lag in top bij slijter Ben van den Linden Sophia van Amersfoort extra OPEN DAGEN LESSEty wagon tataDidact: computer cursussen en -support Interpolis Toekomstplanner nu bij Rabobank Soest-Baarn Logowedstrijd voor kinderen Sophia van Amersfoort mode alweer 15 jaar in Soestdijk! Motors Soest HANDEL (t WANDEL Open huis bij tienjarige Praktijk voor Chiropractie PAG||\|/\ WOENSDAG 19 MAART 2003 97 OPRACTIE I 17.995,- 550,- 88,- 500,- 250,- €19.383,- *VR €18.495,-* SOESTER COURANT PAGINA 11 )pening op 26 mei; na zomervakantie restaurant in souterrain DataDidact Tultuurfestival Soest op 10 mei lateurkunstenaars gevraagd Seminar KvK: 'Klanten vinden klanten binden' Informatieavond afslankcursus Better Bodies Snel overzicht van financiële situatie WIJ NODIGEN U UIT VOOR ONZE DONDERDAG 20 MAART 10.00-21.00 UUR* VRIJDAG 21 MAART 10.00-21.00 UUR* ZATERDAG 22 MAART 10.00-17.00 UUR *TUSSEN 18.00-19.00 ZIJN WIJ EVEN GESLOTEN koninginnelaan 22 035 6025996 soestdijk AUTOSCHADE "f sstaan in teren. s en een drankje raties van 'jnde. chiropractische lingen worden om: )PftACTIE 6018287 koek oren i Associatie 'rdeel E an rland 888,- reerd per 30-1-2003; actie geldig >trekt; afgebeelde auto's kunnen Jaardspecifïcaties. hoek Dalweg). Tel.: 035-7501820 Er staat heel wat op stapel bij jjijterij en wijnhandel Ben van In Linden aan de Burgemees ter Grothestraat. Vrijdagmid dag werd er pannenbier getapt ndat het hoogste punt van de Beuwbouw werd bereikt, op aandag 26 mei volgt de offi ciële opening. Ban kan de familiezaak het tijde lijk onderkomen aan de overkant Verlaten en zijn intrek nemen in jen modern pand, waarvan alleen de winkel al tweemaal zo groot is in de oude situatie op dezelfde (catie. Door bouwkundige pro- Jemen bij de start van de nieuw- iouw liep de verhuizing flinke ver- pging op, maar dat is nu allemaal hter de rug. Nog iets meer dan ien weken en dan beschikt Van Bn Linden over een fraaie en ei- Jpntijdse huisvesting die aan alle fasen van deze tijd voldoet. j^chter de ruime winkel komen in- ndig een groot magazijn en kan- ©orruimten. Eronder richt Van den Linden een kelderopslag voor wijn in. Er komen ook vaten te Staan met een inhoud van 250 li ter, van waaruit wijn kan worden (ekocht. Zodra de houten vaten leeg zijn, wil Van den Linden ze stal SA meer dan 10 jaar verzorgt DataDidact computercursus sen in Soest. Voor alle bekende programma's heeft DataDi- dact één of meer cursussen ontwikkeld: Word, Excel, Po werPoint, Access, Internet en Vindows. Daarnaast kunt u le en typen en websites maken. Er zijn opleidingen voor beginners en gevorderden. De meeste cursus- :n zijn geschikt voor jong en oud, [piaar speciaal voor kinderen in de ïftijd van 10 tot 14 jaar zijn er indercursussen. Zo is er een cur- Sis computertypen en een uitge- eidere cursus, waarbij het leren ten gecombineerd wordt met al- :mene computervaardigheden, ils u uw kind nu opgeeft, is het tog voor de zomervakantie een irdige whizzkid! Naast cursussen biedt DataDidact lerlei extra services, zoals het op- jssen van problemen met de PC of de internetverbinding en het in- 1 lieren van software. Indien ge wenst, wordt de computer thuis of op de werkplek onder handen ge nomen. Ook (hulp bij) het maken van websites, PowerPoint presen taties en het opzetten van mailings en databases behoren tot het vak gebied. Kortom: Voor al uw hulp op com putergebied kunt u terecht bij DataDidact in Soest. Wilt u meer informatie? Bel DataDidact (035- 6022826) of surf naar de website: www.datadidact.nl. computeropleidingen Kleine groepen. Direct starten. Flexibele lestijden. Ruim cursusaanbod voor