Wethouder Witte beticht 't Vliegdorp van intimidatie en stemmingmakerij Echtpaar De Vos: 60 jaar lief en leed Bauers Pedicure Mea Kriek: 'Mensen moeten weer op wolkjes lopen' 25f-p.m. Inieke tentoonstelling van vliegtuigschaalmodellen KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Winnaars wervingsactie maken vlucht met Apache PAGINA 16 Van 1 tot 20 mtr. Bauers Kwintet 'itÊtdBiMsa mm r»I3s5taurant y celaars, de regio - .zjsm 7 OEST KE KANS TRAAT 26 makelaars BV WOENSDAG 19 MAART 2003 Voetbalvereniging moet voorlopig bij Abrona blijven spelen Bezoek van burgemeester en prins Zotteklap Klachten bezorging Soesterberg Stratenvolleybal in april voor achttiende keer Voor al uw Verzekeringen, ik Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Na drankgebruik met auto in berm; man (36) gewond Kinderkleding en speelgoed op beurs Abrona fpYT tandtechnisch laboratorium SCHRAVEMADE B.V. AJ.W. Bedrijfshygiëne Ongediertebestrijdino HOUTWORM/BOKTOR Bel. 033-2462248/ 06-33446804 Ruimt zijn hele tapijtcollectie op voor waanzinnig laje prijlen Dit is nog nooit vertoont i Ruim 2000 strekkende mtr. uitzoeken Slechts LITEX v. Weedestraat 251 t.o. de HEMA 035 - 609 05 05 Wij zijn er even lekker tussenuit M Op donderdag 27 maart staan wij weer helemaal voor u klaar 8URG. GROTHESTRAAT 55 - SOEST - TELEFOON 035 - 601 25 16 E-mail: restaurant@bauers.nl website: www.bauers.nl Ook verkoop dinerbonnen VRIJSTAAND iouwbedrijf Van de omus" gebouwd. Inh. gang. L-vormige Verd. 1overl., d. 2: vaste trap naar ïsoleerd, -Uigebreide info is i ?SFOORT 50 51 iars.nl 5regiomakelaars.nl tand van natuurgebied de legen vrijstaand woonhuis t paardenstallen op riant m2. Aanvaarding: direct. 549.000,- k.k. L7577, www.nassau.nl soesterbergseIlcourant Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Intimidatie en stemmingmake rij. Daarvan beschuldigt wet houder Harry Witte de voet balvereniging 't Vliegdorp. In emotioneel betoog liet hij rich donderdagavond in de raadscommissie sport in felle bewoordingen uit over de club. ,v.0jns de wethouder voelen le llen van KVO zich geïntimideerd door leden van 't Vliegdorp. Ook zouden de voetballers elkaar op- bitsen met indianenverhalen over anrandingen op en nabij het ter- Rinvan Abrona, waar 't Vliegdorp tegen haar zin de thuiswedstrijden oiie! spelen. Kitte merkte op, dat naar aanlei ding van deze verhalen burge meester Koos Janssen bij de poli tie inzicht heeft gevraagd en gekre gen in de aangiften. Er was geen eén geval bekend bij de politie. Witte: 'Kortelings zou er een aan- i landing hebben plaatsgevonden. Inderdaad, maar wel in 't gat aan de Kerklaan, juist daar waar de club graag wil spelen. De club moet dus geen suggesties wekken, [diekant noch wal raken.' Witte vindt dat 't Vliegdorp moet ophouden om zomaar een accom- modatie op te eisen. 'Ik ben blij dat Soesterberg weer een voetbal club heeft, maar als je snel 180 le den hebt, geeft dat niet het recht om te roepen: we zullen het krij gen. De vereniging zal zich moeten realiseren, dat ze op een goede manier moet overleggen met ande re sportclubs. Natuurlijk mag de vereniging rekenen op steun van de gemeente, maar de vereniging kan de gemeente niet voorschrij ven wat er moet gebeuren en ie dereen onder grote druk zetten. De club moet in rustig vaarwater komen en aan de toekomst wer ken. Het bestuur moet de zaak goed beheren en ervoor zorgen dat het echt een goede vereniging blijft. Ik vraag 't Vliegdorp haar verantwoordelijkheid te nemen en de situatie te begrijpen.' Voorzitter Henk Timmerman van 't Vliegdorp zei het ten zeerste te betreuren, dat Witte emotioneel reageerde. 