9991 Visser Autovrije Van Weedestraat 'funest! Martrnvan Zijp |DAT KAN| SCHERPER! nurfit 1) Oplichters van bejaarde man moeten 5 maanden brommen ACTUEEL! Fietsmanifestatie tegen rondweg op 15 maart Flexteam ondersteunt politie bij geweldszaken Auto zonder verlichting botst tegen bromfietsers Wij zijn gesloten „4 i-m.'mwctwi Provincie staat doden vos onder voorwaarden toe etialis goe Het is tijd voor een bank die uw blik op wonen verruimt. PAGINA 2 WOENSDAG 12 MAART 2003 SOESTER COURANT Van GroenLinks en Milieudefensie PAGINA 3 Meningen van lezers I Carnavalvierders Boekenweek 2003 Blauwe schijf Website Soest Winkelkring: 'Economische onderbouwing ontbreekt in plan' voor alle merken ARTON it om onze CDA: Bedankt stemmers! Arjan Hoksbergen gepromoveerd Daders hadden net 4 jaar gezeten voor soortgelijk delict van dinsdag 18 maart t/m zaterdag 22 maart a.s. Vanaf dinsdag 25 maart zijn wij u graag weer van dienst. Corine en Martin Zijp Service pepert SCHOEMAKEB n op onze in storings- Expert Schoemaker Jongen verzet zich tegen aanhouding In aangewezen weidevogelgebieden RUUD SMIT jor uw DE SCHOTELS! in - div. salades ngrill en fondue. Met versierde (bak)fietsen, fluitsignalen en tromgeroffel willen GroenLinks en Mi lieudefensie Soest zaterdag 15 maart de aandacht trek ken van het winkelend pu bliek. Doel daarvan is om te demon streren tégen de eventuele aan leg van een rondweg langs een deel van de oostelijke dorps- rand. De organisatoren van deze fietsmanifestatie willen te vens laten zien dat er alternatie ven zijn voor wat zij noemen een 'geldverslindende' rondweg en roepen sympathisanten op mee te rijden. Zo ver bekend gooit de historische fietsvereni- ging Soest zeer oude vehikels in de strijd. De optocht start om 13:00 uur vanaf de parkeerplaats bij de Rabobank aan het Kerkplein. Iedereen die het fietsgebruik wil stimuleren en geen rondweg wil, kan zich aansluiten, het liefst op een opgetuigde twee- wieler. De stoet zal zich in be weging zetten via de Steenhoff- straat naar de Van Weedestraat. GroenLinks en Milieudefensie willen de Eempolder in de hui dige staat behouden. Het is een leefgebied voor planten en die ren, zoals de beschermde kerk uil. In het kader van de Fauna wet kan volgens velen dan ook niet zomaar door de provincie toestemming worden verleend. Anderen hebben reeds aange kondigd alle mogelijke proce dures aan te snijden, mocht de gemeenteraad op 3 juli beslui ten om een rondweg aan te leg gen. Wie meer informatie wil hebben over de fietsmanifesta tie, kan surfen naar www.groenlinkssocst.nl Het Flexteam van de politie helpt de politiedistricten Eeni- land noord, Eemland zuid, Binnensticht en Heuvelrug met het afhandelen van geweldsza ken. Dit is een speerpunt van de politie. In 2002 pakte het team 183 geweldszaken op waarvan 159 zaken tot nu toe werden afgehandeld. Hiervoor werden 224 verdachten ge hoord. Het team bestaat uit tien ervaren politiemedewerkers die vanuit de oostelijke districten worden aange leverd en gedurende een half jaar tot een jaar voor het team werken. De heer Van de Waterbeemd mag zich nog gelukkig prijzen dat car naval maar drie dagen duurt. De bewoners van het Willem Speel manhof en omgeving Honsbergen zitten dag in dag uit met het pro bleem overlast door onze lieve jeugd. Lawaai, eieren gooien naar woningen van ouderen, vuil luk raak van zich afgooien, drugs ge bruiken en ga zo maar door. Dat alles is m.i. terug te voeren op het zeer softe optreden van de po litie. Iedere burger kent de algeme ne plaatselijke verordening, behal ve onze wetsdienaars. Gordclcon- trole met 2 of 3 auto's en 6 