Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Plan Meander stuit tegen borst van Soest, Baarn en provincie lasmim Hongerkuur valt zwaar, maar Griftlanders houden het vol De Stroom officieel geopend "DE LENTE IN JE BOL' Van Breukelen Vast-goed Assurantiën iACTUEEL voor verkoopinformatie: TULPEN div. soorten O 50 1 bos 1.95, 2 bos Narcissen met blad, O 50 Narcis "tête-a-tête" 4 95 in pot, 0,70 p/st 3 voor A f PAGINA4 WOENSDAG 12 MAART 2003 SOESTER COURANT Minister gevraagd om in te grijpen tegen taskforce Onder invloed Actie levert 16 duizend euro op voor project in Ghana PAGINA 5 Met o.m. Sociale Dienst en Centrum Werk en Inkomen Voorjaar - 2003 - Zomer Bij Jasmijn is het volop genieten van de lente. Tulpen, narcissen, hyacinten, seringen, amaryllis, bloesemtakken enz. en dag in dag uit veilingvers! Kortom, bij Jasmijn krijg je zin in de lente. Dit weekeinde in de aanbieding: zware kwaliteit, 1 bos 1.50, 2 bos w f geldt alleen op donderdag, vrijdag en zaterdag a.s. zolang de voorraad strekt 4 maart 2003 Onderwerp Verzoek tot subsidie van het kamerkoor "Logos Cantat" uit het budget "stimulering cul turele activiteiten" Beslissing Kamerkoor Logos Cantat een éénmalige subsidie toekennen van 500,- voor een concert op 8 november 2003, dit ten laste van het budget "stimule ring culturele activiteiten". Tijdens een vergadering van de stakeholders van Meander Me disch Centrum hebben de ge meenten Soest en Baarn en de provincie Utrecht afstand ge nomen van het standpunt van de Raad van Bestuur van Meander Medisch Centrum. Dc Raad van Bestuur heeft een taskforce ingesteld die de profielen van alle vier MMC-Iocaties (Baarn, Soest en Lichtenberg en Elisabeth in Amersfoort) onder zoekt. Het gaat erom welke zie kenhuisfuncties op welke locatie blijven of worden gerealiseerd. Het profiel van het Baarnse ziekenhuis staat ter discussie: de 7x24-uurs zorg en geriatrie worden niet lan ger gegarandeerd. In Soest is on der andere sprake van minder spreekuren chirurgie. De opdracht aan de taskforce is volgens de twee gemeenten en de provincie niet gebaseerd op het rapport van dc Commissie Kraaijeveld-Wouters. De bestuur ders vinden dat onaanvaardbaar. Tijdens het overleg waren naar aanleiding van een presentatie van de RvB over het oplossen van ge rezen problemen vragen gesteld over het verlaten van het ambi tieniveau van het rapport Kraaijeveld-Wouters. Naar oordeel van deze stakehol ders is het tevens onaanvaardbaar dat de RvB na een jaar alsnog het advies van de commissie Kraaijeveld-Wouters in de wind slaat. Eerder hebben alle partijen het advies onderschreven. De pro vincie en de twee gemeenten doen daarom een verzoek aan minister De Geus van VWS om actie te ondernemen. Dwingen Men vraagt de minister om de RvB te dwingen concreet en vol waardig invulling te geven aan het profielziekenhuis, waarvan sprake was in het advies van de commis sie Kraaijeveld-Wouters. De ge meenten en provincie zijn boos en teleurgesteld over de gewijzigde inzichten van de RvB, en willen in het belang van de patiënten nu snel duidelijkheid over het voort bestaan van het ziekenhuis in Baarn en de voorzieningen in Soest. Bovendien willen de drie partijen inzicht hebben in hóe de RvB daaraan werkt. Precies een jaar geleden schreef de commissie Kraaijeveld-Wouters haar advies, op verzoek van de provincie Utrecht. In het advies stond dat Medisch Centrum Mo- lendael (Soest) moest blijven. Mo- lendael, eerder gefuseerd met Ecmland Ziekenhuis in Amers foort, zou een profielziekenhuis worden. Dit