet echt meer in de laatst wedstrijd. In Zecwolde wer matig duel plichtmatig afg< kt, waarbij de Soesterbergei cht aan het langste eind trol 10-14. eerste doelpunt werd gescoor f de thuisclub, maar daarn im KVO via 1-4 en 6-8 uit op eindstand. Het vertoonde spt if pover. Twee mooi uitgespeel vrije ballen van KVO vormdcj betrekkelijke hoogtepuntjes duel, waarin invaller Joo: :osma driemaal scoorde voo Soest er bergse ploeg, zaterdag 29 maart wordt bui de veldcompetitie herva 'O moet een plaats in de vierd sse zien veilig te stellen en hee tr zes wedstrijden voor. VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers Parketschuurmachines. Behang-afstomers. Hogedrukreinigers. Betonboormachines. Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -17.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 Amivedi, ©035-6012697; j.ruijssenaars@tiscali.nl VERMIST Reu, Beagle, halsband met pen ning, op de grens Soest/Baarn. Kater, gec., zwart, witte bef, smal hoofd, operatievlek in nek, aller giestaart, Simon Stevinlaan Soesterberg. Cypers rode poes, Amnestylaan. GEVONDEN Beige gespikkelde kip, Margriet- laan/Nassauplantsoen. Bruine vogci, geel/rode vleugels en staart, Gallci Baarn. Zondagmiddag 16 maart om 16:30 nor is cr weer een Church4U in de Wilhelminakerk, Soesterberg- tftraat 18. In 1999 was er voor tet eerst een Church4U-dienst, georganiseerd door Soest Noord (B Zuid, om de jeugd meer bij de kerk te betrekken. Het moest een jienst zijn waardoor de jongeren ach aangesproken voelden, door eigentijdse muziek en hedendaag se thema's. In de reguliere (jonge- ten-jdiensten moet er toch altijd -kening gehouden worden met bepaalde muziek of een liturgie. Sc Church4U-diensten zijn vrijer. Het orgel wordt niet gebruikt, vant dat spreekt de gemiddelde jongere niet zo aan. Er is wel een gve band o.l.v. Alex Geurink, met ten drumstel, basgitaar, saxofoon nog veel meer. De thema's lig gen dichter bij de jeugd, maar wor- den wel in relatie met de bijbel uit- d en cr wordt over de muren ian de eigen kerk heen gekeken. Dc contacten die je dan op doet sunnen heel waardevol zijn. Church4U werkt samen met de Oude Kerk, de Wilhelminakerk, de rooms-katholieke parochies en de Emmakerk. De organisatoren hopen dat in de toekomst uit te breiden. Ze vinden het heel be langrijk dat jongeren zich meer ihuis voelen in de kerk en dat door deze diensten het contact blijft met God en met de mensen in de ver schillende kerken. Leuk als je nog een vriend of vriendin mee neemt! Na afloop van de dienst (het duurt een uur) is er nog een hapje en drankje in de Lekbak (achter de kerk). Er is ook oppasdienst geregeld voor de toekomstige jongeren! Informatie: bbransen@freeler.nl of astridluiten@planct.nl, ©6011963. Woensdag 19 maart staat op De Vrije Teugel alles in het teken van de lente. Tijdens de inloopmiddag (14:00-16:00 uur) kan er geknut seld worden, natuurlijk vooral din gen die met het voorjaar te maken hebben. Wie de lente al in zijn bol heeft, is van harte uitgenodigd. Deelname aan de inloopmiddag aan het Vedelaarpad kost 2,50. Spleasure Centrum wordt zater g 22 maart een korfbaltoernoc or basisscholieren gehouden. D< ganiserende vereniging de Eem •gels heeft een wedstrijdschem; igczct voor de groepen 5 en 6 ét groepen 7 en 8. Tevens zorgt d< ub ervoor dat er vrijwilligers zijr ti informatie te verstrekken ove sport cn de mogclijkhedei lartoe in Soest. Het is al een traditie geworden dat het Soester Byzantijns Kleinkoor onder leiding van dirigent Frans Wertwijn jaarlijks deelneemt aan de zeer geanimeerde Kamermu ziekdag voor Amateurs in Kasteel Groeneveld te Baarn, georgani seerd door de Stichting Baarnse Muziekkring. Ook dit jaar is het SBK er weer bij op zondag 16 maart. Het gemengde a capella- ensemble, bestaande uit elf ama- feurvocalisten, za! om 11:40 uur een optreden verzorgen in zaal 'Mamuchet' met Russische liturgi sche muziek. Te beluisteren zijn dan composities van o.a. Archan- gelsky, Tsjaikovsky, Bortniansky, Kowalevsky, Makarow e.a. Op zaterdag 22 maart zingt het ensemble tijdens de eucharistievie ring in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein te Soest, aan vang 19:00 uur. Verder zijn in voorbereiding nog drie concerten en