man is kennelijk belangrijker. Volgens mij is er een maand gele den in Den Haag, waar iedereen zijn mond vol heeft van normen en waarden, afgesproken dat iedere overtreding aangepakt dient te worden. Dat geldt volgens mij ook voor wijkagenten. J.V. ten Haaf Het Flexteam pakt op verzoek van een district allerlei soorten ge weldszaken op. Te denken valt aan bijvoorbeeld de behandeling van aangiften van geweld in het uit- gaanslexen, diefstal met geweid (beroving), bedreiging, een mis handeling op straat of thuisgeweld. Het team zorgt voor het horen van getuigen, aanhouding en verhoor verdachten, overleg met justitie en het opmaken van processen-ver baal. Hiermee ontlast het team het betreffende politiedistrict, die op haar beurt haar inzet weer op an dere zaken kan richten. Daarnaast assisteert het team de districten in de weekenden bij het aanpakken van allerlei zaken. Het Flexteam werkt vanuit het politiebureau in de gemeente Doorn voor de vier politiedistric ten. In overleg met wijkchefs en de recherche van een district worden zaken aangedragen en vervolgens door het team behandeld. Omdat het Flexteam een belangrijk aan deel levert in de werkzaamheden is besloten om per april 2003 het team uit te breiden naar twaalf medewerkers. Laten we de dood niet groter maken dan hij is, de haat is dodelijker de onverschilligheid is dodelijker de jaloezie is dodelijker de haat is dodelijk de eenzaamheid is erger dan dood het leven is meer dan de dood. Dag dood dodeke dood met je tierelantijnen je zwanenzang en rouwrandjes (ode aan de doden) met je aronskelken je pracht en praal je galgemaal zwarte kraaien op hoge hoeden dag dood met je pompeuze hemel je tranendal je velden van eer je requiems. Ga mee kijken naar de uitvaart de Styx de veerman en de koele meren. Ga je mee kijken naar het hiernamaals? Alles is poetry emotion. De politie heeft vrijdagmiddag dertien bekeuringen uitgeschreven in de blauwe zone van de Van Weedestraat, de Beek en Daalse- laan en de Burgemeester Gro- thestraat. De bonnen werden ge stoken onder ruitenwissers van wagens, waarin geen parkeerschijf was achtergelaten, waarop de aan vang van de parkeertijd was inge steld. De website van de gemeente Soest (www.soest.nl) is op vrijdag 14 maart onbereikbaar. Op die dag wordt ei gewerkt aan de verbete ring van de website. Een auto die zonder verlichting reed, heeft maandagavond een bromfiets niet daarop twee jon gens aangereden. De bestuur der reed daarna, nog steeds met gedoofde lichten, gewoon door. Het ongeluk gebeurde omstreeks half negen. De jongens, 15 en 16 jaar en beiden afkomstig uit Zeist, reden over de Beckeringhstraat in de richting van de Biltseweg. Van uit de Kostverlorenweg kwam plotseling een auto die rechtdoor de Nieuwstraat wilde inrijden en daarbij tegen de brommer botste. Beide jongens kwamen ten val en liepen letsel op. Per ambulance werden ze naar Meander Medisch Centrum in Amersfoort vervoerd. Bij de politie was niet bekend wat voor letsel ze hadden. De brom fiets werd volledig vernield. De betrokken auto is een grijze Ford Escort, waarin vermoedelijk drie personen zaten. De politie heeft een onderzoek ingesteld en verzoekt eventuele getuigen zich te melden bij district Eemland noord, SS 0900-8844. SOEST jeten geldt: Vleescentrum. Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Dat is de officiële mening van de Winkelkring Van Weedestraat, zo bleek donderdagavond tijdens een ledenvergadering. Die schaarde zich achter het eerder naar buiten gebrachte standpunt van het be stuur dat overigens ook wordt ge steund door de Federatie Midden- en Kleinbedrijf (MKB) en de Ka mer van Koophandel (KvK). 