BROEKENACTIE 34 96 m Recreatieondernemers investeren in een groene toekomst De Vries Open Haarden deelt reisjes uit aan trouwe klanten Diede Wieman (Montessorischool) wint voorleesprijs bibliotheek Bas de Haas 'coacht' mensen bij persoonlijke en zakelijke doelen lelman LICHTE JEANSBROEK 1 HANDEL WANDEL 4TE Actie voor India-project bij kapsalon Syllie Hair WOENSDAG 12 MAART 2003 SOESTER COURANT mingtextiel Lokker reikt bedrijfsnatuurplannen uit iii AUTOSCHADE ASSURANTIËN Feestactie ter gelegenheid van nieuwbouw 2 modellen, 2 kleuren van 39,95 nu voor WOMENSWEAR Kledingbeurs De Bron 15 maart De Klarinet 7/ Individuele begeleiding bij computer KELA SHAGGY TAPIJTTEGELS HeugaFelt PAGINA 9 Beste van Soest, Baarn en Bunschoten 'Iedereen heeft alle mogelijkheden om te bereiken wat hij wil' haas k fase 3 Soest is* >'cus reeds in alM "03 tien woning Oplevering is fl6 kwartaal van 200p is de woonkamer 4 r met 9en om de 9pa°t De woonkamer ben een oppervlak Vs, 3p de eerste verdiep tapkamers en eentoj' 5 vanaf 310.000,. v„„ ilOMAKELAARS sfeer in elke woonruimte, n een uitgebreide collectie teel óók thuis, door onze offeerders voor een snelle )r kwaliteit, allure en exclu- 11004 Vrijdag koopavond i'ddelmanwonen.nl AR GARANTIE Bovag en 6 maanden extra Hingsbak en aandrijfassen. 1 01-01 phase 2 10-00 stof.stoelv. 10-00 'tl- ramen 03-00 03-00 cv 05-01 1 04-01 Wconiro/ 03-02 tfoêlveny. |].94 dgen 01-01 PG ■velgen 10-97 08-97 04-02 07-97 37.000 km 19.900,- 56.000 km 20.950,- 25 000 km 19.900,- 103.000 km 18.900,- 109.000 km'18.900, 46.000 km €29.750,- 97.000 km 26.500,- 22.000km €39.900,- 147.000 km 10.900,- 114.000 km €13.9Öft- II 1.000 km 6500,- 52.000 km 8M- 28.000 km €30.900,- 75.000 km 9.100,- bed. ramen 04-00 60.000 km 16.900,- r. roofrails 10-98 115.000 km 21.900,- navigatie 09-02 demo 25.800,- 01-01 43.000 km 19.900,- ramen 08-01 27,000 km €20.750,- eruarmine 02-97 J 97,000 km 10.900,- Is. audio 03-99 14.900,- r bed. ramen 09-99 124.000 km 9.750,- TrHia Afgelopen donderdag ontvin gen negen Utrechtse recreatie- bedrijven bij King's Home in Soest hun bedrijfsnatuurplan uit handen van J.P.J. Lokker, gedeputeerde landelijk gebied van de provincie Utrecht. Daarnaast overhandigde hij ze het certificaat dat ze de cursus 'Groen Uitgerust' met goed ge volg hebben voltooid. De cursus werd ontwikkeld door Landschapsbeheer Nederland in samenwerking met Recron. Land schapsbeheer Utrecht gaf de cur sus in Utrecht vorm. Recron advi seerde haar leden om er vooral aan deel te nemen. Vakantie betekent voor velen tot rust komen in de prachtige natuur die Nederland te bieden heeft. De recreatiebranche wil daarom graag in de toekomst van dit landschap investeren. De negen Utrechtse recreatiebedrijven hebben met dit doel bedrijfsna tuurplannen opgesteld om het landschap op en rond hun bedrijf niet alleen te koesteren, maar zelfs te verrijken. De bedrijven zijn half november 2002 gestart met de cursus Groen Uitgerust'. De cursus heeft een aantal heldere doelen. Zo zijn de ondernemers zich meer bewust geworden van de rol die 'natuur en landschap' heeft in hun bedrijfs voering, leerden zij een bedrijfsna tuurplan op te stellen en concrete maatregelen uit te werken ter be vordering van 'natuur en land schap'. Opvallend in de uiteinde lijke plannen is dat een aantal be drijven gaat experimenteren met minder caravans op een perceel, zodat er meer ruimte zal zijn voor natuur. Ook zien diverse bedrijven goede mogelijkheden om, in sa menwerking met Landschapsbe heer Utrecht, de gasten te stimule ren om hun tuintjes bij caravans met inheemse