twee kerkdiensten. In het ensemble is nog plaats voor een ervaren, muzieklezende tenor zanger. Informatie: 826021598 of via e-mail: wertwijn@xs4all.nl. Het bestuur van de Stichting Cliëntenraad Chronisch zieken en Gehandicapten (CCG) houdt woensdag 19 maart van af 19:00 uur een presentatie avond in het gemeentehuis. De opvolger van de Adviesgroep Gehandicapten Soest zal zijn werkzaamheden dan toelich ten. De CCG-Soest zet zich expliciet in voor chronisch zieken en gehandi capten in Soest en Soesterberg en houdt zich zodoende ook bezig met zaken die voor de doelgroep van belang zijn in het dagelijks le ven, maar niet met bijvoorbeeld behandelingen en medicijnen. De CCG kan wel in actie komen als het gaat om aanpassingen in een woningen, een goede uitvoe ring van de Wet Voorzieningen Gehandicapten, door- en toegan kelijkheid van wegen en gebou wen, openbaar vervoer, werk en recreatie. De CCG brengt ge vraagd en ongevraagd advies uit aan de gemeente, instellingen en ondernemers. Eens in de twee jaar wordt een enquête gehouden onder de doel groep en er wordt met hen meege dacht. Eenmaal per jaar is er een voorlichtingsavond, zoals op 19 maart. Verschillende leden van de CCG zullen dan een toelichting geven op wat de verschillende werkgroepen allemaal doen. Wet houder Bert Krijger doet hetzelf de over het gemeentelijk beleid. Als intermezzo demonstreren plaatselijke leveranciers diverse hulpmiddelen en worden er dia's van praktijksituaties vertoond. In de hal zijn gratis consumpties ver krijgbaar. Na de pauze komen de ervarings- I deskundigen Chr. Schrijver en R. I van Zomeren aan het woord. Daarna worden de procédés aan de hand van een casus over wo ningaanpassing verduidelijkt. Be zoekers krijgen de gelegenheid om vragen te stellen aan het panel van deskundigen. Op verzoek van de CCG heeft de gemeente alle WVG-gerechtigden een uitnodiging gestuurd voor de presentatieavond. Wie er geen heeft gekregen, is natuurlijk toch welkom. Het gemeentehuis is 19 maart vanaf 18:30 uur toegankelijk voor belangstellenden. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 *ibelUmI»'Jikln5Wi«ilvoo'Naiuuit>»sclwimings«(liJcaMlVN IVN-Eemland organiseert op za terdag 15 maart (start om 06:00 uur!) een vroege-vogelwandeling op het scoutingterrein van 'Buiten zorg' in Baarn (Amsterdamse straatweg), naast kasteel Groene veld. De start is op de parkeer plaats aan de Ravensteinselaan. Onderwerp: de uitbundige zang van de vogels in de paartijd en de herkenning daarvan. Neem vooral een kijker mee. Informatie: 6020920. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen Periode: 27 februari t/m 7 maart 2003. GEBOREN: jorrit Wouter, zoon van F. Lem- mens en J.C.M. van den Breemer. Wouter Theodoor Hendrik, zoon van S.J. Smit en A.C.G. van Hamersveld. - Marit Jasmijn, dochter van C.J.A. Bos en U.E. van Kooij. - Bart, zoon van D. Lam en H.M. op den Akker. - Sofie, dochter van F. Voorthuis en E. Kramer. - Rosan, dochter van J.C. van Bezooijen en L.A. Drop. Bowien Joska, dochter van A.E. van Bemmel en L.T. Oostindie. - Thorsten Hartger Caspar, zoon van C.A.P. Hartgring en J. v.d. Kamp. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: David Christian Orsel en Marijan Petronella Honing. - Ronald San- der Antonius Bremmer en Wilhel- mina Johanna Maria van Oostrum. Christiaan Alidanus Hendrikus van den Broek en Sandra Janssen. - Jochem van Slooten en Bianca Mulder. - Johnny Gijsbertus Ge- rardus van Leeuwenkamp en Inge Marianne Roskam. VOLTREKKINGHUWELIJK/ PARTNERSCHAP: geen OVERLEDEN: Bernardus Stephanus Maathuis, w.v. G.E.A. Weterings. - Henrica Johanna van Rooijen, w.v. J.L. Okhijzen. - Theodorus Gerardus Hoogenboom, w.v. J.M. Groenes- Zaterdag 15 maart zondag 16 maart Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: ©0900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, 82033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00—13:30 uur: R.J. Zwarteveen, Claroenstekerpad 11, ©6026229. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 zondag 24:00 uur: H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, ©5415632. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Wie gelooft dat de auto die je als schroot naar de sloop bracht, weer fonkelnieuw voor je deur stond? Wie maakte het wel eens mee, dat een dode die je begraven had, weer bij je aanbelde? Niemand natuurlijk. En toch is er wel eens een dode opgestaan, dat was Je zus. Maar om dat te geloven, dat vraagt nogal wat. Dat vraagt een waar geloof. Welke rol heeft die opgestane Jezus tegenwoordig in ons leven? Daarop gaat ds. Schaaij op zondag 16 maart in, in de mid- dagdienst om 17.00 uur. Adres: Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt, Parallelweg 1. Deze weken vóór Pasen heten in de kerk ook wel 'de lijdens- tijd'. Het is een tijd waarin de verhalen van Christus' lijden ons bewust maken van het lij den dat mensen de tijden door kan treffen. Het kan immers soms rauw toegaan in het le ven! In de Emmakerk wordt in de ko mende weken een drietal avonden gehouden waarin verschillende ge daanten van 'het lijden' aan bod komen. En niet alleen dat: ook de manier waarop mensen door te genslag en leed heen hun weg vin den komt aan bod, net zoals de betekenis van het geloof en de rol van de kerk in moeilijke tijden. Drie invalshoeken zijn gekozen. Drie sprekers, ieder beroepsmatig betrokken bij het thema dat zij be lichten, spreken vanuit eigen erva ring over het onderwerp. Maandag 24 maart; 'Wat gaat het ons aan?' (verslaving als een vorm van lijden in de maatschappij). Op deze eerste avond komt ds. Hans Visser, predikant van de Paulus kerk in hartje Rotterdam. Hij is de bekende initiatiefnemer van tallo ze projecten voor hulp aan ver slaafden. Hij gaat in op het lijden van verslaafden en hun familie. Hoe werkt dat, en welke zorg is hier gepast? Welke rol speelt een kerkelijke gemeente oog in oog met lijden in de samenleving? Hoe onderhouden mensen midden in de samenleving en mensen aan de rand ervan contact met elkaar? Maandag 31 maart: 'Wat heeft dit te betekenen?' (ziekte en zinge ving). Op deze tweede avond komt drs. Cor Geraets, voormalig pastor van ziekenhuis Molendael. Vanuit zijn jarenlange ervaring gaat hij nuchter en bewogen in ge sprek over ziekte en zingeving. Het ziekenhuis is een plek waar men sen soms diepe uitzichtloosheid ervaren. Maar juist ook is het zie kenhuis de plek waar mensen soms oog in oog met de dood de zin van hun leven ontdekken en vieren. Hoe gaan mensen om met lijden en wat doe een pastor? Maandag 7 april: 'Waar het op aan komt.' (geestelijk lijden en de omgeving). Op deze derde avond komt drs. Bert Boomer, predikant van psychiatrisch ziekenhuis Zon en Schild in Amersfoort. Hij spreekt over psychisch lijden, over hoe gezinnen omgaan met een psy chische zieke en over Gods kracht. De bijeenkomsten worden georga niseerd door de Werkgroep Vor ming en Toerusting van de Samen op Weg-gemeente Soest-Noord (Emmakerk, Regentesselaan hoek/Park Vredehof) en zijn vrij toegankelijk. Aanvang: 20:00 uur. Er is een collecte ter bestrijding van de onkosten. Informatie: ds. Pieter Goeden- dorp, Bartolottilaan 39, 5247805. Op vrijdag 14 maart houdt volks dansvereniging Terpsichore een instuif in de gymzaal aan het Spi netpad te Amersfoort-Noord. Er wordt een internationaal program ma gedanst van 20:00 tot 23:00 uur onder leiding van Wim Fed- des. De toegangsprijs bedraagt 4,50. Zaalschoenen zijn ver plicht. Informatie: Henny Kentie, ©0346-352637. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Martijn van Beek Danielle Kolomonie Judith Verhoeks Hanneke Bosloper Zaterdag 15 maart Roonis-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. J. Houben; communieviering; samenzang Zondag 16 maart Rooms-katlioliek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pr. J. Houben; communieviering; gemengd koor Roonis-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pr. W. Veldhuis; eucharistieviering; Canfemus Domino Roonis-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pr. R. v.d. Vring; eucharistieviering; Cantate Domino Roonis-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering; parochickoor N.B. ('pr.' te lezen als: pastor.) Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman; 16:30 ds. P. van Winden ('Church4U') Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. A.J. Kunz, Groot Ammers; 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. R. van Beek, Eemdijk Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. A.P. van Dijk, Tiel; 17:00 ds. B. Schaaij, Dronten Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 ds. J.M. Kleppe; 15:00 ds. L. Blok Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrand tlaan 20 10:15 mevr. E. Bast-Fokkema Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 C. Verhaaren; zendingsdienst Christengemeente, Grittland College, Noorderweg 79 10:00 Arie Baak; avondmaal Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F.Ph. Groeneveld Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 dr. R.R. Ganzevoort, Emmeloord; avondmaal Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 drs. C. Geraets Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 drs. I. Ose, Amsterdam Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Woensdag 19 maart houdt speel- o-theek Stap voor stap een open ochtend. Van 10:00 tot 11:30 uur kan een kijkje worden genomen in het gebouw van de Desmond Tu rnschool aan de Molenstraat, waar de voorziening voor kinderen van 0 tot 6 jaar is gehuisvest. BelangT stellenden kunnen kijken wat voor speelgoed er kan worden geleend en bij de medewerkers aankloppen voor informatie. De speel-o-theek is opgezet, om dat speelgoed niet altijd aan zijn doel beantwoordt cn omdat het kind voortdurend ander ontwikke lingsmateriaal nodig heeft. Om te voorkomen dat ouders steeds nieuw duur speelgoed moeten aan schaffen, is dit alternatief geboden. Stap voor stap heeft nu een ken nismakingsaanbod. Een half jaar speelgoed lenen voor 7,50. De reumavereniging Baarn/Soest houdt dinsdag 18 maart een bij eenkomst in dc Speeldoos aan de Rembrandtlaan in Baarn. Uitgeno digd zijn reumatoloog dr. Heur- kens en reuma consulente me vrouw Huygens. Zij vertellen over deze ziekte en medicijnen. De bij eenkomst begint om 14:30 uur, de entree is gratis. In de serie Zaterdagmiddagmuziek Domkerk te Utrecht kan men op zaterdag 22 maart luisteren naar een concert met passiemuziek. Op het programma staat het 'Stabat Mater' van G.B. Pergolesi. Uitvoe renden zijn de solisten Christine Jansen (sopraan) en Wilke te Brummelstroete (alt) en het orkest van de Domcantorij o.l.v. Jan Jan sen. Het concert begint om 15:30 uur en de toegang is gratis. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 juus Kruis, klassiek homcopaa n lid van de landelijke vereniging ^VKH, houdt dinsdag 18 maart :en lezing bij de verenigde huis- 'rouwen. In ontmoetingscentrum Cl aarwater aan de Wiardi Beck- nanstraat begint ze om 14:00 uur ian haar verhaal over 'Klassieke ïomeopathie... haalt het beste uit je zelf. Ze legt uit hoe homeopathie werkl en geeft verschillende voorbeelden uit de praktijk. Tevens gaat ze in op klachten die kunnen voorko men bij diverse groepen mensen, zoals vrouwen of ouderen. Daar naast geeft ze praktische informa tie en kunnen de bezoekers haar vragen stellen. De toegang is gra- Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en s morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lo kale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV cn het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagi na's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. Reactietelefoon Onder het motto 'de reactietele foon, die bel je gewoon' kunt u bij Radio Soest terecht voor een klacht, een wens, een blijde bood schap of een compliment. Bel en vertel wat u op uw hart heeft. Wij nemen uw bericht op en zenden dat volledig uit elke laatste zondag van de maand in het programma Op Soest vanaf 16:00 uur. Reac tietelefoon 6093853. Willem Jan van de Wetering In de zestiger jaren stond Willem tan van de Wetering aan de wieg van de kunstenaarsvereniging Ar- tishock welke hij samen met Otto Prinsen en Jan Visser heeft opge richt in 1967. Voor die tijd organi- tV seerde hij al culturele manifestaties in de kippenren van de beeldhou wer Egbert Joosten aan de Konin- ginnelaan. Nu staat hij, 56 jaar oud, aan het hoofd van uitgeverij Andromeda in Blaricum. Dit be drijf produceert boeken op het ge bied van zelfontwikkeling en orga niseert enneagramdeskundige workshops op het gebied van zelf ontwikkeling, spiritualiteit en vita liteit, U kunt hierover meer vinden op www.willemjanvandewetering.nl. Na 