'Het verkeer uit de straat halen, is nu volstrekt onmogelijk, dat is een keihard punt van ons', aldus een woordvoerder van de winkelkring. Volgens hem en zijn collega's zijn de scenario's voortgekomen uit verkeersonderzoeken en is het economische aspect buiten be schouwing gelaten. Daar willen ze de gemeente op attenderen. Dat gebeurt deze maand schriftelijk en uiteraard zal de winkelkring van de partij zijn tijdens de hoorzitting op maandag 16 juni. Dan kan worden ingesproken op het definitieve voorstel over de hoofdwegenstruc tuur van het college aan de raad. Zomaar 'iets' doen is gevaarlijk en was niet de bedoeling van het ver- keersonderzoek. Bovendien kan het verschillende ondernemers de kop kosten. In de huidige econo mische situatie kunnen ze eenvou digweg het verkeer absoluut niet missen, zeggen ze. De klanten win kelen niet in de Van Weedestraat, maar doen er boodschappen en dus willen ze hun auto het liefst voor de deur kunnen parkeren, al dus de winkelkring. Gaat de straat op slot voor gemotoriseerd ver voer, dan kost dat klanten en om zet, met alle gevolgen van dien. Omwille van het omleiden van het doorgaand verkeer, zijn de winke liers niet tegen een kleine rondweg (scenario B), maar de gemeente zal dan wel moeten afstappen van het idee om meteen de winkel straat autovrij te maken. Dat staat immers haaks op de uitkomsten van een onderzoek dat het MKB en de KvK door deskundigen liet uitvoeren en een jaar of twee ge leden werd gepresenteerd. Op metersbrede trottoirs zitten de winkeliers daarom niet te wachten. Als er plannen komen, dan moe ten die economisch verantwoord zijn en gefaseerd worden ontwik keld. Zoiets duurt jaren. Er moet dan worden gekeken naar de 'lege' plekken, zoals de kop van de Stad houderslaan en de gebouwen, waar nu banken of instellingen in gevestigd zijn. Pas als dat allemaal bij het winkelcentrum betrokken zou kunnen worden en er ruimte is voor voldoende parkeerplaatsen, kan er een verblijfsgebied worden gecreëerd. Dan ontstaat er volgens de ondernemers een (groter) cen trum, waar niet alleen de bood schappen worden gedaan, maar ook zal worden gewinkeld. En on- De klant winkelt niet, maar doet boodschappen in de Van Weede straat en wil dus voor de winkel parkeren. Onder de huidige om standigheden zou een autovrije winkelstraat veel ondernemers de kop kunnen kosten. Foto: Soester Courant der die omstandigheden zal het publiek het niet vervelend vinden om de auto aan een van de koppen of ergens halverwege (Stadhou derslaan of wellicht Nassauplant- soen) te parkeren. CDA Soest/Soesterberg is blij met alle CDA stemmers. Een hartelijk woord van dank voorde stem die u aan de Soesters Jan Pieter Lokker en Henk de Jong heeft gegeven. bestuur CDA Soest/Soesterberg Gisteren promoveerde de in Soest geboren Arjan Hoksbergen aan de Universiteit van Amsterdam. Hij bezocht in Soest dc Savornin Lo- hmanschool aan de Driehoeksweg en in Amersfoort het Van Ol- debarnevelt Gymnasium. Na een jaar werken werd hij ingeloot voor de studie geneeskunde aan het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam. Na zijn artsexamen deed hij driejaar onderzoek bij het Vaatcentrum aldaar. Hij onder zocht met verschillende meetin strumenten de doorbloeding van en afwijkingen aan de 'Cirkel van Willis', een vaatsysteem gelegen aan de basis van de hersenen. De Engelse geleerde Thomas Willis beschreef in 1664 voor het eerst uitgebreid dit bloedcirculatiesys teem. Voor zijn onderzoek werkte Hoksbergen ook een halfjaar aan de Universiteitskliniek in Debre- cen, Hongarije. Een en ander re