plantensoorten in te planten. Een van deze bedrijven is King's Home aan de Birkstraat in Soest, waar eigenaar S. de Koning zijn acht collega's donderdag alle gast vrijheid bood, evenals de vertegen woordigers van Landschapsbeheer en de provincie. In zijn welkomst woord schetste De Koning 'milieu' en 'bedrijfsleven' als bondgenoten en hij stelde vast dat de negen re creatiebedrijven graag aan de slag willen. Nomi Havelaar (Land schapsbeheer Utrecht), die de cur sus had gegeven, had gezien dat Sommige bedrijven al aan de gang waren gegaan. Ze sprak van een succesvol project. Verzuiling Dat vond ook gedeputeerde Lok ker, die o.a. constateerde dat de recreatiebedrijfstak steeds belang rijker wordt voor de provincie Utrecht. Hij vertelde van plan te zijn de regels die daarbij gehan teerd worden nog eens tegen het licht te houden. 'Als ze het doel niet meer dienen moeten ze wor den afgeschaft.' Volgens hem is het de kunst de 'wildgroei' tegen te gaan en de recreatiebedrijfstak een kwaliteitsslag te laten maken, om dat steeds meer instellingen iets met het landelijke gebied willen. Hij sprak in dat verband van 'ver zuiling' in diverse kleuren: groen - natuurbeheer; geel - landbouw; blauw - waterbeheer; 'rood - de oprukkende verstedelijking. Lok ker wil al die partijen om de tafel zien te krijgen om met eikaar te Gedeputeerde Jan-Pieter Lokker overhandigt het certificaat aan re creatieondernemer S. de Koning van King's Home. Foto: Soester Courant. zorgen voor het behoud van de kwaliteit van het landelijke gebied. Hij wenste de ondernemers alle succes bij de uitvoering van hun plannen. Landschapsbeheer Utrecht heeft overigens al een vervolgtraject in gedachten. De bedrijven kunnen onder begeleiding een informatie avond voor de gasten organiseren. Verder brengt een medewerker van Landschapsbeheer Utrecht over een jaar nogmaals een be drijfsbezoek om te kijken hoe het staat met de implementatie van het bedrij fsnatuurplan. STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 Binnenkort hoopt Sylvia de Goede stil staan bij het feit dat zij 25 jaar geleden haar bedrijf in haarverzorging begon. In de maand maart, met een start schot op maandag 17 maart en de finish op vrijdag 21 maart, wil zij al haar klanten en rela ties uitnodigen om in haar zaak kennis te maken met een uniek project in India. Op bijzondere wijze wordt daar duidelijk wat Sylvia met India heeft en dat het gaat om een scho- lings- en opbouwproject in een van de allerarmste delen van dat land, zelfs van de wereld! Het project is een initiatief van Madalien Broek man. Ze is twee jaar geleden voor het eerst naar India geweest en werd daar geconfronteerd met de armoede. Arm betekent in India zo arm dat je 's morgens niet weet of je 's avonds wel te eten hebt N/ Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 -6016011 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Ter gelegenheid van de inge bruikname van het nieuwe be drijfsgebouw met showroom aan de Nieuwegracht 13 startte De Vries Open Haarden in september een feestelijke actie, waarbij alle klanten uit heden en verleden in de gelegenheid werden gesteld deel te nemen. Wie een rekening overlegde waar uit bleek dat bij de firma een haard of kachel was aangeschaft, kreeg een lot in de loterij, met o.a. een drietal geheel verzorgde vliegrei zen voor twee personen naar Rome, Barcelona of Parijs. Die actie is een groot succes geworden. Veel klanten wisten de nieuwe showroom weer te vinden en de den spontaan mee. OEST, 035-603 70 47 i-soest.nl Soesterbergsestraat 49-a 3768 EB Soest 035 - 602 35 84 Leusderweg 