kinderen en volwassenen (ook senioren). tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl De Praktijk voor Chiropractie aan het le Heeserlaantje be staat tien jaar en viert dat dins dag 25 maart met een open huis. Tussen 13:30 en 20:30 uur worden verschillende lezin gen en demonstraties gegeven. De praktijk is van Sidney Rubin- stein en Tammy Rubinstein-de lekkoek, beiden geregistreerde iiropracforen en lid van de Ne- lerlandse Chiropractoren Associ atie. Zij geven demonstraties om 14:30, 17:00 en 20:00 uur. De eerste lezing begint om 13:30 uur en gaat over huilbaby's en jon geren met hoofdpijn of lage rug pijn. Om 16:00 uur volgt een le zing over de principes en de ge schiedenis van chiropractie en een kwartier later wordt verteld wat de chiropractor behandelt. Om 19:30 wordt ingegaan op RSI, bewe gingsklachten of juist klachten als gevolg van een gebrek aan bewe ging? Alle belangstellenden zijn welkom om vrijblijvend een kijkje te komen nemen en zich te laten informeren. De praktijk is te vinden aan het 1e Heeserlaantje 2a, 88 6018287. Vmateurkunstenaars uit Soest en de regio wordt gevraagd aeel te nemen aan het 'Kunst en Cultuurplein' op zaterdag 10 mei 2003. Die dag organi- f. seert de pas opgerichte Stich- f ting Cultuurplatform een groots festival waaraan tiental len culturele instellingen in ons j dorp zullen meedoen met uit- f voeringen en optredens op di verse plaatsen in de gemeente. Een onderdeel van dit Cultuur I Fesiival Soest is een demonstratie/ expositie/verkoop door kunstzin nige amateurs 's middags op het Raadhuisplein en in de achtertuin van het gemeentehuis. Van 12:00 tct 18:00 uur kunnen hobbyisten voor tien euro een kraam, een ta fel en een stoel reserveren om hun creaties aan de man te brengen. Belangstellenden kunnen zich aan melden door het invullen van een deelnameformulier, dat verkrijg baar is bij de Hazelaar aan de Bos straat, de VW, het kantoor van de Soester Courant, bij Artishock, etc. Inlichtingen: 886014283. verloten onder zijn klanten. Een andere dienstverlening zijn de speciale kluizen voor liefhebbers die thuis geen gelegenheid hebben om een voorraad wijn goed op te slaan. Zij kunnen deze kluizen, waar 120 flessen in passen, huren. Nu nog wordt de nieuwbouw gro tendeels aan het oog onttrokken door de houten panelen die aan de straatzijde zijn geplaatst, maar in het voorjaar zal het uiterlijk van het winkelgebied nog aantrekkelij ker zijn dankzij de nieuwe winkel. Bij het ontwerp is rekening gehou den met een warrpe uitstraling, hetgeen zich zal uiten in onder meer de natuursteen en de boog ramen. Vrijdag ging alvast de vlag in top vanwege het bereiken van het hoogste punt. Aannemers, archi tecten, bouwvakkers, toekomstige bewoners van de bovenverdieping en andere betrokkenen hieven daarop het glas met de familie Van den Linden. Restaurant Het is nog lang niet alles, want in de kelder wordt na de zomerva kantie een restaurant met zeventig zitplaatsen geopend. 'Je hebt wel eens van die nachten dat je niet kunt slapen en twee jaar geleden heb ik toen ineens dit idee gekre gen', verklaart Van den Linden de toevoeging van het horecagedeel te. Naarmate hij er met meer mensen over praatte, anticipeerden een toenemend aantal vennoten van hem op het plan. Met 22 onderne mers gaat hij het restaurant - de naam laat hij nog even onvermeid- exploiteren. 