'We proberen juist op basis van argumenten te onderhan delen. Het is jammer dat we in een kwaad daglicht worden gesteld, want we hebben juist goed overleg met de clubs.' Witte: 'Ik zeg niet dat het bestuur het doet, maar wel sommige leden. Het bestuur heeft daar een rol in door zijn gezag te gebruiken en de leden te sturen.' Het probleem waarmee 't Vlieg dorp kampt, is bekend. Binnen een jaar na de oprichting is de club gegroeid naar 180 leden, met tien spelende teams. Volgend seizoen komen er een seniorenelftal en jeugdteams bij, aldus Timmerman. Plek op sportpark Kerklaan is er evenwel niet, vandaar dat de ver eniging zich voorlopig tevreden moet stellen met het veld van Abrona. Alleen de voetballertjes tot en met 12 mogen doordeweeks op het veld van KVO trainen. In de winter gebeurt dat ook door de ouderen, omdat er aan de Kerk laan wel kunstverlichting is. Dispensatie 't Vliegdorp neemt daar geen ge noegen mee en de ledenvergade ring besloot onlangs unaniem dat het niet verantwoord is om de jeugd op het Abrona-tcrrein te la ten spelen. Nu heeft bovendien de KNVB, tot grote verbazing van Witte, vorige week ineens dispen satie verleend voor het spelen van jeugdwedstrijden op het veld van KVO. Op hetzelfde moment kreeg Witte ('eindelijk') van Zeist een vergunning voor het plaatsen van portocabines bij het veld van Abrona. Deze mobiele voorziening moet voorlopig als clubhuis dienen voor 't Vliegdorp. Witte weigert af te wijken van de ingeslagen weg en kreeg daarvoor overigens de steun van een grote politieke meerderheid. Witte is niet van plan KVO weg te sturen, omdat de korfbalclub minder le den heeft. Daarnaast heeft Witte te maken met de SkiClub Soester berg en de accommodatiepacht voor de skibaan. Nog afgezien van het ruimtegebrek op de Kerklaan, wil Witte geen grote investering doen op het Abrona-terrein, omdat die dan wellicht in twee of drie jaar zou moeten worden afgeschreven en dat is veel te duur. Dat betekent dat 't Vliegdorp nog tenminste twee jaar bij Abrona moet blijven voetballen. In de tussentijd zal de gemeente in overleg met de be trokken clubs en de gemeente Zeist (die eigenaar is van de grond van Abrona en de Kerklaan) pro beren een plan te ontwikkelen voor een sportpark, waar ook 't Vliegdorp uit de voeten kan. Wit te: 'Ik kan niet zeggen dat het plan over twee jaar gerealiseerd kan zijn, maar dan weten we in ieder geval wat we allemaal willen.' Alle fracties drongen er bij hem op aan om vooral constructief overleg te blijven voeren met de clubs. Ze ontmoetten elkaar in I Amersfoort op een plek die er I nu heel anders uitziet: de brug I over de singel in het plantsoen I bij de Utrechtsestraat waar Itoen het politiebureau stond. Het klikte tussen haar, J.W. I (Tonny) Kraaijenbrink (82), I en hem, K.C.M. (Chris) de Vos 1(85). Op 3 maart 1943 besloten ze te I trouwen. Dat is dus zestig jaar ge- I leden, reden voor burgemeester I Koos Janssen en zijn echtgenote I om het paar aan de Bloemheuvel J 1 in Soesterberg te feliciteren en I een cadeautje aan te bieden. Ook Prins Zotteklap met zijn naaste I gevolg kwam op bezoek. 1 'Ik was veertien toen we uit I Utrecht naar Amersfoort verhuis- den omdat mijn vader, die machi- ■nist was, overgeplaatst werd', ver- Itelt mevrouw Kraaijenbrink. De ■heer De Vos, afkomstig uit Breda, ■woonde daar al sinds zijn derde, ■waar zijn ouders in het begin een ■pension aan de Westsingel hadden. |Zoon Chris werd stukadoor. Dat is hij tot z'n 39e geweest. Een val van [een stellage was er oorzaak van dat [hij in 1956 werd afgekeurd. Daar- pa zorgde Piet Pieren ervoor dat Jhij na omscholing een administra tieve functie kreeg, bij een uitvoe ringsorgaan sociale wetten. Na fcuim elf jaar hield hij het voor ge zien. Hij koos voor een wat vrije re baan in het magazijn van de Plu- Ta, een onderzoekscentrum voor