198 3817 KE Amersfoort 033 - 476 68 92 Inmiddels is de trekking verricht door notaris mr. J. Jager. De prijs uitreiking vond plaats op zaterdag 8 maart in de nieuwe showroom. De prijswinnaars waren: le prijs: fam. G. Mol uit Hilversum; 2e prijs: fam. W.G. Dumas uit Amersfoort; 3e prijs: fam. J.P.J. Stolp uit Hilversum. Zij hadden resp. een haard met schouw (de cember 1999), een inzethaard met plateau (december 2002) en een open haard (april 1992) aange schaft. Zaterdag zijn deze prijswinnaars, naast alle overige belangstellenden, feestelijk ontvangen, waarbij de gewonnen prijzen persoonlijk wer den uitgereikt door de algemeen directeur, J. de Vries sr. Een fees telijke sluiting van een feestelijke actie van een toonaangevend be drijf op het gebied van openhaar den en sfeerverwarming. Peuterspeelzaal De Bron aan de Wiardi Beckmanstraat, achter Honsbergen, houdt zaterdag 15 maart een kledingbeurs. Daarvoor kunnen vrijdag 14 maart kleren worden ingeleverd. De Bron krijgt de helft van de opbrengst. Dat geld is hard nodig om nieuw spel- en speelmateriaal te kunnen aanschaf fen. De inbreng van spullen is 14 maart tussen 19:00 en 21:00 uur. Het gaat voornamelijk om kleding in de maten 50 tot en met 176 en klein speelgoed (behalve pluche poppen en beesten). Per persoon mogen niet meer dan 40 stuks worden ingeleverd. De kledingbeurs vindt zaterdag plaats van 10:00 tot 11:30 uur. Spullen die na afloop niet worden opgehaald, worden aan een goed doel geschonken. Ophalen van spullen moet geschieden op zater dag, vóór 14:00 uur. Voor meer informatie, 6010901. voor jezelf en/of je gezin. Ze be sefte hoe kansloos de kinderen daar zijn wat betreft gezondheid en educatie. Terug in Nederland bleven de beelden haar bij, tot ze afgelopen september terugging naar India. Daar ontmoette ze mensen met wie ze een basisplan tot hulpverle ning kon opstellen. Sylvia kreeg van dit project te horen en werd er direct door gegrepen: Wat is er mooier dan je 25-jarig bestaan te vieren met het cadeau dat je kans loze kinderen kunt helpen aan eten en een goede school? Ook bij het bekende restaurant Eetvilla Van de Brink hoorde men van dit project; men zal zich ook daar op een bij zondere wijze gaan inzetten voor India. Sylvia houdt gedurende de maan den maart en april speciale acties om geld in te zamelen voor de on dersteuning van het scholingspro ject (o.a. 25% korting op al haar behandelingen). Wie Sylvia blij wil maken met een geschenk ter gele genheid van haar 25-jarig jubileum kan, men begrijpt het, een bijdra ge doen aan het fonds voor de on dersteuning van dit project. Sylvia de Goede wil graag via deze weg al haar klanten bedanken dat ze de afgelopen 25 jaar zo trouw zijn ge weest. Ze is weer van dinsdag t/m zaterdag in haar salon te vinden. a Een nieuwe service van ontmoe tingscentrum De Klarinet is indivi duele computerbegeleiding voor 55-plussers. Zij kunnen, op af spraak, op donderdagmiddag tus sen twee en vier uur terecht in het computerlokaal voor deze hulp. De kosten bedragen 1,00 per uur. Het internetcafé van De Klarinet aan het gelijknamige woonerf is op andere dagdelen ook toegankelijk, maar dan is individuele begelei ding niet mogelijk. Voor een afspraak op donderdag middag kan worden gebeld naar 886023139. Creatief In De Klarinet worden ook weer creatieve middagen voor 55-plus sers gehouden. Op donderdag 13 maart kan men een presenteer- schaal van bloempotten en servet ten maken en op 20 maart gaan de deelnemers theedozen versieren. Paas- en voorjaarskaarten maken staat 3 april op het programma en op 10 april kunnen er