'Het wordt een restaurant in de Mediterrane sfeer', wil de onder nemer wel alvast verklappen. Een chef-kok, een sous-chef, een ma nager en enkele obers zullen het restaurant gaan runnen. Van woensdag tot en met zondag kan men er straks tussen 16:00 en 20:00 uur aan de bar plaatsnemen en de keuken is van 18:00 tot 24:00 uur geopend. Regelmatig zal de entourage worden aangekleed met live muziek. Ook zullen er ge regeld thema's worden uitgedra gen, bijvoorbeeld in het teken van een land. Van den Linden: 'Daar kun je op inspelen met de gerech ten, maar natuurlijk ook met de wijnen.' Familie Ben van den Linden en tal van betrokkenen hieven vrijdag middag het glas vanwege het berei ken van het hoogste punt van de nieuwbouw van de slijterij aan de Burgemeester Grothestraat. Foto: Soester Courant Demonstraties, onder andere van professionele biljarters, wil de slij ter naar zijn zaak halen. In elk ge val zal de samenwerking met de vennoten een structureel karakter krijgen. 'Als groep hebben we zo veel kennis in huis, het is de be doeling dat steeds iemand anders een thema bedenkt en uitwerkt.' Van den Linden komt daar onge twijfeld nog op terug. Eerste prio riteit heeft voorlopig de nieuwe winkel, waaraan hard wordt ge werkt. Na de officiële opening op 26 mei zal de zaak op dinsdag 27 mei voor het eerst toegankelijk zijn voor klanten. Tot en met zaterdag 24 mei blijft de slijter opereren vanuit de tijdelijke winkel aan de overzijde van de winkelstraat. De Kamer van Koophandel (KvK) in Gooi en Eemland houdt woens dag 26 maart een seminar 'klanten vinden, klanten binden'. Het is bedoeld voor jonge bedrijven in ontwikkeling die tips willen krijgen over het werven van nieuwe klan ten en het verstevigen van de rela tie met bestaande klanten. Voor dit seminar heeft de KvK bedrij ven uitgenodigd die drie tot vijf jaar bestaan. Deelname kost 100,00 per persoon, aanmelden kan via 033-4535744. Het seminar maakt onderdeel uit van het voorjaarsprogramma, waarover meer informatie te vin den is op www.kvk.nl/vooijaar In het gebouw aan de Dalweg 2a houdt Better Bodies maandag 24 maart een informatiebijeenkomst over de cursus 'Amuseer je slank'. Vanaf 21:00 uur staan Esther te Hasseloo en diëtiste Anne-Marij- ke Ambergen klaar om inlichtin gen te verstrekken. Vanaf begin april is er drie maanden lang we kelijks een sportavond, terwijl een tweede avond vrijblijvend kan worden ingepast. De deelnemers krijgen tevens een voedingsrooster mee naar huis. Bewegen, verant woord eten en tal van andere nut tige informatie staan centraal tij dens de cursus. Er wordt begon nen aan de Dalweg, maar vanaf 24 april wordt de cursus voortgezet in het nieuwe pand van Better Bodies aan het Weteringpad. Wie maandag 24 maart verhinderd is, kan telefonisch informatie in winnen. Direct aanmelden kan ook: Esther te Hasseloo, 6016000 of Anne-Marijke Amber gen, 88 5772280. PROFILZ Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden dinsdag Um vrijdag De Rabobank Soest-Baarn heeft sinds kort de beschikking over de Toekomstplanner van Interpolis. Met dit systeem brengt de adviseur de finan ciële situatie van zijn klant in korte tijd op een overzichtelijke manier in kaart. Maar de Toe komstplanner gaat verder. Eerst inventariseert de adviseur met zijn klant diens bestaande voorzieningen. De Toekomstplan ner houdt rekening met het pen sioen dat bij de werkgever wordt opgebouwd en met uitkeringen die de overheid voor haar rekening neemt. Met voorzieningen waar voor de klant zelf heeft gezorgd zoals spaargeld, aandelen, koop sommen en levensverzekeringen. Het maakt niet uit bij welke bank of verzekeringsmaatschappij deze zijn ondergebracht. Vervolgens vraagt de adviseur naar de wensen van zijn klant. Wanneer hij wil stoppen met werken. Wel ke toekomstDlannen hij heeft. Wat hij belangrijk vindt. Ook wat er gebeurt wanneer de