sulteerde in zijn proefschrift 'Transcranial color-coded duplex ultrasonography of the circle of Willis'. De voormalige Soester is op dit moment in opleiding voor chirurg in het Lucas Ziekenhuis in Apeldoorn. Twee zogenaamde loodgieters die in december in Soest een 83-jarige man ruim vierdui zend euro afhandig wisten te maken, zijn donderdag door de politierechter in Utrecht bei den veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. De bejaarde Soester voelde zich geïntimideerd toen de twee voor zijn deur stonden, vertelde hij la ter aan de politie. Voor hij het wist, stonden ze in zijn huiskamer. Ze begonnen aan de knoppen van de verwarming te draaien en ver telden dat er het nodige vervangen moest worden. Daarvoor moest wel een voorschot worden betaald. De Soester haalde daarop een geldkistje uit ue schuur. Vervolgens vertrok hij met een van de mannen naar boven om daar nog even rond te kijken. Daarop vluchtte de tweede verdachte met een envelop met 4250 euro uit het geldkistje naar buiten. Zijn mede dader zette het op een rennen en de Soester, bekomen van de schrik, zette de achtervolging in. Hij wist de mannen niet te achter halen. Die gingen er in hun Opel Vectra vandoor, maar een oplet tende buurtbewoner die zich ver baasde over deze vreemde op tocht, noteerde het nummer van de wagen en belde 112. Hij volgde ze, verloor ze op de Van Weedestraat uit het oog, maar zag ze even la ter toch weer rijden in de richting van Hilversum. Dankzij de aanwij zingen had de politie binnen twin- Van Weedestraat 145; Soest - Telefoon (035) 602 06 70 tig minuten de 'loodgieters' op de Amsterdamsestraatweg aangehou den. Samenleving Het bleek te gaan om een 35-jari- ge Doetinchemmer die eigenlijk nog niet eens vrij was van een straf van viereneenhalf jaar voor oplich ting. De Doetinchemmer moest nog 33 dagen uitzitten en deed mee aan een project om te wennen aan de samenleving. De mededa der was een 41-jarige Arnhemmer die in november was vrijgelaten na een straf van vier jaar wegens op lichting. In de wagen vond de politie naast het geld van de Soester nog 5000 euro. Maar justitie was niet in staat om dat geld te linken aan strafba re feiten, dus het moest worden teruggegeven. De Arnhemmer ver klaarde op de zitting dat hij het geld van de bejaarde man had aan genomen als voorschot op een klus die hij aan diens huis zou gaan uit voeren. Hij voegde er eerlijkheids halve wel aan toe dat hij de klus waarschijnlijk niet uitgevoerd zou hebben. De Doetinchemmer had helemaal niet gezien dat er geld was betaald. Officier van justitie W. Nijkerk betoogde dat de twee mannen niets hadden geleerd van dc jaren lange gevangenisstraf en direct een zwak slachtoffer hadden uitgeko zen. Officier Nijkerk eiste vijf maanden gevangenisstraf wegens diefstal. Toch zei de Arnhemmer dit keer echt schoon schip te wil len maken en zich neer te leggen bij het oordeel van de rechter. Hij wil graag zo snel mogelijk naar huis, omdat zijn vriendin hem nog een keer een kans wil geven. De politierechter achtte oplichting bewezen en veroordeelde het tweetal. Rabobank BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST - TELEFOON 035-6010344 Meer dan 200 radio- en televisiekanalen inclusief alle Nederlandse zenders voor 15 per jaar. Compleet systeem: schotel LNB kabel satelietontvanger smartcard 327 2J/~ rius Golfkarton i marktleider op het paratuur en systemen, e producten, iness to business iam zijn wij per direct op zaamheden. Frequent s. MS Access is een pr. :ering en controle van alle toe verzorgen van de en soortgelijke functie en oeschikt over een iliteit. U bent