eieren wor den beschilderd. Deelname kost 2,30 per keer, exclusief materiaal. Opgeven kan aan de bar in het ontmoetingscen trum. de ZACHTE MET 7 JAAR GARANTIE zijn de waardige opvolgers de ruige alombekeride TAPIJTTEGELS Aldus Piet van Heugten. UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS GEEN GEUJM EN GEEN GESPIJKER Ook bij niet aanschaf van Kela lapijttegels in onze 1000 m2 lopijltegelshawroom worden uw benzinekosten vergoed. Altijd 200.000 tapijttegels voorradig. Reeds vanaf €1,80 p.t. 50x50cm Géén bezorgloon, leggen door gehele land mogelijk. FABRIEKSWINKEL PIET VAN HEUGTEN verkoop uitsluitend bij zijn tapijtfabriek te RENSWOUDE, Utrechtseweg 4 Bel 0318-571225 voor gratis kleureninfo Zondags gesloten www.vanheugten.com Diede Wieman uit groep 8 van de Montessorischool Soest is de winnares geworden van de regionale voorleeswedstrijd die vorige week dinsdag in de Brede Bibliotheek werd gehou den. Zij was volgens de jury de beste 'voorleesster' van twaalf scholen uit Soest, Baarn en Bunschoten. Diede las een stuk voor uit 'Mees ter Jaap' van Jacques Vriens. Ze deed dat zo goed dat ze met 220 punten de hoogste score behaalde. Op de tweede plaats eindigde An- neriek Peet en op de derde plaats Kira Kool, allebei uit Bunschoten. Uit Soest deden verder ook Sylva- na van de Braak (Da Costaschool), Imke Loohuizcn (De Achtbaan) en Gregory Ernst (Prins Willem Alexanderschool) mee. De deelnemers - elf meisjes, één jongen - hadden allemaal een groep fans meegebracht, die zich vanaf de tribune in de theaterzaal van de bibliotheek duidelijk lieten horen. Bij het voorlezen mochten ze plaats nemen in de historische burgemeestersstoel van Soest, die voor de gelegenheid van het mu seum Oud Soest was geleend. Het programma werd aan elkaar gepraat door Jean-Marc van Tol, de bekende striptekenaar (van Fokke en Sukke) uit Soest. De ver halen die de kandidaten hadden uitgekozen liepen sterk uiteen. Sommige waren echt spannend of griezelig, andere heel ontroerend, De drie prijswinnaars met de jury en presentator Jean-Marc van Tol. Rechts vooraan staat Diede Wie- heftig of droevig. Echt veel te la chen viel er in de verhalen niet, maar dat drukte de pret in de zaal niet. Terwijl de jury - onder leiding van Isabel Lopez van de gemeente Soest - haar keuze maakte kregen alle deelnemers alvast een plantje en een 'key cord'. Isabel Lopez reikte daarna de drie hoofdprijzen uit, met een speciale oorkonde voor eerste-prijswinnares Diede Wieman. Zij mag binnenkort naar de provinciale voorleeskampioen- schappen. 'Een modeverschijnsel? Nee hoor, in feite is coaching al zo oud als de weg naar Rome,' zegt Bas de Haas, die onlangs in Soest gestart is met een eigen praktijk voor coaching. Hij richt zich daarbij op mensen die in hun privé- en zakelijke leven een bepaald doei ('een gewenst resultaat') nastreven, maar dat nog niet hebben be reikt. Dat doel kan van alles zijn, verdui delijkt Bas (42). De coach zorgt er in de gesprekken met de 'coachee' in de eerste plaats voor dat hij haarscherp krijgt wat deze precies wil en wat hem tot nu toe in de weg staat. Daarbij is het wel nodig dat coach en coachee elkaar hun vertrouwen geven. 'In de gesprek ken verwerf ik zo exact mogelijk inzicht in iemands situatie en vaar digheden. Dat gebeurt op basis van goede afspraken. Als het. no dig is treed ik ook 'streng' op, bij voorbeeld om erachter te komen door welke achterliggende angst iemand ervan wordt weerhouden om uit te voeren wat hij zich heeft voorgenomen.' De coaching is een 'spiritueel' pro ces, aldus Bas. 