klant plotse ling zou overlijden. Daarna berekent de Toekomst planner of de klant met zijn be staande voorzieningen zijn wensen kan realiseren. Bij een tekort laat de Toekomstplanner zien hoeveel er nodig is om dit op te lossen. Het systeem laat ook zien welke moge lijkheden hiervoor bestaan. Ten slotte kiest de klant de oplossing die het beste bij hem past. Overzicht De Toekomstplanner zorgt ervoor dat de klant jaarlijks een overzicht ontvangt van zijn actuele financiële situatie. Hierin wordt rekening ge houden met de resultaten van ver mogensopbouw en van fiscale en wettelijke wijzigingen. Dan blijft de mogelijkheid dat de klant zijn wensen wil bijstellen, bijvoorbeeld omdat zijn pensioenregeling is aangepast of er andere veranderin gen hebben plaatsgevonden. De adviseur neemt regelmatig contact op om dit te bespreken. Als het nodig is, past hij de uitgangspun ten aan. Snel De klanten van Rabobank Soest- Baarn zijn erg tevreden over de Toekomstplanner. De adviseur is snel in staat om zijn klant goed te adviseren en te begeleiden. Zeker in deze tijd is dat belangrijk. De overheid heeft verschillende bezui nigingsplannen op het gebied van sociale zekerheid en wil dat men sen langer blijven werken. Diezelf de overheid voert jaarlijks fiscale wijzigingen door. Pensioenfondsen hebben slechte beleggingsresulta ten gehaald en passen daarom de regelingen aan. Bedrijven hebben het moeilijk en kunnen VUT-rege- lingen niet meer betalen. Kortom, tijd voor een grondige inventarisa tie. Voor meer informatie over de Toe komstplanner kan men contact opnemen met de Rabobank Soest- Baarn, Cesca Visser, telefoon: 035-6096383. De Praktijk voor NEI-therapie in Soest krijgt een nieuwe naam. Om dat te vieren, wordt er een logowedstrijd voor kin deren georganiseerd. Alle kin deren uit Soest en omgeving mogen eraan meedoen. Vier jaar geleden opende de Prak tijk voor NEI-therapie haar deuren aan de Wilhelminalaan 8 in Soest. Omdat de klantenkring voorname lijk uit kinderen bestaat, wordt de praktijk binnenkort omgedoopt in 'De Kinderpraktijk'. Bij een nieu we naam hoort ook een nieuw logo. Een beeldmerk, dat kinderen van alle leeftijden aanspreekt. Daarom wil Anita Matheij de hulp inroepen van haar eigen doel groep: kinderen van 0 tot 18 jaar. Kindertherapeute Anita Matheij heeft veel ervaring in het begelei den van peuters, kleuters en tie ners. Zij werkt met een methode die Neuro Emotionele Integratie (afgekort NEI) heet. Belangrijk onderdeel van de NEI-methode is dat negatieve gevoelens worden opgeruimd en vervangen door po sitieve gevoelens. Deze manier van werken is geschikt voor kinderen die angstig zijn, verdriet hebben of niet lekker in hun vel zitten. Ook gedragsproblemen of lichamelijke problemen die een emotionele oorzaak hebben, zijn met deze techniek goed te behandelen. De ouders worden nauw betrokken bij dit proces. Het nieuwe kleurenlogo moet kin deren aanspreken en laten zien dat De Kinderpraktijk een plek is waar je graag naartoe gaat. De tekening moet simpel en helder te zijn en je moet in één oogopslag kunnen zien waar het over gaat. Ben jij jonger dan 18 jaar en vind je het leuk om te tekenen, dan kun je een wedstrijdformulier downloaden van www.dekinderpraktijk.nl Heb je thuis geen internetaansluiting, dan kun je voor 1 mei 2003 een tekening met je naam, adres, tele foonnummer en leeftijd sturen naar: De Kinderpraktijk, Wilhel minalaan 8, 3761 DN Soest. De kinderjury, met v.l.n.r. Rosi- ta Snel, Sascha Vonk, Willemijn van Schagen en Nicky Vonk. Foto: Soester Courant Kinderjury De inzendingen worden beoor deeld door een kinderjury, be