accuraat, ngelse taal in woord en Een zestienjarige jongen uit Soest heeft zich vrijdagavond hevig ver zet tegen aanhouding door de po litie. Hij maakte deel uit van een groepje dat op de Wiardi Beck- manstraat luid stond te praten. Naar aanleiding van klachten nam de politie er poolshoogte. Omdat er rond de jongeren een sterke hasjlucht hing, vroeg de politie hen hun zakken leegte maken. Daarop begon de zestienjarige volgens de politie te vloeken en te tieren en riep dat de agenten niet hiertoe gerechtigd waren. Hij werd erop gewezen, dat de politie dat op grond van de Opiumwet wel dege lijk mag, maar hij weigerde mede werking te verlenen en trok een mesje. Toen de politie hem pro beerde aan te houden, verzette hij zich en bleek dat hij een tweede mes op zak had. Na een korte wor steling werd hij geboeid overge bracht naar het politiebureau. Omdat hij minderjarig is, werden zijn ouders in kennis gesteld. Het verhaal van de politie vertelt niet of er bij de jongeren softdrugs is gevonden. Onder de huidige omstandig heden de Van Weedestraat au tovrij maken, kan funest zijn voor het winkelbestand. Voor de toekomst valt er best te pra ten over maatregelen, maar dan moeten die economisch zijn onderbouwd. Zo'n funda ment ontbreekt onder de twee scenario's over de hoofdwe genstructuur die nu open en bloot op straat liggen voor de inspraak. Het College van Gedeputeerde Staten heeft besloten een aan wijzing te doen voor verschil lende wildbeheereenheden op grond van de Flora- en Fauna wet, waardoor een beperkte mogelijkheid ontstaat om vos sen te doden. Deze aanwijzing geldt wanneer schade door de vos aan weidevogels waar schijnlijk is. De minister van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij (LNV) heeft de vos op de lijst geplaatst van soorten waarvoor GS kunnen bepalen of de stand moet worden beperkt. GS kregen het verzoek van de Stichting Faunabeheereen- heid Utrecht (FBE) personen of categorieën personen aan te wijzen die bevoegd zijn de vos te doden om weidevogels in het broedsei- zoen te beschermen. Aanleiding waren de signalen die het FBE ontving van verschillende terreinbeherende organisaties, wei devogelwerkgroepen, agrarische natuurverenigingen en wildbeheer eenheden dat vooral voor de be scherming van de weidevogels in het aankomende broedseizoen re gulerend dient te worden opgetre den tegen de vos. GS hebben de FBE aangewezen om de vos te doden in weidevogel- gebieden die zijn aangegeven op de streekplankaart die is vastge steld op basis van de resultaten van betrouwbare weidevogelonderzoe- ken tussen 1993 en.2002. De aan wijzing geldt voor overdag, met gebruikmaking van het geweer en voor de periode tussen zonsonder gang en zonsopkomst met gebruik making van het geweer en kunst licht. De aanwijzing is geldig tot 31 december 2003. De FBE kan de aanwijzing over dragen aan wildbeheereenheden en hun leden. In verband met het aankomend broedseizoen wordt de aanwijzing op korte termijn gerealiseerd. Dat betekent niet dat de vos 'vo gelvrij' is verklaard. Van de aanwij zing kan alleen gebruik worden gemaakt in het geval schade door de vos aan weidevogels waar schijnlijk is in de aangewezen ge bieden. Voor overige situaties zijn de algemene ge- en verbodsbepa lingen van de Flora- en Faunawet en de hierop gebaseerde regelge ving onverkort van toepassing. Voor dreigende schade buiten de aangewezen gebieden kan een ont heffing van het verbod tot het do den van de vos worden aange vraagd. Voor het verlenen van ont heffing is de provincie afhankelijk van door FBE aangeleverde gege vens.

Soester Courant | 2003 | | pagina 3