pluimvee en varkens aan de Amersfoortsestraat. )ndergedoken 1943 waren ze getrouwd, in Amersfoort, in een rijtuigje, wat oen tamelijk bijzonder was. De Wittebroodsweken duurden maar negen dagen: toen werd hij op fransport gesteld naar Berlijn. Baar moest hij eerst op door bom bardementen beschadigde huizen dakpannen leggen en later schuil kelders versterken. Na elf maan den mocht hij een maand met ver lof. Hij ging niet terug, maar dook onder in Soesterberg, op de Amersfoortsestraat 72. Dat was hun eerste contact met Soester berg. Toen hij een keer samen met een vriend op straat was om eten te halen, werden zij gecontroleerd door de Feldgendarmerie. Ze sloe gen op de vlucht, waarbij er op hen geschoten werd, maar ze ble ven ongedeerd. Doordat de Duit sers het paspoort van z'n vriend hadden, die op hetzelfde adres woonde maar daarna elders onder dook, kwamen ze De Vos, die niets van het achtergehouden pas poort wist en zich veilig waande, gemakkelijk op het spoor. Hij werd meegenomen en naar Amersfoort gebracht. Daar werd hij te werkgesteld op de cavalerie- kazerne. Bekend terrein voor hem, want als stukadoor had hij daar vaak gewerkt. Na enige tijd nam hij de benen en dook onder in een tijdelijk door de bewoners verlaten huis op de Kop penlaan in Soesterberg, nota bene midden tussen de Duitsers die daar zaten. Merkwaardig genoeg lieten ze hem ongemoeid. Hij schrijft dat toe aan zijn brutaliteit: 'Als je er zo brutaal langsheen loopt, is bet net of je er bij hoort'. Hij stal zelfs een geit van de Duit sers en slachtte het dier thuis. Tegen het eind van de oorlog gin gen de De Vossen terug naar hun eerste onderduikadres, op de Amersfoortsestraat 72. Dat mo ment herinneren ze zich nog goed: Duitsers in de buurt hadden maca roni en jam en vroegen hun of ze ook wat wilden. Het was een vor stelijk maal. Na de oorlog wilde de eigenaar de woning zelf gaan bewonen. Het gezin De Vos verhuisde toen naar 'PHantasy in Blue, Lucht macht op schaaP is de titel van de tentoonstelling die tot 26 april is te zien in het Militaire Luchtvaart Museum aan de Kampweg in Soesterberg. Schitterende radiografisch be stuurbare schaalmodellen van vliegtuigen en helikopters ge ven een veelzijdig beeld van yijftig jaar Koninklijke Lucht macht. J)ie vijftigste veijaardag is de reden |iat de expositie uit vijftig schaal modellen (1:5) bestaat, zei de be velhebber der Luchtstrijdkrachten, hitenant-generaal D.L. Berlijn, bij He opening van de tentoonstelling. De Stichting PHantasy in Blue kerd op 20 september 1995 in pverleg met de Koninklijke Lucht- nacht en de Koninklijke Neder landse Vereniging voor Luchtvaart ppgericht. Ze heeft als doel de Nederlandse luchtvaart in de vorm [van grote schaalmodellen weer tot [leven te brengen. De vliegwaardig- heid en daarmee de technische be trouwbaarheid van de modellen zijn van wezenlijk belang voor de leden van de Stichting PHantasy in Blue. De schaalmodellen lijken dan ook in alle opzichten op de originele toestellen. Het Militaire Luchtvaart Museum biedt de bezoeker in de Ir. Vree burghal over een lengte van zeven tig meter een prachtig schouwspel van de luchtvloot van de Konink- lijke Luchtmacht. Nog niet eerder is een dergelijke verzameling ra diografisch bestuurbare modellen getoond met dezelfde schaaleen- heid. Een ander opmerkelijk feit is dat de tentoonstelling de comple te luchtvloot van de Koninklijke Luchtmacht onder de aandacht brengt. De expositie geeft met behulp van moderne technieken een veelzijdig beeld van de ontwikkeling van de Nederlandse militaire luchtvaart. Tot 26 april stelt het Militaire Luchtvaart Museum de bezoeker in de gelegenheid op een unieke manier kennis te maken met vijf tig jaar Koninklijke Luchtmacht door middel van de schaalmodel len van PHantasy in Blue. Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10:00 tot 16:30 uur en op zondag van 12:00 tot 16:30 uur. Op maandag en za terdag is het gesloten, evenals op Eerste Paasdag. de Andriessestraat 8 in Ons Be lang. Vooral mevrouw De Vos vond het er aanvankelijk 'ver schrikkelijk' en wilde er beslist niet blijven. Uiteindelijk hebben ze er 34 jaar gewoond, tot de complete afbraak van de wijk in 1980. Bloemheuvel kwam er voor in de plaats, waar ze nu al 23 jaar wonen in het huis van hun keus. Daar heeft hij ook lange tijd zijn hobby's uitgeoefend, zoals postzegels ver zamelen en het maken van eiken houten meubelen. Alle meubels in het huis heeft hij zelf gemaakt, van buffet- tot boekenkast, van schouw tot salontafel, van broodkist tot bureau. Daarnaast was meccano zijn grote hobby. Op zolder staan de mooiste apparaten. Zelf be dacht en in elkaar geknutseld, waarvoor hij onder meer een limo nadeblikje gebruikte, een flitsspuit, een handrem van een fiets, een onderdeel van een koffiezetappa raat en van een platenspeler, noem maar op. Daarnaast hebben ze lange tijd al lerlei dieren gehad en speelden ze bridge. Aanvankelijk bij Bertus de Bruin, in café 't Centrum, later in 't Zwaantje. Mevrouw De Vos vindt nu vooral nog ontspanning in Het diamanten bruidspaar De Vos in Soesterberg woont na 34 jaar Ons Belang nu al 23 jaar aan de Bloemheuvel Foto: Eemland Pers Voor de abonnees in Soesterberg is het klach tennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woens dag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. het oplossen van cryptogrammen. Het gezin De Vos kreeg een zoon, die tien jaar geleden verongelukte. Dat heeft hen erg aangegrepen, 'maar gelukkig hebben we een schat van een schoondochter en twee schatten van kleindochters'. Ze kijken altijd naar hun bezoek uit, want in Bloemheuvel zelf heb ben ze niet veel contact met buurt bewoners. Bijna iedereen uit het oude Ons Belang is verdwenen. 'We zijn nu vreemden in deze wijk', zegt De Vos. 'Dat was 25, 30 jaar geleden heel anders. Toen kende iedereen elkaar nog.' De onderlinge praatjes mist De Vos wel. Gelukkig kunnen hij ('Vosje' wordt hij thuis genoemd) en zijn vrouw het na zestig jaar samen nog steeds goed vinden! Op de dinsdagen 15 en 22 april en zaterdag 26 april krijgt het acht tiende stratenvolleybaltoernooi van AGAVS zijn beslag. In de avondu ren wordt er telkens van 19:30 tot 23:00 uur gespeeld in de Banning- hal. De volleybalvereniging houdt op 22 april tevens een loterij. De laat ste avond wordt afgesloten met een feest, waarbij Shockproof voor live muziek zorgt. Opgeven voor het stratenvolley baltoernooi kan tot 24 maart. In schrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij de Time-out bar van de Ban- ninghal, het Dorpshuis, en de Plusmarkt. Zaterdag 22 maart/ zondag 23 maart Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 aalm. R. v.d. Vring; eucharistieviering; gémengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 voorganger niet bekend World Outreach Church (info locatie: §80346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 880900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, 88030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 88352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, SB033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: S30900-8844; alarmnummer: 381.