staande uit Rosita Snel, Sascha Vonk, Willemijn van Schagen en Nicky Vonk. Zij zullen samen met Anita Matheij het winnende ont werp kiezen. Dat logo zal worden uitgevoerd op het uithangbord van De Kinderpraktijk. Bovendien ontvangt de ontwerper een ca deaubon van 25 euro. Dc tweede prijs is een cadeaubon van 15 euro en de derde prijs een cadeaubon van 10 euro. De mooiste logo's zullen worden gepubliceerd op de website van De Kinderpraktijk. Alle inzendingen worden eigen dom van De Kinderpraktijk in Soest. Voor meer informatie kun je bellen naar: 88 035-6028931. Het is alweer vijftien jaar gele den dat damesmodezaak Sop hia van Amersfoort zich aan de Koninginnelaan in Soest ves tigde. De zaak is inmiddels een begrip in de regio bij vrouwen van elke leeftijd en met elke maat. Niet alleen door de uitgebreide collectie met sterke merken, maar ook door de intieme sfeer en per soonlijke aandacht waar elke klant op kan rekenen. De winkel wordt nog steeds gerund door Ine Berens en Gerda Kuijper en samen met een fantastisch team doen zij er alles aan om bij de tijd te blijven! Een trouwe klant verwoordde en thousiasme voor Sophia in een in gezonden stukje in het blad Lou- rens. Mijn winkel: Dat is Sophia van Amersfoort aan de Koninginnelaan in Soestdijk. Daar kocht ik mijn kleding toen ik nog maatje 38 had en daar kom ik nu, enkele maten verder, nog altijd. Omdat ik me nog steeds graag jong en sportief kleed, maar bij gelegen heid ook wel eens wat klassiekers zoek. Ik draag graag Inwear, Turn- over of Josephine en Co, maar heb Wm nu ook Claudia Strater en Sophia Pigozzi in mijn kast hangen. Mer ken die je bij Sophia allemaal in het schap vindt. Ik kom er ook graag omdat ik me er op m 'n gemak voel. Het is een ruime winkel met altijd wel een rus tig plekje om op je gemak te passen. Soms rommel ik zelf graag wat rond, maar meestal laat ik me ad viseren. Door mensen die snappen wat ik wil en die weten waar ze over pra ten. Daardoor krijg ik een eerlijk ad vies en kleding waar ik me goed in voel. Persoonlijke aandacht Sophia van Amersfoort vindt sfeer en persoonlijke aandacht heel erg belangrijk. En dat-veel vrouwen zich daar prettig bij voelen, blijkt uit het grote aantal vaste klanten dat ze aan zich bindt. Vrouwen van alle leeftijden, met kleine of grote maten, op zoek naar zowel zakelij ke als vrijetijdskleding: sportief, modern en soms een een tikkeltje alternatief. Of naar feestelijke kle ding: voor de moeder, de zus en de beste vriendin van de bruid waarvoor speciale ensembles wor den ingekocht. Sterke merken Bij Sophia slagen ze vrijwel altijd, mede dankzij de uitgebreide col lectie met jonge sportieve merken als het kleurrijke Riverwoods, Ten der en C.S.sport, Red Green, In wear, Thrnover en Josephine Co. Wat klassieker met Claudia Strater en Sophia Pygozzi. Of een tikkeltje artistiek met zijde, linnen en viscose kleding van Walter Krinës en Crea. Voor de grotere maten, tot en met maat 52, is er klassieke en sportie ve mode van Ppep, Wille, Lauri, Merrytime en Samoon. Opvallend is ook de uitgebreide collectie pan talons met merken als Mac, Brax, Michelle, Rafaëla en Samoon in de maten 36 tot 52 met modellen voor iedere smaak en ieder figuur! Kortom: 't Team van Sophia no digt alle belangstellenden uit op de OPEN DAGEN om met hen sa men een feestelijk glas te drinken! Donderdag 20 en vrijdag 21 maart tussen 10:00 en 21:00 uur (tussen 18:00 en 19:00 sluiten zij even). Zaterdag 22 maart van 10:00 tot 17:00 uur. Zie ook de advertentie! STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44

Soester Courant | 2003 | | pagina 11