WOENSDAG 12 MAART 2003 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 12 woensdag 12 maart 2003 ry£j WWW.foeftHl Voorjaar Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: door plaatsing van bord E6 van bijlage I van het RW-90 met onderbord 86-JR-NR nabij de woning Citer 13 een parkeerplaats voor mindervalide aan te geven ten behoeve van de heer J.H. Hilkens; Door middel van het aanbrengen van een gele ononderbroken streep een verbod in te stellen aan het be gin van de Spoorstraat tussen het parkeerterrein en de Prins Bernhardlaan aan de zijde van De Batenburg; Door middel van het aanbrengen van de borden D06L, D06R, D07 met onderbord 0101 een gebod tot het volgen van de verplichte rijrichting in te stellen op de Koningsweg en Nieuwegracht ter hoogte van de krui sing Koningsweg met de parallelweg van de Koningsweg en Nieuwegracht; Ter ondersteuning op de parallelweg van de Koningsweg aan te brengen de borden C02 en C03 (eenrich- tingsweg); Op de scheiding tussen de rijstroken van de Koningsweg het bord D2 (gebod het bord voorbij te gaan aan de zijde die de pijl aangeeft) aanbrengen door middel van het verplaatsen van het bord C03 (eenrichtingsverkeer) en onderbord 0103 (uitgezonderd (brom)fietsers) naar de kruising St. Theresiastraat/Hellingweg het eenrichtingsverkeer op het gedeelte Hel- lingweg, gelegen tussen de Beetzlaan en Theresiastraat, op te heffen; N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het colle ge van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatre gelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 109,- voor een natuurlijk persoon of 218,- voor een rechtsper soon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. VERLEENDE VERGUNNINGEN VOOR HET MAKEN OF VERANDEREN VAN EEN UITWEG (INRIT). Voor de volgende percelen is vergunning verleend voor het maken of veranderen van een uitweg (inrit): Het betreft de gewijzigde situatie ter plaatse van school "De Driesprong" aan de Theresiastraat nr. 16. De ver gunning wordt verleend voor: - Theresiastraat nr. 16 (school "De Driesprong") - twee percelen direct naast Theresiastraat nr. 16 (op elk perceel wordt een woning gebouwd) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan burgemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de da tum van deze bekendmaking worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1afdeling Wegen grondzaken en verkeer, geo pend elke werkdag van 8.30-12.30 uur WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING/INSPRAAKVERORDENING. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om vrijstelling/vergunning te verlenen voor: 1het verbouwen/uitbreiden zwembadcomplex, Dalweg 181; (artikel 19 lid 1 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. het verbouwen/uitbreiden van het 150 kV-station aan de Peter van den Breemerweg. (artikel 19 lid 1 Wet op de Ruimtelijke Ordening) Op grond van artikel 5 lid 3 van de inspraakverordening van de gemeente Soest vallen de inspraakprocedure voor de voorbereiding van voornoemde projecten en de ter visie legging als bedoeld in artikel 19a lid 4 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening samen. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier we ken, derhalve van donderdag 13 maart tot en met woensdag 9 april 2003 eventuele zienswijzen mondeling of schriftelijk in te dienen. Indien u mondeling uw zienswijze naar voren wenst te brengen dan kan dit geschieden in een openbare zit ting. Hiervoor kunt u voor bouwplan 1. een afspraak maken met de heer K.C.P. Haagen (035-6093501) en voor bouwplan 2. met de heer R. Schutte (035-6093269). De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 -16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. VRIJSTELLINGEN/VERGUNNINGEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunningen te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1het bouwen van een vrijstaand woonhuis, Bosstraat 41 (artikel 19 lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. het bouwen van een vrijstaand woonhuis, Bosstraat 47; (artikel 19 lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. het bouwen van een pinbox, Koninginnelaan hoek Nieuwstraat; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier we ken, derhalve van donderdag 13 maart tot en mét woensdag 9 april 