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, §8035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 8S 06-30189317. - Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, §8351940, b.g.g. 351658 of 351346. www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl SOCStGF Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Oild©rlilig© Een 36-jarige automobilist uit Soesterberg moest zondagavond zijn rijbewijs inleveren omdat de politie drankgebruik constateerde na een eenzijdig verkeersongeluk op rijksweg A28. De bestuurder werd per ambulance naar het UMC in Utrecht gebracht en daar opgenomen. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart over elf 's avonds. Bij het nemen van de afslag Soesterberg kwam de auto in de berm terecht en sloeg over de kop. Hij bleef ondersteboven in de berm liggen, wat de bestuurder er niet van weerhield te proberen de auto weer te starten. Toen de politie aankwam, had de bestuurder zijn pogingen opgegeven en was op ei gen kracht uit de auto gekomen. Hij had volgens de politie een be bloed gezicht, rook naar alcohol en sprak met dubbele tong. De Soes- terberger verklaarde alcohol te hebben gedronken en moest een bloedproef toestaan. De auto is door een takelbedrijf weggesleept. Zaterdag 29 maart wordt de tradi tionele speelgoed- en kinderkle- dingvoorjaarsbeurs gehouden op Sterrenberg. De verkoop begint om 9:30 uur en duurt tot 11:30 uur. De beurs vindt plaats in zalen centrum 't Lichtpunt. Het is ook mogelijk om kleding of speelgoed ter verkoop aan te bie den. Wie dat wil, kan vrijdag 28 maart, tussen 18:30 en 20:00 uur spullen afgeven in 't Lichtpunt. De voorjaars- en zomerkleding dient vanaf maat 74 te zijn. Tevens is het belangrijk dat de kleding schoon, in goede staat en van deze tijd is. Ook voor speelgoed geldt dat het schoon, heel en compleet dient te zijn. Knuffels worden niet geaccepteerd en losse onderdelen graag bij elkaar bundelen. Deelne mers aan de beurs kunnen maxi maal 30 kledingstukken en speel- attributen inbrengen. Kleding en speelgoed moeten wor den voorzien van plaksticker met prijs, maat en verkoopnummer. Een verkoopnummer kan men aanvragen bij: Jannie Lindeboom (§8 030-6920397), Mattie Schreu- ders (88030-2890076) en Marian- ne Vroege (§80346-351415). Tien procent van de opbrengst van zowel de koper als verkoper is be stemd voor de kinderboerderij van Abrona. Het afhalen van kleding en speelgoed dat niet verkocht is, kan op zaterdag 29 maart tussen 15:00 en 15:30 uur. 'Het was echt gaaf, was de reactie van de dolenthousiaste Mike van Gurp (20) uit Til burg, nadat hij samen met de 21-jarige Johan de Bruin uit Nunspeet een helikoptervlucht met een Apache had gemaakt. De student MTS luchtvaart- techniek liet dan ook weten dat hij zich zeker aanmeldt voor de vliegerkeuring in Soesterberg. 'Het is alleen niet te hopen dat de luchtmacht nog verder moet bezui nigen of dat er een personeelsstop komt. Laat Defensie desnoods maar een paar jaar wachten met het aanschaffen van nieuw mate riaal totdat de militairen via na tuurlijk verloop zijn afgevloeid. Als er dan toch nog meer bezui nigd moet worden, kunnen beter enkele squadrons overgeplaatst worden naar een andere vliegbasis zodat op termijn een basis gesloten kan worden. Dan komen de inter nationale operaties, die onder meer door de Tactische Helikopter Groep van de vliegbasis Soester berg uitgevoerd worden, niet in gevaar,' zegt Van Gurp. Hoewel hij de Apache een gewel dig toestel vindt, is hij zich ervan bewust dat hij het ook bij de me dische keuring niet voor het zeg- Links Mike van Gurp die met Johan de Bruin een vlucht in een Apache maakten Foto: Pol de Soeten gen heeft waarop hij het liefst wil vliegen, al mag men wel z'n voor keur opgeven. Van Gurp vindt overigens ook de Chinook en de Cougar prachtige helikopters om mee te vliegen. 