houdt in beschikbaar heid van een kliniek, dagkliniek en polikliniek, poliklinisch alle specia lismen en de mogelijkheid van op name voor minimaal de specialis men chirurgie en interne genees kunde, de beschikbaarheid van alle ondersteunende specialismen en spoedeisende hulp tijdens kantoor uren, met een huisartsenpost 's avonds en 's nachts in of nabij het ziekenhuis. Daarnaast diende het Medisch Centrum zich te spe cialiseren in bijvoorbeeld orthope die en geriatrie, gelet op de verou derende populatie in Baarn en Soest. Het advies van de onafhan kelijke commissie werd door alle betrokken partijen onderschreven. Druppel In de loop van het jaar bleek tij dens de vergaderingen van de sta keholders (die ook waren ingesteld op advies van de commissie Kraa ijeveld-Wouters) regelmatig ondui delijkheid te bestaan over de plan nen van de Raad van Bestuur van Meander Medisch Centrum. Ook was er al een aantal wijzigingen. De plannen die tijdens het stake- holdersoverleg van vandaag wer den gepresenteerd, waren de drup pel die de emmer deed overlopen. bloemenhuis Zuidpromenade 9-11 - Soest Tel. 035 - 601 68 77 - Fax 035 - 602 92 21 Met bijna tweemaal zoveel aiconoi in zijn bloed dan is toegestaan, was een Baarnaar in de nacht van dins dag op woensdag toch gaan auto rijden. Op de Beckeringhstraat hield de politie hem rond half een aan. Na de blaasproef en de adem analysetest kreeg hij een proces verbaal mee naar huis. Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukelÊ^worldonline.nl - i..''V 'Een dag is nog niets. Wij we ten: om vijf uur is er soep, daar weten ze niet of ze te eten krij gen.' De hongerkuur van 24 uur viel Erwin Wiltink best zwaar (op de maag), maar de voorzitter van de leerlingen- raad van het Griftland College relativeerde dat meteen. Dankzij de actie van de school werd bovendien ruim 16 duizend euro verdiend, een bedrag waar mee leermiddelen zullen worden aangeschaft voor Ghanese scholie ren. Dat moet hen helpen bij het opbouwen van een bestaan in het land, waar negentig procent van de bevolking onder de armoedegrens leeft en het merendeel van de mensen niet kan lezen noch schrij ven. Rond de tachtig leerlingen van het Griftland College verzamelden zich daarom zondagmiddag om vijf uur in het schoolgebouw om mee te doen aan de hongerkuur die eens in de twee jaar wordt gehou den. 'Iedereen heeft het volgehou den', meldde Wiltink 24 uur later. 'In het begin zat de stemming er nog in, maar je zag de fut eruit gaan. Op den duur werden som migen ook chagrijnig, omdat ze iets wilden eten. Maar iedereen heeft het eerlijk volgehouden en de sfeer bleef goed.' Behalve sporten (tafeltennis en badminton) waren er tal van acti viteiten georganiseerd. In de loka len konden de deelnemers naar films kijken, muziek draaien of gewoon gezellig kletsen. Spontaan werden er dansjes opgevoerd of zat een groepje scholieren 's nachts in een kringetje op het schoolplein. Omdat de energie zienderogen af nam en er gemiddeld genomen minder lang werd geslapen dan tij dens een reguliere nacht thuis, hadden verschillende 'hongerkuur- ders' maandag wel moeite om de lessen te volgen. 