2003 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN INGEDIEND OP DE AANGEGEVEN DATUM BOUWPLAATS Apollo Apollo Birkstraat Kamerlingh Onneslaan Kerkpad NZ Klinkveld P.C. Hooftlaan Postweg NR REGNR 91 020800 94 030081 122b 030084 19 030079 4c 030077 16 030075 60 030009 54 030078 BETREFT ONTVANGEN bouwen van een dakopbouw op een woonhuis 25-2-2003 bouwen van een dakopbouw op een woonhuis 28-2-2003 gewijzigd uitvoeren van het te bouwen stallencomplex 28-2-2003 van de Paardenkamp (wijz. verl. verg. nr. 020345) bouwen van een bijgebouw 26-2-2003 plaatsen van een dakkapel (achtergeveldakvlak) 25-2-2003 uitbreiden van een woonhuis 21-2-2003 verbouwen/uitbreiden van een bijgebouw 20-2-2003 bouwen van een bijgebouw 25-2-2003 De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN VERLEEND BOUWPLAATS NR REGNR BETREFT VERZONDEN Apollo 158 030004 plaatsen van een dakkapel in het voorgeveldakvlak 25-2-2003 Apollo 222 030005 bouwen van een dakkapel in het voorgeveldakvlak 25-2-2003 Bosstraat 3 030027 plaatsen van een hekwerk 26-2-2003 Regentesselaan 2 020112 bouwen van en dubbel woonhuis 24-2-2003 van Goyenlaan 20 020770 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 25-2-2003 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wet houders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZEND- DATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 -16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. Middels deze publicatie wil de gemeente Soest u erop attent maken, dat aanvragen om subsidie voor het jaar 2004 op grond van de geldende "Algemene Subsidieverordening Welzijn" vóór 1 april 2003 moeten worden ingediend. Subsidie-aanvragen die na deze datum worden ingediend, worden niet in behandeling genomen. De subsidie-aanvraag kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 2000, 3760 CA Soest. De aanvraag om subsidie moet in ieder geval bestaan uit een begroting (voorzien van een toelichting), een werkplan, de statuten en/of huishoudelijke reglementen en de bestuurssamenstelling. Indien een instelling of groep reeds meerdere jaren bestaat dient daarbij tevens de jaarrekening van de twee voorafgaande jaren te worden bijgevoegd. Instellingen, organisaties en groepen, die in 2003 ook reeds subsidie hebben ontvangen zullen afzonderlijk op de hoogte worden gesteld. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de afdeling Sport, Onderwijs en Welzijn, Raadhuisplein 1 te Soest (035-6093599 de Mw. G. Krook-Kuyvenhoven). Een exemplaar van de geldende subsidieverordening wordt u desgevraagd toegezonden of kunt u lezen op de website van de Gemeente Soest (www.soest.nl onder gemeentelijke stukken zoeken algemene subsidieverordening welzijn). ONTWERPBESCHIKKING 1 Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij een verzoek om vergunning ingevolge de Wet milieube heer hebben ontvangen van: - Abrona Dienstencentrum, Amersfoortseweg 56, Huis ter Heide Het betreft een vergunning voor het oprichten van een bedrijf voor het bereiden van maaltijden voor zorgcen tra op het perceel Amersfoortsestraat 15f te Soesterberg. Het voornemen is de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de desbetreffende vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerp-beschikking alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inza ge in het gemeentehuis van 12 maart tot 9 april 2003 in kamer 2.31 van 8.30 uur tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJKE BEDENKINGEN tegen het ontwerp van de beschikking indienen bij het gemeentebestuur (Burgemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest). Deze bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. In uw brief met daarin de bedenkingen kunt u verzoeken om uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde bedenkingen inbrengen op een openbare zit ting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtewisseling. De vergunningaanvrager hier eveneens voor uitgenodigd. Indien u van deze gelegenheid gebruik wilt maken verzoeken wij u vóór 26 maart 2003 een afspraak te maken. Beroep tegen de beschikking kan later slechts worden ingesteld door degenen die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, dan wel wanneer de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. ONTWERP-BESCHIKKING 2 Bij de afdeling