35 jaar heeft Jan Visser een in terview met hem voor het pro gramma 'Ontmoeting met', dat wordt uitgezonden op vrijdag 14 maart om 13:00 uur. Herhaling dinsdag 18 maart om 10:00 uur. Techniek Jaap Gankcma. Musica Aeterna Radio Soest start op zondag 16 maart in het programma Mu sica Aeterna een serie uitzendin gen over de gro te componist Henry Purcell. Hij heeft een grote invloed gehad op de bekende componisten na hem Het thema van deze serie is 'Welcome to all the pleasures'. Purcell was immers de componist van het grote verlangen, van het smachten in al zijn verschijnings vormen. Dit gaat van het verlan gen naar rust in 'O solitude', naar dat van de seksuele bevrediging in 'Still I'm wishing' tot aan de ont aarding in krankzinnigheid in 'Bess of Bedlam'. Bent u ook zo nieuws gierig'' Luister dan naar Liesbcth Gankema die u laat genieten van 'all the pleasures' van de muziek van Henry Purcell. Tussendoor vertelt zij aardige wetenswaardig heden over deze componist en het Engeland van die tijd. Zondag middag 16 maart bij een heerlijk glaasje wijn om 17:00 uur. Reinier Sijpkens De bijzondere m Soester muzi- kant Reinier Sijpkens is deze week te beluis teren bij Lonne- ke Meijer in 'Soesters en hun muziek'. Hij is net terug van een bezoek van een maand aan Suriname samen met zijn vrouw Lia Laimböck en zijn zonen Merijn en Siebe. Met het draaiorgeltje, de trompet en vele goocheltrucs hebben zij kinder voorstellingen gemaakt voor de Surinaamse bevolking. Uiteraard zijn ze teruggekomen vol herinne ringen aan deze geweldige reis in de vorm van foto's, dia's en na tuurlijk verhalen. U kunt luisteren naar zijn prachtige verhalen en na tuurlijk zijn muziekkeuze op don derdag 13 maart om 17:00 uur. Herhaling maandag 17 maart om 10:00 uur. Techniek Marcel van Blaricum. Soest 55+ Karin de Lange blijft onze senio ren luisteraars elke week opnieuw verrassen met actualiteiten en an dere interessante onderwerpen. Deze week praat ze met een be trokkene over de toekomst van de gezondheidszorg in Baarn en Soest. Welke specialismen blijven voor onze woongemeenschap be houden? Daarnaast wordt de vo gelpest belicht. Wat betekent dit voor ons land en krijgen we hier in Soest er ook mee te maken? Het Vogelopvangccntrum is al geslo ten, omdat het gevaar van besmet ting komt van vogels uit de natuur. Een feestelijk onderwerp is het 10- jarig jubileum van de Bowls Club Soest. Deze seniorenclub, de leef tijd van de leden ligt tussen de 55 en 80 jaar, vertelt over wat deze tak van sport inhoudt en wat de vereniging zoal doet. Kortom, weer genoeg om naar te luisteren op vrijdag 14 maart om 11:00 uur. Goed geboekt Het kan natuurlijk niet missen: deze maand gaat het programma van Ad van Veen over de boeken week met dit jaar als thema 'Styx, leven en dood in de letteren'. We denken hierbij aan titels als 'De kleine blonde dood' van Boude- wijn Büch, 'Asbestemming' van A.F.Th, van der Heijden en 'Dood van een handelsreiziger' van Art- hur Miller. Het vaste panel, dat bestaat uit Jozien Moerbeek, Trees Nelissen en Ab Faas, gaat hier na der op in: wie verzint eigenlijk zo'n thema en wat betekent dit vervol gens voor lezend Nederland? Het panel praat over hoe leven en dood vertegenwoordigd zijn in de literatuur en over het boekenweek geschenk dat dit jaar geschreven is door Ronald Giphart. Ook de vas te column in 'Goed geboekt' heeft een toepasselijk thema met als ti tel 'De schrijver, het leven en de dood'. De muziek in dit program ma is van de Ierse troubadour Kieran Goss. Hij heeft de afgelo pen maand met Irish Unplugged diverse concerten gegeven in Ne derland. Hij was tevens te horen op Radio 2 bij het programma Cappuccino van de NCRV. Radio Soest heeft de primeur voor de lo kale omroepen en daarom kunt u luisteren naar enkele prachtige Ier se ballads. Ad van Veen besluit zijn programma zoals gebruikelijk met het laatste nieuws uit de boe ken- en uitgeverswereld. U kunt zelf luisteren op vrijdag 14 maart om 10:00 uur. De herhaling is op dinsdag 18 maart om 17:00 uur. Soest Klassiek Producent Jacques van de Griendt heeft voor een van zijn befaamde huisconcerten het groepje dat in de Open Hof speelt weten te strikken. De groep bestaat uit Liesbeth Gankema-van