'Ik let daarom ook op de taal die men gebruikt - wat bedoelt iemand precies? Er is bij voorbeeld een heel verschil tussen 'ik wil' en 'ik zou wel willen'. Mijn uitgangspunt is dat iedereen in principe alle mogelijkheden in zich heeft om te bereiken wat hij wil. Als mens zijn we allemaal volledig en wat ons in de weg staat is meestal iets dat we ons zelf in de weg zétten...' Er is méér... De coaching-praktijk van Bas de Haas (officieel: Performance Transformational Coaching) is in januari van start gegaan. Na een loopbaan als werktuigbouwkundi ge is hij de laatste tien jaar werk zaam geweest in de sales en mar keting van technische producten bij enkele Amerikaanse bedrijven. 'Ik ben altijd bezig geweest voor 'har de', meetbare, in geld uit te druk ken resultaten,' zegt hij zelf. 'Dat werk verschafte me wel een mate riële bevrediging, maar ik voelde me steeds minder gelukkig in die race naar altijd maar meer-meer- meer. Sinds een paar jaar heb ik ontdekt dat er méér is: een gezins leven, het contact van mensen on derling. Ik heb toen ook een trai ningstraject 'persoonlijke effectivi teit' gevolgd, waarin je leert om je eigen beletselen te herkennen en op te ruimen.' Dat het een tikje 'zweverig' overkomt stoort hem niet. 'Ik mediteer tegenwoordig ook dagelijks.' Coaching is in Nederland nog een verschijnsel in opkomst, maar is bijzonder effectief. In Amerika is het al een vertrouwd fenomeen. 'Alle succesvolle mensen hebben een coach,' zei Oprah Winfrey on langs. Als voorbeeld noemt Bas het geval van iemand die aanvan kelijk werkzaam was in de gezond heidszorg, maar daarin ziek en ver- man bv Performance Transformational Coaching Wilt u andere resultaten bereiken dan u tot nu toe gecreëerd hebt? (in uw bedrijf en/of leven) Is het tijd voor u om anders om te gaan met de mensen waarmee u werkt of leeft? Haasman BV verzorgt voor u: Het coachen naar uw persoonlijke of professionele doelen. Team coaching en training. Coaching naar gewenst verkoopresultaat. Bas de Haas coacht u op het behalen van privé en/of zakelijke doelen. Intakegesprek is vrijblijvend. Bel nu! 035 6839702 Bas de Haas. Foto: Soester Courant. volgens werkloos werd, die hij met succes op het spoor zette van een nieuwe baan, waarin hij met mu ziek en mensen bezig kon zijn. Ook zijn er mensen die opnieuw in hun huwelijk willen 'staan', of in de omgang met hun kinderen. Ook coacht Bas o.a. verkoopteams in het bedrijfsleven. Grote dingen Met de particuliere cliënten ('coachees' dus) maakt hij door gaans afspraken voor een reeks wekelijkse sessies, bijvoorbeeld tien, van een half of een heel uur, maar soms duurt een coachingtra- ject langer, met een lagere frequen tie van gesprekken en daar tussen door telefonische contacten. 'Dan kunnen er grote dingen tot stand komen,' aldus Bas. De coachee krijgt doorgaans ook 'huiswerk' mee: het uitvoeren van voorne mens die hij tevoren met de coach heeft afgesproken. Voor het be drijfsleven gelden andere mogelijk heden, voorwaarden en tarieven. De gesprekken kunnen bij de cliënt thuis, bij Bas of op een wil lekeurige andere plek plaatsvin den. Belangrijk is wel dat het 'klikt' tus sen coach en coachee, aldus Bas. 'Iemand moet ook echt gecoached willen worden, anders heeft het weinig zin. Het is niet de bedoeling dat we alleen maar wat vrijblijven de gesprekjes voeren. Ik commit teer mij ook volledig om de coachee het gewenste doel te laten halen, maar dat vergt natuurlijk medewerking van beide kanten.' Wie belangstelling heeft kan tele fonisch een afspraak maken voor een intakegesprek via 886839702 in Soest.

Soester Courant | 2003 | | pagina 9