Groen en Milieu van de gemeente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.29, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, ter inzage de ontwerp-beschikking en de aanvraag van: naam venoeker: Record WPT BV straat en huisnummer: Meidoornweg 40 om vergunning voor: het oprichten en in werking hebben en houden van een bedrijf voor het vullen van brandblusapparaten adres van de inrichting: de Beaufortlaan 28-10 postcode/gemeente: 3768 CN Soest datum ontvangst verzoek: 4 september 2002 kadastraal gemeente sectie nr(s): Soest, sectie D2975 (ged) Strekking van de beschikking: de gevraagde vergunning, onder voorschriften ter bescherming van het milieu, verlenen. BEROEP tegen deze beschikking kan, binnen zes weken na de dagtekening van deze kennisgeving, worden in gediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp-beschik king bedenkingen in te brengen; d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 200019, 2500 EA 's -Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een Voorlopige voorziening. Dit verzoek moet eveneens binnen genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven ge noemde afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op het ver zoek is beslist. BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van maken bekend, dat bij besluit van 5 november 2002 is beslóten over te gaan tot het verlenen van de vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor: - De Haan metaaltechniek b.v., Amersfoortsestraat 68 B, Soesterberg Het betreft een vergunning voor het veranderen van een bedrijf voor het maken van metalen spatschermen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest maken bekend, dat bij besluit van 17 december 2002 is besloten over te gaan tot het verlenen van de vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor: - Record WPT VOF, De Beaufortlaan 28-10, Soestduinen Het verbetreft een oprichtingsvergunning voor een bedrijf voor het vullen van brandblusapparaten. Aan de desbetreffende vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De vergunningen en de andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 12 maart tot en met 22 april 2003 in het gemeentehuis in kamer 2.31 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de vergunninghouder; b. belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerpbeschik king bedenkingen in te brengen; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van ontwerp daarvan zijn aangebracht. d. degene die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. Voor het instellen van beroep/verzoek om voorlopige voorzing zijn griffierechten verschuldigd. De vergunning treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij voor die datum een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorzieningDe beschikking treedt dan niet in werking voordat op dat ver zoek is beslist. Voor naderen inlichtingen kunt u terecht bij de afdeling groen en milieu, telefoon 035-6093539 of 6093512. COMMISSIE BESTUURLIJKE VERNIEUWING De commissie Bestuurlijke vernieuwing vergadert woensdag 19 maart 2003 om 19.30 uur in het bedrijfsrestaurant van het gemeentehuis. 4 maart 2003 Onderwerp Verzoek tot subsidie van I kamerkoor "Logos Cantat het budget "stimulering c turele activiteiten" Subsidie 2002 aan Stichti Kunst en Cultuur Noord-f land (Cultureel Jongeren Paspoort) Kapvergunning 3 wilgen berk Dorresteinweg 68 S( Bouwaanvraag voor de b( van een kantoor en appai menten, Soesterbergsestr 32a te Soest (regnr. 0203 AGENDA 1. 2. Vaststelling agenda. Spreekrecht over niet op de agenda vermelde onderwerpen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 4. Stukken ter inzage in de leeskamer. 5. Stand van zaken planningkalender. 6. Verslag van de commissie Bestuurlijke vernieu wing d.d. 18 december 2002. 7. Herbevestiging correctief raadgevend referen dum in verband met vervallen Tijdelijke Refe- rendumwet Tijdens de commissievergadering Bestuurlijke Vernieuwing van 18 december 2002 heeft een meerderheid zich uitgesproken voor de hand having van het correctief raadgevend referen dum. Het voortbestaan van de Tijdelijke Refe rendum Wet is onzeker. De huidige verordening is gebaseerd op deze tijdelijke wet. Vandaar dat wordt voorgesteld een verordening vast te stellen met dezelfde strekking als de nu al bestaande verordening. Op deze wijze blijft het correctief raadgevend referendum mogelijk, ook als de Tijdelijke Referendumwet wordt in getrokken. 