de Bosch, Anneke Kühnen, Monique Reijnders-van Gelder en Tjalling Roosjen. Van de Open Hof, die als een kathe draal om je heen staat naar de stu dio op de 10d,; etage, die echt als een huiskamer klinkt. Vergissingen en foute noten komen daar hard aan en je kijkt het publiek recht in de ogen. Zij hebben hier, ervaren als ze zijn, geen last van. Het vier tal speelt in dit huiskamerconcert een gevarieerd programma van Ita liaanse, Duitse, Franse en Engelse muziek van 1600 tot 1750. Tjalling begeleidt de liederen en blokflui ten op het spinet en speelt tevens solo. Het bijzondere programma wordt uitgezonden op zondag 16 maart om 14:00 uur. Presentatie Inske den Duik. In het tweede uur klassiek, dat be gint om 15:00 uur, herhaalt Jac ques van de Griendt het compo nistenportret van Felix Mendclsso- hn Bartoldy. Deze componist had alles om zich een benijdenswaardi ge en rijke toekomst te verzekeren. Omdat hij te hard werkte raakte zijn lichaam volledig uitgeput. Zijn beginkapitaal was ten volle ge bruikt. Hij was een beroemd man, zowel als pianist, dirigent en com ponist en hij liet een heel oeuvre na van pianoconcerten, symfonie ën, oratoria, liederen, koorwerken en kwartetten. Op 37-jarige leef tijd stierf hij aan zijn derde attaque. Rinke Tolman Ode aan de doden: een moment voor overleden schrijvers. Een lan delijk eerbetoon aan hen, die een waardevolle bijdrage hebben gele verd aan ons culturele erfgoed. In Soest wordt op zondag 16 maart op diverse manieren aandacht ge schonken aan Rinke Tolman (zie o.a. deze courant van 5 maart). De bij leven ook al legendarische Jan Visser maakte enige tijd geleden een vijftal programma's over Rin ke Tolman. Deze uitzendingen deed Radio Soest cadeau aan de Historische Vereniging. Het eerste deel van deze serie bevat inter views met mensen die Rinke goed gekend hebben. Dit programma wordt in het kader van het eerbe toon aan Rinke cn het thema van de boekenweek (Styx, leven en dood in de letteren), herhaald op zaterdag 15 maart om 12:00 uur. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 13 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Even uitblazen 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en cabaret 14:00 Operetfelaiid 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (li) 17:00 Soesters en hun muziek gast: Reinier Sijpkens 18:00 Radio M VRIJDAG 14 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Goed geboekt 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... gast: Willem Jan v.d. Wetering 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 15 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 12:00 Rinke Tolman 13:00 Radio M ZONDAG 16 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 De vrijwilliger 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 Brassbandmuziek 17:00 Musica Aeterna 18:00 Kerkdienst Ichthuskerk (Ned. herv.) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Het Boek open 21:00 Radio M MAANDAG 17 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 Het praattheater 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek cn opera 14:00 De jaren '50 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 18 MAART 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Goed geboekt (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30, Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gcmecntevoorlichting; met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over liet voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M In dit programma-overzicht van Radio Soest vindt men elke week de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woensdag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enkele uitzondering na) worden uitge zonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzen dingen wordt overgeschakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (in gezonden brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk donderdagmor gen in de studio worden inge leverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, 035- 6093851; fax: 035-6093860; e-mail: radio@soest.nl. Ook voor programma-ideeën, pers berichten, aankondigingen, verenigingsnieuws, clubbladen, etc.

Soester Courant | 2003 | | pagina 17