'Je concentratie neemt gewoon af, je kunt er niet 100 procent bij zijn. Maar het was gezellig. We hebben gevraagd wat we aan deze actie eventueel zou den moeten veranderen, maar ie dereen vond het precies goed zo', aldus Wiltink die maandag om vijf uur verklapte dat hij die avond vroeg naar bed zou gaan. Eerst voegde de 6 vwo-er zich echter bij zijn leeftijdgenoten die in de aula aanschoven voor tomaten- of groentensoep en broodjes met kaas of vleeswaren. Subsidie 2002 aan Stichting Kunst en Cultuur Noord-Hol land (Cultureel Jongeren Paspoort) Subsidie 2002 aan Stichting Kunt en Cultuur Noord Holland definitief vaststellen op 3.217,65. E VERNIEUWING vernieuwing vergadert im 19.30 uur in het ameentehuis. Kapvergunning 3 wilgen en 1 berk Dorresteinweg 68 Soest Bouwaanvraag voor de bouw van een kantoor en apparte menten, Soesterbergsestraat 32a te Soest (regnr. 020340) op de agenda vermelde n mededelingen van de de leeskamer, ningkalender. issie Bestuurlijke vernieu- 2r 2002. tief raadgevend referen- i/ervallen Tijdelijke Refe- :vergadering Bestuurlijke Jecember 2002 heeft een gesproken voor de hand- .tief raadgevend referen in van de Tijdelijke Refe- ;er. De huidige verordening i tijdelijke wet. Dorgesteld een verordening jzelfde strekking als de nu ming. Op deze wijze blijft vend referendum mogelijk, Referendumwet wordt in- in bestuurlijke vernieuwing wisseling over de evaluatie itiecommissie eleidsevaluatiecommissie llanten is behandeld in de i 20 februari 2003. Wat zijn leze beleidsevaluatiecom- samenwerking >titie aan de griffiers van de iet gewest Eemland. Op dit liet de vraag aan welke er(functie) de voorkeur r veel eer de vraag óf er de met andere gemeenten e discussie over de zelf is mede afhankelijk agendapunt (beleids- en zal vóór 1 januari 2006 een invulling moeten 2003 begroting ng van de raadscommissie iwing van 18 december n de programmabegroting e invulling van een aantal e orde komen. 3r in ieder geval de presen- ïmma's (van in totaal negen oillen worden toegezonden an de werkgroep duale be rt 2003. Lichte bouwaanvraag plaat sing dakkapel voorgevel woning Hommel 12 (regnr. 030033) Bouwaanvraag nr. 020682 voor het verbouwen/uitbrei den van een woonhuis; Goudvink 10 jUitleen schilderij Otto Prinsen Kapvergunning verlenen voor 3 wilgen en 1 berk op perceel Dorresteinweg 68 in Soest. 1De bouwvergunning weige ren, omdat niet is voldaan aan het vereiste dat op eigen terrein, i.c. vijf parkeerplaat sen, moet worden voorzien in het parkeren en er evenmin een alternatief is overlegd dat redelijkerwijs aanleiding is voor de toepassing van een vrijstelling voor het voorzien in "het parkeren elders". 2. De buren overeenkomstig het gestelde onder 1 informeren. De bouwvergunning weigeren op grond van artikel 44 van de Woningwet. 1.Mw. A.B. Schreurs-Kleuver ont vankelijk verklaren in de door haar naar voren gebrachte ziens wijze. 2. De in de zienswijze vervatte be zwaren ongegrond verklaren. 3. Concluderen, dat de naar voren gebrachte zienswijze geen aan leiding geeft om de procedure te stoppen en de aangevraagde vergunning niet te verlenen. 4. De door dhr. A.J.F.C. Perton ge vraagde bouwvergunning nr. 020682 voor het verbouwen/ uitbreiden van het woonhuis Goudvink 10 verlenen. Meewerken aan expositie door uit leen van 1 of 2 tekeningen en 1 schilderij van Otto Prinsen. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 28 februari tot en met 6 maart De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: - Koninginnelaan 60 - 1 tulpenboom - Van Lijndenlaan 12-1 Abies grandis, 7 - Beukenlaan 84 - 1 beuk 1 - Waldeck Pyrmontlaan 44 - 1 den, 1 sp^A - A. Hahnweg 20 - 6 naaldbomen A - Laanstraat 28-7 coniferen, 1 den, 1 hulst, 2 fruiibpmi - Amestylaan 35 - 1 boom - Plasweg 10a - 2 dennen - De Genestetlaan 5 - 1 berk, 1 douglasspar^ - Pelikaanweg 28-2 bomen PP^S W Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondejing of schriftelijk bin nen 4 weken na deze bekendmaking kenbaafrrriaken bifiae afde^ ling Groen en Milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760* CA Soest, telefoonnummer 035-6093643. Binnen deze termijn van 4 weken liggen de aanvragen voor kapvergunningen ook ter inzage op de afdeling Groen en Milieu in het gemeentehuis van Soest. :er inzage in de INFOhoek in huis. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode 27 februari tot en met 5 maart 'ór de aanvang van de com- nnen sprekers uit het publiek ier commissie opgeven voor of het geven van een toe- ild agendapunt dan we! het an een niet op de agenda van de agendapunten geeft <ers uit het publiek de gele de agenda vermelde onder- ig hun mening aan de com- iken. De spreektijd is beperkt rsoon en duurt in totaal niet Datum verzending 12 maart 2003 - Anna Palownalaan 7 2 pseudotsuga Honingbij 23 - 1 den - Steenhoffstraat 54A - 1 berk - Dorresteynweg 68-3 wilgen, 1 berk - Kamerlingh Onneslaan 47-4 eiken, 1 grove den - Bakkersweg 2 - 1 picea Birkstraat 111 - 4 schietwilgen, 2 eiken, 1 esdoorn Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen bin nen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden in gediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. gen/toelichting van inspreker in op wel geagendeerde on- aar voren worden gebracht ehandeling van het betreffen- preektijd is beperkt tot 5 mi- roepering. door insprekers gemaakte r beschouwingen betrekken, te instantie van het spreek- i gemaakt, hebben het recht bespreking in tweede in voeren indien naar hun oor- i de commissieleden in eerste j ileiding geeft. iien daaraan bij de meerder- sie behoefte blijkt te bestaan, hun opmerkingen bij de be- ;endapunt te verduidelijken of ?ente Soest www.soest.nl Geachte fijnproever. Het synoniem voor mode is "de heersende smaak van vandaag". Er is lef voor nodig om de smaak van morgen te overtreffen. In de nieuwe lente-zomer collectie 2003 heeft Uno de vraag naar verandering op geraffineerde wijze vormgegeven. - Menu - Voorgerecht: Draagbare combinatie Tussengerecht: Bijpassende schoenen tassen Hoofdgerecht: Lekker hapje en drankje Nagerecht: Shows vrijdag 14 maart 19.00 tot 22.00 uur zaterdag 15 maart 12.00 tot 16.00 uur Gevraagde koopsom 515.000,- k.k. Vermeerlaan SOEST Centraal gelegen nabij winkels, scholen en openbaar vervoer ligt een 3-kamerappartemerit (voorheen 4- kamer) met berging in de onderbouw, op de derde verdieping. Indeling: hal, toilet, m.k., garderobekast, ruime woon-eetkamer, mod. keuken, luxe douchecel met wastafelcombinatie, twee slaapkamers en balkon aan voor- en achterzijde. Algemeen: dit appartement is in 1999 geheel gerenoveerd en o.a. voorzien van combi CV- ketel, vernieuwd sanitair en in alle kamers laminaat- vloeren. Servicekosten bedragen 125,- p.m. Gevraagde koopsom 147.500,- k.k. Gevraagde koopsom 112.500,- k.k. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl In het gemeentehuis is vrijdagmiddag officieel De Stroom geopend. Dat is een bedrijfsverzamelgebouw, waarin onder meer de Sociale Diensten van Soest, Baarn en Bunschoten zijn gevestigd. Ook het Centrum Werk en Inkomen (CWI), de Uitvoeringsorganisatie Werknemersverzekeringen (UWV) en het Uitstroom- en Activeringscentrum (UAC) hebben er onderdak ge kregen. De instanties hebben een plek gekregen in de linker vleugel van het gemeentehuis aan het Raadhuis plein. Speciaal daarvoor is links van de hoofdingang een aparte entree gemaakt. Foto: Herman van Dam Waldeck Pyrmontlaan SOEST Op goede