'Op de Open Da gen van de luchtmacht heb ik ook deze toestellen bekeken', aldus Van Gurp. Hij en De Bruin hadden de vlucht in de Apache-gevechtshelikopter van het 301 squadron op Gilze- Rijen gewonnen tijdens een wer vingscampagne. Doel ervan was meer jongeren te interesseren voor een baan als helikoptervlieger bin nen de luchtmacht. De winnaars, die met hun familie werden ont vangen door kolonel Erik van Heumen, commandant op Gilze- Riien, maakten na de lunch een vlucht van drie kwartier met de Apache. Het was een zeer bijzon dere vlucht en tegelijk een pri meur: Van Gurp en De Bruin wa ren de eerste burgers die met de Apache mee mochten vliegen sinds deze gevechtshelikopter bij de luchtmacht in gebruik is. Voeten zijn heel interessant, zegt Mea Kriek uit Soest. Dat is uit haar mond geen opzienbare vaststelling: zij is immers pedi cure. Ze heeft een dag in de week praktijk in Soesterberg op het adres Plesmanstraat 1 en krijgt het steeds drukker. Dat verbaast haar niet: eigen lijk zou ieder mens regelmatig een pedicure moeten bezoe ken, vindt ze, want veel mensen hebben op een of andere ma nier last van hun voeten. Voeten zijn allemaal verschillend, zegt Mea Kriek. 'Je hebt gemakke lijke voeten, moeilijke voeten, veel eelt of weinig eelt op tenen of hak, wat behoorlijk vervelend kan zijn; schimmel- of kalknagels; wel of geen likdoorns, en ingegroeide na gels. Verder kan ze ook uit de voe ten met diabetici, want zij heeft destijds haar opleiding Voltooid met de aantekening 'diabetische voet'. Voor diabetici geldt dat zij extra voorzichtig moeten zijn bij bijvoorbeeld het knippen van na gels, omdat eventuele wondjes moeilijk dichtgaan. Daarom wor den zij door de huisarts voor voet behandeling meestal naar de pedi cure doorverwezen. Bij alle voetproblemen is het voor Mea Kriek de kunst om te probe ren die weer goed te krijgen zodat de mensen met een prettig gevoel de deur uitgaan; dat ze zeggen: 'hé, ik loop weer op wolkjes.' Een voetenbehandeling lijkt pijn lijk, maar dat mag eigenlijk niet zo zijn, zegt Mea Kriek. "De mensen geven zelf aan: tot hier en niet ver der.' Dat is voor haar wel eens moeilijk, 'want als ik nog even ver der had mogen gaan, was het he lemaal goed geweest, maar als ie mand zelf niet wil, houdt het op. Ik ga niet mijn zin doordrijven. De mensen moeten altijd met een prettig gevoel weggaan.' Waar het vandaan komt, weet ze niet, maar ze heeft voeten altijd interessant gevonden. Toen ze dan ook haar administratieve baan ver loor en werkloos werd, wilde ze graag pedicure worden. Ze volgde daartoe met succes een opleiding in Amciwuun. z,e naaiue naar di ploma met de aantekening 'diabe tische voet'. In 1999 begon ze een zelfstandige praktijk aan huis in Soest en deed ze ook ambulant werk. Van een kennis hoorde ze dat de pedicure in Soesterberg, mevrouw Y. van Hensbergen, min der wilde gaan werken en geen nieuwe klanten meer aannam. 'Ik ben zo brutaal geweest haar op te bellen en dat leidde ertoe dat ik hier vorig jaar november ambulant in Soesterberg ben begonnen. Tot dat mevrouw Van Hensbergen vroeg: wat vind je ervan om hier een dag te komen zitten? Dat is de donderdag geworden.' Mea Kriek heeft inmiddels vaste voet in Soesterberg gekregen en een eigen klantenkring opge bouwd. Ze doet haar werk met veel plezier. Afgezien van het feit dat voeten interessant zijn, vindt ze vooral het contact met mensen leuk. Ook het feit dat ze haar ei- Pedicure Mea Kriek behandelt in haar praktijkruimte aan de Ples manstraat 1 in Soesterberg de voet van een cliënte. Foto: Eemland Pers gen tijd kan indelen cn zelf kan bepalen hoelang ze met een klant bezig is, maken het werk voor haar nog aantrekkelijker. Wie in Soesterberg om welke re den ook een voetbehandeling wil, kan contact opnemen met pedicu repraktijk Mea Kriek, tel. 035- 6022493. Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49

Soester Courant | 2003 | | pagina 17