8. Conform het werkplan bestuurlijke vernieuwing een eerste gedachtewisseling over de evaluatie van de beleidsevaluatiecommissie Het rapport van de beleidsevaluatiecommissie over de politiesurveillanten is behandeld in de raadsvergadering van 20 februari 2003. Wat zijn de ervaringen rond deze beleidsevaluatiecom missie 9. Afweging regionale samenwerking rekenkamer(functie) Bijgevoegd is een notitie aan de griffiers van de gemeenten binnen het gewest Eemland. Op dit moment is het nog niet de vraag aan welke vorm van rekenkamer(functie) de voorkeur wordt gegeven, maar veel eer de vraag óf er de intentie bestaat om met andere gemeenten samen te werken. De discussie over de rekenkamer(functie) zelf is mede afhankelijk van het voorgaande agendapunt (beleids evaluatiecommissie) en zal vóór 1 januari 2006 (wettelijk geregeld) een invulling moeten krijgen. 10. Bespreking Kompas 2003 11Programma's duale begroting Tijdens de vergadering van de raadscommissie Bestuurlijke Vernieuwing van 18 december 2002 is de opzet van de programmabegroting besproken. Nu zal de invulling van een aantal programma's aan de orde komen. Gestreefd wordt naar in ieder geval de presen tatie van drie programma's (van in totaal negen stuks). De stukken zullen worden toegezonden na de vergadering van de werkgroep duale be groting van 12 maart 2003. 12. Rondvraag. De volledige agenda ligt ter inzage in de INFOhoek in de hal van het gemeentehuis. Spreekrecht Publiek 1Vanaf één kwartier vóór de aanvang van de com missievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toe lichting bij een bepaald agendapunt dan wel het naar voren brengen van een niet op de agenda vermeld onderwerp. 2. Voor de behandeling van de agendapunten geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid over niet op de agenda vermelde onder werpen kort en bondig hun mening aan de com missie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De vragen/opmerkingen/toelichting van inspreker die betrekking hebben op wel geagendeerde on derwerpen kunnen naar voren worden gebracht bij aanvang van de behandeling van het betreffen de agendapunt. De spreektijd is beperkt tot 5 mi nuten per persoon/groepering. 4. De commissie kan de door insprekers gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 5. Degenen, die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in tweede in stantie het woord te voeren indien naar hun oor deel de discussie van de commissieleden in eerste instantie daartoe aanleiding geeft. 6. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerder heid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de insprekers vragen hun opmerkingen bij de be handeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. De website van de gemeente Soest www.soest.nl is vrijdag 14 maart onbereikbaar. Op deze dag wordt er gewerkt aan het verbeteren van de website. Lichte bouwaanvraag pla< sing dakkapel voorgevel woning Hommel 12 (regnr. 030033) Bouwaanvraag nr. 02068! voor het verbouwen/uitbi den van een woonhuis; Goudvink 10 Uitleen schilderij Otto Prinsen AANGEVRAAGDE KAPVI Periode 28 februari tot en De volgende aanvragen vt Perceel: - Koninginnelaan 60 - 1 t - Van Lijndenlaan 12 - 1 - Beukenlaan 84 - 1 beul - Waldeck Pyrmontlaan 4' - A. Hahnweg 20-6 naai - Laanstraat 28-7 conife - Amestylaan 35 - 1 boon - Plasweg 10a - 2 denner - De Genestetlaan 5 - 1 b - Pelikaanweg 28-2 bon Diegenen die menen in h een eventuele vergunning nen 4 weken na deze bel ling Groen en Milieu van i CA Soest, telefoonnumrru 4 weken liggen de aanvra op de afdeling Groen en I VERLEENDE KAPVERGU Periode 27 februari tot er Datum verzending 12 ma. - Anna Palownalaan 7-2 - Honingbij 23 - 1 den - Steenhoffstraat 54A - 1 - Dorresteynweg 68 - 3 v\ - Kamerlingh Onneslaan z - Bakkersweg 2 - 1 picea - Birkstraat 111-4 schiet Gemotiveerde bezwaren 1 nen 6 weken na verzendii gediend bij het college va gemeente Soest, Postbus Geachte fijnproeve Het synoniem voor i vandaag". Ër is lef j morgen te overtref- In de nieuwe lente- de vraag naar verai vormgegeven. Voorgerec Tussengerecht: Hoofdgerec N vrijdag zaterdag

Soester Courant | 2003 | | pagina 4