locatie, in rustige buurt, gelegen op een perceel van ca. 607 m2 romantische vrijstaande villa met serre en aangebouwde garage. Indeling: hal, toilet, meterk., L-vormige ruime woonkamer met open haard en serre, grote eetkeuken en bijkeuken. Etage: overloop, 3 slaapkamers en badkamer met douche. Zolder: bergzolder met vlizotrap. Algemeen: Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van een zeer ruime kelder, ged. dubbel glas en aangebouwde garage. Aanvaarding in overleg. Gevraagde koopsom 149.000,- k.k. Vermeerlaan SOEST In het centrum gelegen nabij winkels, scholen en openbaar vervoer, zeer goed onderhouden 4-kamer- appartement (grootste type) met berging. Indeling: ruime hal, toilet, meterk, garderobek., ruime woonk., aparte eetkamer, moderne hoekkeuken met inb. app. (o.a. vaatwasm., koelk., vriezer, oven, kookpl., afzuigk.) en veel extra kastruimte, badkamer met ligbad en vaste wastafel en twee ruime slaapkamers. Algemeen: Dit appartement verkeert in zeer goed staat van onderhoud en is o.a. voorzien van kersenhouten vloeren in woon kamer, eetkamer, hal en keuken. Decor wandafwerking, verlaagde plafonds met indirecte verlichting, balkon aan vóór- en achterzijde. De servicekosten bedragen 125,- p.m. (o.a. opstaJverz., glasverz., watergebruik, onder houd, etc.) Sectie K 3089 A 18. Aanvaarding in overleg. Gevraagde koopsom Colenso SOEST Nabij Paleis Soestdijk, in rustige kindvriendelijke omgeving, gelegen uitgebouwde hoekvilia met grote garage (2-auto's) carport en besloten tuin op het zuiden (ca 340 m2). Ind.: hal, toilet, meterkast, ruime woonkamer (U-vorm) met open haard, open moderne keuken met inbouwapparatuur (o.a. koelkast, vrieskist, afz. kap, afwasmachine, combimagnetron en kookplaat) Verd.: overloop, 3 slaapkamers en badkamer met 2e toilet en hoekbad (whiripool). Zolder: voorzolder met aansluiting wasmachine en droger, combi cv-ketel, 4e slaapkamer met dakkapel. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van 363 000 k k lam'naatvloer woonkamer, glazen schuifpui woonkamer, 1uitgebouwde garage, mooi aangelegde vrije tuin op het zuiden. Gevraagde koopsom Van Weedestraat SOEST Pal in het centrum gelegen, op de eerste woonlaag, zeer luxe maisonnette met zeer ruim dakterras en berging in de onderbouw (bouwjaar 2002). Indeling: Hal, m.k., toilet, luxe keuken met inbouwapp. (o.a. combimagn., koelk., vriesk., afwasmach., afzuigkap, granieten aanrechtblad) en openslaande deuren naar terras. Grote.woonkamer met erker (circa 46 m2). Verdieping: overloop, ruime ouder slaapkamer met erker en vaste kastenwand, twee slaapkamers, zeer luxe badkamer met 2e toilet, whiripool, wastafelcomb., aparte douche met massage-unit. Algemeen: Deze maisonnette is afgewerkt met zeer luxe materialen (o.a. plavuizen vloeren, 395 000 k k. spachtelputz en decor wanden, luxe sanitair en 1tegelwerk, dubbel glas etc.). Goederen/personenlift aanwezig. Servicekosten 80,- per maand (watergebr., glasverz., brandverz., onderh. e.d.) Van Weedestraat SOEST Direct in het centrum gelegen, op de derde woonlaag, 2-kamerappartement met balkon (totaal 45 m2 incl. balkon), berging in de onderbouw en eigen parkeer plaats. Ind.: gang, toilet, m.k., woonkamer met kitchenette en ruim balkon, slaapkamer met douchecel. Algemeen: Dit appartement verkeert in redelijke staat van onderhoud en is o.a. voorzien van eigen c v. combi ketel. Ideaal appartement voor alleenstaande! Servicekosten 54,- per maand (o.a. water, brandverz, glasverz., onderh., e.d.)

Soester Courant | 2003 | | pagina 5